Главная страница

Виберіть правильну відповідь Симптом Мерфі це


Скачать 1.46 Mb.
НазваниеВиберіть правильну відповідь Симптом Мерфі це
Дата14.06.2022
Размер1.46 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файлаtest .docx
ТипДокументы
#589894
страница69 из 82
1   ...   65   66   67   68   69   70   71   72   ...   82

46

Хвора 64-х років скаржиться на постійний тупий біль у правій здухвинній ділянці,схуднення на 20 кг за 6 місяців, стійкі закрепи, відсутність апетиту. -Об-но: шкіра землистого кольору, тургор її знижений.В правій здухвинній ділянці пальпується інфільтрат 6х8 см,щільний,мало рухливий, неболючий. Вільна рідина в черевній порожнині не визначається.При аускультації-посилення кишкових шумів. В крові: Hb-80 г/л. Реакція Грегерсена позитивна. Який найбільш вірогідний діагноз?

A * Рак сліпої кишки

47

Хворий 62 років скаржиться на біль за грудиною, погане проходження твердої і рідкої їжі,неприємний запах з роту, підвищене виділення слини,схуднення на 15 кг за 2місяці. Апетит збережений.Об-но: риси обличчя загострені. Шкіра бліда з землистим відтінком, тургор її знижений.Печінка не збільшена.Hb крові - 86 г/л.Реакція Грегерсена позитивна. Яка патологія зумовила дану клінічну картину?

A * Рак стравоходу.

48

Б-ной жалуется на наличие патологического образования, появляющегося в правой паховой области при физической нагрузке.Образование округлой формы, диаметром около 4 см, при пальпации мягко-эластической консистенции, располагается у медиальной части пупартовой связки. Образование расположено кнутри от семенного канатика. Сформулируйте предварительный диагноз.

A * правосторонняя прямая паховая грыжа

49

Хворий Х., 40 років,під час покосу одержав різану рану в області лівого підколінного згину. Кровотеча інтенсивна, кров фонтанує.Пальцевим притисненням артерії в паху кровотечу тимчасово зупинено.Для доставки потерпілого в хірургічне відділення вирішено накласти на стегно джут. Яка допустима тривалість накладання джута?

A * 2 години

50

Хворий 38 років госпіталізований з скаргами на кашель з виділенням гнійного харкотиння (до 60-80 мл на добу), підвищення температури тіла до 39 С.Захворювання пов’зує з переохолодженням.Пульс - 96 за 1 хв,ритмічний.

АТ-110/60 мм рт.ст.При огляді відставання правої половини в

диханні.ЧД -30 за1хв.Перкуторно локальне притуплення біля кута лопатки.Ауск-но-вологі різнокаліберні хрипи,амфоричне дихання. Який з попередніх діагнозів найбільш ймовірний?

A *Гострий абсцес легені.

51

Больная 35-ти лет жалуется на высокую температуру тела, боли в верхне-наружном квандранте правой ягодицы, которые появились после инъекции.Болеет 3 суток.В месте инъекции имеется гиперемия кожи,болезненный инфильтрат с размягчением в центре. Установлен диагноз: Постъинекционный абсцесс правой ягодицы.Дальнейшая тактика хирурга?

A * Вскрытие абсцесса, санация и дренирование полости

52

Хворий 62 років скаржиться на наявність випинання в лівій паховій ділянці,яке поступово збільшувалось.Об-но:в лівій паховій ділянці випинання розміром 5-6см,щільне,еластичне, болюче, в черевну порожнину не вправляється, шкіра над

ним не змінена, зовнішнє пахове кільце пропускає кінчик пальця.Який найбільш імовірний діагноз?

A Паховий лімфаденіт

53

У хворого 29 років 3 дні тому з'явився біль пульсуючого характеру в ділянці прямої кишки,підвищення температури тіла,загальна слабість.Пальпаторно:локальна болючість в анальній ділянці на 6 годині.При пальцевому дослідженні прямої кишки болючий інфільтрат,що досягає не вище гребінцевої лінії. Який найбільш імовірний діагноз?

A Гострий парапроктит

54

Вам пришлось прийти на помощь женщине 58 лет, у которой возникло обильное кровотечение из разорвавшегося варикозного расширенного венозного узла на левой голени. В чем заключается первая помощь?

A Возвышенное положение конечности. Давящая стерильная повязка

55

У хворої 48-ми років 4 доби тому з'явився біль у правій половині черева,який спочатку наростав і до кінця другої доби став поступово вщухати, підсилюючись при різких

рухах та кашлі.Температура тіла спочатку була 38C і поступово знизилася до 37,5C.Стан задовільний,Ps- 84/хв.Язик вологий.В правій здухвинній ділянці відмічається слабо виражена напруга м'язів,через яку пальпується щільне болюче пухлиноподібне утворення з нерівним контуром і обмеженою рухливістю. Який найбільш вірогідний діагноз?

A Апендикулярний інфільтрат

56

Хвора 36 років госпіталізована зі скаргами на гострі болі за грудиною, які виникли після випадкового проковтування риб'ячої кістки.При езофагогастроскопії виявити стороннє тіло не вдалося.Біль підсилився,локалізувався між лопатками.Через добу підвищилась температура тіла, погіршився стан, підсилилась дисфагія.Яке ускладнення має місце?

A Перфорація стравоходу з розвитком медіастиніту

57

У хворого підозрюється центральний рак легені.Який метод дослідження найбільш інформативний для верифікації та локалізації первинної пухлини при даній патології?

A *Бронхоскопія з біопсією

58

Хворий 19 років госпіталізований з ознаками гострого деструктивного апендициту.З анамнезу відомо про наявність у хворого гемофілії В. Які антигемофільні препарати

найбільш доцільно включити в комплекс лікування у до- та післяопераційному періоді?

A Свіжозаморожена плазма

59

Після перенесеної простуди хворий госпіталізований через 4 дні зі скаргами на кашель з виділенням поодиноких плювків слизуватого харкотиння. Через 2 дні одноразово виділилось біля 250мл гнійного харкотиння з прожилками крові.Стан

середньої важкості.ЧД - 28-30 за хв.,пульс - 96 за хв.,АТ - 110/70 мм рт.ст.Дихання над лівою легенею везикулярне, над правою-ослаблене,вологі різнокаліберні хрипи над н/часткою та амфоричне дихання біля кута лопатки.Який найбільш імовірний діагноз?

A Гострий абсцес легені

60

Хворий 24 років переведений у торакальне відділення із загального хірургічного стаціонару з гострою посттравматичною емпіємою плеври.На рентгенограмі справа видно горизонтальний широкий рівень рідини. Який метод лікування необхідно призначити?

A Пункція та дренування плевральної порожнини

61

У хворої 65 рокiв при пальпацii живота в областi пупка i вище пальпується пухлина розмiром 13х8 см,помiрно болюча при пальпацii, не змiщується,пульсує.Ауск-но:систолічний шум. Який найбільш вірогідний дiагноз?

A Аневризма черевної аорти

62

У новонародженого хлопчика на третьому тижні життя протягом тижня спостерігається блювання фонтаном кислого запаху,без домішків жовчі,видима перистальтика в епігастрії, втрата ваги, закрепи.Апетит збережений.Яка патологія

найбільш вірогідно відповідає даній клінічній картині?

A Вроджений пілоростеноз

63

У дитини 3 років з моменту народження спостерігається затримка випорожнення,кожні 3 - 4 дні мати робить клізми. Хлопчик відстає від своїх однолітків у фізичному розвиткові. Відмічається блідість шкіряних покривів,здуття живота.Яке захворювання у дитини слід припустити?

A Хвороба Гіршпрунга

64

Мати 1-місячної дівчинки помітила асиметрію складок на стегні дитини.Об-но:вкорочення лівої кінцівки, невелика зовнішня ротація,обмежене розведення ніг,зігнутих в кульшових суглобах. Встановлено діагноз:дисплазія лівого кульшового суглобу.Який лікувальний засіб доцільно застосувати?

A Стремена Павліка,відводящі шини

65

Хвора 55 років скаржиться на болі в поперековій ділянці хребта,що віддають у праву ногу.Рухи в хребті різко обмежені,м’язи напружені. На рентгенограмі в поперековій

ділянці хребта виявлено звуження міжхребцевої щілини, склероз замикаючих пластинок хребців,крайові розростання тіл хребців.Який найбільш вірогідний діагноз?

A Остеохондроз поперекової ділянки хребта

66

Хвора 64 років скаржиться на біль у правому кульшовому суглобі, який віддає в стегно. Біль збільшується після відпочинку та зменшується при ходьбі. Хворіє кілька років. Об-но: незначна згинально-приводна контрактура.На рентгенограмі кульшового суглобу виявлено звуження суглобової щілини, виражені крайові остеофіти.Який найбільш імовірний діагноз?

A Деформуючий артроз кульшового суглобу І-ІІ ст

67

Потерпіла 60 років підслизнулась і впала на розігнуту долоню правої руки.Об-но:променево-зап’ястковий суглоб припухлий.Відмічається багнетоподібна деформація.Пальці напівзігнуті,активні рухи в них обмежені. Який найбільш

ймовірний діагноз?

A Перелом променевої кістки в типовому місті

68

У хворої 65 років стався напад інтенсивного болю у правому підребір'ї,нудота,багаторазова блювота.Після спазмолітиків біль майже зник,але через добу після нападу з'явилась жовтяниця.Сеча стала темною,кал білий.Пальпується

збільшений,напружений,болючий жовчний міхур.Печінка +3 см.Лейкоцити –10х10*9/л,білірубін крові – 64 ммоль/л, переважає прямий.Який діагноз найбільш вірогідно відповідає такій картині?

A Жовчнокам'яна хвороба, холедохолітіаз

69

Хвора 55 років скаржиться на відсутність сечовиділення протягом 2-х діб,відсутність покликів до сечовипускання,тупі болі в лівій поперековій ділянці.Дві доби тому був напад лівоторонньої ниркової кольки.Десять років тому з приводу пієлонефрозу видалено праву нирку.Об-но:стан задовільний, сечовина 27 ммоль/л,креатин-0,2 ммоль/л.Оглядова урограма:зліва на рівні тіла-тінь конкремента розмірами 1х0.5см.Яке лікування слід призначити хворій?

A Оперативне лікування

70

Хворий 60 років скаржиться на прискорене, болісне сечовипускання, появу домішок крові зі згортками в кінці сечовипускання. Який метод дослідження допоможе встановити діагноз?

A Оглядова цистоскопія

71

Хворий 75 років скаржиться на почащене сечовиділення (4-5 разів за ніч),потоншення струменя сечі.Об-но:при пальпації простата збільшена - 4х6 см,туго-еластичної консистенції,з чіткими контурами,гладенька.Урофлоурометрія: 42 мл/сек. УЗД: в просвіті сечового міхура додаткове утворення з чіткими контурами.Залишкової сечі - 100 мл.Який найбільш імовірний діагноз?

A Доброякісна гіперплазія простати

72

Чоловік 67 років страждає на гіпертонічну та ішемічну хворобу серця, гастрит.Захворів раптово.Біль інтенсивного характеру в епігастральній ділянці, який згодом розповсюдився в праву половину живота.Відмічає ірадіацію болю в праве плече і надпліччя.Блювоти не було.Стан важкий. Живіт помірно здутий,напружений і різко болючий в епігастрії і правій половині живота. Позитивні симптоми подразнення очеревини.На оглядовій рентгенограмі живота вільного повітря під куполами діафрагми не виявлено. Лейкоцити – 11,5х10 9/л.Який найбільш вірогідний діагноз?

A Гострий холецистит. Перитоніт.

73

В хірургічному стаціонарі у хворого 52 років, за годину до планової операції різко підвищився артеріальний тиск, з'явилась тахікардія, тремор рук. Хворий розгублений, тривожний,пригнічений,переживає страхи,песимістично оцінює свою перспективу,відмовляється від операції.Якою повинна бути тактика лікаря-хірурга?

A Розпочинати операцію після корекції АТ та седативної терапії

74

Пацієнт 28 років скаржиться на болі в ногах при крокуванні, мерзлякуватість ступнів,пальців.Хворіє протягом року.Об-но: шкіра ніг бліда, прохолодна,тургор знижений, гіпотріхоз. Пульсація на стегнових і підколінних артеріях ослаблена, на артеріях ступнів пальпується після нітрогліцеринової проби. Реографічний індекс <1.Кут a – 70°.Який найбільш імовірний діагноз?

A Облітеруючий ендартеріїт

75

У хворого 24 років, який нещодавно переніс амебну дизентерію та пройшов курс лікування з клінічним одуженням, з'явились зростаючі, досить інтенсивні болі в

правому підребір'ї, що посилюються при диханні. Температура тіла підвищилась і стала носити інтермітуючий характер.З'явилась виснажлива лихоманка і хворий став прогресивно втрачати у вазі. Об'єктивно: печінка збільшена ( +3 см),болюча. Фізіологічні відправлення в нормі. Лейкоцити крові - 17х10*9/л. Яке додаткове дослідження треба провести хворому для встановлення діагнозу?

A Ультразвукове дослідження печінки

76

Через 3 місяці після резекції 2/3 шлунку по Гофмейстеру–Фінстереру хворий звернувся зі скаргами на сильну слабкість, що виникає через 15–20 хвилин після їжі і

супроводжується відчуттям жару в верхній половині тулуба, різким потовиділенням.Через деякий час починається запаморочення голови, шум у вухах, сонливість,поліурія та рідке випорожнення. Болю в животі немає, проте хворий відмічає відчуття повноти в шлунку на початку нападу. Напади більш виражені при вживанні їжі, багатої на вуглеводи. Хворий не набирає ваги після операції, дефіцит складає 8 кг.Яке ускладнення виникло у хворого?

A Демпінг–синдром

77

Хворий 42 років лікується з приводу гострого абсцесу середньої долі правої легені в стадії дренування .У хворого раптово виник сильний біль у правій половині грудної клітки, задишка, стан різко погіршився. Об'єктивно: ЧДР -28/хв., ціаноз,участь додаткових м'язів в акті дихання, асиметрія грудної клітки. Над правою легенею визначається притуплення перкуторного звуку в нижніх відділах та тимпаніт в верхніх відділах. Ауск-но визначається різко ослаблене везикулярне дихання з середньо та крупнопузирчастими хрипами.Яке найбільш вірогідне ускладнення виникло у хворого?

A Правобічний тотальний піопневмоторакс

78

Хворій 44 років була проведена езофагоскопія з приводу непрохідності стравоходу. Езафагоскопія проходила без ускладнюючих моментів, проте на наступний день у хворої з'явилась емфізема обох надключичних ділянок, болі при ковтанні за грудиною,ціаноз. Температура підвищилась до 39°С. В крові:лейкоцити - 16х10 9/л, зсув лейкоцитарної формули вліво.На рентгенограмі визначається обмежене затемнення в задньому середостінні на рівні біфуркації трахеї. Був поставлений діагноз розриву стравоходу. Яку тактику лікування найбільш доцільно вибрати?

A Консервативне антибактеріальне лікування

79

Дитинi 1,5 мiсяцi. Мати скаржиться на щоденне нечасте блювання зразу пiсля годування, “фонтаном”.Об'єм блюватних мас завжди бiльший вiд спожитої їжi. Хворiє

з 2-тижневого вiку.Дитина в'яла,шкiра блiда,збирається в складки,якi повiльно розправляються.Дефiцит маси тiла 24%.Чiткий симптом “пiскового годинника”.Закрепи.Сечi мало. Який дiагноз є найiмовiрнiшим?

A Пiлоростеноз

80

У хворого 25-ти років раптово з'явились нудота, запаморочення, загальна слабкість,блювання “кавовою гущеною” та згортками крові. Об'єктивно: стан важкий,шкіра

бліда,вкрита холодним потом.Пульс-120/хв,АТ–90/60 мм рт.ст., Нb – 60 г/л,еритроцити –2,1х10*12 /л,лейкоцити – 12,6х10* 9/л, гематокрит – 25%.Пальпаторно:живіт м'який, неболючий, аускультативно: перистальтика посилена,

перкуторно:тимпаніт.Per rectum: ампула прямої кишки заповнена каловими масами звичайного кольору.Яке досдідження найбільш інформативне для встановлення джерела кровотечі?

A Фіброезофагогастроскопія

81

Хворий 41 років, мисливець, скаржиться на важкість в ділянці правого підребір'я.Інших скарг немає. В анамнезі рік тому - безпричинна кропивниця і свербіж шкіри.Об-но:край печінки пальпується на 3 см нижче реберної дуги, заокруглений,неболючий. Іншої патології при фізикальному дослідженні хворого виявити не вдалося. Температура нормальна. При рентгенологічному дослідженні визначається випинання в ділянці правого купола діафрагми напівсферичної форми. Про яке захворювання можна думати в даному випадку?

A Ехінококоз печінки

82

Хворий скаржиться на тупий біль в паху при тривалій ходьбі і фізичному навантаженні.Об-но:в пахвинній ділянці визначається овоїдної форми мягкоеластичний утвір розміром 5х6 см, що виходить з зовнішнього отвору пахвинного каналу.Діаметр отвору 1,5 см. Елементи сім”яного канатика пальпуються медіально від утвору. Який імовірний діагноз?

A Коса пахова грижа

83

Больная 32 лет была сбита автомобилем. Жалобы на боль внизу живота, над лобком с иррадиацией в промежность, прямую кишку, учащенное, затрудненное и болезненное мочеиспускание малыми порциями, примесь крови в моче. При объективном обследовании определяется напряжение над лобком, перкуторно -притупление,распространяющееся на подвздошную область.Какой предварительный диагноз?

A Внебрюшинный разрыв мочевого пузыря

84

У новорожденного в роддоме отмечались приступ кашля после приема пищи.Выписан на 18 сутки в связи с перенесенной пневмонией. В течение 1,5 месяцев дважды перенес пневмонию.Периодически отмечаются приступы кашля после приема пищи, особенно на левом боку. Об-но: гипотрофия ІІ ст.;единичные влажные хрипы,одышка.Стул и диурез не нарушены. Каков наиболее вероятный диагноз?

A Трахео-пищеводный свищ

85

У ребенка 3,5 лет диагностирована двусторонняя вирусно бактериальная пневмония.Последние 4 дня состояние ухудшилось.Наросли одышка и бледность,фебрильная температура.Отказывается от пищи.Об-но:правая половина

грудной клетки выбухает, межреберные промежутки сглажены.Перкуторно справа -тупой звук, дыхание не прослушивается. Границы сердца смещены влево. В крови

гиперлейкоцитоз, нейтрофильный сдвиг, токсическая зернистость лейкоцитов.Каков наиболее вероятный диагноз?

A Двусторонняя вирусно-бактериальная пневмония пиоторакс справа

86

Ребенок 5 лет получает комплексную терапию по поводу двусторонней вирусно-бактериальной пневмонии. На последней рентгенограмме наряду с уменьшением инфильтрации легочных полей отмечено появление мелких полостей,содержащих жидкость. Во время еды ребенок закашлялся,стал резко беспокойным,наросла одышка.Об-но: цианоз слизистых, выбухание левой половины грудной клетки.Перкуторно слева у верхушки легкого - тимпанит, от ІІІ ребра книзу-притупление, дыхание не прослушивается. Границы сердца смещены вправо.Каков наиболее вероятный диагноз?

A Двусторонняя вирусно-бакткериальная пневмония пиопневмоторакс слева

87

Больная 70 лет жалуется на резкую слабость, исхудание, чередование запоров и поносов.Выявлена положительная реакция на скрытую кровь.При пальпации живота в правом фланке- плотное образование диаметром до 6 см, в крови –

анемия. Какой диагноз ?

A *Рак восходящей ободочной кишки

88

Больная 73 лет жалуется на резкую слабость, исхудание на 16 кг за месяц,болезненность правой половины живота, повышение температуры тела в вечерние часы до 37,7С.В крови – анемия.При пальпации живота определяется образование в правой подвздошной области – плотное, болезненное, диаметром до 6 см,без четких границ.Какой наиболее вероятный диагноз?

A Рак слепой кишки

89

У учащегося ПТУ обнаружена асимметрия лопаток, треугольник талии меньше выражен слева,слева на спине имеется мышечный валик, угол искривления дуги позвоночника – 20°,искривление частично исчезает при активном выпрямлении спины. Диагноз?

A Сколиоз I-II степени

90

Больной 43 года жалуется на боли в животе через 1 час после еды, тошноту, рвоту,плохой аппетит.Болеет 3 месяца. В левой надключичной области плотный лимфоузел до 2 см. Живот мягкий, болезненный в эпигастрии, ближе к правому

подреберью. Печень плотная, бугристая, ниже подреберья на 5 см.В брюшной полости свободная жидкость.Каков наиболее вероятный диагноз у больного ?

A Рак желудка

91

Снимая с трехлетней девочки свитер, мать резко потянула ее за кисть,после чего ребенок заплакал от боли.Указывает на болезненность в области локтевого сустава. При попытках активных и пассивных супинационных движений девочка проявляет беспокойство.Какое повреждение у ребенка наиболее вероятно?

A Подвывих головки лучевой кости

92

Женщина 78 лет упала с упором на область тазобедренного сустава. Жалуется на боли в паховой области. Самостоятельно поднять выпрямленную ногу не может.

Левая стопа ротирована кнаружи. Определяется относительное укорочение конечности на 2 см. Каков предварительный диагноз?

A Перелом шейки бедренной кости


93

При осмотре девочки 10 лет врач определил, что все физиологические изгибы ее позвоночника едва обозначены. Вследствие слабо выраженного шейного лордоза голова наклонена кпереди. Какой тип спины у ребенка?

A Плоская

94

При осмотре родившегося в ягодичном предлежании новорожденного педиатр установил ограничение пассивного отведения правого бедра и щелчок при отведении, асимметрию паховых и бедренных ягодичных складок. Какой признак достоверно свидетельствует о наличии врожденного вывиха бедра у ребенка?

A Щелчок при отведении бедра

95

После ранее перенесенного гнойного отита мальчика 1-го года стали беспокоить боли в верхней трети левого бедра, повысилась температура тела до 39C.Об-но:припухлость бедра в верхней трети и сглаженность паховой складки.

Конечность в полусогнутом положении.Активные и пассивные движения невозможны из-за резких болей. Какой наиболее вероятный диагноз?

A *Острый гематогенный остеомиелит

96

У больной диагностирован левосторонний лактационный мастит. Ввиду ухудшения состояния - госпитализирована. Объективно: левая молочная железа увеличена в объеме, напряжена, болезненна при пальпации. В нижнем наружном квадрате прощупывается инфильтрат размерами 4х5х6 см, с симптомами флюктуации в центре.Какой из перечисленных разрезов необходимо произвести в данном случае?

A Радиальный

97

Ребенок 8 лет доставлен в клинику спустя 1 час после травмы живота. Общее состояние тяжелое. Бледен. Живот увеличен в объеме. Перкуторно на всем протяжении - тимпанит, печеночная тупость не определяется. Разлитая

болезненность по всему животу, выраженное напряжение мышц брюшного пресса.Какой наиболее вероятный диагноз?

A Повреждение полого органа, перитонит

98

Больной 62 лет обратился с жалобой на периодическое отхождение червеобразных кровяных сгустков с мочой. В правой половине живота при пальпации определяется

бугристое, безболезненное, подвижное образование. Какой из перечисленных методов обследования необходимо применить в первую очередь?

A УЗИ почек и забрюшинного пространства

99

Девочка 12 лет заболела остро 6 часов назад, когда появились схваткообразные боли в животе, тошнота, многократная рвота съеденной накануне пищей. Стул и

газы не отходили. Два месяца назад больная перенесла аппендэктомию. На передней брюшной стенке правее пупка контурируется опухолевидное образование со звуком высокого тимпанита над ним. Каков наиболее вероятный диагноз?

A Спаечная кишечная непроходимость

100

В приемное отделение доставлен больной в бессознательном состоянии, с периодическими приступами клонических судорог. По словам родственников, он много лет страдал заболеванием желудка. За последний месяц у больного ежедневно были обильные рвоты, и он сильно похудел.Объективно: больной истощен, обезвожен, в эпигастральной области имеется пигментация кожи и

определяется шум плеска. Какой диагноз наиболее вероятен?

A Язвенный стеноз. Гастрогенная тетания

101

Больной 26-ти лет поступилв стационар на 7-й день заболевания.По данным анамнеза и клинической картины в момент осмотра поставлен диагноз - острый аппендицит. Однако, в правой подвздошной обл.определяется плотное,

неподвижное образование размером 10х12 см, прилегающее к гребешку подвздошной кости, болезненное при пальпации.Общее состояние больного вполне удовлетворительное, перитониальные симптомы не выражены. Каков наиболее вероятный диагноз?

A Аппендикулярный инфильтрат
1   ...   65   66   67   68   69   70   71   72   ...   82


написать администратору сайта