Главная страница

База тестових запитань для підготовки до іспиту з дисципліни Внутрішня медицина у весняному


Скачать 151.96 Kb.
НазваниеБаза тестових запитань для підготовки до іспиту з дисципліни Внутрішня медицина у весняному
Дата10.06.2022
Размер151.96 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файла8ce363fe-eb9d-443c-b6fc-3156d6b8ae09.docx
ТипДокументы
#584255
страница5 из 11
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11

  • елевація сегменту ST на 5 мм у відведеннях ІІ, ІІІ, ІІІ вд., aVF. Який препарат може запобігти прогресуванню захворювання?

стрептокіназа фентаніл промедол гепарин

Нітрогліцерин в/в крап


  1. Хворий 36 років звернувся до лікаря зі скарженнями на пекучий біль за грудниною без ірадіації, що виникає при швидкій ходьбі і припиняється при зупинці на декілька хвилин. Вперше такий біль виник 1 тиждень тому. Шкіра звичайного кольору. Тони серця дещо ослаблені, ритмічні. ЧСС 68 уд. за 1 хв. АТ – 140/95 мм рт. ст. На ЕКГ під час болю – депресія сегменту ST на 1-2 мм у відведеннях V2-4. Ваш діагноз.

Стенокардія, що вперше виникла Гострий інфаркт міокарду

Нестабільна прогресуюча стенокардія напруги Стабільна стенокардія ІІ функіонального класу ВСД за кардіальним типом


  1. У хворого 52 років, що страждає на стенокардію на протязі двох тижнів почастішали напади болю за грудниною, зросла потреба у нітрогліцерині. Стан середньої важкості. Шкіра бліда. Тони серця ослаблені, ритмічні. ЧСС 84 уд. на 1 хвилину. На ЕКГ ознак вогнищевого

ураження міокарду немає. Рівень тропонинів нормальний. Ваш діагноз.

Прогресуюча стенокардія Стенокардія, що вперше виникла

Стабільна стенокардія ІІ функціонального класу Варіантна стенокардія

Гострий інфаркт міокарда


  1. Хворий 18 років, скаржиться на інспіраторну задишку при фізичному навантаженні, слабкість. У анамнезі часті бронхолегеневі інфекції. Об-но: шкіра бліда, посилений верхівковий поштовх. При аускультації: грубий систолічний шум з епіцентром у ІІІ-IV межребір’ї по лівому краю грудини, акцент ІІ тону над а.pulmonalis. Діагностичні припущення?

Дефект міжшлункової перетинки Коарктація аорти

Стеноз мітрального отвору Недостатність аортальних клапанів Стеноз устя аорти


  1. У хворої 44-х років протягом останніх 2-х місяців з'явилася задишка при помірному фізичному навантаженні, прискорене серцебиття, біль у ділянці серця ниючого, давлячого характеру без іррадіації, який провокується незначним фізичним навантаженням. АТ – 90/60 мм рт.ст., ЧСС - 88 уд/хв. У крові – ер. -3,2х1012/л, Hb - 90 г/л, Кольоровий показник - 0,87, лейк. - 6,8х109/л. На ЕКГ інверсія зубця Т в V1-V3. Рентгенологічне: рівномірне збільшення тіні серця. Яка найбільш імовірна причина кардіалгій?

Анемічна метаболічна кардіоміопатія Стенокардія, що вперше вникла Тиреотоксична метаболічна кардіоміопатія Нейроциркуляторна дистонія

Ендокардит


  1. Хворий К.,68 р., скаржиться на задишку в спокої, кровохаркання, біль у грудній клітці справа. В анамнезі наявний геморой. Об’єктивно стан важкий, положення напівсидяче. Дифузний ціаноз. Пульс - 112/хв.. АТ- 105/65 мм рт. ст.. Тони серця ослаблені. Акцент ІІ тону над легеневою артерією. ЕКГ - Q III - S I. В крові: протромбіновий індекс 140. Про яке захворювання слід думати?

ТЕЛА

Напад бронхіальної астми Напад серцевої астми Пневмоторакс

Крупозна пневмонія


  1. Хвора М. 36 років Декілька місяців тому почали турбувати постійне серцебиття, задишка, перебої. Об’єктивно: тремор витягнутих рук, шкіра темна, волога. З боку серця – миготлива аритмія, тони серця звучні, систолічний шум, АТ 150/60 мм рт.ст. Печінка збільшена, набряки гомілок. Щитовидна залоза: збільшення ІІ ст. еластичної консисиетнції, рухома, безболюча. Яка патологія серця у даному випадку?

Тиреотоксична метаболічна кардіоміопатія Мітральна вада серця

Бактеріальний ендокардит Міокардит

Дилятаціяна кардіоміопатія


  1. Хвору К., 50 років турбує біль в ділянці серця, який частіше носить тупий тривалий

характер, немає чіткого зв’язку з фізичним навантаженням, інколи навпаки, зменшується від фізичної роботи. Часто напади болю співпадають із приливами жару, пітливістю, які виникають до 10 разів на добу, особливо вночі. Прийом нітратів зменшує больовий синдром через 30 хв. У хворої два роки менопауза. На ЕКГ – неспецифічні порушення процесів реполяризації . Про яке ураження серця можна думати?

Дисгормональна метаболічна кардіоміопатія Атипова стенокардія

Серцева недостатність Гіпертрофічна кардіоміопатія Шийний остеохондроз з кардіалгією


  1. Пацієнт С. 30 років скаржиться на задишку при фізичному навантаженні. Хворіє з дитинства. Об’єктивно: АТ 120 і 80 мм рт. ст., ЧСС 84 уд/хв. Межі відносної серцевої тупості розширені в обидві сторони. Аускультативно: І тон послаблений, в ІІІ-ІV міжребер’ях зліва вислуховується грубий систолічний шум, який проводиться у міжлопатковий простір, акцент ІІ тону над легеневою артерією. В результаті проведення діагностичних інструментальних методик діагностовано дефект міжшлуночкової перетинки. Вкажіть провідний патогенетичний механізм порушення гемодинаміки при цій ваді.

Скид крові зліва направо

Підвищення системного венозного тиску Скид крові справа наліво Гіперкоагуляція крові

Збільшення об’єму циркулюючої крові


  1. Жінку 42 років, після сімейної стресової ситуації, турбують колючі болі в ділянці верхівки серця і довготривалі ниючі болі над ділянкою серця, серцебиття, відчуття “завмирання” серця, нестачі повітря, дратівливість. Після прийому валідолу стан покращується. Об’єктивно: емоційно лабільна, на обличчі червоні плями, кисті вологі і холодні. Щитоподібна залоза не збільшена. Пульс 92 за хв., ритмічний. Межі серця в нормі. Тони серця звучні, короткий систолічний шум над верхівкою. АТ 140/85 мм рт.ст. На ЕКГ - зниження амплітуди зубця Т. Який із наведених діагнозів найбільш імовірний?

Нейроциркуляторна дистонія Стенокардія, що вперше виникла Метаболічна кардіоміопатія Гіпертонічна хвороба Ревматизм, мітральна вада


  1. Хворий 45 років, звернувся із скаргами на задишку, серцебиття, важкість у правому підребер’ї. Хворіє 5 років. Об’єктивно: значний ціаноз шкіри і слизових оболонок. Права межа абсолютної серцевої тупості визначається біля правого краю грудини. Аускультативно в серці І тон над верхівкою і ІІ тон над легеневою артерією ослаблені, справа біля грудини систолічний шум. Систолічна пульсація печінки. Венозний тиск 250 мм вод. ст. Який діагноз найбільш ймовірний?

Недостатність трикуспідального клапана Недостатність мітрального клапана Стеноз гирла аорти

Недостатність клапанів легеневої артерії Стеноз правого атріовентрикулярного отвору


  1. У пацієнта 18 років, під час медогляду у військкоматі в серці вислуханий гучний систолічний шум по лівому краю грудини, що проводиться в міжлопатковий простір, акцент ІІ тону над легеневою артерією. Перкуторно межі серця не розширені. ЕКГ без патології. Яка

патологія серця найбільш ймовірна?

Дефект міжшлуночкової перетинки Мітральний стеноз

Мітральна недостатність Аортальний стеноз Трикуспідальна недостатність


  1. Хворий 18 років скаржиться на задишку, серцебиття, важкість у правому підребер’ї. При огляді: ціаноз шкіри, пульсація шийних вен. Аускультативно тони серця ослаблені, систолічний шум під мечовидним відростком і справа біля грудини, що дозволило діагностувати трикуспідальну ваду серця. Вкажіть, яка ознака не типова для патогенезу цієї вади?

Гіпертензія малого кола Гіпертрофія правого передсердя Гіпертрофія правого шлуночка

Венозний застій у великому колі кровообігу Систолічна пульсація печінки


  1. Хворий К., скаржиться на задишку, сухий кашель, в нічний час - відчуття хрипів в легенях, напади ортопное. При функціональному обстеженні виявлено рубцеві післяінфарктні зміни передньобокової стінки лівого шлуночка, хронічну аневризму верхівкової ділянки, фракція викиду лівого шлуночка – 36%, його передньо-задній розмір в діастолу – 6,4 см. Який варіант дисфункції лівого шлуночка у хворого?

Систолічний Діастолічний Невизначений Змішаний

Немає дисфункції


  1. У хворої Д. на гострий Q-інфаркт міокарда, 74 років, на 5 добу від початку захворювання після натужування під час акту дефекації раптово виник інтенсивний загрудинний біль, що супроводжувався різким зблідненням, падінням артеріального тиску, ідіовентрикулярним ритмом із наступною зупинкою серцевої діяльності. Яке ускладнення розвинулось у хворої?

Розрив серця, тампонада Первинна фібриляція шлуночків

Гостра лівошлуночкова недостатність Істинний кардіогенний шок Електромеханічна дисоціація


  1. У хворої 48 років діагностована набута вада серця, СН ІІ Б ст. У даний час діяльність серця ритмічна, І тон – хлопаючий, протодіастолічний шум в четвертому міжребер’ї зліва від груднини, акцент ІІ тону над легеневою артерією. Вологі хрипи в нижніх відділах легень, печінка збільшена на 4 см, набряки на ногах. Яка можлива причина розвитку серцевої недостатності?

Порушення наповнення лівого шлуночка Порушення наповнення лівого передсердя Порушення наповнення правого передсердя

Збільшення хвилинного об’єму крові лівого шлуночка Збільшення наповнення правого шлуночка


  1. Хвора З., 38 років скаржиться на головний біль, приступи м'язевої слабкості, судоми, частий сечопуск. Об'єктивно: Рs- 80 уд за хв. АТ 160/120 мм рт ст., коригується погано. Ліва межа серця на середньоключичної ліній, акцент ІІ тону над аортою. Вміст калію в крові 2,8 ммоль/л.

Яке захворювання найбільш ймовірно?

Гіперальдостеронізм (синдром Кона) Гіпертонічна хвороба Реноваскулярна гіпертензія

Хвороба Іценко-Кушинга Феохромоцитома


  1. Хворий 45 років, звернувся із скаргами на задишку, серцебиття, важкість у правому підребер’ї. Хворіє 5 років. Об’єктивно: пульсація вен шиї. Права межа абсолютної серцевої тупості визначається біля правого краю груднини. Аускультативно в серці І тон над верхівкою і ІІ тон над легеневою артерією ослаблені, над нижньою 1/3 грудини систолічний шум. Систолічна пульсація печінки. Венозний тиск 150 мм вод. ст. Який діагноз найбільш ймовірний?

Недостатність трикуспідального клапана Недостатність мітрального клапана Стеноз гирла аорти

Недостатність клапанів легеневої артерії Стеноз правого атріовентрикулярного отвору


  1. Хвора А., 18 років, скаржиться на задишку при фізичному навантаженні. Вроджена вада серця: дефект міжпередсердної перетинки діагностовано в ранньому дитинстві. В анамнезі

  • часті гострі респіраторні захворювання. В динаміці спостереження за хворою лікар відмітив, що значно зменшилась інтенсивність систолічного шуму в II-ІІІ міжребер’ях зліва біля краю грудини. Про що свідчить зменшення інтенсивності систолічного шуму?

Наростання легеневої гіпертензії Покращення стану хворої Збільшення лівого шлуночка Збільшення правого шлуночка

Самостійне закриття дефекту міжпередсердної перетинки


  1. При огляді юнака 16 років виявлено: пульс – 72 за 1 хв., ритмічний, задовільних властивостей. АТ 110/70 мм рт.ст.При аускультації грубий систолічний шум, який займає всю систолу і зливається з І тоном, ІІ тон над легеневою артерією незначно підсилений. Розміри і форма серця на рентгенограмі не змінені. Яка з перерахованих вад серця найбільш ймовірна?

Дефект міжшлуночкової перетинки Дефект міжпередсердної перетинки Недостатність мітрального клапана Стеноз устя аорти

Стеноз легеневої артерії


  1. Хвора, 59 років, скаржиться на головокружіння, виражену задишку, загруднинний біль при фізичних навантаженнях. Об’єктивно: Пульс 70 на 1 хв. АТ 110/90 мм рт.ст. Верхівковий поштовх резистентний. У ІІ міжребер’ї праворуч від грудини – грубий голосистолічний шум, який проводиться в I м/р. ЕхоКГ – стінки лівого щлуночка 1,8 см, діастолічна дисфункція лівого шлуночка. Яка причина розвитку патології?

Аортальний стеноз Гіпертрофічна кардіоміопатія

Недостатність тристулкового клапану Констриктивний перикардит Мітральна недостатність


  1. Хворий, 43 років, скаржиться на задишку в спокої та при незначному фізичному навантаженні, головокружіння, слабість. В анамнезі відставання у фізичному розвитку від своїх

однолітків. При огляді: блідість шкірних покривів, “серцевий горб”. Верхівковий поштовх не визначається, в надчеревній ділянці пальпується куполоподібна пульсація. Серце розширене вправо. При аускультації в ІІ-ІІІ міжребер’ї зліва від грудини вислуховується грубий систолічний шум. ІІ тон над легеневою артерією послаблений. Які зміни на рентгенограмі можна передбачити?

Збільшення тіні серця за рахунок правих відділів Збільшення серцевої тіні за рахунок лівого передсердя Збільшення серцевої тіні за рахунок правого шлуночка Збільшення тіні серця за рахунок всіх відділів серця

Збільшення тіні серця за рахунок правого і лівого передсердь


  1. Пацієнт Д. 35 років скаржиться на задишку, серцебиття при незначному навантаженні, набряки на ногах, важкість в правому підребер’ї. Хворіє протягом року, приймає фуросемід, молсидомін, каптоприл. В анамнезі у 26 років переніс вірусний міокардит. Об’єктивно: ознаки серцевої недостатності, пульс – аритмічний 96/хв; на ЕКГ – миготлива аритмія. Які методи дослідження є найбільш інформативними для визначення функції міокарда?

Ехокардіографія Електрокардіографія Коронарографія Холтерівський моніторинг Велоергометрія


  1. Хвора 40 років скаржиться на головний біль, спрагу, м’язову слабкість, затерпання рук і ніг, почащене сечовипускання вночі. Об’єктивно: АТ 190/ 100 мм рт. ст. В аналізі крові: калій

3,0 ммоль/л, натрій 150 ммоль/л. В аналізі сечі: білок 0,73 г/л, питома густина 1,003- 1,008.Чим зумовлені клінічні прояви захворювання?

Гіперальдостеронізмом Хронічний пієлонефритом Гіпертонічною хворобою Гіперкортицизмом

Підвищеним рівнем катехоломінів


  1. Хворий М, 65 років страждає на ІХС, стабільну стенокардію напруження ІІ функціональний клас. Регулярно приймає аспірин, нітросорбід, бісопролол, симвастатин. На цьому фоні з’явилися ознаки декомпенсації кровообігу (задишка, набряки на ногах) Які медикаменти варто додати до лікування?

Раміприл Амлодипін Дигоксин Верапамил Доксазозин


  1. У пацієнта віком 18 років на підставі виявленого при аускультації інтервального систолічного шуму в точці Боткіна запідозрили пролапс мітрального клапана. Який з додаткових методів діагностики є найбільш інформативним для встановлення діагнозу?

Ехокардіографія Вентрикулографія Рентгенографія Електрокардіографія Реографія


  1. Хворий С., 47 років, скаржиться на набряк гомілок та ступнів, задишку, серцебиття під

час фізичного навантаження. З анамнезу слідує, що за тиждень тому переніс застудне захворювання. Об’єктивно: АТ – 100/60 мм рт.ст., пульс – 90 уд/хв, ритмічний. Діяльність серця ритмічна, тони послаблені. Над легенями дихання везикулярне, хрипів немає. Живіт м’який, печінка на 4 см нижче реберного краю. Яка причина виникнення периферичних набряків?

Міокардит

Гострий гломерулонефрит. Міокардиодистрофія.

Тромбофлебіт глибоких вен. Порушення функції щитовидної залози.


  1. Хворий 48 років, страждає на ІХС: стенокардію напруження, 2 ФК. Лікарською комісією рекомендовано провести обстеження для визначення коронарного резерву. Найбільш доцільним для цього з перерахованого є:

Велоергометрія; Холтеровське моніторування. Тетраполярна реографія; Коронарографія; Ехокардіографія


  1. Хворий 25 років, знаходиться на диспансерному обліку з приводу аортальної вади серця. Клінічно виявляється: блідість шкіри, збільшення серця вліво, пульсація великих судин, діастолічний шум над аортою, ослаблення I тону над верхівкою. Як характеризується пульс при цій ваді?

Швидкий, , високий; Повільний і м'який; Малий і м'який; Рідкий, малий Нитковидний.


  1. Хворий С., 44 років, скарги на стискаючі болі за грудиною, задишку, періодично запаморочення. При обстеженні виявлена гіпертрофічна обструктивна кардіоміопатія з діастолічним варіантом серцевої недостатності. Яким лікарським засобам треба віддати перевагу?

Бета-адреноблокаторам; Нітратам;

Ингібіторам АПФ;

Діуретикам;

Серцевим глікозидам


  1. У хворого гіпертонічною хворобою поступово розвинулися ознаки серцевої недостатності: задишка, вологі хрипи у легенях, збільшення печінки. Яке інструментальне дослідження має більшу діагностичну цінність для встановлення варіанту дисфункції міокарда?

Ехокардіографія; Електрокардіографія; Коронарографія; Тетраполярна реографія; Рентгенографія.


  1. Хвора 30 років страждає ревматичною вадою серця. Під час огляду- зміщення правих меж серця праворуч, пульсація шийних вен, печінки, систолічний шум над мечоподібним відростком з посилнням на вдиху. Про яку ваду можна думати?

Недостатність тристулкового клапана;

Стеноз тристулкового отвору; Недостатність аортального клапану; Стеноз устя аорти;

Стеноз мітрального отвору.


  1. У хворого С., 38 років, в анамнезі перенесений інфекційний ендокардит. В даний час визначається посилений серцевий поштовх, виражений ціаноз, зсув правої межі серця вправо, позитивний венний пульс, систолічний шум над мечоподібним відростком, з посиленням на вдиху. Про формування якої вади серця варто думати?

Недостатність тристулкового клапана; Мітральний стеноз;

Аортальний стеноз;

Недостатність мітрального клапана; Недостатність аортального клапана.


  1. У хворого 60 рокiв вперше в житті діагностовано артеріальну гіпертензію. АТ 180/110 мм рт.ст. Індекс маси тіла – 30 кг/м2. Загальний холестерин 5,5 ммлоль/ л. Що є головним чинником високого ступеню ризику ускладнень у хворого?

Рівень тиску Давність хвороби Вік

Рівень холестерину Індекс маси тіла


  1. Хворому на артеріальну гіпертензію 75 рокiв. АТ – 170/80 мм рт. ст. Для того, щоб досягти максимального ефекту від антигипертензивної терапії у хворого такого віку, до якого рівня треба понизити тиск?

< 140/90

< 160/90

Не знижувати АТ при доброму самопочутті Це занизький тиск для хворого такого віку

< 150/90


  1. Хворому на артеріальну гіпертензію 75 рокiв. АТ 180/80 мм рт. ст. ЧСС 90 в хв. У нього також стенокардія напруги, ІІІ функціональний клас. Препарат якого класу ви би першочергово включили в комбінацію антигіпертензивної терапії?

Бета-блокатор антагоніст Са Інгібітор АПФ Альфа-блокатор

Агоніст імідозалінових рецепторів


  1. У хворого 60 років ІХС; серцева недостатність ІІ Б ст. Задишка при незначних навантаженнях. Печінка виступає+ 2 см

Набряки нижніх кінцівок. Задишки в стані спокою немає. Якому класу міжнародної Нью-йоркської (NYHA) класифікації серцевої це відповідає?

NYHA ІІІ ст.

NYHA І ст.

NYHA ІІ ст.

NYHA IV ст.

NYHA 0 ст.

  1. У .хворого 60 років ІХС; серцева недостатність NYHA IV класу , що маніфестується задишкою в стані спокою. У хворого вологі хрипи в легенях. Печінка+ 4 см . Набряки нижніх кінцівок. Фракція викиду 25%. Що є найголовнішим в визначені класу NYHA?

Ступінь задишки

Наявнність вологих хрипів в легенях Наявність набрякгв нижніх кінцівок Ступінь зниження фракціі викиду Ступінь збільшення печінки


  1. При раптовій смерті за межами стациіонару шанс вижити не перевищує 10%. Тому, велике значення має її первинна профілактика. Призначення препарату якого з приведенних классів більш ефективне в зниженні ризику раптовоі смерті у хворого з серцевою недостатністю?

В-блокатори Серцеві глікозиди Нітрати Антагоністи Са Сичогінні


  1. Хворий К., 24 роки викликав лікаря додому в зв’язку з тим, що виника виражений нападоподібний біль в лівій поперековій ділянці. В анамнезі ревматизм. Вже місяць як відчуває слабкість, пітливість, підвищену температуру, подекуди вона сягає до 39-40оС з лихоманкою. Об’єктивно: шкіра бліда з помірним жовтушним відтінком, є “синці”, тахікардія, над аортою систолічний і діастолічний шуми, які змінюють свою інтенсивність. Збільшена печінка і селезінка. Який попередній діагноз?

Інфекційний ендокардит.

Лівобічна нижньодольова пневмонія.

Абсцес нирки інфаркт нирки. інфаркт селезінки


  1. На прийом до кардіолога звернувся хворий С., 48 років, який знаходиться на испансерному обліку з приводу гіпертонічної хвороби. Два тижні тому йому було поступово відмінено прийом клофеліна (0,00015) та призначено еналаприл (10 мг 2 р/д). Через 3 дні з’явився сухий кашель.. Чим може бути зумовлена така симптоматика?

Дією еналаприлу Відміною клофеліну. Хронічним бронхітом. Дією гіпотіазиду.

Тютюнопалінням


  1. Жінка 24 років скаржиться на постійний ниючий біль в ділянці серця, задишку при невеликому фізичному навантаженні, серцебиття, підвищення температури тіла до 37,2 С. Симптоми з’явились через 2 тижні після перенесеного грипу. Об’єктивно: границі серця помірно зміщені вправо та вліво, I тон послаблений, короткий систолічний шум на верхівці. Над легенями везикулярне дихання. Який найбільш імовірний діагноз?

Неревматичний міокардит.

Ревматизм, недостатність мітрального клапану. Гіпертонічна хвороба

Гострий перикардит.

Пневмонія.


  1. У чоловіка 57 років, що протягом 10 років страждає на стенокардію, раптово виник

інтенсивний здавлюючий біль за грудиною. Після прийому 2 табл. нітрогліцерину біль зменшився, але не пройшов, через 30 хв. став нестерпним. Об’єктивно: блідість шкіри, гіпергідроз. Ps- 100/хв., АТ 110/70 мм рт.ст. Над верхівкою послаблений I тон і неінтенсивний систолічний шум.

Інфаркт міокарда. Прогресуюча стенокардія. Перикардіт.

Розшарування аорти.

Тромбоемболія гілок легеневої артерії


  1. Чоловік 29 років, після фізичного навантаження відчув сильне серцебиття, запаморочення. При огляді лікарем констатовано: Ps – 200 за 1 хв., ритмічний, ниткоподібний. АТ 90/60 мм рт. ст. На ЕКГ: зубці Р не визначаються, R/R однакові та складають 0,3 сек., QRS – 0,08 сек. В відведеннях V4-V6 косовисхідна депресія сегменту ST. Який із препаратів в даному випадку слід обрати?

Аміодарон Мезатон Метопролол Строфантин Лідокаін


  1. Жінка 30 років скаржиться на підвищення АТ, виражену слабкість, наявність судом, швидкозникаючі парези, серцебиття, запаморочення голови, головний біль. Хворіє на артеріальну гіпертензію протягом 3 років. ЕКГ: синусова тахікардія, подовження інтервалу Q/T, депресія ST в V1-V6, негативний зубець Т в V3-V6. Ан. сечі: реакція лужна, 1010, прозора, білку, цукру немає, сечовий осад – без змін. У крові рівень калію – 2,9 ммоль/л, натрію – 160 ммоль/л. Яка патологія найбільш вірогідно зумовила артеріальну гіпертензію?

Синдром Кона. Гіпертонічна хвороба II ст. Гіпертонічна хвороба III ст. Хвороба Іценко-Кушинга. Хронічний пієлонефрит.


  1. Хворий 35 років скаржиться на підвищення АТ, головний біль, шум в вухах, серцебиття. Об’єктивно: Ps – 100 за 1 хв., ритмічний, напружений. АТ – 240/100 мм рт. ст. Ліва межа відносної серцевої тупості зміщена вліво на 1см, I тон на верхівці ослаблений, акцент II тону на аорті. Вуслуховується грубий систолічний шум біля пупка з обох сторін. Яка патологія найбільш ймовірно зумовлює таку клінічну картину?

Стеноз ниркових артерій. Гіпертонічна хвороба.

Хронічний гломерулонефрит. Нефроптоз.

Синдром Кона.


  1. Хвора 35 років скаржиться на задишку інспіраторного характеру, нічне ортопное, періодичне кровохаркання, перебої в роботі серця. В анамнезі ревматизм. При вислуховуванні серця: тони аритмічні, І тон посилений на верхівці, акцент ІІ тону на легеневому стовбурі, в точці Боткіна подвоєння ІІ тону, на верхівці - діастолічний шум. Яка вада серця найбільш вірогідно сформувалася у хворої?

Мітральний стеноз Недостатність клапана аорти

Недостатність мітрального клапану

Недостатність тристулкового клапану Стеноз гирла аорти


  1. Хвора 28 років, скаржиться на задишку при звичайному фізичному навантаженні. Ревматизмом та ангінами не хворіла. Об-но: набряк він шиї. Межі серця – у нормі. ЧД = 26 за хв., зі сторони серця – тоні глухі, ЧСС = ПС = 90 за хв. АТ 105/65 мм рт. ст. Печінка + 3 см. Периферійних набряків немає. Аналіз крові у межах норми. ЕКГ ритм синусовий, різке зниження вольтажу усіх зубців. Ваш імовірний діагноз.

Констриктивний перикардит Миксома серця Неревматичний міокардит Гіпертрофічна кардіоміопатія Ділятаційна кардіоміопатія


  1. Хворий 38 років скаржиться на виражену задишку, біль у області серця. Своє захворювання зв`язує з перенесеним 2 тижні тому грипом. Об-но: сидить, нахилившись уперед. Обличчя набрякле, цианотичне, також відмічається набряк шийних він. Межі серця поширені у обі сторони, тони глухі, Ps = 112 за хв., зникає на вдиху. АТ 100/60 мм рт., печінка + 4 см. У крові: ШОЕ- 42 мм/год. На ЕКГ+ низький вольтаж. На рентгенограмі трапецевидна тінь серця. Укажіть найбільш вірогідний діагноз?

Ексудативний перикардит Вірусний міокардит Ішемічна хвороба серця Дилатаційна кардіоміопатія Ревматична вада серця


  1. Хвора 28 років скаржиться на задишку, біль у області серця, слабкість, підвищення t до 38,3С. Своє захворювання зв`язує з перенесеною 10 днів тому пневмонією. Об-но: шкірні покрови бліді, ціаноз губ. У легенях – дихання везикулярне, ЧД = 24 за хв. Межі серця не поширені, тони приглушені, у IІІ-IV м/р зліва біля краю грудини визначається шум, м`якого тембру у систолу та діастолу. ЧСС = ПС = 96 за хв. АТ 110/70 мм рт. ст. Печінка + 1 см. У крові

  • лейк. 11,2х109/л, ШОЕ 38 мм/час. Укажіть найбільш вірогідний діагноз: Гострий фібринозний перикардит

Неревматичний міокардит Ревматична вада серця Гострий плеврит Ексудативний перикардит


  1. Хворий 58 років, який на протязі 8 років страждає артеріальною гіпертензією, переніс рік тому інфаркт міокарда, при фізичному навантаженні відчув серцебиття. Об-но: набряків немає, I тон послаблений, ЧСС 148, PS- 102/хв, АТ 140/90 мм рт.с., дихання везикулярне. На ЕКГ: зубець Р відсутній, частота шлуночкових скорочень 132-168. Ритм було відновлено внутрішньовенним введенням етацизіну. Для попередження виникнення порушення ритму доцільно використовувати:

Метопролол Мекситіл Етацизін Верапаміл Панангін


  1. Хвора (48 років) на ревматизм, мітрально-аортальний порок серця в останній час відчуває запаморочення, на тлі якого відзначились тричі епізоди непритомності (декілька

секунд). Об-но: набряку гомілок немає, ЧСС 36, ритм правільний, на верхівці серця, аорті систолічний шум, АТ 160/70. ЕКГ: ЧСС 36, передсердні та шлуночкові комплекси слідують незалежно один від одного, частота скорочень передсердь 82. Ваша лікарська тактика:

Направити до кардіохірургічного стаціонару Направити до терапевтичного стаціонару Направити до кардіологічного стаціонару Залишити під амбулаторним наглядом Направити до неврологічного стаціонару


  1. Хворий Ф., 60 років, скаржиться на біль поза грудиною стискуючого характеру під час ходьби по рівній місцевості до 200 м. АТ 140/70 мм рт.ст. Пульс 80/хв. ВЕМ: зниження толерантності до фізичних навантаженнь 50 Вт. Найбільш можливий діагноз?

Стабільна стенокардія III ФК Прогресуюча стенокардія Спонтана стенокардія Стабільна стенокардія II ФК Стабільна стенокардія IV ФК


  1. Хвора на хронічний гломерулонефрит з артеріальною гіпертонією звернулась зі скаргами на головний біль, задуху при навантаженні. При обстеженні: АТ 190/110 мм рт. ст., клубочкова фільтрація 60 мл/хв., креатинін крові 0,2 ммоль/л, калій 4,7 ммоль/л, холестерин 8,6 ммоль/л. Призначення якого гіпотензивного засобу є найбільш доцільним?

Еналаприл Ніфедипін Гіпотіазид Метопролол Клонідин

1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11


написать администратору сайта