Главная страница

Патан База Тестов. Патанатомія тесты база. Патанатомія. Тести


Скачать 0.71 Mb.
НазваниеПатанатомія. Тести
АнкорПатан База Тестов
Дата23.05.2022
Размер0.71 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файлаПатанатомія тесты база.docx
ТипДокументы
#544512
страница58 из 58
1   ...   50   51   52   53   54   55   56   57   58

A. Абсцес

B. Серозне запалення

C. Хронічне запалення

D. @Флегмона

E. Гіперплазія

182

У чоловіка 43 років діагностовано карбункул носо-губної складки. Виберіть найнебезпечніше ускладнення даного захворювання

A. Гнійний стоматит

B. @Гнійний менінгіт

C. Гнійний лімфаденіт

D. Гнійний фарингіт

E. Гнійний хейліт

183

Мякі мозкові оболонки тьмяні, на їх поверхні -нашарування зеленувато-жовтого кольору, що вкривають майже всю конвекситальну поверхню півкуль головного мозку. Гістологічно виявляється різке полнокров’я оболонок мозку з дифузною лейкоцитарною інфільтрацією. Яке із захворювань є найбільш вірогідним?

A. Туберкульоз

B. Кір

C. Сибірська виразка

D. @Менiнгококовая інфекція

E. Грип

184

У дівчинки 5 років спостерігається висока температура і біль в горлі. Об'єктивно: набряк м'якого піднебіння, на мигдаликах сірі плівки, які важко відокремлюються, залишаючи глибокі кровоточиві дефекти тканини. Яке з наведених захворювань найбільш імовірне в цьому випадку?

A. Інфекційний мононуклеоз

B. Ангіна Симоновського–Венсана

C. Лакунарна ангіна

D. @Дифтерія зіву

E. Некротична ангіна

185

На розтині тіла хлопчика 8 років, що хворів на дифтерію зіва та мигдаликів і помер на другий тиждень від початку захворювання, виявлено зміни в міокарді у вигляді дрібновогнищевих некрозів міокардіоцитів, набряку строми з незначною лімфоцитарною інфільтрацією. Діагностуйте вид міокардиту.

A. Інтерстиційний

B. Септичний

C. Гранулематозний

D. @Альтеративний

E. Вогнищевий проміжний ексудативний

186

У хворої 25 років мигдалики збільшені, повнокрівні, болісні, на їх поверхні – щільні брудно – сірі плівки, які розповсюджуються на піднебіння, щільно пов’язані з підлеглими тканинами; після їх видалення виникають глибокі дефекти слизової оболонки. Для якого різновиду ексудативного запалення характерні ці морфологічні зміни?

A. Крупозне запалення

B. Катаральне запалення

C. @Дифтеритичне запалення

D. Гнійне запалення

E. Геморагічне

187

У хворого М. 14 років, діагностована тріада Гетчинсона: зуби діжкоподібної форми, паренхіматозний кератит та глухота.. Для якої хвороби віднесена дана патологія?

A. Проказа

B. Токсоплазмоз

C. @Сифіліс

D. Туберкульоз

E. Опісторхоз

188

У чоловіка 25 років на спинці язика зліва з'явилась блюдцеподібна виразка 0,8 см в діаметрі. Дно і краї виразки щільні, поверхня їх гладка, блискуча, при пальпації безболісна. При мікроскопічному дослідженні на межі виразки та в області її дна – інфільтрат з лімфоїдних, плазматичних, епітеліоїдних клітин при наявності значної кількості судин з ендоваскулітом. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Декубітальна виразка

B. Ракова виразка

C. Туберкульоз

D. @Первинний сифіліс

E. Афта Сеттона

189

У чоловіка 23 років виникла перфорація твердого піднебіння, в ділянці якого знайдено щільне утворення з чіткими межами. Після операції при мікроскопічному дослідженні цього утворення було виявлено: значний осередок казеозного некрозу, який оточений грануляційною тканиною з ендоваскулітом, клітинним інфільтратом, що складається з лімфоцитів, епітеліоїдних клітин, з перевагою плазмоцитів. У некрозі виявлено збудника захворювання. Яке найбільш вірогідне захворювання у хворого?

A. Туберкульоз

B. Склерома

C. Саркома

D. @Третинний сифіліс

E. Лепра

190

На розтині померлої літньої жінки знайдені збільшені, спаяні між собою, щільні, з біло-жовтими вогнищами некрозу лімфатичні вузли (шийні, пахвові і медіастинальні). Селезінка має «порфірний» вигляд. При мікроскопічному дослідженні лімфатичних вузлів і селезінки виявлена проліферація поліморфних клітин з наявністю атипових клітин, серед яких визначаються багатоядерні гігантські клітини Рід-Березовського-Штернберга. Яке захворювання було діагностовано?

A. Ретикулосаркома

B. Хронічний лімфолейкоз

C. Лімфосаркома

D. @Лімфогранулематоз

E. Грибоподібний мікоз

191

Гістологічне дослідження збільшеного шийного лімфатичного вузла показало, що загальний малюнок вузла нечіткий через розростання атипових гістіоцитарних клітин, з наявністю гігантських клітин Березовського-Штернберга, є ділянки некрозу, склерозу, гіалинозу. Для якого захворювання характерні виявлені морфологічні зміни?

A. Туберкульоз

B. Гострий мієлолейкоз

C. Хронічний мієлолейкоз

D. Грибоподібного мікоз

E. @Лімфогранулематоз

192

У хворого некротична ангіна, виразково-некротичний стоматит, множинні діапедезні крововиливи в шкірі, слизових оболонках шлунково-кишкового тракту. В аналізі крові лейкоцитів 150х109/л, з них 90% - клітини, що не підлягають ідентифікації. Який це вид лейкозу?

A. Еритромієлобластний

B. @Недиференційований

C. Мієлобластний

D. Лімфобластний

E. Монобластний

193

На розтині трупа чоловіка 50 років, робітника ртутного комбінату, виявлена темна облямівка на яснах, подібна на “свинцеву облямівку”, що свідчить про хронічну інтоксикацію солями важких металів. Частина зубів відсутня. В нирках – потовщення базальної мембрани клубочкового апарату, в епітелії звивистих канальців гіаліново-крапельна дистрофія. Який вирогідний діагноз?

A. Гостра ртутна інтоксикація

B. @Хронічна ртутна інтоксикація

C. Гострий сатурнізм (отруєння свинцем)

D. Хронічний сатурнізм

E. Хронічний арсенізм

194

Хворому 39 років у зв’язку із лікуванням гнійного пульпіту була проведена інфільтраційна анестезія розчином ультракаїну з адреналіном. Після цього раптово виникли почервоніння, набряк шкіри з пухирцями та свербіж. Який тип гіперчутливості має місце у хворого?

A. Грануломатозний

B. Цитотоксичний

C. @Анафілактичний

D. Гіперчутливість сповільненого типу

E. Імунокомплексне пошкодження

195

Хворому 50 років, який був направлений на лікування шийного лімфаденіту, була проведена проба на індивідуальну чутливість до пеніциліну. Через 30 сек. з'явився жар по всьому тілі, падіння АТ до 0 мм.рт.ст. з наступною зупинкою серця. Реанімація не дала результату. При розтині: гостре венозне повнокров'я внутрішніх органів, гістологічно у шкірі (із місця ін'єкції), а також у міокарді та легенях – дегрануляція тучних клітин (тканинних базофілів). Який вид реакції гіперчутливості розвився у хворого?

A. Гіперчутливість сповільненого типу

B. Комплемент-опосередкована цитотоксична

C. Імунокомплекс-опосередкована

D. @Анафілактична

E. Стимулюючого типу

196

У жінки 30 років при тривалому використанні губної помади з флюоресцуючою речовиною на каймі губів розвинулась обмежена еритема, незначне шелушіння, пізніше поперечні дрібні борозди та тріщини. Після спеціальних методик при мікроскопічному дослідженні цієї зони ураження: в сполучній тканині наявність сенсибілізованих лімфоцитів і макрофагів, явища цитолізу. Який тип імунологічної гіперчутливості розвинувся на губі?

A. I тип (реагінового типу)

B. II тип (антитільна цитотоксичність)

C. IIІ тип (імунокомплексна цитотоксичність)

D. @IV тип (клітинна цитотоксичність)

E. Гранулематоз

197

При досліджені біоптата лімфатичного вузла хворого на СНІД у другому періоді виявлено значне збільшення об’єму фолікулів і їх світлих центрів. Це є проявом:

A. Гіперактивністі Т-клітин

B. Недостатньої активності плазматичних тканин

C. Гіперактивністі NK-клітин

D. @Гіперактивністі В-клітин

E. Атрофії лімфоїдної тканини

198

При мікроскопічному дослідженні інфільтрату, котрий був видалений із піднижньощелепної ділянки шкіри хворого 30 років, виявлено: осередки гнійного розплавлення, які оточені дозріваючими грануляціями та зрілою сполучною тканиною, в гної – друзи, які складаються з численних коротких палочкоподібних елементів, прикріпленних одним кінцем до гомогенного центру. Визначте, яке захворювання у хворого?

A. Туберкульоз

B. Сифіліс

C. Кандідоз

D. @Актиномікоз

E. Аспергільоз

199

При огляді плоду спостерігається розщеплення верхньої губи. Поставте діагноз уродженої вади обличчя.

A. Палатосхіз

B. Мікрогнатія

C. @Хейлосхіз

D. Гіпертелоризм

E. Макростомія

200

При огляді плоду виявлено розщеплення верхнього піднебіння. Поставте діагноз уродженої вади обличчя.

A. Хейлосхіз

B. Мікрогнатія

C. @Палатосхіз

D. Гіпертелоризм

E. Макростомія
1   ...   50   51   52   53   54   55   56   57   58


написать администратору сайта