Главная страница
Навигация по странице:

  • 3.5. Опис перспективної планувальної структури та функціонального зонування

  • 3.6. Характеристика територій та визначення заходів щодо їх освоєння, у тому числі

  • 3.7. Пропозиції щодо формування системи громадських центрів

  • 3.8. Обсяги житлового будівництва

  • 3.9. Напрями розвитку вулично-дорожньої мережі, транспорту, інженерної інфраструктури

  • Вулично - дорожня мережа.

  • Об’єкти обслуговування та збереження транспортних засобів.

  • Мережа пасажирського транспорту.

  • 3.10. Заходи з інженерної підготовки та захисту територій від небезпечних геологічних та гідрогеологічних процесів, організація відведення поверхневих вод

  • 3.11. Пропозиції щодо охорони навколишнього природного середовища, подолання та запобігання проявів негативних природно-техногенних факторів для поліпшення життєвого середовища

  • 3.12. Пропозиції щодо збереження та охорони нерухомих пам’яток культурної спадщини.

  • Перелік пам’яток культурної спадщини місцевого значення в межах населеного пункту

  • 3.13. Пропозиції щодо встановлення режиму використання територій, визначених для майбутніх містобудівних потреб

  • 3.14. Рекомендації щодо розроблення плану зонування території або черговості виконання плану зонування її окремих частин та детальних планів територій

  • 3.15. Розрахункові показники та заходи що до розвитку. 3.15.1. Житлового будівництва

  • ПЗ_ГП_Плавни_2017. Тов нвп землягеоінформ Генеральний план с. Плавні Камянської сільської ради Василівського району Запорізької області. Оновлення з розширенням меж населеного пункту


    Скачать 0.52 Mb.
    НазваниеТов нвп землягеоінформ Генеральний план с. Плавні Камянської сільської ради Василівського району Запорізької області. Оновлення з розширенням меж населеного пункту
    Дата18.06.2018
    Размер0.52 Mb.
    Формат файлаdoc
    Имя файлаПЗ_ГП_Плавни_2017.doc
    ТипДокументы
    #47190
    страница4 из 7
    1   2   3   4   5   6   7

    3.4 Пропозиції по розширенню території

    Перспективна планувальна структура села композиційно підпорядкована існуючий планувальній структурі а також обмежена наявністю санітарно-захисних зон під виділення територій для житлової забудови, наявність залежу марганцевої руди, яка на дозволяю нове будівництво та наявність земель лісогосподарського господарства та садівництва, яке межує з територією села зі східної сторони.

    Розширення території населеного пункту на перспективу можливе лише за умов розвитку Степногірського промислового центру, спеціалізованого на виробництвах металургійного циклу, машинобудування та харчової промисловості зі значним розширення робочих місць у даному регіоні.

    На теперішній час передбачається незначне розширення території з метою покращання умов проживання та обслуговування населення.

    Площа території під розширення складає 6,00 га. Загальна площа проектної території складає 71.84 га.

    Нові території розширюють існуючи планувальні структури з їх функціональним зонуванням та формують нові.

    3.5. Опис перспективної планувальної структури та

    функціонального зонування

    Перспективна планувальна структура села композиційно підпорядкована планувальній структурі, що склалася, а також передбачає розташування територій під нову сельбищну,комунальну забудову.

    Сельбищна зона складається з територій об’єктів культурно-побутового призначення та територій житлової забудови.

    Формування громадського центру практично завершено. Громадські центри житлових кварталів проектом не передбачаються.

    Житлова забудова села складається із малоповерхової багатоквартирної забудови і переважно садибної. Територія забудови малоповерховими багатоквартирними будинками розміщена на березі Каховського водосховища і потрапляють в смугу відводу залізниці. Площа житлової забудови складає 0.98га .

    Ділянки громадського центра мають транспортні та пішохідні зв’язки з існуючою забудовою.

    3.6. Характеристика територій та визначення заходів щодо їх освоєння, у тому числі:

    1. - проблемні території та умови їх реабілітації;

    2. - території пріоритетного розвитку та умови їх освоєння.

    Розширення площ територій під житлову забудову спрямоване на виконання Указу президента від 08.11.2007 «Про заходи щодо будівництва доступного житла в Україні та поліпшення забезпечення громадян житлом».

    Житлова зона формується за рахунок ущільнення існуючих та освоєння нових територій.

    Нове садибне будівництво на проектний період передбачається на території площею 0.83га.

    Території нової перспективної житлової забудови плануються на проектованих територіях в північній частині села в нових межах.

    3.7. Пропозиції щодо формування системи громадських центрів

    Наявність центрів обслуговування в сусідніх селах Кам’янське та Приморське дає можливість розташування в селі Плавня об'єктів первинного обслуговування. Окремі заклади громадського обслуговування розташовано дисперсне по території села, але досить компактно розміщені в центрі. Містобудівною документацією передбачається збільшення об’єктів громадського призначення, підприємств соціально - побутового обслуговування згідно розрахунку необхідності місткості установ та підприємств обслуговування населення.

    3.8. Обсяги житлового будівництва

    Житловий фонд с. Плавні складають малоповерхові багатоквартирні житлові будинки та індивідуальні садибні житлові будинки.

    На території села розташовано – 1будинок – 4 -х квартирний ; 2 будинка-

    3 -х квартирних; 2 будинка- 2 -х квартирних всього 5 од. будинків та 14 квартир і 213 одноквартирних (садибних) житлових будинків. Площа присадибних ділянок становить від 0,6 га до 0,25 га. Загальна кількість існуючих квартир складає 227од.

    Проектним рішенням нове житлове будівництво передбачається здійснювати відповідно до структури житлової забудови, визначеної завданням на розроблення генерального плану.

    Кількість нових квартир (садибна забудова) на кінець розрахункового етапу (15-20 років) буде становитиме 12 квартир:

    Передбачається будівництво житлових будинків ІІ і ІІІ ступеня вогнестійкості.

    3.9. Напрями розвитку вулично-дорожньої мережі, транспорту, інженерної інфраструктури

    Проектні заходи щодо розвитку транспортної інфраструктури с. Плавні намічені виходячи із проектних рішень щодо розвитку житлової та громадської забудови села. Прийнято до уваги деякі позиції попереднього Генерального плану, поточні плани будівництва, діючі Програми розвитку тощо.

    Проектні рішення базуються на діючих нормативах ДБН 360-92**, ДБН В.2.3-5-2001.

    Внутрішнє транспортне обслуговування села передбачається здійснювати за допомогою автомобільного, автобусного транспорту.

    Планувальна структура вуличної мережі в селі запроектована у вигляді єдиної системи з урахуванням функціонального призначення окремих вулиць і

    доріг, інтенсивності транспортного, пішохідного руху архітектурно-планувальної організації території і характеру забудови, вимог охорони навколишнього середовища, існуючих магістральних інженерних мереж і забезпечує:

    1. - зручні зв’язки сельбищної зони з комунальними територіями і зоною відпочинку;

    2. - необхідні швидкості руху;

    3. - безпеки руху пішоходів і транспортних засобів.

    Основні параметри плану, поперечного і поздовжнього профілю вулиць прийнято відповідно до рекомендацій ДБН В.2.3-5-2001 «Вулиці та дороги населених пунктів».

    Вулично - дорожня мережа.

    Пропозиції Генерального плану щодо розвитку вулично-дорожньої мережі пов’язані з майбутнім розташуванням районів нової житлової забудови, а також з необхідністю проведення реконструктивних заходів для покращення швидкості та безпеки руху транспорту та пішоходів.

    На відстані 1.5км від населеного пункту проходить регіональна автодорога, яка має II категорію . Передбачені наступні заходи з розвитку магістральної вулично - дорожньої мережі населеного пункту:

    • Удосконалення існуючого покриття відповідно категорії вулиць доріг в існуючих та проектних межах села;

    • Улаштування зупинк зовнішнього та внутрішнього громадського транспорту;

    • Реконструкція існуючих вулиць та доріг із розширенням та заміною існуючого асфальтового покриття , яке знаходиться в незадовільному стані та улаштування нового асфальтобетонного на грунтових та щебневих дорогах;

    Містобудівною документацією передбачена реконструкція вулиць загальною протяжністю 3,55 км.

    Об’єкти обслуговування та збереження транспортних засобів.

    Для садибної забудови власний автотранспорт розміщується безпосередньо на садибній ділянці за рахунок будівництва як окремих гаражів так і вбудовано-прибудованих. Розміщення гаражів передбачити переважно по лінії забудови або в глибині ділянки.

    В житловій забудові зберігання легкових автомобілів має здійснюватись на відкритих автостоянках, розміщених на непридатних під іншу забудову ділянках.

    В малоповерховій багатоквартирній забудові відкриті автостоянки розміщені на прибудинковій території для обслуговування та збереження автомобілів мешканців малоповерхових багатоквартирних будинків.

    Віддаленість гаражів і автостоянок постійного зберігання автомобілів не повинна перевищувати 800 метрів від місця проживання власника.

    Перед в’їздом на ділянку гаражів або на автостоянку постійного зберігання автомобілів повинні влаштовуватися майданчики накопичення транспортних засобів з розрахунку не менше 10% кількості авто, які прибувають на стоянку в годину «пік».

    Мережа пасажирського транспорту.

    На теперішні час обслуговування громадським транспортом відсутне.

    Для забезпечення доступності населення до місць прикладання праці, сезонного відпочинку необхідно провести коригування напрямків та кількість транспортних засобів для громадських перевезень в планувальних межах села.

    Проектні пропозиції щодо розширення маршрутів громадського транспорту: передбачено маршрут по наступним головним вулицям:

    • вул. Залізнична;

    • вул. Набережна.

    • Кількість парку громадського транспорту складатиме 1-2 автобуса.



    3.10. Заходи з інженерної підготовки та захисту територій від небезпечних геологічних та гідрогеологічних процесів, організація відведення поверхневих вод
    Існуючий стан

    Рельєф місцевості району села складний, що не дозволяє легко відвести з територіі села поверхневі стоки. На сьогодняшній день організоване поверхневе водовідведення з теритроії с. Плавні відсутне. Містобудівною документацією передбачено улаштування очисних споруд, розташованих в північно- східній частині села в зручному місці для відведення поверхневих вод з подальшим очищенням.

    Територія хвильового впливу знаходиться вздовж водосховища, відбуваються зсуви.

    Інженерна підготовка та захист території здійснюється з метою підготовки будівництва об’єктів культурно-побутового призначення, громадського обслуговування населення, житлової, комунальної забудови, вулиць, доріг, споруд, малих архітектурних форм, тощо.

    Передбачається реконструкція та поліпшення стану існуючих доріг з заміною щебеневих та ґрунтових покриттів. Нові проектні вулиці передбачаються з асфальтобетонного покриття.

    До складу заходів з інженерної підготовки території у відповідності з природними умовами, на ділянках запланованої і перспективної забудови (в ув’язці з існуючою) необхідно влаштовувати вертикальне планування з метою ліквідації безстічних ділянок та забезпечення нормативних, стосовно водовідведення, ухилів. Відведення поверхневих вод з територій кварталів індивідуальної забудови пропонується відкритою водовідливною мережею з влаштуванням труб в місцях пересічення їх з вулицями та проїздами. Першочерговими заходами для захисту від підтоплення рекомендується упорядкування та підтримання в належному стані існуючого поверхневого водовідводу. Комплекс додаткових заходів для захисту від підтоплення включає:

    - підбір спеціальних фундаментів для споруд;

    - додаткову гідроізоляцію підземних частин будинків і споруд;

    - для вибору конкретних конструктивних заходів під кожний об’єкт будівництва або реконструкції необхідно попередньо виконувати індивідуальні інженерно-геологічні вишукування.

    - влаштування пристінних дренажів;

    - захист від підтоплення шляхом упорядкування та підтримки в належному стані існуючого поверхового водовідводу;

    - організація відводу поверхневих вод з території села здійснювати з використанням профілів вулиць та доріг за допомогою водовідних канав до місць з пониженим рельєфом ;

      - моніторинг навколишнього природного середовища;

      - улаштування водозатримуючих валів.

    3.11. Пропозиції щодо охорони навколишнього природного середовища, подолання та запобігання проявів негативних природно-техногенних факторів для поліпшення життєвого середовища

    Заходи з охорони атмосферного повітря від забруднення та захисту від шуму передбачають:

    1. - озеленення санітарно-захисних смуг у відповідності до вимог ДСП 173-96;

    2. - подальше озеленення для покращення мікрокліматичних умов та комфортності проживання населення:

    3. - посилення нагляду та контролю за дотриманням якості води з зонах водозабору;

    4. - створення водоохоронних зон, спрямованих на запобігання забрудненню, засміченню та виснаженню водних ресурсів; розробка проектів прибережних захисних смуг;

    5. - запобігання скиду неочищених господарсько-побутових стічних вод і збільшення ефективності їх очищення;

    6. - організацію каналізування дощових стоків з подальшим їх очищенням на спорудах очищення дощових стоків;

    7. Шумозахист житлової забудови.

    8. Основним джерелом шуму в селі становить залізниця та головні вуліці.

    9. Основними заходами щодо зниження навантаження від джерел шуму та загазованості передбачається висадка смуг зелених насаджень хвойних порід вздовж вулиць та полотна залізниці. При будівництві нових житлових будинків відстань головних фасадів від червоної лінії головних вулиць повинна бути не менш 6,0м.

    10. Окремо для багатоквартирних будинків, розташованих в межах відводу залізниці необхідно додатково передбачити шумозахисні пристрої (екрани, стінки).

    3.12. Пропозиції щодо збереження та охорони нерухомих пам’яток культурної спадщини.

    Відповідно до закону України “Про охорону культурної спадщини ” підприємства усіх форм власності, установи науки, освіти та культури, громадські організації, громадяни повинні сприяти органам охорони культурної спадщини в роботі з охорони культурної спадщини, встановлювати шефство над об'єктами культурної спадщини з метою забезпечення їхнього збереження, сприяти державі у здійсненні заходів з охорони, використання, виявлення, обліку, реєстрації об'єктів культурної спадщини і поширенню знань про них, брати участь у популяризації культурної спадщини серед населення, сприяти її вивченню дітьми та молоддю, залучати громадян до її охорони.

    На території с. Плавні та за його межами розташовані пам’ятки культурної спадщини місцевого значення, взяті на облік на основі Закону Української РСР.

    Утримання вищевказаних пам’яток необхідно згідно вимог пам’ятно - охоронного законодавства, Закону України “ Про охорону культурної спадщини». Охоронна зона від підніжжя курганів повинна складати не менше 5м.

    Перелік пам’яток культурної спадщини місцевого значення в межах населеного пункту



    Назва об’єкту

    Розмір обмежень

    Нормативне посилання

    1

    2.

    Братська могила радянських воїнів охоронний № 184 ( пам’ятка історії)

    Курганний могильник у складі 22 насипів, охоронний номер№1793 на від стані 0,8км на схід від села

    ( взята на облік рішенням виконкому Запорізької обласної ради )


    Заборона будівництва на території об’єктів та в межах їх охоронних зон (згідно розроблених проектів)


    ДБН 360-92** (р. 11), Закон України «про охорону культурної спадщини»


    Братська могила радянським воїнам , охоронний №184 знаходиться в с. Плавні, Кам`янська сільська рада ,по вул. Набережна , біля будинку культури.

    Взята на облік рішенням виконкому Василівської районної ради депутатів від 10.02.1971 №55.Рішеннм виконкому Василівської районної ради народних депутатів від 11.07.1985 №188 « Об утверждении охранных зон на памятники истории и культуры» затверджені розміри та межі охоронної зони навколо пам`ятки:

    на північ – 15м, відділ зв`язку; на південь - 30м, житловий будинок ; на захід– 15м, дорога ; на схід – 25м, будинок культури.

    Заходи з охорони об’єктів природно-заповідного фонду та культурної спадщини:

    - дотримання режиму використання земель природно-заповідного фонду згідно з Законом України «Про природно-заповідний фонд України»;

    - забезпечення якісного стану природних ландшафтів, що є складовими регіональної екологічної мережі.

    3.13. Пропозиції щодо встановлення режиму використання територій, визначених для майбутніх містобудівних потреб

    З використанням та освоєнням геологічного середовища пов’язаний кожен вид господарської діяльності. До моменту здійснення проектних рішень необхідно провести оцінку стану геологічного субстрату, виявити ступінь впливу містобудівного освоєння території, відмітити очікувані негативні зміни та розробити обґрунтовані заходи для запобігання ускладненням.

    Територія села за функціональним використанням визначена генпланом для житлової та громадської забудови. Територія має зручне положення відносно залізниці. .

    1. У разі виникнення потреби в межах існуючих ділянок перебудови старих або будівництва нових об’єктів, необхідно передбачати заходи що до розміщення об’єктів в межах земельної ділянки згідно зонуванню території.

    В межах села площа території під майбутні забудови складає 0,83га.

    Ділянки під капітальну забудову повинні мати відмітки не менше ніж 2,5 м від рівня ґрунтових вод, ділянки під площинні спортивні споруди, парки, сквери – не менше 1,0 м.

    3.14. Рекомендації щодо розроблення плану зонування території або черговості виконання плану зонування її окремих частин та детальних планів територій

    Території малоповерхової багатоквартирної існуючої житлової і садибної забудови зберігаються та упорядковуються і встановлюються нормативні червоні лінії житлових вулиць та рівень інженерного обладнання містобудівною документацією пропонується зберегти і за час дії розрахункового етапу генерального плану визначити параметри життєдіяльності цих територій.

    Відповідно до завдання на проектування розроблено план зонування с. Плавні.

    3.15. Розрахункові показники та заходи що до розвитку.

    3.15.1. Житлового будівництва

    Житловий фонд складають малоповерхові багатоквартирні житлові будинки та індивідуальні садибні житлові будинки.

    Нове житлове будівництво передбачається здійснювати відповідно до структури житлової забудови, визначеної завданням на розроблення генерального плану.

    Генеральним планом передбачені території для будівництва садибної забудови площею 0,83га від вул. Шевченко в північній частині села.

    Загальна кількість нового житла на кінець розрахункового етапу (15-20 років) становитиме 12квартир,

    Передбачається будівництво житлових будинків ІІ і ІІІ ступеня вогнестійкості.
    1   2   3   4   5   6   7


    написать администратору сайта