Главная страница
Навигация по странице:

  • Стрільби діляться на навчальні і контрольні.

  • Курс стрільб-2013 резка. Наказ мвс україни 15. 07. 2013 679


    Скачать 9.8 Mb.
    НазваниеНаказ мвс україни 15. 07. 2013 679
    АнкорКурс стрільб-2013 резка.doc
    Дата04.02.2017
    Размер9.8 Mb.
    Формат файлаdoc
    Имя файлаКурс стрільб-2013 резка.doc
    ТипДокументы
    #2184
    страница1 из 21
      1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   21




    ЗАТВЕРДЖЕНО

    Наказ МВС України

    15.07.2013 №679

    КУРС СТРІЛЬБ

    ЗІ СТРІЛЕЦЬКОЇ ЗБРОЇ ТА ОЗБРОЄННЯ БОЙОВИХ МАШИН ВНУТРІШНІХ ВІЙСЬК МВС
    Розділ I

    ПОРЯДОК ОРГАНІЗАЦІЇ ТА ВИКОНАННЯ ВПРАВ СТРІЛЬБ

    УПРАВЛІННЯМИ, ОСНОВНИМИ ПІДРОЗДІЛАМИ ТА ПІДРОЗДІЛАМИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ З’ЄДНАНЬ ТА ВІЙСЬКОВИХ ЧАСТИН
    1. Загальні положення

    1.1. Курс стрільб зі стрілецької зброї та озброєння бойових машин внутрішніх військ МВС (далі - Курс стрільб) становить основний розділ вогневої підготовки та призначений для навчання особового складу щодо умілого і ефективного використання стрілецької зброї, гранатометів і озброєння бойових машин.

    1.2. Курс стрільб уключає:

    загальні положення;

    призначення вправ стрільб;

    організацію і проведення стрільб;

    положення щодо оцінки вогневої підготовки;

    вправи стрільб;

    вправи в киданні ручних гранат;

    вправи щодо навчання розвідки цілей, цілевказівок та визначення відстаней до них;

    вимоги до організації та проведення тактичних (тактико-спеціальних) навчань з бойовою стрільбою;

    особливості організації та виконання вправ стрільб зі стрілецької зброї для загонів (рот) спеціального призначення;

    особливості організації та виконання вправ стрільб зі спеціальної підводної зброї для загонів (роти) спеціального призначення.
    1.3. Успішне відпрацювання Курсу стрільб забезпечується:

    твердим знанням військовослужбовцями матеріальної частини озброєння, прицілів та приладів спостереження, основ і правил стрільби, правильною підготовкою озброєння до стрільби, умінням швидко виявляти цілі та визначати вихідні установки для їх ураження, високою злагодженістю дій особового складу підрозділів при виконанні стрільб і нормативів, дотриманням заходів безпеки;

    високою методичною підготовкою командирів (начальників), своєчасним та якісним плануванням вогневої підготовки;

    наявністю сучасної та справної навчальної матеріально-технічної бази, що дозволяє створювати різноманітну мішенну обстановку та проводити з підрозділами комплексні заняття з усіх розділів вогневої підготовки;

    суворою послідовністю виконання вправ, викладених у Курсі стрільб.

    1.4. У Курсі стрільб терміни вживаються в такому значенні:

    вихідне положення - місце, лінія для шикування та підготовки до стрільби тих, хто навчається, розміщення бойових машин перед виконанням вправ стрільб, визначення завдань підрозділам (позначається білими прапорцями або ліхтарями білого світла). Воно являє собою смугу місцевості між рубежем відкриття вогню і лінією дільничних пунктів управління (командних пунктів);

    рубіж відкриття вогню (вогневий рубіж) - умовна лінія на місцевості, з якої дозволяється ведення стрільби;

    рубіж припинення вогню - умовна лінія на місцевості , з досягненням якої стрільба забороняється (позначається білими прапорцями або ліхтарями білого світла). Рубежі припинення вогню обладнуються приладами для фіксації часу виходу на нього БТР під час виконання вправ стрільб;

    вогнева позиція - місце або ділянка місцевості, зайнята або підготовлена до заняття кулеметами, гранатометами та бойовою технікою.

    мішень - штучна ціль, яка імітує характерні ознаки реальної цілі: розмір, форму, колір, спосіб і швидкість пересування або маневру; у якості мішеней можуть використовуватись реальні зразки техніки;

    мішеневе поле - підготовлена для проведення стрільб ділянка місцевості, на якій розташовуються мішеневі установки для показу і руху цілей, апаратура та прилади імітації вогню цілей, звукові імітатори, прилади для освітлення цілей уночі; прокладаються постійні або тимчасові кабельні лінії для електроживлення, управління і отримання інформації про враження цілей;

    навчальний об’єкт - це обладнана ділянка місцевості навчального центру (полігона), яка призначена для відпрацювання питань одного з предметів бойової підготовки або проведення комплексних занять;

    тиловий район розташовується між вихідним положенням і тиловим кордоном навчального об’єкта - він призначений для зосередження підрозділів, які перебувають на заняттях (стрільбах) і водінні, підготовки матеріальної частини озброєння та техніки до занять, проведення занять і тренувань;

    командний (дільничний) пункт управління - споруда, призначена для управління мішеневою обстановкою і імітацією, керівництва особовим складом, який навчається, та ведення спостереження.

    1.5. Стрілецькі тренування проводяться командирами рот (підрозділів) цілеспрямовано, систематично вдень та вночі, у будь-яких погодних умовах на військових стрільбищах, вогневих містечках з використанням навчально-тренувальних засобів на постійно діючих навчальних місцях. На кожне тренування визначається мета, для досягнення якої спрямовується вся організація і зміст заняття. На стрілецьких тренуваннях відпрацьовуються вправи з розвідки цілей, метання ручних гранат, дій зі зброєю, заняття з вивчення матеріальної частини зброї, основ і правил стрільби, відпрацювання нормативів, а також в обов’язковому порядку виконуються підготовчі вправи стрільб. Відповідно до рекомендацій з розробки підготовчих вправ стрільб (додаток 1) командиром підрозділу з урахуванням підготовленості особового складу та складності вправи, що виконується, розробляються відповідні вправи, які можуть виконуватися як штатною, так і малокаліберною зброєю.

    При виконанні вправ стрільб з особовим складом, що не залучений до них, організовуються заняття (тренування) на навчальних місцях. Кількість навчальних місць та зміст занять на них визначає командир стріляючого підрозділу.

    На кожне стрілецьке тренування старший керівник стрільби (керівник стрільби на ділянці) повинен мати затверджений безпосереднім начальником план проведення заняття, у якому визначається кількість навчальних місць та зміст занять на них.

    1.6. Для керівництва та обслуговування стрільб, а також для забезпечення заходів безпеки під час стрільби, наказом по військовій частині призначаються:

    старший керівник стрільби;

    керівник стрільби на ділянці;

    начальник оточення та наряд;

    черговий лікар (фельдшер) із санітарною машиною;

    начальник пункту бойового забезпечення;

    артилерійський технік (майстер) - у разі необхідності.

    Крім того, старший керівник стрільби призначає спостерігачів.

    При стрільбі на одній ділянці обов’язки керівника стрільби на ділянці можуть покладатися на старшого керівника стрільби.

    За необхідності для обслуговування стрільб можуть призначатися сигналіст, радіомайстер та інші особи, обов’язки яких визначає командир, котрий їх призначає.

    На осіб, що керують стрільбою та обслуговують стрільби покладено ряд обов’язків (додаток 2), у тому числі дотримання особовим складом заходів безпеки під час проведення стрільб (додаток 3).

    1.7. Виконанню вправ навчальних стрільб повинно передувати досконале вивчення матеріальної частини зброї, прийомів і правил стрільби, умов виконання вправ стрільб, заходів безпеки при поводженні зі зброєю, проведення стрілецьких тренувань. Стрільби діляться на навчальні і контрольні. Інформація про доведення заходів безпеки відображається в журналі реєстрації інструктажів щодо дотримання заходів безпеки при поводженні з вогнепальною зброєю (додаток 4), який ведеться в кожному підрозділі.

    1.8. Стрільба з індивідуальної та спеціальної зброї виконується військовослужбовцями із табельної (закріпленої за ними або підрозділом зброї); з групової зброї - у складі штатних (позаштатних) розрахунків; з бойових машин - у складі штатних (позаштатних) екіпажів; у підрозділах, що не мають екіпажів повного складу, (у навчальних підрозділах і вищих військових навчальних закладах) - у складі зведених екіпажів, розрахунків, сформованих з початку періоду навчання та відданих наказом по військовій частині (навчальному закладу). Дозволяється замінювати відсутніх з поважних причин членів екіпажу (розрахунку) особами того ж фаху з інших екіпажів (розрахунків) стріляючого підрозділу.

    1.9. Якщо за військовослужбовцем закріплено декілька зразків зброї, то оцінка виставляється за сумою результатів, отриманих за стрільбу із зазначених зразків озброєння.

    Крім цього, офіцери і сержанти підрозділів (військових частин) повинні знати і вміло володіти всіма видами зброї, які визначені нормою належності відповідно до штату підрозділу (військової частини), і систематично виконувати із неї вправи стрільб.

    1.10. Форма одягу для осіб, що виконують вправи стрільб:

    1.10.1. Для особового складу підрозділів спеціальних моторизованих військових частин міліції, підрозділів з конвоювання та охорони підсудних, підрозділів з охорони важливих державних об’єктів і атомних електростанцій та підрозділів з охорони дипломатичних і консульських установ - польова із закріпленою зброєю, сумкою для магазинів, магазинами (згідно з умовами виконання вправи) та протигазом, при виконанні вправ з кидання ручних гранат - сумка для гранат, шолом сталевий.

    Для особового складу підрозділів спеціального призначення, крім того, - захисний шолом, бронежилет протикульовий.

    1.10.2. Для офіцерів управління військових частин (управлінь територіальних командувань) та підрозділів забезпечення - польова із закріпленою зброєю, сумкою для магазинів, магазинами (згідно з умовами виконання вправи), протигазом.

    1.10.3. Для курсантів військових навчальних закладів форма одягу визначається відповідно до програм навчання.

    1.10.4. При виконанні вправ стрільб у тирах особовий склад в обовязковому порядку забезпечується: навушниками (берушами) - для захисту органів слуху та окулярами - для захисту очей. Допускається повсякденна форма одягу.

    1.10.5. При виконанні вправ стрільб з озброєння бойових машин члени екіпажу повинні бути в шлемофонах. З ними організовується зв’язок.

    1.11. Підготовка військового стрільбища, вогневого містечка до проведення стрільб проводиться силами та засобами полігона (військового стрільбища) та військових частин. Відповідальність за своєчасну та якісну підготовку цих об’єктів несе начальник полігона (військового стрільбища). Усі роботи щодо підготовки навчальних об’єктів до стрільби закінчуються не пізніше ніж за годину до початку стрільб.

    1.12. При підготовці навчальних об’єктів стрільбищ і тирів до стрільби дотримуються наступних вимог:

    розміри і форми мішеней для виконання вправ стрільб зі стрілецької зброї наводяться в додатку 5;

    мішені фарбуються в колір, що відповідає тактичній обстановці даної вправи (колір місцевості);

    видимість мішеней повинна забезпечувати ведення по них прицільного вогню;

    розташування мішеней (висота від землі, відстань між мішенями тощо) під час проведення та підготовки до спортивних змагань (естафет) визначається згідно з умовами змагань;

    розташування мішеней ( відстань між мішенями тощо) під час виконання вправ стрільби може змінюватись керівником стрільби (старшим керівником стрільби, керівником стрільби на ділянці) з метою неможливості формування в тих, хто навчається, звички до одноманітного розташування мішеней. Між поверхнею землі і мішенню не повинно бути просвічування;

    мішень “Заручник” повинна закривати собою мішень “Терорист” відповідно до умов кожної окремої вправи;

    мішені встановлюються вертикально відповідно до умов виконання вправ стрільб;

    площина мішеней повинна бути приблизно перпендикулярна до площини (напрямку) стрільби з місця відкриття вогню по них;

    час показу цілі, що з’являється, визначається від моменту повного її підняття до початку падіння;

    під час стрільби по цілях, що з’являються та рухаються, розпорядження (сигнали, знаки) про показ цілей повинні даватись так, щоб вони не були чутні і помітні для стріляючого;

    відстані до цілей, що вказані в умовах вправ, визначаються від місця знаходження того, хто стріляє, у момент початку показу цілі (відстань до групової цілі визначається до її середини);

    цілі, що з’являються, повинні опускатися при їх ураженні, при повторному показі цілей повинні з’являтися тільки неуражені мішені;

    цілі, що рухаються, повинні з’являтися з початком їх руху і ховатися при ураженні або в кінці руху та дозволяти вести стрільбу в обох напрямках, протягом усього шляху руху цілі, інтервал між парними цілями, що рухаються на одній установці, повинен бути не менше двох метрів;

    забороняється встановлювати мішені поблизу орієнтирів та встановлювати поряд з мішенями будь-які предмети помітні тим, хто навчається;

    усі цілі розосереджуються по фронту, установлювати їх у створі забороняється;

    при виконанні стрільб у горах стрільба ведеться знизу вгору або згори вниз, а мішені виставляються на схилах висот, що прилягають до основного напрямку стрільби, з позитивними або негативними кутами (кут замкнений між лінією цілі та горизонтом зброї). Для бойових машин кути місця цілі повинні забезпечувати видимість усіх цілей через прилад спостереження командира;

    підрозділи, що виконують вправи стрільб за програмою антитерористичної тематики, при підготовці до стрільби можуть змінювати розміри і форму мішеней для ускладнення вправ залежно від підготовленості особового складу.

    1.13. Мішень уважається враженою:

    мішень, що позначає неброньовану ціль: за наявності в ній прямого влучення та влучення рикошету кулі, гранати та її осколків, що пробили мішень або зачепили її край та залишили ясний слід (включаючи слід стабілізатора), а також при її зруйнуванні вибуховою хвилею гранати, що розірвалася;

    мішень з колами: за наявності прямого влучення кулі. Пробоїна, що перебила риску кола, зараховується на користь військовослужбовця, який виконує цю вправу;

    силуетна мішень: за наявності влучення у визначену обмежену зону, яка гарантує як знищення цілі, так і гарантовано обмежує її рухові функції (зовнішній габарит цілі при виконанні вправ антитерористичної тематики не на користь стріляючого);

    групова ціль (що складається з кількох мішеней): якщо в ній уражена хоча б одна мішень;

    мішень, що позначає броньовану ціль: за наявності в ній прямого влучення кулі (гранати), що пробили мішень або зачепили її край та залишили ясний слід (виключаючи слід стабілізатора).

    1.14. Під час підготовки та проведення спортивних змагань зі стрільби з бойової зброї керуватись Курсом стрільб із стрілецької зброї для рядового та начальницького складу органів внутрішніх справ України та нормами витрат боєприпасів МВС, ГУМВС, УМВС, відомчими навчальними закладами, затвердженими наказом Міністра внутрішніх справ від 07.09.2011 № 658, у частині, що стосується умов та порядку виконання спортивних вправ з прикладної стрільби.
    2. Призначення вправ стрільб

    2.1. Початкові вправи навчальних стрільб (далі - ПВНС) призначаються для навчання щодо приготування до стрільби різними способами та закріплення навичок прицілювання і проведення пострілу.

    2.2. Підготовчі вправи стрільб призначаються для вироблення та вдосконалення у військовослужбовців навичок, необхідних для успішного виконання вправ стрільб, вирішення вогневих завдань.

    2.3. Вправи навчальних стрільб (далі - ВНС) призначаються:

    а) у навчальних підрозділах (частинах) і вищих військових навчальних закладах - для послідовного навчання курсантів (молодих солдатів) самостійному веденню вогню при виконанні службово-бойових завдань і в сучасному бою всіма способами, по різних цілях при будь-яких умовах, а також визначення ступеня виучки тих, хто навчається, у володінні зброєю та бойовою технікою;

    б) у військових частинах та підрозділах - для підтримання та вдосконалення у військовослужбовців необхідних практичних навичок у діях зі зброєю та стрільбі, а також для перевірки та визначення ступеня їх вогневої виучки.

    2.4. Спеціальні вправи навчальних стрільб (далі - СВНС) призначаються у військових частинах та підрозділах для підтримання та вдосконалення у військовослужбовців необхідних практичних навичок у діях зі спеціальною зброєю.

    2.5. Вправи стрільб, що виконуються в складі підрозділу, призначені для навчання і вдосконалення навичок командирів у підготовці вихідних даних, стрільбі і управлінню вогнем підрозділу, а також для навчання особового складу злагодженим діям при веденні вогню.

    2.6. Стрільби організовуються та проводяться у:

    військовій частині - під керівництвом командира або одного із заступників командира частини або осіб, що їх заміщують;

    батальйоні (загоні, окремій роті) - під керівництвом командира батальйону (загону, окремої роти) або осіб, що їх заміщують (старших інструкторів з вогневої підготовки);

    вищих військових навчальних закладах - під керівництвом начальників кафедр (старших викладачів, викладачів).
    3. Організація і проведення стрільб

    3.1. Вихідний рубіж, рубежі відкриття та припинення вогню призначаються та обладнуються наступним чином. При стрільбі зі стрілецької зброї вихідний рубіж призначається не ближче 10 м, з гранатометів - не ближче 30 м від рубежу відкриття вогню (вогневої позиції), при стрільбі з бойових машин на відстані 25 м від рубежу відкриття вогню. У стрілецьких тирах вихідний рубіж обладнується з урахуванням особливостей конструкції.

    При готовності обладнання до стрільби на командному та дільничному пунктах управління за розпорядженням начальника полігона (військового стрільбища) піднімаються білі прапорці або відкриваються білі кола візуального сигнального пристрою (далі - ВСП), уночі вмикаються ліхтарі білого світла.

    3.2. Підрозділи прибувають на стрільбище не пізніше ніж за 30 хвилин до початку стрільби. Цей час використовується для визначення завдань, організації занять на навчальних місцях, перевірки роботи мішеневого обладнання, перевірки зв’язку зі старшим керівником стрільби, начальником оточення і стріляючими бойовими машинами.

    3.3. До початку стрільби старший керівник стрільби оголошує:

    тему, мету і порядок проведення заняття;

    вказує на місцевості вихідне положення; рубежі відкриття та припинення вогню; основні та небезпечні напрямки стрільби;

    перевіряє знання військовослужбовцями умов виконання вправ та заходів безпеки при стрільбі;

    визначає бойове завдання командирам підрозділів.

    Командири взводів визначають бойове завдання командирам відділень перед виконанням вправи своїм взводом.

    3.4. У ході виконання вправи керівник стрільби на ділянці спостерігає за діями військовослужбовців і заповнює відомість обліку результатів виконання вправи стрільб (додаток 6). Йому забороняється втручатися в дії стріляючих та екіпажів бойових машин, якщо вони не порушують заходів безпеки.
      1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   21


    написать администратору сайта