Главная страница

круть +Сист. збірник. тест. з акушерства, КРОК-2, 2021. Міністерство охорони здоровя україни запорізький державний медичний університет кафедра акушерства та гінекології


Скачать 1.59 Mb.
НазваниеМіністерство охорони здоровя україни запорізький державний медичний університет кафедра акушерства та гінекології
Дата03.07.2021
Размер1.59 Mb.
Формат файлаpdf
Имя файлакруть +Сист. збірник. тест. з акушерства, КРОК-2, 2021.pdf
ТипДокументы
#223126
страница11 из 11
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11
12. Б
ЕЗПЛІДНІСТЬ
1.
Хвора 26-ти років перебуває в шлюбі 5 років. За відсутності контрацепції та наявності регулярного статевого життя вагітність відсутня, чоловік обстежений, фертильний. З анамнезу: в 19 років оперована з приводу явищ розлитого перитоніту. Які дослідження необхідно провести для з'ясування причин безпліддя?
A.
Тести функціональної діагностики
B.
Кімографічна пертубація маткових труб
C.
Гістероскопія з оцінкою функціонального стану ендометрію
D.
Гістеросальпінгографія або лапароскопія
E.
Дослідження статевих стероїдів, гонадотропінів, фолікулометрія
2.
Жінка 32-х років звернулась до лікаря зі скаргами на відсутність вагітності впродовж 4-х років. У анамнезі: 5 років тому перша вагітність закінчилась штучним абортом. За даними вагінального дослідження та ультразвукового дослідження (УЗД) встановлено діагноз: ендометріоїдна кіста правого яєчника. Який оптимальний метод лікування?
A.
Протизапальна терапія
B.
Санаторно-курортне лікування
C.
Терапія андрогенами
D.
Оперативна лапароскопія
E.
Консервативна терапія естроген-гестагенними препаратами
3.
Жінка 37-ми років звернулася до жіночої консультації зі скаргами на безплідність протягом 7-ми років. Менструальний цикл двофазний. За даними гістеросальпінгографії, маткові труби непрохідні в ампулярних ділянках, є ознаки спайкового процесу в малому тазі.Який метод лікування буде найбільш доцільним у цьому випадку?
А.
Гідротубація
В.
Лапароскопія
С.
Тубектомія
D.
Аднексектомія
Е.
Лапаротомія
4.
Жінка 32-х років у минулому перенесла дві операції з приводу позаматкової вагітності, обидві маткові труби видалені.Звернулася на консультацію з питанням, що можна зробити, щоб настала вагітність?
A.
Сурогатне материнство
B.
Інсемінація спермою чоловіка
C.
Екстракорпоральне запліднення
D.
Штучне запліднення спермою донора
E.
Індукція овуляції

103 5.
Пацієнтка 30-ти років скаржиться на відсутність вагітності протягом 3- х років після заміжжя. У неї надмірна вагатіла. На середній лінії живота, та на внутрішніх поверхнях стегон і в навколососковій ділянці відзначається ріст волосся. Менструації з 16-ти років, нечасті та нерясні. УЗД: матка звичайних розмірів, яєчники – 4x5x5 см, з великою кількістю кістозних включень. Який найбільш імовірний діагноз?
A.
Синдром полікістозних яєчників
B.
Порушення менструального циклу
C.
Двосторонні пухлини яєчників
D.
Кістоми яєчників
Е.
Хронічний оофорит
6.
Пацієнтка 32-х років скаржиться на відсутність вагітності протягом
5-ти років. Проведене повне клінічне обстеження: гормональна функція не порушена, урогенітальна інфекція відсутня, на гістеросальпінгографії – маткові труби заповнені контрастом з обох боків до істмічної ділянки, у черевній порожнині контраст не візуалізується. Чоловік здоровий. Яка тактика є найбільш доцільною?
А.
Екстракорпоральне запліднення
В.
Лапароскопічна пластика труб
С.
Інсемінація спермою чоловіка
D.
ІКСІ в програмі екстракорпорального запліднення
Е.
Гідротубація
7.
До жіночої консультації звернулася пацієнтка
27-ми років зі скаргами на безпліддя.
Статевим життям живе в шлюбі 4 роки, вагітності не запобігає. При обстеженні жінки встановлено: розвиток статевих органів без відхилень від норми. Прохідність маткових труб не порушена. Базальна температура протягом трьох менструальних циклів однофазна. Яка найбільш імовірна причина безпліддя?
A.
Генітальний ендометріоз
B.
Хронічний аднексит
C.
Аномалії розвитку статевих органів
D.
Ановуляторний менструальний цикл
E.
Імунологічне безпліддя
8.
Жінка 28-ми років звернулася до жіночої консультації з приводу первинної безплідності. У шлюбі 6 років. По лікарську допомогу з приводу безплідності звертається вперше. Якою має бути послідовність обстеження?
A.
Спермограма, базальна температура, гістеросальпінгографія
B.
Базальна температура, гормональне дзеркало
C.
Гістеросальпінгографія, базальна температура, кольпоцитограма
D.
Базальна температура, діагностична лапароскопія
E.
Базальна температура, УЗД, діагностичне вишкрібання

104 9.
Жінка 27-ми років звернулася зі скаргами на безплідність протягом 4-х років. В анамнезі штучний аборт, який ускладнився запаленням придатків матки. Менструальний цикл не порушений. Базальна температура двофазна.
При ультразвуковому дослідженні: матка та яєчники без патологічних змін.
Спермограма чоловіка в межах норми. Яке дослідження найбільш доцільне для встановлення діагнозу?
A.
Рентген черепа
B.
Кольпоскопія
C.
Гістеросальпiнгографiя
D.
Зондування матки
E.
Пункція через заднє склепіння піхви
10.
Хвора 30-ти років скаржиться на безпліддя протягом трьох років. В анамнезі – позаматкова вагітність (оперативне лікування – сальпінгоектомія ліворуч рік тому) та кістома правого яєчника (оперативне лікування у зв’язку з перекрутом – аднексектомія праворуч два роки тому). Чоловік обстежений, патології не виявлено. Яку тактику лікування безпліддя потрібно порадити цій подружній парі?
A.
Екстракорпоральне запліднення
B.
Лапароскопію
C.
Гістероскопію
D.
Гідротубацію
E.
Штучну інсемінацію спермою донора
11.
Жінка 26-ти років скаржиться на безпліддя протягом 3-х років. Чоловік здоровий. При обстеженні встановлено: тіло матки щільної консистенції, нормальних розмірів.
Придатки не пальпуються.
Проведена гістеросальпінгографія – контрастна рідина в черевній порожнині з обох боків. Порожнина матки деформована. Припущено, що причина жіночого безпліддя – аномалія розвитку матки. Яке обстеження необхідно провести, щоб уточнити діагноз?
A.
Гістероскопію
B.
Зондування матки
C.
Ультразвукове дослідження
D.
Розширену кольпоскопію
Е.
Вишкрібання стінок порожнини матки
12.
Жінка 25-ти років звернулася до жіночої консультації зі скаргами на безплідність. У шлюбі два роки, контрацептивами не користується. З анамнезу відомо, що неодноразово лікувалася в гінекологічному відділенні з приводу загострення хронічного аднекситу. Який поставити діагноз?
A.
Порушення менструального циклу
B.
Первинна безплідність
C.
Вторинна безплідність

105
D.
Апоплексія яєчника
E.
Пельвіоперитоніт
13.
Хвора 28-ми років звернулася до гінеколога зі скаргами на безпліддя протягом трьох років. Менструальна функція не порушена. В анамнезі – один штучний аборт, хронічний сальпінгоофорит. Контрацептивні засоби не застосовує. Спермограма чоловіка без патології. З якого методу потрібно почати обстеження для встановлення причин безплідності?
A.
З лапароскопії
B.
З гормонального дослідження
C.
З гістеросальпінгографії
D.
З діагностичного вишкрібання порожнини матки
E.
З гістероскопії
14.
До жіночої консультації звернулася жінка 30-ти років зі скаргами на безпліддя протягом 5-ти років. В анамнезі гонорея. Під час огляду: розвиток статевих органів без відхилень від норми. Базальна температура протягом трьох циклів двофазна. Яка найбільш вірогідна причина безплідності?
A.
Аномалія будови статевих органів
B.
Порушення прохідності маткових труб
C.
Імунологічне безпліддя
D.
Ендометріоз
E.
Ендокринний чинник

106
13. О
ПЕРАТИВНА ГІНЕКОЛОГІЯ
1.
Хворій 54-х років проводиться операція із приводу пухлини правого яєчника з виявленими інтраопераційно метастазами до сальника. Яким повинен бути обсяг оперативного втручання?
А.
Біопсія сальника
В.
Пангістеректомія та видалення сальника
С.
Біопсія яєчника
D.
Видалення правих придатків матки та сальника
Е.
Білатеральна аднексектомія та біопсія сальника
2.
Пацієнтка 18-ти років скаржиться на затримку менструації на 15 діб.
Раніше порушення менструального циклу не було. Статеве життя регулярне, вагітностей не було. При огляді: загальний стан задовільний, живіт м’який, безболісний. АТ – 120/80 мм рт. ст., пульс – 72 уд./хв. Тест на вагітність позитивний. При трансвагінальній ехографії виставлено діагноз – прогресуюча позаматкова вагітність.Яка оптимальна тактика лікаря стаціонару?
A.
Гістероскопія
B.
Лапаротомія в ургентному порядку
C.
Пункція черевної порожнини через заднє склепіння
D.
Лікувально-діагностична лапароскопія
E.
Лапаротомія в плановому порядку
3.
У хворої К. 50-ти років лейоміома матки діагностована
6 років тому, не лікувалась. За останній рік пухлина виросла до розмірів 17- тижневої вагітності. Яке лікування потрібно запропонувати пацієнтці?
А.
Енуклеацію міоматозних вузлів
В.
Ампутацію шийки матки
С.
Гістеректомію без придатків
D.
Гістеректомію з придатками
Е.
Суправагінальну ампутацію матки з придатками
4.
Хвора 42-х років поступила на оперативне лікування з приводу субмукозної лейоміоми матки зі значною мено- та метрорагією. При гінекологічному дослідженні виявлено, що шийка матки деформована старими рубцями з наявністю ектропіона, а тіло матки збільшене до 10 тижнів умовної вагітності, щільної консистенції, безболісне, рухоме.
Придатки матки з обох сторін не визначаються. Яким повинен бути оптимальний обсяг оперативного втручання?
А.
Гістеректомія без придатків
В.
Суправагінальна ампутація матки без придатків
С.
Консервативна міомектомія
D.
Дефундація матки
Е.
Гістеректомія з придатками

107 5.
Хвора 47-ми років скаржиться на рясні менструації. При гінекологічному дослідженні: шийка матки деформована старими рубцями післяпологових розривів. Тіло матки збільшене відповідно до 15–16-тижневої вагітності, щільної консистенції, бугристе. Яке лікування найбільш доцільне?
А.
Консервативна міомектомія
В.
Гормональна терапія
С.
Гемостатична терапія
D.
Гістеректомія
Е.
Надпіхвова ампутація матки
6.
У ході профогляду встановлено: у жінки 32-х років вагітностей не було. При бімануальному обстеженні виявлено: тіло матки нормальних розмірів, на передній стінці – щільне округле утворення на ніжці, пов’язане з маткою, розмірами в діаметрі до 6-ти см, неболюче. Придатки без особливостей. За допомогою УЗД підтверджено діагноз – субсерозна лейоміома матки. Який метод лікування необхідно запропонувати?
A. Високу надпіхвову ампутацію матки
B. Ампутацію матки
C. Дефундацію матки
D. Екстирпацію матки
Е.
Консервативну міомектомію
7.
Хвора 40-ка років доставлена зі скаргами на переймоподібні болі внизу живота та кровотечу зі статевих шляхів. При гінекологічному дослідженні виявлено наявність міоматозного вузла, що народжується. Оберіть правильну тактику.
А.
Гормональний гемостаз
В.
Видалення міоматозного вузла через піхву
С.
Гістеректомія без придатків
D.
Гістеректомія з придатками
Е.
Надпіхвова ампутація матки без придатків
8.
До лікарні ургентно поступила жінка 24-х років з ознаками перитоніту. 16 годин тому перенесла кримінальний аборт. Об’єктивно: хвора бліда, язик сухий. Черевна стінка в диханні участі не бере, при пальпації вона напружена, симптом Щоткіна-Блюмберга позитивний на всіх ділянках. У крові: лейк. – 15·10 9
/л, паличкоядерних – 20%. Яка лікувальна тактика?
А.
Термінова лапаротомія
В.
Діагностичний лапароцентез
С.
Діагностична лапароскопія
D.
Консервативне лікування, спостереження
Е.
Проведення плазмаферезу
9.
Хвора 25-ти років оперується з приводу перекруту кісти правого

108 яєчника. Під час операції виявлено перекрут ніжки кісти на 720°. Кіста і розпластана на ній маткова труба синього кольору. Яким повинен бути обсяг операції?
А.
Правостороння аднексектомія
В.
Розкрутити ніжку кісти, після чого провести правосторонню аднексектомію
С.
Видалити праві придатки та ліву маткову трубу
D.
Правостороння аднексектомія та видалення сальника
Е.
Правостороння аднексектомія та апендектомія
10.
У вагітної при першому обстеженні в 28 тижнів виявлено рак шийки матки II стадії. Що з перерахованого потрібно вибрати?
А.
Хіміотерапію
В.
Комбіновану променеву терапію
С.
Пролонгацію вагітності до строку пологів
D.
Кесарів розтин з наступною операцією Вертгейма
Е.
Термінове розродження через природні пологові шляхи
11.
Жінка 28-ми років поступила для переривання вагітності в терміні 9 тижнів. З анамнезу: вагітностей – 5, з них – пологів – 2, штучних абортів – 3.
Після останнього штучного аборту лікувалася у зв’язку з метроендометритом. Під час операції трапилась перфорація матки кюреткою в ділянці дна матки. Яку подальшу тактику необхідно вибрати?
A.
Проводити спостереження за хворою
B.
Закінчити видалення залишків плодового яйця через цервікальний канал
C.
Провести лапаротомію і надпіхвову ампутацію матки
D.
Провести лапаротомію та екстирпацію матки
E.
Провести лапаротомію, огляд органів черевної порожнини, видалення з матки залишків плодового яйця та ушивання перфораційного отвору
12. Показанням до проведення операції Вертгейма є:
А.
Рак яєчників II ст.
В.
Рак шийки матки I–II ст.
С.
Рак шийки матки III ст.
D.
Рак шийки матки IV ст.
Е.
Хоріонепітеліома
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11


написать администратору сайта