Главная страница
Навигация по странице:

  • Найкраща прохідність шляхів дихання забезпечується за наявністю трьох умов

  • Найкраще транспортувати потерпілого ношами

  • 54. Вам як вихователю днз перед проведенням новорічних свят треба провести інструктаж з охорони праці і безпеки життєдіяльності. Який інструктаж ви будете проводити, зміст та порядок його проведення.

  • - організовувати евакуацію вихованців з приміщення в разі пожежі та інших аварійних ситуацій, чи стихійного лиха.

  • Інструктаж з охорони праці

  • 56. вихователь під час пересування по території ДНЗ отримав травму. Чи важається даний віпадком нещасний випадок на виробництві

  • 58. Неповнолітній працівник з заявою до керівника підприємства надат йому щорічну відпустку в літній час на максимал строк. Які законодавч акти регулюють це. Кодекс ЗУ про Працю.

  • 59.Діти гралися з сірниками і підпалили килим. Він почав тліти і запилив кімнату.Потай від дорослих діти відрили вікна зробивши протяг. Але почалась пожежа. Оцініть дії дітей.

  • 60.Що має робити працівник,я кий помітив пожежу, задимлення чи інші ознаки пожежі.

  • ekzamen_s_OPрр. Положення про охорону праці належать Конституція України. Закони України Про охорону праці, Про охорону здоров'я, Про пожежну безпеку, Про використання ядерної енергії та радіаційний захист


    Скачать 268.34 Kb.
    НазваниеПоложення про охорону праці належать Конституція України. Закони України Про охорону праці, Про охорону здоров'я, Про пожежну безпеку, Про використання ядерної енергії та радіаційний захист
    Анкорekzamen_s_OPрр.docx
    Дата11.04.2018
    Размер268.34 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаekzamen_s_OPрр.docx
    ТипПоложення
    #17931
    страница12 из 12
    1   ...   4   5   6   7   8   9   10   11   12

    Виконання штучного дихання.

    Голову потерпілого відводять максимально назад і пальцями затискають ніс (або губи). Роблять глибокий вдих, притискають свої губи до губ потерпілого і швидко роблять глибокий видих йому до рота. Вдування повторюють кілька разів, з частотою 12-15 разів на хвилину. З гігієнічною метою рекомендується рот потерпілого прикрити шматками тканини (носовичок, бинт тощо)

    Якщо пошкоджене обличчя проводити штучне дихання “із легенів у легені” неможливо, треба застосувати метод стиснення і розширення грудної клітки шляхом складання і притискання рук потерпілого до грудної клітки з їх наступним розведенням у боки. Контроль за надходженням повітря з легенів потерпілого здійснюється за розширенням грудної клітки при кожному вдуванні. Якщо після вдування грудна клітка потерпілого не розправляється, – це ознака непрохідності шляхів дихання. Найкраща прохідність шляхів дихання забезпечується за наявністю трьох умов:

      максимального відведення голови назад;

      відкривання рота;

      висування вперед нижньої щелепи.

    При появі у потерпілого перших слабких вдихів слід поєднати штучний вдих з початком самостійного вдиху. Штучне дихання слід проводити до відновлення глибокого ритмічного дихання.

    Штучне дихання у більшості випадків треба робити одночасно з масажем серця.

    Зовнішній масаж серця

    Зовнішній масаж серця – це ритмічне стиснення серця між грудниною та хребтом. Треба знайти розпізнавальну точку – мечоподібний відросток груднини, – він знаходиться знизу грудної клітини над животом. Стати треба з лівого боку від потерпілого і покласти долоню однієї руки на нижню третину груднини, а поверх – долоню другої руки (рис. 7.21, 7.22). Тепер ритмічними рухами треба натискати на груднину (з частотою 60 разів на хвилину). Сила стиснення має бути такою, щоб груднина зміщувалась в глибину на 4-5 см. Масаж серця доцільно проводити паралельно зі штучним диханням, для чого після 2-3 штучних вдихів роблять 15 стискань грудної клітки. При правильному масажі серця під час натискання на груднину відчуватиметься легкий поштовх сонної артерії і звузяться протягом кількох секунд зіниці, а також порожевіє шкіра обличчя і губи, з’являться самостійні вдихи. Щоб не пропустити повторного припинення дихання, треба стежити за зіницями, кольором шкіри і диханням, регулярно перевіряти частоту і ритмічність пульсу 

    Найкраще транспортувати потерпілого ношами. При цьому можна використовувати підручні засоби: дошки, одяг тощо. Можна переносити потерпілого на руках. Передусім потерпілого слід покласти на ноші, які застеляють ковдрою, одягом тощо, ставлять ноші з того боку потерпілого, де є ушкодження. Якщо тих, хто надає допомогу, двоє, вони повинні стати з двох боків нош. Один підкладає руки під голову і груднину, другий – під крижі і коліна потерпілого. Одночасно без поштовхів його обережно піднімають, підтримуючи ушкоджену частину тіла, і опускають на ноші. Слід накрити потерпілого тим, що є під руками, – одягом, ковдрою. Якщо є підозра на перелом хребта, потерпілого кладуть обличчям догори на тверді ноші (щит, двері). За відсутністю такого можна використати ковдру, пальто. В такому випадку потерпілого кладуть на живіт.

    Якщо є підозра на перелом кісток тазу, потерпілого кладуть на спину із зігнутими ногами у колінах і у тазостегнових суглобах для того, щоб його стегна були розведені, під коліна обов’язково треба підкласти валик із вати, рушника, сорочки.

    По рівній поверхні потерпілого несуть ногами вперед, при підйомі на гору або на сходах – головою вперед. Ноші весь час повинні бути у горизонтальному положенні. Щоб ноші не розгойдувались, необхідно йти не в ногу, злегка зігнувши коліна.

    При перевезенні потерпілого слід покласти його до машини на тих самих ношах, підстеливши під них що-небудь м’яке (ковдру, солому тощо).
    53.Запропонуйте орієнтовну тематику бесід щодо навчань дітей з питань особистої безпеки і безпеки оточуючих у ДНЗ.

    Мета проведення «Тижня безпеки дитини»:

    1. поліпшення якості навчально-виховної роботи з дітьми з питань особистої безпеки та захисту життя;

    2. удосконалення теоретичних знань і практичних навичок педагогічних працівників щодо формування у дошкільників ціннісного ставлення до власного здоров'я та життя:

    3. пропаганда здорового та безпечного способу життя серед дітей та батьків;

    1. інтеграція суспільного та родинного виховання з проблем безпеки життєдіяльності дитини;

    2. пропаганда кращого педагогічного досвіду з проблем виховання та організації заходів з безпеки життєдіяльності.

    Завдання проведення «Тижня безпеки дитини»:

    1. вироблення у дітей дошкільного віку умінь та навичок щодо захисту свого життя і здоров'я під час НС;

    2. формування і розвиток у дітей ініціативи та кмітливості, взаємної виручки тощо;

    - удосконалення теоретичних знань і практичних навичок педагогічних працівників дошкільних навчальних закладів з питань захисту та дій в умовах надзвичайних ситуацій;

    - поліпшення якості навчально-виховної роботи з питань безпеки життєдіяльності та норм поведінки дітей під час НС;

    - пропагування передового досвіду педагогічних працівників з питань організації та здійснення навчально-виховної роботи щодо захисту дітей від наслідків надзвичайних ситуацій.

    Мета: сформувати уявлення дітей про те, що деякі дорослі можуть бути небезпечними, що приємна зовнішність може бути оманливою. Уміння дитини сказати «Ні» іншим дітям, які хочуть втягти її в небезпечну ситуацію. Виховувати обережність у поведінці з іншими.

    Мета: надати дітям уявлення про небезпечні геологічні, гідрологічні явища та познайомити з правилами поведінки під час стихійних лих. Формувати свідому, правильну поведінку, вміння надати першу допомогу. Розгляд ілюстрації про повені, землетрус.

    Мета: дати уявлення дітям, що є рослини корисні і небезпечні; гриби їстівні і неїстівні, учити розрізняти їх у природному оточенні, правильно поводитись з ними та надавати першу допомогу у випадках отруєння. Виховувати любов до рідної природи, бережне відношення до її дарів, та чуйне ставлення один до одного.

    Мета: формування уявлення про шкідливий вплив хімічних речовин на здоров’я та життя людини. Учити правилам поведінки під час використання термометра, розуміти небезпечність для життя ртуті у термометрі. Виховувати обережність поведінки дітей у побуті.

    Мета: учити дітей правильно реагувати на випадок аварії на підприємстві, у транспорті, під час руйнування, будівель, гребель, дамб тощо. Формувати уміння правильно поводитись під час надзвичайних ситуацій, вміти знайти правильний вихід із них та надавати посильну допомогу іншим. Виховувати любов і турботу до інших.

    Мета: учити дітей використовувати найпростіші засоби індивідуального захисту (марлеві пов’язки, хустинки, рушники тощо) і в найкоротший термін покинути зону зараження. Виховувати спритність, сміливість.

    Мета: учити дітей утримувати в чистоті частини свого тіла, захищати їх від забруднення чинниками природного та техногенного характеру, розуміти значення вислову: «У здоровому тілі - здоровий дух». Виховувати любов до здорового способу життя, пояснюючи їм у доступній формі про значення попередження захворювань, різних видів загартування, коригуючої гімнастики, масажу.

    Мета: ознайомити дітей з приміщенням сховища та його призначенням. Формувати у дітей правила поведінки під час перебування у сховищі. Виховувати дисциплінованість, організованість, взаємодопомогу.
    54. Вам як вихователю днз перед проведенням новорічних свят треба провести інструктаж з охорони праці і безпеки життєдіяльності. Який інструктаж ви будете проводити, зміст та порядок його проведення.

    На основе этого придумать

    Музичний керівник входить до дошкільного навчального підрозділу закладу і зобов’язаний виконувати всі вимоги «Державних санітарних правил і норм влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу» ДСанПін 5.5.2.008-01, затверджених постановою Головного санітарного лікаря України від 14.08.2001 р. № 63 і погоджених Міністерством освіти і науки України від 05.06.2001 р. і нести безпосередню відповідальність за безпечний стан учбових місць, обладнання, приладів, інструментів, інвентарю тощо.

    1.3. Музичний керівник в процесі участі у виховному процесі:

    - не має права використовувати музичні інструменти та технічні засоби отримання музикального супроводу без погодження з вихователем;

    - зобов’язаний повідомляти директора закладу або вихователя-методиста про кожний нещасний випадок, що стався з учасниками навчально-виховного процесу, організовувати надання першої медичної (долікарської) допомоги потерпілому, а в разі необхідності організувати надання спеціалізованої медичної допомоги;

    - організовувати евакуацію вихованців з приміщення в разі пожежі та інших аварійних ситуацій, чи стихійного лиха.

    1.4. Музичний керівник один раз на три роки проходить обов'язкове навчання з охорони праці та безпеки життєдіяльності.

    1.5. При оформленні на роботу музичний керівник проходить первинний медичний профілактичний огляд, а в подальшому 1 раз на рік повторні медичні профілактичні огляди, з відміткою в санітарній книжці та (за необхідністю) у посвідченні з електробезпеки про допуск до роботи.

    1.6. Після підписання наказу про зарахування на роботу музичний керівник зобов’язаний ознайомитись з вступним інструктажем та первинним інструктажем на робочому місці, в подальшому 1 раз в три місяці проходити навчання у вигляді повторних інструктажів. В разі організації в закладі навчання з перевірки знань з курсу «Охорона праці та безпека життєдіяльності» музичний керівник 1 раз на 3 роки проходить зазначене навчання і перевірку знань і в подальшому вивільняється наказом по закладу від проходження повторних інструктажів в період між перевірками знань.

    55. ви прийняті на роботу в днз, який вид інструктажу вам повинен провести інженер

    Вам повінні провести вступній інструктаж

    Інструктаж з охорони праці  це усне пояснення положень відповідних нормативних документів, що закінчується вибірковою перевіркою шляхом опитування засвоєних знань і навичок в обсязі викладених питань.
    За характером і часом проведення інструктажі поділяються на вступний, первинний, повторний, позаплановий та цільовий.

    Вступний інструктаж проводиться:

    – з усіма працівниками, які приймаються на постійну або тимчасову роботу, незалежно від їх освіти, стажу роботи та посади;

    – з працівниками інших організацій, які прибули на підприємство і беруть безпосередню участь у виробничому процесі або виконують інші роботи для підприємства;

    – з учнями та студентами, які прибули на підприємство для проходження трудового або професійного навчання;

    – з екскурсантами у разі екскурсії на підприємство.

    Вступний інструктаж проводиться спеціалістом служби охорони праці, або іншим фахівцем, на якого покладено ці обов'язки і який в установленому Типовим положенням порядку пройшов навчання і перевірку знань з питань охорони праці. Вступний інструктаж проводиться в кабінеті охорони праці або в приміщенні, що спеціально для цього обладнано, з використанням сучасних технічних засобів навчання, навчальних та наочних посібників за програмою, розробленою службою охорони праці з урахуванням особливостей виробництва. Програма та тривалість інструктажу затверджується керівником підприємства.

    Запис про проведення вступного інструктажу робиться в журналі реєстрації вступного інструктажу, який зберігається в службі охорони праці або в працівника, що відповідає за проведення вступного інструктажу, а також у наказі про прийняття працівника на роботу.

    56. вихователь під час пересування по території ДНЗ отримав травму. Чи важається даний віпадком нещасний випадок на виробництві?
    57. Ви студент педагог коледжу на момент прийняття вас на роботу в ДНЗ вам виповнилось 17 років. Якою для вас має бути тривалість робочого тижня?.

    Кодекс ЗУ про працю Глава ІV Ст 50.

    для працівників віком від 16 до 18 років - 36 годин на тиждень, для осіб віком від 15 до 16 років (учнів віком від 14 до 15 років, які працюють в період канікул) - 24 години на тиждень.

    Тривалість робочого часу учнів, які працюють протягом навчального року у вільний від навчання час, не може перевищувати половини максимальної тривалості робочого часу, передбаченої в абзаці першому цього пункту для осіб відповідного віку;

    Для всіх працівників, які ще не досягли вісімнадцяти років, чинним законодавством встановлено скорочену тривалість робочого часу. Так, якщо для дорослих працівників нормальна тривалість робочого часу відповідно до ч. 1 ст. 50 КЗпП України становить 40 годин на тиждень, то підлітки у віці від п’ятнадцяти до шістнадцяти років не повинні працювати понад 24 годин на тиждень, а неповнолітні працівники віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років — понад 36 годин на тиждень (п. 1 ч. 1 ст. 51 КЗпП України). 
    Тривалість же робочого часу учнів , які працюють протягом навчального року у вільний від навчання час, не може перевищувати половини вказаної максимальної тривалості робочого часу, передбаченої для осіб відповідного віку (оскільки учні, які працюють, можуть мати різний вік, то і половина максимальної тривалості їхнього робочого часу дорівнюватиме або 12 годинам – для осіб у віці до шістнадцяти років, або 18 годинам – для осіб від шістнадцяти до вісімнадцяти років на тиждень).

    58. Неповнолітній працівник з заявою до керівника підприємства надат йому щорічну відпустку в літній час на максимал строк. Які законодавч акти регулюють це.

    Кодекс ЗУ про Працю.

    Стаття 75. Тривалість щорічної основної відпустки

    Особам віком до вісімнадцяти років надається щорічна основна відпустка тривалістю 31 календарний день.

     Щорічні відпустки працівникам віком до вісімнадцяти років надаються у зручний для них час.
    Щорічні відпустки працівникам віком до вісімнадцяти років повної тривалості у перший рік роботи надаються за їх заявою до настання шестимісячного терміну безперервної роботи на даному підприємстві (стаття 195 КзпП України). Там вроде єто
    -Закон України «Про внесення змін, що стосуються відпусток, до Кодексу законів про працю України
    -Кодексу законів про працю 
    -Сімейний кодекс України // Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2002, N 21-22, ст.135
    (Стаття 6 — правовий статус дитини має особа до досягнення нею повноліття. Малолітньою вважається дитина до досягнення нею чотирнадцяти років. Неповнолітньою вважається дитина у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років.)
    59.Діти гралися з сірниками і підпалили килим. Він почав тліти і запилив кімнату.Потай від дорослих діти відрили вікна зробивши протяг. Але почалась пожежа. Оцініть дії дітей.
    60.Що має робити працівник,я кий помітив пожежу, задимлення чи інші ознаки пожежі.

    c:\users\мари\desktop\dyi-pry-pozezi.gif
    1   ...   4   5   6   7   8   9   10   11   12


    написать администратору сайта