Главная страница

База тестових запитань для підготовки до іспиту з дисципліни Внутрішня медицина у весняному


Скачать 151.96 Kb.
НазваниеБаза тестових запитань для підготовки до іспиту з дисципліни Внутрішня медицина у весняному
Дата10.06.2022
Размер151.96 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файла8ce363fe-eb9d-443c-b6fc-3156d6b8ae09.docx
ТипДокументы
#584255
страница8 из 11
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11

  • 3,7х109/л, ШЗЕ 60 мм/год, у сечі білок - 0,4 г/л. Який діагноз є найбільш ймовірним?

Системний червоний вівчак. Ревматична лихоманка Склеродермія

Синдром Рейтера. Ревматоїдний артрит


  1. Хвора 38 р., скарги на ранкову скутість у суглобах кистей, відчуття стягнутості шкіри обличчя, утруднення при ковтанні їжі. Об-но: амімія обличчя, звуження ротової порожнини по типу ”кисета”, кінчики пальців рук бліді, холодні на дотик. Тони серця аритмічні, ослаблені, систолічний шум на верхівці. Кров: ер - 3,2х1012/л, лейк.- 6,7х109/л, ШЗЕ- 35мм/год. Який діагноз є найбільш ймовірним?

Склеродермія.

Ревматоїдний артрит.

Синдром Шегрена.

Системний червоний вівчак Ревматизм


  1. Хвора 55 років протягом 2-х місяців скаржиться на біль в лівому колінному суглобі. За останні 2 тижні спостерігається помірна гіперемія шкіри над ним, набряк, порушення функції. Рівень сечової кислоти не підвищений. Рентгенологічно визначається остеосклероз, остеофіти, звуження міжсуглобової щілини колінного суглоба. Який найбільш імовірний діагноз?

Остеоартрит Реактивний артрит Подагра Ревматоїдний артрит Туберкульозний гоніт


  1. Жінка 25 років, яка хворіє на цукровий діабет з 9-річного віку, поступила у нефрологічне відділення із значними набряками на ногах, обличчі, руках. АТ 200/110 мм.рт.ст.; Нв 90 г/л, креатинін крові 850 мкмоль/л, білок сечі 1,0 г/л, л –10-15 в полі зору. Клубочкова

фільтрація 10 мл/хв. Яка тактика лікаря?

Перевід у відділення гемодіалізу

Активна консервативна терапія діабетичної нефропатії Дієтотерапія

Перевід у ендокринологічний диспансер Трансплантація нирки


  1. У хворого К., 37 р., раптово вночі після святкування дня народження з’явились сильні болі в плюснефаланговому суглобі великого пальця ступні. Суглоб синьовато багровий, збільшений в об’ємі. Температура тіла – 38,8oС, в крові – 9,6x109/л лейкоцитів, нейтрофілів – 74%, ШЗЕ 30 мм за год. Сечова кислота 0,490 ммоль/л. Який попередній діагноз?

Подагричний артрит. Гнійний артрит.

Ревматоїдний артрит. Деформуючий артроз. Псоріатичний артрит.


  1. Хвора С., 48 р., скаржиться на болі в дрібних суглобах кистей, особливо інтенсивні в другу половину ночі та ранком, які на протязі дня і особливо під вечір зменшуються. Турбує скутість ранком, яка продовжується 2 години. Об’єктивно знайдене симетричне враження суглобів кистей, їх деформація, підвивихи, атрофія міжкісткових м’язів та хруст при активних і пасивних рухах. Хворіє 5 років. Який попередній діагноз?

Ревматоїдний артрит.

Ревматичний артрит.

Подагра.

Деформуючий артроз. Псоріатичний артрит.


  1. У хворої К., 17 р., на 18 день після перенесеної ангіни з’явились сильні мігруючі болі в симетричних великих суглобах. На шкірі проксимальних відділів кінцівок –кільцеподібна висипка блідорожевого кольору. Т. тіла 38,3oС. Пульс 100/хв., задовільних властивостей. Ніжний систолічний шум на верхівці серця. Лейкоцити 10,2x109/л, ШЗЕ 22 мм за год., С реактивний білок +++. На ЕКГ P – Q - 23 сек. Який найбільш вірогідний діагноз?

Ревматичний артрит. Ревматоїдний артрит. Бруцельозний артрит. Туберкульозний артрит. Гонококовий артрит.


  1. Хвора 35 р., скаржиться на зниження працездатності, тривалий фебрилітет, висипку, біль у дрібних суглобах кистей. Об-но: на щоках еритематозний “метелик”, суглоби симетрично припухлі; над легенями – шум тертя плеври. ЗАК: анемія, лейкопенія, лімфопенія. У сечі- протеїнурія, цилідрурія. Ваш діагноз ?

Системний червоний вовчак Дерматоміозит

Реактивний артрит Ревматична лихоманка Ревматоїдний артрит


  1. Хворий 65 років, який більше 17 років страждає на хронічний обструктивний бронхіт, скаржиться на задуху з переважним утрудненням вдиху, відчуття важкості у правому підребер’ї, набряки гомілок та стоп. При аускультації над легенями - жорстке дихання, сухі хрипи; акцент

та розщеплення ІІ тону в ІІ міжребер’ї. Які зміни на ЕКГ слід очікувати?

Гіпертрофія міокарда правого шлуночка Екстрасистолія

Відхилення ЕВС вліво Гіпертрофія лівого передсердя Миготлива аритмія


  1. У хворого 18 років після переохолодження підвищилась температура тіла до 39oС, з’явились біль в правій половині грудної клітки, трясовиця, покашлювання. Об-но: блідий, шкірні покриви вологі, АТ 110/70 мм рт.ст., ЧСС 96/хв., ЧД 27/хв. Над легенями при перкусії нижче кута правої лопатки – укорочення перкуторного звуку, тут же на тлі ослабленого везикулярного дихання вислуховуються вологі дрібнопухпрцеві хрипи, крепітація. Ваш діагноз ?

Негоспітальна правобічна вогнищева пневмонія Аспіраційна правобічна пневмонія Імунодефіцитна правобічна пневмонія Нозокоміальна (госпітальна) пневмонія

Абсцес нижньої частки правої легені.


  1. Хворa 42 років скаржиться на болі і припухання в суглобах рук і ніг під час руху і в спокої, на ранкову скутість протягом трьох годин. Захворіла три роки тому після перенесеного грипу. Об-но: деформація 3-4 проксимальних міжфалангових суглобів правої кисті, припухлість і обмеження рухливості в лівому променево-зап'ястному суглобі, атрофія м'язів на тилі обох кистей. Ан. крові: Л.-12,5х109/л; ШЗЕ - 35 мм/год. На рентгенограмах кистей – остеопороз. Попередній діагноз?

Ревматоїдний артрит Ревматизм, поліартрит Деформуючий остеоартроз Реактивний артрит Псоріатичний артрит


  1. Хвора 56 років вагою 110кг звернулась зі скаргами на ниючий біль в колінних, гомілкових та кульшових суглобах, який виникає під час рухів і в стані спокою, підсилюється під вечір, при зміні погоди і при фізичному навантаженні, кульгавість при ході Т тіла - 36,8oС. Колінні суглоби деформовані, при пальпації - біль по внутрішній поверхні в місці проекції суглобової щілини. Рухи супроводжуються хрускотом. Який з наведених діагнозів є найбільш імовірним ?

Остеоартрит Подагричний артрит

Анкілозуючий спонділоартрит Ревматоїдний артрит Псоріатичний артрит


  1. Хвора 28 років скаржиться на болі, припухання проксимальних міжфалангових суглобів та лівого колінного суглоба, на ранкову скутість. Об-но: суглоби проксимальні міжфалангові, п'ясно-фалангові малорухомі, припухлі, рухи в них болючі, не в повному об'ємі, незначна атрофія міжкісткових м'язів кисті. Ан. крові: Л- 9,6х109/л; ШЗЕ - 48 мм/год.; СРБ +++; Який з наведених діагнозів є найбільш імовірним ?

Рематоїдний артрит Ревматитичний артрит Остеоартрит Подагричний артрит Реактивний артрит

  1. До терапевта звернувся хворий 33р., зі скаргами на періодичний кашель з виділенням невеликої кількості харкотиння, незначну задишку при фізичному навантаженні. Палить з 18 років більше пачки цигарок на добу. ЧД 20/хв. Аускультативно в легенях жорстке везикулярне дихання, видих подовжений, велика кількість сухих розсіяних хрипів. На рентгенограмі- збагачення легеневого малюнку. Ваш попередній діагноз?

ХОЗЛ

Бронхіальна астма Рак легень Пневмонія Туберкульоз легень


  1. У хворої 29 років, яка амбулаторно лікувала ГРВІ, виникло підвищення температури до 39, кашель з виділенням “ржавого харкотиння”, задишка, виражена кволість.При проведенні ренгендослідження виявлено інфільтрат в нижній долі правої легені. Чим ускладнився перебіг ГРВІ у пацієнтки?

Пневмонією Ексудативним плевритом

Спонтанним пневмотораксом Гострим бронхітом Ателектазом легені


  1. Пацієнтка. скаржиться на підвищення температури до 39, кашель, колючі болі в грудній клітці, більше зліва. Про огляді- ліва половина грудної клітки відстає при диханні. Аускультативно зліва нижче кута лопатки вислуховується бронхіальне дихання, вологі дрібно пухирцеві хрипи. В крові Ер- 4,12 Г/л, Л 10,2x109, ШОЕ 28 мм/год. Ваш попередній діагноз?

Лівобічна нижньодольова пневмонія Лівобічний ексудативний плеврит Рак легень

Лівобічна інфаркт - пневмонія Туберкульоз легень


  1. У хворого 72 р., скарги на кашель з виділенням великої кількості харкотиння, задишку при ходьбі, кволість. В анамнезі – близько 20 років хронічний обструктивний бронхіт. При обстеженні пальці у вигляді “барабанних паличок”. Пульс 120/хв. Тони серця глухі, акцент 11 тону над легеневою артерією. В легенях жорстке дихання, велика кількістьсухих та вологих хрипів. Які зміни на ЕКГ найбільш характерні для даного хворого?

Гіпертрофія правого шлуночка Гіпертрофія лівого передсердя Гіпертрофія лівого шлуночка АВ блокада 1ст

Блокада лівої ніжки пучка Гіса


  1. Студент К., 25 р., скаржиться на лихоманку, озноб, слабкість, сухий кашель, при якому виникає біль в правій половині грудної клітки. Хворіє 5 днів. Об’єктивно: справа нижще кута лопатки притуплення перкуторного звуку, вислуховуються дрібнопухирчасті вологі хрипи та шум тертя плеври від паравертебральної до середньо аксілярної лінії. Аналіз крові: Л- 14 Г/л, П- 15%, ШОЕ 35 мм/год. Ваш попередній діагноз?

Пневмонія Сухий плеврит

Ексудативний плеврит Гнійний бронхіт

Туберкульоз легень


  1. Хвора М., 22 років з підозрою на системний червоний вовчак скаржиться на “летючий” біль в суглобах рук і ніг, підвищення температури до 38,5-39°С впродовж 3-х тижнів, задишку, серцебиття, слабкість. Об-но: еритема на щоках та носі. У крові: Нв 90 г/л, тромбоцити 135х109 ШОЕ - 43 мм/год. У сечі: білок - 2,66 г/л, еритроцитів - 8-10 в п/з. Виявлення яких антитіл у хворої найбільша значиме для постановки діагнозу?

До нативної ДНК.

До тромбоцитів.

До фосфоліпідів.

Ревматоїдний фактор.

Кріоглобуліни.


  1. У вагітної 25 років з обтяженим алергологічним анамнезом (поліноз) в терміні вагітності 28 тиж після стресової ситуації раптово з’явилось шумне свистяче дихання, задишка, ціаноз обличчя. При аускультації: над легенями дихання ослаблене, багато сухих свистячих хрипів; при перкуссії – коробковий звук. Після нападу у жінки віділилась невелика кількість тягучого харкотиння. Який найбільш ймовірний діагноз?

Напад бронхіальної астми. Набряк легенів.

Обструктивний бронхіт. Тромбоемболія легеневої артерії. Загроза переривання вагітності.


  1. Чоловік 61 року скаржиться на задуху, що підсилюється при фізичному навантаженні, постійний кашель з незначною кількістю харкотиння. Палить понад 45 років. Об`єктивно: температура - 36,5oС, ЧДР 24/хв., пульс - 84/хв., АТ- 125/85 мм рт. ст. Астенічний, шкіра блідо- рожевого кольору, видих подовжений через зімкнені губи, грудна клітина бочкоподібна, дихальні м`язи приймають активну участь у диханні. Аускультативно - над легенями невелика кількість сухих хрипів. Абсолютна тупість серця не визначається. Спірограма: ЖЄЛ - 71%, ОФВ1
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11


написать администратору сайта