Главная страница

Патан База Тестов. Патанатомія тесты база. Патанатомія. Тести


Скачать 0.71 Mb.
НазваниеПатанатомія. Тести
АнкорПатан База Тестов
Дата23.05.2022
Размер0.71 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файлаПатанатомія тесты база.docx
ТипДокументы
#544512
страница55 из 58
1   ...   50   51   52   53   54   55   56   57   58

A. @Крейдяна пляма

B. Поверхневий карієс

C. Середній карієс

D. Глибокий карієс

E. Флюороз

69

При мікроскопічному дослідженні видаленого зуба виявлено вогнище руйнування емалі в межах дентинно-емалевого з’єднання зі скупченням у ньому мікробних тіл, зникненням з емалевих призм солей кальцію та порушенням міжпризмової емалі; місцями призми зруйновані. Який із перерахованих діагнозів найбільш імовірний?

A. @Поверхневий карієс

B. Середній карієс

C. Глибокий карієс

D. Флюороз

E. Карієс цементу

70

У дитини 5 років під час профілактичного огляду в 52 виявлена порожнина в межах емалі. Емаль крейдяного кольору, розм'якшена. Реакція на термічні подразники, зондування, перкусію безболісна. Який найбільш вірогідний діагноз?

A. @Гострий поверхневий карієс

B. Хронічний поверхневий карієс

C. Гострий початковий карієс

D. Хронічний початковий карієс

E. Хронічний середній карієс

71

Хворий, 20 років, звернувся зі скаргами на появу короткочасних болючих відчуттів у ділянці другого зуба справа на нижній щелепі під дією хімічних або механічних подразників. При огляді зуба виявлено дефект твердих тканин, що перетинає дентинно-емалеву межу. Дентин пігментований, дещо розм’якшений. Ваш діагноз?

A. Поверхневий карієс

B. @Середній карієс

C. Глибокий карієс

D. Флюороз

E. Клиноподібний дефект

72

Мікроскопічне дослідження видаленого зуба встановило руйнування емалі та дентинно-емалевого з’єднання; дентинні канальці розширені, заповнені мікробними масами. Відростки одонтобластів — у стані дистрофії та некрозу; трапляються вогнища демінералізації дентину. Який із перерахованих діагнозів найбільш імовірний?

A. Поверхневий карієс

B. @Середній карієс

C. Глибокий карієс

D. Флюороз

E. Карієс цементу

73

Під час морфологічного дослідження дна каріозної порожнини зуба чітко диференціюються три зони: розм’якшеного дентину, прозорого дентину, замісного дентину. Для якої стадії карієсу характерні ці зміни?

A. Поверхневий карієс

B. Стадія плями

C. @Середній карієс

D. Глибокий карієс

E. Хронічний карієс

74

При профілактичному обстеженні лікарем-стоматологом у пацієнта виявлено каріозну порожнину на жувальній поверхні першого моляра верхньої щелепи зліва. Порожнина має форму конуса, верхівкою спрямованого до кореня зуба. Між порожниною та пульпою є зони розм’якшеного, прозорого та замісного дентину. Назвіть стадію карієсу.

A. Початковий

B. Гострий поверхневий

C. Хронічний поверхневий

D. @Гострий середній

E. Гострий глибокий

75

Хворий звернувся до лікаря зі скаргами на болі в зубі. При обстежені виявлена каріозна порожнина, яка досягає пульпи. Яку стадія карієсу розвинулася у хворого?

A. Крейдова пляма

B. Поверхневий карієс

C. Середній карієс

D. @Глибокий карієс

E. Циркулярний карієс

76

У пацієнта, що звернувся по допомогу до стоматолога, у розм’якшеному дентині премоляра визначено каверну. Між порожниною і пульпою зберігається вузький шар дентину. Який із перерахованих діагнозів найбільш імовірний?

A. Поверхневий карієс

B. Середній карієс

C. @Глибокий карієс

D. Крейдяна пляма

E. Флюороз

77

При огляді порожнини рота на вестибулярній поверхні різців і премолярів верхньої щелепи виявлено чашеподібної форми зменшення емалі і дентину; дефекти болючі. Який із перерахованих діагнозів найбільш імовірний?

A. Гіпоплазія емалі

B. Клиноподібний дефект

C. Некроз твердих тканин

D. Флюороз

E. @Ерозія зубів

78

При обстеженні стоматологом ротової порожнини дитини з’ясувалось, що у пацієнта циркулярний карієс. В якій області зуба каріозний процес?

A. Коронка зуба

B. Вестибулярна поверхня зуба

C. @Шийка зуба

D. Корінь зуба

E. Жувальна поверхня зуба

79

Під час розтину дитини 10 років, померлої від дифтерії, патологоанатом звернув увагу на стан її зубів: на всій поверхні коронок зубів були багаточисельні плями коричневого кольору з гладкою поверхнею, без дефекта емалі. Яка найбільш імовірна патологія зубів була у дитини?

A. @Флюороз

B. Ерозія емалі

C. Гіпоплазія емалі

D. Кислотний некроз емалі

E. Карієс на стадії плями

80

Хворий звернувся зі скаргами на крихкість та ламкість зубів. При огляді виявлено множинні крейдяноподібні та жовто-коричневі плями на губній та язиковій поверхнях зубів; ділянки ерозії емалі. Діагностуйте захворювання

A. Крейдяні плями при карієсі

B. Клиноподібні дефекти

C. Ерозія зубів

D. @Флюороз

E. Підемалевий карієс

81

При огляді порожнини рота на губній та язиковій поверхні зубів виявлено темно-жовті та коричневі плями, які займають більше половини поверхні зубів; зруйновані емаль і дентин. Який із перерахованих діагнозів найбільш імовірний?

A. @Флюороз

B. Карієс емалі

C. Ерозія зубів

D. Клиноподібні дефекти

E. Глибокий карієс

82

При обстеженні ротової порожнини встановлено пошкодження емалі у вигляді поодиноких та множинних ерозій різної форми — від жовто-коричневого до чорного кольору; зуби крихкі, частина з них зруйнована. Який із перерахованих діагнозів найбільш імовірний?

A. Ерозія зубів

B. Атрофія емалі

C. Глибокий карієс

D. Середній карієс

E. @Флюороз

83

У дитини, 10 років, яка постійно мешкала в місцевості, де вміст фтору у воді перевищував норму, при обстеженні зубів встановлено пошкодження у вигляді крейдоподібних, а також пігментних плям і смуг. Який із перерахованих діагнозів найбільш імовірний?

A. Ерозія зубів

B. Середній карієс

C. Клиноподібні дефекти

D. @Флюороз

E. Кислотний некроз твердих тканин зубів

84

В ендемічному районі, де вміст фтору у воді перевищує норму, стоматологами встановлено ураження зубів, яке характеризується появою на зубах фарфороподібних і крейдоподібних плям і смуг. Частина з них пігментована. Спостерігається руйнування емалі та дентину. Поставте діагноз.

A. @Флюороз

B. Карієс

C. Ерозія зубів

D. Клиноподібний дефект

E. Гіпоплазія емалі

85

У чоловіка 32 років при огляді ротової порожнини на губній та язиковій поверхні першого та другого премолярів знайдено поодинокі дрібні порцеляноподібні плями та смуги, які охоплюють 1/3 поверхні зубів. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?

A. @Флюороз 1 ступеня

B. Флюороз 2 ступеня

C. Ерозія зубів

D. Кислотний некроз твердих тканин зубів

E. Клиноподібні дефекти

86

У дитини 10 років, яка постійно мешкала в місцевості, де вміст фтору у воді перевищував припустиму норму, при обстеженні зубів виявлено пошкодження у вигляді порцеляно- крейдяноподібних, а також пігментних плям і смуг, що займають 1/2 поверхні зуба. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?

A. Флюороз 1 ступеня

B. @Флюороз 2 ступеня

C. Флюороз 3 ступеня

D. Клиноподібні дефекти

E. Кислотний некроз твердих тканин зубів

87

При огляді порожнини рота на губній та язиковій поверхні зубів знайдені темно-жовті та коричневі плями, які займають більше половини поверхні зубів; зруйновані емаль та дентин. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?

A. @Флюороз 3 ступеня

B. Флюороз 4 ступеня

C. Ерозія зубів

D. Клиноподібні дефекти

E. Глибокий карієс

88

При обстеженні ротової порожнини встановлено пошкодження емалі у вигляді поодиноких та множинних ерозій різної форми від жовто-коричневого до чорного кольору; зуби крихкі, частина з них зруйнована. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?

A. Флюороз 3 ступеня

B. @Флюороз 4 ступеня

C. Глибокий карієс

D. Середній карієс

E. Ерозія зубів

89

У хворого пародонтозом з оголенням кореней зубів верхньої щелепи знайдено збільшення шару цемента. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?

A. Клиноподібний дефект

B. @Гіперцементоз

C. Цементоліз

D. Поверхневий карієс

E. Флюороз

90

У дитини 8 років по середній лінії підборіддя після перенесеного опіку розвинув-ся дуже щільний синюшно-сірий рубце-вий тяж, внаслідок чого губи не стуляються. Під час пластичної операції вирізано рубець. Гістологічно у ньому фібрилярність сполучнотканинних волокон відсутня, вони мають вигляд суцільної оксифільної маси, фібробласти, фіброцити між волокнами стиснуті. Який патологічний процес розвинувся у рубці?

A. Амілоїдоз

B. Фібриноїдний набряк

C. Фібриноїдний некроз

D. @Гіаліноз

E. Пухлина

91

У працівника підприємства, на якому застосовували різні хімічні реактиви, розвинулося некаріозне ураження зубів. Яке некаріозне ураження твердих тканин зуба належить до професійних?

A. Ерозія зубів

B. Флюороз

C. @Кислотний некроз

D. Клиноподібні дефекти

E. Плямистість емалі

92

Робітник хімічної промисловості звернувся до лікаря зі скаргою на стирання емалі. При огляді виявлено поширене руйнування коронок зубів з утворенням замісного дентину. Який із перерахованих діагнозів найбільш імовірний?

A. Клиноподібні дефекти

B. Ерозія зубів

C. @Некроз твердих тканин зубів

D. Флюороз

E. Середній карієс

93

При макроскопічному дослідженні зуба у пульпі визначається маса сіро – чорного кольору з гнильним, смердючим запахом. Мікроскопічно пульпа являє безструктурні зернясті маси з великою кількістю мікробів. Яка патологія розвинулась у пульпі зуба?

A. Серозне запалення

B. Гнійне запалення

C. Інфаркт

D. @Гангрена

E. Скупчення гемосидерина

94

У хворого, що тривалий час страждав карієсом зуба, пульпа зуба стала у вигляді сіро-чорної маси із гнильним запахом, мікроскопічно вона безструктурна, містить мікроби. Який патологічний процес розвився в пульпі зуба?

A. @Гангрена пульпи

B. Гнійний пульпіт

C. Серозний пульпіт

D. Гіпертрофічний пульпіт

E. Фіброзний пульпіт

95

Лікар-стоматолог оглянув хворого, який скаржився на гострий зубний біль. У малому кореневому зубі виявлено каріозну порожнину, що проникає аж до пульпи, яка має вигляд сіро-чорної маси з гнильним запахом. Назвіть патологічний процес у пульпі.

A. Атрофія пульпи

B. Серозне запалення

C. @Гангрена пульпи

D. Гіаліноз пульпи

E. Кальциноз пульпи

96

Під час гістологічного дослідження видаленого зуба встановлено наявність у пульповій камері некротичного детриту з кристалами жирних кислот і численними колоніями мікробів. Діагностуйте захворювання.

A. Хронічний пульпіт із загостренням

B. Хронічний пульпіт

C. @Гангрена пульпи

D. Серозний пульпіт

E. Гнійний пульпіт

97

До лікаря-стоматолога звернувся хворий Д. зі скаргами на гострий зубний біль. При обстеженні виявлено каріозну порожнину в малому кореневому зубі на верхній щелепі праворуч. Каріозна порожнина досягає пульпи. Назвіть найбільш імовірне ускладнення карієсу, яке зумовило біль у зубі.

A. @Пульпіт

B. Періодонтит

C. Пародонтит

D. Ерозія зуба

E. Гранульома

98

При гістологічному дослідженні розпилу зуба у пільпі виявлено гіперемію судин, набряк і незначне скупчення еозинофілів та нейтрофілів, поодинокі дрібні крововиливи. Діагностуйте різновидність пульпіту.

A. Вогнищевий гнійний пульпіт

B. Дифузний гнійний пульпіт

C. Гангренозний пульпіт

D. @Серозний пульпіт

E. Фіброзний пульпіт

99

У хворого зі скаргами на зубний біль звертає на себе увагу асиметрія обличчя, припухлість лівої щоки (флюс). Слизова оболонка ясен нижньої щелепи зліва гіперемована із набряком. У малому кореневому зубі - каріозна порожнина, яка досягає пульпи. Пульпа має сіруватий колір. Діагностовано карієс, ускладнений пульпітом та періодонтитом. Який процес зумовив зміни м'яких тканин поруч із ураженим зубом?

A. @Серозне запалення

B. Гнійне запалення

C. Гранульоматозне запалення

D. Катаральне запалення

E. Хронічне запалення

100

Мікроскопічно в пульпі зуба було виявлено повнокрів'я, стаз крові, набряк пульпи, нейтрофіли у великій кількості. Для якого виду ексудативного запалення характерні такі зміни?

A. Серозного

B. Геморагічного

C. Катарального

D. @Гнійного

E. Фібринозного

101

При обстеженні ротової порожнини знайдено формування порожнини в області другого моляра нижньої щелепи, яка заповнена каламутною густою рідиною жовто-зеленого кольору. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?

A. @Осередковий гнійний пульпіт

B. Хронічний пульпіт

C. Гострий апікальний періодонтит

D. Епітеліальна гранульома

E. Гангренозний пульпіт

102

Хворому видалено зуб з приводу гострого карієсу, ускладненого пульпітом. Пульпа гнійно розплавлена, з порожниною, заповненою гнійним ексудатом. Назвіть різновид пульпіту, який ускладнив карієс у хворого.

A. Гострий серозний пульпіт

B. Хронічний гангренозний пульпіт

C. Дифузний гнійний пульпіт

D. @Вогнищевий гнійний пульпіт

E. Вогнищевий серозно-гнійний пульпіт

103

При мікроскопічному дослідженні видаленого зуба з наявністю каріозної порожнини, яка сягає пульпи, виявлено часткову загибель пульпи; в збереженій частині пульпи – серозне запалення з утворенням грануляційної тканини, яка відокремлює мертві маси. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?

A. Гострий серозний пульпіт

B. Гангрена пульпи

C. @Хронічний гангренозний пульпіт

D. Хронічний гранулюючий пульпіт

E. Хронічний фіброзний пульпіт

104

При гістологічному дослідженні видаленого зуба знайдено, що порожнина зуба заміщена грануляційною тканиною, яка також заповнює і каріозну порожнину зуба, місцями грануляційна тканина з явищами склероза. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?

A. Гострий пульпіт

B. Хронічний пульпіт

C. @Гранулюючий пульпіт

D. Гангренозний пульпіт

E. Фіброзний пульпіт

105

При гістологічному дослідженню тканини пульпи зуба встановлено заповнення більшої частини його порожнини сполучною тканиною із значною кількістю колагенових волокон, з клітинними інфільтратами, які складаються переважно із лімфоцитів та плазматичних клітин. Частина колагенових волокон з ознаками гіалінозу; зустрічаються осередки петріфікатів. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?

A. Гангрена пульпи

B. Гранулюючий пульпіт

C. Гангренозний пульпіт

D. @Фіброзний пульпіт

E. Дифузний гнійний пульпіт

106

У хворого ознаки пульпіту. При огляді виявляється, що порожнина зуба і каріозна порожнина, яка сполучається з нею, виповнені грануляційною тканиною, ярко-рожевого кольору, яка кровоточіть. Визначте вид пульпіту по характеру запалення.

A. Гангренозній

B. @Гіпертрофічний

C. Серозний

D. Гнійний

E. Фіброзний

107

До стоматолога звернувся хворий зі скаргою на гострій біль у правій частині верхньої щелепи. При огляді виявлено гіперемію та набряк тканин періодонта в області верхівки другого моляра, розповсюджений запальний процес ямки зуба, ясни та перихідної складки з формуванням в м'яких тканинах щоки періфокального гнійного запалення. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?

A. @Гострий апікальний періодонтит

B. Хронічний апікальний періодонтит

C. Фіброзний періодонтит

D. Хронічний апікальний гранулематозний періодонтит

E. Гнійний пульпіт

108

При мікроскопічному дослідженні періодонта відзначено: повнокровні судини, набряк сполучної тканини з інфільтрацією поодинокими нейтрофілами. Який різновид ексудативного запалення в періодонті?

A. @Серозний

B. Гнійний

C. Гнильний

D. Фібринозний

E. Катаральний

109

В області верхівки зуба має місце розростання грануляційної тканини з домішкою нейтрофілів. Спостерігається остеокластична розсмуктування компактної пластинки альвеоли і цементу. В яснах є свіщовий хід, через який виділяється гній. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?

A. Гранульоматозний хронічний апікальний періодонтит

B. @Гранулюючий хронічний апікальний періодонтит

C. Гострий гнійний апікальний періодонтит

D. Гострий серозний апікальний періодонтит

E. Фіброзний періодонтит

110

При мікроскопічному дослідженні видаленого зуба в області верхівки спостерігаються утворення зрілої грануляційної тканини з відсутністю запального процесу. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?
1   ...   50   51   52   53   54   55   56   57   58


написать администратору сайта