Главная страница

Мікроба екз. 1. Медична мікробіологія та предмет її вивчення


Скачать 0.66 Mb.
Название1. Медична мікробіологія та предмет її вивчення
Дата02.01.2022
Размер0.66 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файлаМікроба екз.docx
ТипДокументы
#322965
страница13 из 60
1   ...   9   10   11   12   13   14   15   16   ...   60

Мікрофлора води, повітря, грунту. Санітарно-показникові мікроби зовнішнього середовища.


деякого часу залежно від властивостей вірусу. Як контроль використовують культуру клітин, неінфіковану вірусами. Безпосередньо перед дослідом з пробірок видаляють живильне середовище, відмивають клітини від баластних речовин (білків) розчином Хенкса. У кожну дослідну пробірку додають по 0,6 мл розчину Хенкса і по 0,2 мл противірусної сироватки. У контрольні пробірки вносять по 0,8 мл розчину Хенкса та неімунну сироватку тварин. Пробірки інкубують нахиленими, щоб живильне середовище і сироватка омивали клітини, при кімнатній температурі протягом 15-30 хв. Потім в усі пробірки додають по 0,2 мл 0,4 % зависі еритроцитів, інкубують ще 20-30 хв при кімнатній температурі. Після цього пробірки обережно обертають в долонях 5-10 разів для ресуспендування еритроцитів та видалення їх з моношару культур клітин. Розглядаючи пробірки під малим збільшенням мікроскопа, звертають увагу на наявність чи відсутність адсорбції еритроцитів на поверхні клітин. При позитивній РГГадс еритроцити вільно плавають у живильному середовищі, при негативній – вони адсорбуються на клітинах. РГГадс використовують для ідентифікації збудників парагрипу, паротиту, респіраторно-синцитіальних вірусів та ін.

Методи санітарно-мікробіологічного дослідження води.

Забрудненість води визначається за загальною мікро¬бной обсіменіння і виявленню санітарно-показових мікроорганізмів - ін¬дікаторов наявності виділень людини або тварин. У воді реєструють кишкову паличку, БГКП (коліформні палички), енте¬рококк, стафілококи;

На підставі кількісного виявле¬нія цих санітарно-показових бак¬терій обчислюються індекс БГКП (число БГКП в 1 л води), перфрінгенс-титр, титр ентерококка і т.д. Так, наприклад, титр ентерококка води - це найменше ко¬лічество води, в якому визначається ентерокок.

До бактеріям групи кишкової палички відносять грамнегативні палички, сбра¬жівающіе з утворенням кислоти і газу лактозу або глюкозу при температурі 37 ° С протягом 24-48 год і не володіють оксидазної активністю. Найбільш часто цей показник застосовують як індикатор фекального за¬грязненія води. Інший подібний показник фекального забруднення - загальні коліформні бактерії: грамнегативні, оксиду-заотріцательние палички, ферментують лактозу або маніт (глюкозу) з утворенням альдегіду, кислоти і газу при температурі 37 ° С протягом 24 годин. Замість останнього терміну пропонується використовувати термін «бактерії сімейства Enterobacteriaceae», так як всі бактерії цього сімейства мають ін-дікаторное значення. До бактеріям сімейства Enterobacteriaceae відносяться грамотріцатель¬ние, оксідазаотріцательние палички, расту¬щіе на лактозосодержащие середовищах типу середовища Ендо і ферментують глюкозу до кислоти і газу при температурі 37 ° С протягом 24 ча¬сов; коліформні бактерії (палички).

При бактеріальному забрудненні води понад допустимих норм слід провести дополні¬тельное дослідження на наявність бактерій - показників свіжого фекального забруднення. До таких бактерій відносять термотолерантні коліформні бактерії, фекальні кишкові палички, ферментують лактозу до кислоти і газу при температурі 44 ° С протягом 24 годин і не ростуть на нітратної середовищі. Про свіжому фекального забруднення свідчить також виявлення ентерококка. На давнє фекальне забруднення вказують відсутність БГКП і на¬лічіе певної кількості клострідш перфрінгенс, т. Е. Найбільш стійких споро-утворюючих бактерій.

Відповідно до нормативних докумен¬тамі регламентуються наступні норматі¬ви мікробіологічних показників питної води при централізованому водопостачанні:

  1. Загальне мікробне число води не повинно пре¬вишать 100 мікробів в 1 мл досліджуваної води;

  2. Загальні коліформні бактерії повинні от¬сутствовать в 100 мл досліджуваної води;

  3. термотолерантні коліформні бактерії повинні отсутстовать в 100 мл досліджуваної води;

  4. Коліфаги не повинні визначатися в 100 мл досліджуваної води (облік за бляшкооб-разующим одиницям);

  5. Спори сульфітредукуючих клостридий не повинні визначатися в 20 мл досліджуваної води;

  6. Цисти лямблій не повинні визначатися в 50 мл досліджуваної води.

Крім того, забрудненість води оценіва¬ется по виявленню патогенних мікробів з фекально-оральним механізмом переда¬чі (ентеровіруси, ентеробактерії, холерні вібріони та ін.).
1   ...   9   10   11   12   13   14   15   16   ...   60


написать администратору сайта