Главная страница

«Електромеханічне обладнання механізму повороту платформи ЕКГ-8І в умовах ПрАТ «ІнГЗК». дп. Реферат 6 Вступ Розділ Характеристики електромеханічного обладнання екскаватору екг8І 7


Скачать 2.2 Mb.
НазваниеРеферат 6 Вступ Розділ Характеристики електромеханічного обладнання екскаватору екг8І 7
Анкор«Електромеханічне обладнання механізму повороту платформи ЕКГ-8І в умовах ПрАТ «ІнГЗК
Дата12.05.2022
Размер2.2 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файладп .docx
ТипРеферат
#525162
страница4 из 14
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   14

1.3 Електромеханічне обладнання екскаватора ЕКГ-8І


За областю застосування екскаватори поділяють на гірських та будівельних. Гірські екскаватори, у порівнянні з будівельними виділяються більшою масою, розмірами, потужністю та більш складними умовами праці.

Оскільки гірські екскаватори використовують у кар'єрах, де до машин висуваються особливі вимоги по забрудненню, то дизельні двигуни отримали тут обмежене застосування, так що більшість таких екскаваторів працює на змінній трифазній напрузі 6 кВ або більше (10-35 кВ). У окремих кар'єрах використання дизельних екскаваторів дозволяє відмовитися від потреби розгалуженої мережі і призвело до зменшення простою обладнання у зв'язку з відключеннями електроенергії.

Кар'єрні екскаватори використовують багатодвигунний привід, що складається з головних приводів: приводи механізмів повороту, напору, підйому та ходу, а також допоміжних приводів: приводи вентиляторів, компресора та насосів. Електропривод буває постійного та змінного струму (малопотужності - змінного струму, на середній і великий потужності - постійного струму). Електропривід постійного струму має перетворювальну установку - мережевий двигун і групу генераторів постійного струму, або тиристорний перетворювач постійного струму. Для приводу вспоміжних механізмів використовуються асинхронні двигуни з короткозамкненим ротором. Напруга 6 кВ подається на екскаватор за гнучким кабелем від розподільного або приключеного пункту, що живиться від кабельної або повітряній лінії мереж напругою 6 кВ.

Схема електропостачання екскаватора зображена на рис. 1.3.1.


Рисунок 1.3.1 - Схема електропостачання кар’єрного екскаватора.

1) Повітряна лінія 6-10 кВ 2) Розрядники 3) Опора 4) Високовольтний приключення пункт 5) Високовольтний гнучкий кабель 6) Екскаватор 7) Опорні ізолятори ввідної коробки 8) Високовольтний кільцевий струмоприймач 9) та 10) Перша і друга високовольтні кабельні перемички
Основні робочі механізми сучасних екскаваторів мають привід від двигунів постійного струму, котрі живляться від генераторів постійного струму та обертаються на одному валу з головним приводним високовольтним двигуном, або від тиристорного регульованого перетворювача.

Частіше всього для приводу головних механізмів використовується один або декілька двигунів на один механізм. Щоб рівномірно розподілити навантаження в електроприводах екскаваторів треба передбачати живлення кожного електродвигуна від окремого генератора, що є добре в сенсі можливості з'єднання якірних ланцюгів генераторів і двигунів за схемою, що задовільнює рівномірний розподіл ЕРС і найменше динамічне навантаження на електродвигуни та механізми. Особисте живлення двигуна за рахунок демпфуючої можливості електроприводу забезпечує найбільш низьке динамічне навантаження під час вибору зазорів при перехідних процесах (розгоні і гальмуванні) та швидкостях, близьких до сталих швидкостей. У такому випадку при виборі зазорів струм протікаючий у якорі досить невеликий і дія гнучкого негативного зв'язку по е. д. з. генератора проявляється повністю. Після вибору зазорів струм зростає, замикаюча напруга також зростає, відповідним чином послаблюється сигнал гнучкого негативного зв'язку по е. д. з. Плавне зменшення гнучкого зв'язку забезпечує уповільнення збільшення струму в якірному ланцюзі, що в загалом забезпечує потрібну плавність всіх перехідних процесів.

Але у схемах з особистим живлення кожного двигуна від особистого генератора у випадку багатодвигунного приводу через перешкоди вирівнювання навантаження в гілках схеми, вони об’єднуються у групи, котрі складають по два двигуни та по два генератори, при такому розкладі якірні ланцюги електродвигунів і генераторів з'єднуються послідовно. При такому з'єднанні якірних ланцюгів генераторів і електродвигунів струм і моменти, що розвиваються електродвигунами, є однаковими. Можлива відмінність в потоках двигунів невелика і викликає невелике розходження моментів. З ціллю можливого вирівнювання навантажень в групах ОЗ (обмотки збудження) генераторів з’єднують так, щоб було можливим регулювання навантаження двигунів механізму в кожній гілці. Водночас підбір електродвигунів для включення в групу, наприклад приводу повороту, залежить від багатьох причин: від розположення стаканів редукторів механізму повороту, жорсткості механізму, передаточного відношення, від системи управління, котра визначає швидкість зростання та спадання струму в головного колі, від індуктивності компенсаційних обмоток і додаткових полюсів генераторів та двигунів і так далі.

Для коригування навантажень в гілках ОЗ генераторів з’єднуються послідовно-паралельно. Для приводів з двома двигунами і одним генератором достатньо велике поширення набула схема послідовного з’єднання якірних ланцюгів електродвигунів і генераторів.

Скорочення числа генераторів задовільняє більш просте конструктивне розміщення механізмів в перетворювальному агрегаті та самих агрегатів на платформі.

Схема живлення кіл екскаватора ЕКГ-8І зображена на рис.1.3.2.

Рисунок 1.3.2 - Схема живлення головних кіл екскаватора ЕКГ-8И

1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   14


написать администратору сайта