Главная страница
Навигация по странице:

  • Характеристика навчальної дисципліни денна форма навчання

  • Рік підготовки: 2-й 2-й Семестр

  • Практичні 6 год. 8 год. Семінарські

  • Лабораторні 0 год. 14 год. Самостійна робота

  • Вид контролю

  • Передумови для вивчення дисципліни

  • Загальні (ключові) компетентності

  • Предметні компетентності

  • Програмні результати навчання

  • РОБОЧА ПРОГРАМА НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ Технології створення програмних продуктів. РП Технології (ТСПП)Лозицький 2021. Робоча програма навчальної дисципліни зо 15 (ок 19) Технології (Технології створення програмних продуктів)


    Скачать 92.74 Kb.
    НазваниеРобоча програма навчальної дисципліни зо 15 (ок 19) Технології (Технології створення програмних продуктів)
    АнкорРОБОЧА ПРОГРАМА НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ Технології створення програмних продуктів
    Дата07.02.2022
    Размер92.74 Kb.
    Формат файлаdocx
    Имя файлаРП Технології (ТСПП)Лозицький 2021.docx
    ТипРобоча програма
    #354534
    страница2 из 5
    1   2   3   4   5

    1 Опис навчальної дисципліни


    Найменування показників

    Галузь знань, спеціальність, освітньо-професійний ступінь/ освітньо-кваліфікаційний рівень

    Характеристика навчальної дисципліни

    денна форма навчання

    Загальна кількість годин – 102

    Галузь знань

    12 – Інформаційні технології

    Обов’язково-вибіркова

    Спеціальність

    (професійне спрямування): 122 Комп′ютерні науки3


    Рік підготовки:

    2-й

    2-й

    Семестр

    3-й

    4-й

    Лекції

    ІІІ семестр

    Тижневих годин:

    аудиторних – 2;

    ІV семестр

    Тижневих годин:

    аудиторних – 4.


    Освітньо-професійний ступінь:

    фаховий молодший

    бакалавр

    28 год.

    46 год.

    Практичні

    6 год.

    8 год.

    Семінарські

    0 год.

    0 год.

    Лабораторні

    0 год.

    14 год.

    Самостійна робота

    0 год.

    0 год.

    Вид контролю

    Семестрове оцінювання

    СО, РО, З*

    Застосовані скорочення:

    СО – семестрове оцінювання, РО – річне оцінювання, З – залік
    Передумови для вивчення дисципліни є логічним продовженням курсів трудового навчання, економіки, математики, правознавства, екології основної школи, під час вивчення якого в студентів було сформовано основи інформаційної культури та базові компетентності у галузі технологій.
    1. Мета навчальної дисципліни


    Мета: формування теоретичної і практичної бази знань з дисципліни; формування компетентності студентів, що спрямована на реалізацію їхнього творчого потенціалу, готовність і здатність ефективного пошуку і застосування потрібних знань, умінь, способів діяльності під час навчання, свідомого професійного самовизначення, самоідентифікації і самовираження.
    Завдання:

    • побудова індивідуальних освітніх траєкторій студентів через розв’язання реальних життєвих проблем соціокультурного середовища;

    • послідовне оволодіння алгоритмом й операціями проектно-технологічної діяльності з метою формування індивідуального рівня предметної компетентності;

    • задоволення професійно-пізнавальних інтересів і потреб для свідомого вибору власного професійного шляху

    • ознайомлення студентів з основами базового процесу та життєвого циклу програмних продуктів;

    • розвиток логічного мислення та підвищення загального рівня культури програмування;

    • здобуття навичок розробки та застосування програмної та технічної документації;

    • формування навичок самостійного планування та проектування програмних проектів.



    Загальні (ключові) компетентності:

    Спілкування державною (і рідною – у разі відмінності) мовами

    Уміння: ставити запитання і розпізнавати проблему; міркувати, робити висновки на основі інформації, поданої в різних формах (у текстовій формі, таблицях, діаграмах, на графіках); розуміти, пояснювати і перетворювати тексти задач (усно і письмово), грамотно висловлюватися рідною мовою; доречно та коректно вживати в мовленні термінологію з окремих предметів, чітко, лаконічно та зрозуміло формулювати думку, аргументувати, доводити правильність тверджень; уникнення невнормованих іншомовних запозичень у спілкуванні на тематику окремого предмета; поповнювати свій словниковий запас.

    Ставлення: розуміння важливості чітких та лаконічних формулювань.

    Навчальні ресурси: означення понять, формулювання властивостей, доведення правил, теорем

    Спілкування іноземними мовами


    Уміння: здійснювати спілкування в межах сфер, тем і ситуацій, визначених чинною навчальною програмою; розуміти на слух зміст автентичних текстів; читати і розуміти автентичні тексти різних жанрів і видів із різним рівнем розуміння змісту; здійснювати спілкування у письмовій формі відповідно до поставлених завдань; використовувати у разі потреби невербальні засоби спілкування за умови дефіциту наявних мовних засобів; обирати й застосовувати доцільні комунікативні стратегії відповідно до різних потреб.

    Ставлення: критично оцінювати інформацію та використовувати її для різних потреб; висловлювати свої думки, почуття та ставлення; ефективно взаємодіяти з іншими усно, письмово та за допомогою засобів електронного спілкування; ефективно користуватися навчальними стратегіями для самостійного вивчення іноземних мов; адекватно використовувати досвід, набутий у вивченні рідної мови та інших навчальних предметів, розглядаючи його як засіб усвідомленого оволодіння іноземною мовою.

    Навчальні ресурси: підручники, словники, довідкова література, мультимедійні засоби, адаптовані іншомовні тексти.

    Математична компетентність

    Уміння: оперувати текстовою та числовою інформацією; встановлювати відношення між реальними об’єктами навколишньої дійсності (природними, культурними, технічними тощо); розв’язувати задачі, зокрема практичного змісту; будувати і досліджувати найпростіші математичні моделі реальних об'єктів, процесів і явищ, інтерпретувати та оцінювати результати; прогнозувати в контексті навчальних та практичних задач; використовувати математичні методи у життєвих ситуаціях.

    Ставлення: усвідомлення значення математики для повноцінного життя в сучасному суспільстві, розвитку технологічного, економічного й оборонного потенціалу держави, успішного вивчення інших предметів.

    Навчальні ресурси: розв'язування математичних задач, і обов’язково таких, що моделюють реальні життєві ситуації

    Основні компетентності у природничих науках і технологіях

    Уміння: розпізнавати проблеми, що виникають у довкіллі; будувати та досліджувати природні явища і процеси; послуговуватися технологічними пристроями.

    Ставлення: усвідомлення важливості природничих наук як універсальної мови науки, техніки та технологій. усвідомлення ролі наукових ідей в сучасних інформаційних технологіях

    Навчальні ресурси: складання графіків та діаграм, які ілюструють функціональні залежності результатів впливу людської діяльності на природу

    Інформаційно-цифрова компетентність

    Уміння: структурувати дані; діяти за алгоритмом та складати алгоритми; визначати достатність даних для розв’язання задачі; використовувати різні знакові системи; знаходити інформацію та оцінювати її достовірність; доводити істинність тверджень.

    Ставлення: критичне осмислення інформації та джерел її отримання; усвідомлення важливості інформаційних технологій для ефективного розв’язування математичних задач.

    Навчальні ресурси: візуалізація даних, побудова графіків та діаграм за допомогою програмних засобів

    Уміння вчитися впродовж життя


    Уміння: визначати мету навчальної діяльності, відбирати й застосовувати потрібні знання та способи діяльності для досягнення цієї мети; організовувати та планувати свою навчальну діяльність; моделювати власну освітню траєкторію, аналізувати, контролювати, коригувати та оцінювати результати своєї навчальної діяльності; доводити правильність власного судження або визнавати помилковість.

    Ставлення: усвідомлення власних освітніх потреб та цінності нових знань і вмінь; зацікавленість у пізнанні світу; розуміння важливості вчитися впродовж життя; прагнення до вдосконалення результатів своєї діяльності.

    Навчальні ресурси: моделювання власної освітньої траєкторії

    Ініціативність і підприємливість


    Уміння: генерувати нові ідеї, вирішувати життєві проблеми, аналізувати, прогнозувати, ухвалювати оптимальні рішення; використовувати критерії раціональності, практичності, ефективності та точності, з метою вибору найкращого рішення; аргументувати та захищати свою позицію, дискутувати; використовувати різні стратегії, шукаючи оптимальних способів розв’язання життєвого завдання.

    Ставлення: ініціативність, відповідальність, упевненість у собі; переконаність, що успіх команди – це й особистий успіх; позитивне оцінювання та підтримка конструктивних ідей інших.

    Навчальні ресурси: завдання підприємницького змісту (оптимізаційні задачі)

    Соціальна і громадянська компетентності

    Уміння: висловлювати власну думку, слухати і чути інших, оцінювати аргументи та змінювати думку на основі доказів; аргументувати та відстоювати свою позицію; ухвалювати аргументовані рішення в життєвих ситуаціях; співпрацювати в команді, виділяти та виконувати власну роль в командній роботі; аналізувати власну економічну ситуацію, родинний бюджет; орієнтуватися в широкому колі послуг і товарів на основі чітких критеріїв, робити споживчий вибір, спираючись на різні дані.

    Ставлення: ощадливість і поміркованість; рівне ставлення до інших незалежно від статків, соціального походження; відповідальність за спільну справу; налаштованість на логічне обґрунтування позиції без передчасного переходу до висновків; повага до прав людини, активна позиція щодо боротьби із дискримінацією.

    Навчальні ресурси: завдання соціального змісту

    Обізнаність і самовираження у сфері культури


    Уміння: грамотно і логічно висловлювати свою думку, аргументувати та вести діалог, враховуючи національні та культурні особливості співрозмовників, та дотримуючись етики спілкування і взаємодії; враховувати художньо-естетичну складову при створенні продуктів своєї діяльності (малюнків, текстів, схем тощо).

    Ставлення: культурна самоідентифікація, повага до культурного розмаїття у глобальному суспільстві; усвідомлення впливу окремого предмета на людську культуру та розвиток суспільства.

    Навчальні ресурси: математичні моделі в різних видах мистецтва

    Екологічна грамотність і здорове життя

    Уміння: аналізувати і критично оцінювати соціально-економічні події в державі на основі різних даних; враховувати правові, етичні, екологічні і соціальні наслідки рішень; розпізнавати, як інтерпретації результатів вирішення проблем можуть бути використані для маніпулювання.

    Ставлення: усвідомлення взаємозв’язку окремого предмета та екології на основі різних даних; ощадне та бережливе відношення до природніх ресурсів, чистоти довкілля та дотримання санітарних норм побуту; розгляд порівняльної характеристики щодо вибору здорового способу життя; власна думка та позиція до зловживань алкоголю, нікотину тощо.

    Навчальні ресурси: навчальні проекти, завдання соціально-економічного, екологічного змісту; задачі, які сприяють усвідомленню цінності здорового способу життя


    Предметні компетентності

    Предметна ІКТ-компетентність

    Здатність студентів застосовувати в конкретній життєвій та навчальній ситуації, в тому числі проблемній, набуті знання, уміння, навички, способи діяльності щодо добору відповідних ІКТ та їх використання для пошуку необхідних даних, їх аналізу, організації, перетворення, зберігання, передавання з дотриманням етичних і правових норм та вирішення завдань предметної галузі

    Професійна компетентність

    Засвоєння професійних знань, створення умов для об’єктивованої оцінки професійних потреб і можливостей студента.

    Культурологічна компетентність

    Формування сучасної проектно-технологічної культури учнів на основі мотивації самоактуалізації, розвиток творчого мислення, цілісного уявлення про світ у єдності його природничого, національного, соціального, виробничого та інших складників.

    Методологічна компетентність

    Оволодіння методологією проектно-технологічної діяльності, що дає змогу набуття досвіду ефективної організації власної діяльності в умовах повсякденного життя та сучасного виробництва, а також соціально й професійно важливих якостей.



    Програмні результати навчання:

    • знати та розуміти базові поняття технології, складові частини технологічно-інформаційної системи та їх призначення;

    • вміти використовувати технології в повсякденному житті, електронні джерела та онлайнові освітні платформи для навчання та поглиблення набутих знань;

    • здатність усвідомлювати необхідність навчання впродовж усього життя з метою поглиблення набутих та здобуття нових фахових знань.
    1. 1   2   3   4   5


    написать администратору сайта