Главная страница

Патан База Тестов. Патанатомія тесты база. Патанатомія. Тести


Скачать 0.71 Mb.
НазваниеПатанатомія. Тести
АнкорПатан База Тестов
Дата23.05.2022
Размер0.71 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файлаПатанатомія тесты база.docx
ТипДокументы
#544512
страница56 из 58
1   ...   50   51   52   53   54   55   56   57   58

A. Хронічний гранулематозний періодонтит

B. @Хронічний апікальний фіброзний періодонтит

C. Проста гранульома

D. Епітеліальна гранульома

E. Ясневий періодонтит

111

У чоловіка 30 років було видалено зуб. При гістологічному дослідженні періо-донта на верхівці зуба виявлено: ріст щільної волокнистої сполучної тканини з інфільтрацією її лімфоцитами, гістіоцитами та з великою кількістю нейтрофілів. Який різновид апікального періодонтиту у хворого?

A. Хронічний фіброзний без загострення.

B. Хронічний гранулюючий.

C. Хронічний гранулематозний.

D. @Хронічний фіброзний з загостренням.

E. Гострий гнійний.

112

У хворого зі скаргами на зубний біль встановлено асиметрію обличчя, припухлість лівої щоки (флюс). Слизова оболонка ясен нижньої щелепи зліва гіперемійована, набрякла. У малому кореневому зубі — каріозна порожнина, яка досягає пульпи, сіруватого кольору. Діагностовано карієс, ускладнений пульпітом та періодонтитом. Який процес зумовив зміни м’яких тканин навколо ураженого зуба?

A. @Серозне запалення

B. Гнійне запалення

C. Гранулематозне запалення

D. Катаральне запалення

E. Хронічне запалення

113

Під час операції видалення каріознозміненого зуба у хворого, 21 року, у ділянці верхівки зуба виявлено невелику порожнину, заповнену гноєм. М’які тканини навколо хворого зуба набряклі, гіперемійовані. Поставте діагноз.

A. @Гнійний періодонтит з утворенням абсцесу

B. Гіпертрофічний пульпіт з утворенням поліпу

C. Хронічний фіброзний періодонтит

D. Хронічний гранулюючий періодонтит

E. Хронічний гранулематозний періодонтит

114

У хворого зі гранулюючим періодонтитом (56 підшкірна жирова клітковина шиї дифузно просякнута зеленкувато-жовтою тягучою рідиною. Який вид ексудативного запалення розвився на шиї у хворого?

A. Серозне

B. Катаральне

C. @Геморагічне

D. Фібринозне

E. Гнійне

115

У хворого після травми визначено осередок гнійного запалення в альвеолярному відростку щелепи із зовнішнього боку з появою підокіс-ного абсцесу та набряком прилеглих м’яких тканин. Який із перерахованих діагнозів найбільш імовірний?

A. Серозний періостит

B. @Гнійний періостит

C. Хронічний фіброзний періостит

D. Хронічний гіперпластичний періостит

E. Осифікований періостит

116

Чоловік 35 років звернувся до лікаря зі скаргами на біль в н/щелепі справа, високу температуру, озноб, припухлість. При обстеженні мікроскопічно відмічається відшарування окістя з накопиченням запального ексудату між ним і кісткою, з пери фокальним набряком м ”яких тканин та частково розплавленим окістям. Поставте діагноз:

A. Локальному пародонтиту

B. Катаральному гінгівіту

C. @Гнійному періоститу

D. Гранулюючому періодонтиту

E. Гангренозному пульпіту

117

У хворого діагностовано гнійний періостит в ділянці 4,5 зубів верхньої щелепи справа. Розповсюдження інфекції в даному випадку може бути :

A. Під окістя альвеолярного відростка

B. Альвеолярний відросток н/щелепи

C. Слинну залозу

D. @В гайморову порожнину

E. Язик

118

У хворого з хронічним апікальним періодонтитом з'явилась біль в щелепі за межами періодонту враженого зуба. Рентгенологічне обстеження виявило ущільнення кортикального шару ділянки кістки, її потовщення, навіть горбистість. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?

A. Хронічний серозний періостит

B. @Хронічний фіброзний періостит

C. Гнійний періостит

D. Остеомієліт

E. Пародонтит

119

Хворий, 18 років, звернувся зі скаргами на кровотечу з ясен протягом декількох днів. Об’єктивно: ясна в ділянці верхніх і нижніх фронтальних зубів збільшені за об’ємом, гіперемійовані, кровоточать при механічному подразненні; пародонтальні кармани і патологічна рухомість зубів відсутні. Поставте діагноз.

A. @Гострий гінгівіт

B. Пародонтит

C. Пародонтоз

D. Періодонтит

E. Епуліс

120

При огляді ротової порожнини слизова оболонка ясен верхньої щелепи червонувата, з ознаками набряку, незначними крововиділеннями і пошкодженням переважно міжзубної частини. Який із перерахованих діагнозів найбільш імовірний?

A. Виразковий гінгівіт

B. Гіпертрофічний гінгівіт

C. @Катаральний гінгівіт

D. Локальний пародонтит

E. Пародонтоз

121

При огляді порожнини рота чоловіка 42 років виявлені наступні зміни: маргінальна частина ясен обох щелеп збільшені, гіпереміровані, легко кровоточать від дотику зондом, болісні. Зубоясенні кармани відсутні, зуби стійкі. Вказані зміни відбулись протягом трьох діб. Який найбільш ймовірний діагноз?

A. @Гострий катаральний гінгівіт

B. Хронічний катаральний гінгівіт

C. Хронічний гіпертрофічний гінгівіт

D. Генералізований пародонтит

E. Пародонтоз

122

Хвора 19 років, звернулася зі скаргами на біль у яснах, кровоточивість, що з'явилася через 2 дні після прийому сульфадімезина. Об'єктивно: ясневі сосочки, ясневий край є гіпереміровані, набряклі, кровоточать при незначному механічному подразненні. Який вид запалення розвинувся в яснах?

A. @Гостре катаральне запалення

B. Хронічне катаральне запалення

C. Геморагічне запалення

D. Гнійне запалення

E. Фібринозне запалення

123

При огляді у хворого коронка 47 зуба торкається глибокого дефекту слизової оболонки щоки, краї якого щільні, чіткі, дно – сірого кольору. Мікроскопічне дослідження біопсійного матеріалу із стінки дефекту виявило на дні: гнійний ексудат, під яким зона некротизованої тканини, глибше – грануляційна тканина, яка переходить у зрілу фіброзну. Яка патологія розвинулась на щоці?

A. Гостра виразка

B. Гостра ерозія

C. Хронічна ерозія

D. @Хронічна виразка

E. Рак

124

При гістологічному дослідженні слизової оболонки ясен знайдені явища запального процесу у вигляді масивної лімфоплазмоцитарної інфільтрації з співдружнім розрастанням сполучної тканини та клітин покровного епітелію з явищами гіперкератозу та акантозу. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?

A. Виразковий гінгівіт

B. Катаральний гінгівіт

C. @Гіпертрофічний гінгівіт

D. Пародонтоз

E. Глосит

125

При вивченні слизової оболонки ясен мікроскопічно було виявлено масивну лімфоплазмоцитарну інфільтрацію слизової оболонки на тлі виразного розростання тонковолокнистої сполучної тканини, яка забарвлюється у червоний кольор при фарбуванні по ван-Гізон, окрім того виявляються ознаки гіперкератозу та акантозу у покривному епітелії слизової оболонки. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?

A. Гострий виразковий гінгівіт

B. Гострий апікальний періодонтит

C. Гострий катаральний гінігівіт

D. @Хронічний гіпертрофічний гінгівіт

E. Фіброзний періодонтит

126

При мікроскопічному дослідженні тканин ясен виявлено значне витончення епітеліального шару, вакуолізацію епітелію, у сполучній тканині ясен – інфільтрацію із макрофагів та лімфоцитів. Діагностуйте форму гінгівіту.

A. Гострий катаральний гінгівіт

B. Гострий виразковий гінгівіт

C. Гострий виразково-некротичний гінгівіт

D. @Хронічний атрофічний гінгівіт

E. Хронічний гіпертрофічний гінгівіт

127

При обстеженні порожнини рота хворої жінки визначається гіперемія слизової оболонки щік, дна порожнини рота, м’якого та твердого піднебіння. Слизова оболонка тьмяна, з великою кількістю дрібних глибоких дефектів, вкрита непрозорим слизом. Поставте діагноз.

A. Катаральний стоматит

B. @Виразковий стоматит

C. Гангренозний стоматит

D. Везикулоутворювальний стоматит

E. Гнійний стоматит

128

Хворий 60 років скаржиться на печіння язика, підвищене слюновиділення, явище глосалгії, котрі з'явились після 5 днів вставляння металевого мостоподібного протеза. Об'єктивно: слизова оболонка ротової порожнини набрякла, гіперемірована. Який стоматит за характером запалення розвинувся у хворого?

A. @Катаральний

B. Катарально-десквамативний

C. Катарально-виразковий

D. Гангренозний

E. Фібринозний

129

При огляді ротової порожнини привертає увагу повна відсутність сосочків з папіломатозними розростаннями на обмеженій ділянці язика ромбоподібної форми. Ця ділянка розташовується на середній лінії спинки язика. Поставте діагноз.

A. Ексфоліативний глосит

B. Десквамативний глосит

C. Вільозний язик

D. Складчастий язик

E. @Ромбоподібний глосит

130

Чоловік 43 років скаржиться на кровоточивість ясен, рухомість нижніх фронтальних зубів. Під час огляду виявлено: гіперемія і набряк слизової оболонки ясни нижньої щелепи. Різці та ікла нижньої щелепи рухомі, шийки цих зубів оголені. При натискуванні пінцетом з-під слизової ясни виділяється гній. Для якого захворювання найбільш характерні наведені симптоми?

A. Остеомієліт

B. Стоматит

C. Гінгівіт

D. Періодонтит

E. @Пародонтит

131

При гістологічному дослідженні розпилу зуба виявлено зубодесневу кишеню, заповнену безструктурними еозинофільними масами, окремими колоніями мікробів та нейтрофільними лейкоцитами. Зовнішня стінка кишені утворена грануляційною тканиною з поліморфноклітинною інфільтрацією та вкрита багатошаровим плоским епітелієм. В альвеолярних відростках щелепової кістки спостерігається лакунарна резорбція кістки. Діагностуйте захворювання.

A. Остеомієліт щелепової кістки

B. Гінгівіт

C. Періостит

D. @Пародонтит

E. Періодонтит

132

Об'єктивно при огляді жінки 35 років: ясна гіпереміровані тільки в області 4, 3 зубів, набряклі, кровоточать при пальпації, наявність зубо-ясенної кишені, I ступінь рухомості цих зубів. На рентгенограмі: зменшення кісткового краю лунок 4, 3 зубів на висоті до 1/4 кореня. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Генералізований пародонтит

B. @Локальний пародонтит

C. Катаральний гінгівіт

D. Парадонтоз

E. Гіпертрофічний гінгівіт

133

При огляді порожнини рота чоловіка 60 років виявлені наступні зміни: 26 і 27 зуби вкриті металічними коронками, які глибоко заходять під ясна. Між ними пародонтальний карман глибиною 0,7 см з незначною кількістю гною. Ясенні сосочки цих зубів з гіперемією, з ціанотичним відтінком, з набряком, при дотиці зондом кровоточать. На рентгенограмі – резорбція міжзубних перегородок на 1/2 довжини кореня. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Гіпертрофічний гінгівіт

B. Хронічний катаральний гінгівіт

C. Генералізований пародонтит

D. @Локальний пародонтит

E. Пародонтоз

134

У дитини 12 років із скупченістю 2-3-4 зубів зліва в нижній щелепі вперше виявлено зруйновані зубоясневе сполучення і кругова зв(язка, в наявності зубоясневий карман біля 3-го зуба, заповнений аморфною масою з присутністю мікробів, загиблих лейкоцитів; мають місце ознаки резорбції кості і нейтрофільної інфільтрації ясен. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?

A. Гострий гнійний апікальний періодонтит

B. @Локальний гострий пародонтит

C. Локальний хронічний пародонтит

D. Генералізований пародонтит

E. Пародонтоз

135

У хворого з аномалією прикусу в области різців виявлено гіпертрофічний гінгівіт, формування пародонтальних карманів та остеопороз в альвеолярних відростках щелеп з втратою кісткових країв ямок. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?

A. Хронічній гінгівіт

B. Генералізований пародонтит

C. Локальний гострий гінгівіт

D. @Локальний хронічний пародонтит

E. Генералізований гострий гінгівіт

136

До стоматолога звернувся хворий зі скаргою на розшатування та випадіння зубів. В анамнезі – гіпертрофічний гінгівіт. При обстеженні виявляється над- та під(ясневий наліт, зубні камені, зубоясневі кармани. За результатами рентгенологічного дослідження виявлена втрата кісткових країв ямок до ? кореня зуба у вигляді лакунарної резорбції кістки. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?

A. @Пародонтит 1 ступені резорбції кісткової тканини

B. Пародонтит 4 ступені резорбції кісткової тканини

C. Хронічний апікальний періодонтит

D. Фіброзний періодонтит

E. Хронічний гіпертрофічний гінгівіт

137

У хворого — хронічне генералізоване ушкодження зубів із формуванням зубоясенних карманів. За результатами рентгенологічного обстеження щелепних кісток: краї зубних ямок — на рівні 2/3 довжини кореня зуба. Який із перерахованих діагнозів найбільш імовірний?

A. Пародонтит І ступеня резорбції.

B. Пародонтит ІІ ступеня резорбції.

C. Пародонтит ІІІ ступеня резорбції.

D. @Пародонтит IV ступеня резорбції.

E. Пародонтоз.

138

Хвора 59 років скаржиться на підвищену чутливість зубів до термічних подразників. Об'єктивно: корні зубів оголені на 1/3 довжини, ясна щільні, блідо-рожеві, зубо-ясенні сполучення не порушені. В областях 23, 24, 25, 26, 27 клиновидні дефекти в межах дентину. При цьому в зубних альвеолах осередки остеосклерозу та остеопорозу. Яке найбільш вірогідне захворювання у хворого?

A. Генералізований пародонтит

B. Атрофічний гінгівіт

C. Локальний пародонтит

D. @Пародонтоз

E. Фіброматоз ясен

139

У дитини 9 років після тривалого прийому антибіотиків з приводу бронхопневмонії з'явились біль та печія в області слизової оболонки губ та язика. Об'єктивно: на слизовій оболонці губ, язика творожисті нальоти та сірі бляшки, які легко знімаються шпателем, залишаючи на своєму місці осередки гіперемії. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. Лейкоплакія

B. Ексфоліативний хейліт

C. @Кандидозний хейліт

D. Контактний алергічний хейліт

E. Хейліт Манганоті

140

Хвора 27 років скаржиться на сухість губ, появу лусочок, котрі вона зкусує. Об’єктивно: губи сухі, на межі червоної кайми та слизової оболонки губ наявність сірих прозорих лусочок, краї яких дещо виступають над поверхнею слизової. Після зняття лусочок ерозій немає, відмічається гіперемія. Який найбільш

A. @Ексфоліативний хейліт

B. Червоний вівчак

C. Кандидозний хейліт

D. Метеорологічний хейліт

E. Лейкоплакія

141

Після видалення зуба в пацієнта через деякий час розвинулась атрофія країв зубної комірки. Назвіть цей вид атрофії.

A. Атрофія внаслідок недостатності кровообігу

B. @Дисфункціональна атрофія

C. Атрофія від тиску

D. Нейротична атрофія

E. Атрофія від дії фізичних і хімічних факторів

142

При гістологічному дослідженні видаленого зуба виявлено зменшену кількість і розміри одонтобластів і пульпоцитів зі склерозом сполучнотканинної основи пульпи. Який із перерахованих діагнозів найбільш імовірний?

A. Дистрофія пульпи

B. Некроз пульпи

C. @Атрофія пульпи

D. Гіаліноз пульпи

E. Гострий пульпіт

143

Хвора, 45 років, скаржиться на біль і кровотечу з каріозної порожнини 36 під час їди. Раніше з’являвся неспровокований біль. При огляді 36 на жувальній поверхні спостерігається глибока каріозна порожнина, вистелена тканиною червоного кольору. При зондуванні відмічається біль і кровотеча. Яка тканина розрослася в каріозну порожнину?

A. Фіброзна

B. @Грануляційна

C. Жирова

D. Епітеліальна

E. М’язова

144

Машиною швидкої допомоги в клініку доставлено хвору, 46 років, зі скаргами на альвеолярну кровотечу протягом 6 год після видалення зуба, загальну слабкість, запаморочення. В анамнезі — гіпертонічна хвороба. Об’єктивно: блідість шкіри та видимих слизових оболонок, кількість гемоглобіну в крові — 80 г/л, гематокритне число — 30 %, показники часу кровотечі та згортання крові — у межах норми. Яке ускладнення розвинулось у хворої у зв’язку з кровотечею?

A. Залізодефіцитна анемія

B. @Гостра постгеморагічна анемія

C. Хронічна постгеморагічна анемія

D. Фолієводефіцитна анемія

E. Гемолітична анемія

145

На вентральній поверхні язика у чоловіка з протезом на нижній щелепі виявлена щільна сіра бляшка неправильної форми з нерівною поверхнею з чіткими межами. При гістологічному дослідженні утворення відмічається збережена структура багатошарового плоского епітелію, потовщення його за рахунок шипуватого та базального шарів, гіперкератозу, акантозу; лімфомакрофагальна інфільтрація підлеглої сполучної тканини. Встановити діагноз

A. Еритроплакія

B. @Лейкоплакія

C. Папілома

D. Рак на місці

E. Кондилома

146

При профілактичному огляді робітників, пов’язаних з виробництвом каменевугільних смол, у деяких виникали у ротовій порожнині ділянки стовщення і ороговіння слизової оболонки, переважно щік, білястого кольору, з шорсткою поверхнею, не хворобливі. Назвіть патологічний процесс

A. Стоматит

B. Папіломатоз

C. Глоссит

D. @Лейкоплакія

1   ...   50   51   52   53   54   55   56   57   58


написать администратору сайта