Главная страница

База тестів. A поліомієліт


Скачать 300.47 Kb.
НазваниеA поліомієліт
Дата19.03.2022
Размер300.47 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файлаБаза тестів.docx
ТипДокументы
#404115
страница2 из 11
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11
A Поліомієліт

B Енцефаліт

C Псевдотуберкульоз

D Правець

E Сказ

Дитина, 5 років, хворіє 7 днів. Захворювання почалося з погіршення апетиту, нудоти, блювання, болю в животі. Через 6 днів з”явилась жовтяниця шкіри, потемніла сеча, знебарвився кал. Загальний білірубін крові – 95,5 мкмоль/л, прямий – 72,3 мкмоль/л, АЛТ – 6,8 ммоль/л, АСТ – 5,4 ммоль/л. Який механізм лежить в основі порушення рівня трансаміназ?

A * Цитоліз гепатоцитів

B Внутрішньопечінковий холестаз

C Порушення кон”югації білірубіну

D Мезенхімально-запальний процес

E Порушення білково-синтетичної функції печінки

Дитині 3 місяці; народилась недоношеною. В пологовому будинку отримувала плазму, внутрішньовенні маніпуляції. Хворіє 4 дні. Захворювання почалося з появи жовтяниці шкіри, темної сечі, знебарвлення калу. Печінка збільшена на 3 см, селезінка – на 2 см. який найбільш ймовірний попередній діагноз у дитини?

A * Вірусний гепатит В

B Вірусний гепатит А

C Вроджений гепатит

D Синдром Жильбера

E Гемолітична хвороба

Дитина 7 років, захворіла гостро: температура 38,30 С, 2-разове блювання, болі в животі, знижений апетит. На третій день хвороби з”явилась жовтяниця шкіри та склер, печінка на 2,0 см виступає з-під ребра. В крові: загальний білірубін– 78,0 мкмоль/л, прямий-58,0 мкмоль/л, непрямий- 20,0 мкмоль/л, АлАт-2,2 млмоль/л/год. Який механізм гіпербілірубінемії в даному випадку?

A * Порушення екскреції білірубіна

B Плрушення коньюгації білірубіна

C Порушення синтезу білірубіна

D Порушення захвату білірубіна

E Гипоальбумінемія

В поліклініку до лікаря невролога звернулася мати хлопчика 4 років зі скаргами на відсутність у дитини рухів в лівій нозі, яка була помічена вранці цього ж дня. За неділю до цюго у дитини появилась загальна слабкість, підвищена дратівливість, болі в животі з проносом, підвищена температура. В день звернення в лікарню мати помітила, що вранці, піднявшись з ліжка дитина не може стояти на ногах, не рухає лівою ногою, скаржиться на болі в спині. При об’єктивному дослідженні: активні рухи в лівій нозі відсутні, в правій – обмежені, тонус м’язів в ногах знижений, колінний та ахилів рефлекси зліва відсутні, зправа знижені, порушень чутливості немає, функція тазових органів не порушена. Який попередній діагноз слід поставити хворому?

A * гострий епідемічний поліомієліт (хвороба Гейне-Медіна)

B гострий попечний мієліт

C компресійний мієліт, обумовлений tbc спонділітом

D множинний склероз

E гостра запальна демієлінізуюча полінейропатія Гієна-Баре.

Ребенок 3,5 года заболел 5 дней назад с повышения температуры Т-39,2_С, стал вялым, снизился аппетит, 3-хкратно отмечалась рвота Жаловался на боли в спине, отказывался садиться на горшок. На 4-е сутки стал прихрамывать на правую ногу. При поступлении капризен, температура 36,7(С. Бледен. Хромает на правую ногу, выбрасывая ее вперед и прогибая в колене. Тонус в ней снижен. Коленный рефлекс не вызывается. Чувствительность сохранена. Л- 5,7х109, п- 2\%, э-2, э-1, н-28, л-60, м-9,

СОЭ- 12 мм/ч. Ваш диагноз?

A * Полиомиелит.

B Вирусный энцефалит.

C Энтеровирусная инфекция, серозный менингит.

D Грипп.

EТуберкулезный менингит.

У дитини 4-ох років на 5-й день захворювання, яке почалося з помірних катаральних явищ, діареї, гіперестезії, підвищеної температури (380 С) та пітливості, приєдналися мляві (периферичні) паралічі нижніх кінцівок (асиметричні з проксимальною локалізацією) із збереженням чутливості. Який діагноз найбільш ймовірний?

A * Поліомієліт.

B Полірадикулоневрит.

C Дитячий церебральний параліч.

D Герпетичний енцефаліт.

E Кліщовий енцефаліт, паралітична форма.

У ребенка 6-ти лет повысилась температура тела до 37,5(С, появилась заложенность носа, необильное слизистое отделяемое. Першение в горле. На 4-й день заболевания температура нормализовалась, однако, появились жалобы на боли в ногах, стал прихрамывать и “тянуть” левую ногу, снизились мышечный тонус, рефлексы. Чувствительность сохранена. О каком заболевании должен подумать врач?

A *Полиомиелит, паралитическая форма.

B Полирадикулоневрит.

C Дифтерийный полиневрит.

D Ботулизм.

EГрипп, энцефалическая реакция

У дитини 2,5 р. 15-у добу після контакту з хворим на поліомієліт з”явились помірні катаральні прояви у вигляді нежитю та сухого покашлювання. На 2-у добу захворювання приєдналось зниження апетиту, млявість порушився сон. При огляді дитина капризна, млява, м”язи потилиці ригідні, гіперестезії за ходом правого сідничного нерва, Т-38,2 С. Який період розвитку паралітичної форми поліомієліту має місце в даної дитини ?

A *Препаралітичний.

B Паралітичний

C Відновний

D Резидуальний.

EІнкубаційний

У дитини 4 р. діагностовано поліомієліт. При огляді дитина млява, капризна, м”язовий тонус правої ніжки знижений, сухожильні рефлекси D < S, чутливість збережена. Спонтанно, періодично виникають тягнучі болі по задній поверхні стегна, справа. Назвіть форму поліомієліту.

A *Спінальна

B Інапарантна

C Менінгіальна.

D Паралітична.

EБульбарна.

У дитини з жовтяницею, гепатоспленомегалією, підвищенням печінкових проб встановлена типова легка форма вірусного гепатиту А. Головним у лікуванні є:

А *Дотримання режиму та дієти

B Призначення гепатопротекторів

C Призначення противірусних препаратів

D Призначення глюкокортикоїдів

E Проведення інфузійної терапії

Дитина, 5 років, хворіє 7 днів. Захворювання почалося з погіршення апетиту, нудоти, блювання, болю в животі. Через 6 днів з”явилась жовтяниця шкіри, потемніла сеча, знебарвився кал. Загальний білірубін крові – 95,5 мкмоль/л, прямий – 72,3 мкмоль/л, АЛТ – 6,8 ммоль/л, АСТ – 5,4 ммоль/л. Який механізм лежить в основі порушення рівня трансаміназ?

  1. Цитоліз гепатоцитів

  2. Внутрішньопечінковий холестаз

  3. Порушення кон”югації білірубіну

  4. Мезенхімально-запальний процес

  5. Порушення білково-синтетичної функції печінки

Дитині 3 місяці; народилась недоношеною. В пологовому будинку отримувала плазму, внутрішньовенні маніпуляції. Хворіє 4 дні. Захворювання почалося з появи жовтяниці шкіри, темної сечі, знебарвлення калу. Печінка збільшена на 3 см, селезінка – на 2 см. який найбільш ймовірний попередній діагноз у дитини?

  1. Вірусний гепатит В

  2. Вірусний гепатит А

  3. Вроджений гепатит

  4. Синдром Жильбера

  5. Гемолітична хвороба

Дитина 7 років, захворіла гостро: температура 38,30С, 2-разове блювання, болі в животі, знижений апетит. На третій день хвороби з”явилась жовтяниця шкіри та склер, печінка на 2,0 см виступає з-під ребра. В крові: загальний білірубін – 78,0 мкмоль/л, прямий - 58,0 мкмоль/л, непрямий - 20,0 мкмоль/л, АлАт - 2,2 млмоль/л/год. Який механізм гіпербілірубінемії в даному випадку?

  1. Порушення екскреції білірубіна

  2. Плрушення коньюгації білірубіна

  3. Порушення синтезу білірубіна

  4. Порушення захвату білірубіна

  5. Гипоальбумінемія

Дитина 8 років, захворіла гостро: температура 38,70С, рясні виділення із носа, вологий кашель. Слизова оболонка ротоглотки помірно гіперемована, відмічається набряклість передніх дужок і піднебінних мигдаликів, повіки набряклі. Плівчастий кон”юнктивіт зліва. Підщелепні, шийні, пахвинні, пахові лімфовузли 0,7х0,7 см, безболючі. Печінка виступає з-під ребра на 1,5 см, селезінка у края ребра. Про яке захворювання можна думати?

  1. Аденовірусна інфекція

  2. Грип

  3. Парагрип

  4. Інфекційний мононуклеоз

  5. Дифтерія

Дитина, 2,5 років, захворіла з появи незначних катаральний явищ з боку верхніх дихальних шляхів, підвищення температури тіла до 37,80С. На 10 день хвороби кашель частий нападоподібний, іноді супроводжується блюванням. Температура тіла нормальна. В загальному аналізі крові відмічається лейкоцитоз, лімфоцитоз, нормальна ШОЕ. Про яке захворювання слід подумати?

  1. Коклюш

  2. Пневмонія

  3. Бронхіальна астма

  4. Плеврит

  5. ГРЗ

Хлопчику 6 років був введений донорський імуноглобулін у зв'язку з контактом по вірусному гепатиту в сім'ї. По графіку вакцинації на цей час була запланована ревакцінація проти кору. Дитина огдянута дільничим періатором та визнана здоровою. З якої причини лікар- імунолог не дав дозволу на вакцінацію:

  1. Неефективністю вакцинації на фоні введеного імуноглобуліну.

  2. Можливою анафілактичною реакцією на вакцину.

  3. Високою вірогідністю захворювання на кір після вакцинації.

  4. Можливим розвитком вірусного гепатиту на фоні вакцинації проти кору.

Дитині 4 роки, в пологовому будинку-БЦЖ, подальша вакцинація не проводилась за протипоказаннями: гідроцефалія в стадії декомпенсації.Протипоказання зняті після ЕЕГ,ЕХО-мозку, консультації невропатолога.Ваша тактика вакцинації?

  1. АДП - 2 разово, ОПВ -3 разово

  2. АКДП -3 разово

  3. АДП-м - 2 разово

  4. ОПВ - 3 разово, АКДС - 3 разово

  5. АДП -м 2 разово, ОПВ - 3 разово

Дитині 2 роки. Скаржиться на хриплість голосу, задишку інспіраторного характеру. Хворіє протягом 3-х днів. Захворювання почалось з сухого кашлю і закладеності носу. Об”єктивно: загальний стан порушений, відмічається стридорозне дихання. Шкіра бліда. Температура тіла 37,3оС. Піднебінні дужки гіперемовані, нальотів немає. Тони серця ритмічні. В легенях жорстке дихання, хрипів немає. У змиві з носоглотки виявлений вірус парагрипу. Поставити діагноз

  1. Гострий стенозуючий ларинготрахеїт

  2. Епіглотит

  3. Стороннє тіло

  4. Дифтерія

  5. Ларингоспазм

Дитині 8 років поставлений діагноз “епідемічний паротит”. Її брат, 4 років на епідемічний паротит не хворів і не щеплений. Застосуванням якого із заходів можна попередити захворювання на епідемічний паротит у цієї дитини?

  1. Гамаглобулінопрофілактика

  2. Антибіотинопрофілактика

  3. Хіміопрофілактика

  4. Вакцинація

  5. Фагопрофілактика

Хворий 6 років скаржиться на загальне нездужання, біль в горлі. Загальний стан важкий, tо тіла 37,9оС Слизова оболонка ротоглотки гіперемійована з ціанотичним відтінком. Піднебінні мигдалики набряклі, покриті фібринозним нальотом, який знімається важко, після зняття – кровоточива поверхня. Защелепні лімфовузли збільшені, помірно болісні, набряк підшкірної клітковини. Ваш діагноз?

  1. Дифтерія мигдаликів

  2. Інфекційний мононуклеоз

  3. Агранулоцитоз

  4. Скарлатина

  5. Ангіна Симановського-Венсана

Дитина 3-х років захворіла з підвищення температури тіла до 37,5оС, виник грубий гавкаючий кашель, голос став сиплий. Протягом наступних 2-х годин дитина стала занепокоєною, виникла задишка, спостерігається втягування піддатливих місць грудної клітини, “гра” крил носа. Яке захворювання має місце у дитини?

  1. ГРВІ, стенозуючий ларингіт

  2. Загострення (напад) бронхіальної астми

  3. Дифтерійний круп

  4. Кашлюк

  5. Стороннє тіло бронхів

Дитині півтора року. При загальному непоганому самопочутті з‘являється приступоподібний кашель із спастичним вдихом, який нерідко закінчується блювотою. Про яке захворювання можна думати в першу чергу при таких симптомах?

  1. Кашлюк

  2. Гострий стеноз гортані

  3. Бронхіт

  4. Трахеїт

  5. Пневмонія

Дитина 8 місяців із проявами ексудативно-катарального діатезу на шкірі і слизових, хворіє на респіраторне захворювання. На 4-й день хвороби з‘явилися грубий гавкаючий кашель, загальний неспокій, задишка з втягуванням поступливих місць грудної клітки на вдиху, шумне дихання, хриплий голос. Про що свідчать ці симптоми?

  1. Стенозуючий ларингіт

  2. Вроджений стридор

  3. Кашлюк

  4. Стороннє тіло

  5. Пневмонія

Дитина 6,5 міс захворіла гостро: підвищилась температура тіла до 380С, дитина стала млява, не їсть. На 3день з’явився сухий кашель, іноді з блюванням . З анамнезу: старша дитина в сім’ї перехворіла на ГРВІ. Щеплення за календарем. Об’єктивно: стан важкий, задишка 60/хв, з мішаного характеру легкий періоральний цианоз. Над легеневою поверхнею коробковий звук, аускультативно маса дрібнопухирчастих хрипів. Чим найбільш імовірно обумовлений такий стан дитини?

  1. Бронхіолітом.

  2. Кашлюком.

  3. Пневмонією.

  4. Обструктивним бронхітом.

  5. Емфіземою.

В сім’ї 2 дитини. Одна з них захворіла на аденовірусну інфекцію. Який медикамент необхідно призначити другій дитині з ціллю профілактики?

  1. Лаферон

  2. Циклоферон

  3. Імуноглобулін людський нормальний

  4. ДНК-за

  5. Ацікловір

Хворий, 10 років, у якого на 2-й день хвороби спостерігаються симптоми грипу середньої тяжкості, отримує : мефенамінову кислоту, глюконат кальцію; нафтизин 0,1% в краплях в ніс. Який противірусний препарат доцільно призначити?

  1. Ремантадин

  2. Ацикловір

  3. Рибавірин

  4. Герпевір

  5. Лаферон

Хлопчик 3-х років раптово захворів. Голос став охриплим і осиплим, іноді - афонічним. З'явився грубий, гучний, сухий, непродуктивний кашель. Температура тіла 37,4oC. Об'єктивно: дитина спокійна, положення в ліжку вимушене (з фіксованим плечовим поясом). Дихання стенотичне, добре чути на відстані. Чітко видно постійну роботу дихальної мускулатури. Аускультативно: дихання жорстке, рівномірно ослаблене, особливо в задніх та нижніх відділах легенів. Укажіть, який механізм домінує в патогенезі крупу?

  1. Набряк слизової оболонки гортані та трахеї

  2. Спазм мускулів гортані, трахеї та бронхів

  3. Гіпесекреція залоз слизової оболонки гортані, трахеї і бронхів

  4. Обструкція

  5. Ларінгоспазм

Скарги на закладеність носа, надсадний кашель, підвищення температури тіла до 38оС. Захворювання розпочалося гостро, хворіє 2-гу добу. Загальний стан середньої тяжкості, шкірні покриви бліді, незначні виділення з носа, гіперемія слизових оболонок передніх дужок, задні стінки горла. Дихання жорстке, вислуховуються сухі і вологі дрібноміхурцеві хрипи. На оглядовій рентгенограмі органів грудної клітки ознаки емфіземи легень. Який найбільш ймовірний діагноз?

  1. Респіраторносинцитіальна інфекція

  2. Риновірусна інфекція.

  3. Парагрип.

  4. Грип.

  5. Аденовірусна інфекція

У дитини 6 років на фоні ГРВІ стан різко погіршився. З”явилась блідість, одутлість обличчя, набухання і пульсація шийних вен, задишка. Положення сидяче з нахилом вперед. Межі серця розширені у всі боки, тони серця ослаблені, шум тертя перикарду, “парадоксальний” пульс. Яке з обстежень буде найбільш цінним для уточнення патології з боку серця, що виникло як ускладнення ГРВІ?

  1. Ехокардіографія

  2. ЕКГ

  3. ФКГ

  4. Рентгенографія грудної клітки

  5. Гострофазові показники крові

Хворий 4-х років госпіталізований до стаціонару на 2 день хвороби з жалобами на сиплий голос, грубий гавкаючий кашель, утруднене дихання. Об’єктивно: стан важкий, неспокійний, блідий, температура – 37,10С, ЧД – 30/хв, дихання шумне, чути на відстані, за участю допоміжної мускулатури, інспіраторна задишка. Який з вірусів найвірогідніше викликав розвиток подібного статусу?

  1. Вірус парагрипу

  2. Вірус грипу

  3. Вірус Епштейна-Барр

  4. Ріновірус

  5. Цитомегаловірус

Дитина 7 рокiв хворiє близько двох тижнiв, з’явилась нежить, приймав краплi в нiс. Звернувся до ЛОР-лiкаря з приводу гнiйно-кров’янистих видiлень з носа, мацерацiї крил носа та верхньої губи. При риноскопiї на носовiй перетинцi бiлiсувато-сiрi острiвцi. Слизова ротоглотки не змiнена. Яке захворювання найбiльш iмовiрне?

  1. Дифтерiя носа

  2. Аденовiрусна iнфекцiя

  3. Риновiрусна iнфекцiя

  4. Алергiйний ринiт

  5. Гайморит

Дитина 9 мiсяцiв захворiла гостро: пiдвищилася температура тiла до 37,8оС, з’явився кашель i нежить. На 3-й день хвороби вночi стан рiзко погiршився: стала неспокiйною, метушиться, з’явився гавкаючий кашель, охриплiсть голоса, iнспiраторна задишка. Дiагностований круп. Який зі збудникiв частiше дає синдром крупа?

  1. Вiрус парагрипа

  2. Вiрус грипа

  3. Аденовiрус

  4. Риновiрус

  5. Ентеровiрус

Хворий 10 років, скарги на нежить зі слизовими виділеннями, набряк лиця, і повік, склерит, сльозотеча. Об-но: гіперемія дужок та гіпертрофія фолікулів задньої стінки глотки, кон’юнктивіт зі щільними плівками. Температура тіла 39,5оС. Вірогідний діагноз.

  1. Аденовірусна інфекція

  2. Ентеровірусна інфекція

  3. Герпетична інфекція

  4. Парагрип

  5. Грип

У дитини з жовтяницею, гепатоспленомегалією, підвищенням печінкових проб встановлена типова легка форма вірусного гепатиту А. Головним у лікуванні є:

  1. Дотримання режиму та дієти

  2. Призначення гепатопротекторів

  3. Призначення противірусних препаратів

  4. Призначення глюкокортикоїдів

  5. Проведення інфузійної терапії

Дитину 5-ти рокiв турбує нападоподiбний спазматичний кашель. Хворiє 2 тижнi з появи сухого кашлю, після лiкування, що було неефективним, появилися репризи. Пiд час нападу кашлю обличчя хворого червонiє, шийнi вени набухають. Дитина блiда, одутлувата, крововиливи в склери. Над легенями коробковий перкуторний звук, сухi хрипи. Рентгенологiчно - пiдвищення прозоростi легеневих полiв, посилення бронхiального малюнку. Аналіз кровi: лейк. - 16х109/л, лiмф. - 72%, ШЗЕ - 4 мм/год. Який дiагноз є найвiрогiднiшим?

  1. Кашлюк

  2. Аденовiрусна iнфекцiя

  3. Стороннє тiло в дихальних шляхах

  4. Ларинготрахеїт

  5. Туберкульозний бронхоаденiт

Хлопчик 4 років, щеплений з порушенням графіку вакцинації, скаржиться на біль в горлі при ковтанні, головний біль, кволість, лихоманку. При огляді дитина бліда, збільшені передньошийні лімфовузли, набряк мигдаликів, їх ціанотична гіперемія, на мигдаликах наліт сіробілий, не знімається, при насильному знятті мигдалики кровлять. Який діагноз найбільш імовірний?

  1. Дифтерія ротоглотки

  2. Лакунарна ангіна

  3. Ангіна Сімановського-Венсана

  4. Інфекційний мононуклеоз

  5. Фолікулярна ангіна

Дитина, 5 років, захворіла гостро: підвищилася температура тіла до 37,80С, головний біль, припухлість у підщелепній ділянці. У дитячому садку були випадки захворювань на паротитну інфекцію. Який діагноз найбільш вірогідний?

A* Паротитний субмаксиліт

B Підщелепний лімфаденіт

C Сіалоаденіт

D Лейкоз

E Пухлина підщелепної ділянки

Дитина, 5 років, захворіла гостро: підвищилася температура тіла до 38,00С, блювання, головний біль. При огляді: шкіра гіперемійована, дрібнокрапковий висип на бокових поверхнях тулуба, пахових ділянках. В зіві – лакунарна ангіна. Який напрямок лікування є обов”язковим?

A* Антибактеріальна терапія

B Вітамінотерапія

C Жарознижуючі засоби

D Дієтотерапія

E Противірусні препарати

У дитини 10 років, було встановлено діагноз: лакунарна ангіна, шийний лімфаденіт. На 5 день хвороби у дитини виявлено збільшення розмірів печінки до 2 см та селезінки на 1 см. У загальному аналізі крові виявлено: Лейк. – 15,6*109/л, Е – 3\%, П – 4\%, С – 15\%, Л – 45\%, М – 10\%, віроцити – 23\%. Яке захворювання можна запідозрити?

A* Інфекційний мононуклеоз

B Аденовірусна інфекція

C Стрептококова інфекція

D Дифтерія ротоглотки

E Ангіна Сімановського-Венсана

У дитини 13 років, яка хворіє на паротитну інфекцію, на 7-й день від початку захворювання знову підвищилась темпеартура, з”явився головний біль, біль у калитці.

При огляді калитка набрякла, шкіра гіперемійована, праве яєчко збільшено в розмірі. Який етіотропний препарат слід призначити?

A* РНК-аза

B ДНК-аза

C Ацикловір

D Цефтріаксон

E Арбідол

Дитині 8 років поставлений діагноз “епідемічний паротит”. Її брат, 4 років на епідемічний паротит не хворів і не щеплений. Застосуванням якого із заходів можна попередити захворювання на епідемічний паротит у цієї дитини?

AГамаглобулінопрофілактика

B Антибіотинопрофілактика

C Хіміопрофілактика

D Вакцинація

E Фагопрофілактика

При медичному обстеженні дітей дитячого дошкільного закладу з приводу контакту з хворим на дифтерію, 2 дітям поставлено діагноз “ангіна”. Який захід треба вжити щодо цих дітей?

A*Провізорна госпіталізація

B Медичний нагляд протягом 7 діб

C Щеплення АДМ-анатоксином

D Ізоляція вдома

E Хіміопрофілактика

Хворий 6 років скаржиться на загальне нездужання, біль в горлі. Загальний стан важкий, t? тіла 37,9 ?С Слизова оболонка ротоглотки гіперемійована з ціанотичним відтінком. Піднебінні мигдалики набряклі, покриті фібринозним нальотом, який знімається важко, після зняття – кровоточива поверхня. Защелепні лімфовузли збільшені, помірно болісні, набряк підшкірної клітковини. Ваш діагноз?

A* Дифтерія мигдаликів

B Інфекційний мононуклеоз

C Агранулоцитоз

D Скарлатина

E Ангіна Симановського-Венсана

У дитини 5-ти років температура тіла 38(С, дрібнокрапчастий висип, який розташовано на гіперемованому фоні шкіри, виражений біль у горлі. При фарингоскопії визначається ярка відмежена гіперемія м’якого піднебіння, набряк та збільшення мигдаликів, по ходу лакун рясні жовто-сірі нальоти, які легко знімаються шпателем, слизова оболонка після зняття нальоту не кровоточить. Який вид тонзиліту спостерігається у даному випадку?

A* Гнійний

B Фібринозний

C Катаральний

D Фолікулярний

E Некротичний

Хворий 8 років, поступив зі скаргами на головний біль, слабкість, високую температуру, біль у горлі. Об'єктивно: помірна гіперемія слизової оболонки зіву, мигдалики збільшені, збільшені всі групи лімфовузлів, 1-3 см у діаметрі, щільні, еластичні, малоболісні, не спаяні між собою. Гепатоспленомегалія. В крові - лейкоцитоз, лімфомоноцитоз, віроцити - 15\%. Ймовірний діагноз?

A* Інфекційний мононуклеоз

B Скарлатинозна ангіна

C Дифтерія

D Аденовірусна інфекція

E Гострий лімфолейкоз

У дитини захворювання починалося з підвищення температури, заложеності носу, збільшення шийних лімфовузлів. Лікарем був призначений ампіцилін. На 3-й день хвороби: температура 38,3С, явища лакунарної ангіни, плямисто-папульозний висип по всьому тілу, збільшена печінка та селезінка. В загальному аналізі крові: лейкоцитоз, лімфомоноцитоз, мононуклеари - 20%. Ваш діагноз?

A* Інфекційний мононуклеоз.

B Кір.

C Краснуха.

D Скарлатина.

E Псевдотуберкульоз.

Хворий 10 років на 4 день хвороби скаржиться на слабкість, біль в горлі, утруднене носове дихання, підвищення температури тіла до 38—39°С. Об'єктивно: блідість шкірних покривів, одутлість обличчя, набряк повік, значно збільшені задньошийні лімфатичні вузли, в меншій мірі підщелепні, пахові, пахвинні. Слизова ротоглотки гіперемійована, мигдалики гіпертрофовані, вкриті суцільним нальотом, який легко знімається. Збільшені печінка та селезінка. Який попередній діагноз?

AІнфекційний мононуклеоз

B Аденовірусна інфекція

C Дифтерія ротоглотки

D Скарлатина

E Лімфогранульоматоз

Дівчинка, що протягом року хворіє на ревматизм, тиждень тому перенесла ангіну. Надійшла до відділення зі скаргами на загальну слабкість, кардіалгії. Раптово у дитини зросла блідість шкірного покриву, розвилась задишка, тахікардія, набухання вен голови, неспокій, відчуття страху. Пульс ниткоподібний, АТ – 60/20 мм рт. ст. ЦВТ підвищений, олігурія. Яке ускладнення розвинулося у хворої?

A* Кардіогенний шок

B Інфекційний шок

C Гіповолемічний шок

D Гостре легеневе серце

E Гостра ниркова недостатність

Дитина 7 рокiв хворiє близько двох тижнiв, з’явилась нежить, приймав краплi в нiс. Звернувся до ЛОР-лiкаря з приводу гнiйно-кров’янистих видiлень з носа, мацерацiї крил носа та верхньої губи. При риноскопiї на носовiй перетинцi бiлiсувато-сiрi острiвцi. Слизова ротоглотки не змiнена. Яке захворювання найбiльш iмовiрне?

A*Дифтерiя носа

B Аденовiрусна iнфекцiя

C Риновiрусна iнфекцiя

D Алергiйний ринiт

E Гайморит

Дільничним педіатром оглянута дитина 4-х років. Скарги на біль під час жування та відкриванні рота, головний біль, підвищення температури тіла до $38,9^oC$. Об-но: в ділянках привушних слинних залоз контурується припухлість, помірно болюча при пальпації, шкіра над припухлістю не змінена. При огляді ротоглотки - отвір

Стенонового протоку гіперемований. Який найбільш вірогідний діагноз?

A*Епідемічний паротит

B Дифтерія ротоглотки

C Сіалоаденіт

D Інфекційний мононуклеоз

E Шийний лімфаденіт

У ребенка 8 лет жалобы на Т- 38,8оС, боль в горле при глотании, сыпь на коже. Объективно: лакунарная ангина, отграниченная гиперемия и энантема мягкого неба, мелкоточечная сыпь на коже, преимущественно в складках, на сгибательных поверхностях конечностей, лицо с бледным носогубным треугольником. Какой антибактериальный препарат необходимо назначить в первю очередь?

A* Пенициллин

B Гентамицин

C Ампициллин

D Линкомицин

E Тетрациклин

У 10-річної дівчинки, яка щеплена з порушенням графіку вакцинації на фоні підвищеної до 37,5 градусів температури тіла спостерігаються помірне збільшення лімфовузлів на шиї, сірувато-білі нашарування на мигдаликах у вигляді щільної плівки.

Плівка важко знімається, поверхня під нею кровить. Набряку шиї немає. Попередній діагноз:

AДифтерія ротоглотки

B Лакунарна ангіна

C Паратонзилярний абсцес

D Інфекційний мононуклеоз

E Ангіна Сімановського-Венсана

Дитина, 3 років, захворіла з підвищення температури до 37,50С, кашель, сиплий голос. Проти дифтерії не щеплений. На 3 день хвороби з”явилась задишка, виражені симптоми дихальної недостатності, афонія голосу. Протинабрякова терапія неефективна. Найбільш вірогідний діагноз?

A*Дифтерійний круп

B Респіраторний круп

C Стороннє тіло дихальних шляхів

D Папіломатоз гортані

E Гострий алергічний ларингіт

Дитина, 5 років, захворіла гостро: підвищилася температура тіла до 37,80С, головний біль, припухлість у підщелепній ділянці. У дитячому садку були випадки захворювань на паротитну інфекцію. Який діагноз найбільш вірогідний?

A* Паротитний субмаксиліт

B Підщелепний лімфаденіт

C Сіалоаденіт

D Лейкоз

E Пухлина підщелепної ділянки

Дитина, 5 років, захворіла гостро: підвищилася температура тіла до 38,00С, блювання, головний біль. При огляді: шкіра гіперемійована, дрібнокрапковий висип на бокових поверхнях тулуба, пахових ділянках. В зіві – лакунарна ангіна. Який напрямок лікування є обов”язковим?

A* Антибактеріальна терапія

B Вітамінотерапія

C Жарознижуючі засоби

D Дієтотерапія

E Противірусні препарати

У дитини 10 років, було встановлено діагноз: лакунарна ангіна, шийний лімфаденіт. На 5 день хвороби у дитини виявлено збільшення розмірів печінки до 2 см та селезінки на 1 см. У загальному аналізі крові виявлено: Лейк. – 15,6*109/л, Е – 3\%, П – 4\%, С – 15\%, Л – 45\%, М – 10\%, віроцити – 23\%. Яке захворювання можна запідозрити?

A* Інфекційний мононуклеоз

B Аденовірусна інфекція

C Стрептококова інфекція

D Дифтерія ротоглотки

E Ангіна Сімановського-Венсана

У дитини 13 років, яка хворіє на паротитну інфекцію, на 7-й день від початку захворювання знову підвищилась темпеартура, з”явився головний біль, біль у калитці. При огляді калитка набрякла, шкіра гіперемійована, праве яєчко збільшено в розмірі. Який етіотропний препарат слід призначити?

A* РНК-аза

B ДНК-аза

C Ацикловір

D Цефтріаксон

E Арбідол

При медичному обстеженні дітей дитячого дошкільного закладу з приводу контакту з хворим на дифтерію, 2 дітям поставлено діагноз “ангіна”. Який захід треба вжити щодо цих дітей?

AПровізорна госпіталізація

B Медичний нагляд протягом 7 діб

C Щеплення АДМ-анатоксином

D Ізоляція вдома

E Хіміопрофілактика

Хворий 16 років скаржиться на загальне нездужання, біль в горлі. Хворіє 3 дні. Загальний стан важкий, t? тіла 37,9 ?С, пульс 99 в 1 хв. Об’єктивно: слизова оболонка глотки гіперемійована, скловидний набряк м’якого піднебіння. Піднебінні мигдалики і дужки покриті фібринозним нальотом, який знімається важко, після зняття – кровоточива поверхня. Защелепні лімфовузли збільшені, помірно болісні, набряк підшкірної клітковини до середини шиї. Ваш діагноз?

A*Токсична дифтерія ротоглотки.

B Інфекційний мононуклеоз.

C Агранулоцитарна ангіна.

D Скарлатинозна ангіна.

E Лакунарна ангіна.

Хворий 8 років, поступив зі скаргами на головний біль, слабкість, високую температуру, біль у горлі. Об'єктивно: помірна гіперемія слизової оболонки зіву, мигдалики збільшені, збільшені всі групи лімфовузлів, 1-3 см у діаметрі, щільні, еластичні, малоболісні, не спаяні між собою. Гепатоспленомегалія. В крові - лейкоцитоз, лімфомоноцитоз, віроцити - 15\%. Ймовірний діагноз?

A* Інфекційний мононуклеоз

B Скарлатинозна ангіна

C Дифтерія

D Аденовірусна інфекція

E Гострий лімфолейкоз

У дитини захворювання починалося з підвищення температури, заложеності носу, збільшення шийних лімфовузлів. Лікарем був призначений ампіцилін. На 3-й день хвороби: температура 38,30С, явища лакунарної ангіни, плямисто-папульозний висип по всьому тілу, збільшена печінка та селезінка.

A* Інфекційний мононуклеоз.

B Кір.

C Краснуха.

D Скарлатина.

E Псевдотуберкульоз.

У дитини 10 років на 4 день захворювання на епідемічний паротит знов підвищилась температура тіла, з'явилося повторне блювання, болі у животі. Запідозрено паротитний панкреатит. Який з лабораторних тестів слід провести для підтвердження діагнозу?

A Амілаза сироватки крові

B Трансаміназа cироватки крові

C В-ліпопротеіди

D Глюкоза крові

E Рівень загального білірубіну

Хворий 10 років на 4 день хвороби скаржиться на слабкість, біль в горлі, утруднене носове дихання, підвищення температури тіла до 38—39°С. Об'єктивно: блідість шкірних покривів, одутлість обличчя, набряк повік, значно збільшені задньошийні лімфатичні вузли, в меншій мірі підщелепні, пахові, пахвинні. Слизова ротоглотки гіперемійована, мигдалики гіпертрофовані, вкриті суцільним нальотом, який легко знімається. Збільшені печінка та селезінка. Який попередній діагноз?

AІнфекційний мононуклеоз

B Аденовірусна інфекція

C Дифтерія ротоглотки

D Скарлатина

E Лімфогранульоматоз

Дитина, 5 років, захворіла гостро: підвищилася температура тіла до 37,80С, головний біль, припухлість у підщелепній ділянці. У дитячому садку були випадки захворювань на паротитну інфекцію. Який діагноз найбільш вірогідний?

A * Паротитний субмаксиліт

B Підщелепний лімфаденіт

C Сіалоаденіт

D Лейкоз

E Пухлина підщелепної ділянки

Дитина, 5 років, захворіла гостро: підвищилася температура тіла до 38,00С, блювання, головний біль. При огляді: шкіра гіперемійована, дрібнокрапковий висип на бокових поверхнях тулуба, пахових ділянках. В зіві – лакунарна ангіна. Який напрямок лікування є обов”язковим?

A * Антибактеріальна терапія

B Вітамінотерапія

C Жарознижуючі засоби

D Дієтотерапія

E Противірусні препарати

У дитини 10 років, було встановлено діагноз: лакунарна ангіна, шийний лімфаденіт. На 5 день хвороби у дитини виявлено збільшення розмірів печінки до 2 см та селезінки на 1 см. У загальному аналізі крові виявлено: Лейк. – 15,6*109/л, Е – 3\%, П – 4\%, С – 15\%, Л – 45\%, М – 10\%, віроцити – 23\%. Яке захворювання можна запідозрити?

A * Інфекційний мононуклеоз

B Аденовірусна інфекція

C Стрептококова інфекція

D Дифтерія ротоглотки

E Ангіна Сімановського-Венсана

У дитини 13 років, яка хворіє на паротитну інфекцію, на 7-й день від початку захворювання знову підвищилась темпеартура, з”явився головний біль, біль у калитці. При огляді калитка набрякла, шкіра гіперемійована, праве яєчко збільшено в розмірі. Який етіотропний препарат слід призначити?

A * РНК-аза

B ДНК-аза

C Ацикловір

D Цефтріаксон

E Арбідол

При медичному обстеженні дітей дитячого дошкільного закладу з приводу контакту з хворим на дифтерію, 2 дітям поставлено діагноз “ангіна”. Який захід треба вжити щодо цих дітей?

A *Провізорна госпіталізація

B Медичний нагляд протягом 7 діб

C Щеплення АДМ-анатоксином

D Ізоляція вдома

E Хіміопрофілактика

Хворий 6 років скаржиться на загальне нездужання, біль в горлі. Загальний стан важкий, t? тіла 37,9 ?С Слизова оболонка ротоглотки гіперемійована з ціанотичним відтінком. Піднебінні мигдалики набряклі, покриті фібринозним нальотом, який знімається важко, після зняття – кровоточива поверхня. Защелепні лімфовузли збільшені, помірно болісні, набряк підшкірної клітковини. Ваш діагноз?

A * Дифтерія мигдаликів

B Інфекційний мононуклеоз

C Агранулоцитоз

D Скарлатина

E Ангіна Симановського-Венсана

У дитини 5-ти років температура тіла 38(С, дрібнокрапчастий висип, який розташовано на гіперемованому фоні шкіри, виражений біль у горлі. При фарингоскопії визначається ярка відмежена гіперемія м’якого піднебіння, набряк та збільшення мигдаликів, по ходу лакун рясні жовто-сірі нальоти, які легко знімаються шпателем, слизова оболонка після зняття нальоту не кровоточить. Який вид тонзиліту спостерігається у даному випадку?

A * Гнійний

B Фібринозний

C Катаральний

D Фолікулярний

E Некротичний

Хворий 8 років, поступив зі скаргами на головний біль, слабкість, високую температуру, біль у горлі. Об'єктивно: помірна гіперемія слизової оболонки зіву, мигдалики збільшені, збільшені всі групи лімфовузлів, 1-3 см у діаметрі, щільні, еластичні, малоболісні, не спаяні між собою. Гепатоспленомегалія. В крові - лейкоцитоз, лімфомоноцитоз, віроцити - 15\%. Ймовірний діагноз?

A * Інфекційний мононуклеоз

B Скарлатинозна ангіна

C Дифтерія

D Аденовірусна інфекція

E Гострий лімфолейкоз

У дитини захворювання починалося з підвищення температури, заложеності носу, збільшення шийних лімфовузлів. Лікарем був призначений ампіцилін. На 3-й день хвороби: температура 38,3С, явища лакунарної ангіни, плямисто-папульозний висип по всьому тілу, збільшена печінка та селезінка. В загальному аналізі крові: лейкоцитоз, лімфомоноцитоз, мононуклеари - 20%. Ваш діагноз?

A * Інфекційний мононуклеоз.

B Кір.

C Краснуха.

D Скарлатина.

E Псевдотуберкульоз.

Ребенку 3 лет установлен диагноз - дифтерия ротоглотки. Болеет 2 недели. Какое наиболее частое осложнение может развиться у больного при неблагоприятном течении заболевания?

A *Миокардит

B Парез мягкого неба

C Полирадикулоневрит

D Гломерулонефрит

E Нарушение мозгового кровообращения

Больной 10 лет накануне перенес эпидемический паротит, после чего появилась боль в правой половине мошонки с иррадиацией в паховую область, увеличение правой половины мошонки, гиперемия мошонки, повышение температуры тела до 38°С. Яичко справа больших размеров, плотно-эластической консистенции, резко болезненное. Мошонка гиперемирована и отечна. Левое яичко на дне мошонки, безболезненное. Каков наиболее вероятный диагноз?

A *Орхиэпидидимит

B Перекрут яичка

C Острая водянка яичка

D Перекрут гидатиды Морганьи

E Опухоль яичка
Хворий 10 років на 4 день хвороби скаржиться на слабкість, біль в горлі, утруднене носове дихання, підвищення температури тіла до 38—39°С. Об'єктивно: блідість шкірних покривів, одутлість обличчя, набряк повік, значно збільшені задньошийні лімфатичні вузли, в меншій мірі підщелепні, пахові, пахвинні. Слизова ротоглотки гіперемійована, мигдалики гіпертрофовані, вкриті суцільним нальотом, який легко знімається. Збільшені печінка та селезінка. Який попередній діагноз?

A Інфекційний мононуклеоз

B Аденовірусна інфекція

C Дифтерія ротоглотки

D Скарлатина

E Лімфогранульоматоз

У дитини 10 років, було встановлено діагноз: лакунарна ангіна, шийний лімфаденіт. На 5 день хвороби у дитини виявлено збільшення розмірів печінки до 2 см та селезінки на 1 см. У загальному аналізі крові виявлено: Лейк. – 15,6*109/л, Е – 3\%, П – 4\%, С – 15\%, Л – 45\%, М – 10\%, віроцити – 23\%. Яке захворювання можна запідозрити?

A* Інфекційний мононуклеоз

B Аденовірусна інфекція

C Стрептококова інфекція

D Дифтерія ротоглотки

E Ангіна Сімановського-Венсана

У дитини 13 років, яка хворіє на паротитну інфекцію, на 7-й день від початку захворювання знову підвищилась темпеартура, з”явився головний біль, біль у калитці.

При огляді калитка набрякла, шкіра гіперемійована, праве яєчко збільшено в розмірі. Який етіотропний препарат слід призначити?

A* РНК-аза

B ДНК-аза

C Ацикловір

D Цефтріаксон

E Арбідол

Хворий 10 років на 4 день хвороби скаржиться на слабкість, біль в горлі, утруднене носове дихання, підвищення температури тіла до 38—39°С. Об'єктивно: блідість шкірних покривів, одутлість обличчя, набряк повік, значно збільшені задньошийні лімфатичні вузли, в меншій мірі підщелепні, пахові, пахвинні. Слизова ротоглотки гіперемійована, мигдалики гіпертрофовані, вкриті суцільним нальотом, який легко знімається. Збільшені печінка та селезінка. Який попередній діагноз?

AІнфекційний мононуклеоз

B Аденовірусна інфекція

C Дифтерія ротоглотки

D Скарлатина

E Лімфогранульоматоз

У дитини захворювання починалося з підвищення температури, заложеності носу, збільшення шийних лімфовузлів. Лікарем був призначений ампіцилін. На 3-й день хвороби: температура 38,30С, явища лакунарної ангіни, плямисто-папульозний висип по всьому тілу, збільшена печінка та селезінка.

A* Інфекційний мононуклеоз.

B Кір.

C Краснуха.

D Скарлатина.

E Псевдотуберкульоз

У хворого 1,5 років, нещепленого, після 3-х діб гарячки, катаральних явищ, діареї та помірних симптомів інтоксикації, раптово з'явились ознаки периферічного паралічу лівоїноги без зміни чутливості. Яке захворювання найбільш імовірне?

  1. Поліомієліт

  2. Енцефаліт

  3. Псевдотуберкульоз

  4. Правець

  5. Сказ

Новонароджена дитина від I-ої вагітності у терміні гестації 36 тижнів, з масою 2200г, довжиною 41 см. Жінка мешкає у селі, має кішку, собаку. Вагітність ускладнена токсикозом, відмічався субфебрилітет. Стан дитини після народження тяжкий: клінічні прояви перинатального пошкодження центральної нервової системи, гіпертензійно-гідроцефальний синдром. Рентгенологічно: кальцифікати мозку. З боку органів зору – хоріоретиніт. Назвіть імовірний діагноз.

  1. Токсоплазмоз

  2. Лістеріоз

  3. Сифіліс

  4. Мікоплазменна інфекція

  5. Цитомегаловірусна інфекція

В поліклініку до лікаря невролога звернулася мати хлопчика 4 років зі скаргами на відсутність у дитини рухів в лівій нозі, яка була помічена вранці цього ж дня. За неділю до цюго у дитини появилась загальна слабкість, підвищена дратівливість, болі в животі з проносом, підвищена температура. В день звернення в лікарню мати помітила, що вранці, піднявшись з ліжка дитина не може стояти на ногах, не рухає лівою ногою, скаржиться на болі в спині. При об’єктивному дослідженні: активні рухи в лівій нозі відсутні, в правій – обмежені, тонус м’язів в ногах знижений, колінний та ахилів рефлекси зліва відсутні, зправа знижені, порушень чутливості немає, функція тазових органів не порушена. Який попередній діагноз слід поставити хворому?

  1. гострий епідемічний поліомієліт (хвороба Гейне-Медіна)

  2. гострий поперечний мієліт

  3. компресійний мієліт, обумовлений tbc спонділітом

  4. множинний склероз

  5. гостра запальна демієлінізуюча полінейропатія Гієна-Баре.

Дитина народилася від ВІЛ-інфікованої матері. Загальний стан задовільний. По шкалі Апгар – 8 балів. Маса тіла 3200, довжина – 50 см. Передпологова, пологова та післяпологова хіміопрофілактика СНІДу не проводилась. Через який час можна визначити методом ІФА наявність ВІЛ-інфекції?

  1. Через 18 місяців

  2. Через 6 місяців

  3. Через 3 місяці

  4. Через 1 місяць

  5. У перші дні після народження

У дитини 8 міс діагностовано менінгоенцефаліт. На 15 день хвороби стан дитини погіршився, відмічається вибухання та пульсація великого тім’ячка, сопор, судоми, ранкова блювота, м’язова ригідність. Спостерігається розходження швів голови. Ноги дитини витягнені, перекрещені у гомілках, пальці рук стиснуті у кулаки. Спинномозкова рідина ксантохромна, відмічається помірний нейтрофільоз, збільшення білка. Яке ускладнення розвинулось у даної дитини?

  1. Епендіматит

  2. Набряк головного мозку

  3. Інфекційно-токсичний шок

  4. Субдуральна гематома

  5. Серозний менінгіт

У дитини 2-х років на тлі високої гарячки (390С), головного болю, нудоти та блювання відмічені – ригідність потиличних м’язів, позитивні симптоми Брудзінського, Керніга. Яке з досліджень найбільш інформативне для верифікації діагнозу?

  1. Аналіз спинно-мозкової рідини.

  2. ЕЕГ.

  3. ЕхоЕГ.

  4. Рентгенографія черепа.

  5. Бактеріологічне дослідження крові.

У дитини 4-ох років на 5-й день захворювання, яке почалося з помірних катаральних явищ, діареї, гіперестезії, підвищеної температури (380С) та пітливості, приєдналися мляві (периферичні) паралічі нижніх кінцівок (асиметричні з проксимальною локалізацією) із збереженням чутливості. Який діагноз найбільш ймовірний?

  1. Поліомієліт.

  2. Полірадикулоневрит.

  3. Дитячий церебральний параліч.

  4. Герпетичний енцефаліт.

  5. Кліщовий енцефаліт, паралітична форма.

Дитина 4-х місяців не щеплена, перенесла грип. Через 3 дні після видужання знов підвищилась температура тіла, мляво смокче, молоко виливається з кута рота. У неї виявлено повну нерухомість правої половини обличчя, зміщення пупка вліво. Чутливість збережена. Попередній діагноз?

  1. Поліомієліт

  2. Мієлополірадикулоневрит

  3. Ішіорадикуліт

  4. Синдром Гійєна-Барре

  5. Параліч Ландрі

До лікаря звернулась мати з хворою дитиною віком 3 роки. Скарги на підвищення температури тіла у дитини, млявість, відмову від їжі, температура тіла 37,9°С. На слизовій оболонці м’якого піднебіння, щік, язика – поодинокі везикули, гіперсалівація. Ваш діагноз?

  1. Герпетичний стоматит

  2. Кандидоз ротоглотки

  3. Герпетична ангіна

  4. Фолікулярна ангіна

  5. Синдром Стівенса-Джонсона

У дитини 2,5 р. 15-у добу після контакту з хворим на поліомієліт з”явились помірні катаральні прояви у вигляді нежитю та сухого покашлювання. На 2-у добу захворювання приєдналось зниження апетиту, млявість порушився сон. При огляді дитина капризна, млява, м”язи потилиці ригідні, гіперестезії за ходом правого сідничного нерва, Т-38,2оС. кий період розвитку паралітичної форми поліомієліту має місце в даної дитини ?

  1. Препаралітичний

  2. Паралітичний

  3. Відновний

  4. Резидуальний

  5. Інкубаційний

У дитини 4 р. діагностовано поліомієліт. При огляді дитина млява, капризна, м”язовий тонус правої ніжки знижений, сухожильні рефлекси D < S, чутливість збережена. Спонтанно, періодично виникають тягнучі болі по задній поверхні стегна, справа. Назвіть форму поліомієліту.

  1. Спінальна

  2. Інапарантна

  3. Менінгіальна

  4. Паралітична

  5. Бульбарна

Дитина 7 міс. гостро захворіла з підвищення температури тіла до 39,9оС, неспокою. Через 5 год. з'явилась зіркоподібна висипка на шкірі сідниць, нижніх кінцівок. Відмічається гіперестезія, блідість шкіри, тахікардія, серцеві тони ослаблені. Який найбільш ймовірний діагноз в даному випадку?

  1. Менінгококцемія

  2. Тромбоцитопенічна пурпура

  3. Скарлатина

  4. Геморагічний васкуліт

  5. Кропивниця

Дитина, якій 6 місяців, народилася недоношеною і в пологовому відділенні ніяких щеплень не отримала. Проти якої інфекції її треба імунізувати в першу чергу?

  1. Туберкульозу

  2. Дифтерії

  3. Поліомієліту

  4. Правцю

  5. Кору

У дитини 10-ти років після вживання в їжу консервованих овочів виникли нудота, часте повторне блювання. При огляді виявлено сухість слизових оболонок, м’язову гіпотонію, анізокорію, мідріаз, дисфагію та дизартрію. Який найбільш ймовірний діагноз?

  1. Ботулізм

  2. Шигельоз

  3. Сальмонельоз

  4. Холера

  5. Ієрсинеоз

Госпіталізовано дитину 8 років із скаргами на підвищення температури тіла до 39,8оС, млявість, помірний головний біль, блювання. При огляді виявлені менінгеальні симптоми. Проведено люмбальну пункцію. Отримано рідину під підвищеним тиском, прозору, цитоз 450 клітин в 1мкл (переважно лімфоцити – 90%), вміст глюкози 2,6 ммоль/л. Яким збудником може бути викликано захворювання у дитини?

  1. Ентеровірус

  2. Менінгокок

  3. Туберкульозна паличка

  4. Стафілокок

  5. Пневмокок

Дитина, 5 років, захворіла гостро: підвищилася температура тіла до 37,80С, головний біль, припухлість у підщелепній ділянці. У дитячому садку були випадки захворювань на паротитну інфекцію. Який діагноз найбільш вірогідний?

  1. Паротитний субмаксиліт

  2. Підщелепний лімфаденіт

  3. Сіалоаденіт

  4. Лейкоз

  5. Пухлина підщелепної ділянки

Дитині 8 років поставлений діагноз “епідемічний паротит”. Її брат, 4 років на епідемічний паротит не хворів і не щеплений. Застосуванням якого із заходів можна попередити захворювання на епідемічний паротит у цієї дитини?

  1. Гамаглобулінопрофілактика

  2. Антибіотинопрофілактика

  3. Хіміопрофілактика

  4. Вакцинація

  5. Фагопрофілактика

Хлопчик К., 1,5 р., хворий на сальмонельоз, гастроінтестинальну форму. Тривало лікувався антибіотиками. У нього розвинувся антибіотикоасоційований ентероколіт. Яка схема лікування є адекватною в цьому випадку?

  1. пробіотики + полісорб

  2. Пробіотики + рифампіцин

  3. Ніфуроксазид + бактісубтіл

  4. Амоксіцилін + лінекс

  5. Сальмонельозний бактеріофаг

Дівчинка 5 років хворіє 3 день. Температура тіла до 37,90С. шкіра бліда. Живіт запавший, сигмовидна кишка спазмована, пальпується у вигляді тяжа, болісна. Відхідник зіяє, періодичні позиви на дефекацію. Випорожнення скудні зі слизом, зеленню, прожилками крові до 10-15 разів на добу. Найбільш вірогідний діагноз:

  1. Шигельоз

  2. Сальмонельоз

  3. Ієрсиніоз

  4. Ешеріхіоз

  5. Ротавірусна інфекція

У дитини 7-ми років з клінікою ГКІ отримані такі данні копроцитограми: кал – рідкий, зеленого кольору, слиз – багато, краплі жиру, зерна крохмалю, неперетравлені м’язові волокна – відсутні, лейкоцити – 20-30 в п/з, еритроцити - 7-10 в п/з. Який патогенетичний вид діареї має місце в даному випадку?

  1. Інвазивний

  2. Осмолярний

  3. Секреторний

  4. Дискінетичний

  5. Змішаний

При об’єктивному обстеженні дитини 4-місячного віку, хворої на гостру кишкову інфекцію, виявлені сухість шкіри та слизової оболонки, зниження тургору м’яких тканин, спрага, олігоурія, тахікардія, зниження артеріального тиску. Лабораторно: Ht – 0,62, К+ крові – 4,8 мкмоль/л, Na+ крові- 166 мкмоль/л. Який вид ексікозу розвинувся у дитини?

  1. Гіпертонічний

  2. Гіпотонічний

  3. Ізотонічний

  4. Ексікозу немає

У дитини температура тіла підвищилась до 38,6оС, часті рідкі випорожнення, переймистий біль в животі. На кінець доби випорожнення мізерні з великою кількістю каламутного слизу і прожилками крові. Діагноз?

  1. Шигельоз

  2. Ешерихіоз

  3. Сальмрнельоз

  4. сальмонельоз

  5. ротавірусна інфекція

Лікар швидкої допомоги оглянув дитину віком 8 місяців. При огляді відмічається неспокій, температура тіла 39,2 С, відсутність апетиту, блювота, тони серця ослаблені, виражений гемоколіт (“ректальний плювок”, слиз, гній, прожилки крові), випадіння прямої кишки, відкритий анус, стілець до 10-15 разів за добу. Яку з кишкових інфекцій можна запідозрити клінічно?

  1. Шигельоз

  2. Сальмонельоз

  3. Стафілококова інфекція

  4. Колі-інфекція

  5. Ротавірусна інфекція

У дитяче відділення поступила дівчинка віком 6 місяців із скаргами матері на рідкий стілець після кожного годування дитини з домішками неперетравленої їжі. Дані симптоми з”явилися після того, як мати перевела дитину на штучне вигодовування коров”ячим молоком. При обстеженні температура тіла 36,7оС, на голівці - “гнейс”, по шкірі обличчя “молочний струп”. В легенях пуерильне дихання 4Д28 в хв. Діяльність серця ритмічна, тони гучні ЧСС 124 уд.в хв. Живіт м”який, піддутий. Стілець після кожного годування, рідкий, неперетравлений без патологічних домішок.

  1. Ексудативна ентеропатія.

  2. Шигельоз.

  3. Синдром мальабсорбції.

  4. Сальмонельоз.

  5. Колі-інфекція.

Дитина 5 рокiв захворiла гостро. Захворювання почалося з пiдвищення температури тiла до 38,5оС, рiдкого стула з великою кiлькiстю мутного слизу. Пiд час дефекацiй кричить, напружується, обличчя червонiє. Яке захворювання найбiльш iмовiрне?

  1. Дизентерiя

  2. Сальмонельоз

  3. Ешерихiоз

  4. Стафiлококовий ентероколiт

  5. Вiрусна дiарея

Хлопчик К., 1,5 р., хворий на сальмонельоз, гастроінтестинальну форму. Тривало лікувався антибіотиками. У нього розвинувся антибіотикоасоційований ентероколіт. Яка схема лікування є адекватною в цьому випадку?

A * пробіотики + полісорб

B Пробіотики + рифампіцин

C Ніфуроксазид + бактісубтіл

D Амоксіцилін + лінекс

E Сальмонельозний бактеріофаг 62

Дівчинка 5 років хворіє 3 день. Температура тіла до 37,90 С. шкіра бліда. Живіт запавший, сигмовидна кишка спазмована, пальпується у вигляді тяжа, болісна. Відхідник зіяє, періодичні позиви на дефекацію. Випорожнення скудні зі слизом, зеленню, прожилками крові до 10-15 разів на добу. Найбільш вірогідний діагноз:

A * Шигельоз

B Сальмонельоз

C Ієрсиніоз

D Ешеріхіоз

E Ротавірусна інфекція

У дитини 7-ми років з клінікою ГКІ отримані такі данні копроцитограми: кал – рідкий, зеленого кольору, слиз – багато, краплі жиру, зерна крохмалю, неперетравлені м’язові волокна – відсутні, лейкоцити – 20-30 в п/з, еритроцити - 7-10 в п/з. Який патогенетичний вид діареї має місце в даному випадку?

A * Інвазивний

B Осмолярний

C Секреторний

D Дискінетичний

E Змішаний

При об’єктивному обстеженні дитини 4-місячного віку, хворої на гостру кишкову інфекцію, виявлені сухість шкіри та слизової оболонки, зниження тургору м’яких тканин, спрага, олігоурія, тахікардія, зниження артеріального тиску. Лабораторно: Ht – 0,62, К+ крові – 4,8мкмоль/л, Na+ крові- 166мкмоль/л. Який вид ексікозу розвинувся у дитини?

A *Гіпертонічний

B Гіпотонічний

C Ізотонічний

D Ексікозу немає

У дитини температура тіла підвищилась до 38,6(С, часті рідкі випорожнення, переймистий біль в животі. На кінець доби випорожнення мізерні з великою кількістю каламутного слизу і прожилками крові. Діагноз?

A * Шигельоз

B Ешерихіоз

C Сальмрнельоз

D сальмонельоз

E ротавірусна інфекція

У хлопчика 10 міс. на 7 добу приймання антибіотиків, які застосовувалися для лікування пневмонії, розпочалася дисфункція кишківника. Випорожнення 4-5 разів на добу, рідкі, зі значною кількістю рідини. Яке з додаткових досліджень найбільш важливе для обгрунтування діагнозу?

A * Аналіз випорожнень на дізбактеріоз

B Бактеріологічне дослідження випорожнень

C Копрограма

D Аналіз калу на наявність яєць глистів

E Клінічний аналіз крові

Лікар швидкої допомоги оглянув дитину віком 8 місяців. При огляді відмічається неспокій, температура тіла 39,2 С, відсутність апетиту, блювота, тони серця ослаблені, виражений гемоколіт (“ректальний плювок”, слиз, гній, прожилки крові), випадіння прямої кишки, відкритий анус, стілець до 10-15 разів за добу. Яку з кишкових інфекцій можна запідозрити клінічно?

A * Шигельоз

B Сальмонельоз.

C Стафілококова інфекція.

D Колі-інфекція.

E Ротавірусна інфекція

У дитяче відділення поступила дівчинка віком 6 місяців із скаргами матері на рідкий стілець після кожного годування дитини з домішками неперетравленої їжі. Дані симптоми з”явилися після того, як мати перевела дитину на штучне вигодовування коров”ячим молоком. При обстеженні температура тіла 36,7 С, на голівці - “гнейс”, по шкірі обличчя “молочний струп”. В легенях пуерильне дихання 4Д28 в хв. Діяльність серця ритмічна, тони гучні ЧСС 124 уд.в хв. Живіт м”який, піддутий. Стілець після кожного годування, рідкий, неперетравлений без патологічних домішок.

A * Ексудативна ентеропатія.

B Шигельоз.

C Синдром мальабсорбції.

D Сальмонельоз.

E Колі-інфекція.

Ребенок 8 лет. Жалобы на стойкое повышение температуры все дни, головную боль. На 10-й день болезни отмечена вялость, температура 39,8С, бледность, вздутый живот, пальпируется печень и селезенка. На животе 4 элемента пятнистой сыпи размером 0,2 х 0,2 см. Ваш диагноз?

A * Брюшной тиф.

B Сепсис.

C Псевдотуберкулез.

D Инфекционный мононуклеоз.

E Энтеровирусная инфекция

Ребенок 6 лет. Жалобы на частый жидкий стул, рвоту. На 2-ой день болезни отмечается вялость, температура 38,4С, пульс 120 уд. в минуту, живот ладьевидный, пальпируется болезненная сигмовидная кишка, стул за сутки 10 раз жидкий со слизью и зеленью.

Ваш диагноз?

A * Острый шигеллез..

B Сальмонеллез.

C Иерсиниоз кишечный.

D Брюшной тиф.

E Амебиаз.

Дитина 5 років захворіла гостро з підйому температури тіла до 39,2С, одноразової блювоти. Скарги на переймоподібні болі в животі, тенезми, часті випорожнення: малокалові, з великою кількістю слизу, включенням гною та прожилок крові. При огляді: ущільнена сигмовидна кишка, болюча при пальпації. Ваш діагноз?

A * Шигельоз.

B Сальмонельоз.

C Гострий апендицит.

D Холера.

E Ротавірусна інфекція.

Ребенок 6 лет. Жалобы на частый жидкий стул, рвоту. На 2-ой день болезни отмечается вялость, температура 38,2(С, пульс 150 уд. в минуту, живот ладьевидный, пальпируется болезненная сигмовидная кишка, стул за сутки 10 раз жидкий, скудный, малокаловый, со слизью и прожилками зелени. Ваш предварительный диагноз?

A *Шигеллез

B Сальмонеллез

C Эшерихиоз

D Амебиаз кишечный

E Иерсиниоз

Дитина 5 рокiв захворiла гостро. Захворювання почалося з пiдвищення температури тiла до 38,5С, рiдкого стула з великою кiлькiстю мутного слизу. Пiд час дефекацiй кричить, напружується, обличчя червонiє. Яке захворювання найбiльш iмовiрне?

A *Дизентерiя

B Сальмонельоз

C Ешерихiоз

D Стафiлококовий ентероколiт

E Вiрусна дiарея

Ребёнок 10-ти месяцев болеет 5-й день после употребления некипяченого молока: температура $38-39^oC$, рвота, жидкий стул. Вял, бледен. Язык обложен белым налётом. Тоны сердца приглушены. Живот вздут, урчание в области пупка, печень +3 см. Стул жидкий, 5 раз, тёмно-зеленого цвета, с примесью слизи. Какой наиболее вероятный диагноз?

A *Сальмонеллёз

B Стафилоккоковая кишечная инфекция

C Эшерихиоз

D Острый шигеллёз

E Ротавирусная инфекция

Больной 30 лет заболел остро, когда с ознобом повысилась температура до 39,9о С, появилась боль в эпигастральной области, многократная рвота, через 30 минут - частый, обильный, пенистый, с неприятный запахом стул. На 3-й день болезни уменьшилось количество мочи. Какой диагноз наиболее вероятен?

A * Сальмонеллез

B Острая дизентерия

C Холера

D Ротавирусный гастроэнтерит

E Эшерихиоз

Ребенок 8 лет болеет 9 дней. Жалобы на слабость, головную боль, бессонницу. Температура к 3-му дню болезни достигла 38,5-39,5оС. Бледен. На коже живота три розеолы. Язык обложен. Живот умеренно вздут. Увеличены печень и селезенка. Какое заболевание наиболее вероятно?

A * Брюшной тиф

B Иерсиниоз

C Инфекционный мононуклеоз

D Сепсис

E Лептоспироз

Ребенок 10 месяцев. Жалобы: Т- 39,6 С, жидкий стул. 5-й день: Т- 38,7 С, вял, бледен. Язык влажный, обложен белым налетом. Тоны сердца приглушены. Живот умеренно вздут, урчание в области пупка, отрезки тонкого и толстого кишечника чувствительны при пальпации. Стул жидкий, 8 раз темно-зеленого цвета, зловонный, с примесью слизи. Ваш предварительный диагноз?

A *Сальмонеллез

B Дизентерия

C Иерсиниоз

D Эшерихиоз

E Ротавирусная инфекция

Дівчинка 6 років надійшла зі скаргами на підвищення температури тіла до 37,20С, часті та болісні сечовипускання, які зявилися після переохолодження. В загальному аналізі сечі: сеча мутна, питома вага - 1012, білок 0,033‰, мікроскопія: лейкоцити 40-45 в п/з, еритроцити 8-9 в п/з (свіжі), епітелій плоский: 5-8 в п/з, слиз. Який етіологічний фактор у даному випадку найбільш вірогідний?

A * Кишкова паличка

B Стафілокок

C Клебсієла

D Протей

E Кандиди

Хлопчик К., 1,5 р., хворий на сальмонельоз, гастроінтестинальну форму. Тривало лікувався антибіотиками. У нього розвинувся антибіотикоасоційований ентероколіт. Яка схема лікування є адекватною в цьому випадку?

A * Біфіформ + фестал + полісорб

B Лактобактерін + рифампіцин

C Ніфуроксазид + бактісубтіл

D Амоксіцилін + фестал + лінекс

E Сальмонельозний бактеріофаг

Дівчинка 5 років хворіє 3 день. Температура тіла до 37,80 С. шкіра бліда. Живіт запавший, сигмовидна кишка спазмована, пальпується у вигляді тяжа, болісна. Відхідник зіяє, періодичні позиви на дефекацію. Випорожнення скудні зі слизом, зеленню, прожилками крові до 10-15 разів на добу. Найбільш вірогідний діагноз:

A * Шигельоз

B Сальмонельоз

C Ієрсиніоз

D Ешеріхіоз

E Ротавірусна інфекція

У дитини 7-ми років з клінікою ГКІ отримані такі данні копроцитограми: кал – рідкий, зеленого кольору, слиз – багато, краплі жиру, зерна крохмалю, неперетравлені м’язові волокна – відсутні, лейкоцити – 20-30 в п/з, еритроцити - 7-10 в п/з. Який патогенетичний вид діареї має місце в даному випадку?

A * Інвазивний

B Осмолярний

C Секреторний

D Дискінетичний

E Змішаний

При об’єктивному обстеженні дитини 4-місячного віку, хворої на гостру кишкову інфекцію, виявлені сухість шкіри та слизової оболонки, зниження тургору м’яких тканин, спрага, олігоурія, тахікардія, зниження артеріального тиску. Лабораторно: Ht – 0,62, К+ крові – 4,8мкмоль/л, Na+ крові- 166мкмоль/л. Який вид ексікозу розвинувся у дитини?

A *Гіпертонічний

B Гіпотонічний

C Ізотонічний

D Ексікозу немає

E По запропонованим даним не можна судити про вид ексікозу

У дитини температура тіла підвищилась до 38,6(С, часті рідкі випорожнення, переймистий біль в животі. На кінець доби випорожнення мізерні з великою кількістю каламутного слизу і прожилками крові. Діагноз?

A * Шигельоз

B Ешерихіоз

C Сальмрнельоз

D сальмонельоз

E ротавірусна інфекція

У хлопчика 10 міс. на 6 добу приймання антибіотиків, які застосовувалися для лікування пневмонії, розпочалася дисфункція кишківника. Випорожнення 4-5 разів на добу, рідкі, зі значною кількістю рідини. Яке з додаткових досліджень найбільш важливе для обгрунтування діагнозу?

A * Аналіз випорожнень на дізбактеріоз

B Бактеріологічне дослідження випорожнень

C Копрограма

D Аналіз калу на наявність яєць глистів

E Клінічний аналіз крові

Лікар швидкої допомоги оглянув дитину віком 8 місяців. При огляді відмічається неспокій, температура тіла 39,2 С, відсутність апетиту, блювота, тони серця ослаблені, виражений гемоколіт (“ректальний плювок”, слиз, гній, прожилки крові), випадіння прямої кишки, відкритий анус, стілець до 10-15 разів за добу. Яку з кишкових інфекцій можна запідозрити клінічно?

A * Дизентерія.

B Сальмонельоз.

C Стафілококова інфекція.

D Колі-інфекція.

E Ротавірусна інфекція

Дитина 5 років захворіла гостро з підйому температури тіла до 39,20С, одноразової блювоти. Скарги на переймоподібні болі в животі, тенезми, часті випорожнення: малокалові, з великою кількістю слизу, включенням гною та прожилок крові. При огляді: ущільнена сигмовидна кишка, болюча при пальпації.

A * Шигельоз.

B Сальмонельоз.

C Гострий апендицит.

D Холера.

E Ротавірусна інфекція

Хлопчик К., 1,5 р., хворий на сальмонельоз, гастроінтестинальну форму. Тривало лікувався антибіотиками. У нього розвинувся антибіотикоасоційований ентероколіт. Яка схема лікування є адекватною в цьому випадку?

1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11


написать администратору сайта