Главная страница

База тестових запитань для підготовки до іспиту з дисципліни Внутрішня медицина у весняному


Скачать 151.96 Kb.
НазваниеБаза тестових запитань для підготовки до іспиту з дисципліни Внутрішня медицина у весняному
Дата10.06.2022
Размер151.96 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файла8ce363fe-eb9d-443c-b6fc-3156d6b8ae09.docx
ТипДокументы
#584255
страница9 из 11
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11

  • 45% від належних величин. Застосування якої терапії є найбільш ефективним методом вторинної профілактики емфіземи легень у хворого?

Бронхолітики тривалої дії Інгаляційні стероїдні гормон Муколітичні засоби Вакцинотерапія Низькопотокова киснева терапія


  1. Чоловік 57 років, водій, скаржиться на постійну задуху, котра підсилюється при фізичному навантаженні, малопродуктивний кашель, частіше зранку. Хворіє понад 12 років. Палить понад 40 років (по 20 сигарет за добу). В анамнезі – запалення легенів. Об`єктивно: температура – 36,5oС, ЧДР – 22/хв., пульс – 80/хв., АТ – 140/80 мм рт. ст. Ціаноз губів. Над легенями – послаблене везикулярне дихання, велика кількість розсіяних сухих хрипів. Зміни якого спірометричного показника найбільш вірогідно вкажуть на тяжкість обструктивних порушень вентиляції легень у хворого?

ОФВ1 (об’єм форсованого видиху за 1 секунду) ФЖЄЛ (форсована життєва ємність легенів) ЖЄЛ (життєва ємність легенів)

ПОШвид. (пікова об’ємна швидкість видиху) Індекс Тіфно


  1. У хворого 50 років фіброзно-кавернозний туберкульоз легень. Останнім часом у нього

з’явилися набряки на нижніх кінцівках. В аналізі сечі відмічається протеїнурія, циліндрурія. Яка найвирогідніша причина змін в аналізах сечі?

Амілоїдоз Гострий нефрит

Туберкульоз нирок Полікістоз

Хронічна ниркова недостатність


  1. Пацієнт 48-ми років, скаржиться на постійну задишку, кашель з невеликою кількістю мокротиння жовто – зеленого кольору. При обстеженні установлений діагноз ХОЗЛ, гр.С, фаза загострення. Які препарати необхідно призначити в якості базісної терапії?

М-холінолітики подовженої дії Антибіотики

Метилксантини

В_2-агоністи подовженої дії Рофлуміласт


  1. Хворий, 25 років скаржиться на болі у гомілкових суглобах, підвищення температури до 38°С, неприємні відчуття в очах: “в очах повно піску”. Об`єктивно: збільшення об`єму гомілкових суглобів, обмежений рух в них. Який діагноз у хворого?

Хвороба Рейтера Ревматизм Ревматоїдний артрит Остеоартроз Подагра


  1. Хвора 20 років скаржиться на підвищення температури тіла до 38oС, задуху, серцебиття, набряки на ногах, болі у суглобах. На щоках еритема. Тахікардія, сістоличний шум на верхівці, помірне збішення печінки, селезінки. В алізі крові: анемія, лейкопенія, ШОЕ 52 мм/год. В аналізі сечі: протеінурія – 5,6 г/л, еритроцити 20-30, циліндри гіалінові до 10. Який метод необхідний дляьпостанови діагнозу?

Виявлення антитіл до ДНК УЗД нирок

Кров на антистрептолізін О ЕхоКГ

Біопсія нирки


  1. Хвора 45 років, страждає ревматоідним артритом протягом 4 років. В останній рік з`явились набряки на обличчі та ніжніх кінцівках. В сечі: білок 8 г/л, лейкоцити 3-5. еритроцити

  • 3-4 в полі зору. В крові: ШЗЕ 53 мм/год, альбуліни 28%, холестерин 9,8 ммоль/л. Якого з перелічених досліджень в першу чергу потребує жінка?

Біопсія нирок

Кров на LE - клітини Томографія нирок Екскреторна урографія УЗД нирок


  1. Хворий 45 років, протягом 12 років страждає ревматоідним артритом. Рік тому з`явились набряки на обличчі та ніжніх кінцівках. В аналізі крові: ШОЕ 55 мм/год, альбуліни – 35%, холестерин 10 ммоль/л. В сечі: протеінурія 6 г/л, лейкоцити 2-4, еритроцити 2-3 в полі зору. Яке ускладнення основного зазворювання має місце у хворого?

Амілоідоз нирок

Гломерулонефрит Пієлонефрит Пухлина нирка

Тубулоінтерстиціальній нефрит


  1. У чоловіка 25 років після переохолодження з`явилась гематурія. Об`єктивно: АТ 160/110 мм.рт.ст. У аналізах сечі: протеінурія 3,5 г/л, ерітроцити покривають усе поле зору, циліндри гіалінові 5 –6 . Який метод диагностики є переважним у данному випадку?

Біопсія нирки Томографія Екскреторна урографія Цистоскопія

УЗД нирок


  1. У хворого 20 років скарги на біль в пальцях стопи, не може стати на праву п’яту із-за болю, субфебрільну температуру. Захворювання почалося 6 тижнів з болі при сечовипусканні та явищ кон’юнктивіту. Два Місяця тому мав випадковий статевий зв’язок. Аналіз крові: лейкоцити

-8.0х109/л, ШОЕ-45 мм/год. РФ-відсутній. R-логічно – ознаки п’яточних шпор. Які інфекції виконують основну роль у розвитку хвороби у даному

випадку? Хламідії Кампілобактер Сальмонели Гонококи

Віч-інфекція


  1. Хворий З., 28 років, звернувся до терапевта зі скаргами на болі у поперековому та крижовому відділі хребта, обмеження рухів у них, ранкову скутість до 3 годин. Позитивні симптоми Кушелевського. Ан. крові – ШОЕ – 38 мл/год, Нв – 98 г/л, Л – 4,9х109, Ер – 3,2х1012. На рентгенограмі кісток тазу склероз крижово-клубових з’єднань. Про який діагноз слід подумати в першу чергу:

Аксіальний спондилоартрит Системний червоний вовчак Остеохондроз

Ревматоїдний артрит Подагра


  1. Жінка 42 років пред’являє скарги на відчуття стягування шкіри на обличчі, парестезії у китицях, затрудненне ковтання, ущільнення шкіри на обличчі та китицях. Об’єктивно: шкіра на китицях ущільнена, на обличчі – симптом кисета. Призначення якого препарату є доцільним в даному випадку?

Д-пеніциламін Індометацин Курантил Фуросемід Диметилсульфоксид


  1. У хворого 48 років гостро з’явились різкі болі в ділянці плесно-фалангових з’єднань 1-

2 пальців правої стопи. При огляді шкіра над пораженими суглобами багрово-синюшного кольору, на дотик гарячі, хворий не може стати на ногу через різкий біль. Для невідкладної допомоги рекомендовано призначити ?

Колхіцин

Но-шпа Диклофенак Аплікції димексиду Антибіотики


  1. Хвору 22 р., через 5 тижнів після переохолодження турбує підвищення температури тіла, слабкість, м’язевий біль, неможливість самостійно рухатись. Об-но: болючість, ущільнення м’язів плечей, гомілок; активні рухи мінімальні; еритема грудної клітки спереду; периорбітальний набряк з геліотропною еритемою. Позитивний симптом Готтрона. Яке дослідження необхідно провести для верифікації діагнозу?

Біопсія м’язів

Активність амінотрансфераз Рентгенографія суглобів Титр АСЛО

Ревматоїдний фактор


  1. У хворого 16 років після перенесеної ангіни через 10 днів з’явились набряки на обличчі, переважно вранці. В ан.сечі щільність 1026, вімст білку 2,6 г/л, еритр. 20-25 у п/зору, циліндри гіалінові, епітеліальні 7-9 екз. у п/зору. Діагностичні припущення? Якого генезу набряки?

Гострий гломерулонефрит Хронічний гломерулонефрит

Гострий тубулоінтерстиціальний нефрит Гострий пієлонефрит

Апостематозний нефрит


  1. Юнак 18 років поступив в ревматологічне відділення зі скаргами на біль в великих суглобах, набряклість та почервоніння лівого колінного суглоба, температуру – 37,9оС. Вище вказані скарги з'явилися 5 днів тому, після перенесенної ангіни. Який найбільш вирігідний діагноз?

Реактивний артрит.

Ревматоїдний артрит.

Остеоартрит.

Подагра. Ревматичний артрит.


  1. Жінка 22 років поступила в ревматологічне відділення зі скаргами на біль в суглобах, набряклість великих суглобів, почервоніння правого гомілковоступневого суглобу, слабкість, t - 39,6оС. Вище вказані скарги зґявилися за 3 дні до поступлення до стаціонару, після ангіни. ШЗЕ

  • 32 мм/год. Ваш попередній діагноз? Реактивний артрит. Ревматоїдний артрит. Остеоартрит

Склеродермія.

Подагра.


  1. Хворий 69 років скаржиться на задишку переважно змішаного характеру, кашель з відділенням невеликої кількості мокротиння, постійну тупу біль у серці та загальну слабкість. Хворіє майже 20 років. Палить. Відмічається теплий акроцианоз. Перкуторно розширення серця вправо. Акцент 2 тона на легеневій артерії, тахікардія. Печінка більше від норми на 4 см. Пастозність гомілок. У крові підвищенний рівень еритроцитів, гемоглобіну. На Ro-грамі легеневий стовбур 18 см. ЕхоКГ- гіпертрофія правого шлуночка. Лікування антибіотиками покращення стану хворого не дало. Незначне тимчасове покращення відмічалось від сечогінних

препаратів. Про яке захворювання слід думати.

ХОЗЛ. Хронічне легеневе серце. Мітральний стеноз

Ішемічна хвороба серця. Первинна легенева гіпертензія. Дилатаційна кардіоміопатія


  1. Хворий 69 років, хворіє на ХОЗЛ протягом 30 років. За останні 10 років зросла кількість загострень хронічного бронхіту, з’явилась задишка в спокої, яка посилюється при фізичній нагрузці, приступи кашлю стали більш агресивними, АТ 150/90 мм рт. ст.. Аускультативно – діяльність серця ритмічна, акцент другого тону над легеневою артерією. ЕКГ: високий Р ІІ-ІІІ , зниження інтервала S-Т, від’ємний зубець Т ІІ-ІІІ, виражений зубець S І та Q ІІІ. Вкажіть найбільш ймовірну причину змін на ЕКГ.

Легеневе серце Міокардит Гіпертензивне серце Інфекційний ендокардит ТЕЛА дрібних гілок


  1. Юнак 17 років звернувся до лікаря зі скаргами на болі і припухлість в правому гомілково-ступневому суглобі. Травми не було. Два тижні тому лікувався з приводу кон’юктивіту. При огляді правий гомілково-ступневий суглоб дефігурований за рахунок набраку, шкіра над ним гіпермована, місцева температура підвищена. Активні рухи обмежені, болючі. В загальному аналізі крові: лейкоцити 11х109/л, ШЗС 24 мм/год. В заг. ан. сечі: білки

  • 0,088 г/л, лейкоцити – 10-12 в полі зору, еритроцити – 0-1 в полі зору. Вкажіть найбільш ймовірний діагноз.

Реактивний артрит Ревматичний артрит Ревматоїдний артрит Подагричний артрит Деформуючий артрит


  1. Хворий Н. 52 років, скаржиться на задишку, яка виникає при незначному фізичному навантаженні, кашель, під час якого хворий напружується, у нього червоніють обличчя, верхня частина грудної клітки, набрякають вени шиї. При огляді грудна клітка бочкоподібна, обличчя одутле синюшне, шия широка з набрякшими венами, при перкусії грудної клітки – коробковий звук, при аускультації ослаблене дихання. Чим найбільш ймовірно обумовлена емфізема легень?

ХОЗЛ

Бронхіальною астмою

Інфекційним ексудативним плевритом Дефіцитом альфа-1 антитрипсину Хронічним абсцесом легені


  1. Хвора З., 55 років, страждає на ХОЗЛ. В останній час відмічає посилену задишку, набряк гомілок та ступнів, тяжкість у правому підребер’ї. Об’єктивно: відмічається акроціаноз, набряк шийних вен на вдиху та видиху, розсіяні сухі хрипи. Межі серця розширені праворуч на 1,5 см. Тони серця приглушені, акцент ІІ тону над легеневою артерією. Печінка нижче реберного краю на 4 см. Для якої патології є характерними ці ознаки?

Легеневе серце.

Ішемічна хвороба серця з розвитком серцевої недостатності. Перикардит

Недостатність тристулкового клапану. Емфізема легенів.


  1. Хворий В., 35 років скаржиться на головний біль, епізодичні напади різкої слабкості м'язів, періодичну спрагу. Хворіє впродовж останніх 3-х років, коли вперше виявлено підвищення артеріального тиску. Об'єктивно: пульс 80 в хв., ритмічний, АТ - 200/110 мм рт.ст. Ан.сечі: питома вага - 1007, осад без змін. Натрій плазми крові - 150 ммоль/л, калій - 3 ммоль/л. Який препарат буде ефективним при лікуванні такої симптоматичної артеріальної гіпертензії у цього хворого?

Верошпірон Гіпотіазид Атенолол Верапаміл Еналаприл


  1. Хворий Д., 55 років, після апендектомії, протягом 2-х днів скаржиться на прогресуючу задуху і кашель з гнійним харкотинням. Такі симптоми відмічаються в осінній та весняний період. Палить 25 років. Температура - 37,1оС. В легенях – дихання послаблене з поодинокими сухими свистячими хрипами. В крові - Л- 10х109/л. Рентгенологічно - підвищена повітряність легень, посилений легеневий малюнок. Бронхоскопія: гіперемія слизової оболонки з наявністювиділень гнійно-слизового характеру. Який діагноз найбільш ймовірний?

ХОЗЛ, загострення. Бронхіальна астма. Бронхоектатична хвороба.

Тромбоемболія легеневої артерії. Пневмонія


  1. Хворий 40 р. хворіє біля 8 років. Скаржиться на біль в поперековому відділі хребта при фізичному навантаженні, в шийному і грудному відділі, особливо при кашлю, біль в кульшовому і колінному суглобах справа. Об‘єктивно: тулуб фіксований в положенні нахилу вперед з опущеною вниз головою, атрофія сідничних м‘язів. Рентгенографія хребта: остеопороз хребців, закостеніння повздовжніх зв‘язок. Який з діагнозів найбільш вірогідний?

Аксіальний спондилоартрит Туберкульозний спонділит Псоріатична спондилоартропатія

Спондилоартропатія на фоні хвороби Рейтера Розповсюджений остеохондроз хребта


  1. Хворий 48 р., прибув з місць позбавлення волі, скаржиться на головний біль, зниження зору, головокружіння, нудоту, сухість в роті, спрагу. На протязі 8 р. відмічає підвищення АТ. Об‘єктивно: шкіра і слизові бліді. Пульс 90/хв, ритмічний. АТ- 220/140 мм рт.ст. Серцевий поштовх резистентний, зміщений вліво. I тон над верхівкою послаблений, акцент II т. над аортою. Печінка виступає на 3 см нижче реберної дуги. Симптом Пастернацького слабо позитивний з обох сторін. Ан. крові: ер.-2,1х1012/л, лейк.- 9,8х109/л, ШЗЕ- 48 мм/год. ШКФ 45 мл/хв/1,73 м2. Креатинін крови 0,243 ммоль/л. Ан. сечі:пит. вага-1007, білок- 1,65 г/л, ер.- змінені 10-12 в п/з., лейк.-3-4 в п/з., циліндри гіалінові - 4-5 в п/з. Ваш попередній діагноз?

ХХН ІII cт Гломерулонефрит,. ХХН ІII cт Пієлонефрит,

ХХН IІ ст. Туберкульоз нирок, ХХН IІ cт. Амілоїдоз нирок, Гострий гломерулонефрит,

  1. Чоловік 68 років викликав дільничого лікаря у зв'язку з появою приступоподібного кашлю з невеликою кількістю "іржавого" харктотиння, болю в правому боці, пов'язаного з глибоким диханням і кашлем. Хворіє на інсулінзалежний цукровий діабет. Об'єктивно: температура - 39,2оС, ЧДР - 24 за хв., пульс - 114 уд./хв., АТ - 110/70 мм рт.ст. Шкіра суха, гіперемія щік. При аускільтації справа в нижніх відділах легенів - вологі звучні дрібнопухирчасті хрипи. Якою повинна бути тактика дільничого лікаря?

Госпіталізувати в терапевтичне відділення. Направити на обстеження в поліклініку.

Призначити амбулаторне лікування. Госпіталізувати в ендокринологічне відділення. Госпіталізувати в реанімаційне відділення.


  1. Чоловік 39 років, шофер-дальнобійник, скаржиться на задишку при фізичному навантаженні, кашель з невеликою кількістю слизуватого харкотиння здебільшого вранці. Тривалий час хворіє на ХОЗЛ, гайморит. Палить, алкоголь вживає епізодично. Об'єктивно: температура – 36,5оС, ЧДР – 24 за хв., пульс – 90 уд./хв., АТ – 120/80 мм рт.ст. При аускультації дихання жорстке, помірна кількість сухих свистячих хрипів. ОФВ1-68% від належного значення. Які профілактичні заходи доцільно провести в першу чергу для запобігання прогресування захворювання?

Відмова від паління.

Відмова від вживання алкоголю. Санація вогнищ хронічної інфекції. Раціональне працевлаштування.

Переїзд в іншу кліматичну зону.


  1. Жінка 52 років скаржиться на кашель із слизуватим харкотинням зі збільшенням її кількості до 30 мл за добу, слабкість, пітливість. Хворіє на ХОЗЛ. Загострення пов'язує з переохолодженням. Об'єктивно: температура 37,6оС, ЧДР – 24 за хв., пульс 100 уд./хв., АТ 120/70 мм рт.ст. При аускультації дихання жорстке, розсіяні сухі та різнокаліберні вологі хрипи. Рентгенологічно: розширення коренів легень, підсилення легеневого малюнку.

Антибіотикам якої групи слід віддати перевагу при лікуванні хворої?

Антибіотикотерапія не показана Цефалоспоринам.

Макролідам. Рифаміцинам. Тетрациклінам.
439.72-річному хворому після операції з приводу холецистектомії в зв'язку з лихоманкою призначений гентаміцин (80 мг кожні 8 годин) та цефалотин (2 г кожні 6 годин). Через 10 днів у хворого підвищився креатинін до 310 мкмоль/л. Добова кількість сечі 1200 мл. АТ 130/80 мм рт.ст. У аналізах сечі без патології. УЗД: розміри нирок нормальні. Яка причина ниркової недостатності?

Нефротоксичність гентаміцина Гострий гломерулонефрит Кортикальний некроз нирок Неадекватна інфузія рідини Гепаторенальний синдром
440.43-річний хворий надійшов у нефрологичне відділення з масивними набряками. 2 роки лікувався амбулаторно. Постійно знаходили зміни сечі. Двічі лікувався преднізолоном, з позитивним ефектом. У сечі: відносна щильність1017, білок 4,0 г/л, Ер –15-20 у п/з, Лейкоцитоз

  • 5-7 у полі зору. Який найбільш ймовірний діагноз?

Хронічний гломерулонефрит Гострий гломерулонефрит Амілоїдоз нирок Тубулоінтерстиціальний нефрит Хронічний пієлонефрит


  1. У хворого 24 року через 3 тижні після ангіни з’явилась помірна задуха, головний біль, набряки на гомілках. Шкіра помірно бліда, пульс 82 за хвилину, АТ 130-80. Аналіз сечі: відносна щільність сечі 1019, білок 1,32 г/л, Ер 6-8, Лей 6-7 в п/з. Ваш діагноз?

Гострий гломерулонефрит, сечовий синдром Хронічний гломерулонефрит, сечовий синдром Гострий пієлонефрит

Хронічний гломерулонефрит, нефротичний синдром Гострий гломерулонефрит, нефротичний синдром


  1. Хвора 28 років скаржеться на сухий кашель, задуху, біль у дрібних суглобах, субфебрільну температуру, схуднення, випадіння волосся. Об-но: гіперемія обличчя, дефігурація проксимальних міжфалангових суглобів, тони серця ослаблені, систолічний шум над верхівкою. В аналізі крові: анемія, лейкопенія, ШОЕ 72 мм/год. Аналіз сечі: білок 1, 65 г/л, Ер 8- 10 у полі зору, гіалінові ціліндри 4-5. Ваш попередній діагноз?

Системний червоний вовчак Ревматоідний артрит

Підострий інфекційний ендокардит Системна склеродермія Неспецифічний аортоарерііт


  1. Хворий 30 років скаржиться на головний біль, загальну слабкість, запаморочення. 3 тижні тому переніс ангіну. До вчорашнього дня стан залишався задовільним. Об-но: ритм серцевої діяльності правильний, ЧСС 90 за хвилину, акцент II тону над аортой, АТ 180/105 мм рт.ст. Аналіз крові: 3,4х1012/л, Лей 6,8х109/л, ШОЕ 12 мм/год. Аналіз сечі: білок 1,65 г/л, Лей 10- 15 в полі зору, Ер 60-80 в полі зору, гіалинові циліндри 6-8 в полі ру. Ваш діагноз?

Гострий гломерулонефрит з нефритичним синдромом Гострий піелонефрит

Системний червоний вовчак. Вовчаковий нефрит Сечокам’яна хвороба

Гломерулонефрит з нефротичним синдромом


  1. Хворий 18 років спостерігається з приводу змін в загальному аналізі сечі. Скарг немає. Подібні зміни були виявлени рік тому. Об-но незначна блідість шкіри, обличчя одутловате. Пульс 80 за хвилину. АТ 130-80 мм рт.ст. Симптом Пастернацького негативний. Аналіз крові без патології.. Аналіз сечі: білок 0,99 г/л, Лей 4-6 в полі зору, Ер 8-10 в полі зору, циліндри 3-5 в полі зору. Ваш попередній діагноз?

Хронічний гломерулонефрит, сечовий синдром Гострий гломерулонефрит, сечовий синдром Хронічний гломерулонефрит, нефротичний синдром Хронічний пієлонефрит

Туберкульоз нирок


  1. Хворому на ангіну, 19 років, призначили ін’єкції цефазоліну та бісептол. Через 3 дні від початку лікування стан погіршився, з’явились неприємні відчуття в поперековій ділянці, запаморочення, нудота. АТ 140/80 мм рт.ст. Аналіз крові: Ер- 3,12х1012/л, Hb 120 г/л, Лей 10х109/л, ШОЕ 28 мм/год. Аналіз сечі: питома густина 1010, білок 0,99 г/л. Проба за

Земницьким: добова кількість сечі 3,2 л, коливання питомої густини 1007-1010. Рівень креатинину крові – 0,280 ммоль/л. Ваш попередній діагноз?

Тубулоінтерстиціальний нефрит

Гострий гломерулонефрит, сечовий синдром Хронічний гломерулонефрит, сечовий синдром Швидкопрогресующий (злоякісний) гломерулонфрит Гострий пієлонефрит

1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11


написать администратору сайта