Главная страница
Навигация по странице:

  • 60. Хворому із гострою серцевою недостатністю ввели строфантин. З якою дією цього препарату пов’язують покращення стану пацієнта

  • тести. 3_Тестові_завдання_для_мед_стомат_УКР. Правильна відповідь а


    Скачать 0.52 Mb.
    НазваниеПравильна відповідь а
    Анкортести
    Дата26.04.2022
    Размер0.52 Mb.
    Формат файлаdoc
    Имя файла3_Тестові_завдання_для_мед_стомат_УКР.doc
    ТипДокументы
    #498598
    страница2 из 6
    1   2   3   4   5   6

    39. Хворому з гіпертонічною хворобою призначено каптоприл. Який механізм дії даного препарату?

    А. Пригнічення активності ангіотензинперетворюючого ферменту

    B. Блокада повільних кальцієвих каналів

    C. Блокада β-адренорецепторів

    D. Блокада рецепторів ангіотензину ІІ

    E. Блокада α-адренорецепторів

    40. Хворому на гіпертонічну хворобу у комплексній терапії було призначено діуретичний засіб, що викликав гіпокаліємію. Визначте цей препарат:

    А. Гідрохлортіазид

    B. Алопуринол

    C. Амілорид

    D. Спіронолактон

    E. Тріамтерен

    41. Лікар призначив пацієнту лікарський препарат метопролол, який допоміг зменшити підвищений артеріальний тиск. До якої фармакологічної групи належить цей засіб?

    1. β-адреноблокатори

    2. α-адреноблокатори

    3. М-холінолітики

    4. Н-холінолітики

    5. Симпатолітики



    42. Хворого доставлено в приймальне відділення стаціонару в тяжкому стані. Об’єктивно: свідомість порушення по типу помірного оглушення, блідість шкіряних покривів, артеріальний тиск 80/40мм рт.ст., частота серцевих скорочень – 45/хв. Із анамнезу відомо, що хворий страждає на гіпертонічну хворобу, приймає гіпотензивні препарати не регулярно. Напередодні прийняв 2 таблетки препарату з гіпотензивною дією, який не пам’ятає. Передозування яким препаратом у хворого?

    A. Клофеліном

    B. Енапом

    C. Нітрогліцерин

    D. Гідазепам

    E. Каптопріл

    43. До лікарні швидкої допомогою доставлено хлопчика 7-ми років. Скарги на неприємні відчуття в ділянці серця, біль в епігастрії, запаморочення, блювання. Об'єктивно: виражена блідість шкірних покривів, задишка, пульсація яремних вен. Межі серця в межах норми. Тони серця ясні, ЧСС- 170/хв, пульс малого наповнення. АТ-90/50 мм рт.ст. На ЕКГ: пароксизм шлуночкової тахікардії. Для зняття пароксизму педіатр призначила:

    1. Лідокаїн

    2. Еналаприл

    3. Ніфедіпін

    4. Морфін

    5. Строфантин


    44. Хворий 65 р., доставлений в кардіологічне відділення з приводу повної атріовентрикулярної блокади. Після призначеного лікування (нітрогліцерин, преднізолон, фуросемід, атропін, мілдронат) у хворого виникла гостра затримка сечі. Який препарат привів до даного ускладнення?

    A. Атропін

    B. Нітрогліцерин

    C. Преднізолон

    D. Мілдронат

    E. Фуросемід

    45. У хворої на неревматичний кардит віком 4 років раптово з'явилося збудження, блювота, судоми, запаморочення. Об'єктивно: зміна кольору шкіри із зростанням ціанозу, посилена пульсація вен у надключичній ямці справа, ЧСС підвищилася до 210 уд/хв. На ЕКГ: ритм ригідний, комплекс QRS, широкий (0,12 с), деформований, зубець Т дискордантний відносно головного зубця шлуночкового комплексу. Зубець Р не розпізнається. Введення яких протиаритмічних препаратів протипоказано хворому:

    1. серцевих глікозидів

    2. аймаліну

    3. лідокаїну

    4. аміодарону

    5. дифеніну


    46. У хворого 72 років на тлі розвитку пароксизму миготливої аритмії в післяопераційному періоді прогресують явища серцевої недостатності. Оглянутий кардіологом, призначена протиаритмічна терапія. Внутрішньовенне введення якого розчину створює сприятливий фон для подальшої дії лікарських препаратів?

    1. Калію хлориду.

    2. Магнію сульфату

    3. Глюкози.

    4. Кальцію хлориду.

    5. Натрію гідрокарбонату.



    47. Хвора 59 років знаходиться під спостереженням у ендокринолога з приводу дифузного токсичного зоба, стадія субкомпенсації, еутіреоз. Звернулася до кардіолога зі скаргами на відчуття неритмічного прискореного серцебиття, слабкість, втому. При обстеженні виявлено фібриляція передсердь з частотою 120/хв. Який препарат слід призначити хворій?

    A. Дігоксін

    B. Аміодарон

    C. Івабрадін

    D. Нітрогліцерин

    E. Еналаприл

    48. Хворий 69 років готується до планової операції з приводу гострого холециститу. В анамнезі – епізоди пароксизмальної шлуночкової тахікардії. Який з нижченаведених препаратів не може бути застосований в періопераційному періоді при розвитку фібриляції шлуночків?

    A. Атенолол

    B. Аміодарон.

    C. Лідокаїн.

    D. Новокаїнамід.

    E.. Орнід

    49. У чоловіка 58-ми років 4 години тому розвинувся гострий інфаркт міокарда, і він знаходиться у відділенні невідкладної терапії. На ЕКГ реєструються короткі пароксизми шлуночкової тахікардії. Введення якого препарату є найбільш доцільним?

    A. Лідокаїн

    B. Пропафенон

    C. Верапаміл

    D. Аміодарон

    E. Флекаїнід

    50. До приймального відділення привезли жінку 45 років. Зовні бліда, тремтить. Пульс ледь пальпуется на кінцівках. На ЕКГ ознаки пароксизмальної надшлункової тахікардії. Які препарати не можно застосовувати для


    лікування?

    A. Атропін

    B. Обзідан.

    C. Лабеталол.

    D.. Верапаміл

    E. Дігоксін.

    51. Жінка 53-х років скаржиться на біль та перебої в роботі серця. Хворіє з дитинства, батько її страждав на аритмії серця. Об'єктивно: стан важкий, Ps- 220/хв., АТ- 80/60 мм рт.ст. ЕКГ: ЧСС- 215/хв., розширення і деформація комплексу QRS з наявністю атріовентрикулярної дисоціації; зубець P - позитивний. В подальшому частота серцевих скорочень знизилася до 45/хв., повне роз'єднання зубця P і комплексу QRST. Що з перерахованого є найбільш ефективним в лікуванні хворої?

    A. Холінолітики

    B. Імплантація штучного водія ритму

    C. Антагоністи кальцію

    D. Серцеві глікозиди

    E. β-адреноблокатори

    52. Хлопчика 3-х років виписано з відділення кардіології, де він перебував у зв'язку із частими задухоціанотичними нападами внаслідок тетради Фалло. Який препарат найбільш доцільно використовувати для подальшої профілактики нападів?

    A. Обзідан

    B. Курантіл

    C. Кордарон

    D. Дигоксин

    E. Реланіум

    53. У дівчинки 6-ти місяців з неоперованою тетрадою Фалло, ознаками серцевої недостатності під час годування виник напад задишки та ціанозу. Який з препаратів показаний дитині в цьому стані з метою купірування задишково-ціанотичного нападу?

    A. Морфін

    B. Фуросемід

    C. Добутамін

    D. Дігоксин

    E. Каптоприл

    54. У чоловіка 27 років раптово виник приступ серцебиття, відчуття нестачі повітря, різка загальна слабість. На ЕКГ – ЧСС 140, інтервал Р- Q 0,06, деформація та розширення комплексу QRS за рахунок хвилі дельта, депресія ST у V4 – V6. За даними клініки, ЕКГ можна думати, що у хворого синдром WPW. Які препарати є протипоказані для зняття даного порушення ритму?

    A. Дігоксин, верапаміл

    B. Бета-блокатори, кордарон

    C. Лідокаїн, новокаїн

    D. Новокаїнамід, хінідін

    E. Етмозин, атацизин

    55. Хворий 63-х років з постійною формою фібриляції передсердь, скаржиться на помірну задишку. Об'єктивно: периферичні набряки відсутні, дихання везикулярне, ЧСС- 72/хв., АТ- 140/90 мм рт.ст. Призначте препарати для вторинної профілактики серцевої недостатності?

    A. β–адреноблокатори, іАПФ

    B. β–адреноблокатори, серцеві глікозиди

    C. Діуретики, β-адреноблокатори

    D. Серцеві глікозиди, іАПФ

    E. Серцеві глікозиди, діуретики

    56. Хворий 56 р., доставлений в лікарню зі скаргами на часте серцебиття, яке триває 2 дні. Показники гемодинаміки задовільні. На ЕКГ: ритм не синусовий, ЧСС від 78 до 116, інтервали R-R різні, величина зубців R різна; у відведенні V1 – хвиля фібриляції передсердь. ЕХО-КГ не виявила змін у серці. З якого препарату потрібно починати лікування?

    1. Пропафенон

    2. Метопролол

    3. Верапаміл

    4. Дигоксин

    5. Аміодарон



    57. Хворий поступив зі скаргами на напад серцебиття, задишку, перебої в роботі серця, такий стан спостерігались і раніше. На ЕКГ: миготлива аритмія, ЧСС 160 за 1 хв. За даними ЕхоКГ: зниження фракції викиду до 45%. З якого препарату доцільно надавати невідкладну допомогу?

    A. Дигоксину

    B. Анаприліну.

    C. Верапамілу.

    D. Новокаїнаміду.

    E. Кордарону.

    58. Чоловіку 75-ти років з діагнозом - ІХС: діфузний кардіосклероз, миготлива аритмія, СН 2 Б стадії, хронічний пієлонефрит, призначено дигоксин по 0,25 мг 2 рази на день. У хворого зменшилися задишка, набряки, ціаноз, але на 7 добу з'явилися нудота, брадикардія. Яка найбільш вірогідна причина інтоксикації дигоксином?

    A. Порушення елімінації препарату нирками

    B. Порушення метаболізму дигоксину в печінці

    C. У комплексі лікування відсутній унітіол

    D. Перевищення добової насичуючої дози

    E. Занадто довгий прийом насичуючої дози

    59. У хлопчика 8 років з гострою лівобічною пневмонією на фоні первинної дилятаційної кардіоміопатії розвинулася гостра серцева недостатність. Який препарат Ви призначите в першу чергу?

    A. Корглікон.

    B. Панангін.

    C. Преднізолон.

    D. Лазикс.

    E. Кокарбоксилаза.


    60. Хворому із гострою серцевою недостатністю ввели строфантин. З якою дією цього препарату пов’язують покращення стану пацієнта?

    А. Збільшення сили серцевих скорочень

    В. Підвищення частоти серцевих скорочень

    С. Зниження сили серцевих скорочень

    D. Зниження потреби міокарда в кисні

    E. Розширення коронарних судин

    61. У дитини 7 років, яка переносить неревматичний кардит, мають місце задишка, прискорене серцебиття без фізичного навантаження, збільшення печінки до 3,5 см, пастозність нижніх кінцівок. При аускультації в нижніх відділах легенів на тлі ослабленого дихання вислуховуються дрібнопухирчасті вологі хрипи. Призначення якого препарату потребує дитина в першу чергу?

    A. Дігоксин

    B. Лазікс.

    C. Еналаприл.

    D.. Преднізолон

    E. Нативна плазма.

    62. Хворій К, 74 роки, яка хворіє на ревматизм, стеноз мітрального клапана, миготливу аритмію, призначено дигоксин, фуросемід. Вчора виникли нудота, спастичні болі в животі, часті шлуночкові ектрасистоли. Які препарати слід призначити для лікування цього стану?

    A. Солі калію

    B. Но-шпа

    C. Ранітидин, альмагель

    D. Бета-адреноблокатори

    E. Антагонісни кальцію

    63. Жінка 40-ка років з мітральним стенозом скаржиться на задишку, кволість, які поступово прогресують. На сьогодні може виконувати лише легку домашню роботу. Яка найбільш адекватна терапія для цієї хворої?

    A. Хірургічне втручання

    B. Серцеві глікозиди

    C. Біцилінотерапія

    D. Діуретики

    E. Вазодилятатори

    64. Хворий 24-х років "ін'єкційний" наркоман, впродовж 4-х міс хворіє на інфекційний ендокардит, знаходиться на стаціонарному лікуванні в кардіологічному відділенні. Пацієнту тричі проводилась антибіотикотерапія за різними схемами. В даний час пацієнт скаржиться на підвищення температури тіла до 37,5 o C, спостерігаються ознаки лівошлуночкової недостатності. Виявлена недостатність аортального клапана III ступеня. Яка найбільш доцільна лікувальна тактика?

    A. Протезування аортального клапана)

    B. Наступна заміна антибіотика

    C. Введення в схему лікування пробіотиків

    D. Терапія імуномодуляторами

    E. Нестероїдні протизапальні препарати

    65. Хворий 70-ти років звернувся до лікаря зі скаргами на неритмічність серцевої діяльності, задишку. Об'єктивно: АТ- 150/90 мм рт.ст., екстрасистолічна аритмія (10-12 екстрасистол за хвилину), систолічна дисфункція лівого шлуночка (фракція викиду 42%). Який із антиаритмічних препаратів в якості початкової терапії слід призначити в даному випадку?

    A. Аміодарон

    B. Дигоксин

    C. Енкаінід

    D. Морацизин

    E. Флекаінід

    66. Хворому з гострою серцевою недостатністю і непереносимістю серцевих глікозидів було введено добутамін. Який механізм дії цього препарату?

    А. Стимуляція β 1 -адренорецепторів

    B. Стимуляція М-холінорецепторів

    C. Пригнічення активності фосфодіестерази

    D. Блокада К + -, Na + -АТФази

    E. Стимуляція α 1 -адренорецепторів

    67. У хворого гострий крупновогнищевий інфаркт міокарда ускладнився кардіогенним шоком, відмічається зниження загального периферійного опору та серцевого викиду. Показано призначення:

    A. Дофаміну

    B. Преднізолону

    C. Норадреналіну

    D. Адреналіну

    E. Мезатону

    68. Жінка 60-ти років госпіталізована з приводу гострого трансмурального інфаркту. Годину тому стан хворої став погіршуватися: з'явилася задишка, що наростає, сухий кашель. ЧДР- 30/хв, ЧСС- 130/хв., АТ-90/60 мм рт.ст. Тони серця глухі, акцент ІІ тону на легеневій артерії. У нижніх відділах легень справа і зліва вологі середньопухирчасті хрипи. Температура - 36,4 o C. Який препарат доцільно застосувати у першу чергу?

    A. Промедол

    B. Дигоксин

    C. Допамін

    D. Гепарин

    E. Еуфілін

    69. У жінки 67-ми років, що страждає на гіпертонічну хворобу, вночі раптово з'явилися головний біль, задишка, що швидко перейшла в ядуху. Об'єктивно: бліда, на лобі краплі поту, АТ- 210/140 мм рт.ст., ЧСС- 120/хв., над легенями поодинокі сухі хрипи, в нижніх відділах – вологі хрипи. Гомілки пастозні. Невідкладна допомога?

    1. Нітрогліцерин та фуросемід в/в

    2. Дігоксин та нітрогліцерин в/в

    3. Еналаприл та фуросемід в/в

    4. Нітрогліцерин в/в та капотен всередину

    5. Лабеталол та фуросемід в/в



    70. Хворий 45-ти років 3 місяці тому переніс великовогнищевий інфаркт міокарда, скаржиться на періодичне серцебиття та задишку при прискореній ході. Об'єктивно: тони серця дещо приглушені. АТ- 170/90 мм рт.ст. Печінка біля краю реберної дуги, периферичних набряків немає. На ЕКГ: ЧСС- 94/хв, рубцеві зміни в ділянці задньої стінки лівого шлуночка. Супутньої патології немає. Призначте ліки для найбільш ефективної профілактики повторного інфаркту міокарда?

    A. Аспірин + обзидан

    B. Курантил + ніфедипін

    C. Теонікол + нітросорбіт

    D. Аспірин + нітрати

    E. Тиклопідин + нітронг

    71. У пацієнта 54-х років м'яка первинна артеріальна гіпертензія, ІХС: стенокардія напруги ІІ ФК, СН ІІ ст. Супутній діагноз: гастроезофагеальна рефлюксна хвороба, ерозивний езофагіт ІІ стадія. Постійний прийом якого з препаратів може викликати у хворого посилення проявів гастроентерологічної патології?

    A. Ізосорбіду динітрат

    B. Гідрохлортіазид

    C. Еналаприлу малеат

    D. Омепразол

    E. Метопролол

    72. У хворого на ІХС через 6 місяців лікування розвинулась толерантність до нітратів пролонгованої дії. Який лікарський засіб з нітратоподібним ефектом необхідно рекомендувати у цьому випадку?

    А. Молсидомін

    B. Ніфедипін

    C. Метопролол

    D. Верапаміл

    E. Празозин

    73. Хворий О., госпіталізований в відділення реанімації з приводу астматичного статусу. Страждає на бронхіальну астму 15 років. Відмічає підвищення кількості приступів бронхіальної астми в період цветіння амброзіії та соняшника. Погіршення стану на даний час розцінює як дію препарату, який був йому призначений в якості антиангінального засобу. Який це препарат?

    A. Пропранолол.

    B. Аспірин.

    C. Предуктал.

    D. Амлодипін.

    E. Кокарбоксилаза.

    74. Жінка 48-ми років поступила у кардіологічне відділення з діагнозом: ІХС, стенокардія. Напади виникають 1-2 рази на день. Який препарат найбільш доцільно рекомендувати для лікування?

    А. Ізосорбіду динітрат

    B. Папаверин

    C. Еуфілін

    D. Дипіридамол

    E. Но-шпа

    75. Хвора 74 років, що перебувала в хірургічном відділенні з приводу “діабетичної стопи”, підводячись з крісла, втратила свідомість. Шкіряні покрови бліді, змушене положення в ліжку, АТ – 70/40 мм рт.ст., ЧСС – 110, частота дихань – 28 за хвилину, над легенями вислуховуються дрібнопухирчасті хрипи. Встановлений діагноз: найгостріша стадія непроникаючого інфаркту міокарду лівого шлуночка. Яким препаратам надають перевагу для терапії кардіалгій?

    A. Нітрати, ненаркотичний або наркотичний анальгетик.

    B. Статини.

    C. Аплікація діхлоретилу в прекордіальній ділянці.

    D. Діазепам.

    E. Дігідропирідінові похідні короткої дії.

    76. Пацієнт 54 років, що знаходиться в стаціонарі з приводу гострого інфаркту міокарда, раптово знепритомнів . При огляді діагностовані зупинка серцевої діяльності і подиху, почато легенево-серцеву реанімацію. На ЕКГ асистолія. Далі необхідно:

    A. Увести внутрішньосерцево адреналін

    B. Дефібриляція

    C. Увести внутрішньовенно лідокаїн

    D. Увести внутрішньовенно новокаїнамід

    E. Увести внутрішньовенно строфантін

    77. Хворий 56 р., доставлений у відділ кардіореанімації (інтенсивної терапії), скаржиться на тривалий пекучий загрудинний біль, який виник 40 хвилин тому, задишку. При огляді – в легенях дихання з жорстким відтінком, тони серця різко ослаблені, артеріальний тиск 110/70 мм рт.ст. На ЕКГ виявлено підйом сегмента ST на 5 мм над ізолінією у відведеннях І, V1-V4 та депресію сегмента ST у відведеннях ІІІ і aV Який препарат потрібно застосувати у даній ситуації?

    A. Альтеплазу

    B. Аміодарон

    C. Метопролол

    D. Добутамін

    E. Нітрогліцерин

    78. Хворий 54 р., виписаний з кардіологічного відділу, де лікувався з приводу гострого інфаркту міокарда. При виписці, при тривалому записі ЕКГ синусовий ритм, передчасні шлуночкові скорочення близько 1000 за 24 години, нестійка шлуночкові тахікардія. Який препарат рекомендовано застосовувати для післяшпитального лікування?

    A. Бета-адреноблокатор

    B. Інгібітор АПФ

    C. Нітрат

    D. Антагоніст кальцію

    E. Інгібітор рецепторів альдостерону

    79. Хвора, 78 р. - скарги на ядуху, кашель з виділенням пінистого харкотиння, серцебиття. Об-но: клекочуче дихання, ортопное, в легенях велика кількість вологих хрипів, ЧД-38/хв., Ps–110/хв., АТ–220/110 мм рт.ст. Препаратом вибору для надання невідкладної допомоги є:

    A. Нітрогліцерин

    B. Метопролол

    C. Бісопролол

    D. Ніфедипін

    E. Пентамін

    80. У 58-річного хворого відмічаються приступи стенокардії при помірному фізичному навантаженні. Супутні захворювання гіпертонічна хвороба, миготлива аритмія на протязі 3-ох років, гіпофункція щитовидної залози. На момент огляду: тони серця аритмічні (миготлива аритмія), з ЧСС 108 уд/хв., дефіцит пульсу 10, АТ 140/90 мм. рт.ст, МНП - 2,5, отримує ніжче перераховани препарати. Якій із препаратів потребує відміни?

    A. Аміодарон

    B. Ізосорбит денітрат

    C. Варфарин

    D. Периндоприл

    E. Дигоксин

    81. В інфарктне відділення поступив хворий з типовими ангінозними болями та змінами на ЕКГ характерних для гострого інфаркту міокарда. За декілька хвилин розвинулось клінічна картина набряку легень. Які із перелічених препаратів протипоказаний хворому?

    A. Бета - адреноблокатори

    B. Нітрати

    C. Тіазидови діуретики

    D. Наркотичні засоби

    E. Препарати з йонами К

    82. Хвора, 73 р. - скарги на задишку, кашель з виділенням пінистого харкотиння, серцебиття. Об-но: клекочуче дихання, ортопное, в легенях велика кількість вологих хрипів, ЧД-40/хв., Ps–90/хв., АТ–210/110 мм рт.ст. Препаратом вибору для надання невідкладної допомоги є:

    A. Пентамін

    B. Арфонад

    C. Ніфедипін

    D. Нітрогліцерин

    E. Меторолол

    83. Чоловік, 52 роки, з інфарктом міокарда, напад задухи, клокочуче дихання на відстані, кашель з пінистим рожевим харкотинням. Шкіра вкрита холодним потом, акроцианоз, АТ160/100 мм рт. ст., Ps 105 на хв, над легенями великопухирчасті вологі хрипи. Які препарати доцільно призначити?

    A. Нітрогліцерин, лазикс, морфін

    B. Допамін, дибазол, пропранолол

    C. Пентамін, кардіамін, лізиноприл

    D. Лазикс, еналаприл, еуфілін

    E. Пентамін, нітрогліцерин, амлодипін

    84. У хворої В., 69 років, яка надійшла до відділення невідкладної кардіології, діагностовано гострий коронарний синдром з елевацією сегменту ST, набряк легенів. Який препарат необхідно ввести першочергово?

    A. Фуросемід

    B. Дігоксин

    C. Еуфілін

    D. Магнію сульфат

    E. Кальцію хлорид

    85. Хворий К. скаржиться на інтенсивний біль за грудиною з іррадіацією в ліве плече та руку, тривалістю понад 1 годину, відчуття страху смерті, виражену загальну слабкість. При об’єктивному обстеженні: шкірні покриви бліді, вкриті холодним липким потом. Тони серця ритмічні, різко ослаблені. АТ 80/60 мм. рт. ст.. Рs 65. Діурез 10 мл/год. Препарат першого вибору:

    A. наркотичні анальгетики

    B. вазопресорні аміни

    C. антиаритмічні середники

    D. регідратаційна терапія

    E. нітрати

    86. У пацієнта 67 років на фоні гострого інфаркту міокарда наступила клінічна смерть. Проведено успішну серцево-легеневу реанімацію. Після проведення невідкладних лікувальних заходів утримується зниження артеріального тиску, на електрокардіограмі – політопна шлуночкова екстрасистолія. Які з перерахованих препаратів найбільш ефективні в даній ситуації?

    A. Лідокаїн

    B. Новокаїнамід

    C. Ізоптин

    D. Кордарон

    E. Дігоксин

    87. Хвора К., 73 років 5 днів тому був виявлений інфаркт міокарду. Знаходиться у вимушеному [сидячому] положенні; ціаноз губ, акроціаноз. АТ=190/100 мм рт.ст., пульс 93/хв. Аускультативно в нижніх та середніх відділах легень вислуховуються мілко- та середньо пухирчасті вологі хрипи. Який сечогінний препарат рекомендується використовувати в даному випадку?

    A. Фуросемід

    B. Манніт

    C. Індапамід

    D. Спіронолактон

    E. Гідрохлортіазид

    88. Жінка 48 років з фібриляцією передсердь припинила вживання антиаритмічних препаратів. Відмічає головний біль, центральний парез VII, XII пар черепно-мозкових нервів справа, правобічний геміпарез. Діагноз кардіогений ішемічний інсульт. Порекомендуйте лікарські засоби для вторинної профілактики повторних ішемічних розладів.

    A. антиаритмічних препаратів та антиагрегантів.

    B. блокаторів кальційових каналів.

    C. антиагрегантів.

    D. гіпотензивних препаратів.

    E. нейрометаболіків.

    89. Хворий 56 років на сьомий день розвитку гострого інфаркту міокарда раптово втратив свідомість з зупинкою серцевої діяльності та дихання. Об-но: блідий, пульс відсутній. На ЕКГ: хвилі різної амплітуди (максимум 6 мм), спрямованості та форми, з частотою 400-500/хв, зубці Р, Т відсутні. При неефективності першої спроби дефібриляції для підвищення чутливості до неї слід використати:

    A. Адреналін

    B. Бікарбонат натрію

    C. Панангін

    D. Поляризуючу суміш

    E. Лідокаїн

    90. У хворого Н., 63 роки, розвинулася клініка гострого коронарного синдрому, супутньої патології хворий не має. В зв’язку з цим йому було призначене відповідне лікування. Які з перерахованих препаратів не входить до алгоритму лікування хворих з гострим коронарним синдромом?

    A. Статини

    B. Нітрати

    C. Дезагреганти

    D. Анальгетики

    E. бета-адреноблокатори

    91. Яку вірну відповідь дав клінічний провізор-інтерн на лікарняній п’ятихвилинці щодо механізму протиатеросклеротичної дії клофібрату (фенофібрату)?

    А. Знижує рівень тригліцеридів

    B. Пригнічує всмоктування холестерину

    C. Має антиоксидантну дію

    D. Зв’язує жовчні кислоти в тонкій кишці

    E. Пригнічує вивільнення вільних жирних кислот із жирової тканини

    92. Хлопчик 12 років надійшов до клініки зі скаргами на відчуття серцебиття, перебої та біль у ділянці серця, задишку. Ці симптоми найчастіше виникають після фізичного навантаження і закінчуються сінкопальним станом. Згодом лікарем було встановлено діагноз гіпертрофічної обструктивної кардіоміопатії. Який препарат протипоказаний при лікування цієї патології?

    A. Дигоксин

    B. Бісопролол

    C. Верапаміл

    D. Еналаприл

    E. –

    93. Чоловік 56 років, звернувся до лікаря з носовою кровотечею що розпочалася з лівої ніздрі 30 хвилин тому. Будь-які травми носа пацієнт заперечує. В анамнезі: частих носових кровотеч немає, подібний епізод вперше. Хворіє на фібриляцію передсердь (приймає варфарин) та артеріальну гіпертензією (лікується гідрохлортіазидом, атенололом). Температура тіла 37,2С, пульс 86/хв, АТ 120/70 мм рт ст. перед тим, як визначити необхідність тампонади носа, який першочерговий крок лікаря буде найбільш доречним?

    1. Ввести вітамін К в/м

    2. Прикласти холодний компрес на перенісся

    3. Оксиметазоліну інтраназально, попросити хворого затиснути крило носа та нахилитися вперед

    4. Призначити каптоприл перорально

    5. -



    1   2   3   4   5   6


    написать администратору сайта