қмж. 9 сын Көркем ен Ұлдар ҚМЖ-1. 1блім
Скачать 1.91 Mb.
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||||||||||
Оқушылардың жеке қабілеттерін ескере отырып оқушының оқу материалдары мен ресурстарды таңдау кезінде тапсырмаларды таңдауда, оқушылардың нәтижелерін анықтауда дифференциация жүргізілуі мүмкін | Жұмыстар жеке жүргізіледі, бұл бағалау процесін жеңілдетеді. Оқушылар критерий бойынша бір-бірін өздігінен бағалайды. Бағалауда әрбір оқушының деңгейін ескеріледі. | 1.Сабаққа бес минут қалғанда келіңіз. 2. «Технология» бөлмесіне тек мұғалімнің рұқсатымен кіріңіз. 3. Арнайы киім кию. 4. Бекітілген орындарға отырыңыз және мұғалімнің рұқсатынсыз тұрмаңыз. 5. Жұмысты тек мұғалімнің рұқсатымен ғана бастаңыз. Мұғалім сізге хабарлағанда, жұмысты тоқтата тұрыңыз. Жұмыс істеген кезде алаңдамаңыз. 6. Таныс емес құралдарды түсіндірмейінше пайдаланбаңыз. 7. Құралды тек қана мақсатқа сай пайдаланыңыз. 8. Ақаулы және өткір емес құралдармен жұмыс істемеңіз. 9. Жұмыс кезінде құралды мұғалім көрсеткендей ұстаңыз. 10. Белгіленген жерде құралдар мен жабдықтарды сақтау. 11. Жұмыс орның таза және ұқыпты ұстаңыз. 12. Мұғалім көрсеткен тәртіпте құралдар мен жабдықтарды орналастырыңыз. 13. Жұмыс кезінде сөйлеспеңіз. 14. Жұмысты мұқият орындаңыз, бөтен заттармен айналыспаңыз. 15. Үзіліс кезінде сіз сыныптан шығуыңыз керек. 16. Сабақтың соңында жұмыс орныңызды тазалаңыз. | ||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | Бұлбөлімдісабақтуралыөзпікіріңіздібілдіруүшінпайдаланыңыз. Өзсабағыңызтуралысолжақбағандаберілгенсұрақтарғажауапберіңіз. | |||||||||||||
| ||||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
| ||||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Графикалық құжаттама, техникалық сипаттамалар | |||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 9.1.5.2 Графикалық құралдарды (соның ішінде ақпараттық-коммуникациялық технологияларды) қолдана отырып графикалық және технологиялық құжаттарды дербес түрде құрастырады; | |||||||||||||
Сабақ мақсаттары | Эскиз, техникалық сурет және сызба орындау Техникалық құжаттаманы толтыру арқылы сызбаны безендіру Әрт үрлі графика тәсілдерін қолдану арқылы (оның ішінде ақпараттық-коммуникативтік технологияны қолданып) өз бетінше графикалық және технологиялық құжатты құру | |||||||||||||
Бағалау критерийлері | Сызба не екенің біледі Эскиз орындай алады .Сызбаны орындау ережесін біледі . Сызбаны өздігінен орындайды және безендіреді Алынған білім өзінің жобалық жұмысына қажет болады Өнер мен техниканың байланысын біледі Өз жұмысын және өзгелердің жұмысын бағалайды. | |||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Тілдік емес тақырыптарға арналған.
Графика-графика-Graphics Технология-Технология- Technology Құжат-Документ- pressed Графикалық құжаттама....... Техникалық сипаттамалар…. | |||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Мақсатшыл, өмір бойы оқу | |||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Физика, геометрия | |||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Зерттеу жұмысына ноутбуктарды пайдалану | |||||||||||||
Бастапқыбілім | Оқушылар эскиздер мен сызбаларды орындау және сызу құралдарын пайдалану ережелерін біледі. | |||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||||||||
Сабақтың басы 35 мин. 45 мин. 5 мин. | Біз бүгінгі сабақта өткен тақырыптағы қарастырғанинтерьер жиһаздрарының, графикалық құжаттары мен техникалық сипаттамаларын қарастырамыз. Сабақты бастамас бұрын сызбалар сызығын қайталайық. (Слайд) Дененің эскизін (үш көрініс) және техникалық суреттін орындау (Аксонометриялық проекция). (Слайд) Бұйымэкскизіментехникалықсуреттіорындағаннанкейін,өлшемдерінтүсіру, қажетболса, масштабтыкөрсету. Бұйымбірнешебөліктентұратындықтан, бұйымбөліктерінсәйкессызбасынорындау. (Слайд Негізгіжазбаға немесе жеке параққа құрастыру сызбасының сипатамаларын орналастыру қажет. Ол кесте түрінде жасалады. Ол бұйымның барлық деректемелерін тізімдейді, атауын, санын және материал мәліметтерін көрсетеді. («Спецификация» (сипаттама)сөзі екі латын сөзінен шыққан - «түрлі» және «жасаймын». Құрастыру сызбаларын оқығанда, алдымен негізгі жазба мазмұнын, бұйымның атауын және суреттің ауқымын ескеру қажет. Содан кейін бұйымның мақсаты мен принципін анықтау. Техникалық сипаттамаға сәйкес бөлшектер мен материалдардың атауларын анықтау, оларды құрастыру сызбасының барлық түрлерінде қолдану. Соңында, бөлшектерді біріктіру жолдары мен оларды құрастырудың бірізділігі анықтап сызба орындау. (Слайд) Оқушылар графикалық құжаттама және техникалық сипаттамаларымен сыныптың алдында таныстырады. құжаттама сызбасын орындау. Формат бетіне орналасу тәртібін қадағалау. Заттың пішінін сезініп визуалды көзқарастарын дамыту. Жеке жұмыс. | https://infourok.ru/prezentaciya-to-tehnologii-na-temu-graficheskaya-dokumentaciya-klass-458137.html | ||||||||||||
Сабақтың соңы 5 мин. | Алдағы уақытта барлық ұсыныстарды ескере отырып сызбалардағы қателер түзетіледі. Сабақтың соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: Нені білдім, неніүйрендім; Ненітолықтүсінбедім; Жұмыстынеменжалғастыруқажет; Рефлексия. «Дейін-кейін» стратегиясы | |||||||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||||||||||
Оқушылардың жеке қабілеттерін ескере отырып оқушының оқу материалдары мен ресурстарды таңдау кезінде тапсырмаларды таңдауда, оқушылардың нәтижелерін анықтауда дифференциация жүргізілуі мүмкін | Жұмыстар жеке жүргізіледі, бұл бағалау процесін жеңілдетеді. Оқушылар критерий бойынша бір-бірін өздігінен бағалайды. Бағалауда әрбір оқушының деңгейін ескеріледі. | 1.Сабаққа бес минут қалғанда келіңіз. 2. «Технология» бөлмесіне тек мұғалімнің рұқсатымен кіріңіз. 3. Арнайы киім кию. 4. Бекітілген орындарға отырыңыз және мұғалімнің рұқсатынсыз тұрмаңыз. 5. Жұмысты тек мұғалімнің рұқсатымен ғана бастаңыз. Мұғалім сізге хабарлағанда, жұмысты тоқтата тұрыңыз. Жұмыс істеген кезде алаңдамаңыз. 6. Таныс емес құралдарды түсіндірмейінше пайдаланбаңыз. 7. Құралды тек қана мақсатқа сай пайдаланыңыз. 8. Ақаулы және өткір емес құралдармен жұмыс істемеңіз. 9. Жұмыс кезінде құралды мұғалім көрсеткендей ұстаңыз. 10. Белгіленген жерде құралдар мен жабдықтарды сақтау. 11. Жұмыс орның таза және ұқыпты ұстаңыз. 12. Мұғалім көрсеткен тәртіпте құралдар мен жабдықтарды орналастырыңыз. 13. Жұмыс кезінде сөйлеспеңіз. 14. Жұмысты мұқият орындаңыз, бөтен заттармен айналыспаңыз. 15. Үзіліс кезінде сіз сыныптан шығуыңыз керек. 16. Сабақтың соңында жұмыс орныңызды тазалаңыз. | ||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. | |||||||||||||
|
| |||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Бұйымды әзірлеу. Әрлеу | ||||||||||||
Осы сабақтақолжеткізілетіноқумақсаттары (оқубағдарламасынасілтеме) | 9.2.2.1 материалдарды өңдеуге арналған заманауи технологиялық машиналарды өз бетінше таңдап, анықтау және қолдану; 9.2.3.1 бұйым дайындау барысында материалдарды өңдеу мен безендірудің ұтымды тәсілдерін анықтау, таңдау мен қолдану; 9.2.3.2 сенімділік пен дербестігін көрсете, әртүрлі техникаларды, конструкция түрлері мен заманауи материалдарды қолдана отырып ерекше күрделі бұйым жасау | ||||||||||||
Сабақмақсаттары | Өнімдіәрлеу Интерьер бұйымдарындайындау | ||||||||||||
Бағалау критерийлері | Әрлеу материалдарының түрлерін біледі .Әрлеу материалдарын өз мақсатына қарай қолданады Өз бетінше әрлеу материалдарымен жұмыс істей алады Қауіпсіздік ережелерін сақтайды Алынған өнімді интерьерде қолдануға болады. Технология мен өнердің байланысын анықтайды. Өз жұмысын және өзгелердің жұмысын бағалайды | ||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Тілдікеместақырыптарғаарналған.
Қауіпсіздік ережелері....... Өнімді әрлеу…. | ||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Мақсатшыл, өмір бойы оқу | ||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Физика, геометрия | ||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Зерттеу жұмысына ноутбуктарды пайдалану | ||||||||||||
Бастапқыбілім | Оқушыларқұралдардықолданаалады. Қауіпсіздікережелерінбіледі | ||||||||||||
Сабақбарысы | |||||||||||||
Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері | Сабақтағыжоспарланғаніс-әрекет | Ресурстар | |||||||||||
Сабақтың басы 5 мин. 37 мин. | Ұйымдастырубөлімі Практикалықжұмыс. Қауіпсіздікережелерінқайталау, жұмысорнындұрысұйымдастыру. Оқушыларинтерьердіжабдықтауғакіріседі. Бұйымныңбарлықбөліктеріқұрастыруменжинауданкейінәрленеді. Оқушыларәртүрліәрлеутүрлерін (слайд) пайдаланады, солсебептіөзжұмыстарындаөзіндікерекшелігі мен шығармашылығынкөрсетеді. Қажетболса, мұғалімоларғакөмектеседі. Әрлеудіңүштүрі бар: мөлдір. сәндікжәнемөлдіремес. |