Главная страница
Навигация по странице:

  • Структура кредитного договору

  • Права та обов’язки сторін

  • Строк дії кредитного договору

  • Проценти за кредитним договором

  • цив. цив і сім (копия). Питання до іспиту поняття зобовязального права України та його система


    Скачать 393.14 Kb.
    НазваниеПитання до іспиту поняття зобовязального права України та його система
    Дата24.01.2022
    Размер393.14 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлацив і сім (копия).docx
    ТипКодекс
    #340965
    страница36 из 46
    1   ...   32   33   34   35   36   37   38   39   ...   46

    Сторони кредитного договору


    Сторонами договору є кредитодавець та позичальник.

    Укладення, форма та зміст кредитного договору


    Питання, що пов'язані з банківським кредитуванням, вирішуються позичальником і банком шляхом укладання кредитного договору.
    Кредитний договір укладається в письмовій формі і не може змінюватися в односторонньому порядку без згоди сторін. Кредитний договір, укладений з недодержанням письмової форми, є нікчемним (ч.2 ст.1055 Цивільного Кодексу України). На вимогу однієї із сторін, кредитний договір може бути нотаріально посвідчений.
    Конкретний зміст кредитного договору і перелік усіх умов кредитної операції визначаються за згодою сторін. У кожному конкретному випадку зміст кредитного договору пристосовується до особливостей позичальника, враховує специфіку його фінансово-господарської діяльності.

    Структура кредитного договору


    • Назва і номер кредитного договору.

    • Дата і місце укладання договору.

    • Преамбула, в якій зазначаються офіційне найменування сторін, що укладають кредитний договір, та їхня організаційно-правова форма, посилання на документи, що підтверджують повноваження осіб, які підписують договір. У преамбулі має зазначатись назва банку та позичальника, яка передбачена їхніми установчими документами.

    • Предмет договору, який містить такі відомості:

    1. Надання кредиту (відкриття кредитної лінії);

    2. Мета кредиту;

    3. Сума кредиту (прописом і цифрами);

    4. Процентна ставка за користування кредитом;

    5. Термін, на який видається кредит (строк погашення);

    6. Дата погашення кредиту.

    Права та обов’язки сторін


    Позичальник зобов'язується:

    • використати кредит на зазначені у договорі цілі (за цільовим призначенням);

    • забезпечити повернення одержаного кредиту і сплату нарахованих процентів у встановлені строки відповідно до строкових зобов'язань.

    Кредитодавець зобов'язується:

    • надати кредит позичальникові в розмірі та на умовах, установлених договором;

    Кредитодавець має право:

    • контролювати та перевіряти кредитоспроможність позичальника та поручителя, стан предмета забезпечення і цільове використання кредитних коштів (при цьому позичальник повинен надати всю необхідну інформацію для аналізу);

    • у разі недотримання умов договору позичальником розірвати його і достроково стягнути кредит зі сплатою штрафу (зазначається розмір штрафу у відсотках до суми кредиту);

    • дозволяти за клопотанням позичальника пролонгацію виданого кредиту за наявності вільних кредитних ресурсів із встановленням підвищеної процентної ставки;

    • за згодою позичальника у випадку зміни ситуації на ринку кредитних ресурсів змінювати процентну ставку за діючим кредитним договором.

    Позичальник має право:

    • достроково розірвати договір, повністю повернувши одержаний кредит, включаючи проценти за користування ним, попередньо повідомивши про це банк;

    • клопотатися щодо перенесення строків погашення кредиту (пролонгацію кредиту) у випадку виникнення тимчасових фінансових ускладнень.

    Права та обов’язки сторін не є вичерпними.

    Строк дії кредитного договору


    Строк дії кредитного договору встановлюється з дня надання кредиту і до повного погашення кредиту та сплати процентів за ним.

    Проценти за кредитним договором


    1. Процентна ставка за кредитом може бути фіксованою або змінюваною. Тип процентної ставки визначається кредитним договором.

    2. Розмір процентів, тип процентної ставки (фіксована або змінювана) та порядок їх сплати за кредитним договором визначаються в договорі залежно від кредитного ризику, наданого забезпечення, попиту і пропозицій, які склалися на кредитному ринку, строку користування кредитом, розміру облікової ставки та інших факторів.

    3. Фіксована процентна ставка є незмінною протягом усього строку кредитного договору. Встановлений договором розмір фіксованої процентної ставки не може бути збільшено банком в односторонньому порядку. Умова договору щодо права банку змінювати розмір фіксованої процентної ставки в односторонньому порядку є нікчемною.

    4. У разі застосування змінюваної процентної ставки кредитор самостійно, з визначеною у кредитному договорі періодичністю, має право збільшувати та зобов'язаний зменшувати процентну ставку відповідно до умов і в порядку, встановлених кредитним договором. Кредитодавець зобов'язаний письмово повідомити позичальника, поручителя та інших зобов'язаних за договором осіб про зміну процентної ставки не пізніш як за 15 календарних днів до дати, з якої застосовуватиметься нова ставка. У кредитному договорі встановлюється порядок розрахунку змінюваної процентної ставки із застосуванням погодженого сторонами індексу. Порядок розрахунку змінюваної процентної ставки повинен дозволяти точно визначити розмір процентної ставки за кредитом на будь-який момент часу протягом строку дії кредитного договору. Кредитор не має права змінювати встановлений кредитним договором порядок розрахунку змінюваної процентної ставки без згоди позичальника.
    1   ...   32   33   34   35   36   37   38   39   ...   46


    написать администратору сайта