Главная страница

Курс стрільб-2013 резка. Наказ мвс україни 15. 07. 2013 679


Скачать 9.8 Mb.
НазваниеНаказ мвс україни 15. 07. 2013 679
АнкорКурс стрільб-2013 резка.doc
Дата04.02.2017
Размер9.8 Mb.
Формат файлаdoc
Имя файлаКурс стрільб-2013 резка.doc
ТипДокументы
#2184
страница7 из 21
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   ...   21

7-а вправа

Стрільба з місця по нерухомій цілі вдень (уночі) із заміною магазина

Ціль: поясна фігура (мішень № 7а), що встановлена на рівні очей, нерухома.

Відстань до мішені: 7,5 м.

Кількість набоїв: 4 шт.

Час на стрільбу: 7 сек.

Положення для стрільби: стоячи з одної, двох рук.

Оцінка: „відмінно” - 4 влучення; „добре” - 3 влучення; „задовільно” - 2 влучення. Позитивна оцінка виставляється за умови, що ціль уражена у визначену (позначену) зону враження відповідною кількістю куль.

Порядок виконання: зміна (військовослужбовець) знаходиться на рубежі відкриття вогню; зброя в готовності № 2, один набій у пістолетному магазині, що знаходиться в пістолетному підсумку; за командою (сигналом) керівника „Вогонь” зміна (військовослужбовець) виймає пістолет із кобури, проводить подвійний постріл по цілі, проводить заміну магазина в пістолеті та повторює подвійний постріл по цілі.
8-а вправа

Стрільба з місця по нерухомій цілі з однієї руки вдень (уночі)

Ціль: поясна фігура (мішень № 7а), що встановлена на рівні очей, нерухома.

Відстань до мішені: 5 - 25 м.

Кількість набоїв: 4 шт.

Час на стрільбу: не обмежений.

Положення для стрільби: стоячи з однієї руки, ведучої (неведучої).

Оцінка: „відмінно”- 4 влучення; „добре” - 3 влучення; „задовільно”- 2 влучення. Для виконання вправи обов’язкова поразка мішеней в А, В, С зону.

Порядок виконання: зміна (військовослужбовець) знаходиться на рубежі відкриття вогню; зброя в готовності № 2, за командою керівника „Вогонь” зміна (військовослужбовець) дістає пістолет із кобури і виконує два подвійні постріли по цілі, утримуючи зброю ведучою та неведучою рукою. Перший постріл проводиться самовзводом.
9-а вправа

Стрільба з місця по нерухомій цілі із-за укриття вдень (уночі)

Ціль: поясна фігура (мішень № 7а), що встановлена на рівні очей, нерухома.

Відстань до мішені: 3 - 5 м (7,5 - 25 м).

Кількість набоїв: 4 шт.

Час на стрільбу: 4 сек. (8 сек.).

Положення для стрільби: стоячи з однієї (двох) рук, утримуючи зброю ведучою (неведучою) рукою.

Оцінка: „відмінно”- 3 влучення в зону А; „добре” - 2 влучення в зону А;

„задовільно” - 1 влучення в зону А. Позитивна оцінка виставляється за умови, що ціль уражена чотирма кулями.

Порядок виконання: зміна (військовослужбовець) знаходиться на рубежі відкриття вогню; зброя в готовності № 2, за командою керівника „Вогонь” зміна (військовослужбовець) дістає пістолет із кобури і виконує два подвійні постріли по цілі, утримуючи зброю ведучою та неведучою рукою. Перший постріл проводиться самовзводом. Залежно від рівня підготовки виконання вправи може ускладнюватись шляхом використання укриттів для стрільби згідно з додатком 10.
10-а вправа

Стрільба по нерухомих цілях зі зміною положення із заміною магазина в обмежений час удень (уночі)

Ціль - поясна фігура та поясна фігура із заручником (мішені № 2 та № 3) на щиті, що встановлюються по фронту не більше 1 м одна від одної, не вище 1 м від нижнього краю мішені, нерухомі.

Відстань до мішені - 7 - 10 м.

Кількість патронів - 6 шт. (два магазини по 3 патрони).

Час на виконання вправи - 12 сек.

Вихідне положення - фронтальна позиція готовності.

Положення для стрільби - стоячи, з коліна з двох рук.

Оцінка: „відмінно” - 3 влучення в мішень № 2 та 3 влучення в мішень № 3; „добре” - 2 влучення в мішень № 2 та 2 влучення в мішень № 3; „задовільно” - 1 влучення в мішень № 2 та 1 влучення в мішень № 3 за умови, що час виконання не був перевищений. За кожен постріл, що був виконаний після закінчення встановленого часу, з результату знімається одне влучення. Вправа вважається невиконаною за умови невлучення в голову (мішень № 2) або влучення в силует заручника (мішень № 3).

Порядок виконання: військовослужбовець на рубежі відкриття вогню за командою керівника стрільб заряджає вогнепальну зброю, приймає вихідне положення - фронтальна позиція готовності № 1 (пістолет утримується двома руками, один патрон у патроннику, два - у магазині в основі рукоятки пістолета, запасний магазин з 3 патронами в підсумку) та доповідає про готовність до виконання вправи голосом: „Готовий!”. Керівник, перевіривши приготування стрільця, подає команду: „Вогонь!” (умикає хронометр). Стрілець під наглядом керівника виносить пістолет уперед на рівень очей, доповідає про ідентифікацію мішені голосом: „Ціль!” та виконує по мішені № 2 подвійний постріл у корпус, третій прицільний - із затримкою - в голову. Після цього візуально перевіряє зброю (затвор у задньому положенні), подає команду голосом: „Проблема!”, разом з цим опускається на праве (ліве) коліно з одночасною заміною магазина та приведенням зброї у готовність. Доповідає: „Готовий!”, „Ціль!” та з коліна проводить три прицільні постріли по мішені № 3. Готовність зброї № 4.
11-а вправа

Стрільба з коротких зупинок по нерухомій цілі вдень (уночі) групою із двох військовослужбовців

Ціль: поясна фігура (мішень № 2), що встановлена на рівні очей, нерухома. Може замінятись на будь-яку поясну мішень.

Відстань до мішені: 15, 10, 7,5 та 5 м.

Кількість набоїв: по 8 шт. у кожного стріляючого.

Час на стрільбу: не обмежений.

Положення для стрільби: з однієї, двох рук стоячи та з коліна.

Оцінка: „відмінно” - 16 улучень (уночі - 15); „добре” - 14 улучень (уночі - 13); „задовільно” - 12 улучень (уночі - 11).

Порядок виконання: група із двох військовослужбовців за командою керівника стрільб виходить на рубіж відкриття вогню та приймає положення для стрільби - стоячи в колоні по одному, у позиції очікування зброя в готовності № 1. За командою керівника „Вперед” починає рух у колону по одному в напрямку цілі; під час проходження рубежів 15 м, 10 м, 7,5 м та 5 м за командою (сигналом) керівника „Вогонь” військовослужбовці в групі переходять у положення для стрільби: перший - з коліна, другий - стоячи та проводять подвійні постріли по цілі. Військовослужбовці повинні знаходитися один за одним щільно, зброя другого номера виводиться на лінію ведення вогню поза тілом першого номера з дотриманням заходів безпеки і знаходиться над головою першого номера. Команду на подальший рух подає другий номер наприклад: „Уверх! Уперед!”. Перший номер без команди другого не підіймається. Одночасно з подачею команди другий номер виводить зброю з лінії вогню та піднімає першого. Особлива увага звертається на дотримання заходів безпеки та правильність тактичних дій під час виконання вправи.
12-а вправа

Стрільба по нерухомих цілях зі зміною положення із заміною магазина групою із двох військовослужбовців удень (уночі)

Ціль - поясна фігура та поясна фігура із заручником (мішені № 2 та № 3) на щиті, що встановлюються по фронту не більше 1 м одна від одної не вище 1 м від нижнього краю мішені, нерухомі.

Відстань до мішені - рубіж відкриття вогню 10 - 15 м.

Кількість патронів - 7 шт. на військовослужбовця, що попереду, 5 шт. на другого (у кожного військовослужбовця у двох магазинах у довільній кількості на розсуд керівника стрільб).

Час на виконання вправи - не обмежений.

Вихідне положення - позиція готовності в складі групи (2 стрільці), зброя в першого - у напрямку мішені, у другого - вправо (вліво).

Положення для стрільби - стоячи, з коліна з двох рук.

Оцінка: перший номер; другий номер:

„відмінно” - 7 улучень; - 5 улучень;

„добре” - 6 улучень; - 4 влучення;

„задовільно” - 5 улучень; - 3 влучення.

Вправа вважається невиконаною за умови влучення в силует заручника.

Порядок виконання: військовослужбовці (в складі 2 чоловік) на вихідному рубежі, який знаходиться на відстані 7-5 м від рубежу відкриття вогню, за командою керівника стрільб заряджають табельну вогнепальну зброю, спускають курки з бойового взводу, приймають фронтальне вихідне положення в колоні один за одним обличчям до мішені - позиція готовності (зброя утримується двома руками біля тулуба, на рівні сонячного сплетіння в першого в напрямку мішені, у другого - вправо або вліво) та доповідають про готовність до виконання вправи голосом: „Готовий!”. Керівник, перевіривши приготування стрільців, подає команду: „Уперед!”. Стрільці починають рух колоною в напрямку мішені.

При підході пари до рубежу відкриття вогню керівник стрільб подає умовну команду голосом або звуковим сигналом. Стрілець, що попереду (перший номер), під час руху виносить пістолет уперед на рівень очей, доповідає голосом: „Ціль!” та робить подвійні (потрійні) постріли в мішень № 2 з візуальною перевіркою стану зброї після кожної серії пострілів. Після закінчення патронів у першому магазині стрілець подає команду голосом: „Проблема!”, опускається на праве (ліве) коліно, замінює магазин й приводить зброю в готовність.

Водночас стрілець, що знаходиться позаду (другий номер), голосно подає команди: „Крию!”, „Ціль!” та проводить два - три прицільні постріли в мішень № 3 поверх голови напарника з подальшою візуальною перевіркою зброї, усуненням можливих затримок та приведенням її в готовність до стрільби (всі маніпуляції зі зброєю другий номер проводить у верхньому секторі, ствол пістолета постійно повинен бути спрямований у бік мішені).

Перший номер після усунення проблеми з нижнього положення доповідає напарнику голосом: „Готовий!” та вільною рукою дублює доповідь хлопком по його гомілці. Далі за готовністю та командою другого номера: „Угору!” стрілець, який знаходиться попереду, підіймається у верхнє положення (при цьому другий номер відводить зброю у бік по дузі у безпечному напрямку) та група продовжує рух у напрямку мішеней.

За командою керівника стрільб вправа повторюється до закінчення патронів у групі.
13-а вправа

Стрільба з коротких зупинок по нерухомих цілях удень групою із трьох військовослужбовців

Ціль: три грудні фігури з колами (мішень № 4), що встановлені на рівні очей, нерухомі (можуть замінятись на будь-яку поясну мішень та комбінуватись з позитивними цілями).

Відстань до мішені: 25 м.

Кількість набоїв: по 8 шт. у кожного стріляючого.

Час на стрільбу: не обмежений.

Положення для стрільби: стоячи та з коліна з однієї, двох рук.

Оцінка: „відмінно” - 22 влучення (90%), „добре” - 18 улучень (75%), „задовільно” - 12 улучень (50%).

Порядок виконання: група із трьох військовослужбовців за командою керівника стрільб виходить на рубіж відкриття вогню в колону по одному та приймає положення для стрільби - позиція очікування, зброя в готовності № 1. Перший номер знаходиться в положенні з коліна, другий - стоячи над ним, третій - контролює тиловий сектор. За командою керівника „Вперед” група починає рух в напрямку цілі. Керує діями групи другий номер. Отримавши команду від керівника стрільби, він дублює її та підіймає перший номер, наприклад: „Верх! Уперед!”. Під час проходження рубежів 15 м, 10 м, 7,5 м та 5 м за командою (сигналом) керівника „Вогонь” військовослужбовці в групі переходять у положення для стрільби: перший номер з коліна, другий номер стоячи над ним, третій номер робить крок убік та вперед, виходячи на рівень другого номера, та проводять подвійні постріли по цілі. З кожного рубежу група робить по одній парі пострілів, після чого, проконтролювавши сектор стрільби, другий номер подає команду про подальший рух.

Вправа може ускладнюватися керівником стрільби введенням позитивних цілей у сектор стрільби, заміною стаціонарних мішеней на реагуючі (підйомники, попери, мішені з гарантованими зонами враження, які позначені елементами, що руйнуються), розбивкою боєприпасів на декілька магазинів, додаванням навчальних набоїв до бойових.
14-а вправа

Стрільба з місця з використанням щита по нерухомій цілі групою із двох військовослужбовців удень (уночі)

Ціль - поясна фігура (мішень № 2) на щиті, встановлюється не вище 1 м від нижнього краю мішені, нерухома.

Відстань до мішені - 10 - 15 м.

Кількість патронів - 10 шт. (4 шт. на військовослужбовця зі щитом (по 2 в магазині) та 6 штук на військовослужбовця без щита (по три в кожному магазині).

Час на виконання вправи - не обмежений.

Вихідне положення - позиція готовності в складі щитової двійки, заряджена зброя в першого - у кобурі, у другого - перед щитом у напрямку мішені в правій або лівій руці, запасні магазини в підсумках. На розсуд керівника стрільб вправа може виконуватись з вихідного положення лівим або правим боком до мішені.

Положення для стрільби - стоячи з однієї руки, для „щитового - з коліна з однієї руки із-за щита.

Оцінка групова: „відмінно” - 10 улучень; „добре” - 8 улучень; „задовільно” - 6 улучень.

Порядок виконання: два військовослужбовці на вогневому рубежі за командою керівника стрільб заряджають табельну вогнепальну зброю, спускають курки з бойового взводу, приймають вихідне положення в колоні один за одним - позиція очікування (перший військовослужбовець утримує двома руками великий щит по 3 - 6 класу захисту з оглядовим вікном, заряджена зброя в кобурі, другий - вільною рукою, обхватом за пояс тримає „щитового, заряджена зброя перед щитом у напрямку мішені в правій або лівій руці, край щита на рівні другої фаланги великого пальця, запасні магазини в підсумках) та доповідають про готовність до виконання вправи голосом: „Готовий!”. Керівник, перевіривши приготування стрільців, голосом або звуковим сигналом подає команду про відкриття вогню.

Військовослужбовець зі щитом дублює команду голосом: „Ціль, прямо! (Зліва!, Справа!)”. Другий номер за необхідності розвертає „щитового” за вказаним ним напрямком, підтверджує отриману команду: „Ціль!”, робить ухил у бік для прицілювання (не відпускаючи „щитового”), здійснює подвійний постріл у мішень, візуально перевіряє стан зброї (максимально швидко оглядає її перед щитом, трохи розвернувши пістолет проти часової стрілки для більш зручного огляду положення затвору та вікна екстракції гільз) та залишається у фронтальній позиції готовності.

Керівник стрільб повторює вправу. Після закінчення патронів у магазині (затримці) стрілець щитової групи подає команду голосом: „Проблема!”, разом із „щитовим опускається на праве (ліве) коліно та замінює магазин (усуває затримку).

Водночас „щитовий” у нижньому положенні після надійної фіксації щита однією рукою іншою виймає пістолет з кобури виносить її за щит на рівень очей перед оглядовим вікном, голосно подає команду: „Крию!”,Ціль!” та виконує два прицільні постріли в мішень з подальшою візуальною перевіркою зброї через оглядове вікно (прицілювання здійснюється по ребру затвора „плоским” пістолетом).

Другий номер по готовності (заміні магазину в основі рукоятки пістолета) виносить зброю перед щитом поверх руки напарника, великим пальцем спускає затвор із затворної затримки та доповідає: „Готовий!”.

Після закінчення патронів у магазині (затримці) в „щитового під час прикриття дій напарника він подає команду голосом: „Проблема!” та однією рукою здійснює заміну магазина (зброя при цьому фіксується в кобурі або під коліном стволом назовні). Після заміни магазина „щитовий” виносить зброю перед щитом, великим пальцем спускає затвор із затворної затримки та знімає курок пістолета з бойового взводу. У подальшому „щитовий” надійно фіксує зброю в кобурі, бере щит обома руками та підтверджує готовність до подальшого руху голосом: „Готовий!”. Після чого за командою другого номера: „Угору!” щитова група піднімається у вихідне положення.

За командою керівника стрільб вправа повторюється до закінчення патронів у групі.

Військовослужбовці в усіх випадках маніпуляцій зі зброєю спрямовують її в правий (лівий) бік від себе, під кутом донизу, спуск затвору із затворної затримки та досилання патрона в патронник проводиться на витягнутій руці за щитом у бік мішені.
15-а вправа

Стрільба з місця по нерухомій цілі з усуненням затримок удень (уночі)

Ціль: грудна фігура (мішень № 4), що встановлена на рівні очей, нерухома.

Відстань до мішені: 3 - 25 м.

Кількість набоїв: 9 шт. (з них 2-3 навчальні).

Час на стрільбу: не обмежений.

Положення для стрільби: стоячи з однієї, двох рук.

Оцінка: “відмінно”- 100% виконаних пострілів улучено в мішень; „добре”- 80% виконаних пострілів улучено в мішень; “задовільно”- 50% виконаних пострілів улучено в мішень.

Порядок виконання: зміна (військовослужбовець) за командою керівника стрільб виходить на рубіж відкриття вогню; пістолет у готовності № 1, за командою (сигналом) керівника „Вогонь!” зміна (військовослужбовець) проводить подвійний постріл по цілі. При виникненні затримки під час ведення вогню зміна (військовослужбовець) ударом добиває магазин в пістолетну рукоятку, відводячи затвор назад, викидає „осічний набій та повторно проводить подвійний постріл по цілі. Ціль кожен раз повинна вражатися подвійним улучанням незалежно від того, яким пострілом була осічка.

За відсутності навчальних набоїв вони можуть замінюватися на бойові, при чому затримка в стрільбі імітується сигналом керівника стрільби. Поверхня підлоги тиру повинна бути підготовлена для збору боєприпасів після стрільби кожної зміни з метою уникнення втрати останніх.
16-а вправа

Стрільба з місця по нерухомій цілі з переходом на слабку зброю вдень (уночі)

Ціль: 2 грудні фігури (мішень № 6), що встановлені на рівні очей, нерухомі.

Відстань до мішені: 7,5 м.

Кількість набоїв: 1 шт. для автомата (штурмової гвинтівки), 5 шт. для пістолета.

Час на стрільбу: 5 сек.

Положення для стрільби: стоячи.

Оцінка: „відмінно”- 4 влучення у визначену зону кожної грудної фігури; „добре” - 3 влучення у визначену зону (за умови обстрілу кожної цілі); „задовільно” - 2 влучення у визначену зону (за умови обстрілу кожної цілі). У випадку використання всіх пістолетних набоїв оцінка знижується на один бал.

Порядок виконання: зміна (військовослужбовець) за командою керівника стрільб виходить на рубіж відкриття вогню; автомат (штурмова гвинтівка) в готовності № 1; пістолет у готовності № 2, за командою керівника „Вогонь!” зміна (військовослужбовець) проводить подвійний постріл із автомата (штурмової гвинтівки) по одній грудній фігурі, після виникнення штучної затримки дістає пістолет із кобури, виключає запобіжник і проводить подвійний постріл у мішень, по якій починав стрільбу з автомата (штурмової гвинтівки), та подвійний постріл у другу мішень. Залежно від рівня підготовки військовослужбовців розміри зони враження визначає керівник.
17-а вправа

Стрільба по нерухомих цілях з використанням укриття та екстреним заряджанням зброї вдень (уночі)

Цілі: 2 поясні фігури (мішень № 7а), нерухомі, відстань між мішенями 1 м.

Відстань до цілей: 10 м.

Кількість боєприпасів: 4 шт.(2+2).

Час на стрільбу: 10 сек.

Положення для стрільби: стоячи.

Оцінка: „відмінно” - 4 влучення ; „добре” - 3 влучення; „задовільно” - 2 влучення. Для виконання вправи обов’язкова поразка мішеней в А, В, С зону.

Порядок виконання: стрілець перебуває на вогневому рубежі „укриття”, ступінь готовності зброї № 2. За „сигналом”, використовуючи правий бік укриття, робить два постріли в грудну частину першої мішені, проводить швидкісне заряджання зброї і, використовуючи лівий бік укриття, робить два постріли в грудну частину другої мішені. Після закінчення стрільби ступінь готовності зброї № 4. Секундомір (таймер) запускається за „сигналом” і зупиняється після останнього пострілу.
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   ...   21


написать администратору сайта