Главная страница

База тестів. A поліомієліт


Скачать 300.47 Kb.
НазваниеA поліомієліт
Дата19.03.2022
Размер300.47 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файлаБаза тестів.docx
ТипДокументы
#404115
страница10 из 11
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11
A * Інвазивний

B Осмолярний

C Секреторний

D Дискінетичний

E Змішаний

При об’єктивному обстеженні дитини 4-місячного віку, хворої на гостру кишкову інфекцію, виявлені сухість шкіри та слизової оболонки, зниження тургору м’яких тканин, спрага, олігоурія, тахікардія, зниження артеріального тиску. Лабораторно: Ht – 0,62, К+ крові – 4,8мкмоль/л, Na+ крові- 166мкмоль/л. Який вид ексікозу розвинувся у дитини?

A *Гіпертонічний

B Гіпотонічний

C Ізотонічний

D Ексікозу немає

E По запропонованим даним не можна судити про вид ексікозу

У 14 річної дівчинки спостерігалися дифузний макулопапульозний висип, температура тіла 37,4ОС, незначний біль у горлі. Пальпувалися збільшені задньошийні та потиличні лімфовузли. Через 2 дні висип зник, стан дитини нормалізувався. Який діагноз є найбільш імовірним?

A *Краснуха.

B Інфекційна ерітема.

C Синдром Стівена-Джонсона

D Кір

E Скарлатина

У хворого на кір 7 років на 6-й день від початку висипу з’явилися задишка, “гавкаючий” кашель, стенотичне дихання. Об’єктивно: на обличчі, шиї, тулубі коровий висип набув коричневого кольору, спостерігається дрібне лущення. Яке ускладнення слід діагностувати?

A *Ларинготрахеїт

B Бронхіт

C Пневмонію

D Фарингіт

E Ангіна

У дитини 6-ти років на тлі температури 38,20 С два дні тому появились висипання на тілі, які супроводжувались свербінням. Об’єктивно: на шкірі тулуба та волосистої частини голови спостерігаються папульозні, пухирцеві елементи в діаметрі 3-4 мм, поодинокі елементи вкриті кірочками. Який діагноз найбільш ймовірний?

A * Вітряна віспа.

B Алергічний дерматит.

C Кір.

D Краснуха.

E Короста.

У дитини 4-ох років на 5-й день захворювання, яке почалося з помірних катаральних явищ, діареї, гіперестезії, підвищеної температури (380 С) та пітливості, приєдналися мляві (периферичні) паралічі нижніх кінцівок (асиметричні з проксимальною локалізацією) із збереженням чутливості. Який діагноз найбільш ймовірний?

A * Поліомієліт.

B Полірадикулоневрит.

C Дитячий церебральний параліч.

D Герпетичний енцефаліт.

E Кліщовий енцефаліт, паралітична форма.

У 3-х річної дитини раптово підвищилася температура тіла до 390С, болючий, непродуктивний кашель. Виражений руховий неспокій. При огляді виявлено ринорею, гіперемію піднебінних дужок, захриплий голос, кон’юнктивіт, Дихання з втягненням міжреберних проміжків, затруднене на вдосі. Стогне. Перкуторно тимпаніт, аускультативно: затруднений вдих, подовжений видих, хрипи не вислуховуються. В сім’ї хворий на подібне захворювання брат- школяр. Ваш діагноз?

A * ГРВЗ, ускладнене псевдокрупом.

B Гостра пневмонія.

C Гострий бронхіт.

D Гострий бронхіоліт.

E Приступ бронхіальної астми.

Дитина має півтора року. При загальному непоганому самопочутті з‘являється приступоподібний кашель із спастичним вдихом, який нерідко закінчується блювотою. Про яке захворювання можна думати в першу чергу при таких симптомах?

A ( Кашлюк

B Гострий стеноз гортані (синдром крупу)

C Бронхіт, пневмонія

D Трахеїт

E Бронхоаденіт

Дитина 8 місяців із проявами ексудативно-катарального діатезу на шкірі і слизових, хворіє на респіраторне захворювання. На 4-й день хвороби з‘явилися грубий гавкаючий кашель, загальний неспокій, задишка з втягуванням поступливих місць грудної клітки на вдиху, шумне дихання, хриплий голос. Про що свідчать ці симптоми?

A ( Синдром крупу

B Вроджений стридор

C Приступ кашлюка

D Стороннє тіло

E Гостра пневмонія

Дитина 6,5 міс захворіла гостро: підвищилась температура тіла до 380С, дитина стала млява, не їсть. На 3день з’явився сухий кашель, іноді з блюванням . З анамнезу: старша дитина в сім’ї перехворіла на ГРВІ. Щеплення за календарем. Об’єктивно: стан важкий, задишка 40 за хв,з мішаного характеру легкий періоральний цианоз. Над легеневою поверхнею коробковий звук, аускультативно маса дрібнопухирчастих хрипів. Чим найбільш імовірно обумовлений такий стан дитини?

A * Респіраторно-синцітіальним вірусним бронхітом.

B Кашлюком

C Очаговою пневмонією.

D Обструктивним бронхітом.

E Інтерстиціальною пневмонією.

В сім’ї 2 дитини. Одна з них захворіла на аденовірусну інфекцію. Який медикамент необхідно призначити другій дитині з ціллю профілактики?

A * Інтерферон

B Лаферон

C Імуноглобулін людський нормальний

D ДНК-за

E Ацікловір

Хворий, 10 років, у якого на 2-й день хвороби спостерігаються симптоми грипу середньої тяжкості, отримує : мефенамінову кислоту, глюконат кальцію; нафтизин 0, 1\% в краплях в ніс. Який противірусний препарат доцільно призначити?

A * Ремантадин

B Ацикловір

C Рибавірин

D Герпевір

E Лаферон

У дитини температура тіла підвищилась до 38,6(С, часті рідкі випорожнення, переймистий біль в животі. На кінець доби випорожнення мізерні з великою кількістю каламутного слизу і прожилками крові. Діагноз?

A * Шигельоз

B Ешерихіоз

C Сальмрнельоз

D сальмонельоз

E ротавірусна інфекція

У хлопчика 10 міс. на 6 добу приймання антибіотиків, які застосовувалися для лікування пневмонії, розпочалася дисфункція кишківника. Випорожнення 4-5 разів на добу, рідкі, зі значною кількістю рідини. Яке з додаткових досліджень найбільш важливе для обгрунтування діагнозу?

A * Аналіз випорожнень на дізбактеріоз

B Бактеріологічне дослідження випорожнень

C Копрограма

D Аналіз калу на наявність яєць глистів

E Клінічний аналіз крові

У хлопчика 11 років, який знаходиться на амбулаторному лікуванні з приводу вітряної віспи (6 день) відмічене різке погіршення стану, яке проявилося підвишенням температури тіла до 39,8 0С, головним болем, млявістю, блювотою, шаткістю походки, порушенням координації рухів. Яке з найбільш ймовірних ускладнень вітряної віспи необхідно діагностувати?

A * Енцефаліт

B Синдром лікворної гіпертензії

C Менінгіт

D Менінгоенцефаліт

E Полірадікулопатія

Скарги на закладеність носа, надсадний кашель, підвищення температури тіла до 38 С. Захворювання розпочалося гостро, хворіє 2-гу добу. Загальний стан середньої тяжкості, шкірні покриви бліді, незначні виділення з носа, гіперемія слизових оболонок передніх дужок, задні стінки горла. Дихання жорстке, вислуховуються сухі і вологі дрібноміхурцеві хрипи. На оглядовій рентгенограмі органів грудної клітки ознаки емфіземи легень. Який найбільш ймовірний діагноз?

A *Респіраторносинцитіальна інфекція

B Риновірусна інфекція.

C Парагрип.

D Грип.

E Аденовірусна інфекція

До лікаря звернулась мати з хворою дитиною віком 3 роки. Скарги на підвищення температури тіла у дитини, млявість, відмову від їжі. Хлопчик капризний, температура тіла 37,9 °С. На слизовій оболонці м’якого піднебіння, щік – поодинокі везикули, гіперсалівація. Ваш діагноз?

A *Герпетичний стоматит

B Кандидоз ротоглотки

C Сап

D Фолікулярна ангіна

E Синдром Стівена-Джонсона

У дитини 2,5 р. 15-у добу після контакту з хворим на поліомієліт з”явились помірні катаральні прояви у вигляді нежитю та сухого покашлювання. На 2-у добу захворювання приєдналось зниження апетиту, млявість порушився сон. При огляді дитина капризна, млява, м”язи потилиці ригідні, гіперестезії за ходом правого сідничного нерва, Т-38,2 С. Який період розвитку паралітичної форми поліомієліту має місце в даної дитини ?

A *Препаралітичний.

B Паралітичний

C Відновний

D Резидуальний.

E Інкубаційний

У дитини 4 р. діагностовано поліомієліт. При огляді дитина млява, капризна, м”язовий тонус правої ніжки знижений, сухожильні рефлекси D < S, чутливість збережена. Спонтанно, періодично виникають тягнучі болі по задній поверхні стегна, справа. Назвіть форму поліомієліту.

A *Спінальна

B Інапарантна

C Менінгіальна.

D Паралітична.

E Бульбарна.

Лікар швидкої допомоги оглянув дитину віком 8 місяців. При огляді відмічається неспокій, температура тіла 39,2 С, відсутність апетиту, блювота, тони серця ослаблені, виражений гемоколіт (“ректальний плювок”, слиз, гній, прожилки крові), випадіння прямої кишки, відкритий анус, стілець до 10-15 разів за добу. Яку з кишкових інфекцій можна запідозрити клінічно?

A * Дизентерія.

B Сальмонельоз.

C Стафілококова інфекція.

D Колі-інфекція.

E Ротавірусна інфекція

Дитина 3-х років, захворіла гостро. Підвищилась температура тіла до 37,8 С. На тулубі, волосистій частині голови, обличчі з”явилися дрібні плями, папули. Наступного дня з”явились свіжі елементи висипки, старі елементи перетворились у везикули, частково у кірочки. Відомо, що 2 тижні тому дитина контактувала із хворим на подібне захворювання. Який ймовірний діагноз?

A * Вітряна віспа.

B Краснуха.

C Кір.

D Скарлатина.

E Інфекційний мононуклE0з.

Хворий 4-х років госпіталізований до стаціонару на 2 день хвороби з жалобами на сиплий голос, грубий гавкаючий кашель, утруднене дихання. Об’єктивно: стан важкий, неспокійний, блідий, температура – 37,1 0С, ЧД – 30 за 1 хвилину, дихання шумне, чути на відстані, за участю допоміжної мускулатури, інспіраторна задишка. Який з вірусів найвірогідніше викликав розвиток подібного статусу?

A * Вірус парагрипу

B Вірус грипу

C Вірус Епштейна-Барр

D Ріновірус

E Цитомегаловірус

Хворий 8 років, поступив зі скаргами на головний біль, слабкість, високую температуру, біль у горлі. Об'єктивно: помірна гіперемія слизової оболонки зіву, мигдалики збільшені, збільшені всі групи лімфовузлів, 1-3 см у діаметрі, щільні, еластичні, малоболісні, не спаяні між собою. Гепатоспленомегалія. В крові - лейкоцитоз, лімфомоноцитоз, віроцити - 15\%. Ймовірний діагноз?

A * Інфекційний мононуклеоз

B Скарлатинозна ангіна

C Дифтерія

D Аденовірусна інфекція

E Гострий лімфолейкоз

Хворий 10 років, скарги на нежить зі слизовими виділеннями, набряк лиця, і повік, склерит, сльозотеча, гіперемія дужок та гіпертрофія фолікулів задньої стінки глотки, кон’юнктивіт зі щільними плівками. Температура тіла 39,50С.

A *Аденовірусна інфекція

B Ентеровірусна інфекція

C Герпес

D Парагрип

E Гарячка Марбурга

У дитини з жовтяницею, гепатоспленомегалією, підвищенням печінкових проб встановлена типова легка форма вірусного гепатиту А. Головним у лікуванні є:

A *Дотримання режиму та дієти

B Призначення гепатопротекторів

C Призначення противірусних препаратів

D Призначення глюкокортикоїдів

E Проведення інфузійної терапії

Дитина 3 років хворіє третій день, температура 37,5 С. На шкірі тулуба, голові - плями, папули, везикули з прозорим вмістом, сверблячі, м’які, однокамерні, незгруповані. Частина пухирців на обличчі і руках швидко стихає з утворенням кірочок. Ваш діагноз?

A *Вітряна віспа

B Скарлатина

C Імпетиго

D Стрептодермія

E Натуральна віспа

Дитині 6 місяців. Захворіла гостро із підвищення температури до 37,8, покашлювання. На 3 день кашель посилився, приєдналася задишка, перкуторно над легенями тимпанічний звук, аускультативно з обох сторін велика кількість дрібноміхурчатих вологих та свистячих хрипів на видосі. Ваш попередній діагноз?

A *ГРВІ, бронхіоліт.

B ГРВІ, бронхопневмонія.

C ГРВІ,бронхіт.

D ГРВІ, бронхіт з астматичним компонентом.

E ГРВІ, вогнищева пневмонія.

Хвору на кір дитину, віком 9 місяців, в перший день появи висипу було госпіталізовано. Її брат, якому 4 роки, на кір не хворів і проти цієї інфекції не щеплений в зв'язку з постійними протипоказаннями за станом здоров'я. За допомогою якого із перерахованих заходів можна попередити захворювання на кір у цієї дитини?

A * Гама-глобулінопрофілактика

B Вакцинація

C Застосування антибіотиків

D Застосування хіміопрепаратів

E Фагопрофілактика

Дитина 5 років захворіла гостро з підвищення температури до 38,50С, нежиті, кашлю та кон'юнктивіту. На 4-й день хвороби з'явився плямисто-папульозний висип на обличчі, новий підйом температури до 39,20С. Слизова оболонка піднебіння гіперемійована, на слизовій оболонці щік біля нижніх корінних зубів- залишки дрібних білуватих нашарувань.

A * Кір.

B Єрсиніоз.

C ГРВІ.

D Краснуха.

E Ентеровірусна інфекція.

Дитина народилася на 8-му місяці вагітності. У неї встановлено: мікроцефалію, катаракту, ваду серця. Мати дитини на 2-му місяці вагітності хворіла: був нетривалий підйом температури до 37,50С, збільшення лімфатичних вузлів та дрібноплямистий висип на обличчі, тулубі і кінцівках, який пройшов через 3 дні без залишкових явищ.

A * Краснуха.

B Цитомегаловірусна інфекція.

C Герпетична інфекція.

D Хламідійна інфекція.

E Токсоплазмоз.

У дитини захворювання починалося з підвищення температури, заложеності носу, збільшення шийних лімфовузлів. Лікарем був призначений ампіцилін. На 3-й день хвороби: температура 38,30С, явища лакунарної ангіни, плямисто-папульозний висип по всьому тілу, збільшена печінка та селезінка.

A * Інфекційний мононуклеоз.

B Кір.

C Краснуха.

D Скарлатина.

E Псевдотуберкульоз.

Дитина 5 років захворіла гостро з підйому температури тіла до 39,20С, одноразової блювоти. Скарги на переймоподібні болі в животі, тенезми, часті випорожнення: малокалові, з великою кількістю слизу, включенням гною та прожилок крові. При огляді: ущільнена сигмовидна кишка, болюча при пальпації.

A * Шигельоз.

B Сальмонельоз.

C Гострий апендицит.

D Холера.

E Ротавірусна інфекція.

Дільничий педіатр оглянув хвору дитину 4 років. Хворіє протягом 3 днів. Скарги на підвищення температури тіла до 39,9" С, сверблячку шкіри, зниження апетиту, висипання по всьому тілу. При огляді шкіра бліда, на волосистій частині голови, обличчі, тулубі, кінцівках поліморфні висипання: плями, папули, везикули, кірочки. Який найбільш ймовірний діагноз в даному випадку?

A *Вітряна віспа

B Натуральна віспа

C Стрептодермія

D Стафілодермія

E Герпетична інфекція

Дитина 7 міс., поступила в інфекційне відділення з діагнозом ГРВІ. Температура тла 39,9" С, неспокійна, шкіра бліда, Зів гіперемований. Через 5 год. з'явилась зіркоподібна висипка на шкірі сідниць, нижніх кінцівок, щільна на дотик, різних розмірів. Відмічається тахікардія, серцеві тони ослаблені. Який найбільш ймовірний діагноз в даному випадку?

A *Менінгококцемія

B Тромбоцитопенічна пурпура

C Скарлатина

D Геморагічний васкуліт

E Кропивниця

Дитину 5-ти рокiв турбує нападоподiбний спазматичний кашель. Хворiє 2 тижнi з появи сухого кашлю, після лiкування, що було неефективним, появилися репризи. Пiд час нападу кашлю обличчя хворого червонiє, шийнi вени набухають. Дитина блiда, одутлувата, крововиливи в склери. Над легенями коробковий перкуторний звук, сухi хрипи. Рентгенологiчно - пiдвищення прозоростi легеневих полiв, посилення бронхiального малюнку. Аналіз кровi: лейк. - 16х10*9/л, лiмф. - 72%, ШЗЕ - 4 мм/год. Який дiагноз є найвiрогiднiшим?

1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11


написать администратору сайта