Главная страница

Әдебиеттік оқу 2-сынып Әдістеме 1 бөлим 2022. Б. Т. абатай, Д.. Тлеулесова, В. А


Скачать 1.17 Mb.
НазваниеБ. Т. абатай, Д.. Тлеулесова, В. А
Дата20.12.2022
Размер1.17 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файлаӘдебиеттік оқу 2-сынып Әдістеме 1 бөлим 2022.docx
ТипДокументы
#855286
страница17 из 35
1   ...   13   14   15   16   17   18   19   20   ...   35







білезік, жүзік, алқа. Осы атаулармен топтарға бөлу.
Бүгінгі сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау.

Білу.

Жазу жұмысы. 1-тапсырма.

Көп нүктенің орнына қажетті сөздерді қойып, сөзжұмбақты шеш.

  1. Әкемнің анасы маған ... болады.

  2. Анамның ақ ... .

  3. Әжем айтады.



«Миға шабуыл» стратегиясы.

Әже деген кім?

ған парақшаларды алады. Бірдей сөзде бір топқа бірігеді.
Сөзжұмбақты шешеді.


  1. әже

  2. жаулығы

  3. ертегі

Оқушылар өз ойларын айтады. Әже деген әкемнің анасы/ Отбасындағы жасы үлкен адам/ Маған ертегі айтатын, мені еркелететін ең сүйікті адамым деген сияқты жауаптар күтіледі.



Сөзжұмбақты шешу барысында дұрыс жауап айтқан оқушыларды мадақтау арқылы бағалау.




Ортасы 30 мин

Мағынаны тану. Автор туралы мәлімет.

Фариза Оңғарсынова (1939–2014) Есіңе сақта!

  1. Ақын.

  2. Атырау облысында туған.

  3. Балаларға арнап өлеңдер жазған.


Түсіну. Оқылым.

2-тапсырма. «Әже» өлеңін мәнерлеп, түсініп оқы.



  1. Іштей оқиды.

  2. Мәнерлеп оқиды.

  3. Түсінгендерін айтады.




Автор суреті

https://yandex.kz/v ideo/preview/?film







Сергіту сәті.

«Көңілді балақайлар» биі

Талдау. Жеке жұмыс.

  1. тапсырма. Ұйқасып тұрған өлең жолдарын белгіле.

Тентек болсам, ашынып, Жақсы іс қылсам, асырып, Маған сақтап жүреді Тәттіні де жасырып.

Бұл жұмысты оқушыларға ұйқастарды белгілеу туралы білімдерін еске түсіруден бастау қажет. Үлгі ұсынуға болады.

  1. тапсырма. Ақын қолданған сөздердің мағынасын сәйкестендір.

Синтез. Жазылым.

Шығармашылық тапсырма.

  1. тапсырма. Өлең жолдарын өз бетіңше жалғастыр.

Әже

Мен ұйықтарда айтады Ертегісін, әндерін.

...............

................

Саралау: «Қолдау» әдісі. Қабілеті баяу оқушыларға жетекші сұрақтар қою арқылы көмек беру, ал қабілетті оқушылар өлеңді өздері құрастырады.


Оқушылар мұғалімнің түсіндіруінен кейін немесе үлгіге қарап өлең жолдарының ұйқасын белгілейді.


Оқушылар өлең құрастырады.

Дескриптор:

Ұйқасты белгілейді.



Дескриптор:

Сәйкестендіреді. ренжіп мақтап

асырып ашынып

Өлең жолдарын жалғастыру арқылы өлең құрастырады.
Өзара бағалау. Мадақтау Оқушылар бір-біріне мадақтау айтады: «Бүгінгі сабақта сенің құрастырған өлеңің ұнады!», «Сен өте шығармашыл жансың!» т.б.

Id=170269547147

91812840&text=с ергіту+сәті

Соңы 10 мин

Рефлексия.

«Үш көмекші» әдісі

Тақтаға ми, жүрек, қолдың суреттерін ілемін. Бүгінгі сабақта сендер миларыңмен не ойладыңдар?

Бүгінгі сабақта қолдарыңмен не істедіңдер? Бүгінгі сабақта жүректеріңмен не сездіңдер? Үй тапсырмасы. Өлеңді жаттау.







Ми, жүрек,

қол суреттері

Бекітемін: Қысқа мерзімді жоспар

Әдебиеттік оқу

Бөлім:

Менің отбасым және достарым

Педагогтің аты-жөні

Молдаш Арайлым

Күні:

19.10.2022

Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

21-сабақтың тақырыбы

Әжемнің таяғы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

2.2.8.2 мұғалімнің көмегімен көркем шығарма үзіндісін басқа үлгідегі (иллюстрация, мультфильм) нұсқасымен салыстыру;

2.3.1.1 мұғалім көмегімен оқылған шығарманы бөліктерге бөліп, жоспар құру.

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар өлеңді бөліктерге бөліп, атауларын біледі.

Көптеген оқушылар әр бөлікке сай суреттерді таңдайды, белгілі бір бөлікті әңгімелейді.

Кейбір оқушылар шығарманы бөліктерге бөліп, жоспар құра алады.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басталуы 5 мин

Психологиялық ахуал қалыптастыру.

Біз қандаймыз, қандаймыз? Шұғылалы таңдаймыз.

Күлімдеген күндейміз, Еш уайымды білмейміз.

Оқушылармен амандасады.

  • Қимылдарды жасайды.

Оқушылар қағазды алып, артындағы сандар бойынша топтасады.

Шапалақтау.

Топтардың сандары жазылған қағаздар




Бүгінгі сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау.











Өлеңнің жоспары

Өлеңдегі реті

Соған сәйкес сурет саны

Әжемнің кимешегі







Әжемнің таяғы







Әжемнің жасы







Әжемнің сары ала жүзігі















Сандар арқылы топқа бөлу.

Ортаға бала санына қарай 4 түрлі сан қойылады.










Ортасы 30 мин

Білу.

Автор туралы мәлімет.
Оқылым.

  1. тапсырма. Түсініп оқы.

Қастек Баянбай. «Әжем туралы әңгіме»
Жаңаұғым.

Сен негізгі ойдың не екенін білесің. Осы негізгі ойдың басталуы, жалғасуы және аяқталуына қарап жоспар құруға болады.
Түсіну.

Топтық жұмыс.

  1. тапсырма. Өлеңнің жоспарын және соған сәйкес суреттерді ретімен орналастырыңдар.





Автормен танысуды жалғастырады.
Өлеңді мазмұнына қарай мәнерлеп оқиды.

Әр топ мүшелері кезектесіп оқиды.

Әр топ ортада ой бөлісу арқылы кестені толтырады.

«Бас бармақ» әдісі.












Сергіту сәті.

«Айгөлек» биін билейді.
Суретпен жұмыс.

  1. тапсырма. Суретке сай келетін өлең шумақтарын тауып әңгімеле. Ат қой.


Айтылым.

  1. тапсырма. Өзіңнің әжең туралы әңгімеле. Әжеңе қандай тілек айтар едің?

Суретке сай өлең шумақтарын тауып әңгімелейді немесе оқып береді.




https://yandex.kz/vi deo/preview/?text=с ергіту%

Соңы 10 мин

Үй тапсырмасы. Өлеңді мәнерлеп оқы.

Рефлексия.

Мен ... деген өз ойымды өзгерттім. Мен ... туралы көп білдім.

Мені ... таңғалдырды. Мен ... сездім.

Мен ... басқаша қарайтын болдым.









1   ...   13   14   15   16   17   18   19   20   ...   35


написать администратору сайта