Главная страница
Навигация по странице:

  • 19. Стадії виробництва. Відтворення, його

  • Кн = Те + Ко + Моє + Він

  • Оборотний капітал

  • Економіка Відповіді. 1. Предмет, методи та функції економічної теорії r Економічна теорія


    Скачать 0.73 Mb.
    Название1. Предмет, методи та функції економічної теорії r Економічна теорія
    Дата17.12.2021
    Размер0.73 Mb.
    Формат файлаdoc
    Имя файлаЕкономіка Відповіді.doc
    ТипЗакон
    #307422
    страница4 из 17
    1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   17

    18. Потреба. Піраміда Маслоу.


    Піраміда потреб Маслоу — система потреб людини, складена американським психологом Абрагамом Маслоу. Психолог Абрахам Маслоу, досліджуючи фактори, які впливають на поведінку, розбив їх на п'ять категорій. В основі цієї ієрархії лежали найбільш насущні потреби (їжа, вода, житло), а на вершині — більш високі індивідуальні запити (визнання, самовираження). Коли потреби найнижчого рівня задоволені хоча б частково, людина починає рухатися до задоволення потреб іншого.

    19. Стадії виробництва. Відтворення, його види.


    Перша стадія – виробництво (предметів споживання, засобів виробництва)
    Друга стадія – розподіл (робочої сили, засобів виробництва, продукту)
    Наступна стадія – обмін (діяльністю, продуктами)
    Фінальна стадія – споживання (особисте, виробниче)

    Відтворення – це безперервність, повторюваність виробництва.

    Розрізняють два види відтворення:
    Просте ( — це щорічне поновлення обсягів виробництва в незмінних масштабах);

    Розширене ( — це збільшення обсягу випущених благ)


    20. Капітал. Структура і оборот капіталу


    Під капіталом прийнято розуміти матеріальні та грошові кошти, а також інтелектуальні напрацювання і організаторські навички, котрі використовуються у процесі виробництва та його обслуговування та є джерелом і засобом отримання прибутку.

    Величину підприємницького капіталу Кн можна обчислити за формулою

    Кн = Те + Ко + Моє + Він,

    де: Те — технічні елементи;
    Ко — оборотні кошти;

    Мое — матеріальні оборотні елементи;

    Він — інтелектуальна власність (нематеріальні активи).


    Із сказаного випливає, що гроші стають капіталом, якщо вони інвестовані у виробництво і приносять прибуток.

    Залежно від того, хто надає грошові кошти для інвестування, розрізняють підприємницький і позичковий капітал.

    Як уже зазначалося, підприємницький капітал відображує певну суму грошей, що вкладаються у конкретне діло (виробництво) з метою отримання прибутку або прав управління підприємством (акціонерним товариством) через прямі чи портфельні інвестиції.

    На відміну від підприємницькою позичковий капітал прямо не вкладається в конкретне діло (виробництво), а надається іншій особі (інвестору) в тимчасове користування на засадах повернення і сплати певного відсотка. У даному випадку він є специфічним товаром, а його ціною вважається депозитна (облікова) ставка чи позичковий відсоток.

    Зрештою потрібно усвідомлювати, що капітал будь-якої підприємницької виробничої структури (підприємства, фірми, компанії, корпорації) завжди розподіляють на основний та оборотний за ознакою економічного призначення.

    До складу основного капіталу входять усі технічні засоби виробництва, без яких неможливо організувати нормальний процес виробництва.

    Оборотний капітал охоплює все те, що "проходить" через підприємство і призначене для виробничого й особистого (колективом працюючих) споживання або продажу на ринку. Це передовсім сировина і матеріали; готова продукція (ще не реалізована, а також реалізована, але ще не оплачена покупцями); готівка у касі підприємства і на банківських рахунках, включаючи кошти на оплату праці персоналу.

    Розподіл капіталу на основний та оборотний має практичне значення у зв´язку з різним за часом кругообігом і періодом повернення. Як відомо, кругообіг і повернення (відшкодування) оборотного капіталу здійснюються швидше порівняно з такими само процесами щодо основного капіталу. Якщо основний капітал відшкодовується частинами у вигляді амортизаційних відрахувань в міру його зношування (фізичного спрацювання), то оборотний — відразу після виробництва і реалізації товару, його оплати споживачами. Усе це варто мати на увазі при організації нового підприємства, практичній реалізації нового підприємницького проекту або ідеї.

    21. Основний капітал. Показники, що характеризують використання основного капіталу


    До складу основного капіталу входять усі технічні засоби виробництва, без яких неможливо організувати нормальний процес виробництва.

    основний капітал відшкодовується частинами у вигляді амортизаційних відрахувань в міру його зношування (фізичного спрацювання)

    Зазвичай капітальні вкладення уособлюють певну сукупність фінансових коштів, що органічно зв´язана з функціонуванням основного капіталу.

    Якщо говорити про індекси цін , то тут також використовують основний капітал.

    1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   17


    написать администратору сайта