Главная страница
Навигация по странице:

  • Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз

  • Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

  • Сабақ бойынша рефлексия

  • Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз) 1: 2

  • Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет

  • Мектеп: Күні

  • Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны

  • Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

  • Сабақ мақсаттары

  • Жетістік критерийлері

  • Тілдік мақсаттар

  • Тілдікемеспәндер үшінтұжырымдалады

  • Құндылықтарды дарыту

  • Пәнаралық байланыстар

  • Сабақбарысы

  • қмж. 9 сын Көркем ен Ұлдар ҚМЖ-1. 1блім


    Скачать 1.91 Mb.
    Название1блім
    Дата07.11.2022
    Размер1.91 Mb.
    Формат файлаdocx
    Имя файла9 сын Көркем ен Ұлдар ҚМЖ-1.docx
    ТипДокументы
    #774813
    страница13 из 16


    1   ...   8   9   10   11   12   13   14   15   16

    1 Тапсырма

    Пәтердің жоспарын сызыңыз.

    Тапсырманы орындаған оқушылар әр бөлмеде жиһаздың бір түрін таңдайды.
    2 Тапсырма

    Жиһаздың бөліктерін білдіретін шатастырылған сөздер жасау.

    Дұрыс тапқан оқушы үйдің қонақ бөлмесіне жиһаз жиынтығын таңдап жапсырады. Қосымша: суреттер, сағаттар және т.б. ұсынуға болады.
    3 Тапсырма

    - Барлық жиһаздарды екі үлкен топқа бөлу: жұмсақ және корпусты.

    Тақтада белгілі бір топты сипаттайтын сөздер тиісті топқа орналастыру.

    Топтарға бөліп жазу (бұрыштық, қатты, тегіс, сызықты, ыңғайлы, дөңгелектелген, жұмсақ, жеңілдетілген). Тапсырманы орындағаноқушылар пәтердің жоспарын ас үйге қатысты жиһаз жиынтығын таңдайды. Қосымша: суреттер, сағаттар және т.б.
    Рефлексия

    Алынған білімдерді талқылау

    Алынған білім осы тақырыпты зерделеуде және интерьер тақырыбын құруда да қолданылуы мүмкін.



    https://nsportal.ru/shkola/tekhnologiya/library/2015/12/10/mebel-vidy-mebeli

    https://nsportal.ru/shkola/korrektsionnaya-pedagogika/library/2014/04/13/konspekt-uroka-po-sbo-vidy-mebeli-i-materialy


    Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

    Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

    Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы




    Оқушылардың жеке қабілеттерін ескере отырып оқушының оқу материалдары мен ресурстарды таңдау кезінде тапсырмаларды таңдауда, оқушылардың нәтижелерін анықтауда дифференциация жүргізілуі мүмкін

    Жұмыстар жеке жүргізіледі, бұл бағалау процесін жеңілдетеді. Оқушылар критерий бойынша бір-бірін өздігінен бағалайды.

    Бағалауда әрбір оқушының деңгейін ескеріледі.

    1.Сабаққа бес минут қалғанда келіңіз.

    2. «Технология» бөлмесіне тек мұғалімнің рұқсатымен кіріңіз.

    3. Арнайы киім кию.

    4. Бекітілген орындарға отырыңыз және мұғалімнің рұқсатынсыз тұрмаңыз.

    5. Жұмысты тек мұғалімнің рұқсатымен ғана бастаңыз. Мұғалім сізге хабарлағанда, жұмысты тоқтата тұрыңыз. Жұмыс істеген кезде алаңдамаңыз.

    6. Таныс емес құралдарды түсіндірмейінше пайдаланбаңыз.

    7. Құралды тек қана мақсатқа сай пайдаланыңыз.

    8. Ақаулы және өткір емес құралдармен жұмыс істемеңіз.

    9. Жұмыс кезінде құралды мұғалім көрсеткендей ұстаңыз.

    10. Белгіленген жерде құралдар мен жабдықтарды сақтау.

    11. Жұмыс орның таза және ұқыпты ұстаңыз.

    12. Мұғалім көрсеткен тәртіпте құралдар мен жабдықтарды орналастырыңыз.

    13. Жұмыс кезінде сөйлеспеңіз.

    14. Жұмысты мұқият орындаңыз, бөтен заттармен айналыспаңыз.

    15. Үзіліс кезінде сіз сыныптан шығуыңыз керек.

    16. Сабақтың соңында жұмыс орныңызды тазалаңыз.

    Сабақ бойынша рефлексия
    Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

    Жеткізбесе, неліктен?

    Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

    Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

    Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

    Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.




    Жалпы баға

    Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

    1:
    2:
    Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

    1:
    2:
    Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?





    Мектеп:




    Күні:

    Мұғалімнің аты-жөні:




    Сынып: 9

    Қатысқандар саны:







    Қатыспағандар саны:







    Сабақ тақырыбы

    Жұмысты қорғау




    Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

    9.3.1.1 медиа құралдары мен онлайн платформаларды қолдана отырып, белгілі бір аудиторияға дайын жұмыстарын қорғауды өз бетінше ұйымдастыру (бейнетаспа, онлайн форумдар, әлеуметтік желілер)




    Сабақ

    мақсаттары

    әртүрлі өнеркәсіпте технологиялық және өндірістік үдерістер туралы білімдері мен түсінігін көрсету;

    пайданы (табысты) анықтау мақсатында түрлі тауарларды өткізу нарығын талдау




    Жетістік

    критерийлері

    Механикалыөқөңдеуді не екенінбіледі

    Мүмкін станок түрлерінажыратады

    Ағаштыөңдейтінтакар станок кейбірқарапайымотаныөзбетіншеорындау

    Өзініңөнімінқұруүшіналғанбілімдерінболашақтақажетболады

    Техника жәнеөнердің өзарабайланысынтабады.




    Тілдік

    мақсаттар


    Бұйым

    продукт


    Product

    Форма

    форма

    Form

    өлшем

    измерение

    Measurement

    Тілдікемеспәндер үшінтұжырымдалады

    Бұлмеханикалықағаштыөңдеу

    Механическая обработка древесины-это .......

    Ағашөңдеугеарналғанқазіргістаноктартүрлері,

    Современные виды станков для обработки древесины….




    Құндылықтарды

    дарыту

    Бұйымдардыжасауарқылыұлттықжиһазтүрлеріндамытып, өзелінің, өзстиліндамытады. Шындыққашығармашылықпенқарайтынтұлғадамыту.





    Пәнаралық

    байланыстар

    Сызу, геометрия;




    АКТ қолдану

    дағдылары

    Интербелсендітақта, ноутбук;




    Бастапқы білім

    "Дизайн және технология" бөлімі: Интерьер заттарыжәнежиһаздардыңөндірілуі, белгілібіринтерьергеарналғанзаттардыдайындау (мысалы: көрмезалынаарналғанмодульдіжиһаз, трансформацияланатынбалаларғаарналғанжиһаз, сәндішамшырақ), идеяныдамытужәнеталқылау, материалдардытаңдау, графикалыққұжаттама, техникалық спецификация, бұйымдыәзірлеу, әрлеу, жұмыстықорғау;





    Сабақбарысы




    Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері

    Сабақтағыжоспарланғаніс-әрекет

    Ресурстар




    Сабақтың басы

    10 мин


    Сабақбасында:

    • Оқушыларментанысу/ тексерісжүргізу/ оқушылардыңзейініншоғырландыру.

    • Оқушыларменбіргесабақмақсаттарын/ оқумақсаттарынакөзжүгірту.

    Керектіматериалдартізіміментаныстыру, тарату.

    Технология  өңдеуматериалдар

    http://www.myshared.ru/slide/93749/









    Сабақтыңортасы


    Оқушыларға қазіргі заманғы технологиялық машиналар материалдарда өңделген ,құрылғы және ұстанымдар, олармен жұмысты кейін талқылау. Талқылау барысында мұғалім жетелеуші сұрақтар қойып оқушыларды бағыттап отыру керек.

    Оқушыларға топта жұмыс істеу принциптері ұсынуға зерделеп, әр түрлі технологиялық машиналар конструкциялық, өңдеу бойынша табиғи және жасанды материалдардан (мысалы: токарлық ағаш станок , бұрғылау станогы, жону станок қайрақ станок тағы басқалар.), интернет ресурстарын пайдаланып отыру.

    Өңдеу бойымен әр түрлi технологиялық машиналар жұмыс принциптері топтарындағы құрылым, табиғи зерделенуге жиiленуге ұсынсын және мысалы жасанды материалдар: ағаш бойымен токарлық станогi, бұрғылау станогi, қайрақ станок тағы басқалар ) ғаламтор ресурстарды пайдаланады.


    Сынып алдында жүргізген зерттеулерінің нәтижелерімен әр топқа бөлу (станоктың құрылысы, жұмыс істеу принципі, мүмкіндіктері мен тәсілдері, қауіпсіз жұмысымен танысу).

    Мұғалім ағаш өңдеу жұмыс істеу тәсілдерін технологиялық машиналарды, таңдау және бекітуге дайындау. Алдын ала барысында токар станоктың қауіпсіз жұмыс істеу ережелерін сақтаудың маңыздылығына көз жеткізіңіз. 

    Оқушыларжұмысынбақылау
    Мұғалімніңбасшылығыменоқушыларқарапайымоперациялардыстаноктаорындайды
    Бағалау
    Оқушыларкөрсетедіжәнебағалайды, өзжұмысынбағалайды,бір-бірінңжұмысынбағалайдыжұмыскезіндестаноктыңқиындықтарынанықтайды




    Сабақтыңсоңы

    Сабақтыңсоңындаоқушыларрефлексияжүргізеді:

    • Ненібілдім, неніүйрендім;

    • Ненітолықтүсінбедім;

    Жұмыстынеменжалғастыруқажет;







    Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

    Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

    Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы







    Оқушылардың жеке қабілеттерін ескере отырып оқушының оқу материалдары мен ресурстарды таңдау кезінде тапсырмаларды таңдауда, оқушылардың нәтижелерін анықтауда дифференциация жүргізілуі мүмкін

    Жұмыстар жеке жүргізіледі, бұл бағалау процесін жеңілдетеді. Оқушылар критерий бойынша бір-бірін өздігінен бағалайды.

    Бағалауда әрбір оқушының деңгейін ескеріледі.

    1.Сабаққа бес минут қалғанда келіңіз.

    2. «Технология» бөлмесіне тек мұғалімнің рұқсатымен кіріңіз.

    .
    1   ...   8   9   10   11   12   13   14   15   16


    написать администратору сайта