1-бөлім:
| Мектеп:
|
Күні:
| Мұғалімнің аты-жөні:
|
Сынып:
| Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
|
|
Сабақ тақырыбы
| Заманауи интерьердегі сәндік бұйымдар
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
| 9.1.2.1 мәдени және тарихи жәдігерлер, қолөнер мен дизайн салалары шығармаларының материалдарын, бағытын, салыстырмалы талдау
|
Сабақтың мақсаты
| Барлық білім алушы: Интерьер стильдері туралы түсініктері қалыптасады, интерьер бұйымын дайындауға заманауи және дәстүрлі емес материалдарды тиімді қолданады.
Басым бөлігі: Интерьер бұйымдарын дайындауда материалдарды өздігінен таңдау жасайды
Кейбіреуі: Интерьерге арналған сәндік бұйымдарды таңдауда өз идеяларын ұсынады
|
Бағалаукритерийлері
| Заманауи интерьерлік бұйымдарды біледі
Тарихи интерьерлік бұйымдар мен үйлесімдік шешімдерін біледі
Тарихи мен заманауиинтерьерлердісалыстырады
Өзгеелдіңинтерьерліксәндібұйымнобайынсалады.
|
Тілдік мақсаттар
| Пәнге тән лексика мен терминология:
Интерьер, 2D, 3D форматтағы бұйымдар, интерьер стильдері,
готика, заманауи, классика, этностиль
Тілдік мақсатқа байланысты талқылауға арналған сұрақтар:
Мен ...... интерьер стилдерімен таныстым Интерьерде қолданылатын элементтер мен заттар... Мен ......заттардың 2D, ...... 3D форматтағы бұйымдар екенін білдім
Стиль/бағыт – стиль- style
Интерьер дизайны – Дизайн интерьера – Interiordesing
Визуалды ерекшеліктері - визуальные характеристики - visualcharacteristics
Бағалау – оценивать - to assess
Матасы – текстиль- textiles |
Құндылықтардыдарыту
| Оқушылардыңинтерьерлік сәнді бұйымдардың ойластырып, бейнелеуарқылыобраздыелестету, түстердіүйлестірепайдалану, зерттеушілікқұндылықтарындарыту
|
Пәнаралықбайланыстар
| Тарих, информатика жәнет.б.
|
АКТ қолдану дағдылары
| Интерьер дизайнныңфотосуреттерінәлеуметтікжеліденқарастыраотырып, олардызерттеуүшін.
|
Бастапқы білім
|
|
Сабақбарысы
|
Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері
| Сабақтағыжоспарланғаніс-әрекет
| Ресурстар
|
Сабақтың басы
| Сабақтың басында оқушыларға интерьердегі сәнді қолөнер туындылары жинағы туралы бейнебаян көрсетіледі.
Бейнебаяннан не байқадыңыздар?
Бүгінгі сабақтың тақырыбы қандай деп ойлайсыздар?Деген сұрақтар қою арқылы оқушылармен сабақтың тақырыбын ашамын.
Миға шабуыл. Видео көрсету
Сабақ тақырыбын ашуға арналған сұрақтар.
1 топ. Қысқа бейне сюжеттен нені байқадыңыздар?
2 топ. Қандай интерьер элементтері бар екен?
3 топ. Барлық интерьерге ортақ қандай материалдар көрсетілген?
ҚБ «Күлегештер» тәсілі
Сабақтың мақсатын айқындау
Бағалау критерийлері:
Заманауи интерьерлік бұйымдарды біледі Тарихи интерьерлік бұйымдар мен үйлесімдік шешімдерін біледі Тарихи мен заманауиинтерьерлердісалыстырады Өзгеелдіңинтерьерліксәндібұйымнобайынсалады.
|
|
Сабақтың ортасы
|
Оқушылар тарихи және мәдени интерьер бұйымдары туралы түсінігін, және оған не жататындығын, қандай аспектілер арқылы анықтауға болатыны туралы талқыланады. Заманауи интерьер бұйымдарын төмендегі сұрақтары арқылы талқылаймыз:
Заманауи интерьер бұйымдарына атаңыз және неліктен бұл заттарды заманауи деп атаймыз? Бұл бұйымдар қазіргі қазақ қоғамына қаншалықты тән екенін анықтаңыз; Қандай қазақтың ұлттық бұйымдары қазіргі заманға белгілі және қолданысқа ие? Тарихи және мәдени бұйымдардың дамуына нелер әсер етеді? Бұйымдардың орындалу технологиялары қандай?
Топтарда басқа елдердің мәдени аспектілерін, интерьер стилдерінің ерекшеліктерін талқыланады.
Өнер мен мәдениеттерде жалпы аспектілері немесе интерьер стильдерін салыстырады.
Оқушыларға қазіргі заманауи стильдің 9 түрін атап, ерекшеліктері талқыланады
1 «Өтпелі» стиль 6 Голливудтік стиль
2 Фахверг стилі 7 Хюгге
3 Теңіз стиль8 Mid-Century стилі 4 Ваби- Саби 9 Бекстейдж стилі 5 Порше стилі
Оқушыларға интерьерлік бұйымдар көрсетіледі
1-Тапсырма.
Ойлау дағдыларының деңгейі:білу және түсіну
«Бейнефильмдерді көру және талқылау» тәсілі арқылы интерьер стильдерінің ерекшеліктеріне қарай АКТ-ны, түрлі дерек көздерін пайдалану арқылы сипаттаңыз
Интерьер стильдері
| Сипаттамасы
| Қолданылған материалдар
| Этностиль
|
|
| Готикалық
|
|
| Заманауи
|
|
| Классикалық
|
|
| |