Главная страница

Анатомия экзамен. Анатомия. 1. Предмет та зміст анатомії, сучасні напрямки та методи дослідження українська школа анатомії


Скачать 381.46 Kb.
Название1. Предмет та зміст анатомії, сучасні напрямки та методи дослідження українська школа анатомії
АнкорАнатомия экзамен
Дата24.06.2021
Размер381.46 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файлаАнатомия.docx
ТипДокументы
#221141
страница64 из 71
1   ...   60   61   62   63   64   65   66   67   ...   71

134. Стовбур головного мозку


Частини:

· Довгастий мозок

· Міст

· Середній мозок

ХІІ - Ядро під'язикового нерва –рухове (м'язи мови)

XI ядро додаткового нерва рухове м'язи шиї

X ядро блукаючого нерва - змішане Вегетативна частина: органи грудної та черевної порожнини (серце, шлунок, травні залози і т. Д.). Рухова частина: м'язи глотки і гортані. Сенсорна частина: від рецепторів внутрішніх органів (серця, легенів, шлунка і т. Д.)

IX ядро язикоглоткового нерва - змішане .Вегетативна частина: слинні залози (околоушная заліза). Рухова частина: м'язи ротової порожнини і глотки. Сенсорна частина: від смакових рецепторів язика (задньої частини), від хеморецепторів (аорти)

VIII ядро слухового нерва - сенсорне - Слухові рецептори (що знаходяться в равлику середнього вуха). Вестибулярні рецептори (що знаходяться в півколових каналах внутрішнього вуха)


135. Медіальна петля


До складу медіальної петлі входять внутрішні дугоподібні волокна, які на рівні нижнього кута ромбоподібної ямки переходять на протилежну сторону, утворюючи, перехрещення медіальних петель. У мосту перехрещені волокна медіальної петлі проходять між пучками трапецієподібноготіла, тобто розташовуються на поперечному зрізі моста в його середині. Далі вони йдуть через покришку середнього мозку, займаючи дорсальну частину ніжок мозку назовні від червоного ядра.

Аксони других нейронів, що беруть участь в утворенні медіальної петлі, закінчуються синапсами на третє нейронах в дорсальном латеральном ядрі таламуса. Центральні відростки третіх нейронів проходять через внутрішню капсулу в складі таламической лучистости і досягають постцентральной звивини і верхньої тім'яної часточки.

Зовнішні дугоподібні волокна: задні і передні беруть участь у формуванні висхідного проприоцептивного шляху мозжечкового напрямки. Задні волокна проходять через нижню мозжечковую ніжку, в кору хробака, не утворюючи перехрещення. Передні волокна перехрещуються, огинають з латеральної боку оливи і через нижні ніжки мозочка йдуть в його кору.

Спинальна петля, утворена центральними відростками 2-х нейронів спіноталаміческіх екстероцептивні шляхів коркового напрямки, прилягає до медіальної петлі з латеральної сторони.

Трійчаста петля, що виникає за рахунок центральних аксонів ізклеток трьох чутливих ядер V пари; примикає до спінальної петлі.

Латеральна (слухова) петля, утворена аксонами нейронів улітковий ядер вестибулярного поля, займає крайнє латеральне положення, приєднуючись до трійчастого петлі.

У напрямку волокон всі петлі висхідні, а по функції чутливі - Екстеро проприоцептивна і слухова чутливість.

136.Порміжний мозок, частини. 3 шлуночок


• Проміжний мозок (diencephalon) займає проміжне положення між кінцевим та середнім мозком; розташований під мозолистим тілом і склепінням; по боках зростається з півкулями кінцевого мозку.

• Проміжний мозок поділяють на:

- епіталамус (Незначний відділ головного мозку, що знаходиться між III шлуночком та середнім мозком; через нього проходять шляхи нюхового аналізатора; він з’єднує лімбічну систему з іншими відділами мозку, які виконують гормональні функції.)

-таламус (Головна частина проміжного мозку, що відповідає за перерозподіл інформації від органів чуття, за винятком нюху, до кори головного мозку)

-субталамус (підталамічне ядро, навколозональні ядра поля, невизначена зона)

-метаталамус (Частина таламічного мозку, що включає в собі латеральне та медіальне колінчаті тіла, ядра яких зв’язані з кірковими центрами зорового і слухового аналізаторів )

-гіпоталамус (Вищий вегетативний центр, що здійснює складну інтеграцію функцій різних внутрішніх систем та їх пристосування до цілісної діяльності організму.)

• Розподіл проміжного мозку на дві основні частини:

-дорсальну (філогенетично молодшу) – thalamencephalon – центр аферентних шляхів;

+thalamencephalon у свою чергу складається з трьох частин: таламуса, епіталамуса і метаталамуса.

-вентральну (філогенетично старішу) – hypothalamus – вищий вегетативний центр

• Третій шлуночок (ventriculus tertius), який утворює порожнину diencephalon, являє собою щілиноподібний простір, що лежить у серединній площині і обмежований присередніми поверхнями таламусів. Він заповнений спинномозковою рідиною і сполучається спереду (праворуч і ліворуч) через міжшлуночковий отвір, отвір Монро (foramen interventriculare, foramen Monro) з бічними шлуночками; ззаду, за допомогою водопроводу середнього мозку, – з ІV шлуночком.

-Верхню стінку третього шлуночка становлять епітеліальна пластинка ІІІ шлуночка (lamina epithelialis ventriculi tertii) – залишок тонкої стінки ембріональної нервової трубки, і судинний прошарок (tela choroidea).

-У просторі між обома пластинками (нижня вентральна, спрямована до порожнини ІІІ шлуночка, і верхня дорсальна, яка лежить під склепінням і мозолистим тілом) проходять по обох боках серединної лінії дві внутрішні вени великого мозку (vv. internae cerebri). Останні у передніх відділах tela choroidea збирають кров з невеликих таламосмугастих вен (v. thalamostriata superior, v. thalamostriata inferior), вен прозорої перегородки (v. anterior septi pellucidi, v. posterior septi pellucidi), i вен судинного сплетення (v. choroidea superior, v. choroidea inferior) i в задніх відділах зливаються в одну вену – велику вену великого мозку (вену Галена), v. magna cerebri (vena Galeni).
1   ...   60   61   62   63   64   65   66   67   ...   71


написать администратору сайта