Главная страница

Әдебиеттік оқу 2-сынып Әдістеме 1 бөлим 2022. Б. Т. абатай, Д.. Тлеулесова, В. А


Скачать 1.17 Mb.
НазваниеБ. Т. абатай, Д.. Тлеулесова, В. А
Дата20.12.2022
Размер1.17 Mb.
Формат файлаdocx
Имя файлаӘдебиеттік оқу 2-сынып Әдістеме 1 бөлим 2022.docx
ТипДокументы
#855286
страница20 из 35
1   ...   16   17   18   19   20   21   22   23   ...   35




Бөлім:

Менің отбасым және достарым

Педагогтің аты-жөні




Күні:




Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

25-сабақтың тақырыбы

Құстар біздің досымыз

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

2.1.2.1 шығарманың мазмұнын дайын жоспар бойынша немесе өз сөзімен мазмұндау, үзіндісін мазмұндау, сахналау;

2.2.1.2 шығарманы іштей оқып, ондағы қажетті ақпараттарды белгілеп оқу.

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар мәтіннің мазмұнын түсінеді, өз сөзімен мазмұндайды. Көптеген оқушылар шығарманың мазмұнын жоспар бойынша әңгімелейді. Кейбір оқушылар алған білімін өмірмен байланыстырады, қолданады.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басталуы 5 мин

Психологиялық ахуал қалыптастыру.

«Шаттық шеңбері». Қуанамын мен де, Қуанасың сен де.

Қуанайық, достарым, Арайлап атқан күнге.

  • Балалар, көңіл күйлерің қандай? Егер жақсы болса, қол шапалақтаймыз.

  • Сабаққа дайындықтарың қалай? Егер дайын болсақ, оң қолымызды көтереміз.

Осындай жақсы көңіл күймен сабағымызды бастаймыз.

Топқабөлу.

Құстар мекендеуіне байланысты төмендегідей бөлінеді екен.

1. Суда шағала.


Оқушылар психологиялық ахуалға берілген тапсырманы бірге орындайды.





Топтардың атаулары жазылған







  1. Ағашта тоқылдақ.

  2. Құрлықта құр.

  3. Тауда бүркіт.

Осы топтарға бөлінеді.

Бүгінгі сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау.

Оқушыларға құстардың суреттері салынған карточкалар таратылады. Суреттер бойынша

4 топ болады.




қағаздар. Құстардың суреттері

Ортасы 35 мин

Мағынаны тану. Білу.

  1. тапсырма. Құстардың пайдасы туралы әңгімеле.

Түсіну. Мәтінмен жұмыс.

  1. тапсырма. Мәтінді түсініп оқы. Мәди Айымбетов. «Аққұтандар»

Қасиетті,киелідеген сөздерді қалай түсінесіңдер?

Қандай киелі жануарларды, құстарды білесіңдер?

Мәтіннің мазмұнына байланысты жүргізілетін жұмыстар:

Мұғалім оқушылардың назарын өзіне аударады.

Мәтінді өзі оқиды.

Жеке оқушыларға оқытады. Сөздік жұмысын жүргізеді.

Қызыл жел ерте көктемде қатты соғатын жел.

Мазмұнына байланысты сұрақтар қояды.

– Мәтін қандай құс жайлы?

Оқушылар өз ойларын ортаға салады.

Мұғалімнің мәтінмен жүргізген жұмысынан соң оқушылар мәтінді оқиды.

  1. Іштей оқиды.

  2. Дауыстап, тізбектей оқиды.


Мұғалімнің ауызша баға беруі. «Өте жақсы!»,

«Тамаша!»,

«Керемет!»,

«Жақсы!»


Оқулық Интербелсенді тақта
Оқулық





Сергіту сәті.

Біз кішкентай баламыз, өсіп-өніп толамыз, Күнге қарай талпынып, көкке қолды созамыз, Қанат қағып ұшамыз, қарлығаштай самғаймыз.

  1. Өздерін көрсету, аяқтың ұшымен жоғары көтерілу.

  2. Жоғарыға екі қолын созу.

  3. Екі жаққа қолдарын созып, әр топ өз шеңбері бойымен ұшып жүреді.













Топтық жұмыс.

3-тапсырма. Берілген жоспар бойынша мәтінді әңгімелеңдер.

  1. Аққұтандардың ұясы.

  2. Аққұтандардың қорегі.

  3. Аққұтандардың әні.

  4. Аққұтандар – қасиетті құстар.

Жазылым.

  1. тапсырма. Мәтіннен құт,берекесөздерінің мағынасын тауып жаз.

Қолдану. Жеке жұмыс.

  1. тапсырма. Сен қанатты достарыңа қандай қамқорлық көрсетіп жүрсің? Оларға ұя жасайтын қажетті заттарды ата.


Оқушылар топта шығарма мазмұнын жоспар бойынша әңгімелейді.

Бірнеше оқушы сынып алдында мазмұнын әңгімелейді.

Құт деген, береке деген –жақсылық, қайғысыз әрі тынышөмір.Осы сөйлемді тауып жазады.
Сынып алдында сөйлейді.

Дескриптор:

мәтін мазмұнын жоспарға сәйкес мазмұндайды;

қажет сөздерді мағынасына сай дұрыс қолданады.




Соңы 5 мин

Рефлексия.

Себетке гүлшоғын жинау арқылы сабақты бағалайды.

Көктүс сабақ маған қатты ұнады, бүгін мен көп нәрсені білдім, үйрендім, ал сары түс түсінбегенім бар, маған көмек керек, тағы да сабақтарға қатыссам деп ойлаймын,

Ал жасылтүс мен үшін түсініксіз болды, еш нәрсе түсінбедім.







Себет. Көк, сары,

жасыл гүлдер




Үй тапсырмасы. Мәтінді түсініп оқы. Әке, ағаңмен бірге құстарға ұя жаса.













Бөлім:

Менің отбасым және достарым

Педагогтің аты-жөні




Күні:




Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:




26-сабақтың тақырыбы

Үлкендерді тыңдаймын

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

2.3.3.1 шығармашылық жұмысын мұғалімнің көмегімен сурет, каллиграмма, аппликация, фотосуреттер арқылы ұсыну.

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар ертегіге салынған суреттер бойынша сөйлей алады. Көптеген оқушылар ертегі мазмұнын түсінеді, сурет бойынша әңгімелейді. Кейбір оқушылар оқиғаға сурет сала алады.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басталуы 5 мин

Психологиялық ахуал қалыптастыру.

Үлкенге де сіз, Кішіге де сіз.

Сәлем беріп сіздерге, Бас иеміз біз.

Бүгінгі сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау. Оқушылармен бірлесіп жетістік критерийін құрып алады.

Қимылдарды жасайды.







Ортасы 35 мин

Мағынаны тану. Білу. Түсіну.

1-тапсырма. Нақыл сөздерді қалай түсінетініңді айт.

  1. Сен үлкенді сыйласаң, кіші сені сыйлайды.

  2. Үлкенге құрмет, кішіге ізет.




Мұғалімнің қолдау сөздері арқылы жүзеге асады.

Оқулық
1   ...   16   17   18   19   20   21   22   23   ...   35


написать администратору сайта