Бөлім
| ІІІ. Веб-жобалау
|
Педагогтің аты-жөні:
| Мысаева Рысты
|
Күні:
| 2.03.2021ж
|
Сынып:
| 10
|
Сабақ тақырыбы:
| CSS (си эс эс)
|
Оқу бағдарламасын сәйкес оқыту мақсаттары
| 10.4.2.2 web-беттерді жасауда CSS қолдану
|
Сабақ мақсаттары
| -«Селектор» ұғымы мен түрлерін біледі
- Селектор түрлерін салыстырады
-Селекторды қолданудың маңыздылығын түсіндіреді
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңдері/ уақыты
| Педагогтің әрекеті
| Оқушының әрекеті
| Бағалау
| Ресурстар
|
Сабақтың басы 5 мин
| Ұйымдастыру: Сәлемдесу, түгендеу
«Құнды қасиеттерді жинау» жаттығуы.
Ең алдымен жүргізуші бастайды. Жүрекшені алып, «Мен сізге жүрекшені беремін, себебі сіз ... қайырымды адамсыз». Әр қатысушы жүрекшені алып, жалғастырады. Бірақ бір оқушы айтқан тілекті басқа оқушы қайталамауы керек. Қайталаса, айыбын өтейді. Айтылған сөздің авторының тапсырмасын орындайды.
Топқа біріктіру: Сандар арқылы топтарға біріктіру
Өткен сабақты пысықтау: «Фишбоун» әдісі Оқушылар плакатқа балық қаңқасының суретін салады. Жоғарғы қабырғаларына өткен тақырып туралы сұрақтар жазады. Келесі топ төменгі қабырғаларына жауаптарын жазады. Жұмыстарын тақтада түсіндіреді.
Оқушылардың жауаптарын ауызша мадақтау, ынталандыру
| Оқушылар сәлемдеседі Бір-біріне жақсы тілектер айтады
| Оқушылардың жауаптарын ауызша бағалау
|
|
Сабақтың ортасы 30 мин
| «Миға шабуыл» әдісі
HTML мен стильдер кестелері тілдерінің қандай айырмашылығы бар
Стильдер кестелерінің қандай артықшылықтары бар?
Оқулықпен жұмыс
Мұғалім тақырыпты бейнежазба немесе слайд материалы арқылы көрсетеді.
Оқушылар кітаппен жұмыс істейді. Мұғаліммен бірлесіп талдайды
Ауызша мадақтау, ынталандыру
Компьютермен жұмыс
Практикалық тапсырма ретінде Блокнот программасында 2-ші және 3-суреттерде берілген броузер жұмысына арналған кодтарды жазып,
«index.html» атымен сақта. Қазақ қаріптері веб- беттер дұрыс көріну үшін сақтау терезесінде кодировкада «Юникод»-ты таңдау керек. HTML коды дұрыс енгізілгенде 2, 3-суреттердегі веб- терезелер пайда болады.
Дескриптор
Құжатты html тілінде сақтайды. Веб-құжат жасайды.
Топтық жұмыс: «Венн диаграммасы» Идентификатор бойынша және контекстік селекторларды салыстырыңдар.
Дескриптор:
Селекторлардың ұқсастығы мен айырмашылығын салыстырады.
Жұптық жұмыс
Танысқан 4 селектордың бірін таңдап, сол селектор жұмысы мен ерекшелігін сипаттайтын қарапайым бір мысал дайындап ұсыныңдар.
Дескриптор:
Селекторларды анықтайды. Селекторларды салыстырады. Селекторға мысал ұсынады.
Оқушылардың жұмыстарын «Температура шәкілі» бойынша бағалау. Термометр шәкіліне оқушылардың аттарын стикерге жазып жапсыру
| Сұрақтарға жауап береді
Мәтінді түсініп оқиды
Тапсырмаларды орындайды
Жұмыс дәптері
Компьютер
Жұмыс дәптері
| Ауызша мадақтау, ынталандыру
Смайликтер
| Оқулық
bilimland.kz
|
Сабақтың соңы 5 мин
| Тест тапсырмасын алу
Оқушылар тест жұмысын орындайды.
Идентификаторлы селектордың қызметі не? Идентификаторлы селекторлар қалай жазылады? Контекстік селекторлар қандай мақсатта қолданылады?
Бір-бірін бағалайды
Кері байланыс: «БББ кестесі» әдісі
Оқушылар тақырып туралы бұрыннан не білетінін, сабақта не білгенін және не білгісі келетінін кестеге жазады.
Үй тапсырмасы
Оқулықта берілген қосымша тапсырмаларды орындап келу
| Сұрақтарға жауап береді Тақырыптан түсінгенін айтады
| Бір-бірін бағалайды
|
Кері байланыс
|