Главная страница

қмж. 9 сын Көркем ен Ұлдар ҚМЖ-1. 1блім


Скачать 1.91 Mb.
Название1блім
Дата07.11.2022
Размер1.91 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файла9 сын Көркем ен Ұлдар ҚМЖ-1.docx
ТипДокументы
#774813
страница6 из 16
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   16






Мектеп:

Күні:


Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып:

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:




Сабақ тақырыбы

Интерьердің сәндік заттарын дайындау мен безендіру


Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

9.1.6.2 бұйымды дайындау мен безендіру барысында заманауи және дәстүрлі емес материалдарды қолданудың өзіндік (оригиналды) шешімдері мен жолдарын ұсыну

9.2.3.3 шығармашылық жұмыстар мен бұйымдар жасау барысында қазақ ұлттық мәдениет элементтерін пайдалану

Сабақмақсаттары

Қауіпсіздік ережелерін сақтай отырып, нобай бойынша интерьерлік бұйымдарына қазақ ұлттық элементін қосады

Бағалаукритерийлері

Тілдікмақсаттар


  • Мен интерьер бұйымын дайындауға ... стилін таңдадым.

  • Біз сәндік интерьер бүйымды безендіру үшін …..…..қолдандық.

  • Интерьер бұйымын орындау кезінде …

Құндылықтардыдарыту



Оқушылардыңинтерьерлік сәнді бұйымдардың ойластырып, бейнелеуарқылыобраздыелестету, түстердіүйлестірепайдалану, зерттеушілікқұндылықтарындарыту

Пәнаралықбайланыстар

Тарих, информатика жәнет.б.

АКТ қолдану дағдылары

Интерьер дизайнныңфотосуреттерінәлеуметтікжеліденқарастыраотырып, олардызерттеуүшін.

Бастапқы білім


Интерьердің сәндік заттарын дайындау мен безендіру



Сабақбарысы

Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері

Сабақтағыжоспарланғаніс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы


Сабақтың басында оқушыларға интерьердегі сәнді қолөнер туындылары жинағы туралы бейнебаян көрсетіледі.

Бейнебаяннан не байқадыңыздар?

Бүгінгі сабақтың тақырыбы қандай деп ойлайсыздар? Деген сұрақтар қою арқылы оқушылармен сабақтың тақырыбын ашамын.

Сабақтың тақырыбы:Интерьердің сәндік заттарын дайындау мен безендіру

Сабақтың мақсаты:

Қауіпсіздік ережелерін сақтай отырып, нобай бойынша интерьерлік бұйымдарына қазақ ұлттық элементін қосады

Бағалау критерийлері:

  • Қауіпсіздік ережесін сақтайды

  • Нобай бойынша бұйымдарын жасайды

  • Жұмыс барысын альбомдарына жазып отырады

  • Қазақұлттықмәдениетэлементтерінбұйымдарынақосады




Сабақтың ортасы


Оқушылар технологиялық карта мен графикалық құжаттарға және нобайға қарай отырып өз бетінше интерьер бұйымдарын дайындайды. Оқушылар бұйымның бірнеше бөліктерін орындап болғаннан кейін, өз топ арасында бұйым бөлшектерін біріктіру жұмыстарын орындайтын болады.

Қауіпсіздік ережелері:

  • Ұшты, істік, өткір заттармен абайлап жұмыс жасау керек

  • Өзара заттармен алмасқанда абайлап, лақтырмай беру керек.

  • Жұмыс орнын таза ұстау керек

  • Жұмыс аяқталғаннан кейін жұмыс орнын тазалап кету керек.

Тапсырма:

Бастапқы нобайларын бойынша интерьерлік бұйымдарды қазақ ұлттық элементін қосып, бөлшектерін біріктіріндер.




Сәндік интерьер бұйымдарын дайындау кезінде оқушылар өз жұмыстарын жақсарту мақсатында бір біріне жұмыстары туралы ойларын айтып, пікір алмасып талдауы мүмкін.

https://www.youtube.com/watch?v=v67ICnxZOe0
Қатты қағаздардан шырағдан жасау


Сабақтың соңы

Сабақ соңында әрбір топ жұмыс барысында туындаған қиындықтары мен бөлісу мақсатында «Бағдаршам» әдісі арқылы өздерінің жұмыстарын бағалайды.




Интерактивті тақта қолдану.

Саралау – оқушыларғақалайкөбірекқолдаукөрсетудіжоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайміндетқоюдыжоспарлапотырсыз?

Бағалауоқушылардыңматериалдымеңгерудеңгейінқалайтексерудіжоспарлайсыз?

Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехникасыныңсақталуы













Сабақ бойынша рефлексия



Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.




Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:
2:
Сабақтыжақсартуға не ықпалетеалады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)?

1:
2:


Сабақбарысындасыныптуралынемесежекелегеноқушылардыңжетістік/қиындықтарытуралыненібілдім, келесісабақтарда неге көңілбөлуқажет?




Бекітемін: А.Паримбекова

Мектеп: Ш.Ермағанбетова атындағы №246

Күні: 08.10.2019


Мұғалімнің аты-жөні: Ғ.Сейтжанов

Сынып: 9

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:




Сабақ тақырыбы

Интерьердің сәндік заттарын дайындау мен безендіру


Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

9.2.1.1 мазмұнды, ерекше туындыны орындау үшін өз бетінше және сенімділікпен өнердің көркем құралдарын қолдану


Сабақ мақсаттары

Бастапқы жоспарлаған нобайларына сүйене отырып, интерьерлік сәнді бұйымдарын жасауда қауіпсіздік ережелерін сақтап, шығармашылық жұмыстарын бастайды.

Бағалау критерийлері

  • Шығармашылық жұмыстарын орындауда іс-әрекеттерін жоспарлайды

  • Жұмыстарын орындауда топ ішінде рөлдерге бөледі

  • Бастапқы эскиздері бойынша жұмыстарын бастайды

  • Қауіпсіздікережесінсақтайды

Тілдік мақсаттар


Интерьер, стиль, бунгало, гранж, кантри, китч, контемпорари, лофт, минимализм, поп-арт, постмодернизм, техно, фьюжн, хай-тек, шебби-шик, эко стилі, шале және т.б.

Құндылықтардыдарыту


Оқушылардыңинтерьерлік сәнді бұйымдардың ойластырып, бейнелеуарқылыобраздыелестету, түстердіүйлестірепайдалану, зерттеушілікқұндылықтарындарыту

Пәнаралық

байланыстар

Тарих, информатикажәнет.б.

АКТ қолдану дағдылары

Интерьер бұйымдарыныңдизайныңфотосуреттерінәлеуметтікжеліденқарастыраотырып, олардызерттеуүшін.

Бастапқы білім





Сабақбарысы

Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері

Сабақтағыжоспарланғаніс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы


Сабақтың басында оқушыларға интерьерлік бұйым жасау жолдары туралы бейнебаян көрсетілетін болады.

Бейнебаяннан не байқадыңыздар?

Қандай материалдарды қолданған?

Қандай техникада орындалды? Деген сұрақтарды қоя отырып, сабақтың тақырыбын ашып аламын

Сабақтың тақырыбы:Интерьердегі сәндік заттарын дайындау мен безендіру

Сабақтың мақсаты:

Бастапқы жоспарлаған нобайларына сүйене отырып, интерьерлік сәнді бұйымдарын жасауда қауіпсіздік ережелерін сақтап, шығармашылық жұмыстарын бастайды.

Бағалау критерийлері:

  • Шығармашылық жұмыстарын орындауда іс-әрекеттерін жоспарлайды

  • Жұмыстарын орындауда топ ішінде рөлдерге бөледі

  • Бастапқы эскиздері бойынша жұмыстарын бастайды

  • Қауіпсіздікережесінсақтайды




Интерактивті тақта

Сабақтың ортасы



Оқушыларға қолдау көрсету ретінде оқушыларға интерьер бұйымдарын дайындау технологиясы көрсетілген бейнематериал немесе фотосуреттер ұсынылады.



Шығармашылық жұмыстарын бастар алдында оқушылар іс – әрекеттерін жоспарлайды.

Жоспарға мыналар жатады:

• команда мүшелері арасында жауапкершілікті бөлу;

Уақытты бөлу;

• Бұйымды жасау үшін материалдар тізімі;

• құралдар тізімі;

• Жұмыс реттілігі

• жобаның кезеңдері.

Қауіпсіздік ережелері:

  • Ұшты, істік, өткір заттармен абайлап жұмыс жасау керек

  • Өзара заттармен алмасқанда абайлап, лақтырмай беру керек.

  • Жұмыс орнын таза ұстау керек

  • Жұмыс аяқталғаннан кейін жұмыс орнын тазалап кету керек

Тапсырма:

Сәндік интерьер заттарын дайындауға арналған материалдарды, қажетті құралдарды және жұмыс орнын дайындайды. Өз топтарында оқушылар интерьер бұйымын орындаудағы іс әрекеттерін бөліседі.



https://www.youtube.com/watch?v=g3MLAKa03fQ
Қатты каропкалардан шырағдан жасау


Сабақтың соңы

Сабақ соңында оқушылар «Кері байланыс Сэндвичі» немесе «Мадақтау сэндвичі»

1 қабат – түсінгені туралы оң пікір;

2 қабат – сыни көзқарас, нені өзгерту керек және қалай өзгерту керек;

3 қабат – оң көзқарас бере отырып, болашаққа ұыныс беру: маған ұнады , дегенмен келесі жолы …


Интерактивті тақта қолдану.

Саралау – оқушыларғақалайкөбірекқолдаукөрсетудіжоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайміндетқоюдыжоспарлапотырсыз?

Бағалауоқушылардыңматериалдымеңгерудеңгейінқалайтексерудіжоспарлайсыз?

Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехникасыныңсақталуы













Сабақ бойынша рефлексия



Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.




Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:
2:
Сабақтыжақсартуға не ықпалетеалады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)?

1:
2:


Сабақбарысындасыныптуралынемесежекелегеноқушылардыңжетістік/қиындықтарытуралыненібілдім, келесісабақтарда неге көңілбөлуқажет?

1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   16


написать администратору сайта