Главная страница
Навигация по странице:

  • КОМЕНТАР ДО СВІДОЦТВА

  • Голова центру з надання безоплатної правової допомоги підпис В.В. Ткач Витяг 1

  • Альошкіна В’ячеслава Петровича

  • КОМЕНТАР ДО

  • Порядок отримання витягу з ЄРАУ

  • Наслідки отримання витягу з ЄРАУ

  • ПОСТАНОВА про залучення захисника

  • Слідчий СВ Індустріального РВ Дніпропетровського міського управління ГУМВС України в Дніпропетровській області

  • КЛОПОТАННЯ про застосування запобіжного заходу у вигляді особистого зобов’язання

  • Слідчий________________________________________________________________________ (посада, найменування органу, підпис,прізвище, ініціали)«ПОГОДЖЕНО»

  • Копію клопотання та доданих до нього матеріалів на _______ арк. отримав

  • Слідчому судді Індустріального районного суду м. Дніпропетровська КЛОПОТАННЯ

  • Слідчий СВ Індустріального РВ Дніпропетровського МУ ГУМВС України в Дніпропетровській області капітан міліції підпис І.І. Іванов «ПОГОДЖЕНО»

  • Прокурор Індустріального району міста Дніпропетровська старший радник юстиції підпис В.А. Головко

  • КОМЕНТАР ДО КЛОПОТАННЯ ПРО ЗАСТОСУВАННЯ

  • Підставою застосування запобіжного заходу

  • Строк розгляд клопотання.

  • Особливості подання клопотання про застосування запобіжного заходу.

  • Збірник взірців процесуальних документів та коментарі до них


    Скачать 1.57 Mb.
    НазваниеЗбірник взірців процесуальних документів та коментарі до них
    АнкорZbirka_vzirciv_procesualnih_dok_1.doc
    Дата23.03.2018
    Размер1.57 Mb.
    Формат файлаdoc
    Имя файлаZbirka_vzirciv_procesualnih_dok_1.doc
    ТипВитяг
    #17088
    страница10 из 26
    1   ...   6   7   8   9   10   11   12   13   ...   26

    СВІДОЦТВО
     про право на заняття адвокатською діяльністю


    № 1234

    Відповідно до Закону України «Про адвокатуру»,
    гр.  Альошкіну В’ячеславу Петровичу,

    (прізвище, ім'я, по батькові)
    який проживає м. Дніпропетровськ, вул. Батумська, б. 7, кв. 17,

    (місце проживання)
    має право на заняття адвокатською діяльністю.
    Підстава: рішення Дніпропетровської обласної кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від14 квітня 1998 року №1.

    (назва комісії)

    Голова

    Дніпропетровської обласної кваліфікаційно-дисциплінарної

    комісії адвокатури підпис М.І. Верба

    (назва комісії) (прізвище та ініціали)



    "15" квітня 1998 року
    М. П.
    КОМЕНТАР ДО СВІДОЦТВА

    ПРО ПРАВО НА ЗАЙНЯТТЯ АДВОКАТСЬКОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ
    Свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю – один із документів, що, відповідно до ст. 50 КПК, підтверджує повноваження адвоката на участь у кримінальному провадженні як захисника.

    Підстави отримання свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю. Відповідно до ст. 6 та ст. 12 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» від 05 липня 2012 року, таке свідоцтво видається радою адвокатів регіону фізичній особі, котра має повну вищу юридичну освіту, володіє державною мовою, має стаж роботи в галузі права не менше двох років, склала кваліфікаційний іспит, пройшла стажування та склала присягу адвоката України. Свідоцтво не обмежується віком особи та є безстроковим.

    Підстави анулювання свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю: 1) подання адвокатом заяви про припинення права на зайняття адвокатською діяльністю; 2) визнання адвоката безвісти відсутнім або оголошення його померлим; 3) смерті адвоката; 4) накладення на адвоката дисциплінарного стягнення у вигляді позбавлення права на зайняття адвокатською діяльністю; 5) встановлення факту надання недостовірних відомостей для отримання свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю та складення присяги адвоката України; 6) набуття чинності обвинувальним вироком суду стосовно адвоката за скоєння тяжкого, особливо тяжкого злочину, а також злочину середньої тяжкості, за який призначено покарання у вигляді позбавлення волі (ст. 32 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»).

    Процесуальне значення свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю:

    1) є одним із документів, який підтверджує участь захисника у кримінальному провадженні (ст.50 КПК);

    2) номер і дата видачі свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю, номер і дата прийняття рішення про видачу свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю вноситься до Єдиного реєстру адвокатів (ст. 17 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»), без внесення відомостей до якого адвокат не може бути захисником у кримінальному провадженні (ч.2 ст.45 КПК);

    3) зупинення дії свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю або його анулювання є підставою усунення захисника від участі у кримінальному провадженні (ст. 78 КПК).

    Форма свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю. Згідно зі ст. 12 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», взірці свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю затверджуються Радою адвокатів України. Відповідно до Перехідних положень до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», до затвердження Радою адвокатів України нових зразків свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю України такі документи видаються за формою, що була встановлена Указом Президента України «Про Положення про кваліфікаційно-дисциплінарну комісію адвокатури та Положення про Вищу кваліфікаційну комісію адвокатури» від 05 травня 1993 року № 155/93, та містила такі реквізити: 1) державний герб України, 2) назву (свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю), 3) номер реєстрації, 4) текст: «Відповідно до Закону України «Про адвокатуру», гр-н (прізвище та ініціали), який проживає (місце проживання), має право на зайняття адвокатською діяльністю», підстава видачі: номер та дата прийняття рішення кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури); 5) підпис, прізвище та ініціали голови кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури; 6) дата; 7) місце для відбитку печатки.
    ДОРУЧЕННЯ

    для підтвердження повноважень адвоката для надання

    безоплатної вторинної правової допомоги
    м. Дніпропетровськ 20 листопада 2012 року

    18.00

    Центр з надання вторинної правової допомоги доручає адвокату
    Альошкіну В’ячеславу Петровичу надати правову допомогу Бистрицькому Руслану Володимировичу, підозрюваному у кримінальному провадженні № 100016.

    Для надання правової допомоги необхідно прибути на 20 годину 00 хвилин 20 листопада 2012 року до кабінету № 203 слідчого відділу Індустріального РВ Дніпропетровського МУ ГУМВС України в Дніпропетровській області (м. Дніпропетровськ, вул. Осіння, 6).

    Голова

    центру з надання

    безоплатної правової допомоги підпис В.В. Ткач

    Витяг1

    з Єдиного реєстру адвокатів України

    Відомості про Альошкіна В’ячеслава Петровича внесено до Єдиного реєстру адвокатів України 19 листопада 2012 року.

    Обмежень щодо зайняття адвокатською діяльністю немає.
    Реєстратор підпис __________________

    КОМЕНТАР ДО ВИТЯГУ З ЄДИНОГО РЕЄСТРУ АДВОКАТІВ УКРАЇНИ1

    Чинний КПК України в ч.2 ст. 45, встановлює певні вимоги до захисника, а саме те, що захисником не може бути адвокат, відомості про якого не внесено до Єдиного реєстру адвокатів України (далі - ЄРАУ) або стосовно якого в ЄРАУ містяться відомості про зупинення або припинення права на зайняття адвокатською діяльністю.

    Отже, учасники, які здійснюють кримінальне провадження (слідчий, прокурор, слідчий суддя), перед тим, як залучити захисника до участі в кримінальному провадженні, зобов’язані перевірити інформацію про нього в ЄРАУ.

    ЄРАУ - це база даних, в якій містяться необхідні відомості про адвокатів України. Відповідно до ст. 17 згаданого Закону, метою ведення ЄРАУ є: збирання, зберігання, облік та надання достовірної інформації про чисельність і персональний склад адвокатів України, адвокатів іноземних держав, які набули права на зайняття адвокатською діяльністю в Україні, про обрані адвокатами організаційні форми адвокатської діяльності. Порядок ведення ЄРАУ затверджується Радою адвокатів України.

    Витяг з ЄРАУ. Відомості з ЄРАУ надаються у формі витягу – документа, що підтверджує право адвоката здійснювати або не здійснювати адвокатську діяльність. Форма витягу ні КПК України, ні Законом не передбачена, але для того, щоб залучити адвоката як захисника до участі в кримінальному провадженні, відповідно до ч. 2 ст. 45 КПК, слідчому, прокуророві чи слідчому судді з ЄРАУ необхідно отримати інформацію щодо:

    - внесення чи не внесення відомостей про адвоката до ЄРАУ. Обов’язок внесення відомостей до ЄРАУ, відповідно до ст. 17 Закону, покладено на ради адвокатів регіонів та Раду адвокатів України, які повинні не пізніше дня, наступного за днем отримання інформації, включити до ЄРАУ такі відомості: 1) прізвище, ім’я та по батькові адвоката; 2) номер і дата видачі свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю, номер і дата прийняття рішення про видачу свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю (номер і дата прийняття рішення про включення адвоката іноземної держави до ЄРАУ); 3) найменування та місцезнаходження організаційної форми адвокатської діяльності, номери засобів зв’язку; 4) адреса робочого місця адвоката, номери засобів зв’язку; 5) інформація про зупинення або припинення права на зайняття адвокатською діяльністю; 6) інші відомості;

    - наявності в адвоката обмежень здійснювати адвокатську діяльність (зупинення або припинення права на зайняття адвокатською діяльністю). Підстави зупинення або припинення права на зайняття адвокатською діяльністю передбачені в ст. 31 та ст. 32 Закону.

    Порядок отримання витягу з ЄРАУне регламентований, лише в ч. 4 ст. 17 Закону передбачається, що такий витяг надається Радою адвокатів України та відповідними радами адвокатів регіонів на підставі звернення адвоката або іншої особи. Попри відсутнє роз’яснення щодо того, хто мається на увазі під іншою особою, а також стосовно того, яка форма вказаного звернення та які терміни його розгляду, можна припустити, що до інших осіб відносяться й учасники, котрі здійснюють кримінальне провадження, а витяг з ЄРАУ вони будуть отримувати на запит, що оформлюється в порядку та в терміни, передбачені КПК та законами України: «Про міліцію», «Про Службу безпеки України», «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів» та ін.

    Наслідки отримання витягу з ЄРАУ. У разі отримання учасниками, які здійснюють кримінальне провадження, витягу з ЄРАУ, де міститься інформація про внесення відомостей про адвоката до ЄРАУ та про відсутність обмежень щодо зайняття ним адвокатською діяльністю, захисник залучається до участі у кримінальному провадженні за умови відсутності інших підстав, що перешкоджають його участі (наприклад, ст. 78 КПК визначає підстави для відводу захисника).

    Отримання учасниками, котрі здійснюють кримінальне провадження, витягу з ЄРАУ, де міститься інформація про відсутність внесених відомостей про адвоката в ЄРАУ, є, згідно з ч. 2 ст. 45 КПК, підставою, що унеможливлює його участь у кримінальному провадженні.

    Отримання учасниками, які здійснюють кримінальне провадження, інформації про наявність обмежень у адвоката щодо зайняття адвокатською діяльністю (зупинення чи припинення права на зайняття адвокатською діяльністю) є, відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 78 КПК, підставою для самовідводу чи відводу захисника від участі в кримінальному провадженні, що повинен заявлятися та вирішуватися в порядку, визначеному в ст.ст. 80-81 КПК.
    Слідчому судді_____________________________

    __________________________________________

    (назва місцевого суду)
    ПОСТАНОВА

    про залучення захисника
    місто Дніпропетровськ 20 листопада 2012 року
    Слідчий СВ Індустріального РВ Дніпропетровського міського управління ГУМВС України в Дніпропетровській області капітан міліції Іванов Іван Ігорович у кримінальному провадженні № 100016, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 19 листопада 2012 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.187 КК України,-

    ВСТАНОВИВ:

    У провадженні СВ Індустріального РВ Дніпропетровського міського управління ГУМВС України в Дніпропетровській області перебувають матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 100016 від 19.11.2012 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КК України.

    Під час досудового розслідування встановлено, що двоє осіб 19 листопада 2012 року приблизно о 18 годині 30 хвилин на перехресті вулиць Калинової та Косіора в м. Дніпропетровську вчинили розбійний напад на гр-на Сомова С.С., в ході якого заволоділи його майном на загальну суму 1380 грн.

    У вчиненні цього кримінального правопорушення підозрюється Бистрицький Руслан Володимирович, котрий 20 листопада 2012 року після роз’яснення йому процесуальних прав та обов’язків підозрюваного заявив клопотання про залучення захисника та вказав, що через відсутність коштів не може залучити його самостійно.

    Центром з надання безоплатної правової допомоги було доручено здійснення захисту у даному кримінальному провадженні адвокатом Альошкіним В’ячеславом Петровичем, –

    Враховуючи, що гр. Альошкін В’ячеслав Петрович представив свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю № 1234, видане Дніпропетровської обласною кваліфікаційно-дисциплінарною комісією адвокатури від 14 квітня 1998 року та доручення Центру з надання безоплатної правової допомоги від 20 листопада 2012 року. Керуючись ст.ст. 46, 48, 49, 110 КПК України, -

    ПОСТАНОВИВ:
    Залучити Альошкіна В’ячеслава Петровича до участі у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 100016 від 19 листопада 2012 року в якості захисника.
    Слідчий СВ Індустріального РВ

    Дніпропетровського міського управління

    ГУМВС України в Дніпропетровській області

    капітан міліції підпис І.І. Іванов
    З постановою ознайомлений, права та обов’язки мені роз’яснено:

    20 листопада 2012 року підпис В.П. Альошкін

    КЛОПОТАННЯ

    про застосування запобіжного заходу у вигляді особистого зобов’язання

    Місто (сел.)________________ «___»________20 ___ року
    ________________________________________________________________________________

    (слідчий, посада, найменування органу, ініціали, прізвище)

    розглянувши матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № ___________ від «____» ________20__ року, за ознаками ______________________________________________________________________________, -

    (правова кваліфікація кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті)

    закону України про кримінальну відповідальність)
    ВСТАНОВИВ:

    __________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

    (короткий виклад фактичних обставин кримінального правопорушення, в якому підозрюється особа)

    __________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

    (виклад обставин, що дають підстави підозрювати особу у вчиненні кримінального правопорушення, і посилання на матеріали, що підтверджують ці обставини)

    __________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

    (правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність)

    __________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

    (обґрунтування необхідності покладення на підозрюваного, обвинуваченого конкретних обов’язків, передбачених ч.5 ст.194 КПК України)

    У вчиненні кримінального правопорушення підозрюється ________________________

    ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

    (прізвище, ім’я, по батькові; число, місяць, рік народження; місце народження; громадянство;

    освіта; професія; місце роботи; сімейний стан; судимість; місце проживання)

    Беручи до уваги те, що підозрюваний _________________________________________

    (прізвище, ім’я, по батькові підозрюваного)

    може___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

    ________________________________________________________________________________

    (один або кілька ризиків, зазначених у ст. 177 КПК України, із викладенням обставин,

    що підтверджують наявність зазначених ризиків, та посиланням на матеріали,

    що підтверджують ці обставини)

    керуючись вимогами ст. ст. 131, 132, 176 – 179, 184, 194 КПК України, -
    ПРОШУ:

    1. Застосувати щодо підозрюваного___________________________________________

    (прізвище, ім’я та по батькові підозрюваного)

    запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання.

    2. Покласти на підозрюваного ________________________________________________

    (прізвище, ім’я та по батькові підозрюваного)

    такі обов’язки:___________________________________________________________________

    ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

    (перелік обов’язків, які будуть покладені на підозрюваного)
    Додатки: 1._______________________________________________________________

    (перелік копій матеріалів, якими обґрунтовуються доводи вказані у клопотанні).

    2. Перелік свідків, яких необхідно допитати під час судового розгляду на __ арк.

    3. Витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань за №____________ від «___» _________ 20__ року на ___ арк.
    Слідчий________________________________________________________________________

    (посада, найменування органу, підпис,прізвище, ініціали)
    «ПОГОДЖЕНО»

    Прокурор_______________________________________________________________________(посада, найменування органу, підпис,прізвище, ініціали)

    «___»________20 ___ року
    Копію клопотання та доданих до нього

    матеріалів на _______ арк. отримав: _________ ___________________________________

    (підпис) (прізвище, ініціали підозрюваного)

    «___»________20 ___ року

    «___» год. «___» хв.
    Слідчому судді

    Індустріального районного суду м. Дніпропетровська


    КЛОПОТАННЯ

    про застосування запобіжного заходу у вигляді особистого зобов’язання
    місто Дніпропетровськ 20 листопада 2012 року
    Слідчий слідчого відділу Індустріального РВ Дніпропетровського МУ ГУМВС України в Дніпропетровській області капітан міліції Іванов Іван Ігорович, розглянувши матеріали досудового розслідування № 100016, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 19.11.2012, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КК України, -

    ВСТАНОВИВ:
    19 листопада 2012 року близько 18 години 30 хвилин на перехресті вулиць Калинової та Косіора в м. Дніпропетровську гр-н Бистрицький Р.В. за попередньою змовою з Арзуманяном С.С., спрямованою на вчинення розбійного нападу з метою заволодіння чужим майном із застосуванням насильства, небезпечного для життя та здоров’я гр-на Сомова Сергія Семеновича, 1980 року народження, заволоділи його майном, спричинивши цим самим майнову шкоду на загальну суму 1380 грн.

    У вчиненні зазначеного кримінального правопорушення підозрюється Бистрицький Р.В., 12.02.1983 року народження, уродж. м. Дніпропетровська Дніпропетровської області, громадянин України, освіта середня, постійного місця роботи або навчання не має, об’єктів нерухомості у власності не має, не судимий, не одружений, зареєстрований і проживає за адресою: м. Дніпропетровськ,пр. ім. Газети “Правда”, 154 кв. 27.

    Допитаний як підозрюваний, гр-н Бистрицький Р.В. у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КК України, визнав себе винним повністю і показав, що 19.11.2012 близько 18 години 30 хвилин він із своїм знайомим Арзуманяном С.С. перебували поруч із першим під’їздом будинку №34 по вул. Косіора м. Дніпропетровська та побачили, що з цього будинку вийшов незнайомий йому чоловік з барсеткою темно-коричневого кольору. Гр-н Бистрицький Р.В. запропонував Арзуманяну С.С. пограбувати цього незнайомого чоловіка. Удвох вони підійшли до незнайомця, і Бистрицький Р.В., погрожуючи ножем, почав вимагати від незнайомця барсетку. Незнайомець спробував утекти в бік будинку культури Нижньодніпровського трубного заводу, однак навпроти службового входу до будинку культури він разом з Арзуманяном С.С. наздогнав незнайомця. Арзуманян С.С. звалив незнайомця на землю і побив його ногами по голові та тулубу з метою привести його в стан нездатності чинити фізичний опір за їхньою попередньою змовою. Після того, як незнайомець перестав укриватися від ударів, Бистрицький Р.В. забрав у нього барсетку, в якій знаходилися гаманець та мобільний телефон „Нокіа 6300”.

    У діях Бистрицького Р.В. вбачаються ознаки кримінального правопорушення, відповідальність за вчинення якого передбачена ч. 2 ст. 187 КК України.

    Вина Бистрицького Р.В. повністю підтверджується зібраними в кримінальному провадженні доказами:

    1) протоколом встановлення місцезнаходження мобільного телефону „Нокіа 6300”, згідно з яким 20 листопада 2012 року в житлі Бистрицького Р.В. за вищевказаною адресою було зафіксовано місцезнаходження викраденого у гр-на Сомова С.С. та ідентифікованого за IMEI номером мобільного телефону;

    2) протоколом тимчасового вилучення мобільного телефону, згідно з яким при затриманні гр-на Бистрицького Р.В. в нього з кишені був вилучений належний Сомову С.С. мобільний телефон „Нокіа 6300”;

    3) протоколом пред’явлення Бистрицького Р.В. для впізнання, згідно з яким потерпілий Сомов С.С. впізнав Бистрицького Р.В. як чоловіка, котрий вчинив на нього розбійний напад за вищевказаних обставин і незаконно заволодів належною йому барсеткою з гаманцем і мобільним телефоном „Нокіа 6300”;

    4) протоколом обшуку житла Бистрицького Р.В., згідно з яким у його квартирі за вищезазначеною адресою було вилучено барсетку, котрою, за свідченням Бистрицького Р.В., він з Арзуманяном С.С. за вищезазначених обставин незаконно заволодів при вчиненні розбійного нападу на Сомова С.С.;

    Таким чином, є підстави вважати, що підозрюваний Бистрицький Р.В. скоїв тяжкий злочин, який, відповідно до ч. 2 ст. 187 КК України, карається позбавленням волі на строк від 7 до 10 років із конфіскацією майна. Відповідно до вимог п. 4 ч. 1 ст. 184 КПК України, під час досудового слідства встановлено наявність ризику, передбаченого у п. 1 ч. 1 ст. 177 КПК України, і в обґрунтування застосування запобіжного заходу щодо Бистрицького Р.В. покладається необхідність запобігання спробам переховуватися від органів досудового розслідування та суду.

    В результаті допиту голови ЖЕУ №34 м. Дніпропетровська Лєжнєвої П.А. в якості свідка встановлено, що Бистрицький Р.В. звертався за місцем своєї реєстрації до нього з метою зняти себе з реєстрації за вищезазначеним місцем проживання. Під час додаткового допиту підозрюваного Бистрицького Р.В. з цього приводу останній підтвердив факт цього звернення й не пояснив слідчому зрозумілих мотивів свого звернення.

    З метою забезпечення дієвості даного кримінального провадження вважаю доцільним покладення на підозрюваного Бистрицького Р.В. таких, передбачених у ч. 5 ст. 194 КПК України, обов’язків:

    1) прибувати до кабінету слідчого № 203 Індустріального РВ Дніпропетровського МУ до слідчого Іванова І.І. з періодичністю 1 раз на тиждень по четвергах з 16-ї до 18-ї години, що обґрунтовується необхідністю профілактично впливати на Бистрицького Р.В. з метою сприяння неухиленню Бистрицького Р.В. від слідства та суду, невчиненню ним інших кримінальних правопорушень;

    2) не відлучатися за межі м. Дніпропетровська без дозволу слідчого, прокурора або суду, що обґрунтовується необхідністю полегшення працівникам ОВС профілактичного нагляду за Бистрицьким Р.В. задля недопущення вчинення ним інших кримінальних правопорушень;

    3) повідомляти слідчого, прокурора чи суд, залежно від стадії кримінального провадження, про зміну свого місця проживання, що обґрунтовується необхідністю полегшення для ОВС можливості виклику Бистрицького Р.В. для проведення слідчих (розшукових) та інших процесуальних дій;

    4) носити електронний засіб контролю, що обґрунтовується необхідністю отримання працівниками ОВС технічної можливості електронного контролю за місцезнаходженням Бистрицького Р.В. на випадок здійснення ним спроб ухилитися від досудового розслідування та суду;

    5) докласти зусиль до пошуку роботи, що обґрунтовується матеріальними потребами Бистрицького Р.В., які він намагався задовольнити злочинним шляхом.

    Беручи до уваги те, що підозрюваний Бистрицький Р.В. може переховуватись від органів досудового розслідування, що підтверджується вищезазначеними матеріалами досудового слідства, керуючись вимогами ст. ст. 40, 131, 132, 176-179, 184, 194, 195 КПК України, -

    ПРОШУ:
    1. Застосувати щодо підозрюваного Бистрицького Руслана Володимировича, 12.02.1983 року народження, запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання.

    2. Покласти на підозрюваного Бистрицького Р.В. такі обов’язки:

    1) прибувати до кабінету слідчого № 203 Індустріального РВ Дніпропетровського МУ до слідчого Іванова І.І. з періодичністю 1 раз на тиждень по четвергах з 16-ї до 18-ї години;

    2) не відлучатися за межі м. Дніпропетровська без дозволу слідчого, прокурора або суду, залежно від стадії кримінального провадження;

    3) повідомляти слідчого, прокурора чи суд, залежно від стадії кримінального провадження, про зміну свого місця проживання;

    4) носити електронний засіб контролю;

    5) докласти зусиль до пошуку роботи.
    Додатки:

    1. Витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 100016 від 19.11.2012 на 1 арк.

    2. Копія протоколу допиту свідка Лєжнєвої П.А. на 2 арк.

    3. Копія протоколу допиту підозрюваного Бистрицького Р.В. на 5 арк.

    4. Копія протоколу додаткового допиту підозрюваного Бистрицького Р.В. на 3 арк.

    5. Копія протоколу встановлення місцезнаходження мобільного телефону на 2 арк.

    6. Копія протоколу тимчасового вилучення мобільного телефону на 2 арк.

    7. Копія протоколу пред’явлення Бистрицького Р.В. для впізнання на 3 арк.

    8. Копія протоколу обшуку житла Бистрицького Р.В. на 3 арк.

    9. Копія протоколу слідчого експерименту на 3 арк.

    10. Копії характеристики гр. Бистрицького Р.В. з місця проживання на 1 арк.

    11. Копії матеріалів щодо відсутності у підозрюваного Бистрицького Р.В. нерухомого майна на 3 арк.

    12. Перелік свідків, яких необхідно допитати під час судового розгляду на 1 арк.

    13. Розписка Бистрицького Р.В. про отримання ним 20 листопада 2012 року о 10 год. 00 хв. копії цього клопотання та копій зазначених у цьому клопотанні матеріалів, якими обґрунтовується необхідність застосування зазначеного у клопотанні запобіжного заходу.
    Слідчий СВ Індустріального РВ Дніпропетровського МУ

    ГУМВС України в Дніпропетровській області

    капітан міліції підпис І.І. Іванов
    «ПОГОДЖЕНО»

    Прокурор

    Індустріального району

    міста Дніпропетровська

    старший радник юстиції підпис В.А. Головко
    20.11.2012
    Копію клопотання та доданих до нього

    матеріалів на 20 арк. отримав:

    підозрюваний підпис Р.В. Бистрицький

    20.11.2012

    о 19 год. 30 хв.
    КОМЕНТАР ДО КЛОПОТАННЯ ПРО ЗАСТОСУВАННЯ

    ЗАПОБІЖНОГО ЗАХОДУ
    Метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним покладених на нього процесуальних обов’язків, а також запобігання ризикам зазначеним у ч. 1 ст. 177 КПК1.

    Підставою застосування запобіжного заходу згідно з ч. 2 ст. 177 КПК є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави вважати, що підозрюваний може здійснити дії, передбачені в ч. 1 ст. 177 КПК.

    Під час досудового розслідування запобіжні заходи застосовуються слідчим суддею за клопотанням слідчого, погодженим з прокурором, або за клопотанням прокурора (ч. 4 ст. 176 КПК).
    Клопотання слідчого, прокурора про застосування запобіжного заходу подається до місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого здійснюється досудове розслідування (ч. 1 ст. 184 КПК).

    Згадане клопотання повинно містити:

    - короткий виклад фактичних обставин кримінального правопорушення, в якому підозрюється особа;

    - правову кваліфікацію кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність;

    - виклад обставин, що дають підстави підозрювати, обвинувачувати особу у вчиненні кримінального правопорушення, і посилання на матеріали, що підтверджують ці обставини;

    - посилання на один або кілька ризиків, зазначених у ч. 1 ст. 177 КПК;

    - виклад обставин, на підставі яких слідчий, прокурор дійшов висновку про наявність одного або кількох ризиків, зазначених у його клопотанні, і посилання на матеріали, що підтверджують ці обставини;

    - обґрунтування неможливості запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні, шляхом застосування більш м’яких запобіжних заходів;

    - обґрунтування необхідності покладення на підозрюваного конкретних обов’язків, передбачених ч. 5 ст. 194 КПК1.
    Слід звернути увагу, що застосування запобіжних заходів у кримінальному провадженні повинно відповідати не лише вимогам гл. 18 КПК «Запобіжні заходи, затримання особи», а й положенням ст. 132 КПК «Загальні правила застосування заходів забезпечення кримінального провадження». Згідно ч. 3 згаданої статті, застосування заходів забезпечення кримінального провадження (у тому числі й будь-якого запобіжного заходу) не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що: існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора; може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається із клопотанням.

    Строк розгляд клопотання. Клопотання про застосування запобіжного заходу розглядається слідчим суддею невідкладно, але не пізніше сімдесяти двох годин із моменту фактичного затримання підозрюваного, обвинуваченого або з моменту надходження до суду клопотання, якщо підозрюваний, обвинувачений перебуває на свободі, чи з моменту подання підозрюваним, обвинуваченим, його захисником до суду відповідного клопотання (ст. 186 КПК).
    Особливості подання клопотання про застосування запобіжного заходу.

    Слідчий, прокурор не мають права ініціювати застосування запобіжного заходу без наявності для цього підстав, передбачених КПК (ч. 2 ст. 177 КПК).

    До підозрюваного у скоєнні злочину, за який передбачено основне покарання у вигляді штрафу понад три тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (понад 51 000 грн.), може бути застосовано запобіжний захід лише у вигляді застави або тримання під вартою у випадках та в порядку, передбачених гл. 18 КПК (ч. 7 ст. 194 КПК).

    Домашній арешт може бути застосовано до особи, яка підозрюється у скоєнні злочину, за вчинення якого законом передбачено покарання у виді позбавлення волі (ч. 2 ст. 181 КПК).

    Тримання під вартою є винятковим запобіжним заходом, який застосовується виключно в разі, якщо жоден із більш м’яких запобіжних заходів не зможе запобігти передбаченим у ч. 1 ст. 177 КПК ризикам та при дотриманні правил, передбачених у ч. 2 ст. 183 КПК.

    Копія клопотання та матеріалів, якими обґрунтовується необхідність застосування запобіжного заходу, надається підозрюваному не пізніше ніж за три години до початку розгляду клопотання (ч. 2 ст. 184 КПК).

    Застосування запобіжного заходу до кожної особи потребує внесення окремого клопотання (ч. 4 ст. 184 КПК).

    До клопотання про застосування запобіжного заходу, згідно з ч. 3 ст. 184 КПК, додаються: копії матеріалів, якими слідчий, прокурор обґрунтовує доводи клопотання; перелік свідків, яких слідчий, прокурор вважає за необхідне допитати під час судового розгляду щодо запобіжного заходу; підтвердження того, що підозрюваному надані копії клопотання та матеріалів, якими обґрунтовується необхідність застосування запобіжного заходу.

    Якщо після подання клопотання про застосування запобіжного заходу слідчому, прокуророві стали відомі інші обставини, що можуть вплинути на вирішення судом питання про застосування запобіжного заходу, він зобов’язаний доповнити чи змінити клопотання, або замінити його новим клопотанням (ч. 2 ст. 185 КПК).

    Якщо після подання клопотання про застосування запобіжного заходу прокурору стали відомі обставини, що виключають обґрунтовану підозру у вчиненні особою кримінального правопорушення, він зобов’язаний відкликати клопотання про застосування запобіжного заходу (ч. 2 ст. 185 КПК).


    1   ...   6   7   8   9   10   11   12   13   ...   26


    написать администратору сайта