Главная страница

База тестів. A поліомієліт


Скачать 300.47 Kb.
НазваниеA поліомієліт
Дата19.03.2022
Размер300.47 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файлаБаза тестів.docx
ТипДокументы
#404115
страница1 из 11
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11

У хворого 1,5 років, нещепленого, після 3-х діб гарячки, катаральних явищ, діареї та помірних симптомів інтоксикації, раптово з'явились ознаки периферічного паралічу лівої ноги без зміни чутливості. Яке захворювання найбільш імовірне?

A Поліомієліт

B Енцефаліт

C Псевдотуберкульоз

D Правець

E Сказ

Дитина, 5 років, хворіє 7 днів. Захворювання почалося з погіршення апетиту, нудоти, блювання, болю в животі. Через 6 днів з”явилась жовтяниця шкіри, потемніла сеча, знебарвився кал. Загальний білірубін крові – 95,5 мкмоль/л, прямий – 72,3 мкмоль/л, АЛТ – 6,8 ммоль/л, АСТ – 5,4 ммоль/л. Який механізм лежить в основі порушення рівня трансаміназ?

A * Цитоліз гепатоцитів

B Внутрішньопечінковий холестаз

C Порушення кон”югації білірубіну

D Мезенхімально-запальний процес

E Порушення білково-синтетичної функції печінки

Дитині 3 місяці; народилась недоношеною. В пологовому будинку отримувала плазму, внутрішньовенні маніпуляції. Хворіє 4 дні. Захворювання почалося з появи жовтяниці шкіри, темної сечі, знебарвлення калу. Печінка збільшена на 3 см, селезінка – на 2 см. який найбільш ймовірний попередній діагноз у дитини?

A * Вірусний гепатит В

B Вірусний гепатит А

C Вроджений гепатит

D Синдром Жильбера

E Гемолітична хвороба

Дитина 7 років, захворіла гостро: температура 38,30 С, 2-разове блювання, болі в животі, знижений апетит. На третій день хвороби з”явилась жовтяниця шкіри та склер, печінка на 2,0 см виступає з-під ребра. В крові: загальний білірубін– 78,0 мкмоль/л, прямий-58,0 мкмоль/л, непрямий- 20,0 мкмоль/л, АлАт-2,2 млмоль/л/год. Який механізм гіпербілірубінемії в даному випадку?

A * Порушення екскреції білірубіна

B Плрушення коньюгації білірубіна

C Порушення синтезу білірубіна

D Порушення захвату білірубіна

E Гипоальбумінемія

Хлопчику 6 років був введений донорський імуноглобулін у зв'язку з контактом по вірусному гепатиту в сім'ї. По графіку вакцинації на цей час була запланована ревакцінація проти кору. Дитина огдянута дільничим періатором та визнана здоровою. З якої причини лікар- імунолог не дав дозволу на вакцінацію:

A *Неефективністю вакцинації на фоні введеного імуноглобуліну.

B Можливою анафілактичною реакцією на вакцину.

C Високою вірогідністю захворювання на кір після вакцинації.

D Можливим розвитком вірусного гепатиту на фоні вакцинації проти кору.

E -

В поліклініку до лікаря невролога звернулася мати хлопчика 4 років зі скаргами на відсутність у дитини рухів в лівій нозі, яка була помічена вранці цього ж дня. За неділю до цюго у дитини появилась загальна слабкість, підвищена дратівливість, болі в животі з проносом, підвищена температура. В день звернення в лікарню мати помітила, що вранці, піднявшись з ліжка дитина не може стояти на ногах, не рухає лівою ногою, скаржиться на болі в спині. При об’єктивному дослідженні: активні рухи в лівій нозі відсутні, в правій – обмежені, тонус м’язів в ногах знижений, колінний та ахилів рефлекси зліва відсутні, зправа знижені, порушень чутливості немає, функція тазових органів не порушена. Який попередній діагноз слід поставити хворому?

A * гострий епідемічний поліомієліт (хвороба Гейне-Медіна)

B гострий попечний мієліт

C компресійний мієліт, обумовлений tbc спонділітом

D множинний склероз

E гостра запальна демієлінізуюча полінейропатія Гієна-Баре

Ребенок 3,5 года заболел 5 дней назад с повышения температуры Т-39,2_С, стал вялым, снизился аппетит, 3-хкратно отмечалась рвота Жаловался на боли в спине, отказывался садиться на горшок. На 4-е сутки стал прихрамывать на правую ногу. При поступлении капризен, температура 36,7(С. Бледен. Хромает на правую ногу, выбрасывая ее вперед и прогибая в колене. Тонус в ней снижен. Коленный рефлекс не вызывается. Чувствительность сохранена. Л- 5,7х109, п- 2\%, э-2, э-1, н-28, л-60, м-9, СОЭ- 12 мм/ч. Ваш диагноз?

A * Полиомиелит.

B Вирусный энцефалит.

C Энтеровирусная инфекция, серозный менингит.

D Грипп.

E Туберкулезный менингит\

У дитини 4-ох років на 5-й день захворювання, яке почалося з помірних катаральних явищ, діареї, гіперестезії, підвищеної температури (380 С) та пітливості, приєдналися мляві (периферичні) паралічі нижніх кінцівок (асиметричні з проксимальною локалізацією) із збереженням чутливості. Який діагноз найбільш ймовірний?

A * Поліомієліт.

B Полірадикулоневрит.

C Дитячий церебральний параліч.

D Герпетичний енцефаліт.

E Кліщовий енцефаліт, паралітична форма.

У ребенка 6-ти лет повысилась температура тела до 37,5(С, появилась заложенность носа, необильное слизистое отделяемое. Першение в горле. На 4-й день заболевания температура нормализовалась, однако, появились жалобы на боли в ногах, стал прихрамывать и “тянуть” левую ногу, снизились мышечный тонус, рефлексы. Чувствительность сохранена. О каком заболевании должен подумать врач?

A *Полиомиелит, паралитическая форма.

B Полирадикулоневрит.

C Дифтерийный полиневрит.

D Ботулизм.

E Грипп, энцефалическая реакция.

У дитини 2,5 р. 15-у добу після контакту з хворим на поліомієліт з”явились помірні катаральні прояви у вигляді нежитю та сухого покашлювання. На 2-у добу захворювання приєдналось зниження апетиту, млявість порушився сон. При огляді дитина капризна, млява, м”язи потилиці ригідні, гіперестезії за ходом правого сідничного нерва, Т-38,2 С. Який період розвитку паралітичної форми поліомієліту має місце в даної дитини ?

A *Препаралітичний.

B Паралітичний

C Відновний

D Резидуальний.

E Інкубаційний

Дитина 4-х місяців не щеплена, перенесла грип. Через 3 дні після видужання знов підвищилась температура тіла, мляво смокче, молоко виливається з кута рота. У неї виявлено повну нерухомість правої половини обличчя, зміщення пупка вліво. Чутливість збережена. Попередній діагноз?

A * Поліомієліт

B Мієлополірадикулоневрит

C Ішіорадикуліт

D Синдром Гійєна-Барре

E Параліч Ландрі

У дитини 9 місяців температура тіла 36,7°С, шкіра бліда, волога, виражений біль в м'язах ніг. Рухи в нижніх кінцівках відсутні, чутливість збережена. Діагностовано поліомієліт. До якого роду належить збудник цієї хвороби?

A *Пікорновіруси

B Параміксовіруси

C Тоговіруси

D Аденовіруси

E Ротавіруси

У дитини 3 місяців після деяких днів занепокоєння, анорексії, субфебрилітету, з'явилася жовтяниця, гепатоспленомегалія, сеча темна та жовта, знебарвлення калу. У віці 1міс. були гемотрансфузії. Який найбільш імовірний діагноз?

A *Вірусний гепатит В

B Гемолітична анемія

C Вірусний гепатит А

D Атрезія біліарних шляхів

E Кон'югаційна жовтяниця

У мальчика 10 лет хронический вирусный гепатит В с выраженной активностью процесса. Общий билирубин - 70 мкмоль/л, прямой - 26 мкмоль/л, непрямой - 44 мкмоль/л. АСТ - 6,2 ммоль/л, АЛТ - 4,8 ммоль/л. Какой механизм лежит в основе повышения уровня трансаминаз у этого больного?

A Цитолиз гепатоцитов

B Нарушение синтетической функции печени

C Гиперспленизм

D Внутрипеченочный холестаз

E Нарушение конъюгации билирубина

Родители мальчика 10 лет обратились с жалобами на бледность и общую слабость у ребенка. В возрасте 8 лет перенес вирусный гепатит. В последние 6 месяцев периодически отмечали черный стул у ребенка. На коже туловища, конечностей - телеангиоэктазии. В околопупочной области выражен подкожный венозный рисунок. умеренная болезненность по ходу рамки толстой кишки. Печень +2 см, край ее несколько уплотнен. Селезенка +4,5 см. Стул черного цвета последний раз наблюдался неделю назад. Какой наиболее вероятный диагноз?

A Синдром портальной гипертензии

B Тромбоцитопения

C Язвенная болезнь желудка

D Геморрагический васкулит. Абдоминальная форма

E Хронический колит

У 6-ти мiсячної дитини з народження наростає жовтяниця з зеленуватим вiдтiнком. Спостерiгаються явища геморагiчного дiатезу та сверблячки. Яка найбільш вірогідна патологія у дитини?

A *Атрезiя жовчевивiдних шляхiв

B Еритробластоз

C Синдром Жiльбера

D Синдром Криглера-Найяра

E Синдром Дабiна-Джонсона

Дитина 1 року 6 місяців захворіла гостро, температура тіла 38,5 С, головний біль, слабкість. На п'ятий день хвороби температура знизилась, вранці в правій нозі виявлено біль в м'язах, відсутність рухів, та сухожилкових рефлексів, чутливість збережена. Який попередній діагноз ?

A Поліомієліт

B Вірусний енцефаліт

C Полінтропатія

D Остеомієліт

E Артрит тазостегнового суглобу

У дитини з вірусним гепатитом сростерігається тривала жовтяниця, печінка + 1,0 см, край її щільнуватий, свербіж шкіри. В крові: загальний білірубін - 180 мкмоль/л, прямий -150 мкмоль/л, непрямий - 30 мкмоль/л. АлАт - 1,2 ммоль/чхл . Лужна фосфатаза значно підвищена. Який синдром переважає?

A Холестатичний

B Мезенхімальний

C Цитолітичний

D Алергічний

E Гемоліз еритроцитів

У хлопця 14 років через тиждень після катарального захворювання верхніх дихальних шляхів з гарячкою, знову підвищилась t до 39С, з'явились слабкість верхніх кінцівок, біль в спині. Об'єктивно: помірні менінгеальні симптоми. Болісність при пальпації м'язів шиї, спини. Сила і м'язовий тонус понижені у верхніх кінцівках. Сухожилкові рефлекси на руках низькі. Патологічні рефлекси відсутні. Через 10 днів посилилась слабкість та розвинулась гіпотрофія м'язів верхніх кінцівок. Яка найбільш вірогідна патологія у дитини ?

A Поліомієліт

B Міозит

C Мієлорадікулополіневрит

D Поліміозит

E Шийно-грудний радикуліт

Батьки 6-річного хлопчика скаржаться на зниження апетиту у дитини, підвищення температури тіла до 38,3 С, появу болю у животі та жовтяницю. На 5 добу хвороби лікар виявив збільшення печінки на 2 см, селезінки на 0,5 см. В крові: білірубін загальний - 50 мкмоль/л, прямий - 30 мкмоль/л, непрямий - 20 мкмоль/л, АЛТ - 4 ммоль/л . Тимолова проба - 12 од. Який найбільш вірогідний діагноз?

A Вірусний гепатит

B Гемолітична анемія

C Інфекційний мононуклеоз

D Ієрсініоз

E Лептоспіроз

У дівчинки 12 років скарги на тупий біль, видчуття тиску в правому підребір`ї та епігастральній ділянці, знижений апетит, блювання, носові кровотечі. Хворіла на гострий вірусний гепатит В рік тому. Об`єктивно: склери та шкіра інтеричні, на шкірі - судинні зірочки. Тони серця ритмічні, приглушені, систолічний шум на верхівці. В легенях везикулярне дихання. Печінка на 5 см виступає з-під реберної дуги, щільна, болюча, гладка, край заокруглений; селезінка виступає на 2 см, щільна. Загальний аналіз крові: Ер-3, 8 х 1012/л, Нв-90 г/л, Л-5, 5 х 109/ л, ШОЕ-28 мм/год., Тр. - 175000. Час зсідання крові - 7ў35І - 8ў05І. Який найбільш імовірний діагноз?

A * Хронічний гепатит

B Цироз печінки

C Синдром Жільбера

D Хронічний холецистохолангіт

E Хвороба Вільсона-Коновалова

Дитина 3-х місяців захворіла з підвищення температури до 37,50С, млявості, зригувань, періодичного неспокою. Через 2 дні помітили, що сеча залишає темні плями на пелюшках; при огляді на 3-й день виявлена іктеричність шкіри склер, збільшення печінки, селезінки. В пологовому будинку з приводу гемолітичної хвороби новонароджених одержала гемотрансфузії. Визначення біохімичних показників дало результати: білірубін загальний - 157 мкмоль/л, прямий - 100 мкмоль/л, непрямий - 57 ммоль/л, АЛТ - 5,2 ммоль/л, протромбіновий індекс - 50\%; в аналізі сечі виявлені жовчні пігменти, уробілін вище норми.Який діагноз найбільш вірогідний.

A *Вірусний гепатит В

B Гемолітична анемія

C Атрезія жовчевивідних ходів

D Кон`югаційна жовтяниця

E Вірусний гепатит А

Дівчинка 8 років поступила до стаціонару із скаргами на підвищену втомлюваність, зниження апетиту, іктеричність склер, біль в животі. У періоді новонародженості була затяжна кон'югаційна жовтяниця. В фізичному розвитку не відстає. Стан середньої важкості, шкіра бліда,слизові оболонки і склери іктеричні. Печінка +2 см, злегка болюча при пальпації.Випорожнення і сечевиділення в нормі. В аналізах крові ер.3,6ґ1012/л, Нb 115 г/л, лейк.7ґ109/л, ШЗЕ-8 мм/год, білірубін пр.10 мкмоль/л, непр.39 мкмоль/л, АСТ-0,45, АЛТ-0,7 г/(год*л). В крові матері білірубін пр.11 мкмоль/л, непр. 24 мкмоль/л. Який найбільш вірогідний діагноз?

A * Синдром Жильбера

B Хронічний вірусний гепатит

C Дискінезія жовчновивідних шляхів

D Гемолітична анемія

E Синдром Криглера-Найяра

Дитина 3-х місяців захворіла з підвищення температури до 37,5С, млявості, зригувань, періодичного неспокою. Через 2 дні помітили, що сеча залишає темні плями на пелюшках, випорожнення знебарвлені. При огляді на 5-й день виявлена іктеричність шкіри, склер, збільшення печінки, селезінки. В пологовому будинку з приводу гемолітичної хвороби новонароджених отримувала гемотрансфузії. Ваш попередній діагноз?

A * Вірусний гепатит В.

B Гемолітична жовтяниця.

C Кон'югаційна жовтяниця.

D Вірусний гепатит А.

E Атрезія жовчевивідних шляхів

Хлопчик 8 років рік тому перехворів на гепатит В. В останні два місяці скаржиться на підвищену втомлюваність, порушення сну, погіршення апетиту, нудоту, особливо зранку. Шкірні покриви без жовтяниці, печінка та селезінка пальпуються на 1 см нижче реберного краю, не болючі. Активність АЛТ 2,2 мкмоль/л. Даний стан можна розцінити як:

A * Розвиток хронічного гепатиту

B Рецидив вірусного гепатиту В

C Дискінезію жовчних ходів

D Залишкові явища перенесеного гепатиту В

E Розвиток цирозу печінки

Під час огляду дитини 1,5 років виявлено, що вона захворіла гостро, підвищилась температура до 39 С?, з’явилась блювота до 5 разів. Дослідження нервової системи виявило позитивні симптоми Керніга, Брудзінського. Перераховані симтоми відносяться до:

A *Менінгеальних знаків

B Синдрому дискоординації

C Синдрому рухових розладів

D Енцефалічного синдрому

E Ознак інфекційного токсикозу

У хворого 15 років, після 3-х діб гарячки та помірних симптомів інтоксикації раптово з'явились ознаки периферічного паралічу лівої ноги без зміни чутливості. Яке захворювання це могло викликати?

A Поліомієліт

B Бруцельоз

C Псевдотуберкульоз

D Правець.

E Сказ

Дитина, 5 років, хворіє 7 днів. Захворювання почалося з погіршення апетиту, нудоти, блювання, болю в животі. Через 6 днів з”явилась жовтяниця шкіри, потемніла сеча, знебарвився кал. Загальний білірубін крові – 95,5 мкмоль/л, прямий – 72,3 мкмоль/л, АЛТ – 6,8 ммоль/л, АСТ – 5,4 ммоль/л. Який механізм лежить в основі порушення рівня трансаміназ?

A * Цитоліз гепатоцитів

B Внутрішньопечінковий холестаз

C Порушення кон”югації білірубіну

D Мезенхімально-запальний процес

E Порушення білково-синтетичної функції печінки

Дитині 3 місяці; народилась недоношеною. В пологовому будинку отримувала плазму, внутрішньовенні маніпуляції. Хворіє 4 дні. Захворювання почалося з появи жовтяниці шкіри, темної сечі, знебарвлення калу. Печінка збільшена на 3 см, селезінка– на 2 см. який найбільш ймовірний попередній діагноз у дитини?

A * Вірусний гепатит В

B Вірусний гепатит А

C Вроджений гепатит

D Синдром Жильбера

E Гемолітична хвороба

Дитина 7 років, захворіла гостро: температура 38,30 С, 2-разове блювання, болі в животі, знижений апетит. На третій день хвороби з”явилась жовтяниця шкіри та склер, печінка на 2,0 см виступає з-під ребра. В крові: загальний білірубін– 78,0 мкмоль/л, прямий-58,0 мкмоль/л, непрямий- 20,0 мкмоль/л, АлАт-2,2 млмоль/л/год. Який механізм гіпербілірубінемії в даному випадку?

A * Порушення екскреції білірубіна

B Плрушення коньюгації білірубіна

C Порушення синтезу білірубіна

D Порушення захвату білірубіна

E Гипоальбумінемія

В поліклініку до лікаря невролога звернулася мати хлопчика 4 років зі скаргами на відсутність у дитини рухів в лівій нозі, яка була помічена вранці цього ж дня. За неділю до цюго у дитини появилась загальна слабкість, підвищена дратівливість, болі в животі з проносом, підвищена температура. В день звернення в лікарню мати помітила, що вранці, піднявшись з ліжка дитина не може стояти на ногах, не рухає лівою ногою, скаржиться на болі в спині. При об’єктивному дослідженні: активні рухи в лівій нозі відсутні, в правій – обмежені, тонус м’язів в ногах знижений, колінний та ахилів рефлекси зліва відсутні, зправа знижені, порушень чутливості немає, функція тазових органів не порушена. Який попередній діагноз слід поставити хворому?

A * гострий епідемічний поліомієліт (хвороба Гейне-Медіна)

B гострий попечний мієліт

C компресійний мієліт, обумовлений tbc спонділітом

D множинний склероз

E гостра запальна демієлінізуюча полінейропатія Гієна-Баре.

У дитини 4-ох років на 5-й день захворювання, яке почалося з помірних катаральних явищ, діареї, гіперестезії, підвищеної температури (380 С) та пітливості, приєдналися мляві (периферичні) паралічі нижніх кінцівок (асиметричні з проксимальною локалізацією) із збереженням чутливості. Який діагноз найбільш ймовірний?

A * Поліомієліт.

B Полірадикулоневрит.

C Дитячий церебральний параліч.

D Герпетичний енцефаліт.

E Кліщовий енцефаліт, паралітична форма

У дитини 2,5 р. 15-у добу після контакту з хворим на поліомієліт з”явились помірні катаральні прояви у вигляді нежитю та сухого покашлювання. На 2-у добу захворювання приєдналось зниження апетиту, млявість порушився сон. При огляді дитина капризна, млява, м”язи потилиці ригідні, гіперестезії за ходом правого сідничного нерва, Т-38,2 С. Який період розвитку паралітичної форми поліомієліту має місце в даної дитини ?

A *Препаралітичний.

B Паралітичний

C Відновний

D Резидуальний.

E Інкубаційний

У дитини 4 р. діагностовано поліомієліт. При огляді дитина млява, капризна, м”язовий тонус правої ніжки знижений, сухожильні рефлекси D < S, чутливість збережена. Спонтанно, періодично виникають тягнучі болі по задній поверхні стегна, справа. Назвіть форму поліомієліту.

A *Спінальна

B Інапарантна

C Менінгіальна.

D Паралітична.

E Бульбарна.

У дитини з жовтяницею, гепатоспленомегалією, підвищенням печінкових проб встановлена типова легка форма вірусного гепатиту А. Головним у лікуванні є:

A *Дотримання режиму та дієти

B Призначення гепатопротекторів

C Призначення противірусних препаратів

D Призначення глюкокортикоїдів

E Проведення інфузійної терапії

У дитини 2 років протягом 3 днів відзначалося: підвищення температури тіла, невеликі катаральні явища. На 4 день став тягнути праву ногу, температура нормалізувалася. Лікар запідозрив поліомієліт. Яка форма поліомієліта найбільш ймовірна?

A Спинальна

B Абортивна

C Менінгеальна

D Понтинна

E Бульбарна

У хлопчика 12 років на фоні задовільного стану, нормальних розмірів печінки та селезінки з'явилася жовтяниця шкіри та склер. В аналізі крові: АлАт-0,6ммоль/ч л, загальний білірубін-51ммоль/л, прямий -10 мкмоль/л, непрямий - 4 мкмоль/л, Нb - 125 г/л, еритроцити -4,1х10*12г/л. Про яке захворювання можно думати в першу чергу?

A Синдром Жільбера

B Вірусний гепатит

C Гемолітична анемія

D Токсичний гепатит

E Дискінезія біліарних шляхів

Доношена дівчинка народилась від II вагітності, що протікала на фоні пієлонефриту, кольпіту. З 3-ї доби життя відзначається поява та зростання іктеричності шкіри на фоні млявості, зниження апетиту. В легенях дихання пуерильне. Тони серця приглушені. Живіт помірно здутий. Печінка +3 см. Селезінка +0,5 см. Сеча має колір "пива", кал звичайного кольору. Загальний білірубін -168 мкмоль/л, прямий -138 мкмоль/л. Який найбільш вірогідний діагноз?

A *Внутрішньоутробний гепатит

B Гемолітична хвороба новонароджених

C Фізіологічна жовтяниця новонароджених

D Жовтяниця від материнського молока

E Атрезія жовчовивідних шляхів

У дитини 5 років, контактної по вірусному гепатиту в дитячому садку, підвищилася температура до 38оС, слабкість, зниження апетиту, однократне блювання, тупі болі у правому підребер`ї. Запідозрено вірусний гепатит. Яке дослідження найбільш інформативне для підтвердження діагнозу?

A * Активність АлАТ крові

B Аналіз сечі на жовчні пігменти

C Аналіз калу на стеркобілін

D Аналіз крові на білірубін

E Аналіз крові на тимолову пробу

У хворого 1,5 років, нещепленого, після 3-х діб гарячки, катаральних явищ, діареї та помірних симптомів інтоксикації, раптово з'явились ознаки периферічного паралічу лівої ноги без зміни чутливості. Яке захворювання найбільш імовірне?

  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11


написать администратору сайта