Главная страница
1   ...   8   9   10   11   12   13   14   15   16

қмж. 9 сын Көркем ен Ұлдар ҚМЖ-1. 1блім


Скачать 1.91 Mb.
Название1блім
Дата07.11.2022
Размер1.91 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файла9 сын Көркем ен Ұлдар ҚМЖ-1.docx
ТипДокументы
#774813
страница12 из 16


1   ...   8   9   10   11   12   13   14   15   16

Мөлдір:

1) спирттілактарменәрленген;

2) нитролакпенәрленген;

3) майлылакпенәрленген;

4) спирттіполитураменжылтыратыпөнделген;

5) нитролакпенжылтыратылғанарнайыпастаменәрленген;

6) воскіменәрленген.

Мөлдіремес:Бұлтекстураныжабатынжабындыбояуларменорындалады. Мөлдіремесәрлеуағаштымұқиятөңдеудіқажететпейді, себебіөнімніңбеттерінгрунттаптегістеугеарналғанжақпалардықолдануарқылыөнделеді. Мұндайжабындар тек текстуранығанаемес, соныменқатарөнімніңбетіндегікейбірақауларды да жояды.

Қолданылатын лак-бояуматериалдарынабайланысты, мөлдірқабат: майлы, эмальменжәнеглифталефтібояуменжәне нитро-эмальмен (нитроцит) әрленеді.

Сәндік,текстураныжәнетүстердіжаңғыртатынәрлеу түрі (слайд)




Сабақтың соңы

3 мин.

Рефлексия

Сабақ барысында не істелді?

Қандай бөліктер қосымша әрлеуді қажет етеді

Өнімді жақсарту үшін қандай әрекеттерді қолдануға болады?

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы




Оқушылардың жеке қабілеттерін ескере отырып оқушының оқу материалдары мен ресурстарды таңдау кезінде тапсырмаларды таңдауда, оқушылардың нәтижелерін анықтауда дифференциация жүргізілуі мүмкін


Жұмыстар жеке жүргізіледі, бұл бағалау процесін жеңілдетеді. Оқушылар критерий бойынша бір-бірін өздігінен бағалайды.

Бағалауда әрбір оқушының деңгейін ескеріледі.


1.Сабаққа бес минут қалғанда келіңіз.

2. «Технология» бөлмесіне тек мұғалімнің рұқсатымен кіріңіз.

3. Арнайы киім кию.

4. Бекітілген орындарға отырыңыз және мұғалімнің рұқсатынсыз тұрмаңыз.

5. Жұмысты тек мұғалімнің рұқсатымен ғана бастаңыз. Мұғалім сізге хабарлағанда, жұмысты тоқтата тұрыңыз. Жұмыс істеген кезде алаңдамаңыз.

6. Таныс емес құралдарды түсіндірмейінше пайдаланбаңыз.

7. Құралды тек қана мақсатқа сай пайдаланыңыз.

8. Ақаулы және өткір емес құралдармен жұмыс істемеңіз.

9. Жұмыс кезінде құралды мұғалім көрсеткендей ұстаңыз.

10. Белгіленген жерде құралдар мен жабдықтарды сақтау.

11. Жұмыс орның таза және ұқыпты ұстаңыз.

12. Мұғалім көрсеткен тәртіпте құралдар мен жабдықтарды орналастырыңыз.

13. Жұмыс кезінде сөйлеспеңіз.

14. Жұмысты мұқият орындаңыз, бөтен заттармен айналыспаңыз.

15. Үзіліс кезінде сіз сыныптан шығуыңыз керек.

16. Сабақтың соңында жұмыс орныңызды тазалаңыз.


Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.




Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:
2:
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?



Бөлім:

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 9

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:







Сабақ тақырыбы

Бұйымды әзірлеу. Әрлеу

Осы сабақтақолжеткізілетіноқумақсаттары (оқубағдарламасынасілтеме)

9.2.2.1 материалдарды өңдеуге арналған заманауи технологиялық машиналарды өз бетінше таңдап, анықтау және қолдану;

9.2.3.1 бұйым дайындау барысында материалдарды өңдеу мен безендірудің ұтымды тәсілдерін анықтау, таңдау мен қолдану;

9.2.3.2 сенімділік пен дербестігін көрсете, әртүрлі техникаларды, конструкция түрлері мен заманауи материалдарды қолдана отырып ерекше күрделі бұйым жасау

Сабақ мақсаттары

Шығармашылық жұмыстарды талдау және бағалау

Шығармашылық жұмыстың таныстырылымы


Бағалау критерийлері

  1. Таныстырылымның не екенің біледі.

2.Таныстырылымды дұрыс дайындауды түсінеді.

3. Таныстырылымды қолданады

  1. Таныстырылмда дәлелдемеләк базана ұсынады.

  1. Технология мен өнердің байланысын анықтайды.




Тілдікмақсаттар

Тілдікеместақырыптарғаарналған..



Презентация

Presentation

Таныстыру

Оценивание

Evaluation

Бағалау

Выставка

Exhibition

Көрме


Таныстырылым бұл.......

Дәлелдемелік база….


Құндылықтарды дарыту

Мақсатшыл, өмір бойы оқу

Пәнаралық байланыстар

Информатика, бейнелеу өнері, тарих және сызупәндерімен байланыс

АКТ қолдану дағдылары

Жұмыс барысында тұсаукесерге ноутбуктерді, сондай-ақ интерактивті тақтаны және интернетті пайдалану

Бастапқыбілім

Жиһаз және интерьер заттарын дайындау тақырыбының бүкіл курсын өтті

Сабақбарысы

Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері

Сабақтағыжоспарланғаніс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

12 мин.
45 мин.
30 мин.

Оқушылар көрмеге өз жұмыстарын алдын ала дайындайды. Мысалы, олар стенд жасайды, жақтау, бұйым, жұмыстың атыжәне автордың аты, ізденіс жұмыстары және т.б.

Бұл көрмені кең ауқымды аудиторияға - мектеп ауқымы үшін, қонақтарды шақыру және т.б. ұйымдастыруға болады.

Көрмеде авторлардың жұмыстары талқыланады, бағаланады және өз идеяларымен бөліседі.



Сабақтың соңы

3 мин

Рефлексия

Алынғанбілімсіздіңжекежобаңыздыдайындаудақолданылуымүмкін.

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы




Оқушылардың жеке қабілеттерін ескере отырып оқушының оқу материалдары мен ресурстарды таңдау кезінде тапсырмаларды таңдауда, оқушылардың нәтижелерін анықтауда дифференциация жүргізілуі мүмкін


Жұмыстар жеке жүргізіледі, бұл бағалау процесін жеңілдетеді. Оқушылар критерий бойынша бір-бірін өздігінен бағалайды.

Бағалауда әрбір оқушының деңгейін ескеріледі.


Интерактивті тақтамен жұмыс істеу кезінде қауіпсіздік техникасы ережелері

  • - Интерактивті тақтаны беті берік болғанымен, интерактивті бетті және тақтаны басқа компоненттеріне зақым келтірмеу үшін келесі сақтық шараларын қолданыңыз.

  • - Ұшталған қарындаш, қалам немесе көрсеткіш сияқты өткір тырнақшалармен тақтағазақым келмеуін қадағалау

  • - Өнімді ластанудан тазарту үшін абразивтерді немесе химиялық агрессивті заттарды пайдаланбаңыз.

- Интерактивті тақтаны шаң мен ылғалдылық деңгейі жоғары бөлмелерде пайдаланбаңыз.

Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.




Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:
2:
Сабақтыжақсартуға не ықпалетеалады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)?

1:
2:
Сабақбарысындасыныптуралынемесежекелегеноқушылардыңжетістік/қиындықтарытуралыненібілдім, келесісабақтарда неге көңілбөлуқажет?




Бөлім:

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 9

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:




Сабақ тақырыбы

Бұйымды әзірлеу. Әрлеу

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

9.2.2.1 материалдарды өңдеуге арналған заманауи технологиялық машиналарды өз бетінше таңдап, анықтау және қолдану;

9.2.3.1 бұйым дайындау барысында материалдарды өңдеу мен безендірудің ұтымды тәсілдерін анықтау, таңдау мен қолдану;

9.2.3.2 сенімділік пен дербестігін көрсете, әртүрлі техникаларды, конструкция түрлері мен заманауи материалдарды қолдана отырып ерекше күрделі бұйым жасау

Сабақ мақсаттары

  • Жиһаз және интерьер заттарын жасау кәсіпорындарының түрлерімен танысу;

  • Жиһаз және интерьер заттарын сұранысын нарықта зерттеу;




Бағалау критерийлері

Инрерьердің не екенінбіледі

Жиөаздардыңтүрлерінажыратады

Кәсіпорындардағы өндірістік және технологиялық үдерісті түсінеді

Кәсіпорындардағы өндірістік және технологиялық үдерісті түсінеді

.Технология мен өнердің қарым-қатынасын табады

Технология мен өнердің өзара байланысын анықтайды

Өз жұмысын және өзгелердің жұмысын бағалайды



Тілдік мақсаттар


Тілдік емес тақырыптарға арналған.

Өндіріс

Production

Производство

Жиhаз

Furniture

Мебель

Интерьер

Interior

Интерьер

Жиһаз өндірісі.......

Интерьерді жабдықтау….


Құндылықтарды дарыту

Мақсатшыл, өмір бойы оқу

Пәнаралық байланыстар

Физика, геометрия

АКТ қолдану дағдылары

Зерттеу жұмысына ноутбуктарды пайдалану

Бастапқы білім


Оқушылар интерьер дизайнын әр түрлі стильдерімен танысу


Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы

15 мин.

27 мин

Сабақтың соңы

3 мин



  1. Өткен материалды қайталау.

Жиһаз жасау технологиясы және нарық.

2. Пәтерде жиһазды іріктеу және орналастыру бойынша жалпы ұсынымдар қандай? (Оқушы жауап береді.)

Тұрғын үй жиһаздары бір гарнитурадан немесе жиынтықтан тұрудың қажеті жоқ. Бірақ барлық элементтер бір-бірімен сәйкес келуі тиіс, өлшемі, сипаты мен түрі. Пәтерді жиһазбен жабдықтаған кезде осы алғышарттарды ескеру қажет.

Қазіргі заманауи пәтердің бөлмелері демалуға, қонақтарды қабылдау мен жұмысқа арналып жабдықталады.

Жатын бөлмелері үшін ең қажетті жабдықтау заттарына: кереует, киім сақтауға арналған шкаф және жұмыс үстелі.

Бір бөлмелі пәтерде кереует, әдетте, диван немесе диван төсенішімен ауыстырылуы керек, ол күнделікті төсек-орын киімдерін сақтауға қызмет етеді. Мұндай пәтер үшін өте ыңғайлы жиналмалы жиһаздар.

Кереуетті жиналмалы (егер ол бар болса) орналастыру, бөлменің қалған бөлігінен жиналатын қабырғамен бөлуге кеңес беріледі. Кез-келген бөліктің ең жеңіл бөлігінде балалардың бұрышын жасауға болады.

Жиһазды орналастыру кезінде бөлменің пропорциялары маңызды рөл атқарады. Жиһаздың тар және ұзын бөлмелері бойлық қабырғалар бойымен орналастырылмауы керек. Бұл бөлменің ұзындығын еселеп көрсетеді.

Егер мұндай бөлме жеткілікті үлкен болса, қабырғалардың біріне перпендикуляр диван немесе гардероб бөлігін орналастыру арқылы екі бөлікке бөлуге болады. Бұл жағдайда бөлменің бір бөлігін демалуға, ал екіншісі үстелге және жұмысқа арналған шкафпен жабдықталуы мүмкін. Жиһазды (шкаф, тумба, трельяж) ыңғайлы етіп орналастыру керек.

Пәтерді жиһазбен жабдықтаған кезде, ондағы барлық заттар - жиһаз, маталар, шамдар, картиналар, кілемдер - олардың мақсатына сай болуы керек. Пәтерді безендіруде үлкен мәнге ие жиһаз және терезе перделерін, жұмсақ жиһаздардың қаптама бетіне арналған маталар ескерілуі керек. Бөлме қажетті түсті гамма құру үшін жалпы түсүйлесімділігіне сәйкес келуі керек.

Пәтерді жабдықтау үшін сізге көп жиһаз керек. Оларды тапсырмаларды орындау арқылы табасыз. Басқа адамдарға қарағанда тезірек және жақсы жұмыс істейтіндер қосымша ішкі заттардан (сағат, суреттер және т.б.) алады.


написать администратору сайта