Главная страница
Навигация по странице:

  • Бағалау

  • Мысалы

  • Сабақ соңы Рефлексия

  • Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Квадрат түбір және иррационал өрнек Күні

  • Сынып: 8 «А» Қатысқандар: Қатыспағандар

  • Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

  • Сабақтың кезеңі

  • Мысал

  • Сабақ ортасы Мысал

  • 8 сынып алгебра қмж 1-тоқсан. 1 токсан. за мерзімді жоспарды тарауы Кні


    Скачать 1.77 Mb.
    Названиеза мерзімді жоспарды тарауы Кні
    Анкор8 сынып алгебра қмж 1-тоқсан
    Дата13.12.2021
    Размер1.77 Mb.
    Формат файлаdocx
    Имя файла1 токсан.docx
    ТипДокументы
    #301991
    страница3 из 8
    1   2   3   4   5   6   7   8

    Сабақтың барысы

    Сабақтың кезеңі

    Педагогтың әрекеті

    Оқушының әрекеті

    Бағалау

    Ресурстар

    Сабақтың басы

    Оқулықпен жұмыс.

    №31 Есептеңдер: А деңгейі

    1. + 5 = 0,7 + 5=5,7

    2. 10 - =10-10 = 0

    3. - 11 = 8-11= -3

    4. = 5 • 0,2= 1

    5. = • 2,5=2

    6. 09 • =0,09•0,3=0,027

    № 32 Егер

    1. х=5 олса, онда = = = 4

    2. у = 91 болса, онда = 3

    3. а = 1,29 және в = 2,71 болса,онда = = 2

    4. m=31,1 және n = 6,1 болса ,онда = = 5




    Мысалы 1: себебі 8 , ,

    себебі , 1,5

    Мысалы 2:Түбірдің мәнін табу:

    №37 Есептеңдер В деңгейі

    1. 20 • + = 20 • 2,5 + •13= \

    = 50 + =

    1. 15 - = 15•0,4 - • 29 = 6 – 2,5=3,5

    2. - 0,8 0,25-0,96= - 0,71

    №38. Өрнектің мәнін табыңдар: С деңгейі

    1. мұндағы а = 16, в = 11

    = =10

    1. мұндағы х = 5, в = 0,1

    = 0,7

    Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады.

    Презентация

    Сабақ ортасы

    Екі топқа қима суреттерді құрастыру арқылы есептер беру.
    1 топқа :

    2 топқа:
    Жаңа тақырыпты оқушылар жұппен,топпен талқылау арқылы «Тұжырымдамалық картаға» салады.

    .

    Критерилер: 1) Тақырыптың толық қамтылуы;

    2) Анықтамалардың дұрыс қолданылуы;
    Жеке, жұппен, топпен жұмыс істейді .Тақырыпты анықтайды.

    Топта «Квадрат түбірдің анықтамасы» тақырыбын талқылайды, жіктейді, сипаттайды, түсіндіреді, жалпылайды, мысалдар келтіреді, постерге түсіреді.
    Тақырыпты ашқан соң, топтарға «Екі жұлдыз, бір тілек» арқылы бағалау әдісін ұсынады.


    Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады.




    Сабақ соңы

    Рефлексия

    Бүгінгі сабақ қандай пәнмен байланысты болды?

    Қандай қосымша жаңа сөздермен таныстыңыз?

    Сабақтан қандай әсер алдыңыз?

    Сабаққа бір ұсыныс.

    №1.Сандардың квадратын табыңдар: 1) 1)

    №2.Айнымалының қандай мәнінде өрнектің мағынасы бар:

    1) ; 2)

    №3.Түбірдің мәнін табыңдар: 1) ; 2) 3)


    Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады.






    Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Квадрат түбір және иррационал өрнек

    Күні:

    Мектеп: Н.Ильясов атындағы № 9 мектеп-гимназия

    Мұғалімнің аты-жөні: Сардарбекова Г.Б.

    Сынып: 8 «А»


    Қатысқандар:

    Қатыспағандар:

    Сабақтың тақырыбы

    Квадрат түбір

    Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

    8.1.2.1

    Арифметикалық квадрат түбірдің қасиетерін қолдану


    Сабақтың мақсаты

    Арифметикалық квадрат түбірдің қасиетерін қолдана отырып есептер шығару


    Сабақтың барысы

    Сабақтың кезеңі

    Педагогтың әрекеті

    Оқушының әрекеті

    Бағалау

    Ресурстар

    Сабақтың басы

    Квадрат түбірдің қасиеттері:

    1. М: =10 , .

    2. , мұндағы .

    3. , мұндағы .

    4. ,

    Квадрат түбір қасиеттерін білу квадрат түбір таңбасы бар өрнектерді түрлендіру барысындақажет.

    Үлкен сандардан квадрат түбір шығарғанда 5-сыныпта өткен бағандап жіктеу тәсілін пайдаланған ыңғайлы.


    Мысал1.Түбірдің мәнін табу:


    Мысал2.Өрнектің мәнін табу:






    Мысал3.Көбейткіштерге жіктеу арқылы есептеу:

    1. .

    2. .


    Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады.

    Презентация

    Сабақ ортасы

    Мысал5.Сандарды салыстыру:

    1. 3 және . Салыстырудың 2 тәсілін жасайық. Есептің түріне қарай олардың ыңғайлысын пайдалануға болады.

    1-тәсіл. 3 , демек 3

    2-тәсіл. 3 , демек 3

    1. және .Бірдей түбірлер астындағы сандарды салыстырғанда түбірлер астында тұрған сандарды салыстыру жеткілікті. Олай болса 4,3 4,75 ,демек

    .

    1. 2,1 және

    2,1= . Ал , демек 2,1 .


    №1.Түбірдің мәнін табыңдар: .

    №2.Өрнектің мәнін табыңдар: .

    №3.Көбейткіштерге жіктеу арқылы есептеу: .

    №5.Сандарды салыстырыңдар:1) 2 және ; 2) және ; 3) және 4



    Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады.




    Сабақ соңы

    Рефлексия

    Бүгінгі сабақ қандай пәнмен байланысты болды?

    Қандай қосымша жаңа сөздермен таныстыңыз?

    Сабақтан қандай әсер алдыңыз?

    Сабаққа бір ұсыныс.

    №1.Түбірдің мәнін табыңдар:

    №2.Өрнектің мәнін табыңдар:

    №3.Көбейткіштерге жіктеу арқылы есептеу:

    №5.Сандарды салыстырыңдар:1) 2 және ; 2) және ; 3) және 4



    Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады.






    Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Квадрат түбір және иррационал өрнек

    Күні:

    Мектеп: Н.Ильясов атындағы № 9 мектеп-гимназия

    Мұғалімнің аты-жөні: Сардарбекова Г.Б.

    Сынып: 8 «А»


    Қатысқандар:

    Қатыспағандар:

    Сабақтың тақырыбы

    Квадрат түбір

    Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

    8.1.2.1

    Арифметикалық квадрат түбірдің қасиетерін қолдану


    Сабақтың мақсаты

    Арифметикалық квадрат түбірдің қасиетерін қолдана отырып есептер шығару
    1   2   3   4   5   6   7   8


    написать администратору сайта