Главная страница
Навигация по странице:

  • Мектеп: Н.Ильясов атындағы № 9 мектеп-гимназия Мұғалімнің аты-жөні: Сардарбекова Г.Б

  • Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

  • Сабақтың кезеңі

  • Мысалы

  • Сабақ ортасы Мысалы

  • Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Квадрат түбір және иррационал өрнек Күні

  • Сынып: 8 «А» Қатысқандар: Қатыспағандар

  • Сабақ ортасы Квадрат түбірдің жуық мәндері.»

  • 8 сынып алгебра қмж 1-тоқсан. 1 токсан. за мерзімді жоспарды тарауы Кні


    Скачать 1.77 Mb.
    Названиеза мерзімді жоспарды тарауы Кні
    Анкор8 сынып алгебра қмж 1-тоқсан
    Дата13.12.2021
    Размер1.77 Mb.
    Формат файлаdocx
    Имя файла1 токсан.docx
    ТипДокументы
    #301991
    страница5 из 8
    1   2   3   4   5   6   7   8



    Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Квадрат түбір және иррационал өрнек

    Күні:

    Мектеп: Н.Ильясов атындағы № 9 мектеп-гимназия

    Мұғалімнің аты-жөні: Сардарбекова Г.Б

    Сынып: 8 «А»


    Қатысқандар:

    Қатыспағандар:

    Сабақтың тақырыбы

    Құрамында квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіру


    Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

    8.1.2.3

    көбейткішті квадрат түбір белгісінің алдына шығару және көбейткішті квадрат түбір белгісінің астына алу

    Сабақтың мақсаты

    көбейткішті квадрат түбір белгісінің алдына шығару және көбейткішті квадрат түбір белгісінің астына алуды меңгеру, есеп шығару барысында қолдану

    Сабақтың барысы

    Сабақтың кезеңі

    Педагогтың әрекеті

    Оқушының әрекеті

    Бағалау

    Ресурстар

    Сабақтың басы

    Нақты сандарға бізге белгілі арифметикалық амалдар (қосу,азайту,көбейту,бөлу) қолданылады.Мысалы іс жүзінде тұрмыста кездесетін нақты сандардың қажетті дәлдікпен алынған жуық мәндеріне шектеулі ондық бөлшектерге қолданылатын ережелер бойынша амалдар қолданылады.

    Мысалы1.





    т.с.с.

    Онда бұл сандардың, мысалы, ондық үлеске дейінгі жуық мәндері былай жазылады:



    жүздік үлеске дейінгі жуық мәндері былай жазылады:

    т.с.


    Мысалы2. Енді осы сандардың кемімен және артығымен алынған жуықтауларын жазайық

    Сандардың кемімен жуықтауларын алғанда сан өзгермей жазылса,артығымен жуықтауын алғанда соңғы цифра 1-ге арттырылып жазылатынын есте ұстау қажет.

    Бүтінгедейінгікемімен және артығымен алынған жуықтауларын жазайық

    1. Бүтінге дейінгі кемімен жуықтауы болса, артығымен жуықтауы .

    2. Бүтінге дейінгі кемімен жуықтауы болса, артығымен жуықтауы .

    3. Бүтінге дейінгі кемімен жуықтауы болса, артығымен жуықтауы .

    Енді 0,1 (ондық үлеске) дейінгі кемімен және артығымен жуықтауларын жазайық:

    1. 0,1-ге дейінгі кемімен жуықтауы болса, артығымен жуықтауы .

    2. 0,1-ге дейінгі кемімен жуықтауы болса, артығымен жуықтауы .

    3. 0,1-ге дейінгі кемімен жуықтауы болса, артығымен жуықтауы т.с.с.




    Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады.

    Презентация

    Сабақ ортасы

    Мысалы3.

    1. -дің бүтінге дейінгі артығымен және кемімен алынған жуықтауын табу.



    1. -тің 0,1 дейінгі артығымен және кемімен алынған жуықтауын табу.



    -тің 0,01 дейінгі артығымен және кемімен алынған жуықтауын табу.



    1. 0,3541- дің 0,1-ге, 0,01-ге дейінгі артығымен және кемімен алынған жуықтауын табу.

    0,3541 0,4 және 0,3541 0,36


    Мыса4. қосындысын 0,01-ге дейінгі дәлдікпен есептеу керек.

    , оның 0,01-ге дейінгі жуықтауы , ал , оның 0,01-ге дейінгі жуықтауы . Олай болса .


    Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады.

    https://bilimland.kz/kk/subject/algebra/8-synyp/kvadrat-tubir-kvadrat-tubirding-zhuyq-manderi?mid=%info%

    Сабақ соңы

    Сабақта орындалатын тапсырмалар:

    №1. Квадрат түбірін анықтауға арналған формуланы пайдаланып, -дың, -дің жуық мәнін анықтаңыз.
    № 2Микрокалькуляторкөмегіментүбірдің жүздік үлеске дейінгі жуық мәндерін табыңыз:


    № 1 Квадрат түбірін анықтауға арналған формуланы пайдаланып, -ның, -дің жуық мәнін анықтаңыз.
    № 2Микрокалькуляторкөмегіментүбірдің ондық үлеске дейінгі жуық мәндерін табыңыз:


    Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады.






    Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Квадрат түбір және иррационал өрнек

    Күні:

    Мектеп: Н.Ильясов атындағы № 9 мектеп-гимназия

    Мұғалімнің аты-жөні: Сардарбекоа Г.Б.

    Сынып: 8 «А»


    Қатысқандар:

    Қатыспағандар:

    Сабақтың тақырыбы

    Құрамында квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіру


    Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

    8.1.2.3

    көбейткішті квадрат түбір белгісінің алдына шығару және көбейткішті квадрат түбір белгісінің астына алу;


    Сабақтың мақсаты

    Есеп шығару барысында көбейткішті квадрат түбір белгісінің алдына шығару және көбейткішті квадрат түбір белгісінің астына алу;


    Сабақтың барысы

    Сабақтың кезеңі

    Педагогтың әрекеті

    Оқушының әрекеті

    Бағалау

    Ресурстар

    Сабақтың басы

    1. Көбейткішті түбір белгісінің алдына шығару:

    Мысал: = 6

    1. Көбейткішті түбір белгісінің ішіне енгізу:

    Мысал: =

    1. Бөлшектің бөлімін иррационалдықтан босату:

    а)


    ә) = =-

    б) = = =




    Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады.

    Презентация

    Сабақ ортасы



    Квадрат түбірдің жуық мәндері

    (10 мин) Постермен жаңа тақырыпты қорғау

    Тақырыпты жинақтау

    1-топ Арифметика

    2-топ Түбір

    2 оп Түбірдің шешімінің дұрыстығы


    Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады.

    https://bilimland.kz/kk/subject/algebra/8-synyp/kvadrat-tubir-kvadrat-tubirding-zhuyq-manderi?mid=%info%

    Сабақ соңы

    Осы көрстелген жаңа тақырыпты оқушыларға жинақтау үшін жаңа материалдарға байланысты ресурстар беру, өз бетерінше дайындық жасату.Кітаппен жұмыс жасату Постер арқылы тақырыптарын қорғату


    Қорытынды

    1.    Квадрат түбір деген не?

    2.    Арифметикалық квадрат түбір деген не?

    3.    екеуінің қандай айырмашылығы бар?

     Оқушыларды жауаптарына қарай қорытындылау

    Сабақ қиын болды ма?

    Сабақтан сіздің күткеніңіз расталды ма?

    Сіз бүгінгі сабақтан не алдыңыз?

    Оқушылар «Ойландырған үш сұрақ»әдісі бойынша өз ойларын айтады және жазады.

    Сабаққа белсенді қатысқан оқушылар бағаланады


    Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады.






    Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Квадрат түбір және иррационал өрнек

    Күні:

    Мектеп: Н.Ильясов атындағы № 9 мектеп-гимназия

    Мұғалімнің аты-жөні: Сардарбекоа Г.Б.

    Сынып: 8 «А»


    Қатысқандар:

    Қатыспағандар:

    Сабақтың тақырыбы

    Құрамында квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіру


    Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

    8.1.2.4

    бөлшек бөлімін иррационалдықтан арылту;


    Сабақтың мақсаты

    Бөлшектің бөліміндегі иррационалдықтан құтылуды меңгеріп, есептер шығарады
    1   2   3   4   5   6   7   8


    написать администратору сайта