|
урок. 10 кл ҚМЖ 130б 2020ж. Программалау тіліндегі функция мен процедураларды анытайды Кпшілік оушы Процедура трлерін салыстырады
Бекітемін:______________
Бөлім
| ІІІ. Веб-жобалау
| Педагогтің аты-жөні:
| Мысаева Рысты
| Күні:
| 29.01.2021ж
| Сынып:
| 10
| Сабақ тақырыбы:
| HTML (аш ти эм эл) web(веб)-сайттарын әзірлеу әдістері
| Оқу бағдарламасын сәйкес оқыту мақсаттары
| 10.4.2.1 web-парақшаларды жасауда HTML-тегтерін қолдану
| Сабақ мақсаттары
| -HTML тілі құжатының құрылымымен танысады
-HTML тілінде құжаттың ішкі элементтерін басқару тегтерін қолданады
-Web-сайтты жасақтау жұмысын қолданады
| Сабақтың барысы
| Сабақтың кезеңдері/ уақыты
| Педагогтің әрекеті
| Оқушының әрекеті
| Бағалау
| Ресурстар
| Сабақтың басы 5 мин
| Ұйымдастыру: Сәлемдесу, түгендеу
Шаттық шеңбері: оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтып, сабаққа көңілді қатысады.
Өткен сабақты пысықтау: «Ыстық орындық» әдісі Оқушылар орындықта отырған оқушыға өткен тарау бойынша сұрақтар қояды. Оқушы тез жауап беруі керек, себебі орындық ыстық.
| Оқушылар сәлемдеседі Бір-біріне жақсы тілектер айтады
| Оқушылардың жауаптарын ауызша бағалау
|
| Сабақтың ортасы 30 мин
| «Миға шабуыл» әдісі Web-бетте қандай ақпаратты орналастыруға болады? HTML, HTML файл, тег, мазмұн дегеніміз не? Web-беттердің сыртқы бейнесін басқаратын тегтерін атап шығыңдар және сипаттаңдар?
-Мәтінді форматтау тегтерін атап шығыңдар және сипаттаңдар?
«Көршіңе әңгімелеп бер» әдісі Оқушылар кітаппен жұмыс істейді. Түсінгендерін қасындағы құрбысына айтып береді. Мұғалім оқушылардың білімдерін толықтырады.
Ауызша мадақтау, ынталандыру
1-тапсырма. «Венн диаграммасы» әдісі Оқушылар HTML тілі мен WEB-программалауды салыстырады.
Дескриптор: HTML тілі мен WEB-программалау ұғымдарын анықтайды.
Фигуралар арқылы бағалау
2-тапсырма. Оқулықта 134 бетте «Қателерді табыңдар» тапсырмасын орындаңдар 3-тапсырма.
Оқулықта 135 бетте 1 тапсырмасын дәптерге орында.
| Сұрақтарға жауап береді
Мәтінді түсініп оқиды
Тапсырмаларды орындайды
Жұмыс дәптері
Компьютер
Жұмыс дәптері
| Ауызша мадақтау, ынталандыру
Смайликтер
| Оқулық
bilimland.kz
| Сабақтың соңы 5 мин
| Тест (электронды тест)
Оқушылар тест сұрақтарына жауап береді.
Өздерін бағалайды
Кері байланыс: «Бағдаршам» әдісі Оқушылардың бір тобы тақырып туралы жағымды пікір, екінші тобы сын, үшінші тобы тағы да жағымды пікір айтады.
| Сұрақтарға жауап береді Тақырыптан түсінгенін айтады
| Бір-бірін бағалайды
|
Кері байланыс
|
Бекітемін:______________
Бөлім
| ІІІ. Веб-жобалау
| Педагогтің аты-жөні:
| Мысаева Рысты
| Күні:
| 5.02.2021ж
| Сынып:
| 10
| Сабақ тақырыбы:
| Мәтінді форматтау (қаріп, абзац, тізімдер)
| Оқу бағдарламасын сәйкес оқыту мақсаттары
| 10.4.2.1 web-парақшаларды жасауда HTML-тегтерін қолдану
| Сабақ мақсаттары
| HTML құжатын форматтау тәсілімен танысады Параметрлерді, түстерді, т.б. өзгерту тегтерін анықтайды Тегтерді қолданып құжаттың параметрлерін өзгертеді
| Сабақтың барысы
| Сабақтың кезеңдері/ уақыты
| Педагогтің әрекеті
| Оқушының әрекеті
| Бағалау
| Ресурстар
| Сабақтың басы 5 мин
| Ұйымдастыру: Сәлемдесу, түгендеу
Шаттық шеңбері: оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтып, сабаққа көңілді қатысады.
Өткен сабақты пысықтау: «Ыстық орындық» әдісі Оқушылар орындықта отырған оқушыға өткен тарау бойынша сұрақтар қояды. Оқушы тез жауап беруі керек, себебі орындық ыстық.
| Оқушылар сәлемдеседі Бір-біріне жақсы тілектер айтады
| Оқушылардың жауаптарын ауызша бағалау
|
| Сабақтың ортасы 30 мин
| «Миға шабуыл» әдісі
Деректерді кесте түрінде берудің қандай қолайлы жақтары бар? Веб-беттерде деректерді қалай кесте түрінде ұсынуға болады?
«Джигсо» әдісі
Кітаппен жұмыс. Топта талқылайды.
1-тапсырма.
- HTML-де кестені өзгертетін атрибуттар тізімін пайдаланып, кесте құрыңдар.
Дескриптор:_Веб-бет_жасау_үшін_HTML_тілін_қолданады._Медальдар_арқылы_бағалау_3-тапсырма.'>Дескриптор:_HTML-де_кесте_параметрлерін_өзгерте_алады._Медальдар_арқылы_бағалау_2-тапсырма.'>Дескриптор:
HTML-де кесте параметрлерін өзгерте алады.
Медальдар арқылы бағалау
2-тапсырма.
HTML-де өзің жайлы деректерді интернетке жариялау үшін веб-бетін жасап, ұсыныңдар. Дескриптор:
Веб-бет жасау үшін HTML тілін қолданады.
Медальдар арқылы бағалау
3-тапсырма.
«Менің мектебім» жобасы. Қарастырылған тегтер мен атрибуттарды қолданып, өз мектебің туралы веб-бет құрыңдар. Құжатты өз бетіңше безендір. Дескриптор:
Веб-бет жасайды, құжатты безендіре алады. Оқушылардың жұмыстарын «Сағат» әдісін қолданып бағалау. Сағат шәкіліне оқушылардың
аттарын стикерге жазып, жапсыру.
| Сұрақтарға жауап береді
Мәтінді түсініп оқиды
Тапсырмаларды орындайды
Жұмыс дәптері
Компьютер
Жұмыс дәптері
| Ауызша мадақтау, ынталандыру
Смайликтер
| Оқулық
bilimland.kz
| Сабақтың соңы 5 мин
| Тест (электронды тест)
Оқушылар тест сұрақтарына жауап береді.
Өздерін бағалайды
Кері байланыс: «Бағдаршам» әдісі Оқушылардың бір тобы тақырып туралы жағымды пікір, екінші тобы сын, үшінші тобы тағы да жағымды пікір айтады.
| Сұрақтарға жауап береді Тақырыптан түсінгенін айтады
| Бір-бірін бағалайды
|
Кері байланыс
|
Бекітемін:______________
Бөлім
| ІІІ. Веб-жобалау
| Педагогтің аты-жөні:
| Мысаева Рысты
| Күні:
| 12.02.2021ж
| Сынып:
| 10
| Сабақ тақырыбы:
| Мәтінді форматтау (қаріп, абзац, тізімдер)
| Оқу бағдарламасын сәйкес оқыту мақсаттары
| 10.4.2.1 web-парақшаларды жасауда HTML-тегтерін қолдану
| Сабақ мақсаттары
| HTML құжатын форматтау тәсілімен танысады Параметрлерді, түстерді, т.б. өзгерту тегтерін анықтайды Тегтерді қолданып құжаттың параметрлерін өзгертеді
| Сабақтың барысы
| Сабақтың кезеңдері/ уақыты
| Педагогтің әрекеті
| Оқушының әрекеті
| Бағалау
| Ресурстар
| Сабақтың басы 5 мин
| Ұйымдастыру: Сәлемдесу, түгендеу
Шаттық шеңбері: оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтып, сабаққа көңілді қатысады.
Өткен сабақты пысықтау: «Ыстық орындық» әдісі Оқушылар орындықта отырған оқушыға өткен тарау бойынша сұрақтар қояды. Оқушы тез жауап беруі керек, себебі орындық ыстық.
| Оқушылар сәлемдеседі Бір-біріне жақсы тілектер айтады
| Оқушылардың жауаптарын ауызша бағалау
|
| Сабақтың ортасы 30 мин
| «Миға шабуыл» әдісі
Деректерді кесте түрінде берудің қандай қолайлы жақтары бар? Веб-беттерде деректерді қалай кесте түрінде ұсынуға болады?
«Джигсо» әдісі
Кітаппен жұмыс. Топта талқылайды.
2. Білімді актуализациялау Алдыңғы білімді тексеру. Тапсырма 1 «Кибератака» әдісі бір мезетте бір оқушыға үш оқушы сұрақ кояды. «Миға шабуыл» Сұрақтар қою арқылы сабақтың тақырыбын ашу 1) Жаңа жолдан басталып жазуда оңға қарай жасалған шегініс (Абзац) 2) Бұл суретте не көрсетілген? 1 Нөмерленген тізім 2 Маркерленген тізім 3) Бұл суретте не көрсетілген? Қаріп 3. Жаңа білім қалыптастыру «Random» арқылы жұпқа бөлініп «Running dictation» activity орындайды 1) <H1></H1> … <H6></H6> Символдар мөлшерін таңдау мүмкіндігін береді. 2) <B>…</B> Қарайтылған шрифт 3) <I>…</I> Курсив әріпі үшін 4) <U> …</U> Асты сызылған 5) <S> … </S> Сөздің үстінен сызылады. 6) <O<UL> … </O<UL> Нөмерленген тізім 7) <UL> …</U<UL> Нөмерленбеген тізім 8) <MARQUEE> …<>/MARQUEE> Сырғымалы жол Практикалық сабақ. Әр оқушы өтілген тақырып бойынша,жаңа тегтерді компьютерде тереді.
| Сұрақтарға жауап береді
Мәтінді түсініп оқиды
Тапсырмаларды орындайды
Жұмыс дәптері
Компьютер
Жұмыс дәптері
| Ауызша мадақтау, ынталандыру
Смайликтер
| Оқулық
bilimland.kz
| Сабақтың соңы 5 мин
|
Plicers.com бағдарламасы арқылы жаңадан өтілген сабақты пысықтау Бағалау нәтижесін сайттан бірден көреміз Тест
Кері байланыс: «Өзіме хат» Барлық оқушыларға өздеріне хат жазуға ұсыныс тастаймын. Оны мынандай сөздермен бастау керек: «Қымбатты....! Мен жаңа ғана ..... бойынша сабақта болдым. 1) Бүгінгі сабақтан үйренгенім, түсінгенім 2) Осы тақырып бойынша мысалдар..... Аты-жөні: Мекен-жайы: Рефлексия: «Мейрамхана» Тақтаға аспаз суреті ілінеді де «Тойдыңыздар ма?» деген сұрақ қойылады: Мен ... тағы жер едім... Ең ұнағаны... ... қорыта алдым ... қатты тойдым .... қаным ашып тұр.
| Сұрақтарға жауап береді Тақырыптан түсінгенін айтады
| Бір-бірін бағалайды
|
Кері байланыс
| |
|
|