Алиппе
Сабактын темасы: Каркыра менен тулку.
Сабактын максаты
| Билим беруучулук
| Онуктуруучулук
| Тарбия беруучулук
| Окуучулар жомок менен таанышышат, маанисин тушунушот.
| Эске сактоосун, кабыл алуусун онуктурот.
| Достукка, чынчылдыкка, боорукердикке тарбияланышат.
| Кутулуучу натыйжалардын корсоткучтору
| Окуучулар жомок
менен таанышса, маанисин тушунушсо.
| Эске сактоосун, кабыл алуусун
онуктурсо.
| Достукка, чынчылдыкка, боорукердикке тарбияланышса.
| Сабактын жабдылышы: окуу китеби, кырдаалга карата суроттор,
баалоочу каражаттар.
Сабактын тиби: жаны билимди оздоштуруу.
Сабактын формасы: жалпы класс менен иштоо.
Сабактын методу: ангемелешуу, тушундуруу, корсотмолуу, жекече
иштоо.
Сабактын этабы
| Мугалимдин иш аракети
| Окуучунун иш аракети
| Уюштуруу
| Саламдашуу. Окуучуларды жоктоо.
Сабакка даярдоо. Алтын эрежени тузуу.
| Саламдашат. Сабакка даярданышат. Алтын эрежени тузушот.
| Уй тапшырмасын суроо
| Уй тапшырмасын сурайт.
| Окуучулар уйго берилген тапшырманы айтып беришет.
| Билимдерин актуалдаштыруу
| Откон сабактагы текст окулат.
| Окуучулар суроолорго жооп беришет.
|
Жаны темага тушунук беруу
|
Жаны темага тушунук берет. Темага карата талкуу жургузулот. Каркыра, тулку деген создорду укканда эмнени элестетесинер?
Бул текстин жомок экендигин кантип далилдей алабыз? Тексти тушунуктуу кылып окуп беруу.
|
Тема боюнча тушунук алышат. Тушунбогон суроолорду беришет. Жекече оз алдынча жомокту окуп чыгышат.
Топто иштешет.
1-топ. Тулкунун кылган жоругу сага жагабы?
2-топ. Тулкунун ордунда болсон сен эмне пкылат элен?
3-топ. Эмне учун тулку бир балапанды жеп койду?
| Физьминутка
| Физьминутка жасоо
| Физьминутка жасашат.
| Сабакты бышыктоо
| Каркыра менен тулкуго синквейн тузуу.
| Тулку.
Куу, митаам;
Жейт, алдайт, жашайт;
Алсыздарга кол салган куу жаныбар.
| Сабакты жыйынтыктоо
| Сабактын эмнени уйрондун?
Жомок сага жактыбы?
Кайтарым байланыш жасоо.
| Мугалимдин суроосуна жооп беришет.
| Уйго тапшырма
| Жомокту корком, шар окуп келуу.
| Жомокту корком, шар окуп келишет.
| Баалоо
| Катышууга карап баалоо.
|
| Алиппе
Сабактын темасы: Сак кучук.
Сабактын максаты
| Билим беруучулук
| Онуктуруучулук
| Тарбия беруучулук
| Окуучулар сак кучук темасы менен таанышышат.
| Эске сактоосун, кабыл алуусун онуктурот.
| Адептуу, билимдуу болууга тарбияланышат.
| Кутулуучу натыйжалардын корсоткучтору
| Окуучулар сак кучук темасы
менен таанышса.
| Эске сактоосун, кабыл алуусун
онуктурсо.
| Адептуу, билимдуу болууга тарбияланышса.
| Сабактын жабдылышы: окуу китеби, кырдаалга карата суроттор,
баалоочу каражаттар.
Сабактын тиби: жаны билимди оздоштуруу.
Сабактын формасы: жалпы класс менен иштоо.
Сабактын методу: ангемелешуу, тушундуруу, корсотмолуу, жекече
иштоо.
Сабактын этабы
| Мугалимдин иш аракети
| Окуучунун иш аракети
| Уюштуруу
| Саламдашуу. Окуучуларды жоктоо.
Сабакка даярдоо.
Алтын эрежени тузуу.
| Саламдашат. Сабакка даярданышат.
Алтын эрежени тузушот.
| Уй тапшырмасын суроо
| Уй тапшырмасын сурайт.
| Окуучулар уйго берилген тапшырманы айтып беришет.
| Билимдерин актуалдаштыруу
| Откон сабактагы текст окулат.
| Окуучулар суроолорго жооп беришет.
|
Жаны темага тушунук беруу
|
Жаны темага тушунук берет. Ырдын автору Т. Кожомбердиев. Кучукко муноздомо берет.
|
Тема боюнча тушунук алышат. Ырдын мазмунун тушунушот.
Оздорунун кучуктору жонундо айтып беришет.
| Физьминутка
| Физьминутка жасоо
| Физьминутка жасашат.
| Сабакты бышыктоо
| Сак кучук эмне учун уктабайт?
Кучук уктап калса эмне болушу мумкун?
| Мугалимдин суроосуна топто жооп беришет.
| Сабакты жыйынтыктоо
| Сабактын эмнени уйрондун?
Эмне билгин келет?
Кайтарым байланыш жасоо.
| Мугалимдин суроосуна жекече жооп беришет.
| Уйго тапшырма
| Ырды корком окуп, мазмунун айтып беруу.
| Ырды корком окуп, мазмунун айтып беришет.
| Баалоо
| Салыштырып баалоо.
|
|
Алиппе
Сабактын темасы: Кок жалбырактар.
Сабактын максаты
| Билим беруучулук
| Онуктуруучулук
| Тарбия беруучулук
| Окуучулар ангеме менен таанышышат.
| Эске сактоосун, кабыл алуусун онуктурот.
| Адептуу, билимдуу болууга тарбияланышат.
| Кутулуучу натыйжалардын корсоткучтору
| Окуучулар ангеме менен таанышса.
| Эске сактоосун, кабыл алуусун онуктурсо.
| Адептуу, билимдуу болууга тарбияланышса.
| Сабактын жабдылышы: окуу китеби, кырдаалга карата суроттор,
баалоочу каражаттар.
Сабактын тиби: жаны билимди оздоштуруу.
Сабактын формасы: жалпы класс менен иштоо.
Сабактын методу: ангемелешуу, тушундуруу, корсотмолуу, жекече
иштоо.
Сабактын этабы
| Мугалимдин иш аракети
| Окуучунун иш аракети
| Уюштуруу
| Саламдашуу. Окуучуларды жоктоо. Сабакка даярдоо.
Жагымдуу маанай тузуу.
| Саламдашат. Сабакка даярданышат. Жагымдуу маанай тузушот.
| Уй тапшырмасын суроо
| Уй тапшырмасын сурайт.
| Окуучулар уйго берилген тапшырманы айтып беришет.
| Билимдерин актуалдаштыруу
| Откон сабактагы текст окулат.
| Окуучулар суроолорго жооп беришет.
| Жаны темага тушунук беруу
| Жаны темага тушунук берет. Сурот боюнча суйлом тузуу. Создорго талдоо жургузуу.
Муундап окутуу.
| Тема боюнча тушунук алышат. Тушунбогон суроолорду беришет. Создорго талдоо жургузушот.
Суротко карап суйлом тузот.
| Физьминутка
| Физьминутка жасоо
| Физьминутка жасашат.
| Сабакты бышыктоо
| Лена эмне учун карандашты алган жок?
Себеби эмнеде?
Сен Катянын ордунда болсон эмне кылат элен?
| Окуучулар топто жооп беришет. Катя менен Ленага муноздомо беришет. Оз ойлорун айтышат.
| Сабакты жыйынтыктоо
| Сабактын эмнени уйрондун?
Сага кандай таасир калтырды?
Кайтарым байланыш жасоо.
| Мугалимдин суроосуна жооп беришет.
| Уйго тапшырма
| Ангемени корком окуп келуу.
| Ангемени корком окуп келишет.
| Баалоо
| Катышууга карап баалоо.
|
| |