Главная страница

Патан База Тестов. Патанатомія тесты база. Патанатомія. Тести


Скачать 0.71 Mb.
НазваниеПатанатомія. Тести
АнкорПатан База Тестов
Дата23.05.2022
Размер0.71 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файлаПатанатомія тесты база.docx
ТипДокументы
#544512
страница54 из 58
1   ...   50   51   52   53   54   55   56   57   58

Діагностуйте пухлину.

A. Мономорфна аденома

B. Плеоморфна аденома

C. @Мукоепідермальна пухлина

D. Аденолімфома

E. Аденокістозна карцинома

34

При мікроскопічному дослідженні секційного матеріалу померлого с пухлиною нижньої щелепи та метастазами у внутрішні органи, виявлено: колагенові волокна, що переплітаються. Серед них знаходяться поліморфні атипові клітини з численними мітозами, острівці та тяжі одонтогенного епітелію, що утворює фолікулоподібні структури. Яка це пухлина?

A. Остеобластокластома

B. @Одонтогенна саркома

C. Фолікулярна кіста

D. Цементома

E. Амелобластична фіброма

35

У вагітної, 24 років, виявлено пухлиноподібне утворення на яснах різців округлої форми. Мікроскопічно складається з колагенових пучків та невеликої кількості клітин. Який із перерахованих діагнозів найбільш імовірний?

A. @Епуліс фіброматозний

B. Епуліс ангіоматозний

C. Епуліс гігантоклітинний

D. Фіброматоз ясен

E. Гіпертрофічний хронічний гінгівіт

36

У хворого в дiлянцi нижнього латерального рiзця зправа, виявлено вогнищеве розростання м'яких тканин, яке виступає над рiвнем ясен, дiаметром 6 мм, на широкiй нiжцi. Мiкроскопiчно: поверня вкрита багатошаровим плоским епiтелiєм, подекуди з виразкованим. Спостерiгаються хаотично розташованi пучки зрiлої сполучної тканини, невелика кiлькiсть кровоносних i лiмфатичних судин, периваскулярнi плазмоцитарно-лiмфоцитарнi iнфiльтрати. Hа окремих дiлянках - невеликi дiлянки остеоїдної речовини, оточенi остеобластами. Як називається виявлений утвiр?

A. Фiброма

B. Папiлома

C. Ангiоматозний епулiс

D. @Фiброзний епулiс

E. Плоскоклiтинний рак

37

У жінки 28 років на вестибулярній поверхні ясен над різцем верхньої щелепи виявлено утворення грибоподібної форми, на широкій основі, білуватого кольору. Мікроскопічно утворення побудовано з хаотично переплетених пучків колагенових волокон і невеликої кількості фібробластів, вкрите багатошаровим плоским епітелієм. Назвіть дане утворення.

A. Фіброматоз ясен

B. Ангіоматозний епуліс

C. @Фіброзний епуліс

D. Амелобластома

E. Гігантоклітинний епуліс

38

У вагітної, 20 років, на вестибулярній поверхні ясен різця виявлено кругле утворення червонуватого кольору з виразками на поверхні. Мікроскопічно воно нагадує капілярну гемангіому. Який із перерахованих діагнозів найбільш імовірний?

A. Фіброзний епуліс

B. @Ангіоматозний епуліс

C. Гігантоклітинний епуліс

D. Папілома

E. Фіброма

39

У жінки 38 років на ясні правого верхнього різця стоматолог виявив новоутворення червоного кольору грибкоподібної форми діаметром 1,0 см, яке прикріплене до надальвеолярної тканини. При його мікроскопічному дослідженні: на фоні фіброзної тканини, що дозріває, з інфільтрацією лімфоцитами плазмоцитами, визначається велика кількість капілярів. В епітелії слизової оболонки, що вкриває утворення, паракератоз, акантоз. Поставте діагноз.

A. Фіброматозний епуліс

B. @Ангіоматозний епуліс

C. Периферична гігантоклітинна гранульома

D. Фіброма

E. Гіпертрофічний гінгівіт

40

У хворої, 32 років, видалено новоутворення ясен грибоподібної форми буруватого кольору. Мікроскопічно: сполучна тканина, багата на судини синусоїдного типу, гігантські багатоядерні клітини за типом остеокластів та дрібні клітини за типом остеобластів. Спостерігаються дрібні крововиливи, накопичення гемосидерину. Назвіть новоутворення.

A. Фіброматозний епуліс

B. Ангіоматозний епуліс

C. @Гігантоклітинний епуліс

D. Фіброматоз ясен

E. Гіпертрофічний гінгівіт

41

У жінки 28 років видалено пухлиноподібне утворення бурого кольору, яке локалізувалось на ясні різців ніжньої щелепи, мало грибоподібну форму діаметром 0,8 см та було прикріплено широкою ніжкою до надальвеолярних тканин. Мікроскопічно утворення складається із сполучної тканини, багатої тонкостінними сінусоїдними судинами з наявністю клітин типу остеокластів і типу остеобластів, зустрічаються множинні дрібні крововиливи, скопичення зерен гемосидерину. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?

A. @Гігантоклітинний епуліс

B. Ангіоматозний епуліс

C. Фіброматозний епуліс

D. Фіброматоз ясен

E. -

42

У жінки, 28 років, на вестибулярній поверхні ясен над різцем верхньої щелепи виявлено утворення грибоподібної форми, на широкій основі, білуватого кольору. Мікроскопічно утворення побудоване з хаотично переплетених пучків колагенових волокон і невеликої кількості фібробластів, вкрите багатошаровим плоским епітелієм. Назвіть утворення.

A. Фіброзний епуліс

B. Ангіоматозний епуліс

C. Гігантоклітинний епуліс

D. @Фіброматоз ясен

E. Амелобластома

43

У відділенні щелепно-лицевої хірургії у хворої І. оперативно видалено утворення біля верхівки зуба. Утворення має фіброзну капсулу. Мікроскопічно воно складається: з фібробластів, макрофагів, невеликої кількості лімфоцитів, плазматичних і ксантомних клітин, кристалів холестерину, поодиноких клітин чужорідних тіл, а також тяжів багатошарового епітелію. Назвіть пухлину.

A. @Проста гранульома

B. Складна гранульома

C. Кістогранульома

D. Радикулярна кіста щелепи

E. Фолікулярна кіста щелепи

44

В області верхівки екстрагірованого зуба виявлено скопичення грануляційної тканини, серед клітин якої утворюються тяжі багатошарового плоского єпітелію. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?

A. Проста гранульома

B. Кістогранульома

C. @Складна гранульома

D. Фіброзний періодонтит

E. Гострий періодонтит

45

При гістологічному дослідженні періапікальної тканини, видаленої у хворого, що тривалий час хворів на хронічний періодонтит, було виявлено грануляційну тканину, пронизану тяжами плоского епітелію, оточену фіброзною капсулою. Діагностуйте захворювання

A. Абсцедуючий періодонтит

B. Гранулюючий періодонтит

C. Проста гранульома

D. @Складна гранульома

E. Кістогранульома

46

У 16-річної дівчини під час оглядової рентгенограми лицевого черепа виявлено окремі, дірковидні вогнища деструкції щелепових кісток. Під час гістологічного дослідження біоптату кістки виявлено зони руйнування кісткових балочок, проліферацію сполучної тканини, з дифузним гістіоцитарним інфільтратом та великою кількістю еозинофільних лейкоцитів. Діагностуйте захворювання.

A. Херувізм

B. Гістіоцитоз Х

C. Фіброзна дисплазія

D. Остеобластокластома

E. @Еозинофільна гранульома

47

Молодий чоловік 18 років звернувся до лікаря зі скаргами на деформацію обличчя. При обстеженні виявлено пухлиноподібне утворення нижньої щелепи. Мікроскопічно потовщена ділянка складається з однорідних великих клітин типу гістіоцитів та великої кількості еозинофілів, а також спостерігається горизонтальна резорбція міжзубних перегородок. Якому з нижче перерахованих пухлиноподібних захворювань відповідає гістологічна картина:

A. Фіброматозний епуліс

B. Еозинофільна гранульома, вогнищева форма

C. @Еозинофільна гранульома, дифузна форма

D. Фіброзна дисплазія

E. Херувізм

48

У жінки 25 років видалено зуб з вузликом (діаметром 0,5 см), який був прикріпле-ний до кореня. При гістологічному дослідженні вузлика: в епітеліальних тяжах наявність дрібних, щілиноподібних просвітів, що зливаючись утворюють невелику округлу порожнину, зі збереженим по колу багатошаровим епітелієм, розташованим на шарі грануляційної тканини, що переходить у фіброзну капсулу. Визначте форму утворення у корені зуба.

A. Радікулярна кіста

B. Проста гранульома

C. @Кістогранульома

D. Складна гранульома

E. Фіброма

49

У дівчинки 12 років під язиком з’явилося утворення у вигляді невеликого пухирця, який іноді зникав. За останні три місяці утворення досягло 2 см у діаметрі. При макроскопічному дослідженні видаленого утворення виявлена порожнина, що заповнена жовтуватою прозорою рідиною; стінка порожнини тонка, щільнувата, сірого кольору. Як зветься утворення, що розвинулося у дівчинки?

A. Абсцес

B. Гематома

C. @Кіста

D. Мукоцеле

E. Пухлина

50

У хворого хірургом-стоматологом видалено кісту нижньої щелепи, пов’язану з другим премоляром. Кіста була сформована в альвеолярному краю щелепи, стінка її тонка. Мікроскопічно: епітелій, який вистилає порожнину кісти, — плоский багатошаровий. У порожнині кісти розміщений рудиментарний зуб. Назвіть захворювання.

A. Радикулярна кіста

B. @Фолікулярна кіста

C. Кістогранульома

D. Примордіальна кіста

E. Ретенційна кіста

51

У юнака 15 років з верхньої щелепи у ділянці ікла, який відсутній у зубному ряду, видалено пухлиноподібне утворення. Макроскопічно воно представлено по-рожниною, заповненою світлою жовтуватою рідиною, з наявністю ретинованого зуба. Стінка порожнини щільна, сірого кольору. Визначте попередній діагноз утворення щелепи.

A. Радікулярна кіста

B. Кератокіста

C. @Фолікулярна кіста

D. Амелобластома

E. Одонтома

52

Хворому видалена одонтогенна кіста верхнього альвеолярного відростка верхньої щелепи, пов‘язана з другим пре моляром. Гістологічно, стінка кісти тонка, вистелена багатошаровим плоским епітелієм, порожнина містить два твердих утвора, що нагадують рудиментарні зуби. Діагностуйте захворювання.

A. Дермоїдна кіста

B. Радикулярна кіста

C. Примордіальна кіста

D. @Фолікулярна кіста

E. Тератома

53

Хворому виконана чергова операція – резекція кісти кута нижньої щелепи. З анамнезу відомо, що кіста двічі рецидивувала після хірургічного усунення. Крім цього, рік тому хворий лікувався від базально-клітинного раку шкіри обличчя. При патоморфологічному дослідженні операційного матеріалу з‘ясовано, що кіста є багатокамерною, внутрішня поверхня вистелена багатошаровим плоским епітелієм з вираженим паракератозом, зустрічаються дрібні фокуси одонтогенного епітелію. Діагностуйте захворювання.

A. Фолікулярна кіста

B. @Примордіальна кіста

C. Радикулярна кіста

D. Дермоїдна кіста

E. Тератома

54

У хворого 45 років в зоні кута нижньої щелепи видалено кісту діаметром 1,5 см. При гістологічному дослідженні встановлено, що стінка її тонка, утворена зрілою сполучною тканиною, внутрішня поверхня вистелена багатошаровим плоским епітелієм з вираженим паракератозом. Поставте діагноз:

A. Фолікулярна кіста

B. Радикулярна кіста

C. @Примордіальна кіста

D. Херувізм

E. Фолікулярна амелобластома

55

У хворої 35 років з хронічним периодонтитом біля кореня !5 зуба видалено кісту діаметром 3 см. При гістологічному досліджені встановлено, що стінка її тонка, утворена зрілою сполучною тканиною, яка інфільтрована лімфоцитами і плазматичними клітинами, внутрішня поверхня вистелена багатошаровим плоским епітелієм без ознак кератинізації, в порожнині серозний ексудат. Поставте діагноз:

A. Фолікулярна кіста

B. Примордіальна кіста

C. @Радикулярна кіста

D. Херувізм

E. Фолікулярна амелобластома

56

Хворому клінічно діагностовано хронічний періодонтит, призначено рентгенологічне дослідження зуба і альвеолярного відростка щелепи, яке виявило порожнину, діаметром 5-6 мм, що з‘єднана із коренем зуба. Дана порожнина усунута хірургічно й досліджена гістологічно. Знайдено, що внутрішня поверхня кісти вистелена багатошаровим плоским епітелієм, зовнішня утворена фібротизованою сполучною тканиною, інфільтрованою макрофагами й лімфоцитами. Діагностуйте захворювання.

A. Фолікулярна кіста

B. Примордіальна кіста

C. @Радикулярна кіста

D. Остеобластокластома

E. Еозинофільна гранульома

57

У хворого на хронічний періодонтит рентгенологічно виявлено кісту кореня зуба. Мікроскопічно в операційному матеріалі встановлено, що порожнина кісти вистелена багатошаровим плоским епітелієм, стінка кісти утворена грануляційною тканиною різного ступеня зрілості з дифузним запальним інфільтратом. Діагностуйте захворювання.

A. Фолікулярна кіста

B. @Радикулярна кіста

C. Примордіальна кіста

D. Амелобластома

E. Плеоморфна аденома

58

У хворого з хронічним періодонтитом видалено кісту верхньої щелепи поблизу кореня ураженого зуба. Мікроскопічно стінка кісти складається з фіброзної тканини, інфільтрованої лімфоцитами та плазматичними клітинами. Внутрішня поверхня кісти вкрита багатошаровим плоским епітелієм без ознак кератинізації. Поставте діагноз.

A. Фолікулярна кіста

B. Примордіальна кіста

C. @Радикулярна кіста

D. Еозинофільна гранульома

E. Фіброматоз ясен

59

В тканині видаленої слиної залози знайдено: дифузний склероз, прошарки сполучної тканини містять змішаноклітинний інфільтрат, часточки залози атрофовані, протоки розширені. Крім того тканина залози містить кістозну порожнину великих розмірів, внутрішня поверхня її вкрита сполощеним двошаровим епітелієм, просвіт заповнений рідиною, оточуюча тканина склерозована. Діагностуйте захворювання.

A. Гострий сіалоаденіт

B. Плеоморфна аденомa

C. Мономорфна аденома

D. @Ретенційна кіста

E. Сіалолітіаз

60

У хворого деформовані кістки щелеп. Гістологічно виявлено розростання на місці кісток клітинно-волокнистої пухлиноподібної тканини з примітивним остеогенезом. Для якого захворювання характерна така картина?

A. Еозинофільна гранульома

B. Амелобластома

C. Остеосаркома

D. @Фіброзна дисплазія

E. Паратиреоїдна остеодистрофія

61

У 40-річного пацієнта виявлено деформацію нижньої щелепи. При гістологічному дослідженні знайдено розрастання клітинно-волокнистої тканини без утворення капсули, з розсмоктуванням існуючої кістки та примитивним остеогенезом. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?

A. @Фіброзна дисплазія щелепної кісти

B. Херувізм

C. Еозінофільна гранульома, осередкова форма

D. Еозінофільна гранульома, дифузна форма

E. Остеобластокластома

62

У хворого, 26 років, верхня щелепа розширилась, потовщилась, деформуючи обличчя. При біопсії спостерігається волокниста фіброзна тканина, у якій визначаються малозвапнені кісткові балки примітивної будови та остеоїдні балочки. Ваш діагноз?

A. Поліосальна фіброзна дисплазія

B. @Моноосальна фіброзна дисплазія

C. Ревматоїдний артрит

D. Остеомієліт

E. Херувізм

63

При гістологічному дослідженні горбкуватого нашарування в області кута нижньої щелепи між кістковими балками спостерігається накопичення сполучної тканини багатої клітинами і судинами, з зонами ацідофільного матеріалу та появою багатоядерних гігантських клітин. У кісткових балках – ознаки лакунарної резорбції, примітивні кісткові балочки, оточені остеоїдом. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?

A. Еозінофільна гранульома

B. Хвороба Таратинова

C. Хронічний фіброзний періостит

D. Фіброзна дисплазія щелепніх кісток

E. @Херувізм

64

У дівчинки, 6 років, протягом 5 місяців розвинулася деформація обличчя внаслідок симетричного збільшення об’єму обох кутів нижньої щелепи. Мікроскопічно: кісткова тканина щелепи заміщена волокнистою сполучною тканиною з великою кількістю судин, примітивними кістковими балочками. Назвіть захворювання.

A. @Херувізм

B. Еозинофільна гранульома

C. Цементома

D. Остеобластокластома

E. Фіброзна дисплазія

65

У 4-річного хлопчика з’явились горбистоподібні, щільні, підшкірно розташовані утвори в ділянці кутів та вздовж гілок обидвох нижніх щелеп, які зумовили деформацію обличчя. При гістологічному дослідженні біоптату виявлено: в міжбалковому просторі розростання васкуляризованої сполучної тканини, довкола судин маси ацидофільного матеріалу, багатоядерні гігантські клітини, окремі примітивні кісткові балочки. Діагностуйте захворювання.

A. Фіброзна дисплазія

B. Еозинофільна гранульома

C. Хронічний фіброзний періостит

D. @Херувізм

E. Периферійна гігантоклітинна гранульома

66

Лікарем-стоматологом при профілактичному огляді хлопчика, 2 років, виявлено білу непрозору пляму на другому кореневому зубі нижньої щелепи зліва. Пляма за кольором нагадує крейду. Шар емалі не порушено. Поставте діагноз.

A. @Карієс, стадія плями

B. Поверхневий карієс

C. Середній карієс

D. Глибокий карієс

E. Флюороз.

67

При профілактичному огляді ротової порожнини школярів старших класів стоматолог визначив у деяких з них зміни в зубах, які проявлялись наступним чином: на фоні блискучої поверхні емалі розташувалась біла, або жовтувата непрозора пляма, а в окремих випадках темно-коричнева. Якастадія карієсу розвинулася у школярів?

A. @Крейдова пляма

B. Поверхневий карієс

C. Середній карієс

D. Глибокий карієс

E. Боковий карієс

68

При огляді ротової порожнини на поверхні одного з премолярів виявлено непрозоре біле вогнище круглої форми з розм’якшенням емалі. Який із перерахованих діагнозів найбільш імовірний?
1   ...   50   51   52   53   54   55   56   57   58


написать администратору сайта