Главная страница

Патан База Тестов. Патанатомія тесты база. Патанатомія. Тести


Скачать 0.71 Mb.
НазваниеПатанатомія. Тести
АнкорПатан База Тестов
Дата23.05.2022
Размер0.71 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файлаПатанатомія тесты база.docx
ТипДокументы
#544512
страница53 из 58
1   ...   50   51   52   53   54   55   56   57   58

«Крок-1. Стоматологія»

1

У жінки 38 років стоматолог виявив на щоці і видалив пухлиноподібне утворення округлої форми з чіткими межами на широкій основі, діаметром 0.8 см, вкритою незміненою слизовою оболонкою. Під час мікроскопічного дослідження воно побудоване з диференційованої сполучної тканини; пучки колагенових волокон розташовані в різних напрямках, між волокнами невелика кількість фібробластів і фіброцитів; утворення має тонку капсулу. Для якої пухлини характерні ці морфологічні зміни?

A. М'яка фіброма

B. @Щільна фіброма

C. Десмоїд

D. Фібросаркома

E. Гістіоцитома

2

У пацієнта в ділянці четвертого премоляра виявлено пухлину сіруватого кольору Гістологічно пухлина складається з острівців проліферуючого одонтогенного епітелію і пухкої тканини, яка нагадує тканину зубного сосочка сполучної тканини. Який із перерахованих діагнозів найбільш імовірний?

A. Одонтогенна міксома

B. Одонтогенна фіброма

C. Одонтоамелобластома

D. Амелобластична одонтосаркома

E. @Амелобластична фіброма

3

При гістологічному дослідженні кістки нижньої щелепи виявлено пухлину, що складається з фіброзної тканини серед якої знаходяться базофільні цементоподібні маси у вигляді вогнищ різної величини. Діагностуйте пухлину.

A. Цементома

B. Гігантська цементома

C. @Цементуюча фіброма

D. Цементобластома

E. Одонтогенна фіброма

4

Назвіть найчастішу локалізацію амелобластоми

A. Клиновидна кістка

B. Верхня щелепа

C. Тверде піднебіння

D. @Нижня щелепа

E. Скронева кістка

5

У чоловіка, 30 років, на нижній щелепі зліва в ділянці моляра визначається пухлиноподібне утворення щільної консистенції, дрібногорбисте, що значно деформує щелепу, місцями нечітко відділене від кісткової тканини. Мікроскопічно: у стромі біоптату виявляються тяжі, фолікули, на периферії яких містяться клітини одонтогенного циліндричного епітелію, у центрі — зірчасті клітини, що нагадують пульпу емалевого органа. Поставте діагноз.

A. Остеобластокластома

B. Аденоматоїдна пухлина

C. Первинний внутрішньокістковий рак

D. @Аденокарцинома

E. Амелобластома

6

В чоловіка 32 років видалена пухлина, що розміщувалася в куті нижньої щелепи, на рівні молярів. Макроскопово: щільна білувато-сіра тканина, що заміщує кістку, зустрічаються множинні кісти. Мікроскопово: множинні острівці неправильної форми, що оточені одонтогенним епітелієм, центральна частина складається з клітин зірчастої форми, які складають сітку, в частині острівців центральна частина кістозно трансформована. Діагностуйте пухлину.

A. Аденоматоїдна пухлина

B. @Амелобластома

C. Амелобластична фіброма

D. Амелобластична фіброодонтома

E. Амелобластична одонтосаркома

7

У чоловіка 30 років на нижній щелепі зліва в області моляра визначається пухлиноподібне утворення щільної консистенції, дрібногорбисте, що значно деформує щелепу, місцями нечітко відділене від кісткової тканини. Мікроскопічно: у стромі біоптату виявляються тяжі, фолікули на прериферії яких - клітини одонтогенного циліндричного епітелію, у центрі - зірчасті клітини, нагадують пульпу емалевого органа. Поставте діагноз?

A. Аденоматоїдна пухлина

B. Первинний внутрішньокістковий рак

C. Аденокарцинома

D. @Амелобластома

E. Остеобластокластома

8

У хворого, 30 років, діагностовано пухлину тіла нижньої щелепи, яка з’явилася декілька місяців тому. Макроскопічно пухлина представлена щільною білуватою тканиною, яка руйнує кістку щелепи. Після видалення пухлину досліджено мікроскопічно: побудована із сітки тяжів одонтогенного епітелію з різноманітними розгалуженнями. Назвіть пухлину.

A. @Плексиформна амелобластома

B. Фолікулярна амелобластома

C. Акантоматозна амелобластома

D. Базальноклітинна амелобластома

E. Гранулярноклітинна амелобластома

9

У верхній щелепі хворого виявлено пухлину з місцеводеструюючим ростом. При мікроскопічному дослідженні пухлина складається іх острівців круглої або неправільної форми, оточених циліндричним одонтогенним епітелієм; у центрі – полігональні, зірчасті, овальні клітини, які утворюють сітку. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?

A. Акантоматозна амелобластома

B. Плексіформна амелобластома

C. @Фолікулярна амелобластома

D. Базальноклітинна амелобластома

E. Гранулярна амелобластома

10

У молодої жінки діагностовано внутрішньощелепну одонтогенну пухлину. Гістологічно пухлина складається з острівців круглої, місцями неправильної форми, оточених одонтогенним циліндричним, місцями кубічним епітелієм; в центральній частині розміщуються полігональні, зірчасті, овальні клітини, які утворюють сітку. Дана гістологічна картина відповідає :

A. Плексиформній амелобластомі

B. Акантоматозній амелобластомі

C. Базально-клітинній амелобластомі

D. @Фолікулярній амелобластомі

E. Гранулярно-клітинній амелобластомі

11

При патоморфологічному дослідженні пухлини ротової порожнини 43-річної жінки, що локалізувалася в ділянці кута нижньої щелепи, виявлено множинні острівці круглої форми, що оточені одонтогенним циліндричним епітелієм, в центрі – скупчення зірчастих клітин, які формують сітку, в окремих острівцях спостерігаються кістозні порожнини. Діагностуйте захворювання.

A. Аденоматоїдна пухлина

B. @Фолікулярна амелобластома

C. Одонтогенна карцинома

D. Амелобластична фіброма

E. Остеобластокластома

12

У хворої, 48 років, видалено пухлину нижньої щелепи, яка руйнує кістку. Макроскопічно вона представлена щільною білого кольору тканиною з буруватими включеннями та кістами. Мікроскопічно побудована з острівців округлої та неправильної форми, оточених одонтогенним циліндричним епітелієм. У центральній частині є полігональні зірчасті клітини, які утворюють сітку. Назвіть пухлину.

A. @Фолікулярна амелобластома

B. Плексиформна амелобластома

C. Акантоматозна амелобластома

D. Базальноклітинна амелобластома

E. Гранулярноклітинна амелобластома

13

У хворого 30 років діагностована пухлина тіла нижньої щелепи, яка з'явилася декілька місяців тому. Макроскопічно пухлина представлена щільною білуватою тканиною, яка руйнує кістку щелепи. Після видалення пухлина досліджена мікроскопічно: побудована із сітки тяжів одонтогенного епітелію з різноманітними розгалуженями. Назвіть пухлину.

A. Фолікулярна амелобластома

B. Акантоматозна амелобластома

C. Базальноклітинна амелобластома

D. Гранулярно-клітинна амелобластома

E. @Плексиформна амелобластома

14

У чоловіка, 32 років, на нижній щелепі зліва в ділянці моляра визначається горбисте пухлиноподібне утворення з чіткими межами, щільної консистенції, що значно деформує щелепу. Мікроскопічно: строма пухлини складається з ембріональної сполучної тканини, у якій містяться вогнища (фолікули) з епітеліальних клітин. По краях фолікулів розташовані клітини одонтогенного епітелію, у центрі вогнищ — зірчасті клітини, що нагадують пульпу емалевого органа. Яка це пухлина?

A. Остеобластокластома

B. Аденоматоїдна пухлина

C. Первинний внутрішньокістковий рак

D. @Адамантинома

E. Аденокарцинома

15

У 27 річного чоловіка при рентгенологічному дослідженні кістки нижньої щелепи виявлено вогнище деструкції кісткової тканини, гістологічно виявлено пухлину, що складається із тяжів одонтогенного епітелію, незрілої сполучної тканини і острівців диспластичного дентину. Діагностуйте пухлину.

A. Амелобластична фіброодонтома

B. Одонтоамелобластома

C. Одонтогенна фіброма

D. @Дентинома

E. Складна одонтома

16

У чоловіка 45 років на зовнішній поверх-ні тіла нижньої щелепи під слизовою оболонкою з’явилось нерухоме, щільної кон-систенції утворення. У біоптаті з цього утворення виявлено примітивні кісткові та остеоїдні структури, які вистелені ати-повими остеобластами з великою кількіс-тю атипових фігур мітозу, безліч тонкостінних судин. Який найбільш вірогідний гістологічний діагноз?

A. Остеома

B. Остеобластокластома

C. @Остеосаркома

D. Остеобластома

E. Остеоїд-остеома

17

У хворого 27 років виявлене щільне, нерухоме, без чітких меж пухлиноподібне утворення на нижній щелепі. Слизова оболонка над ним бліда. У біоптаті з утворення: кісткові та остеоідні структури, вистелені атиповими остеобластами, численні патологічні фігури мітозу клітин, безліч тонкостінних судин. Ваш діагноз?

A. Остеобластокластома

B. Загострення хронічного остеомієліту

C. @Остеогенна саркома

D. Амелобластома

E. Первинний рак щелепи

18

При огляді померлого чоловіка 56 років спостерігаються множинні переломи довгих трубчастих кісток, вони скривлені, спіралеподібні, поверхня їх шорсткувата, кістково-мозковий канал заповнений безладно розташованими балками. Про яке захворювання кісткової тканини слід думати?

A. Остеонекроз

B. Фіброзна дисплазія

C. Паратиреоїдна остеодистрофія

D. @Хвороба Педжета

E. Хронічний гематогенний остеомієліт

19

До лікаря-стоматолога звернулася жінка зі скаргами на деформацію нижньої щелепи. Після видалення пухлини, яка руйнувала нижню щелепу на значній ділянці, встановлено, що вона має вигляд добре відокремленого щільного вузла, на розрізі — червоного кольору з білими плямами та дрібними кістами. Гістологічно паренхіма пухлини складається з дрібних одноядерних клітин, між якими утворюються кісткові балочки з гігантських багатоядерних клітин. Назвіть пухлину.

A. Остеома

B. Остеоїдостеома

C. Остеосаркома

D. @Остеобластокластома

E. Амелобластома

20

У 29-річної жінки виявлено вузлоподібну пухлину нижньої щелепи із вираженою деформацією щелепи, рентгенологічними ознаками руйнування кістки. При гістологічному дослідженні пухлини спостерігаються множинні одноядерні клітини овальної форми, поодинокі гігантські багатоядерні клітини, хаотично розміщуються кісткові балочки. Діагностуйте захворювання.

A. Фолікулярна амелобластома

B. Внутрішньо кісткова карцинома

C. @Остеобластокластома

D. Амелобластична фіброма

E. Злоякісна амелобластома

21

При огляді хворої, 25 років, об’єктивно: права половина тіла нижньої щелепи веретеноподібно роздута, пальпаторно тверда, поверхня гладенька. При пункції — рідина бурого кольору. У пункційному біоптаті: однотипні одноядерні клітини за типом остеобластів та велетенські багатоядерні клітини, вогнища лакунарної резорбції кісткових балок. Траплялися дрібні крововиливи і зерна гемосидерину. Який найбільш імовірний діагноз?

A. Остеосаркома

B. Амілобластома

C. @Остеобластокластома

D. Фіброзна остеодисплазія

E. Гігантоклітинний епуліс

22

У 20-річного чоловіка у верхній щелепі в області ікл виявлено пухлину. При гістологічному дослідженні остання складається із одонтогенного епітелію, який формує утворення, що нагадують протоки, розташовані в сполучній тканині з гіалінозом судин та волокон. Який з перелічених діагнозів найбільш вірогідний?

A. @Аденоматоїдна пухлина

B. Амелобластома

C. Дентинома

D. Цементуюча фіброма

E. Одонтогенна фіброма

23

Під час гістологічного дослідження операційного матеріалу з ділянки ікла верхньої щелепи 20-річного чоловіка виявлено пухлину, яка побудована з численних дрібних примітивних тубулярних структур із незміненого одонтогенного епітелію, розташованих серед гіалінізованої сполучнотканинної строми. Діагностуйте пухлину.

A. Остеобластокластома

B. Амелобластома

C. Первинна внутрішньокісткова карцинома

D. @Аденоматоїдна пухлина

E. Амелобластична фіброма

24

В чоловіка 67 років видалена пухлина правої привушної ділянки. Макроскопово: інкапсульований вузол діаметром 30 мм м’якої консистенції, тканина білувато-рожева. Мікроскопові: переважають тубулярно-дуктальні структури, що складаються з епітеліальних клітин, які мають світлу цитоплазму, ядерний поліморфізм відсутній. Об’єм строми незначний. Діагностуйте пухлину.

A. @Мономорфна аденома

B. Плеоморфна аденома

C. Мукоепідермальна пухлина

D. Аденолімфома

E. Аденокістозна карцинома

25

В жінки 46 років видалена пухлина правої привушної ділянки, яка поступово збільшувалася на протязі 5 років. Макроскопово: інкапсульований вузол діаметром 60 мм еластичної консистенції, тканина білувато-сіра з множинними дрібними кістами, що містять слиз. Мікроскопові: дуктальні структури або осередки солідної будови, що складаються з мономорфних полігональних та кубічних клітин, між ними розміщуються ділянки міскоїдної і хондроїдної речовини. Діагностуйте пухлину

A. Мономорфна аденома

B. @Плеоморфна аденома

C. Мукоепідермальна пухлина

D. Аденолімфома

E. Аденокістозна карцинома

26

У жінки 43 років у привушній залозі виявлено бугруватий вузол, ущільненої консистенції, розміром 5 х 4,5 см з тонкою капсулою. При гістологічному дослідженні пухлина побудована з епітеліальних утворень з гіперкератозом, клітин міоепітелію та осередків мукоїдної, міксоїдної, хондроїдної речовини. Як називається такий вид пухлин?

A. Амелобластома

B. Дентинома

C. Мономорфна аденома

D. @Плеоморфна аденома

E. Мукоепідермоїдна пухлина

27

У жінки, 50 років, видалено новоутворення правої привушної слинної залози. Макроскопічно: вузол округлої форми, щільної консистенції, з горбистою поверхнею, оточений тонкою капсулою. На розрізі тканина білувата з дрібними кістами. Гістологічно: складається з епітеліальних структур, мукоїдної, міксоїдної та хондроїдної речовин. Назвіть пухлину.

A. Аденолімфома

B. Мономорфна аденома

C. @Плеоморфна аденома

D. Мукоепідермоїдна пухлина

E. Ациноклітинна пухлина

28

В чоловіка 67 років видалена пухлина правої привушної ділянки. Макроскопово: інкапсульований вузол діаметром 35 мм м’якої консистенції, тканина білувато-сіра, містить множинні дрібні кісти. Мікроскопово: протокові структури великого діаметру, що вистелені двошаровим призматичним епітелієм, цитоплазма еозинофільна, в просвітах протоків містяться папілярні структури, строма інфільтрована лімфоцитами, зустрічаються поодинокі лімфоїдні фолікули. Діагностуйте пухлину.

A. Плеоморфна аденома

B. Мукоепідермальна пухлина

C. Мономорфна аденома

D. @Аденолімфома

E. Аденокістозна карцинома

29

У чоловіка 54 років під мочкою вуха з'явився вузол діаметром 2,0 см, який був оперативно видалений. Макроскопічно: вузол покритий капсулою, на розрізі сіро-білого кольору з багаточисельними дрібними кістами. Мікроскопічно кісти вистелені подвійним шаром клітин, подібних до епітеліоцитів слинних трубок: зовнішній шар –циліндричні оксифільні клітини, внутрішній шар – міоепітеліальні клітини кубічної чи полігональної форми. Під епітелієм – строма з лімфоїдними фолікулами. За капсулою пухлини – нормальна будова привушної залози. Поставте діагноз.

A. Лімфома Беркіта

B. Поліморфна аденома

C. Мономорфна аденома

D. @Аденолімфома

E. Аденокарцинома

30

В чоловіка 42 років видалена пухлина, що розміщувалася в м’якому піднебінні. Макроскопово: не чітко відмежований щільний вузол діаметром 35 мм. Мікроскопово: альвеолярні, трабекулярні і кріброзні структури, що сформовані з помірно поліморфних дрібних кубічних епітеліальних клітин, ядра гіперхромні, в центрах клітинних скупчень розміщуються слиз, що створює „циліндричні” структури. Діагностуйте пухлину.

A. Плеоморфна аденома

B. Мукоепідермальна пухлина

C. @Аденокістозна карцинома

D. Мономорфна аденома

E. Аденолімфома

31

При обстеженні у хворого на твердому піднебінні виявлено пухлину у вигляді невеликого щільного вузла сірого кольору без чітких меж. Після видалення пухлину досліджено гістологічно: побудована з дрібних, кубічної форми клітин з гіперхромним ядром, які формують альвеоли, трабекули, солідні та криброзні структури. Ріст пухлини — інвазивний. Назвіть пухлину.

A. Аденолімфома

B. Злоякісна плеоморфна аденома

C. Мукоепідермоїдний рак

D. @Аденокістозна карцинома

E. Мономорфна аденома

32

У жiнки 38 рокiв в товщi привушної залози виявлено пухлину, яка складається з окремих вузликiв, роздiлених прошарками сполучної·тканини. Патогiстологiчно виявляються клiтини епiдермоїдного типу, якi утворюють солiднi структури. Слизоутворюючi клiтини формують тяжi, що вистилають порожнини, заповненi слизом. Третiм елементом пухлини є дрiбнi клiтини з гiперхромним ядром. Про яку пухлину слiд думати?

A. @Мукоепiдермоїдна пухлина

B. Ациноклiтинна

C. Папiлярна цистаденома

D. Аденолiмфома

E. Аденокістозна карцинома

33

В жінки 43 років видалена багатовузлова пухлина правої привушної ділянки, яка поступово збільшувалася на протязі 5 років. Макроскопово: не чітко інкапсульований вузол діаметром 60 мм щільної консистенції, тканина білувато-сіра з множинними дрібними кістами, що містять слиз. Мікроскопово: солідні ділянки, що складаються з клітин плоского епітелію, та множинні кістозні порожнини, які вистелені призматичним епітелієм і містять маси слизу.
1   ...   50   51   52   53   54   55   56   57   58


написать администратору сайта