Главная страница
Навигация по странице:

  • Мектеп: Күні

  • Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: Сабақтақырыбы

  • Осы сабақтақолжеткізілетіноқумақсаттары (оқубағдарламасынасілтеме)

  • Пәнаралықбайланыстар Әлемдіктарих.географияпәндері

  • Сабақбарысы Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері

  • Ұйымдастырубөлімі Интерактивтақтасындабейне ролик көрсету.

  • Интерактивтақтасындасабақтыңтақырыбы мен мақсатыанықталады. Сабақтыңтақырыбы

  • Сабақмақсаты :Интерьердің сәнді заттарының, құрал-жабдықтарыжәнематериалдарынқарастырып, бұйым жасау.Бағалау критерийлері

  • Сабақтыңортасы 10 минут5 минут15 мин7 мин Термин сөздік-Термин слово-Thetermword

  • Талдауға арналған сұрақтар

  • Интерьер

  • Тапсырманыңбағалаукритериясы

  • Саралау–оқушыларғақалайкөбірекқолдаукөрсетудіжоспарлайсыз Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайміндетқоюдыжоспарлапотырсыз

  • Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехникасыныңсақталуы

  • Қауіпсіздіктехникасыережелерінің

  • Жалпыбаға Сабақтыңжақсыөткенекіаспектісі (оқытутуралыда, оқутуралыдаойланыңыз) 1: 2

  • Сабақбарысындасыныптуралынемесежекелегеноқушылардыңжетістік/қиындықтарытуралыненібілдім, келесісабақтарда неге көңілбөлуқажет

  • қмж. 9 сын Көркем ен Ұлдар ҚМЖ-1. 1блім


    Скачать 1.91 Mb.
    Название1блім
    Дата07.11.2022
    Размер1.91 Mb.
    Формат файлаdocx
    Имя файла9 сын Көркем ен Ұлдар ҚМЖ-1.docx
    ТипДокументы
    #774813
    страница4 из 16
    1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   16






    Мектеп:

    Күні:

    Мұғалімніңаты-жөні:

    Сынып:

    Қатысқандар саны:

    Қатыспағандар саны:

    Сабақтақырыбы

    Интерьердің сәнді заттарының (шырағдан, сәнді сағаттар) дайындалу техникалары мен тәсілдерін зерделеу.

    Осы сабақтақолжеткізілетіноқумақсаттары (оқубағдарламасынасілтеме)

    9.1.3.1 шығармашылық идеяларды (оның ішінде ақпараттық-коммуникативтік технологияны) дамыту мен іске асыруда бірінші және екінші ақпарат көздерін толыққанды және нәтижелі қолдану.

    Сабақмақсаттары

    Халықинтерьеріәдістері, құрал-жабдықтарыжәнематериалдарынқарастыраөткізіп, бұйымжасау.


    Бағалаукритерийлері

    • Бұйымқандайқолөнертүрінежататынынбіледі.

    • Бұйымдыдайындауүшінтүрлі (мата,жіп,ағашт.б) материалдардықолданаалады.

    • Бұйымдыжасаудақұрал-жабдықтардықолданабіледі.

    • Этностильдегібұйымдыжасауғакреативтішығармашылықұсынысжасайды.

    • Қауіпсіздікережелерінсақтайотырып, уақыттытиімдіпайдаланабіледі

    Тілдікмақсаттар


    • Материал- Материал - Material

    • Мәдениет - Культура - Culture

    • Техника- Техника -Technique

    • Этно-стиль -Этно-стиль - Ethno-style

    • Құрал-жабдықтар- Оборудование -Equipment

    • Йнтерьер - Йнтерьер – Interior

    • Шырағдан – Лампа – Iamp

    • Сағат – Часы - Сlock




    Құндылықтардыдарыту



    Сабақбарысындаеңбектенужәнеэстетикалыққұндылығынбойынасіңіреді. Оқушыбір-біріменынтымақтастықпенашықпікірбөлісіп, шығармашылықкөзқараспенеңбектенеді.

    Пәнаралықбайланыстар

    Әлемдіктарих.географияпәндері

    АКТ қолданудағдылары

    Жұмысбарысындаматериалдарғанегізделгенсуреттемелер мен жазбаларжасауда АКТ-нықолданады

    Бастапқыбілім


    Дизайн саласындағы (Қазақстанжәнеәлемдік) көркемөнердікүнделіктіқолданыстақолданатынбұйымдардабір-бірінебайланыстыраүйлестіру


    Сабақбарысы

    Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері

    Сабақтағыжоспарланғаніс-әрекет

    Ресурстар

    Сабақтың басы

    3 минут

    Ұйымдастырубөлімі

    • Интерактивтақтасындабейне ролик көрсету. Оқушыларданбейнекөрініскебайланыстыалғанәсерінсұрау.

    Бейнероликтен не байқадық?
    Қандайойтүйдіңіздер?

    • Интерактивтақтасындасабақтыңтақырыбы мен мақсатыанықталады.



    Сабақтыңтақырыбы: Интерьердің сәнді заттарының (шырағдан, сәнді сағаттар) дайындалу техникалары мен тәсілдерін зерделеу.

    Сабақмақсаты :

    Интерьердің сәнді заттарының, құрал-жабдықтарыжәнематериалдарынқарастырып, бұйым жасау.

    Бағалау критерийлері:

    Егертөмендегібағалаукритерийлерінорындаса, оқушыоқумақсатынажетеді

    • Бұйымқандайқолөнертүрінежататынынбіледі.

    • Бұйымдыдайындауүшінтүрлі (мата,жіп,ағашт.б) материалдардықолданаалады.

    • Бұйымдыжасаудақұрал-жабдықтардықолданабіледі.

    • Этностильдегібұйымдыжасауғакреативтішығармашылықұсынысжасайды.

    • Қауіпсіздікережелерінсақтайотырып, уақыттытиімдіпайдаланабіледі.



    Шырағдандарқалайжасауғаболады.
    Кенепкілемдерқалайжасауғаболады.
    Үйді безендіруге арналған 25 идеялар.
    қабырғаны безендіру/ интерьердегі қабырға сағаттары/ қабырғаға қалай сағатты әдемілеп ілу керек.

    Интерьер заттары


    Сабақтыңортасы

    10 минут

    5 минут

    15 мин

    7 мин

    Термин сөздік-Термин слово-Thetermword

    • Материал- Материал - Material

    • Мәдениет - Культура - Culture

    • Техника- Техника -Technique

    • Этно-стиль -Этно-стиль - Ethno-style

    • Құрал-жабдықтар- Оборудование –Equipment

    • Йнтерьер - Йнтерьер– Interior

    • Шырағдан – Лампа – Iamp

    • Сағат – Часы - Сlock


    Талдауға арналған сұрақтар:


    1. Сәнді интерьер бұйымын (сағат, шырағдан және т.б.) жасауға қандай материал қолданады?

    2. Оны жасаудың мақсаты неде?

    3. Сәнді интерьер бұйымын (сағат, шырағдан және т.б.) дайындалу (жасалу кезеңдері), безендіру технологиясы қалай жүзеге асады?

    4. Сіз сәнді интерьер бұйымын түріне қарай (сағат, шырағдан және т.б.) қандай баламалы материалдардан жасар едіңіз?




    Интерьер — пәтердің белгілі бір ретпен қалыптастырылған әрі сәндеп жабдықталған ішкі кеңістігі.

    Интерьерді жабдықтаудың қажетті шарты — қолайлылық пен әсемдік. Интерьердің барлық элементтері өзара әдемі үйлесуі, ал интерьер бүтіндей алғанда бірін-бірі толықтырып, көз тартарлық әсем болуы тиіс. Пәтерді жабдықтарда үйге қандай заттар қажет, оларды қай жерге және қалай орналастыру, әшекейі мен түсі, бөлменің әшекей мен болуын өзгерту-өзгертпеу туралы мәселені алдын ала ойластыру керек.

    Интерьер стилі өте көп. Базалық түрде: ретро, антикалық, классикалық, модерн, хайтек, өндірістік және т.б. көптеген түрлері бар және пайдаланатын материалдар да табиғи және негізінен химиялық жолмен жасалған жлементтерді қамтиды.

    Оқушылар сәнді интерьер бұйым түрлерінің бір түрін таңдап алып, толықтай зерттейді. Сәнді интерьер бұйымдарына мына заттарды қарастырулары мүмкін:

    • түрлі картиналар;

    • сағаттар;

    • шырағдандар;

    • гүлдер қоюға арналған тұрақ (подставка)

    • кәдесыйлар;

    • аспалы шам;

    • құмыра және т.б.


    Топтықтапсырма №1

    Құрал-жабдықтар мен заманауиматериалдардықолданаотырыпинтеоьербұйымдардыңжасаужәненәтижелерінкүнделіккежазу, талдау.

    Мысалы:

    Оқушылар жұмыс нәтижелерін электронды таныстырылым немесе постер түрінде таныстырады.

    Тапсырманыңбағалаукритериясы:

    • Бұйымқандайқолөнертүрінежататынынбіледі.

    • Бұйымдыдайындауүшінтүрлі (мата,жіп,ағашт.б) материалдардықолданаалады.

    • Бұйымдыжасаудақұрал-жабдықтардықолданабіледі.

    • Интерьерлікбұйымдыжасауғакреативтішығармашылықұсынысжасайды.

    • Қауіпсіздік ережелерін сақтай отырып, уақытты тиімді пайдалана біледі




    Сабақтыңсоңы

    5минут

    Керібайланыспарағы


    Бүгінгісабақтаүйрендім _____________________________________________________________


    Сабақтамағанұнағаны _____________________________________________________________

    Бүгінгісабақтыңеңқызықтысәті (тұсы) _______________________________________________

    __________________________________________________________________________________

    Мен үшінеңқиынболғаны _________________________________________________________

    Бүгінменіңтүсінгенім _____________________________________________________________

    Бүгінгісабақтағы мен үшінжаңалық_________________________________________________

    Болашақтақолжеткізгімкеледі ______________________________________________________






    Саралау–оқушыларғақалайкөбірекқолдаукөрсетудіжоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайміндетқоюдыжоспарлапотырсыз?

    Бағалау – оқушылардыңматериалдымеңгерудеңгейінқалайтексерудіжоспарлайсыз?

    Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехникасыныңсақталуы




    Саралауіріктелгентапсырмалар, нақтыбіроқушыданкүтілетіннәтижелер, оқушығадербесқолдаукөрсету, оқуматериалдарыменресурстарыноқушылардыңжекеқабілеттерінесепкеалаотырыпіріктеу (Гарднердіңжиындықзияттеориясы) түріндеболуымүмкін.

    Саралаууақыттыұтымдыпайдаланудыесепкеалаотырып, сабақтыңкез-келгенкезеңіндеқолданылаалады

    Бұлбөлімдеоқушылардыңсабақбарысындаүйренгенінбағалауүшінқолданатынәдіс-тәсілдеріңіздіжазасыз

    Денсаулықсақтаутехнологиялары.

    Сергітусәттеріменбелсендііс-әрекеттүрлері.

    ОсысабақтақолданылатынҚауіпсіздіктехникасыережелерініңтармақтары


    Сабақбойыншарефлексия
    Сабақмақсаттары/оқумақсаттарыдұрысқойылғанба? ОқушылардыңбарлығыОМқолжеткіздіме?

    Жеткізбесе, неліктен?

    Сабақтасаралаудұрысжүргізілдіме?

    Сабақтыңуақыттықкезеңдерісақталдыма?

    Сабақжоспарынанқандайауытқуларболды, неліктен?

    Бұлбөлімдісабақтуралыөзпікіріңіздібілдіруүшінпайдаланыңыз. Өзсабағыңызтуралысолжақбағандаберілгенсұрақтарғажауапберіңіз.




    Жалпыбаға

    Сабақтыңжақсыөткенекіаспектісі (оқытутуралыда, оқутуралыдаойланыңыз)?

    1:
    2:
    Сабақтыжақсартуға не ықпалетеалады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)?

    1:
    2:
    Сабақбарысындасыныптуралынемесежекелегеноқушылардыңжетістік/қиындықтарытуралыненібілдім, келесісабақтарда неге көңілбөлуқажет?





    1 .«Киіз үйдің» атауы неліктен ойлайсыздар?

    2.Киіз үйдің формасы неліктен шеңбер тәріздес деп ойлайсыздар?

    3.Киіз үй интерьерінің ерекшелігін атаңыз. - Киіз үй бұйымдары қандай дәстүрлі қолөнер түріне жатады?

    4.Бұйымды қазақ ұлттық стиліне тән ететін не? Қандай интерьер бұйымдары болды?

    5.Басқа мәдениеттерде бұл дәстүрлі қолөнер бұйымның аналогтары бар ма?

    6.Табиғи ресурстар мен географикалық орналасуы өнерге әсер тигізе ме? Себебі неде?



    1 .«Киіз үйдің» атауы неліктен ойлайсыздар?

    2.Киіз үйдің формасы неліктен шеңбер тәріздес деп ойлайсыздар?

    3.Киіз үй интерьерінің ерекшелігін атаңыз. - Киіз үй бұйымдары қандай дәстүрлі қолөнер түріне жатады?

    4.Бұйымды қазақ ұлттық стиліне тән ететін не? Қандай интерьер бұйымдары болды?

    5.Басқа мәдениеттерде бұл дәстүрлі қолөнер бұйымның аналогтары бар ма?

    6.Табиғи ресурстар мен географикалық орналасуы өнерге әсер тигізе ме? Себебі неде?

    1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   16


    написать администратору сайта