Главная страница
Навигация по странице:

  • Мұғалімніңаты-жөні: Сынып: 8 Қатысқандар

  • Осы сабақта қол жеткізілетін оқыту мақсаты (оқу жоспарына сілтеме)

  • Бағалау критерийлері

  • Құндылықтардыт әрбиелеу

  • Байланыс АКТ ақпараттыіздеужәнезерттеу Сабақтыңбарысы

  • Сабақтыңуақыты / кезеңдері Мұғалімнің қызметі

  • Ұйымдастырусәті(1 минут) Міндеті: оқушылардысабаққадайындау

  • Сабақтақырыбынашығу. О М.

  • Сұрақ

  • Міндет

  • Қолдарын көтереді

  • Топтық жұмыс 20 минут Мақсаты

  • Оқушылар сабақта жасайтын білім беру өнімдері

  • Саралау - оқушыларғақалайкөбірекқолдаукөрсетудіжоспарлайсыз Қабілетті жоғары қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз

  • Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

  • Жалпыбаға Сабақтыңжақсыөткенекіаспектісі (оқытутуралыда, оқутуралыдаойланыңыз) 1: 2

  • Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет

  • қмж. 9 сын Көркем ен Ұлдар ҚМЖ-1. 1блім


    Скачать 1.91 Mb.
    Название1блім
    Дата07.11.2022
    Размер1.91 Mb.
    Формат файлаdocx
    Имя файла9 сын Көркем ен Ұлдар ҚМЖ-1.docx
    ТипДокументы
    #774813
    страница9 из 16
    1   ...   5   6   7   8   9   10   11   12   ...   16







    бөлімі:

    Мектеп:

    Күні:

    Мұғалімніңаты-жөні:

    Сынып: 8

    Қатысқандар:

    Қатыспағандар:

    Сабақтыңт ақырыбы

    Шығармашылық жұмыс. Сәулеттік нысан макет

    Осы сабақта қол жеткізілетін оқыту мақсаты (оқу жоспарына сілтеме)

    9.2.3.1 бұйым дайындау барысында материалдарды өңдеу мен безендірудің ұтымды тәсілдерін анықтау, таңдау мен қолдану;
    9.2.3.2 сенімділік пен дербестігін көрсете, әртүрлі техникаларды, конструкция түрлері мен заманауи материалдарды қолдана отырып ерекше күрделі бұйым жасау


    Сабақтың мақсаты

    Мәселелер мен қиындықтарды қамтитын неғұрлымк ең контекстермен байланысты материалдардың, құралдар мен әдістердің кеңспектрін білужәне пайдалану, өнім мен нысандарды жаса укезінде оны жеке наныммен түсіндіру


    Өзіндік шешім табуды, өз макет іүшін қолда бар материалды таңдауды, анықтауды және жіктеуд іүйренеді

    Бағалау критерийлері

    оқушылармакеттіңбөліктері мен бөлшектерінқұрастырубойыншабілімдерінкөрсетеді , материалдардытаңдаужәнеоныңсәулеттікшешімібойыншатүсініктемебереді.

    Тіл міндеттері

    пәндіктерминологияныүйрену (объектініңдеконструкциясы,объектініңтрансформациясы, өзконструкциясынқұру), өнім дизайны, мақсатты аудитория, games, designofproduct, possibleconsumers, consumers, targetaudience, өнім дизайны, әлеуеттітұтынушылар, бағытханартықшылық, дизайн сапасы, дизайн дизайны ерекшеліктері, құрамдас, қасиеттері, эстетикалық

    preferences, quality of design, Design feature, constituents, properties, aesthetic

    дизайнерекшелігініңсапасы, эстетикалық

    нарықталаптарынажауапберетінтартымдылықтартымды.

    attractiveness, answering the requirements of market, attractive.жауапкершілік, жауапкершілік - нарықталаптары, нысаны.

    Құндылықтардыт әрбиелеу

    Өмірбойыоқыту.

    Қазақстанныңэкономикалықөсуі 2050

    Пәнаралық байланыс

    Графика жәнежобалау, химия

    Алдыңғыбілім

    Виртуалдыәлемдеидеялардыіздеужобаүшінқажеттіғимараттыңэскизінәзірлеу.

    Сәулетғимаратыныңмакетінәзірлеуүшінматериалдардытрансформациялауәдістері мен техникаларыныңтүрлері.

    Қажеттітерминологияментанысу.

    Байланыс АКТ

    ақпараттыіздеужәнезерттеу

    Сабақтыңбарысы

    Сабақтыңуақыты / кезеңдері

    Мұғалімнің қызметі

    (Оқумақсатынақалайқолжеткіземін?)  






    Сабақтыңбасталуы

    ((10 мин.)

    Ұйымдастырусәті(1 минут)

    Міндеті: оқушылардысабаққадайындау




    (бастапқыынталандыру материалы)

    Мақсаты:Мотивациялықкезеңжәнеүйтапсырмасынсұрау:

    Сәулетғимараттарыменэлектрондықпрезентацияныкөрсетеді,

    Қабылданғанидеялар мен бекітілгеннобайларғақатыстысұрақтарқояды.

    Мысалы: эскиз бойыншамакеттіәзірлеукезіндеқандайқиындықтар бар?

    Сізтаңдағанматериалдар мен олардытрансформациялаутәсілдеріидеялардыіскеасыруүшінқолайлыма?

    Сіздіңалдағыжоспарларыңыз? Оқушыларсұрақтарғажауапберуікерек.

    Сабақтақырыбынашығу.

    ОМ.9.2.3.1 бұйым жасау процесінде материалдарды өңдеу мен өңдеудің оңтайлы тәсілдерін анықтау, таңдау және қолдану;

    Мақсаты:назар аударуту, сабақ тақырыбына кірісу

    Сұрақ:Қазір қандай шығармашылық үдеріспен айналысамыз деп ойлайсыз? Сабақтың тақырыбын анықтаңыз?

    Міндет:оқушылардың шағын сәулет дизайн нысандарын салу және жобалау туралы білімдерін бекіту.Оқушылардың осы дизайн нысандарын әзірлеуіне қандай аспектілер әсер етеді, эстетика ретінде миға шабуыл жасау үшін шағын топтарда жұмыс істейді,

    сенімділік және қауіпсіздік,

    сыртқы ғимарат арқылы қаланың келбетін жақсарту қажет.Ғимараттың жергілікті ландшафтқа бейімделуі сияқты экологиялық мәселелер.Экологиялық материалдарды өз жобасы үшін экоүйді таңдаған оқушылар үшін қолдану.Климаттың өзгеруін, денсаулықты сақтау жағдайлары мен экологиялық таза материалды ескеру маңыздыболып табылады. Мұғалім оқушыларға конструкциялау және құрылыс процестерін, сондай-ақ құрылыста қолданылатын материалдардың физикалық қасиеттері мен химиялық құрамын білуі тиіс екендігін түсіндіреді.Сабақтың келесі бөлігі металдардың, тастың, саздың, шынының, ағаштың, сабанның және т.б. қасиеттеріне мысал келтіріп өтуіне болады. Химиялық құрам балаларға табиғи жағдайларды ескере отырып, объектілер үшін осы материалдарды пайдалану туралы түсінік береді.Оқушылардың сәулет-құрылыс процестерін жақсы түсінуі үшін, мысалы, орта мерзімді жоспардың екінші бөлімі ресурстарының бағанына берілген бейне клип, қадамдық нұсқауларды көрсету керек.Оқушылармен негізгі сәулет және құрылыс процестерін талқылау:

    дизайн кезеңі: сызбалар мен спецификациялар, клиентпен өзара іс-қимыл

    құқықтық және қаржылық кезеңдер: келісім-шарт жасасу туралы ұсыныс, жұмысшыларды жалдау

    құрылыс кезеңдері: құрылыс алаңын тазалау, қаңқасын салу, су құбыры мен электр желісін салу, ғимараттың сыртқы бөлігін таза әрлеу (шатыр, қабырға, есіктер, терезелер), соңғы жұмыстар (бояу, ішкі ағаш өңдеу жұмыстары))

    соңғы кезең: тексеру, объектіні қабылдау, соңғы төлем.

    "миға шабуыл" - 3 минут

    Міндет: түсіну деңгейін орнату, кемшіліктерді жою.

    Жаңа білімді меңгеруге тапсырма

    Мұғалім шағын нысан құрылысының ерекшеліктері туралы сұрақ қояды

    Оқушыларға сәулет дизайнының мысалдарын береді.

    Сабақтың практикалық бөлімі тапсырманы қамтиды: топтарда оқушылар топтық креативті шешім қолдана отырып, макеттің бөлімдерін құрайды. Мүмкін оқушылар өздері таңдаған объект үшін әр түрлі Өндірістік үдерістермен бөлшектер көлемін беру үшін қандай да бір шешімді бейнелейтін және сипаттайтын блок-схемалар қолданылады, олар::

    процесс, сызба, материал, құрал-сайман, түр-түрі өзгеруі қосылысты желімдеу арқылы пішін беру және т.б. осы аспектілерді ескере отырып, оқушылар ниеті жүзеге асыру үшін объектінің немесе сәулет құрылысының қажетті нысанын іздестіреді.

    Оқушылар сызу, сурет салу және материалдарды өңдеу бойынша дағдыларды тәжірибеге мүмкіндік беретін шығармашылық жұмыс арқылы тұжырымдамаларды түсінуді көрсетуі тиіс. Шағын топтар барлық класқа жоспарлау және макеттеу үдерістерінің негізгі аспектілері туралы түсінік береді. Осылайша олар өз мұғалімдері мен жолдастарынан түсініктеме ала алады.

    Оқушылар әр түрлі материалдарды қолдану жобасын іске асыру бойынша бірқатар мәселелерді қарастыруы тиіс. Визуализацияланған сызбаны құрастыру және құрастыру, өлшемдері бар материалдарды қолдану, содан кейін келесі кезеңге өту, бөлшектермен жұмыс жасау .

    жауап сұрақ

    Макеттің нобайын іске асыру бойынша бастапқы идеяларды айтады.

    Олар өз идеяларын материалда жүзеге асыруды қалай жоспарлайтынын айтады. Егер оқушылар авторлық жобаны ойлап тапса, қабылданған шешім бойынша түсініктеме береді
    Сабақ тақырыбын анықтайды

    Бірнеше нұсқаны береді

    Өз оқу мақсатын қояды

    Оқушыларболашақшығармашылықжұмыстыңмазмұнынанықтауғабайланыстысұрақтардыталқылауғабелсендіқатысады.

    Оқушылар шағын нысанды жобалау мен салуға қандай материалдар әсер ететіні туралы ми шабуылын жүргізу үшін шағын топтарда жұмыс істейді.

    Оқушылар материалдардың химиялық құрамы ғимараттар мен ландшафт құрылысына қалай әсер ететіні туралы миға шабуыл жасау үшін шағын топтарда жұмыс істейді.Кезеңдері процесінде қамтуы мүмкін:

    * клиенттің жоспарларды мақұлдауы

    * құрылыс алаңын дайындау

    * жабдықты жинау және нысанды салу үшін материалдарды дайындау

    және сапасын тексеру.

    Оқушылар сұрақтарды талқылауға белсенді қатысады

    Сұрақтарына жауап беретін мәселелер бар. Пәннің академиялық тілін қолдана отырып, ауызша сөйлеуді дамытады

    Адамдық мінезді түсіну қарым-қатынаста айқын болу және оларға көңіл бөлу мен қамқорлық көрсету Мәңгілік ел құндылықтарының бірі болып табылады.
    Қолдарын көтереді-жауап беруге дайын

    БК

    Білім алушылар:

    Өткен тақырыпты еске алып, негізделген жауап береді

    Презентация арқылы мұғалім жеткізетін ақпараттың рөлін біледі және түсінеді талқылауға қатысады өз ұсыныстарын енгізеді.

    Мұғалімнің көрген және айтылған ақпаратын түсінеді, қорытынды жасайды. Тәжірибедеқолданаалады

    Белсенділігітөменоқушылар «суретобъектісін» ұсынады.

    Академиялықмотивацияныңжоғарыдеңгейі бар оқушылар «дизайн ұсынысына» жауапбереді.


    Негізгібөлігі

    (25 минут)

    Топтық жұмыс 20 минут

    Мақсаты: Оқушыларды сәулет нысанының макетін жасауға үйрету. Құрылыс әдістерінің шектеулі санына баса назар аудара аласыз.

    1 тапсырма:Жаңа білімді қолдануға тапсырма.

    Оқушылар сабақта жасайтын білім беру өнімдері: сәулет дизайнының макетін жасау және орындау (болашақ макетті жасау).

    білім беру өнімдерін:

    Болашақ ғимарат бөліктерінің құралдарын қолдана отырып, материалда әзірлеу.

    Дизайн объектілеріндегі масштабтау және пропорция заңдарын білу..

    Алдыңғы білімге сүйеніп, әр түрлі контекстерде терең түсінігін көрсету.

    Оқушылар кесу құралдарымен жұмыс істеу кезінде қауіпсіздік техникасын сақтай отырып, үлгілеу бойынша дағдыларды тәжірибеге мүмкіндік беретін шығармашылық жұмыс арқылы тұжырымдамаларды түсінуін көрсетуі тиіс. Олар өз нысанын әзірлеу үшін шағын командаларда жұмыс істей алады.

    Оқушылар әр түрлі материалдарды қолдану жобасын іске асыру бойынша бірқатар мәселелерді қарастыруы тиіс.

    Қол астындағы материалдардың түрлерін және бейнелеу өнерінің материалдарын көрсету. Жабыстыру арқылы өңдеу кезінде икемділік сияқты материалдардың қасиеттеріне ақпарат беру және т.б. жобада қолдануға болатын геометриялық фигуралардың түрлерін қарастыру.Мұғалім қажет болған жағдайда АКТ мүмкіндіктерін пайдалануды сұрайды. Материалдарды табу және зерттеу .

    Мұғалім оқушылардың практикалық шешімдерін қарастырады, түсініктеме береді және баға береді, практикалық көмек көрсетеді. Қажет болған жағдайда алдын ала дайындалған шағын макеттерде материалдарды трансформациялаудың түрлі әдістері мен тәсілдері арқылы шешім қабылдауға итермелейді немесе интернет көздерінен бейне ақпаратты көрсету мүмкіндігі бар болса, плакатты көрсетеді.
    Шағын топтарда оқушылар Сәулеттік дизайн жобасының макетін жасау жұмыстарын жалғастыруда. (қабырға шатыр, қасбет, ландшафт сияқты бөлшектер.)

    Олар негізгі бөлшектерге қатысты жеке бөлшектердің пропорциясының өлшеміне қарастыру тиіс. Бір уақытта материалды таңдау және сәулет дизайн стилистикасын сақтау туралы ойлау.

    Сызбалардаөлшемдерді салу ережелерінүйренеді.

    Кеңістіктіккөрініс, қиял. Ұсақ моторика.
    Өзжобасындақолданылатынматериалдартуралыақпараттыөзітабады

    Эскиздікнұсқалардыіздеужәне оны іскеасырубойыншаалғашқықадамдар

    Сұрақ

    Құрылыснысанынзерттейді, сынисәттердітабады. Олидеяларменбөліседі. Шешімдерқабылдайды.

    Білім алушылар:

    Зерттеу дағдыларын көрсетеді, макет бөлшектерін әзірлеу кезінде ерекше шешімдер қабылдайды. Топтықжұмысқабелсендіқатысады.

    Дескрипторлар:

    Білімалушылар:

    Болашақғимараттыңэскизібойыншамакеттіңбірбөлігінәзірлейді.

    Дизайн объектілеріндемасштабтаужәне пропорция заңдарынбіледі..

    Алдыңғыбілімгесүйеніп, әртүрліконтекстердетереңтүсінігінкөрсетеді

    Жобабөлшектерінжасау.


    ТанымдықбелсенділігітөменоқушыларүшінЭкоүй эскизінәзірлеудіұсынуғаболады .Танымдықбелсенділігіжоғарыоқушыларүшінфешенебельғимаратын салу макетініңкүрделібөліктерінәзірлеудіұсынуғаболады.

    Сыныпоқушыларыныңжұмыстарынбағалаужәнеөзін-өзібағалауүшінмүмкіндікбереді. 2 D үшөлшемдіғимараттакөругекөмектеседі.

    Мұғалімпрактикалықжұмыстыорындаубарысындаоқушылардыңжұмысынбақылайды, қажетболғанжағдайдақосымшанемесеқайтатүсіндіреді, көрсетеді, көмектеседі.

    Дарынды және талантты оқушылар жобаны іске асыруда қиындықтарға тап болған оқушыларға көмектеседі.
    Жетекшінақтылаумәселелеріарқылықолдау

    Әроқушыныңорындалғантапсырмадеңгейінбақылаупарағынабекіту

    Сабақтыңсоңы

    (5 минут)

    Презентация. Оқушыларжобалаудың осы кезеңіндеөзәзірлемелерінетүсініктемебереді. Мәселелержәнеолардықалайшешугеболатынынайтады.

    Шексіз

    өзарабағалаумүмкіндіктері

    арнайытерминологиянықолданаотырып, өзжұмысынамакеттіәзірлеукезіндегіықтималпроблемалартуралыбағабереді.

    Жобабасшысынаөзшешімдерітуралыжәнеолардыңөзжобасынқалайдамытқысыкелетінінбаяндайды.

    Мұғалімсабақтыңқаншалықтымеңгерілгендігінбілугемүмкіндікаладыжәнеоларжобақызметінжалғастырааладыма, олсабақматериалынбекітуүшінөткентақырыпқақатыстысұрақтарқояды.

    Бұлтапсырмақалыптастырушыбағалауғамүмкіндікбереді, өйткенімұғалімжекеоқушылар мен шағынтоптарғажақындап, жұмыскезіндеоларғакөмектесугемүмкіндігі бар. Осы негіздебарлықбөлімбойыншажоспарлау мен саралаужасалуымүмкін.

    Бағалаужұппенжүргізілуімүмкін, сондықтаноқушыларғабір-бірініңжұмысынбарлықсыныпқакелісілгенжәнехабарланғанкритерийлергесәйкесбағалаудыұсынуғаболады.

    Ұғынужәнеөзарабағалау

    БК

    Білім алушылар:

    Осы сабақта алған білімі мен дағдыларын көрсетеді

    Мұғалімніңтүсініктемелері

    Өткізілгенсабақбойыншамұғалімніңрефлексиясы






    Саралау - оқушыларғақалайкөбірекқолдаукөрсетудіжоспарлайсыз? Қабілетті жоғары қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

    Бағалау - оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

    (смайликтер, тағы басқа)

    Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

    -

    Өзарасындарлыкерібайланысберуарқылытүзету, өзін-өзібағалау.

    Оқушыларкеңсепышағыменжұмысістеуқағидаларынбіледі, соныменқатар, жұмысынаяқтағаннан кейінжұмысорнынжинау.

    Сабақбойыншарефлексия
    Сабақмақсаттары/оқумақсаттарыдұрысқойылғанба? ОқушылардыңбарлығыОМқолжеткіздіме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақтасаралаудұрысжүргізілдіме? Сабақтыңуақыттықкезеңдерісақталдыма?

    Сабақжоспарынанқандайауытқуларболды, неліктен?

    Бұлбөлімдісабақтуралыөзпікіріңіздібілдіруүшінпайдаланыңыз. Өзсабағыңызтуралысолжақбағандаберілгенсұрақтарғажауапберіңіз.



    Жалпыбаға

    Сабақтыңжақсыөткенекіаспектісі (оқытутуралыда, оқутуралыдаойланыңыз)?

    1:
    2:

    Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

    1:

    2:


    Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?

    1   ...   5   6   7   8   9   10   11   12   ...   16


    написать администратору сайта