Главная страница

Курс стрільб-2013 резка. Наказ мвс україни 15. 07. 2013 679


Скачать 9.8 Mb.
НазваниеНаказ мвс україни 15. 07. 2013 679
АнкорКурс стрільб-2013 резка.doc
Дата04.02.2017
Размер9.8 Mb.
Формат файлаdoc
Имя файлаКурс стрільб-2013 резка.doc
ТипДокументы
#2184
страница8 из 21
1   ...   4   5   6   7   8   9   10   11   ...   21

18-а вправа

Стрільба з місця по нерухомій цілі із-за укриття зі зміною положення із заміною магазина в обмежений час удень (уночі)

Ціль - поясна фігура (мішень № 2) на щиті, що встановлюється не вище 1м від нижнього краю мішені, нерухома.

Відстань до мішені - 10 - 15 м.

Кількість патронів - 6 шт. (два магазини по 3 патрони).

Час на виконання вправи - 18 сек.

Вихідне положення - фронтальна позиція готовності за укриттям.

Положення для стрільби - стоячи, з коліна з двох рук (однієї руки).

Оцінка: „відмінно” - 6 улучень; „добре - 5 улучень; „задовільно - 4 влучення.

Порядок виконання: військовослужбовець на рубежі відкриття вогню приймає фронтальне вихідне положення - ступінь готовності № 1 за укриттям (пістолет утримується двома або однією рукою правим хватом зброї, 2 патрони- у магазині в основі рукоятки пістолета, один - у патроннику, запасний магазин з 3 патронами в підсумку) та доповідає про готовність до виконання вправи голосом: „Готовий!”. Керівник, перевіривши приготування стрільця, подає команду: „Вогонь!” (умикає хронометр). Стрілець під наглядом керівника без зміни положення робить ухил управо, виносить пістолет уперед на рівень очей, доповідає про ідентифікацію мішені голосом: „Ціль!” та виконує подвійний постріл. Після цього ховається за укриття, по дузі через низ змінює хват зброї, робить ухил уліво, виносить пістолет уперед на рівень очей, доповідає голосом: „Ціль!” та починає виконувати подвійний постріл. При виникненні затримки (затвор у задньому положенні) подає команду голосом: „Проблема!, разом з цим опускається за укриття на праве (ліве) коліно з одночасною заміною магазина та приведенням зброї в готовність. Доповідає: „Готовий!, робить ухил у лівий бік у положенні для стрільби з коліна, виносить пістолет уперед на рівень очей, доповідає голосом: „Ціль!” та виконує по мішені подвійний постріл. Після цього стрілець знову ховається за укриття та змінює хват зброї, робить ухил управо в положенні для стрільби з коліна, виносить пістолет уперед на рівень очей, доповідає голосом: „Ціль!” та починає виконувати подвійний постріл. Готовність зброї № 4.

При виконанні вправи забороняється:

торкатися укриття зброєю або руками, які її утримують;

висовувати зброю за укриття в напрямку мішені.
19-а вправа

Стрільба по цілі, що з'являється після пересування з використанням укриття, зміною положення та екстреним заряджанням зброї вдень (уночі)

Ціль: поясна фігура (мішень № 7 а), що з’являється.

Відстань до цілі: 15 м.

Кількість боєприпасів: 6 шт. (2+2+2).

Час на стрільбу: 20 сек.

Положення для стрільби: стоячи, з коліна, лежачи (з використанням укриття).

Оцінка: „відмінно” - 6 улучень; „добре” - 5 улучень; „задовільно” - 4 влучення. Для виконання вправи обов’язкова поразка мішені в А, В, С зону.

Порядок виконання: стрілець перебуває на вихідному рубежі 25 м у положенні лежачи, ступінь готовності зброї № 2. Після появи мішені прибуває на вогневий рубіж 15 м і, ефективно використовуючи укриття, робить по два постріли в грудну частину мішені з положень стоячи, з коліна, і лежачи, одночасно із зміною положень проводиться швидкісне заряджання зброї.

У разі відсутності мішені, що з'являється, до вправи дозволено вносити наступні зміни: стрілець знаходиться на вихідному рубежі 25 м у положенні лежачи, ступінь готовності зброї № 2. За „сигналом” виконує вправу згідно з умовами. Після закінчення стрільби ступінь готовності зброї № 4. Секундомір (таймер) запускається за „сигналом” і зупиняється через 20 сек.
20-а вправа

Стрільба по цілях, що з'являються, з переносом вогню та екстреним заряджанням зброї вдень (уночі)

Цілі: три поясні фігури (мішень № 7а), що з'являються, відстань між мішенями 1 м.

Відстань до цілей: 7 м.

Кількість боєприпасів: 12 шт. (6+6).

Час на стрільбу: 12 сек.

Положення для стрільби: стоячи.

Оцінка: „ відмінно ” - 12 улучень; „добре” - 11 улучень; „задовільно” - 10 улучень у мішені. Для виконання вправи обов’язкова поразка мішеней в А, В, С зону.

Порядок виконання: стрілець перебуває на вогневому рубежі, ступінь готовності зброї № 2. Після появи мішеней робить два постріли в грудну частину кожної з трьох мішеней, після закінчення боєприпасів проводить швидкісне заряджання зброї і робить два постріли в грудну частину кожної з трьох мішеней. Після закінчення стрільби ступінь готовності зброї № 2. Припинення вогню після зникнення мішеней.

У разі відсутності мішеней, що з'являються, до вправи дозволено вносити наступні зміни: стрілець перебуває на вогневому рубежі спиною до мішеней, ступінь готовності зброї № 2. За „сигналом” розвертається обличчям у бік мішеней і виконує вправу згідно з умовами. Після закінчення стрільби ступінь готовності зброї № 4. Секундомір (таймер) запускається за „сигналом” і зупиняється через 12 сек.
21-а вправа

Стрільба по цілях, що з'являються, із заняттям позиції прикриття вдень (уночі)

Ціль: поясна фігура (мішень № 7а), що з'являється.

Відстань до цілі: 7 - 10 м.

Кількість боєприпасів: 3 шт.

Час на стрільбу: 5 сек.

Положення для стрільби: стоячи.

Виконується з використанням спорядження, яке забезпечує приховане розміщення зброї на стрільці.

Оцінка: „відмінно” - 3 влучення; „добре” - 2 влучення; „задовільно” - 1 влучення. Для виконання вправи обов’язкова поразка мішені в А, В, С зону.

Порядок виконання вправи: стрілець здійснює піший супровід особи, що охороняється, за маршрутом, визначеним керівником стрільби на ділянці (коло, квадрат, трикутник). Ступінь готовності зброї № 2. Після появи мішені, що імітує „загрозу”, подає команду: „Загроза попереду (зліва, справа, позаду), займає положення між тим, кого охороняє та „загрозою, робить 2 постріли в грудну частину мішені і один у головну її частину, далі здійснює „контроль”.

Припинення вогню після зникнення мішені. Після закінчення стрільби ступінь готовності зброї № 4.

У разі відсутності мішеней, що з'являються, до вправи дозволено вносити наступні зміни: стрілець здійснює піший супровід особи, що охороняється, за маршрутом, зазначеним керівником стрільби на ділянці (коло, квадрат, трикутник), за „сигналом” керівника стрільби на ділянці виконує вправу згідно з умовами. Секундомір (таймер) запускається за „сигналом” і зупиняється після закінчення часу, відведеного на виконання вправи.

Порушенням умов є: виконання вправи з використанням спорядження, яке не забезпечує прихованого розміщення зброї на стрільці.
22-а вправа

Стрільба по цілях, що з'являються, із заняттям позиції прикриття з переносом вогню вдень (уночі)

Цілі: дві поясні фігури (мішень № 7а), що з'являються.

Відстань до цілей: 7 - 10 м.

Кількість боєприпасів: 4 шт.

Час на стрільбу: 5 сек.

Положення для стрільби: стоячи.

Виконується з використанням спорядження, яке забезпечує приховане розміщення зброї на стрільці.

Оцінка: „відмінно” - 4 влучення ; „добре” - 3 влучення; „задовільно” - 2 влучення в мішенях. Для виконання вправи обов’язкова поразка обох мішеней в А, В, С зону.

Порядок виконання: стрілець здійснює піший супровід особи, що охороняється, за маршрутом, зазначеним керівником стрільби на ділянці (коло, квадрат, трикутник). Ступінь готовності зброї № 2. Після появи мішеней, що імітують „загрозу”, стрілець подає команду: „Загроза попереду (зліва, справа, позаду)”, займає положення для стрільби, робить по 2 постріли в грудну частину кожної мішені, далі здійснює „контроль ”. Обов'язковим є тактично грамотний порядок ураження цілей. Припинення вогню після зникнення мішені. Після закінчення стрільби ступінь готовності зброї № 4.

У разі відсутності мішеней, що з'являються, до вправи дозволено вносити наступні зміни: стрілець здійснює піший супровід особи, що охороняється, за маршрутом, зазначеним керівником стрільби на ділянці (коло, квадрат, трикутник), за „сигналом” керівника стрільби на ділянці виконує вправу згідно з умовами.

Секундомір (таймер) запускається за „сигналом” і зупиняється після закінчення часу, відведеного на виконання вправи.

Порушенням умов є: виконання вправи з використанням спорядження, яке не забезпечує прихованого розміщення зброї на стрільці.
23-я вправа

Стрільба по цілях, що з'являються, з використанням автомобіля вдень (уночі) групою із 2 військовослужбовців

Цілі: дві поясні фігури (мішень № 7а), що з'являються, відстань між мішенями 2 м.

Відстань до цілей: 10 - 15 м.

Кількість боєприпасів: 6 шт. (по 3 шт. на кожного стріляючого).

Час на стрільбу: 7 сек.

Виконується з використанням спорядження, яке забезпечує приховане розміщення зброї на стрільці.

Оцінка: „відмінно - 6 улучень; „добре - 5 улучень; „задовільно - 4 влучення. Для виконання вправи обов’язкова поразка обох мішеней в А, В, С зону.

Порядок виконання: легковий автомобіль знаходиться на вогневому рубежі, передньою частиною у бік мішеней. Стрільці перебувають в автомобілі (перший попереду, з правого боку, другий позаду, з лівого боку), ступінь готовності зброї № 2. Після появи мішеней кожен стрілець залишає автомобіль, використовуючи двері зі свого боку і з положення, що дозволяє ефективно використовувати автомобіль як укриття, робить три постріли у свою мішень. Після закінчення стрільби ступінь готовності зброї № 4. Припинення вогню після зникнення мішеней.

У разі відсутності мішеней, що з'являються, до вправи дозволено вносити наступні зміни: стрілець перебуває на вогневому рубежі, за „сигналом” керівника стрільби на ділянці виконує вправу згідно з умовами. Секундомір (таймер) запускається за „сигналом” і зупиняється після закінчення часу, відведеного на виконання вправи.

Порушенням умов виконання вправи є: тримання за ручку відкривання дверей, неефективне використання укриття.
24-а вправа

Стрільба по цілях, що з'являються, з автомобіля під час руху вдень (уночі)

Цілі: дві поясні фігури (мішень № 7а), що з'являються, розташовані праворуч, паралельно напрямку руху машини на відстані 7 - 10 м одна від одної, обличчям до стрільця.

Відстань до цілей: 7 - 10 м.

Кількість боєприпасів: 4 шт.

Час на стрільбу: обмеженний умовами вправи.

Швидкість руху автомобіля: 30 км/год.

Положення для стрільби: сидячи в автомобілі, через відкрите скло.

Виконується з використанням спорядження, яке забезпечує приховане розміщення зброї на стрільці.

Оцінка: „відмінно - 4 влучення; „добре - 3 влучення; „задовільно - 2 влучення. Для виконання вправи обов’язкова поразка всіх цілей.

Порядок виконання: стрілець знаходиться в легковому автомобілі попереду з правого боку, ступінь готовності зброї № 2. Автомобіль знаходиться на відстані 25 - 30 м від мішеней, водій за кермом. Після початку руху автомобіля на відстані 15 - 17 м з'являються дві мішені. Автомобіль не зупиняється, стрілець через відкрите вікно зі свого боку з положення, що дозволяє ефективно використовувати зброю, робить по два постріли в грудну частину кожної мішені.

Після закінчення стрільби ступінь готовності зброї № 4.

У разі відсутності мішеней, що з'являються, до вправи дозволено вносити наступні зміни: стрілець знаходиться в легковому автомобілі, попереду з правого боку, ступінь готовності зброї № 2, за „сигналом” керівника стрільби на ділянці виконує вправу згідно з умовами.

Порушенням умов виконання вправи є: підготовка зброї до швидкого використання шляхом розміщення її не у визначеному місці, зменшення водієм швидкості та зупинка автомобіля.
25-а вправа

Стрільба по цілях, що з'являються, з використанням меблів та під час руху зі зміною магазина вдень (уночі)

Цілі: три поясні фігури (мішень № 7а), що з'являються, розміщуються по фронту на відстані 1 м одна від одної.

Відстань до цілей: 9 м.

Кількість боєприпасів: 8 шт. (4 + 4).

Час на стрільбу: 16 сек.

Положення для стрільби: сидячи за столом на стільці, з коліна (використовуючи стіл як укриття), під час руху в бік мішені .

Виконується з використанням спорядження, яке забезпечує приховане розміщення зброї на стрільці.

Оцінка: „відмінно - 8 улучень; „добре - 7 улучень; „задовільно - 6 улучень у мішені. Для виконання вправи обов’язкова поразка всіх цілей у А, В, С зону.

Порядок виконання: стрілець сидить за столом на стільці, ступінь готовності зброї № 2. Після появи мішеней робить два постріли в грудну частину мішені № 1, сидячи за столом на стільці. Використовуючи стіл як укриття, з коліна робить два постріли в грудну частину мішені № 2. Після закінчення боєприпасів у першому магазині проводить швидкістне заряджання зброї, залишає укриття і, зближаючись з мішенню № 3, робить серію з чотирьох пострілів в грудну її частину. Вогонь при пересуванні ведеться без зупинок з відстані не ближче 3 м. Після закінчення стрільби ступінь готовності зброї № 4. Припинення вогню після зникнення мішеней.

У разі відсутності мішеней, що з'являються, до вправи дозволено вносити наступні зміни: стрілець знаходиться за столом на стільці, ступінь готовності зброї № 2, за „сигналом” керівника стрільби на ділянці виконує вправу згідно з умовами. Секундомір (таймер) запускається за „сигналом” і зупиняється після закінчення часу, відведеного на виконання вправи.

Порушенням умов виконання вправи є: підготовка зброї до швидкого використання шляхом розміщення її не у визначеному місці, використання укриття як упору для зброї, зупинки при веденні вогню під час руху.
26-а вправа

Стрільба по маломірних та негативних цілях з вибором вогневої позиції вдень (уночі)

Цілі: п’ять поясних фігур (мішень № 7а), нерухомі, (2 шт. - „злочинець”, 3 шт. - „заручник”), одна реагуюча мішень „тарілка (d - 20 см). Мішені „заручник повинні закривати собою не більше 30% мішені „терорист (мал. 1).

Кількість боєприпасів: 5 шт.

Відстань до цілей: № 1 - 5 м, № 2 - 8 м, № 3 - 8 м.

Час на стрільбу: 11 сек.

Положення для стрільби: стоячи.

Оцінка: „відмінно” - 4 влучення в мішені та 1 в мішень „тарілка”; „добре” - 3 влучення в мішені та 1 в мішень „тарілка”; „задовільно” - 2 влучення в мішені та 1 в мішень „тарілка”. Для виконання вправи обов’язкова поразка всіх мішеней у А, В, С зону, улучення в мішень „тарілка” та відсутність ураження мішеней „заручник”.

полотно 46
Мал. 1. Схема мішеневої обстановки для виконання 26-ї вправи.
Порядок виконання: стрілець перебуває на вогневому рубежі, ступінь готовності зброї № 2. За „сигналом”, змістившись праворуч, стрілок робить два постріли в грудну частину мішені № 1, змістившись ліворуч, робить два постріли в грудну частину мішені № 2, змістившись праворуч, робить один постріл по реагуючій мішені „тарілка”.

Після закінчення стрільби ступінь готовності зброї № 4. Секундомір (таймер) запускається за „сигналом” і зупиняється після останнього пострілу.
27-а вправа

Стрільба по нерухомих цілях зі зміною вогневої позиції з використанням автомобіля вдень (уночі)

Цілі: чотири поясні фігури (мішень № 7а), нерухомі, складаються з двох груп, по дві мішені в кожній (мал. 2).

Відстань до цілей: № 1 - 10 м, № 2 - 13 м.

Кількість боєприпасів: 8 шт.

Час на стрільбу: 20 сек.

Виконується з використанням спорядження, яке забезпечує приховане розміщення зброї на стрільці.

Положення для стрільби: сидячи в автомобілі та з використанням автомобіля як укриття.

Оцінка: „відмінно” - 8 улучень; „добре” - 7 улучень; „задовільно” - 6 улучень. Для виконання вправи обов’язкова поразка всіх мішеней в А, В, С зону.



Мал. 2. Схема мішеневої обстановки для виконання 27-ї вправи.
Порядок виконання: стрілець на місці водія, руки на кермі, вікно відкрите, ступінь готовності зброї № 2. За „сигналом”, з положення сидячи в машині уразити не менш ніж двома пострілами кожну з цілей, що знаходяться на відстані 10 м. Залишити автомобіль через праві передні двері, і використовуючи автомобіль як укриття, уразити не менш ніж двома пострілами кожну з цілей, що знаходяться на відстані 13 м. Після закінчення стрільби ступінь готовності зброї № 4. Секундомір (таймер) запускається за „сигналом” і зупиняється на останньому пострілі.

Порушенням умов виконання вправи є: тримання рук не на кермі до початку вправи, вихід з автомобіля і пересування з боку мішеней, під час переміщення в автомобілі спрямовування зброї не на мішені.
28-а вправа

Стрільба по нерухомих цілях зі зміною положення із заміною магазина в обмежений час удень (уночі)

Цілі: чотири поясні фігури (мішень № 7 а), нерухомі (мал. 3).

Відстань до цілей: 5 - 15 м.

Кількість боєприпасів: 8 шт. (4 + 4).

Час на стрільбу: 20 сек.

Положення для стрільби: на вибір стріляючого.

Оцінка: „відмінно” - 8 улучень; „добре” - 7 улучень; „задовільно” - 6 улучень. Для виконання вправи обов’язкова поразка всіх мішеней у А, В, С зону.

Порядок виконання: стрілець перебуває на вогневому рубежі, ступінь готовності зброї № 2. За „сигналом”, змістившись ліворуч, використовуючи позицію № 1 і № 2, стрілець робить по два постріли в грудну частину мішеней № 1 і № 2. Після закінчення боєприпасів в першому магазині проводить швидкісне заряджання зброї. Змістившись праворуч, використовуючи позицію № 3 і № 4, робить по два постріли в грудну частину мішені № 3 і № 4.

Після закінчення стрільби ступінь готовності зброї № 4. Секундомір (таймер) запускається за „сигналом” і зупиняється після останнього пострілу.

Порушенням умов виконання вправи є: невикористання всіх позицій під час виконання вправи.


Мал. 3. Схема мішеневої обстановки для виконання 28-ї вправи.
29-а вправа

Стрільба по нерухомих цілях зі зміною положення з ходу із заміною магазина в обмежений час удень (уночі)

Цілі: № 1 - дві поясні фігури (мішень № 7а) за укриттям, нерухомі;

№ 2 - поясна фігура (мішень № 7 а) за укриттям, нерухома;

№ 3 - дві поясні фігури (мішень № 7 а) закриті на 30% мішенню „заручник”, нерухомі (мал. 4).

Кількість боєприпасів: 10 шт. (6 + 4).

Час на стрільбу: 20 сек.

Виконується з використанням спорядження, яке забезпечує приховане розміщення зброї на стрільці.

Положення для стрільби: з використанням автомобіля як укриття, при пересуванні, з використанням укриття.

Оцінка: „відмінно” - 10 улучень; „добре” - 9 улучень; „задовільно” - 8 улучень у мішені. Для виконання вправи обов’язкова поразка всіх мішеней, мішень „заручник” повинна бути неураженою.

полотно 105 прямоугольник 49

Мал. 4. Схема мішеневої обстановки для виконання 29-ї вправи.
Порядок виконання: стрілець на місці водія, руки на кермі, ступінь готовності зброї № 2. За „сигналом” вийти з автомобіля через ліві передні двері і, використовуючи автомобіль як укриття, уразити не менш ніж двома пострілами кожну з цілей, що знаходяться на відстані 18 м. Просуваючись до укриття „2”, уразити під час руху не менш ніж двома пострілами ціль, що знаходиться на відстані 6 м. Ціль на відстані 6 м повинна бути розташована за укриттям таким чином, щоб її можна було побачити тільки після проходження половини шляху до укриття „2”. Після закінчення боєприпасів стрілок проводить швидкісне заряджання зброї та, використовуючи укриття „2”, не менш ніж двома пострілами уражує цілі, що знаходяться на відстані 11-12 м.

Після закінчення стрільби ступінь готовності зброї № 4.

Порушенням умов виконання вправи є: руки не на кермі до початку вправи, зупинка під час переміщення від автомобіля до укриття „2”.

Особливості виконання вправ навчальних стрільб:

при виконанні вправ стрільб з пістолета залежно від рівня підготовки тих, хто навчається, та виконання завдань за призначенням керівник стрільби має право:

змінювати відстані до цілі ;

змінювати час виконання вправи;

виконувати вправу після фізичного навантаження;

додавати елементи пересування військовослужбовця до вогневого рубежу та від укриття до укриття;

використовувати укриття та перешкоди;

додавати елементи поворотів та розворотів з різних положень, у тому числі з незручної позиції, використовуючи ліву і праву прикладку зброї;

використовувати імітаційні засоби;

проводити стрільбу з використанням висотного спорядження;

проводити стрільбу з транспортних та плавзасобів (з місця, з коротких зупинок та з ходу);

змінювати тип (позитивна, негативна ціль), вид, кількість мішеней та порядок їх ураження з розрахунку боєприпасів на виконання вправи;

обмежувати зони враження цілей;

комбінувати умови виконання вправи, ураховуючи вищезазначені пункти.

Під час ускладнення умов стрільб керівник заняття повинен передбачити підготовчі вправи, що дадуть змогу підготувати особовий склад до виконання вправи в цілому, та комплексні вправи, які можуть складатися з декількох вправ начальних стрільб. При відходженні від базових умов вправи навчальних стрільб керівник стрільби (командир підрозділу) розробляє схему виконання вправи та погоджує її в безпосереднього керівника (перевіряючого), робить розрахунок боєприпасів з урахуванням кількості підготовчих вправ перед виконанням вправи в цілому.

    1. Вправи для стрільби з автомата, штурмової гвинтівки (карабіна), ручного кулемета






вправи

Призначення вправи

Відстань

до цілі, м



Ціль


Кількість набоїв




1

2

3

4

5

1.

Стрільба з місця по нерухомій цілі в обмежений час удень (уночі)

3-25

поясна фігура

(мішень № 7а)

23

(11+12)

2.

Стрільба з місця по нерухомих цілях в обмежений час удень (уночі)

3-5

(7-25)

дві поясні фігури

(мішень № 7)

4

3.

Стрільба з місця по нерухомій цілі з розворотом удень (уночі)

3-5

(7-25)

поясна фігура

(мішень № 7а)

6

4.

Стрільба із-за укриття із зміною вогневої позиції по нерухомій цілі вдень (уночі)

50

дві поясні фігури

(мішень № 7)

12

(6+6, або 7+5)

5.

Стрільба із зміною вогневої позиції по нерухомій цілі вдень (уночі)

100

грудна фігура

(мішень № 6)

10

6.

Стрільба по нерухомій цілі з різних положень удень

100

грудна фігура з колами (мішень № 4)

10 (30)

7.

Ведення вогню з незручної позиці

25

поясна фігура

(мішень № 7)

5

8.

Стрільба з коротких зупинок по нерухомих цілях групою із трьох військовослужбовців удень (уночі)

100-30

три грудні фігури

(мішень № 6)

3х30

9.

Стрільба з ходу по нерухомих цілях, що з’являються, групою із 4 військовослужбовців удень (уночі)

100-30

три грудні фігури

(мішень № 6)

4х30

10.

Стрільба з ходу по нерухомих цілях після навантаження із-за укриття з різних положень удень (уночі)

3-25

(50-100)

грудна фігура

(мішень № 6)

10

11.

Стрільба з ходу по цілях, що з'являються, з переносом вогню та усуненням затримок удень (уночі)

50

три поясні фігури

(мішень № 7а)

12

(6+6)

12.

Стрільба по цілях, що з'являються, з використанням автомобіля групою з двох військовослужбовцівудень (уночі)

40-50

дві поясні фігури

(мішень № 7а)

6

(2х3)

13.

Стрільба по цілях, що з'являються, із заняттям позиції прикриття вдень (уночі)

30-50

дві поясні фігури

(мішень № 7а)

4

14.

Стрільба по цілях, що з'являються, з автомобіля під час руху вдень (уночі)

20 - 30

дві поясні фігури

(мішень № 7а)

4

15.

Стрільба по нерухомих цілях з використанням автомобіля вдень (уночі)

40-45, 60-65

поясні фігури - 4 шт.

(мішень № 7а)

8

16.

Стрільба по нерухомих цілях із заміною магазина в обмежений час удень (уночі)

15 - 70

чотири поясні фігури

(мішень № 7а)

8 (4+4).

17.

Стрільба по нерухомих цілях зі зміною положення з ходу із заміною магазина в обмежений час удень (уночі)

25-70

№ 1 - дві поясні фігури

(мішень № 7а);

№ 2 - поясна фігура

(мішень № 7а);

№ 3 поясна фігура

(мішень № 7а)

10

(6 + 4)

18.

Стрільба із вертольота в польоті по наземній цілі вдень

200-400

два кулеметні розрахунки (мішень № 10) і чотири стрільці - ростові фігури (мішень № 8)

При стрільбі в горах - сім стрільців (мішень № 8).

30

19.

Стрільба по нерухомій цілі під час руху із зміною зброї, заміною магазинів в обмежений та усуненням затримок час удень (уночі)

30 - 10

поясна фігура

(мішень № 2)

5 - АК,

3 - пісто-лет

20.

Стрільба по нерухомих цілях групою із двох військовослужбовців із зміною зброї, заміною магазинів та усуненням затримок удень (уночі)

35 - 40

дві поясні фігури

(мішень № 2)

по 10 (5+5) - АК,

по 6 (3+3) - пісто-лет

21.

Стрільба по нерухомих цілях групою із двох військовослужбовців із зміною зброї, заміною магазинів та усуненням затримок удень (уночі)

100,

75,

50 - 15

дві поясні фігури

(мішень № 2)

по 15 (10+5) - АК,

по 5 (3+2) - пісто-лет


Вправи навчальних стрільб з автомата, штурмової гвинтівки (карабіна), ручного кулемета

1-а вправа

Стрільба з місця по нерухомій цілі в обмежений час удень (уночі)

Цілі: поясна фігура (мішень № 7а), нерухома.

Відстань до цілей: 3-25 м.

Положення для стрільби: стоячи, з коліна.

Вид вогню: автоматичний, одиночний.

Кількість набоїв: 23 шт.(11+12).

Оцінка: „відмінно” - 210 очок; „добре” - 200 очок; „задовільно” - 190 очок.


Відстань

(м)

Умови виконання вправи

Час

(сек.)

Кількість

повторень

Кількість

набоїв

3

По 1-й черзі з 2 пострілів у головну частину мішені, контроль

3

2

4

5

По 1-й черзі з 2 пострілів у грудну частину мішені, контроль

3,5

2

4

7,5

1-а черга з 2 пострілів у грудну частину мішені, 2-а черга (після першої черги в магазині повинен бути 1 набій), затримка в автоматі, перезаряджання зброї, виконання дострілу мішені чергою з 2 пострілів, контроль

3,5

перезаря-джання

8

1

5

10

По 1-й черзі з 2 пострілів у грудну частину мішені, контроль

3,5

2

4

15

По 1-й черзі з 2 пострілів у грудну частину мішені, контроль

4

2

4

25

По 1-му пострілу в грудну частину мішені з коліна, контроль

5

1

2


Порядок виконання: стрілець перебуває на вогневому рубежі, ступінь готовності зброї: автомат - № 1, запасні магазини розташовані на стрільці. Після команди керівника виконує вправу згідно з умовами. На відстані 7,5 м стрілець за командою керівника виконує одну чергу з двох набоїв у мішень. На виконанні другої черги в стрільця повинна виникнути затримка, після закінчення боєприпасів у магазині автомата, не гаючи часу, продовжує виконувати вправу, роблячи швидкісне перезаряджання автомата, та дострілює в грудну частину мішені одну коротку чергу з двох набоїв. Керівник стрільби на ділянці повідомляє умови вправи на кожному рубежі і дає команду про переміщення від одного рубежу відкриття вогню до іншого. Після закінчення стрільби ступінь готовності зброї № 4.

Секундомір (таймер) запускається за „сигналом” і зупиняється після закінчення часу, відведеного на виконання вправи.

Порушенням умов виконання вправи є: перевищення кількості боєприпасів під час стрільби в автоматичному режимі (черга більше двох пострілів) або недостріл черги.
2-а вправа

Стрільба з місця по нерухомих цілях в обмежений час удень (уночі)

Ціль: 2 поясні фігури (мішень № 7), що встановлені на рівні очей, по фронту 2 м, нерухомі.

Відстань до мішені: 3 - 5 м (7 - 25 м).

Кількість набоїв: 4 шт.

Час на стрільбу: 4 сек. (6 сек.).

Положення для стрільби: стоячи.

Оцінка: „зараховано” - 4 влучення в кожну ціль за умови враження зони „А” хоча б одним пострілом у кожній мішені.

Порядок виконання: зміна (військовослужбовець) за командою керівника стрільб виходить на рубіж відкриття вогню; зброя в готовності № 1, за командою керівника „Вогонь” зміна (військовослужбовець) проводить два подвійні постріли по цілі.
3-я вправа

Стрільба з місця по нерухомій цілі з розворотом удень (уночі)

Ціль: поясна фігура (мішень № 7а), що встановлена на рівні очей, нерухома.

Відстань до мішені: 3 - 5 м (7 - 25 м).

Кількість набоїв: 6 шт.

Час на стрільбу: 3 сек. (5 сек.).

Положення для стрільби: стоячи або з коліна.

Оцінка: „відмінно” - 6 улучень; „добре” - 5 улучень; „задовільно” - 4 влучення.

Порядок виконання: зміна (військовослужбовець) за командою керівника стрільб виходить на рубіж відкриття вогню та стає вказаною керівником стороною до цілі (правим (лівим) боком, спиною); зброя в готовності № 1, керівник тричі подає команду на відкриття вогню по поясній фігурі; зміна (військовослужбовець) кожного разу за командою керівника повертається до мішені і проводить подвійний постріл з положення, визначеного керівником стрільби.
4-а вправа

Стрільба із-за укриття із зміною вогневої позиції по нерухомій цілі вдень (уночі)

Цілі: дві поясні фігури (мішень № 7а), нерухомі.

Відстань до цілей: 50 м.

Вид вогню: одиночний.

Кількість боєприпасів: 12 шт. (6 + 6, або 7 + 5).

Час на стрільбу: 20 сек.

Положення для стрільби: стоячи, з коліна.

Оцінка: „відмінно” - 12 улучень; „добре” - 10 улучень; „задовільно” - 9 улучень. Для виконання вправи обов’язкова поразка всіх мішеней у А,В,С - зону.

Порядок виконання: стрілець перебуває на вогневому рубежі „укриття”, ступінь готовності зброї № 2, запасні магазини на стрільці. За „сигналом”, використовуючи укриття, виконує здвоєні постріли по одній з мішеней, щоразу використовуючи інший бік укриття та проводячи екстрене заряджання або тактичне дозаряджання зброї.

Після закінчення стрільби ступінь готовності зброї № 4. Секундомір (таймер) запускається за „сигналом” і зупиняється після останнього пострілу.

Оцінка знижується на один бал у разі використання укриття як упору та недотримання тактичної дистанції.
5-а вправа

Стрільба із зміною вогневої позиції по нерухомій цілі вдень (уночі)

Ціль: грудна фігура (мішень № 6), що встановлена на рівні очей, нерухома.

Відстань до мішені: 100 м.

Кількість набоїв: 10 шт.

Час на стрільбу: не обмежений (виконання прицільного пострілу проводиться не пізніше 3 секунд після сигналу керівника стрільби, інтервал між пострілами повинен бути не більше 1 секунди).

Положення для стрільби: стоячи, з коліна та лежачи.

Оцінка: „відмінно” - 5 улучень; „добре” - 4 влучення; „задовільно” - 3 влучення.

Порядок виконання: зміна (військовослужбовець) за командою керівника стрільб виходить на рубіж відкриття вогню; зброя в готовності № 1; керівник п’ять разів подає команду: „Стоячи (з коліна, лежачи) вогонь”; зміна (військовослужбовець) кожного разу займає визначене керівником положення для стрільби та проводить подвійний постріл по цілі. Набої можуть бути розподілені в декілька магазинів. Затримки, що виникають під час ведення вогню, усуваються самостійно, максимально використовуючи захисні властивості місцевості (вогневої позиції).
6-а вправа

Стрільба по нерухомій цілі з різних положень удень

Ціль: грудна фігура з колами (мішень № 4), що встановлена на рівні очей, нерухома.

Відстань до мішені: 100 м.

Кількість набоїв: 10 шт. на кожне положення.

Час на стрільбу: не обмежений (для ускладнення виконання вправи час на стрільбу може обмежуватись двома хвилинами для положення лежачи, трьома хвилинами - з коліна, чотирма хвилинами - стоячи); для виконання швидкісної стрільби: 30 секунд - лежачи, 40 секунд - з коліна, 50 секунд - стоячи, при цьому час на приготування для стрільби не надається;

Положення для стрільби: лежачи, з коліна, стоячи.

Оцінка: при стрільбі лежачи: відмінно - 90 очок, добре - 85 очок, задовільно - 80 очок; для швидкісної стрільби: відмінно - 80 очок, добре - 75 очок, задовільно - 70 очок;

при стрільбі з коліна: відмінно - 85 очок, добре - 75 очок, задовільно - 70 очок; для швидкісної стрільби: відмінно - 75 очок, добре - 65 очок, задовільно - 60 очок;

при стрільбі стоячи: відмінно - 80 очок, добре - 65 очок, задовільно - 60 очок; для швидкісної стрільби: відмінно - 70 очок, добре - 55 очок, задовільно - 50 очок.

Порядок виконання: зміна (військовослужбовець) за командою керівника стрільб виходить на рубіж відкриття вогню; зброя в готовності № 3; за командою керівника „Вогонь” зміна (військовослужбовець) проводить 10 пострілів по цілі. Положення для стрільби визначає керівник стрільби (командир підрозділу).
7-а вправа

Ведення вогню з незручної позиці вдень (уночі)

Ціль: поясна фігура (мішень № 7), установлюється не вище 1 м від нижнього краю мішені.

Відстань до цілі: 25 м.

Кількість набоїв: 5 шт.

Час на стрільбу: 20 сек.

Вид вогню: одиночний.

Положення для стрільби: на вибір стріляючого.

Оцінка: „відмінно” - не менше 4 улучень; „добре” - не менше 3 улучень; „задовільно” - не менше 2 улучень.

Оцінка знижується на один бал:

за кожний постріл, що був виконаний після закінчення встановленого часу;

за наведення зброї в будь-якому напрямку, крім - убік мішеней;

під час стрільби дульний зріз ствола виглядає через отвір у стіні;

за недотримання основних принципів тактики - неефективне використання укриття.

Порядок виконання: зміна (військовослужбовець) перебуває на вихідному положенні, розташованому на відстані 10 м від вогневого рубежу. За командою керівника стрільб „Уперед! одночасно вмикається хронометраж часу. Військовослужбовець висувається до вогневого рубежу, де знаходиться перешкода „стінка” згідно з додатком 10, приєднує магазин, заряджає зброю і виконує по одному пострілу через кожний з 5 отворів у стіні по цілі, використовуючи зручне положення.
8-а вправа

Стрільба з коротких зупинок по нерухомих цілях групою із трьох військовослужбовців удень (уночі)

Ціль: три грудні фігури (мішень № 6), що встановлені на рівні очей, нерухомі, з інтервалом 10-15 м по фронту.

Відстань до мішені: 100 - 30 м.

Кількість набоїв: по 30 шт. у кожного стріляючого.

Час на стрільбу: не обмежений.

Положення для стрільби: з коліна, лежачи.

Оцінка: „відмінно”- загальна кількість 60 улучень; „добре”- загальна кількість 55 улучень; „задовільно” - загальна кількість 50 улучень. Оцінка „незадовільно” групі виставляється в разі не враження однієї з цілей.

Порядок виконання: група з трьох військовослужбовців за командою керівника стрільби виходить на рубіж відкриття вогню; зброя в готовності № 1; за командою керівника „Вперед” починає рух в напрямку цілі із взаємо - прикриттям; за командою керівника „Вогонь” (установленим сигналом), військовослужбовці в групі виконують стрільбу із положень з коліна, лежачи та проводять подвійні постріли по цілі до рубежу 30 м. Бойовий порядок та тактичні дії групи можуть змінюватись за рішенням керівника стрільби (командира підрозділу).
9-а вправа

Стрільба з ходу по нерухомих цілях, що з’являються, групою із чотирьох військовослужбовців удень (уночі)

Ціль: три грудні фігури (мішень № 6), що встановлені на рівні землі, розташовані по фронту до 30 м.

Відстань до мішені: 100 - 30 м.

Кількість набоїв: по 30 шт. у кожного стріляючого.

Час на стрільбу: не обмежений.

Положення для стрільби: з коліна, лежачи.

Оцінка: „відмінно” - загальна кількість 60 улучень; „добре”- загальна кількість 55 улучень; „задовільно” - загальна кількість 50 улучень. Оцінка „незадовільно” групі виставляється в разі невраження однієї з цілей.

Порядок виконання: група з чотирьох військовослужбовців за командою керівника стрільби виходить на рубіж відкриття вогню; зброя в готовності № 1, бойовий порядок „Ромб”; за командою керівника „Вперед” починає рух у напрямку цілі, контролюючи сектор навколо; за командою керівника „Вогонь” (установленим сигналом), військовослужбовці в групі виконують стрільбу з ходу по одній з мішеней, яка визначається керівником (виявляється самостійно в ході руху) до рубежу 30 м. Бойовий порядок та тактичні дії групи можуть змінюватись за рішенням керівника стрільби (командира підрозділу).

10-а вправа

Стрільба з ходу по нерухомих цілях після навантаження із-за укриття з різних положень удень (уночі)

Ціль: грудна фігура (мішень № 6), що встановлена на рівні очей, нерухома.

Відстань до мішені: 3 - 25 м (50 - 100 м).

Кількість набоїв: 10 шт.

Час на стрільбу: не обмежений.

Положення для стрільби: стоячи, з коліна та лежачи.

Оцінка: „відмінно” - 10 улучень; „добре” - 9 улучень; „задовільно”- 8 улучень.

Порядок виконання: зміна (військовослужбовець) за командою керівника стрільб виходить на рубіж 10 м від укриття; зброя в готовності № 2, за командою керівника „Вперед” зміна (військовослужбовець) біжить до укриття, переводить зброю в готовність № 1 і відкриває вогонь подвійними пострілами, змінюючи позицію. Порядок зміни позицій та положення для стрільби визначає керівник стрільби. Набої можуть бути розподілені в декілька магазинів. Затримки, що виникають під час ведення вогню, усуваються самостійно, максимально використовуючи захисні властивості місцевості (вогневої позиції).
11-а вправа

Стрільба з ходу по цілях, що з'являються, з перенесенням вогню та усуненням затримок удень (уночі)

Цілі: три поясні фігури (мішень № 7а), що з’являються з інтервалом між мішенями до 2 м.

Відстань до цілей: 50 м.

Кількість боєприпасів: 12 шт. (6+6).

Вид вогню: одиночний.

Час на стрільбу: 20 сек.

Положення для стрільби: стоячи.

Оцінка: „відмінно” - 12 улучень; „добре” - 10 улучень; „задовільно” - 9 улучень. Для виконання вправи обов’язкова поразка всіх мішеней в А, В, С зону.

Порядок виконання: стрілець перебуває на вогневому рубежі, ступінь готовності зброї № 2, запасні магазини на стрільці. Після появи мішеней робить два постріли в грудну частину кожної з трьох мішеней, після закінчення боєприпасів у першому магазині проводить швидкісне заряджання зброї і робить 2 постріли в грудну частину кожної з трьох мішеней. Після закінчення стрільби ступінь готовності зброї № 4. Припинення вогню після зникнення мішеней.

У разі відсутності мішеней, що з’являються, до вправи дозволено вносити наступні зміни: стрілець перебуває на вогневому рубежі спиною до мішеней, ступінь готовності зброї № 2. За „сигналом” розвертається обличчям у бік мішеней і виконує вправу згідно з умовами. За „сигналом” припиняє вогонь. Після закінчення стрільби ступінь готовності зброї № 4. Секундомір (таймер) запускається за „сигналом” і зупиняється через 28 сек.
12-а вправа

Стрільба по цілях, що з'являються, з використанням автомобіля групою з двох військовослужбовців удень (уночі)

Цілі: дві поясні фігури (мішень № 7а), що з’являються, відстань між мішенями 2 м.

Відстань до цілей: 40 - 50 м.

Кількість боєприпасів: 6 шт. (по 3 шт. на військовослужбовця).

Час на стрільбу: 7 сек.

Вид вогню: одиночний.

Виконується з використанням спорядження, яке забезпечує приховане розміщення зброї на стрільці.

Положення для стрільби: з використанням автомобіля як укриття.

Оцінка: „відмінно” - 3 влучення; „добре” - 2 влучення; „задовільно” - 1 влучення. Для виконання вправи обов’язкова поразка всіх мішеней.

Порядок виконання: легковий автомобіль знаходиться на вогневому рубежі, передньою частиною у бік мішеней. Стрільці перебувають в автомобілі (перший попереду, з правого боку, другий позаду, з лівого боку) ступінь готовності зброї № 2. Після появи мішеней кожен стрілець залишає автомобіль, використовуючи двері зі свого боку і з положення, що дозволяє ефективно використовувати автомобіль як укриття, робить три постріли у свою мішень. Припинення вогню після зникнення мішеней. Після закінчення стрільби ступінь готовності зброї № 4.

У разі відсутності мішеней, що з’являються, до вправи дозволено вносити наступні зміни: стрільці знаходяться на рубежі відкриття вогню обличчям до мішені. За „сигналом” виконують вправу згідно з умовами.

Секундомір (таймер) запускається за „сигналом” і зупиняється після закінчення часу, відведеного на виконання вправи.

Порушенням умов виконання вправи є: тримання за ручку відкривання дверей, приведення зброї в ступінь готовності № 1 до „сигналу”.
13-а вправа

Стрільба по цілях, що з'являються, із заняттям позиції прикриття вдень (уночі)

Цілі: дві поясні фігури (мішень № 7а), що з’являються, відстань між мішенями 2 м.

Відстань до цілей: 30-50 м.

Кількість боєприпасів: 4 шт.

Час на стрільбу: 7 сек.

Положення для стрільби: стоячи.

Вид вогню: одиночний.

Виконується з використанням спорядження, яке забезпечує приховане розміщення зброї на стрільці.

Оцінка: „відмінно” - 4 влучення; „добре” - 3 влучення; „задовільно” - 2 влучення в мішень.

Порядок виконання: стрілець здійснює піший супровід особи, що охороняється, у складі наряду охорони з двох співробітників за маршрутом, зазначеним керівником стрільби на ділянці (коло, квадрат, трикутник). Ступінь готовності зброї № 2. Після появи мішеней, що імітують „загрозу”, стрілець подає команду: „Загроза попереду (зліва, справа, позаду)”, робить по два постріли в грудну частину кожної мішені, далі здійснює „контроль”, другий співробітник наряду охорони здійснює евакуацію особи, що охороняється. Обов’язковим є тактично грамотний порядок ураження цілей. Припинення вогню після зникнення мішеней.

Після закінчення стрільби ступінь готовності зброї № 4.

У разі відсутності мішеней, що з’являються, до вправи дозволено вносити наступні зміни: стрілець за „сигналом” виконує вправу згідно з умовами. Секундомір (таймер) запускається за „сигналом” і зупиняється через 7 сек.

Порушенням умов виконання вправи є: виконання вправи з використанням спорядження, яке не забезпечує прихованого розміщення зброї на стрільці або прихованої її переноски стрільцем, приведення зброї в ступінь готовності № 1 до „сигналу”.
14-а вправа

Стрільба по цілях, що з'являються, з автомобіля під час руху вдень (уночі)

Цілі: дві поясні фігури (мішень № 7а), що з’являються, розташовані паралельно напрямку руху машини (з правого, лівого боку) на відстані 5 - 7 м одна від одної.

Відстань до цілей: 20 - 30 м.

Кількість боєприпасів: 4 шт.

Вид вогню: одиночний.

Виконується з використанням спорядження, яке забезпечує приховане розміщення зброї на стрільці.

Час на стрільбу: обмеженний умовами вправи.

Швидкість руху автомобіля: 30 км/год.

Положення для стрільби: сидячи в автомобілі, через відкрите скло.

Оцінка: „відмінно” - 4 влучення; „добре” - 3 влучення; „задовільно” - 2 влучення. Для виконання вправи обов’язкова поразка всіх цілей.

Порядок виконання: стрілець знаходиться в легковому автомобілі, попереду, з правого боку (позаду, з правого або лівого боку), автомобіль знаходиться на відстані 50 - 60 м від мішеней, водій за кермом. Після початку руху автомобіля на відстані 40 - 50 м з'являються дві мішені. Автомобіль не зупиняється, стрілець через відкрите вікно зі свого боку з положення, що дозволяє ефективно використовувати зброю, робить по 2 постріли в грудну частину кожної мішені. Після закінчення стрільби ступінь готовності зброї № 4. Припинення вогню після зникнення мішеней.

У разі відсутності мішеней, що з’являються та умов, що роблять неможливим ведення вогню з автомобіля під час руху, до вправи дозволено вносити наступні зміни: стрілець за „сигналом” виконує вправу згідно з умовами, знаходячись у нерухомому автомобілі на відстані 20 - 30 м від мішеней. Секундомір (таймер) запускається за „сигналом” і зупиняється через 5 сек.

Порушенням умов виконання вправи є: підготовка зброї до швидкого використання шляхом її розміщення не у визначеному місці, зменшення водієм швидкості та зупинка автомобіля, приведення зброї в ступінь готовності № 1 до „сигналу”.
15-а вправа

Стрільба по нерухомих цілях зі зміною вогневої позиції з використанням автомобіля вдень (уночі)

Цілі: чотири поясні фігури (мішень № 7а), нерухомі, складаються з двох груп, по дві мішені в кожній (мал.5).

Відстань до цілей: № 1 - 40-45 м, № 2 - 60 - 65 м.

Кількість боєприпасів: 8 шт.

Час на стрільбу: 17 сек.

Вид вогню: одиночний.

Виконується з використанням спорядження, яке забезпечує приховане розміщення зброї на стрільці.

Положення для стрільби: сидячи в автомобілі та з використанням автомобіля як укриття.

Оцінка: „відмінно” - 8 улучень; „добре” - 7 улучень; „задовільно” - 6 улучень.

полотно 140

Мал. 5. Схема мішеневої обстановки для виконання 15-ї вправи.

Порядок виконання: стрілець на місці водія, руки на кермі, вікно відкрите, ступінь готовності зброї № 2. За „сигналом” з положення, сидячи в машині, уразити не менш ніж 2 пострілами кожну з цілей, що знаходяться на відстані 40 - 45 м, залишити автомобіль через праві передні двері і, використовуючи автомобіль як укриття, уразити не менш ніж 2 пострілами кожну з цілей, що знаходяться на відстані 60 - 65 м.

Після закінчення стрільби ступінь готовності зброї № 4. Секундомір (таймер) запускається за „сигналом” і зупиняється на останньому пострілі.

Порушенням умов виконання вправи є: держання рук не на кермі до початку вправи, вихід з автомобіля і пересування з боку мішеней, під час переміщення в автомобілі спрямовування зброї не на мішені, використання укриття як упору для зброї.
16-а вправа

Стрільба по нерухомих цілях зі зміною положення із заміною магазина в обмежений час удень (уночі)

Цілі: чотири поясні фігури (мішень № 7 а), нерухомі (мал.6).

Відстань до цілей: 15 - 70 м.

Кількість боєприпасів: 8 шт (4 + 4).

Час на стрільбу: 25 сек.

Вид вогню: одиночний.

Положення для стрільби: на вибір стрільця.

Оцінка: „відмінно” - 8 улучень; „добре” - 7 улучень; „задовільно” - 6 улучень. Для виконання вправи обов’язкова поразка всіх мішеней.

полотно 181

Мал. 6. Схема мішеневої обстановки для виконання 16-ї вправи.
Порядок виконання: стрілець перебуває на вогневому рубежі, ступінь готовності зброї № 2. За „сигналом”, змістившись ліворуч, використовуючи позицію № 1 і № 2, стрілець робить по два постріли в грудну частину мішеней № 1 і № 2. Після закінчення боєприпасів у першому магазині проводить швидкісне заряджання зброї. Змістившись праворуч, використовуючи позицію № 3 і № 4, робить по два постріли в грудну частину мішені № 3 і № 4.

Після закінчення стрільби ступінь готовності зброї № 4. Секундомір (таймер) запускається за „сигналом” і зупиняється після останнього пострілу.

Порушенням умов виконання вправи є: невикористання всіх позицій під час виконання вправи.

17-а вправа

Стрільба по нерухомих цілях зі зміною положення з ходу із заміною магазина в обмежений час удень (уночі)

Цілі: № 1 - дві поясні фігури (мішень № 7 а, ) за укриттям, нерухомі;

№ 2 - поясна фігура (мішень № 7 а) за укриттям, нерухома.

№ 3 - дві поясні фігури (мішень № 7 а) закриті на 30% мішенню, нерухомі (мал.7).

Кількість боєприпасів: 10 шт. (6 + 4).

Виконується з використанням спорядження, яке забезпечує приховане розміщення зброї на стрільці.

Вид вогню: одиночний.

Час на стрільбу: 25 сек.

Положення для стрільби: з використанням автомобіля як укриття, при пересуванні, з використанням укриття.

Оцінка: „відмінно” - 10 улучень; „добре” - 9 улучень; „задовільно” - 8 улучень. Для виконання вправи обов’язкова поразка всіх мішеней, мішень „заручник” повинна бути неураженою.

autoshape 186

Мал. 7. Схема мішеневої обстановки для виконання 17-ї вправи.
Порядок виконання: стрілець на місці водія, руки на кермі, ступінь готовності зброї № 2. За „сигналом” вийти з автомобіля через ліві передні двері і, використовуючи автомобіль як укриття, уразити не менш ніж двома пострілами кожну з цілей, що знаходяться на відстані 70 м. Просуваючись до укриття „2”, уразити під час руху не менш ніж двома пострілами ціль, що знаходиться на відстані 25 м. Ціль на відстані 25 м повинна бути розташована за укриттям таким чином, щоб її можна було побачити тільки після проходження половини шляху до укриття „2”. Після закінчення боєприпасів стрілок проводить швидкісне заряджання зброї та, використовуючи укриття „2”, не менш ніж двома пострілами вражує цілі, що знаходяться на відстані 41 - 45 м. Після закінчення стрільби ступінь готовності зброї № 4. Секундомір (таймер) запускається за сигналом про початок виконання вправи і зупиняється на останньому пострілі.

Порушенням умов виконання вправи є: руки не на кермі до початку вправи, зупинка під час переміщення від автомобіля до укриття „2”.

18-а вправа

Стрільба із вертольота в польоті по наземній цілі вдень

Ціль: два кулеметні розрахунки (мішень № 10) і чотири стрільці - ростові фігури (мішень № 8) на фронті 10 м і завглибшки 5 м, нерухомі. При стрільбі в горах - сім стрільців (мішень № 8).

Відстань до цілі: 200 - 400 м.

Кількість боєприпасів: 30 набоїв, з них 7- з трасуючими кулями.

Положення для стрільби: через оглядове вікно чи вхідні двері вертольота.

Висота польоту вертольота: 50 - 200 м.

Швидкість польоту вертольота : 150 - 200 км/годину.

Кількість заходів вертольота: 1.

Оцінка: “відмінно” - влучити піхоту на автомобілі та одного стрільця (в горах влучити три мішені);

“добре - влучити піхоту на автомобілі чи двох стрільців (у горах влучити дві мішені);

“задовільно” - влучити одного стрільця (в горах влучити одну мішень).
19-а вправа

Стрільба по нерухомій цілі під час руху із зміною зброї, заміною магазинів в обмежений час та усуненням затримок удень (уночі)

Ціль - поясна фігура (мішень № 2) на щиті, що встановлюється не вище 1 м від нижнього краю мішені, нерухома.

Відстань до мішені - 30 м.

Кількість патронів - 5 шт. - автомат, 3 шт. - пістолет.

Час на стрільбу - 15 сек.

Вихідне положення - позиція готовності на автоматі (патрон у патроннику), короткоствольна зброя - готовність № 2, запасні магазини в підсумках. На розсуд керівника стрільб вправа може виконуватись з вихідного положення лівим, правим боком або спиною до мішені.

Положення для стрільби - у безперервному русі.

Оцінка: „відмінно” - 8 улучень; „добре” - 7 улучень; „задовільно” - 6 улучень (мінімум одне влучення з пістолета обов'язкове) за умови, що час виконання не був перевищений. За кожен постріл, що був виконаний після закінчення встановленого часу, з результату знімається одне влучення.

Порядок виконання: стрілок на рубежі відкриття вогню за командою керівника стрільб заряджає пістолет, спускає курок з бойового взводу, поміщає зброю в кобуру, яку застібує, заряджає автомат та приймає фронтальне вихідне положення для стрільби - позиція готовності на автоматі.

Керівник, перевіривши приготування стрільця, подає команду: „Уперед”, за нею (із затримкою): „Вогонь!” і одночасно вмикає хронометр. Стрілець за командою керівника починає рухатись у напрямку мішені з одночасним веденням вогню по мішені. По закінченні патронів військовослужбовець голосно подає команду: „Проблема!”, не зупиняючи рух, вільною рукою притискає до себе автомат, іншою рукою дістає пістолет та, утримуючи зброю однією або двома руками, робить три швидкі прицільні постріли в центр мішені. Готовність зброї № 4.
1   ...   4   5   6   7   8   9   10   11   ...   21


написать администратору сайта