Главная страница

невра. Неврология 1-50. Блок 1 Топічна діагностика уражень


Скачать 215.88 Kb.
НазваниеБлок 1 Топічна діагностика уражень
Анкорневра
Дата15.07.2022
Размер215.88 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файлаНеврология 1-50.docx
ТипДокументы
#631166
страница14 из 17
1   ...   9   10   11   12   13   14   15   16   17
зниження загального фону настрою. Приступ проходить самостійно після сну. У неврологічному статусі: осередкова симптоматика відсутня. Який діагноз найбільш вірогідний? Пухлина головного мозку

Пучковий головний біль Головний біль напруги Мігрень без аури Вертеброгенна цервікалгія


  1. Хвора скаржиться на більу пальцях кистей та стоп, парестезії в них, блідість шкіри пальців під час больового нападу. Хворіє приблизно 5-ть років. Було встановлено діагноз: хвороба Рейно. Призначте лікування.

Фінлепсин, індометацин, діазолін Антибіотики, кавінтон, мілдронат Пірацетам, індометацин, фінлепсин Ніфедипін, індометацин, аміназин Анальгін, кавінтон, седативні препарати

  1. Хвору турбує біль, відчуття повзання «мурашок», свербіж в пальцях кистей та стоп, печіння. Хворіє 3-4-ри роки, останнім часом під час нападу спостерігається блідість, набряклість пальців. Приступ болю завжди провокуються переохолодженням. Об'єктивно: осередкової неврологічної симптоматики немає. Який діагноз найбільш вірогідний?

Еритромелалгія Розсіяний склероз Хвороба Рейно

Вегетативно-судинна дистонія Бічний аміотрофічний склероз


  1. Хворий скаржиться на напади дифузного головного болю стискаючого характеру, «як шолом, що вдягли на голову», тривалістю 7-10 днів, і що супроводжується нудотою. Об'єктивно: тремор пальців кистей, болючістьта напруження м'язів шиї, потилиці. Загальни фон настрою знижений. Відмічає, що напади виникають 2-3 рази на рік, зазвичай після стресових ситуацій. Який діагноз найбільш вірогідний?

Пучковий головний біль Мігрень

Лікворно-гіпертензіонний криз Симпато-адреналовий криз Головний біль напруги


  1. Хворий скаржиться на інтенсивний пекучий головний біль пульсуючого характеру в правій половині голови. Напади виникають вночі, зазвичай в 4-5 ранку, тривають 1-2 години та протягом декількох годин самостійно регресують. Під час нападу хворий збуджений, неспокійний. Напади провокуються прийомами алкоголю. Який діагноз найбільш вірогідний?

Пучковий головний біль Мігрень без аури Головний біль напруження

Вертеброгенна цервікокраніалгія

«Дроп-атака»


  1. Молодий чоловік скаржиться на напади головного болю в лівій половині голови, під час яких вповедінка хворого неспокійна, він не може знайти собі місце, відчуває жар у всьому тілі, іноді підвищену пітливість. Больовий напад може повторюватися протягом декількох днів, а потім не відновлюватися кілька місяців. Об'єктивно: неврологічна симптоматика не визначена. Який діагноз найбільш вірогідний?

Головний біль напруження Мігрень класична

Порушення мозкового кровообігу Пучковий головний біль Вегетативний криз

  1. Молодий чоловік звернувся до лікаря зі скаргами на напади різкого збліднення шкірних покривів, тахікардією, підвищеним артеріальним тиском, внутрішнім ознобом, відчуттям нестачі повітря, страхом смерті. В кінці нападу - часте сечовипускання. Назвіть напад.

Вагоінсулярний криз Гіпертонічний криз Симпатоадреналовий криз Неврастенія

Істеричний напад


  1. Хвора викликала бригаду швидкої допомоги. Турбує нудота, запаморочення, страх смерті, тривога, відчуття нестачі повітря, утруднення вдиху, парестезії в кінцівках. АТ 160/100 мм.рт.ст., Ps 96 уд/хв. Об'єктивно: шкірні покриви холодні, сухі. У неврологічному статусі осередкової симптоматики немає. Відзначається м'язовий спазм верхніх кінцівок за типом

«руки акушера». Який діагноз найбільш вірогідний? Істеричний напад

Синдром Дежеріна-Русі

«Дроп-атака» Симпатоадреналовий криз

Ішемічний інсульт у стовбурі мозку


  1. Хворий скаржиться на напади болю в животі, в епігастральній ділянці, з іррадіацією в нижню частину живота, спину. Болі супроводжуються відчуттям жару по всьому тілу, тривогою, тремтінням, ослабленням перистальтики кишечника, проносами, олігоурією, больовим відчуттям у внутрішніх органах (сенестопатії). Зловживає алкоголем.Який діагноз найбільш вірогідний? Симпатоадреналовий гіпоталамічний криз.

Соматична патологія (панкреатит) Соляралгія

Хірургічна патологія (проривна виразка) Вагоінсулярний криз


  1. Молода дівчина, після емоційного стресу, з гучним криком падає на підлогу, безладно махає руками, ногами, головою, вигинається дугою, при цьому рівень свідомості не порушений. Реакція зінниць на світло збнережена. Сухожильні рефлекси збережені. Мова сповільнена, невиразна. Який діагноз найбільш вірогідний?

Епілептичний напад Істеричний напад Вагоінсулярний криз Симпатоадреналовий криз Абсанс


  1. Хвора скаржиться на двоїння перед очима, слабкість в ногах, шаткість під час ходьби, порушення мови, утруднення сечовипускання. Хворіє більше 5-ти років, початок пов'язує з ретробульбарним невритом. Об'єктивно: ністагм в

обидві сторони, скандована мова, нижній в'ялий парапарез з високими сухожильними рефлексами, позитивні стопного знаки. Можливий діагноз: розсіяний склероз. Виберіть метод обстеження.

Магнітнорезонансна томографія Електроенцефалографія Реоенцефалографія Ехоенцефалографія Люмбальная пункція


  1. Хворий відзначає, що його протягом року турбує інтенсивний головний біль, частіше вранці, що супроводжується блюванням. Останні два місяці приєдналася слабкість у лівих кінцівках, порушення чутливості в них. Родичі відзначають зміни у поведінці хворого, порушення психіки. Об'єктивно: лівосторонній прозомонопарез, девіація язика вліво, лівобічний спастичний геміпарез, плегія в руці. Лівобічна гемігіпестезія. Можливий діагноз: пухлина правої півкулі головного мозку. Оберіть метод обстеження.

Ехоенцефалографія Доплерографія Комп'ютерна томографія Люмбальна пункція Реоенцефалографія


  1. У жінки без видимих причин виникла прогресуюча слабкість в дистальних відділах рук, важкість під час виконання диференційованих рухів, схуднення кінцівок. У неврологічному статусі: гіпотрофія м'язів язика, гіпотрофія м'язів рук та верхнього плечового пояса, фасцикуляції, сухожильні рефлекси з верхніх кінцівок високі, рефлексогенні зони розширені, чутливих та тазових порушень немає. Який діагноз найбільш вірогідний?

Спондилогенна цервікальна мієлопатія

Бічний аміотрофічний склероз, шийно-грудна форма Пухлина спинного мозку

Інтоксикаційна мієлопатія Бульбоспінальна аміотрофія Кеннеді


  1. У жінки після пологів виникла диплопія, шаткість при ході. У неврологічному статусі: диплопія при погляді вправо, сбіжна косоокість праворуч, статична, динамічна атаксія, гіперметрія, асинергія, інтенційне тремтіння. Очне дно: концентричне звуження полів зору. МРТ: в перивентрикулярному просторі зони підвищеної інтенсивності сигналу. Який діагноз найбільш вірогідний?

Гострий розсіяний енцефаломієліт Розсіяний склероз

Сухотка спинного мозку Паненцефаліт

Пухлина мозочка

  1. У пацієнта, після стресу, розвинулося швидко прогресуюче зниження гостроти зору, шаткість при ходьбі, імперативні заклики на сечовипускання. У неврологічному статусі: посилені сухожильні рефлекси, розширені рефлексогенні зони, 2-х сторонні патологічні рефлекси, сенситивна атаксія. На очному дні: збліднення скроневих половин дисків зорових нервів. Який діагноз найбільш вірогідний?

ГРЕМ

Пухлина мозку Паненцефаліт Розсіяний склероз

Оптикохіазмальний лептоменінгіт


  1. Хворий скаржиться на патологічну м'язову стомлюваність, що підсилюється при фізичному навантаженні. Об'єктивно: позитивні проби на м'язову стомлюваність. Сухожильні рефлекси швидко виснажуються. Чутливість збережена. Визначається м'язова слабкість переважно в проксимальних відділах кінцівок. При проведенні КТ-дослідження середостіння виявлено тимому. Встановіть попередній діагноз.

Міодистрофія Ерба-Рота Генералізована міастенія Міодистрофія Дюшена Міотонія Томсена

Невральна аміотрофія Шарко-Марі


  1. Хворий скаржиться на птоз правої повіки, двоїння предметів. У ранкові години стан покращується, ввечері птоз та двоїння значно наростає. При огляді визначається ураження окорухових м'язів. Проведено прозеринову пробу - позитивна. Встановіть попередній діагноз.

Генералізована міастенія Міодистрофія Ландузі-Дежерина

Ішемічний інсульт в стовбурі головного мозку Очна форма міастенії

Синдром Таласа-Ханта


  1. Хворий скаржиться на тремтіння правої руки у спокої, скутість та утруднення рухів. Об'єктивно: гіпомімія, мова монотонна, оліго- та брадикінезія, тремтіння правої руки, що посилюється при хвилюванні. Позитивний левадопа- тест. Встановіть попередній діагноз.

Синдром Паркінсона Хвороба Паркінсона Хорея Гентінгтона Епідемічний енцефаліт Інфекційна хорея


  1. Хвора скаржиться на тремор лівої руки та ноги, скутість рухів. Об'єктивно: мова монотонна, повільна, тиха. Хвора гіпомімічна. Тремор правої руки та ноги, що посилюється при хвилюванні. Олиіго-брадикінезія. Підвищення м'язового

тонусу за екстрапірамідним типом. Леводопа-тест позитивний. Встановіть попередній діагноз.

Синдром Паркінсона

Хвороба Вільсона-Коновалова Хвороба Паркінсона Інфекційна хорея

Хорея Гентінгтона


  1. Хворий скаржиться на шат кість під час ходи, слабкість у нижніх кінцівках. Об'єктивно: інтелект знижений, горизонтальний ністагм. Походка атактична, мова скандована. Відмічаються патологічні стопні знаки. Порушення вібраційної та суглобово-м'язової чутливості у нижніх кінцівках. Стопа з високим сводом,кіфосколіоз грудного відділу.
    1   ...   9   10   11   12   13   14   15   16   17


написать администратору сайта