|
8 сынып алгебра қмж 1-тоқсан. 1 токсан. за мерзімді жоспарды тарауы Кні
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі
| Педагогтың әрекеті
| Оқушының әрекеті
| Бағалау
| Ресурстар
| Сабақтың басы
| Өзіндік жұмыс
№ 1 Көбейткіштерді квадрат түбір таңбасы алдына шығарыңыз:
а) ;
b) ;
с)
d) № 2 Көбейткіштерді квадрат түбір астына алыңыз:
а)
b)
c)
| №3. Көрсетілген амалды орындаңыз:
№4. Көбейткішке жіктеңіз:
№5. Есептеңіз:
| Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады.
| Презентаци
https://bilimland.kz/kk/subject/algebra/8-synyp/kobejtkishti-kvadrat-tubir-tangbasynyng-aldyna-shyharu?mid=%info%(я
| Сабақ ортасы
| көбейткішті квадрат түбір белгісінің астына алу үшін, квадрат түбірдің қасиетіне сүйене отырып, осы көбейткіштің квадратын түбір таңбасының астына енгізу керек, яғни кез келген үшін теңдігі орындалады.
Мысал2. Көбейткішті түбір таңбасының астына алу:
а)
b) ;
c)
6
| Мысал3.Көрсетілген амалды орындаңыз:
Шешуі:
Жауабы:
| Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады.
| https://bilimland.kz/kk/subject/algebra/8-synyp/kobejtkishti-kvadrat-tubir-tangbasynyng-aldyna-shyharu?mid=%info%(
| Сабақ соңы
| (Қ Топпен есеп шығару, меңгеру
Кітаппен жұмыс.
Тақырыптарға шолу
Карточкалармен жұмыс
Топтарға жаңа тақырып бойынша Кітаппен жұмыс атқару үшін әр топқа кітаптағы тапсырмалармен жұмыс істеуді тапсыру, мағанасын талдау
| Бағалау парақшасы Дұрыс жауапқа 5 балл.
Оқушының аты-жөні
| ТВ шоу
| «Стоп-кадр» әдісі
| Кластер
| Топтық жұмыстарды қорғау
| Балл
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Рефлексия . Сабақ туралы өз ойларын жазу.
МАҒАН ЖЕТКІЛІКСІЗ, МАҒАН КЕРЕК ЕМЕС! Меңгеріп алдым, ӘЛІ ІЗДЕНЕМ!
| Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады.
| https://bilimland.kz/kk/subject/algebra/8-synyp/kobejtkishti-kvadrat-tubir-tangbasynyng-aldyna-shyharu?mid=%info%(
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Квадрат түбір және иррационал өрнек
| Күні:
| Мектеп: Н.Ильясов атындағы № 9 мектеп-гимназия
| Мұғалімнің аты-жөні: Сардарбекова Г.Б.
| Сынып: 8 «А»
| Қатысқандар:
| Қатыспағандар:
| Сабақтың тақырыбы
| функциясы, оның графигі және қасиеттері
| Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
| 8.4.1.1
функциясының қасиеттерін білу және оның графигін салу;
| Сабақтың мақсаты
| Есеп шығару барысында функциясының қасиеттерін білу және оның графигін салу;
| Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі
| Педагогтың әрекеті
| Оқушының әрекеті
| Бағалау
| Ресурстар
| Сабақтың басы
| Оқушылардың сабаққа дайындығы.Сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл күй қалыптастыру. Сабақ мақсатымен таныстыру.
Жаңа сабаққа деген қызығушылықтары оянып,ерекше ынтамен кіріседі.
Біліміңді сынап көр (өтілген тақырыптарға шолу жасау)
1.Теріс емес а санының квадрат түбірі деп қандай санды айтамыз?
(теріс емес а санының квадрат түбірі деп квадраты а-ға тең в санын атайды)
2. Арифметикалық квадрат түбірдің анықтамасы.
(квадрат а-ға тең кез келген теріс емес в саны теріс емес а санының арифметикалық квадрат түбірі деп аталады)
3.Көбейтіндідіен арифметикалық квадрат түбір қалай табылады? (әрбәр көбейткіштен жеке түбір тауып , нәтижелерін көбейту керек)
4. Бөліндіден арифметикалық квадрат түбір қалай табылады?
| Бағалау парғына толық дұрыс болғанда + белгісі салынады
Өзін-өзі стикер арқылы бағалайды
| Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады.
| Презентаци
https://bilimland.kz/kk/subject/algebra/8-synyp/kobejtkishti-kvadrat-tubir-tangbasynyng-aldyna-shyharu?mid=%info%(я
| Сабақ ортасы
| Бүтін көрсеткішті дәреже және оның қасиеттері» туралы жаңа тақырыпқа байланысты «Кім алғыр» әдісін пайдалану
Топтарға жаңа тақырып бойынша сабақты толық меңгерту мақсатында өз пікрлерін сурет арқылы қорғайды, ол үшін конвертке салынған сұрақтар таратылады.Тақырып туралы өз ойларын суретке салады
Компьютердің көмегімен осы функцияның графигін сызамыз. График деген ұғым сендерге бұрыннан таныс. Бұған дейін сендер Функциясының графигімен таныссыңдар. Кәне,кім айтады? Квадрат функцияның графигі қалай аталушы еді?
Дәптерлеріңді ашып бүгінгі күнді және тақырыпты жазыңдар. Кесте сызамыз.х-ке мән беру арқылы у-тің мәнін табайық.
Дәптерлеріңді ашып бүгінгі күнді және тақырыпты жазыңдар. Кесте сызамыз.х-ке мән беру арқылы у-тің мәнін табайық.
| Енді координаталық жазықтықта осы нүктелерді белгілейік. Осы нүктелер арқылы жатық сызық сызамыз. Міне, бұл сызық функциясының графигі. Осы координаталық жазықтыққа жаңа өздерің айтқан функциясының графигін қоса сызайық.
Осы графиктерді пайдаланып функцияның қасиеттерін ашып алайық.
| Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады.
| https://bilimland.kz/kk/subject/algebra/8-synyp/kobejtkishti-kvadrat-tubir-tangbasynyng-aldyna-shyharu?mid=%info%(
| Сабақ соңы
| Жаңа материалды түсінгенін тексеру.
Тапсырма №1
АКТ қолдану арқылы слайд көмегімен түсіндіру Тапсырма №2
Пазл стратегиясы
Топтарға мәтін қиындылары беріледі. Шыққан «дискриминант» Әр топқа тапсырма бойыншатапсырмалар таратылады
Әр топтан оқушы шығып жаттығулар орындайды
| .Көбейткіштерді квадрат түбір белгісі алдына шығарыңыз :
1) 3) 5)
2) 4) 6)
Шешуі: ескеріп,
1)
2) ;
| Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады.
| https://bilimland.kz/kk/subject/algebra/8-synyp/kobejtkishti-kvadrat-tubir-tangbasynyng-aldyna-shyharu?mid=%info%(
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Квадрат түбір және иррационал өрнек
| Күні:
| Мектеп: Н.Ильясов атындағы № 9 мектеп-гимназия
| Мұғалімнің аты-жөні: Сардарбекоа Г.Б.
| Сынып: 8 «А»
| Қатысқандар:
| Қатыспағандар:
| Сабақтың тақырыбы
| функциясы, оның графигі және қасиеттері
| Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
| 8.4.1.4
аргументтің берілген мәндері бойынша функцияның мәндерін табу және функцияның мәні бойынша аргументтің мәнін табу;
| Сабақтың мақсаты
| аргументтің берілген мәндері бойынша функцияның мәндерін табу және функцияның мәні бойынша аргументтің мәнін табу, есеп шығару барысында қолдану
| |
|
|