Главная страница

круть +Сист. збірник. тест. з акушерства, КРОК-2, 2021. Міністерство охорони здоровя україни запорізький державний медичний університет кафедра акушерства та гінекології


Скачать 1.59 Mb.
НазваниеМіністерство охорони здоровя україни запорізький державний медичний університет кафедра акушерства та гінекології
Дата03.07.2021
Размер1.59 Mb.
Формат файлаpdf
Имя файлакруть +Сист. збірник. тест. з акушерства, КРОК-2, 2021.pdf
ТипДокументы
#223126
страница9 из 11
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11
6. А
НОМАЛІЇ ПОЛОЖЕННЯ
ВНУТРІШНІХ СТАТЕВИХ ОРГАНІВ
1.
У жінки 72-х років, яка хворіє на атеросклеротичний кардіосклероз з екстрасистолічною аритмією та серцевою недостатністю ІІ ступеня, діагностовано повне випадіння матки. Статевим життям не живе. Укажіть метод оптимального оперативного лікування.
А.
Вагінальна гістеректомія
В.
Серединна кольпорафія
С.
Вентрофіксація матки
D.
Операція Вертгейма
Е.
Надпіхвова ампутація матки без придатків
2.
Жінка 62-х років скаржиться на труднощі при сечовипусканні та дефекації, випинання зі статевої щілини «пухлини», яка заважає при ходьбі.
Гінекологічний статус: зі статевої щілини виходить «пухлина», на нижньому полюсі якої видно отвір. Стінки «пухлини» схожі на матово-блискучу суху шкіру, на задній стінці видно пролежень до 2-х см у діаметрі. У «пухлині» промацується матка, яка повністю виходить зі статевої щілини. Який діагноз?
A.
Випадіння задньої стінки піхви
B.
Опущення передньої стінки піхви
C.
Неповне випадіння матки з виразками шийки матки
D.
Неповне випадіння шийки матки з пролежнем
E.
Повне випадіння матки з декубітальною виразкою
3.
У жінки 60-ти років в анамнезі 2 пологів з масою новонароджених 4500
і 4800 г, тяжка фізична праця. Скарги на часте сечовипускання, тягнучі болі внизу живота, в попереку. При фізичному навантаженні зі статевої щілини виходить пухлиноподібне утворення, яке легко вправляється. Звести пальці над промежиною біля піхви заважає тіло матки. Ваш діагноз?
А.
Неповне випадіння матки
В.
Повне випадіння матки
С.
Кіста гартнерового ходу
D.
Лейоміоматозний вузол, що народжується
Е.
Кіста бартолінової залози
4.
У жінки 45-ти років, яка працює малярем-штукатуром, на профогляді виявлено опущення стінок піхви ІІ ступеня. Яка можлива причина цього захворювання?
А.
Порушення функції кишечнику

84
В.
Ерозія шийки матки
С.
Пологова травма
D.
Важка фізична праця
Е.
Хронічний аднексит

85
7. Д
ОБРОЯКІСНІ ПУХЛИНИ
1. В ході профогляду встановлено: у жінки 23-х років вагітностей не було.
При бімануальному обстеженні виявлено: тіло матки нормальних розмірів, на передній стінці - щільне округле утворення на ' ніжці, пов'язане з маткою, розмірами в діаметрі до 6-ти см, неболюче, додатки без особливостей. За допомогою УЗД підтверджено діагноз субсерозної міоми матки. Який метод лікування слід запропонувати?
A. Консервативна міомектомія
B. Дефундація матки
C. Ампутація матки
D. Висока надпіхвова ампутація матки
E. Екстирпація матки
2.
Жінка 41-го року поступила до стаціонару зі скаргами на переймоподібні болі внизу живота та кров’янисті виділення з вагіни. В анамнезі 1 пологи, 2 аборти. Об’єктивно: шкірні покриви бліді; при гінекологічному дослідженні виявлена лейоміома матки до 8 тижнів умовної вагітності. При УЗД виявлена деформація порожнини матки субмукозним вузлом, який знаходиться в її дні. Яке лікування треба провести?
A.
Лікування андрогенами
B.
Лікування естрогенами
C.
Оперативне лікування
D.
Симптоматичне лікування
E.
Лікування гестагенами
3.
До жіночої консультації звернулася жінка 40-ка років зі скаргами на порушення менструального циклу за типом гіперполіменореї протягом останнього року, тягнучі болі в нижніх ділянках живота, слабкість. При гінекологічному обстеженні: тіло матки збільшене до 12-ти тижнів вагітності, щільне, рухоме, безболісне. В крові: Hb – 90 г/л. Яку патологію можна запідозрити?
А.
Лейоміому матки
В.
Рак ендометрія
С.
Дисфункційну маткову кровотечу
D.
Кістому яєчника
Е.
Вагітність
4.
У хворої 32-х років при бімануальному дослідженні зліва від тіла матки виявлене пухлиноподібне утворення щільно-еластичної консистенції, діаметром до 10 см, рухоме, безболісне. Тіло матки та придатки справа без особливостей. Менструальна та дітородна функції не порушені. Соматично здорова. Який діагноз є найбільш ймовірним?
А.
Пухлина лівого яєчника
В.
Гідросальпінкс

86
С.
Рак яєчника
D.
Позаматкова вагітність
Е.
Піосальпінкс
5.
Жінка 30-ти років звернулася до жіночої консультації для проходження профогляду. Менструальна функція не порушена. Пологів, абортів не було.
При гінекологічному дослідженні шийка матки без дефекту епітелію, тіло матки збільшене до 6–7 тижнів вагітності, щільне, безболісне. Придатки з обох сторін не визначаються. При УЗД підтверджено діагноз – лейоміома матки. Яка тактика лікаря?
A.
Гістеректомія
B.
Консервативне лікування естрогенами
С.
Надпіхвова ампутація матки без придатків
D.
Лікування андрогенами
E.
Диспансерний нагляд та консервативне лікування
6.
Хвора 40-ка років протягом року відмічає рясні менструації, які супроводжуються переймоподібними болями внизу живота.
При бімануальному дослідженні під час менструації: в каналі шийки матки визначається утворення діаметром до 5 см щільної консистенції, ніжка якого йде до порожнини матки. Тіло матки збільшене до 5–6 тижнів вагітності, звичайної консистенції, рухоме, болюче. Придатки не визначаються.
Виділення кров’янисті, рясні. Який діагноз можна передбачити?
A.
Субмукозний лейоміоматозний вузол, що народжується
B.
Аборт у ходу
C.
Рак шийки матки
D.
Лейоміома шийки матки
E.
Альгодисменорея
7.
Пацієнтка 15-ти років звернулася зі скаргами на періодичний біль унизу живота, більше ліворуч. Менструальна функція не порушена. Статевим життям не живе. Ректоабдомінальне дослідження: матка не змінена, праворуч придатки не визначаються, ліворуч пальпується утворення овоїдної форми, розміром 10х11 см, з гладкою поверхнею, тугоеластичної консистенції, рухоме, безболісне. Який найбільш вірогідний діагноз?
A.
Піовар ліворуч
B.
Хронічний сальпінгоофорит
C.
Пухлина лівого яєчника
D.
Рак яєчника
E.
Апендицит
8. Хвора 49-ти років знаходиться на диспансерному обліку з приводу лейоміоми матки.
За останній рік пухлина матки збільшилася до 20-ти тижнів вагітності. Який раціональний метод лікування?

87
A.
Оперативне лікування
B.
Гормональна терапія
C.
Подальше спостереження
D.
Емболізація маткових артерій
E.
Лікування інгібіторами простагландинів
9.
Хвора 30-ти років, яка страждає на безпліддя протягом 10-ти років, скаржиться на рясні, тривалі менструації, що супроводжуються переймоподібними болями. При бімануальному дослідженні: тіло матки збільшене відповідно до 8-ми тижнів вагітності, придатки без особливостей.
При зондуванні матки визначається її деформація. Який найбільш вірогідний діагноз?
A.
Субмукозна лейоміома матки
B.
Хронічний ендометрит
C.
Метрорагія
D.
Альгодисменорея
E.
Маткова вагітність
10.
До лікарні поступила 38-річна жінка зі значною матковою кровотечею,
інтенсивним болем унизу живота. При огляді встановлено: в цервікальному каналі розташований пухлинний вузол, ніжка якого виходить із порожнини матки. Тіло матки кулеподібне, розмірами з 5-тижневу вагітність, придатки не пальпуються. Який план лікування?
A.
Ампутація шийки матки разом з вузлом
B.
Біопсія вузла
C.
Екстирпація матки
D.
Надпіхвова ампутація матки
E.
Видалення вузла через піхву
11.
Хвора 36-ти років скаржиться на болі внизу живота зліва, які виникли раптово. Об’єктивно: зовнішні статеві органи без патології, шийка матки циліндрична, чиста. Тіло матки збільшене до 12–13 тижнів вагітності, обмежено рухоме, нерівної поверхні. Один з вузлів зліва біля дна різко болючий. Склепіння глибокі. Придатки не визначаються, їхня ділянка безболісна. Параметрії вільні. Виділення слизові. Аналіз крові: гемоглобін –
120 г/л, лейкоцитів – 12x10 9
/л, паличкоядерних лейкоцитів – 10%. Який найбільш вірогідний діагноз?
A.
Некроз міоматозного вузла
B.
Спонтанний розрив вагітної матки
C.
Хоріонепітеліома
D.
Порушена вагітність в інтерстиціальній ділянці маткової труби
E.
Деструктивна форма міхурового занеску
12.
Хвора 48-ми років скаржиться на рясні менструації. Пологів – 2, абортів – 2. За останні два роки до гінеколога не зверталася. Об’єктивно:

88 зовнішні статеві органи без патології, шийка матки циліндрична, чиста.
Склепіння глибокі. Тіло матки збільшене до 14–15 тижнів вагітності, нерівної поверхні, рухоме, безболісне. Придатки не визначаються, їхня ділянка безболісна. Параметрії вільні. Виділення слизові. Який найбільш вірогідний діагноз?
A.
Лейоміома матки
B.
Саркома тіла матки
C.
Вагітність 14–15 тижнів
D.
Хоріонепітеліома
E.
Рак ендометрія
13.
Хвора
36-ти років скаржиться на біль унизу живота.
Менструації рясні. Остання менструація 10 днів тому. Пологів – 2, абортів –
2. За останні два роки до гінеколога не зверталася. Об’єктивно: зовнішні статеві органи без патології, шийка матки циліндрична, чиста. Виділення слизові. Склепіння глибокі. Тіло матки збільшене до 22–23 тижнів вагітності, нерівної поверхні, рухоме, безболісне. Придатки не визначаються, їхня ділянка безболісна. Параметрії вільні. Який найбільш вірогідний діагноз?
A.
Лейоміома матки
B.
Саркома тіла матки
C.
Вагітність 22–23 тижні
D.
Хоріонепітеліома
E.
Рак ендометрія
14.
Хвора 48-ми років звернулася з приводу того, що за останні 8–9 місяців менструації дуже рясні, призводять до анемізації, порушена працездатність.
Протягом 2-х років спостерігається гінекологом із приводу лейоміоми матки.
Об’єктивно: шийка матки циліндрична, чиста, зовнішнє вічко закрите.
Виділення слизові. Склепіння глибокі. Тіло матки збільшене до 9–10 тижнів вагітності, щільне, рухоме, безболісне. Придатки з обох сторін не визначаються. Параметрії вільні. Який найбільш вірогідний діагноз?
A.
Субмукозна лейоміома матки
B.
Рак ендометрія
C.
Інтерстиціальна лейоміома матки
D.
Ендометріоз тіла матки
E.
Лейоміома матки та вагітність
15.
У 40-річної жінки скарги на інтенсивні переймоподібні болі під час менструації, що супроводжуються надмірною крововтратою.
Для якого захворювання це характерно?
A.
Раку ендометрія
B.
Раку яєчника
C.
Субмукозної лейоміоми матки
D.
Субсерозної лейоміоми матки

89
E.
Перекруту ніжки кісти яєчника
16.
Хвора 36-ти років скаржиться на біль унизу живота, що нагадує перейми, слабкість, серцебиття. За останні два роки менструації стали більш рясні, довготривалі. Об’єктивно: шкіра та слизові оболонки бліді, пульс –
88 уд./хв. Живіт м’який, безболісний. Гінекологічний статус: зовнішні статеві органи без патології, шийка матки циліндрична, канал вільно пропускає 2 пальці. У цервікальному каналі визначається утворення розміром
3x6 см, щільної консистенції. Тіло матки збільшене до 7–8 тижнів вагітності, нерівної поверхні, рухоме, безболісне. Склепіння глибокі. Придатки не визначаються, їхня ділянка безболісна. Параметрії вільні. Який діагноз?
A.
Лейоміоматозний вузол, що народжується
B.
Ендофітний ріст раку шийки матки
C.
Хоріонепітеліома, метастаз у шийку матки
D.
Аборт у ходу в 7–8 тижнів вагітності
E.
Екзофітний ріст раку шийки матки
17.
Клінічним проявом якої пухлини яєчників є синдром Мейгса?
A.
Дисгерміноми
B.
Фіброми
C.
Муцинозної цистаденоми
D.
Гранульозоклітинної пухлини
E.
Зрілої тератоми

90
8. З
ЛОЯКІСНІ ПУХЛИНИ
1.
В гінекологічне відділення онкодиспансеру доставлено хвору 35-ти років зі скаргами на кров'янисті виділення після статевого акту. При дослідженні в дзеркалах: на шийці матки навколо зовнішнього вічка дефект епітелію. Матка, додатки і параметри без патологічних змін. При гістологічному дослідженні біоптату шийки матки виявлено рак іп situ. Яке лікування буде найбільш доречним?
A.
Хіміотерапевтичне лікування
B.
Кріодеструкція шийки матки
C.
Конусоподібна електроексцизія шийки
D.
Променева терапія
E.
Екстирпація матки з додатками
2.
Хвора 64-х років поступила до гінекологічного відділення з матковою кровотечею та анемією. Після 12-річної відсутності менструацій 7–8 місяців тому спочатку з’явились серозно-водянисті виділення з піхви, потім – серозно-кров’янисті за типом «м’ясних помиїв», з’явилися болі внизу живота. Яка патологія найбільш вірогідна?
А.
Неповний аборт
В.
Рак ендометрія
С.
Хоріонепітеліома
D.
Міхуровий занесок
Е.
Внутрішній ендометріоз
3.
У хворої 58-ми років після 10-ти років менопаузи почалася рясна маткова кровотеча. В ході гінекологічного обстеження, окрім рясних кров’янистих виділень, іншої патології не виявлено. Яке захворювання можна припустити?
A.
Лейоміому матки
B.
Неповний аборт
C.
Рак ендометрія
D.
Геморагічну метропатію Шредера
Е.
Порушення менструального циклу клімактеричного характеру
4.
Хвора 45-ти років скаржиться на контактні кровотечі протягом останніх 5-ти місяців. При огляді в дзеркалах: шийка матки гіпертрофована, має вигляд цвітної капусти, кровить при доторканні зондом. Бімануальне дослідження: шийка матки щільної консистенції, тіло матки не збільшене, обмежено рухоме. Придатки не пальпуються, параметрії вільні, склепіння глибокі. Який найбільш імовірний діагноз?
A.
Шийкова вагітність
B.
Рак ендометрія
C.
Лейоміоматозний вузол, що народжується
D.
Рак шийки матки

91
E.
Поліпоз шийки матки
5.
Хвора 53-х років скаржиться на ниючий біль унизу живота, значне його збільшення за останні 5 місяців, схуднення, слабкість. При гінекологічному обстеженні виявлено: шийка матки чиста, тіло матки не збільшене, безболісне, обмежено рухоме. З обох сторін від неї визначаються пухлини розміром 7х8 см з нерівною поверхнею, щільної консистенції, малорухомі.
При обстеженні живота виявляється флюктуація. Який попередній діагноз?
A.
Лейоміома матки
B.
Рак яєчників
C.
Тубооваріальні пухлини
D.
Блукаюча нирка
E.
Ендометріоз яєчників
6.
До гінекологічного відділення поступила жінка 46-ти років зі скаргами на біль унизу живота справа та в попереку, закріпи. При бімануальному дослідженні: тіло матки збільшене відповідно до 10-ти тижнів вагітності, з нерівною поверхнею, нерухоме. В аспіраті з порожнини матки знайдено атипові клітини. Який діагноз можна запідозрити?
A. Хоріонкарциному
B. Лейоміому матки
C. Рак ендометрія
D. Рак шийки матки
E. Рак товстої кишки
7.
Хвора 51-го року скаржиться на постійні кров’янисті виділення зі статевих шляхів «мажучого характеру» протягом останніх 3-х місяців, контактні кровотечі. У дзеркалах: кратероподібна виразка в центрі шийки матки. Проба Хробака позитивна. При гінекологічному обстеженні шийка матки збільшена, обмежено рухлива, щільна. Ваш попередній діагноз?
А.
Рак шийки матки
В.
Шийкова вагітність
С.
Лейкоплакія шийки матки
D.
Ерозія шийки матки
Е.
Поліп шийки матки
8.
Хвора 48-ми років скаржиться на контактні кровотечі. При огляді в дзеркалах виявлено гіпертрофію шийки матки. Остання має вигляд цвітної капусти, легко травмується, щільна. При бімануальному дослідженні: склепіння вкорочені, тіло матки малорухоме.
Який вірогідний діагноз?
A.
Шийкова вагітність
B.
Лейоміома матки
C.
Ендометріоз
D.
Рак шийки матки

92
E.
Папіломатоз шийки матки
9.
При обстеженні хворої 46-ти років встановлено діагноз: рак лівої молочної залози T
2
N
2
M
0
, клінічна група ІІ-а. Який план лікування цієї хворої?
A.
Променева терапія+операція+хіміотерапія
B.
Тільки операція
C.
Операція+променева терапія
D.
Тільки променева терапія
E.
Тільки хіміотерапія
10. Визначте фактори, які у жінок є ризиком інфікування вірусом папіломи людини, а також можуть призвести до розвитку раку шийки матки, і потребують вакцинації від ВПЛ.
A.
Часта зміна статевих партнерів
B.
Ранній початок статевого життя
C.
Хронічні запальні захворювання шийки матки
D.
Орогенітальний секс
E.
Все зазначене
12.
21-річна жінка звернулася до лікаря для обговорення варіантів запобігання вагітності.
Зараз для контрацепції
її чоловік використовує презервативи. Жінка не вживає ніяких ліків, спадкова схильність до злоякісних пухлин відсутня. Після бесіди з лікарем вона схильна приймати комбіновані оральні контрацептиви (КОК). Ризик виникнення якої з перерахованих злоякісних пухлин значно знизиться внаслідок застосування КОКів?
А.
Раку молочної залози
В.
Раку шийки матки
С.
Раку печінки
D.
Раку легень
Е.
Раку яєчників
13.
У хворої 45-ти років через 6 місяців після операції з приводу виразки шлунка з’явилися важкість унизу живота та асцит. При гінекологічному дослідженні з обох сторін від матки пальпуються пухлини до 7 см у діаметрі.
Про яке захворювання треба думати?
А.
Рак яєчників
В.
Кісти яєчників
С.
Аднексит
D.
Тубооваріальні абсцеси
Е.
Параметрит
14.
У жінки з діагностованою два роки тому дисплазією епітелію шийки матки з’явились контактні кровотечі, болі внизу живота. При огляді шийки

93 матки в дзеркалах на ній виявлено розростання тканини, яка легко кровоточить при доторканні. Яку хворобу треба запідозрити?
А.
Ерозію шийки матки
В.
Ендометріоз шийки матки
С.
Рак шийки матки
D.
Ерозивний ектропіон
Е.
Сифілітичну виразку
14.
Згідно з рекомендаціями
ВООЗ, скринінг для боротьби з раком шийки матки потрібно проводити у жінок, починаючи з віку:
A.
18-ти років, або з першого року після першого сексуального контакту
B.
17-ти років
C.
19-ти років
D.
20-ти років
E.
Через один рік після перших пологі
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11


написать администратору сайта