Главная страница

Курс стрільб-2013 резка. Наказ мвс україни 15. 07. 2013 679


Скачать 9.8 Mb.
НазваниеНаказ мвс україни 15. 07. 2013 679
АнкорКурс стрільб-2013 резка.doc
Дата04.02.2017
Размер9.8 Mb.
Формат файлаdoc
Имя файлаКурс стрільб-2013 резка.doc
ТипДокументы
#2184
страница9 из 21
1   ...   5   6   7   8   9   10   11   12   ...   21
20-а вправа

Стрільба по нерухомих цілях групою із двох військовослужбовців із зміною зброї, заміною магазинів та усуненням затримок удень (уночі)

Ціль - дві поясні фігури (мішень № 2) на щиті, що встановлюються по фронту не більше 1 м одна від одної не вище 1 м від нижнього краю мішені, нерухомі.

Відстань до мішені - рубіж відкриття вогню 35 - 40 м.

Кількість патронів - 20 шт. автоматних, 12 шт. пістолетних на пару (кожному військовослужбовцю два магазини по 5 шт. на автомат та два магазини по 3 шт. на пістолет).

Час на виконання вправи - не обмежений.

Вихідне положення - колоною в складі групи (2 стрільці), позиція готовності на автоматі (патрон у патроннику), короткоствольна заряджена зброя в кобурі, запасні магазини в підсумках. Зброя в першого спрямована в напрямку мішені, у другого - під кутом униз управо або вліво.

Положення для стрільби - рухаючись, стоячи, з коліна.

Оцінка індивідуальна: „відмінно” - 16 улучень; „добре” - 13 улучень; „задовільно” - 10 улучень.

Порядок виконання: стрільці (в складі 2 чоловік) на вихідному рубежі, який знаходиться на відстані 7 - 5 м від рубежу відкриття вогню, за командою керівника стрільб заряджають пістолети, спускають курки з бойового взводу, поміщають зброю в кобури, які застібають, заряджають автомати та приймають фронтальне вихідне положення для стрільби - позиція готовності на автоматі (ствол автомата першого стрільця - в напрямку цілі, у другого - в лівий або правий бік) - та доповідають про готовність до виконання вправи голосом: „Готовий!”. Керівник, перевіривши приготування стрільців, визначає кожному його мішень та подає команду: „Уперед”. Стрільці починають рух колоною в напрямку мішеней.

При підході пари до рубежу відкриття вогню керівник стрільб подає умовну команду голосом або звуковим сигналом. Перший стрілець, рухаючись, виносить автомат на рівень очей, доповідає про ідентифікацію мішені голосом: „Ціль!” та робить подвійний (потрійний) постріл у свою мішень. Після чого, не зупиняючи рух, проводить візуальну перевірку зброї.

Керівник стрільб на свій розсуд повторює команду про відкриття вогню.

Після закінчення патронів у першому магазині автомата стрілець подає сигнал голосом: „Проблема!”, разом з цим опускається на праве (ліве) коліно з одночасним притисканням автомата до тулуба вільною рукою, іншою дістає пістолет з кобури, виносить його вперед на рівень очей, доповідає про ідентифікацію мішені голосом: „Ціль!”та проводить прицільний постріл.

Водночас стрілець, що знаходиться позаду (другий номер), голосно подає команди: „Крию!”, „Ціль!”, проводить два прицільні постріли з автомата у свою мішень поверх голови напарника з подальшою візуальною перевіркою зброї та подає команди напарникові про перезаряджання зброї: „Контролюю!”, „Доповнюй!”.

Перший стрілець підтверджує голосом: „Доповнюю!”, „Контроль!”, проводить тактичну заміну магазина на пістолеті, знімає курок з бойового взводу та поміщає короткоствольну зброю в кобуру, яку застібає. Далі проводить тактичну заміну магазина, після чого з нижнього положення доповідає напарникові голосом: „Готовий!” та вільною рукою дублює доповідь хлопком по його гомілці. За командою другого номера: „Угору!” військовослужбовець, що попереду, підіймається у верхнє положення (при цьому другий номер зброю відводить у бік по дузі в безпечному напрямку), та група продовжує рух у напрямку мішеней.

Керівник стрільб на свій розсуд повторює команди про відкриття вогню.

Після закінчення патронів у другому магазині автомата перший номер подає команду: „Проблема!”,опускається на коліно з одночасним переходом на пістолет. З нижнього положення доповідає напарникові голосом: „Проблема!” та вільною рукою дублює доповідь хлопком з прихопленням гомілки напарника (умовний сигнал про неможливість продовжувати рух попереду з різних причин).

Другий номер у цей час голосно подає команди: „Крию!”, „Ціль!”, проводить два прицільні постріли з автомата у свою мішень поверх голови напарника з подальшою візуальною перевіркою зброї та підтверджує готовність на заміну місцями з напарником командою: „Перехід!”. Після чого перший стрілець, обертаючись навприсядки навколо прихопленої гомілки напарника, займає позицію готовності на пістолеті за ним (зброя при цьому спрямована униз під кутом управо або вліво в безпечному напрямку).

Виконання вправи продовжується подібним порядком до закінчення патронів у групі. Перехід з автоматичної на короткоствольну зброю та усунення затримок при стрільбі другим номером проводиться у верхньому секторі із спрямованим убік мішені стволом.
21-а вправа

Стрільба по нерухомих цілях групою із двох військовослужбовців із зміною зброї, заміною магазинів та усуненням затримок удень (уночі)

Ціль - дві поясні фігури (мішень № 2) на щиті, що встановлюються не вище 1 м від нижнього краю мішені, нерухомі.

Відстань до мішені - 100, 75, 50, 15 м.

Кількість патронів - 30 шт. автоматних, 10 шт. пістолетних на пару (кожному військовослужбовцеві два магазини по 10 та 5 шт. на автомат та два магазини по 3 та 2 шт. на пістолет).

Час на виконання вправи - не обмежений.

Вихідне положення - позиція готовності на автоматі (патрон у патроннику), короткоствольна зброя заряджена в кобурі, запасні магазини в підсумках.

Положення для стрільби - лежачи, з коліна, стоячи та рухаючись.

Оцінка індивідуальна: „відмінно” - 100 % улучень; „добре” - 80 % улучень; „задовільно” - 60 % улучень.

Порядок виконання: 2 військовослужбовці за командою керівника стрільб виходять на рубіж відкриття вогню 100 м (мінімальна дистанція між стрілками по фронту повинна бути не менше 5 м), заряджають пістолети, спускають курки з бойового взводу, ставлять на запобіжник та кладуть до кобури, яку застібають, заряджають автомат (приєднують магазин з 10 патронами) та приймають фронтальне вихідне положення для стрільби - позиція готовності на автоматі, доповідають про готовність до виконання вправи голосом: „Готовий!”.

Керівник, перевіривши приготування стрільців, визначає кожному його мішень та подає команду: „До бою!”. При отриманні цієї команди військовослужбовці приймають положення для стрільби лежачи, доповідають про ідентифікацію своїх мішеней голосом: „Ціль!”, виконують по три влучні постріли, ставлять зброю на запобіжник та приймають положення упору лежачи.

За голосовою командою керівника стрільб: „Угору”, „Уперед” (звуковим сигналом) стрільці підіймаються та зигзагоподібними перебіжками переміщуються на рубіж 75 м, приймають положення для стрільби з коліна, знімають автомати із запобіжників, доповідають: „Ціль!”, виконують по своїх мішенях три влучні постріли та доповідають: „Готовий!”.

За командою керівника стрільб: „Уперед” (звуковим сигналом) стрільці піднімаються та зигзагоподібними перебіжками переміщуються на рубіж 50 м, приймають положення для стрільби стоячи, доповідають: „Ціль!”, виконують по своїх мішенях три влучні постріли, після чого проводять бойову заміну магазинів на автоматах та доповідають: „Готовий!”.

За командою керівника стрільб: „Збір!”, „Уперед” (звуковим сигналом) стрільці групуються в бойовий порядок колоною один за одним, приймають положення для стрільби - позиція готовності на автоматі (ствол автомата першого стрільця - в напрямку цілі, у другого - в лівий або правий бік) та продовжують рух у напрямку мішеней.

Керівник стрільб на свій розсуд подає умовну команду голосом або звуковим сигналом про відкриття вогню. Перший стрілець, рухаючись, виносить автомат на рівень очей, доповідає про ідентифікацію мішені голосом: „Ціль!” та робить подвійний (потрійний) постріл у свою мішень. Після чого, не зупиняючи рух, проводить візуальну перевірку зброї.

Керівник стрільб на свій розсуд повторює команду про відкриття вогню.

Після закінчення патронів у магазині автомата перший номер подає сигнал голосом: „Проблема!”, „Перехід!”, вільною рукою притискає автомат до тулуба та, обертаючись навприсядки навколо напарника, займає позицію готовності на пістолеті за ним (зброя при цьому спрямована униз під кутом управо або вліво в безпечному напрямку).

Другий номер у цей час голосно подає команди: „Перехід!”, „Ціль!” та, рухаючись, проводить два прицільні постріли з автомата у свою мішень поверх голови напарника з подальшою візуальною перевіркою зброї.

Керівник стрільб на свій розсуд повторює команду про відкриття вогню.

Після закінчення патронів військовослужбовець, що попереду, голосно подає команду: „Працюю коротким! ”, не зупиняючи рух, вільною рукою притискає до себе автомат, іншою рукою дістає пістолет та, утримуючи зброю однією або двома руками, робить три швидкі прицільні постріли у свою мішень. Після закінчення патронів у першому магазині пістолета військовослужбовець подає команду: „Проблема!”, опускається на праве (ліве) коліно, замінює магазин й приводить пістолет у готовність.

Водночас стрілець, що знаходиться позаду, голосно подає команди: „Крию!”, „Ціль!” та проводить два - три прицільні постріли у свою мішень поверх голови напарника з подальшою візуальною перевіркою зброї, усуненням можливих затримок та приведенням її в готовність до стрільби (всі маніпуляції зі зброєю другий номер проводить у верхньому секторі, ствол пістолета постійно повинен бути спрямований у бік мішені).

Перший номер після усунення проблеми з нижнього положення доповідає напарникові голосом: „Готовий!”та вільною рукою дублює доповідь хлопком по його гомілці. Далі за готовністю та командою другого номера: „Угору” військовослужбовець, що попереду, підіймається у верхнє положення (при цьому другий номер зброю відводить у бік по дузі в безпечному напрямку), та група продовжує рух у напрямку мішеней.

За командою керівника стрільб вправа повторюється до закінчення патронів у групі.

Готовність зброї № 4.

Керівник стрільб з рубежу 50 м подає команди про відкриття вогню з розрахунком закінчення автоматних патронів у групі на рубежі 15 - 20 м від мішеней.

При обладнанні полігона укриттями цю вправу можна виконувати в тому ж порядку, але пересуваючись від укриття до укриття.

При виконанні вправ стрільб з автомата залежно від рівня підготовки тих, хто навчається, та виконання завдань за призначенням керівник стрільби має право:

змінювати відстані до цілі;

змінювати час виконання вправи;

виконувати вправу після фізичного навантаження;

додавати елементи пересування військовослужбовця до вогневого рубежу та від укриття до укриття різними способами;

використовувати укриття та перешкоди;

додавати елементи поворотів та розворотів з різних положень, у т.ч. з незручної позиції, використовуючи ліву і праву прикладку зброї;

використовувати імітаційні засоби;

проводити стрільбу з використанням висотного спорядження;

проводити стрільбу з бойових машин, транспортних та плавзасобів (з місця, з коротких зупинок та з ходу);

проводити стрільбу з вертольотів;

змінювати тип (позитивна, негативна ціль), вид, кількість мішеней та порядок їх ураження з розрахунку боєприпасів на виконання вправи;

обмежувати зони враження цілей;

комбінувати умови виконання вправи, ураховуючи вищезазначені пункти.

Під час ускладнення умов стрільб керівник заняття повинен передбачити підготовчі вправи, що дадуть змогу підготувати особовий склад до виконання вправи в цілому, та комплексні вправи, які можуть складатися з декількох вправ начальних стрільб. При порушенні базових умов вправи навчальних стрільб керівник стрільби (командир підрозділу) розробляє схему виконання вправи та погоджує її в безпосереднього керівника (перевіряючого), робить розрахунок боєприпасів з урахуванням кількості підготовчих вправ перед виконанням вправи в цілому.
5.3. Вправи для стрільби із снайперської гвинтівки



вправи

Призначення вправи

Відстань до цілі, м


Ціль



Кількість набоїв




1

2

3

4

5

1.

Стрільба по нерухомій цілі з „холодного” ствола вдень (уночі)

60-110

силует голови злочинця

(мішень № 5СП)

1

2.

Стрільба по нерухомій цілі після навантаження вдень (уночі)

120-

150

три головні фігури

(мішень № 5а)

3

3.

Стрільба по нерухомій цілі на рахунок удень (уночі)

100-150

два силуети голови злочинця (мішень № 5СП)

1 на кож-ного

4.

Стрільба по нерухомій цілі зі зміною положень удень (уночі)

250-300

грудна фігура з колами

(мішень № 4)

15

5.

Стрільба по нерухомій цілі вдень (уночі)

250-300

мішень № 4 грудна фігура з колами

10

6.

Стрільба по нерухомій цілі з напарника вдень (уночі)

150-200

мішень № 4 з чорним колом

5

7.

Стрільба по нерухомій цілі з перенесенням вогню по фронту вдень (уночі)


400-500

грудна фігура з колами

(мішень № 4)

5

8

Стрільба по нерухомій цілі вдень (уночі)

600-700

поясна фігура (мішень № 7а)

6

9.

Стрільба по нерухомій цілі вдень (уночі)

800-1000

поясна фігура (мішень № 7а)

10

10

Стрільба по нерухомій малогабаритній цілі вдень (уночі)

400-700

спеціальна броньована фігура (мішень № 21)

5


Вправи навчальних стрільб із снайперської гвинтівки

1-а вправа

Стрільба по нерухомій цілі з „холодного”ствола вдень (уночі)

Ціль: силует голови злочинця (мішень № 5 СП).

Відстань до цілі - 60-110 м. (відстань визначає керівник стрільби на ділянці).

Кількість набоїв - 1 шт.

Час на виконання вправи: 5 сек.

Положення для стрільби - лежачи з упору.

Оцінка: „відмінно”- влучити в коло діаметром 4 см; „добре”- влучити в коло діаметром 6 см; „задовільно” - влучити в коло діаметром 12 см.

Порядок виконання: снайпер знаходиться на вогневому рубежі в лежачому положенні, магазин споряджений та приєднаний. За командою керівника „Заряджай!” снайпер досилає набій у патронник та спостерігає за ціллю. За командою керівника „Вогонь!” (керівник стрільби вмикає секундомір) стрілець уражає ціль.
2-а вправа

Стрільба по нерухомій цілі після навантаження вдень (уночі)

Ціль: три силуети голови злочинця (мішень № 5 СП), рознесені по фронту на відстані 10 м.

Відстань до цілі: 120 - 150 м (відстань визначає керівник стрільби на ділянці).

Кількість набоїв: 3 шт.

Час на виконання вправи: 40 сек.

Положення для стрільби: лежачи з упору.

Оцінка: „відмінно”- 25 очок, „добре”- 20 очок, „задовільно” - 15 очок.

Порядок виконання: снайпер знаходиться на вихідному рубежі в положенні лежачи (20 - 25 м від вогневого рубежу), магазин споряджений знаходиться в елементах екіпіровки або в руках стрільця, зброя на землі біля стрільця. За командою керівника „Вогонь!”(керівник стрільби вмикає секундомір) снайпер підіймається та бігом долає відстань до вогневого рубежу зі зброєю в руках. На вогневому рубежі снайпер самостійно приєднує магазин, досилає набій у патронник та вражає цілі по черзі.

Нарахування балів здійснюється за умови, що стрілець уразив три цілі в залікові зони. Якщо хоча б одна з мішеней не вражена, оцінка за виконання вправи „незадовільно”.
3-я вправа

Стрільба по нерухомій цілі на рахунок удень (уночі)

Вправа виконується в складі снайперської пари.

Ціль два силуети голови злочинця (мішень № 5 СП).

Відстань до цілі: 100 -150 м (відстань визначає керівник стрільби на ділянці).

Кількість набоїв: 1 шт. на кожного.

Час на виконання вправи: 60 сек.

Положення для стрільби: лежачи з упору.

Оцінка: „відмінно”- влучити в коло діаметром 4 см, „добре” - влучити в коло діаметром 6 см, „задовільно” - влучити в коло діаметром 12 см.

Порядок виконання: снайперська пара знаходиться на вогневому рубежі, магазин споряджений, розташований в елементах екіпіровки або в руках військовослужбовця, зброя знаходиться на землі, направлена в напрямку подальшої стрільби. За командою керівника ”Заряджай!” (керівник стрільби вмикає секундомір) стрільці займають положення для стрільби, приєднують магазин, досилають набій у патронник та спостерігають за ціллю. За командою керівника “5-4-3-2-1” на рахунок „один” стрільці виконують стрільбу залпом.

Оцінювання мішеней здійснюється за умови, якщо різниця між пострілами стрільців не перевищила двох секунд. За перевищення вказаного ліміту часу оцінка за вправу „незадовільно”.
1   ...   5   6   7   8   9   10   11   12   ...   21


написать администратору сайта