Главная страница

Әдебиеттік оқу 2-сынып Әдістеме 1 бөлим 2022. Б. Т. абатай, Д.. Тлеулесова, В. А


Скачать 1.17 Mb.
НазваниеБ. Т. абатай, Д.. Тлеулесова, В. А
Дата20.12.2022
Размер1.17 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файлаӘдебиеттік оқу 2-сынып Әдістеме 1 бөлим 2022.docx
ТипДокументы
#855286
страница19 из 35
1   ...   15   16   17   18   19   20   21   22   ...   35


Білемін

Білгім келеді

Білдім


















Қолдану. Жазылым.

5-тапсырма. Қолғанат сөзін басқаша тағы қалай атауға болатынын тауып жаз.













Сергіту сәті.

Апам үшін күнде мен Отынға ағаш жарамын. Су құямын гүлге де, Дүкенге де барамын.

Сыпырамын үй ішін, Жуам аяқ-табақты.

Жылай қалса, бөпемді Жұбатамын ойнатып.

Әндетіп

Ағаш жарғандай Гүлге су құйғандай

Қолыңа сөмке ұстап, жүру Сыпырғандай

Ыдыс жуғандай Бөпені ұстағандай Шапалақтау










Синтез. Топтық жұмыс.

Шығармашылық тапсырма.

6-тапсырма. Үлкендерден «Қолғанатымменің!» деген мақтау сөз еститіндей үш түрлі оқиға ойластырып, әңгімеле.

Саралау: «Диалог және қолдау көрсету» әдісі. Қолдауды қажет ететін оқушыны сұрақ қою арқылы жетелеуге немесе бағыт беруге болады.

Топта шағын әңгіме құрастырады. Сынып алдында әңгімелейді.







Соңы 10 мин

Сабақ басындағы «БББ» кестесінің 3-бөлімі бойынша сөйлейді.

Үй тапсырмасы. Оқу, мазмұнын айтып беру.







«БББ» кестесі




Бөлім:

Менің отбасым және достарым

Педагогтің аты-жөні




Күні:




Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

24-сабақтың тақырыбы

Досыммен мақтанамын

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

2.2.2.1 мұғалім көмегімен қарапайым және нақтылау сұрақтарын қою және оның жауабын шығармадан таба білу.

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар мәтінді түсініп оқиды, сұрақтарға жауап береді.

Көптеген оқушылар сұрақтардың жауабын мәтіннен табады.

Кейбір оқушылар қарапайым және нақтылау сұрақтарын қояды және жауабын мәтіннен табады.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басталуы 10 мин

Психологиялық ахуал қалыптастыру.

Өнер де, ой да, білім де Өркендер ана тілінде. Ананың тілін сүйіңдер, Саналы білім үйренер.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау.

Топқабөлу.Өз еріктерімен 4 топқа бірігу.

Оқушылармен амандасады.

Оқушылардың кіммен дос екені байқалады.





Топтардың атаулары жазылған қағаздар




Қызығушылықты ояту.

– Балалар, дос деген сөзді 3 тілде айтып көріңдерші. Дос деген кім?

Шын досты қалай білуге болады? Өзіңнің досың туралы не айтасың?

Дос болу үшін адам қандай болу керек? Достық туралы қандай мақал-мәтел білесіңдер?

Оқушылар жас шамасына сәйкес жауап береді.
Жақсымен жолдас болсаң, жетерсің мұратқа, Жаманмен жолдас болсаң, қаларсың ұятқа.

Жаман дос – көлеңке.

«Отшашу» әдісі.







Ортасы 30 мин

Мағынаны тану. Білу.

Жазылым.

1-тапсырма. Нақыл сөздерді толықтыр.

  1. Жақсымен жолдас болсаң ... .... .

  2. жау алмайды, ақылы көпті дау

алмайды.

Оқылым. 2-тапсырма. Ермек Өтетілеуұлы. «Бірлік» Мәтінді түсініп оқы.

Түсініксіз сөздермен жұмыс.
Түсіну.

Суретпен жұмыс.

  1. тапсырма. Суретте кімдерді көріп тұрсың?

Мәтінге сүйеніп, суреттегі оқиғаны әңгімеле.
Талдау. Жазылым.

  1. тапсырма. Мәтін бойынша сұрақтарға жауап бер.


Оқушылар ойланып жауап береді. Оқушылардың барлық жауаптары қабылданады.

Егер нақты жауап болмаса, мұғалім көмек береді.

Жақсыменжолдасболсаң,жетерсің мұратқа.

Досы көпті жау алмайды,ақылыкөптідауалмайды.
Мәтінге сүйеніп, сурет бойынша сөйлейді.


Мәтін бойынша сұрақтарға жауап жазады.



Өзара бағалау.
Оқушылар бір-бірінің әңгімесін «Алған әсерім қандай?» әдісі бойынша смайликтермен бағалайды.

Дескриптор:

  • мәтіннің мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді;

  • мәтіндегі оқиға сай келетін мақалды анықтайды;

  • мәтіннен мысал келтіре отырып, өз жауабын дәлелдейді.

Оқулық Жұмыс дәптері




Сергіту сәті.

Көп отырып, шаршадық, Қозғалуды аңсадық.

Жүгiргiмiз келедi, Әдемiлеп ән салып. Топ-топ басайық,

Оқушылар қимылмен көрсетеді.













Жаттығулар жасайық. Қайырымды жан болып, Жамандықтан қашайық. Ұшқандай боп кекiлiк, Биiк-биiк секiрiп, Ойнап-ойнап, тез өсiп, Кетемiз бiз жетiлiп.

Тұрып қалмай жантайып, Бiр еңкейiп, шалқайып, Жылдам-жылдам қозғалып, Асқақ әндер айтайық!













Синтез. Айтылым.

  1. тапсырма. Нағыз дос қандай болу керек? Өз ойыңды білдір. Мәтіннен мысал келтір.




  1. тапсырма. Сен үй тапсырмасы берілген мәтінді оқып, түсініп алдың. Досың ерініп, сенен көмек сұрады. Сенің әрекетің?

  • Оқығаныңды әңгімелеп айтып бересің;

  • көмектесуден бас тартасың;

  • бірге отырып оқуды ұсынасың;

  • өзіне оқуға кеңес бересің.


Мәтіннен мысал келтіре отырып, достың қандай болу керектігін әңгімелейді, өз ойын дәлелдейді.
Оқушылар берілген жауаптардың бірін таңдап, өз ойын дәлелдейді.







Соңы

5 мин

Рефлексия. «Үш көмекші» әдісі

  • Тақтаға ми, жүрек, қолдың суреттерін ілемін.

  • Бүгінгі сабақта сендер миларыңмен не ойладыңдар?

  • Бүгінгі сабақта қолдарыңмен не істедіңдер?

  • Бүгінгі сабақта жүректеріңмен не сездіңдер?







Ми, жүрек, қол суреттері




Үй тапсырмасы. Мәтінді оқып, мазмұнда.









1   ...   15   16   17   18   19   20   21   22   ...   35


написать администратору сайта