Главная страница
Навигация по странице:

  • 247. Препарат вибору для проведення етіотропної терапії сибірки

  • тести. 3_Тестові_завдання_для_мед_стомат_УКР. Правильна відповідь а


    Скачать 0.52 Mb.
    НазваниеПравильна відповідь а
    Анкортести
    Дата26.04.2022
    Размер0.52 Mb.
    Формат файлаdoc
    Имя файла3_Тестові_завдання_для_мед_стомат_УКР.doc
    ТипДокументы
    #498598
    страница5 из 6
    1   2   3   4   5   6

    235. Вагітна жінка захворіла на пневмонію тяжкого перебігу. Який з названих антибактеріальних препаратів доцільно їй призначити?

    1. Цефотаксим

    2. Бісептол

    3. Гентаміцину сульфат

    4. Офлоксацин

    5. Тетрацикліну гідрохлорид


    236. На лікарській конференції запрошений клінічний фармацевт проінформував про противірусний препарат ацикловір. Який механізм його дії?

    А. Пригнічує синтез нуклеїнових кислот

    B. Виявляє антагонізм з ПАБК

    C. Пригнічує синтез білків

    D. Блокує синтез клітинної стінки

    E. Підвищує проникність клітинної мембрани

    237. Які антибактеріальні препарати з наведених найбільш доцільно застосовувати при лікуванні хворих з гострою нирковою недостатністю:

    A. Фторхінолони

    B. Аміноглікозиди

    C. Сульфаніламіди

    D. Стрептоміцин

    E. Тетрацикліни

    238. Хвора 23 років поступила в урологічне відділення з діагнозом: Гострий пієлонефрит. Вагітність 12 тижнів. Який з наведених антибактеріальних препаратів найбільш доцільно застосовувати при лікуванні даної хворої:

    1. Амоксицилін

    2. Орнідазол

    3. Гентаміцин

    4. Бісептол

    5. Тетрациклін


    239. Хворий Ц., 45 років, захворів через 5 днів після повернення з Алтаю, де полював на бабаків. Захворювання почалося раптово з підвищення температури тіла до 39 0 С, симптомів загальної інтоксикації. На 2-й день хвороби з’явився сильний біль у ділянці правої пахвинної складки. Госпіталізований на 5- й день хвороби з явищами помірно вираженого інтоксикаційного синдрому, температура тіла 38,8 0 С. У правій пахвинній ділянці визначається пухлиноподібне болюче утворення розмірами 6х10 см, шкіра над ним гіперемійована. Тони серця приглушені. Який антибіотик є препаратом вибору при цьому захворюванні?

    1. Стрептоміцин

    2. Пеніцилін

    3. Ерітроміцин

    4. Цефтріаксон

    5. Цефазолін



    240. У хворого 53 років, який госпіталізований в інфекційне відділення на 4-й день хвороби з діагнозом “Лептоспіроз”, відмічено одутлість обличчя, Т - 39,50С, Р – 88 за 1 хв., симптом Пастернацького позитивний з обох боків, за останню добу кількість виділеної сечі становила 600 мл, сеча з червонуватим відтінком. Які препарати необхідно ВИКЛЮЧИТИ у даного пацієнта для попередження розвитку гострої ниркової недостатності?

    1. Гентаміцин, амінокапронова кислота, манітол, неогемодез.

    2. Доксициклін, 5% розчин глюкози, фуросемід, 10% розчин глюконату кальцію.

    3. Пеніцилін, 2,4% розчин гідрокарбонату натрію, 10% розчин глюконату кальцію, еуфілін.

    4. Протилептоспірозний гамаглобулін, 2,4% розчин гідрокарбонату натрію, ентеросгель.

    5. Цефтріаксон, 0,9% розчин хлориду натрію, контрикал, 10% розчин глюконату кальцію.



    241. Хворий, 28 років, який 4 дні тому повернувся з Середньої Азії, госпіталізований з підозрою на бубонну форму чуми. Після повернення проживав вдома у батьків. Яким препаратом необхідно провести екстрену профілактику контактним?

    1. Стрептоміцином

    2. Бісептолом

    3. Пеніциліном

    4. Левоміцетином

    5. Ацикловіром



    242. Лікар швидкої допомоги транспортує хвору з попереднім діагнозом лептоспіроз в інфекційну лікарню. Об'єктивно:загальний стан тяжкий. Хвора притомна, квола. температура тіла 38,8 о С, шкіра жовтушна, поодинокі геморагії на тулубі. АТ 90/50 мм рт ст., ЧСС 108' за хв, ЧД 26' за хв. Який препарат НЕ МОЖНА вводити хворій на цьому етапі?

    A. Бензипеніцилін натрію

    B. Преднізолон

    C. 5% розчин глюкози

    D. 0,9% розчин натрію хлориду

    E. Дексаметазон

    243. Хворий з діагнозом “Менінгококова інфекція: менінгококцемія, гнійний менінгіт. Інфекційно-токсичний шок І ст.” госпіталізований в районну лікарню. Загальний стан тяжкий. Т 38,2 о С, ЧСС 102 уд/хв, АТ 90/50 мм рт. ст., ЧД 26 дих рух./хв. Який антибактеріальний препаратом вибору за цих обставин?

    A. Левоміцетин.

    B. Бензилпеніцилін.

    C. Метрогил.

    D. Авелокс.

    E. Не призначати до виведення із шоку

    244. Хворий 20 років, доставлений в інфекційну лікарню на 2-й день хвороби зі скаргами на сильний головний біль, часту блювоту, гарячку до 39 о С, наявність висипу на шкірі нижніх кінцівок, сідниць, тулуба. Об’єктивно: Стан важкий.Свідомість збережена. Адинамічний. Т-39,2 С, пульс 120 уд/хв, АТ - 80/40 мм рт. ст. На шкірі значний геморагічний висип неправильної форми. Акроціаноз. Позитивні менінгеальні симптоми. Який препарат не можна вводити хворому на даному етапі?

    1. Бензилпеніцилін

    2. Дексаметазон

    3. Преднізолон

    4. Левоміцетин

    5. 5% розчин глюкози



    245.Військовослужбовець 23 р. повернувся з відрядження в район Африки, ендемічний з хвороби Денге. Які препарати необхідно призначити для профілактики захворювання?

    1. Ніякі. .

    2. Вакцину.

    3. Антибіотики з групи макролідів

    4. Противірусні препарати

    5. Імуноглобулін.


    246. Хвора, 30 років, після двохрічного відрядження до Африки захворіла гостро – підвищення температури тіла до 40 0 С, наростало знедужання, головні болі, загальна слабкість, лихоманка повторювалась через 2 дні на третій. Блідість шкіряних покровів, збільшена в розмірах селезінка. Запідозрена трьохденна малярія. Які препарати необхідно призначити в першу чергу?

    A. Делагіл

    B. Антибіотики

    C. Примахін

    D. Сульфаніламідні препарати

    E. Протигрипозний Ig


    247. Препарат вибору для проведення етіотропної терапії сибірки?

    1. Бензилпеніцилін.

    2. Стрептоміцин. *

    3. Еритроміцин.

    4. Амікоцин.

    5. Бісептол



    248. Хворий 50 років скаржиться на тупий біль в животі, діарею з домішками слизу і крові до 6 разів в день, нудоту, відсутність апетиту, слабкість. Після фізикальних і лабораторно- інструментальних досліджень був виставлений діагноз: Неспецифічний виразковий коліт. Який з препаратів найбільш показаний для лікування хворого?

    1. Сульфасалозин

    2. Алохол

    3. Ранітидин

    4. Есенціалє

    5. Омепрозол



    249.Хлопчик 10-ти років лікувався у відділенні кардіології з приводу діагнозу: ревматизм, І атака, активна фаза, активність ІІ ст. Виписаний у задовільному стані. Який препарат найбільш доцільно призначити для профілактики вторинного ревматизму?

    1. Біцилін-5

    2. Біцилін-1

    3. Оксацилін

    4. Ампіцилін

    5. Еритроміцин


    250. Хворий 29 років на другий день після приїзду з Індії госпіталізований у клініку зі скаргами на біль у животі, рідкі випорожнення за склоподібним слизом та кров’ю у вигляді «малинового желе». Загальний стан задовільни, шкіра бліда, висипу немає. Живіт м’який, чутливий в ділянці сліпої і висхідної кишок. Який етіотропний препарат для лікування цієї патології буде найбільш доречно застосовувати?

    A. Метронідазол

    B. Ніфуроксазид

    C. Цефтріаксон

    D. Еритроміцин

    E. Дексазон

    251. Раніше здорова жінка 47 років звернулася до сімейного лікаря через підвищену температуру та кашель із жовтим мокротинням, що тривають вже 5 днів. Температура тіла 3,4С, пульс 82/хв, ЧД 15/хв, АТ 130/80 мм рт ст. при аускультації вислуховуються двосторонні розсіяні сухі хрипи. На оглядовій рентгенограмі грудної клітки патологічних змін не виявлено. Яка тактика лікування буде найбільш доречною для цієї пацієнтки?

    E. Комбінований препарат із противірусним та антигістаміннним компонентом перорально на 5 днів

    A. Інтерферону альфа-2в у сиропі протягом тижня

    B. Аскорбінова кислота (вітамін С) перорально на 5 днів

    C. Вживання достатньої кількісті рідини

    D. Ципрофлоксацин перорально на 7 днів
    252. Жінка 36 років звернулася до лікаря зі скаргами на часте сечовипускання, біль у лівому боці, нудоту та підвищенну температуру. При фізикальному обстеженні температура тіла 39,4С, АТ 120/80 мм рт ст, пульс 89/хв, ЧД 18/хв, SpО2 98% при кімнатному повітрі. При пальпації болючість у лівому костовертебральному куті та лівому боці. Який наступний крок лікаря у веденні пацієнтки буде найбільш доречним?

    1. Розпочати в/в введення цефтріаксону

    2. Здати загальний аналіз сечі та виконати бактеріологічне дослідження сечі

    3. Рекомендувати пройти тест на вагітність

    4. Призначити нітрофурантоїн перорально на 10 днів

    5. Призначити триметоприм-сульфаметоксазол на 10 днів



    253. Раніше здоровий хлопець 22 років прийшов на прийом до лікаря зі скаргами на підвищену температуру та кашель з жовтим мокротинням, що продовжуються протягом 7 днів. При фізикальному обстеженні температура 38,3С, АТ 130/70 мм рт ст, ЧСС 79/хв, ЧД 17/хв, SpО2 95% при кімнатному повітрі. При аускультації звучні вологі хрипи зліва. На оглядовій рентгенорамі консолідація у нижній частці лівої легені. Який з перерахованих препаратів буде найбільш доцільно призначити цьому пацієнту?

    1. Азитроміцин

    2. Гентаміцин

    3. Триметаприм-сульфаметоксазол

    4. Ципрофлоксацин

    5. Левофлоксацин



    254. Вкажіть фермент метаболізму лікарських засобів, який метаболізує найбільшу кількість лікарських засобів

    A. CYP3A4

    B. CYP1A2

    C. CYP2C9

    D. CYP2C19

    E. CYP2D6

    255. Породілля К., 32 роки, народила дитину в стані тяжкої асфіксії. При лабораторних дослідженнях у новонародженого були виявлені значні відхилення від норми. Лікарі пов’язали виникнення даного стану з використанням для епідуральної анестезії прилокаїну. Який показник в крові новонародженого дозволив лікарям зробити даний висновок?

    A. Метгемоглобінемія

    B. Лімфоцитоз

    C. Прискорення ШОЕ

    D. Лейкопенія

    E. Карбоксигемоглобінемія

    256. Чоловік М, 69 років, був госпіталізований до кардіологічного відділення з гострим коронарним синдромом. У відділенні був діагностований інфаркт міокарда, на тлі якого виник пароксизм шлуночкової тахікардії. Який з антиаритмічних препаратів I класу з групи амідних анестетиків може бути використаний в даному випадку?

    A. Лідокаїн

    B. Новокаїн

    C. Совкаін

    D. Тримекаїн

    E. Ультракаїн DS

    257. Пацієнту С, 47 років, перед екстракцією зуба була проведена провідникова анестезія новокаїном (раніше препарат переносився добре). Після введення з'явилися набряк навколо місця уколу, свербіж шкіри, загальна слабкість, гіпотензія, рухове збудження. Визначте, яке ускладнення виникло у хворого?

    A. Aлергічна реакція

    B. Ідіосинкразія

    C. Лікарська залежність

    D. Тахіфілаксія

    E. Толерантність

    258. Вагітній жінці 27 років перед видаленням зуба зробили ін'єкцію місцевого анестетика ультракаїну. Механізм дії знеболення препарату полягає в порушенні в нервових волокнах:

    A. Ізольованого проведення збудження

    B. Aнатомічної цілісності нерва

    C. Фізіологічної цілісності нерва

    D. Aксонного транстпорту

    E. Функціонування мікротрубочок

    259. Дівчина, 13 років, була доставлена каретою швидкої допомоги в приймальне відділення обласної лікарні. З анамнезу – втратила свідомість у стоматологічному кабінеті, після проведення місцевої анестезії новокаїном. З анамнезу відому, що подібна реакція спостерігалася у матері дитини. Яка можлива причина подібної реакції на препарат?

    A. Дефіцит псевдохолінестерази

    B. Дефіцит холінестарази

    C. Дефіцит пероксидазаи

    D. Надлишок карбоангідрази

    E. Надлишок карбоксипептидази

    260. Пацієнтка, 36 років, звернулася до приймального відділення хірургічного стаціонару з приводу побутової рани правого передпліччя. Об’єктивно: різано-рвана рана в середній третині правого передпліччя, гіперемія та набряк оточуючих тканин. З анамнезу відому, що хворіє цукровим діабетом 1 типу. Надана допомога: ПХО рани, накладання швів та асептичної пов’язки. Здійснена аплікаційна анестезія спреєм 10% розчину лідокаїну. Що може бути причиною зниження ефективності лідокаїну в даному випадку?

    A. Кисле середовище в вогнищі запалення і неможливість перейти в основи

    B. Лужне середовище та інактивація анестетиків

    C. Ішемізація тканин та неможливість всмоктування анестетиків

    D. Зменшення розчинності анестетиків

    E. Супутні захворювання хворої

    261. Жінка, 18 років, в активному періоді пологів. Було прийнято рішення про проведення епідуральної анестезії. Відразу після епідурального введення 12 мл 2% розчину лідокаїну жінка поскаржилася на оніміння губ і стала дуже тривожною. Що стало причиною даного стану?

    A. Потрапляння анестетика в просвіт судини

    B. Занадто велика концентрація анестетика для епідурального введення

    C. Занадто мала концентрація анестетика для епідурального введення

    D. Даний стан не пов’язаний з епідуральною анестезією

    E. Даний стан – нормальна реакція на проведення епідуральної анестезії

    262. При проведені хірургічної маніпуляції лікар-інтерн вирішує використати для інфільтраційної анестезії розчин бупівакаїну з адреналіном, аби збільшити тривалість дії анестетика та зменшити його токсичність. Як одночасне введення даних лікарських засобів вплине на тривалість дії місцевого анестетика в даному випадку?

    1. Тривалість дії бупівакаїну пов’язана з високою здатністю зв’язуватись з білками плазми, тому одночасне введення з адреналіном суттєво не вплине на тривалість дії

    2. Абсорбція анестетика значно збільшиться

    3. Абсорбція анестетика значно зменшиться

    4. Одночасне введення даних препаратів не впливає на абсорбцію анестетика

    5. Тривалість дії бупівакаїну пов’язана з високою здатністю зв’язуватись з білками плазми, тому одночасне введення з адреналіном суттєво подовжить тривалість дії анестетика



    263. Мати 2-х місячний дитини звернулася до аптеки з запитанням: з якого віку можна використовувати препарат плантекс (препарат фенхелю)?

    1. Від 2 тижнів до 1 року

    2. Малюкам від народження

    3. Від 1 року

    4. Від 3 років

    5. Від 6 років



    264. Пацієнт, 45 років, останні 2 місяці скаржиться на запори. Вкажіть максимальний термін вживання бісакодилу:

    1. 7 дiб

    2. 2 доби

    3. 5 дiб

    4. 2 тижнi

    5. 1 мiсяць



    265. Через тиждень пацієнт Х., якому з приводу артеріальної гіпертензії призначили гідрохлортіазид, поскаржився на біль в ділянці серця, м’язову слабість та тремор кінцівок. Стало відомо, що пацієнт приймає бісакодил для лікування запорів. Лікар пояснив електролітного порушення взаємодією цих препаратів. Вкажіть його:

    1. Гіпокаліємія

    2. Гіперкаліємія

    3. Гіперкальціємія

    4. Гіпомагніємія

    5. Гіпермагніємія



    266. До лікаря звернувся пацієнт, у якого виник запор при переїзді на нове місце проживання. Який проносний препарат Ви порекомендуєте?

    1. Натрію пікосульфат

    2. Дротаверин

    3. Лопераміду гідрохлорид

    4. Ніфуроксазид

    5. Панкреатин


    267. У 25-річної вагітної жінки, яка звернулась до лікаря в жіночу консультацію із скаргою на виникнення запорів. Вкажіть лiкарський засiб, який доцiльно призначити у даному випадку?

    А. Лактулоза

    В. Регулакс

    С. Магнію сульфат

    D. Олія рицинова

    Е. Бісакодил

    268. 75-річній пацієнтці із хронічними запорами лікар призначив бісакодил з метою лікування хронічних запоров. Лікар проінформував жінку, що можлива побічна дія:

    1. Втрата координації рухів, ортостатична гіпотензія

    2. Сухій кашель

    3. Безсоння

    4. Підвищення артеріального тиску

    5. Тремор



    269. Чоловік К., 55 років, страждає на хронічний запор та в амбулаторних умовах періодично приймає бісакодил. В анамнезі у нього гiперацидний гастрит. Лікар попередив його, що знижують ефект проносного засобу одночасний прийом:

    1. Блокаторів Н2-гістамінових рецепторів

    2. Ферментів

    3. Деконгестантів

    4. Статинів

    5. Спазмолітиків



    270. Чоловік Х., 40 років, доставлений у приймальне відділення з ознаками гострого отруєння солями барію. Призначена комплексна терапія, у склад якої входив осмотичний проносний засіб:

    1. Магнію сульфат

    2. Олія рицини

    3. Масло вазелінове

    4. Бісакодил

    5. Макрогол



    271. Дитина 7 місяців потрапила в лікарню зі скаргами на запори, болі в животі, поганий апетит. При обстеженні в стаціонарі ніякої органічної патології з боку шлунково-кишкового тракту не виявлено. Був встановлений діагноз: функціональний запор та призначено лікарський засіб, який рефлекторно стимулює перистальтику кишечнику:

    1. Плантекс (препарат фенхелю)

    2. Ізаман

    3. Масло вазелінове

    4. Лактулоза

    5. Магнію сульфат


    272. Жінка в аптеці придбала препарат фенхелю (плантекс) для своєї дитини 14 років, яка страждає на лактазну недостатність. Доцільно призначити на добу:

    А. 1-2 пакетика

    В. 2-3 пакетика

    С. 3-4 пакетика

    D. 4-5 пакетиків

    Е. 5-6 пакетиків

    273. Мати дитини 3-тижневого віку звернулася до педіатра із скаргами на появу у малюка запорів, а також стало відомо, що після годування дитина голосно і пронизливо кричить, може відмічатися почервоніння обличчя. Живіт здутий і дещо напружений, ніжки підтягнуті до живота, стопи на дотик часто холодні, ручки притиснуті до тулуба. Лікар порекомендував плантекс (препарат фенхелю), що:

    А. Рефлекторно стимулює перистальтику кишечнику

    В. Має осмотичні властивості

    С. Пом'якшують калові маси

    D. Має седативний ефект

    Е. Збільшує об'єм вмісту кишечника

    274. Молодий лікар, який знаходитися на конференції з гастроентерології, прослухавши доповідь про антагоністи дофаміну з протиблювотними властивостями, запитав у доповідача: чому не можна одночасно застосувати їжу, антацидні препарати з домпередоном?

    1. Зменшує біодоступність домперидону

    2. Збільшує зв'язок з білками крові

    3. Зменшує зв'язок з білками крові

    4. Зменшує період напіввиведення з плазми домперидону

    5. Збільшує біодоступність домперидону


    275. Лікар-інтерн інфекційного відділення готується до виступу на лікарській п’ятихвилинці з приводу застосування домперидону (прокінетичного засобу, D2–антагоністу). Йому стало відомо, що домперидон метаболізується переважно за допомогою CYP3A4, а супутнє застосування з індинавіром (противірусний засіб для лікування ВІЛ-інфекції) може значним чином пригнічувати цей фермент та призводить до зміни концентрації в крові:

    А. Підвищення рівня домперидону

    В. Зниження рівня домперидону

    С. Підвищення рівня індинавіру

    D. Зниження рівня індинавіру

    Е. Зниження рівня домперидону та індинавіру в крові

    276. Педіатр порадив матері 13 річного хлопчика з функціональною диспепсією мотиліум (домперидон) для полегшення симптомів епігастрального дискомфорту (відчуття переповненості шлунку, нудота, здуття в епігастральній ділянці та відрижка) та печії, що спостерігаються після їди. Домперидону призначають з:

    1. 12 років

    2. 3 років

    3. 6 років

    4. 14 років

    5. 18 років



    277. Пацієнту Р., 45 років, в комплекс лікуванні в післяопераційний період гіпотонії шлунку і кишечнику був включений прокінетичний засіб D2–антагоніст. Моніторинг лабораторних показників крові через 3 тижні виявів підвищення рівня АЛТ, АСТ і холестерину. Лікар вважає це побічною дією лікарського засобу і це пов’язано із застосуванням:

    1. Домперидону

    2. Аторвастатину

    3. Розувастатину

    4. Езетимібу

    5. Дипiридамолу



    278. Пацієнту Л., 70 років, для зменшення нудоти, відчуття переповненості шлунка, здуття в епігастральній ділянці та відрижки рекомендовано вживати прокінетик, антагоніст дофаміну з протиблювотними властивостями. Після його прийому пацієнт відчува серцебиття, на ЕКГ відмічено порушення частоти серцевих скорочень, шлуночкова аритмія, подовження інтервалу QT. Вкажіть лікарський засіб, який міг викликати такий побічний ефект:

    А. Домперидон

    В. Метоклопрамід

    С. Ітоприд

    D. Дипiридамол

    Е. Дротаверин

    279. Пацієнт С., 47 років, знаходиться у стаціонарі з діагнозом: цироз печінки вірусної етіології, гепато-целлюлярна недостатність ІІ ст. Відмічається схуднення, жовтушність шкіри і слизових із сірувато-землистим відтінком, розширення підшкірних вен живота, сильна нудота. В комплекс лікування включено домперидон. Враховуючи наявність печінкової недостатності та сильної нудоти домперидон:

    1. не слід призначати

    2. призначити в дозі 20 мг 4 рази на добу перед їдою та перед сном

    3. призначити в дозі 20 мг 3 рази на добу перед їдою та перед сном

    4. призначити в дозі 10 мг 3 рази на добу перед їдою та перед сном

    5. призначити в дозі 10 мг 2 рази на добу перед їдою та перед сном


    280. Пацієнту Т., віком 29 рокiв, для полегшення диспепсичних симптомів, зокрема внаслідок шлунково-стравохідного рефлюксу, був призначений мотиліум (домперидон). Яка з нижче перерахованих небезпечних побічних реакцій може виникнути?

    1. Порушення серцевого ритму

    2. Бронхоспазм

    3. Сечокислий діатез

    4. Підвищення артеріального тиску

    5. Сухій кашель



    281.Чоловік 40-ка років хворіє на аутоімунний гепатит. В крові: А/Г коефіцієнт - 0,8, білірубін - 42 мкмоль/л, трансамінази - АЛТ- 2,3 ммольг/л, АСТ- 1,8 ммольг/л. Найбільш ефективним в лікуванні є?

    1. Антибактеріальні засоби

    2. Гемосорбція, вітамінотерапія

    3. Гепатопротектори

    4. Глюкокортикоїди, цитостатики

    5. Противірусні препарати



    282. У хворої 46-ти років діарея з виділенням великої кількості кашкоподібного калу неприємного запаху, без домішки крові й без тенезмів, здуття живота, втрата ваги тіла. При об'єктивному обстеженні - помірна болісність у мезогастрії та лівому флангу живота. В копрологічному дослідженні - стеаторея за рахунок нейтрального жиру, креаторея. Призначте терапію:

    1. Поліферментні препарати

    2. Антациди та спазмолітики

    3. Метронідазол та лоперамід

    4. Холінолітики

    5. Холінолітики та антибактеріальні препарати



    283. У хворого 32-х років, що хворіє на хронічний вірусний гепатит, скарги на тупий ниючий біль у правому підребер'ї, нудоту, сухість в роті. Об-но: розмір печінки за Курловим - 13-12-11 см., селезінка +2. АсАТ- 3,2 мкмоль/л*год, АлАТ- 4,8 ммоль/л*год. Під час серологічного дослідження виявлений HBeAg, висока концентрація ДНК HBV. Який з наведених нижче лікарських засобів є препаратом вибору в лікуванні даного хворого?

    1. α-інтерферон

    2. Арабінозид монофосфат

    3. Ацикловір

    4. Есенціале форте

    5. Ремантадин



    284. Хворий на гастроезофагеальну рефлюксну хворобу впродовж 5-ти років періодично, за рекомендацією фармацевта, приймає препарат "що знижує кислотність". Виникли наступні побічні ефекти: остеопороз, м'язова слабкість, нездужання. Який препарат має такий побічний ефект?

    1. Алюмінійвміщуючий антацид

    2. H 2 -блокатор

    3. Гастроцепін

    4. Інгібітор протонної помпи

    5. Метоклопрамід



    285. Жінка 41-го року впродовж 8-ми років хворіє на хронічний холецистит. Турбує майже постійний монотонний ниючий біль або відчуття тяжкості у правому підребер'ї, гіркота у роті зранку, закреп. Під час пальпації живота відмічається невелика болючість у точці проекції жовчного міхура. Об'єм міхура після жовчогінного сніданку зменшився лише на 15% (за даними УЗД). Призначення яких лікарських засобів найбільш доцільне?

    1. Холекінетики

    2. Міотропні спазмолітики

    3. Ненаркотичні анальгетики

    4. Периферичні М-холінолітики

    5. Холеретики



    286. У хворого цироз печінки. Останні два місяці з'явилися задишка, набряки обох ніг, асцит. Хворий приймає гепатопротектори, глюкокортикоїди. Яку комбінацію ліків найбільш доцільно додати до лікування?

    1. Альдактон + фуросемід

    2. Альбумін + аскорутин

    3. Альдактон + аскорутин

    4. Ліпокаін + гіпотіазид

    5. Нерабол + фуросемід



    287. Чоловік 55-ти років впродовж 1,5 років спостерігається з приводу вірусного цирозу печінки з явищами портальної гіпертензії. За останній місяць посилилась слабкість, з'явилося блювання кольору кавової гущі. При фіброгастродуоденоскопії виявлена кровотеча з розширених вен стравоходу. Який препарат необхідно використати для зниження тиску в ворітній вені?

    1. Вазопресин

    2. Глюконат кальцію

    3. Дицінон

    4. Резерпін

    5. Фуросемід



    288. Хворому 45-ти років було проведено консервативний курс терапії з приводу гастроезофагеальної рефлюксної хвороби. Яку з перерахованих груп препаратів найбільш доцільно використовувати для профілактики рецидивів?

    1. H 2 -блокатори

    2. Антациди

    3. Антикампілобактерні засоби

    4. Репаранти

    5. Холінолітики



    1   2   3   4   5   6


    написать администратору сайта