Главная страница

невра. Неврология 1-50. Блок 1 Топічна діагностика уражень


Скачать 215.88 Kb.
НазваниеБлок 1 Топічна діагностика уражень
Анкорневра
Дата15.07.2022
Размер215.88 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файлаНеврология 1-50.docx
ТипДокументы
#631166
страница12 из 17
1   ...   9   10   11   12   13   14   15   16   17
відзначено значне зменшення описаних симптомів. Встановіть попередній діагноз.

Розсіяний склероз

Бічний аміотрофічний склероз Міастенія, генералізована форма Постійна форма поліомієліту Стовбуровий енцефаліт


  1. Хворий, 25-ти років, скаржиться на відчуття оніміння і приступоподібний біль у пальцях кистей, ціаноз шкірних покривів пальців при переохолодженні. При огляді: кисті холодні на дотик, набряклі. Встановіть попередній діагноз. Аксональна полінейропатія

Хвороба Рейно Еритромелалгія Вібраційна хвороба Сирингомієлія


  1. У хворої, 36-ти років, на тлі зміни психіки (збудження з галюцинаторним синдромом) поступово розвинулося зниження інтелекту і з'явилися епілептиформні напади, гіперкінези хореоатетоїдного типу. При цьому

виявлялася атрофія зорових нервів з сліпотою на фоні збереженої реакції зінниць на світло. Обстеження виключило порушення мідного обміну і пухлину мозку. Який попередній діагноз?

Артеріо-венозна мальформація судин мозку Гепатоцеребральна дистрофія

Підгострий склерозуючий лейкоенцефаліт Шільдера Підгострий склерозуючий лейкоенцефаліт Ван-Богарта Хорея Гентінгтона


  1. Хвора, 23 років, останні 3 місяці скаржиться на загальну слабкість, двоїння предметів, що посилюється в другій половині дня. Вранці самопочуття задовільне. Об'єктивно: птоз повіки, розбіжна косоокість, гіпомімія, дисфонія, активні рухи в кінцівках в повному обсязі. Сила в кінцівках знижена. Прозеринова проба позитивна. Встановіть попередній діагноз.

Розсіяний склероз Хвороба Паркінсона Енцефаліт

Ішемічний інсульт в стовбурі мозку Міастенія, генералізована форма


  1. У дівчинки, 7 років, в денний час доби відзначаються напади короткочасної втрати свідомості (кілька секунд), при яких дитина стає схожою на «статую»: переривається розпочата рухова активність, дитина завмирає. На ЕЕГ: генералізовані синхронні, симетричні розряди комплексів «пік-хвиля» 1,5 в секунду. Який попередній діагноз?

Непритомність

Генералізований епілептичний напад Абсанс

Приступ істерії

Симпато-адреналовий криз


  1. У пацієнтки, 27-ми років, 2 роки тому відзначався епізод швидко регресуючої слабкості в правій нозі, але потім парез в нозі рецидивував. При огляді визначається: центральний парез правої ноги, при відсутності патологічних рефлексів, відсутність черевних рефлексів, адіадохокінез справа, на очному дні - деколорація скроневих половин зорових нервів. На ЯМР - вогнища демієлінізації в перивентрикулярній області і в правій півкулі мозочка. Який попередній діагноз?

Розсіяний енцефаломієліт

Підгострий склерозуючий лейкоенцефаліт Ван-Богарта Розсіяний склероз, церебро-спінальнаформа Ревматичний васкуліт

Підгострий склерозуючий лейкоенцефаліт Шільдера


  1. Пацієнтка, 19-ти років, скаржиться на слабкість, запаморочення. Під час занять в інституті раптово втратила свідомість на 1-3 хвилини. Близько місяця тому перенесла грип. У неврологічному статусі: статура астенічна, долоні вологі,

стійкий червоний дермографізм. Черепні нерви без патологічних змін. Встановіть попередній діагноз.

Абсанс Істеричний напад

Геніралізованний судомний напад Вірусний енцефаліт Синкопальний стан


  1. У хворого 30-ти років після стресу або після перевтоми і тривалого знаходження на холоді стали з'являтися головні болі стискаючого характеру, переважно в потилично-тім'яній області; біль не супроводжується нудотою; триває кілька годин і зменшується після впливу тепла. Іноді ефективні спазмолітичні засоби. Який попередній діагноз?

Мігрень без аури Мігрень з аурою Пучкова цефалгія Цефалгія напруги Шийна мігрень


  1. У підлітка, 14 років, під час профогляду скарги на неможливість повного змикання повік, слабкість в руках. Об'єктивно: псевдогіпертрофія кругового м'яза рота (губи тапіра), атрофія й парез проксимальних відділів рук, сухожильні рефлекси зберігаються. У брата хворого спостерігається така ж симптоматика. Встановіть попередній діагноз.

Попереково-кінцева міодистрофія Ерба-Ротта

Плече-лопаточно-лицьова міодистрофія Ландузі-Дежерина Лопатково-перинеальна аміотрофія Давиденкова Невральна аміотрофія Шарко-Марі-Тута

Спинальна аміотрофія Вердніга-Гоффмана


  1. У хворого, 22-х років, з'явилися порушення артикуляції мови, тремор рук, гіперкінези, похитування при ходьбі. У неврологічному статусі: дизартрія, есенціальний тремор, хореіформний гіперкінез, виражена атаксія, зниження пам'яті, уваги, депрессія.У хворого виявлено цироз печінки й значне зниження вмісту в крові церулоплазміну (<0,2 г/л). Встановіть попередній діагноз. Хвороба Паркінсона

Хорея Гентінгтона Ревматична хорея Атаксія Фрідрейха

Гепатолентикулярна дегенерація


  1. Хворий 42-х років, скаржиться на біль пекучого характеру в скроневій області справа, стріляючий біль в області зовнішнього слухового проходу, що іррадіює в нижню щелепу, зуби. Напади провокуються переохолодженням обличчя, прийомом гарячої їжі. Об'єктивно: при пальпації між зовнішнім слуховим проходом й голівкою скронево-щелепного суглоба визначається виражена болючість. Встановіть попередній діагноз.

Скроневий артеріїт Мігрень без аури

Невралгія трійчастого нерва справа Синдром правого війкового вузла Синдром правого вушного вузла


  1. Жінка, 33 роки, скаржиться на головний біль, озноб, тремтіння, тахікардію, поліурію. Об'єктивно: шкірні покриви бліді, Ps - 140 уд/хв., ритмічний, доброго наповнення, АТ 160/100 мм.рт.ст., вогнищевої неврологічної симптоматики немає, крім гіперестезії дистальних відділів кінцівок. В анамнезі: перенесла важкий грип. Який найбільш ймовірний діагноз?

Мігрень

Симпато-адреналовий криз Неврастенія

Хвороба Рейно Енцефаліт


  1. Чоловік, 35-ти років, раптово впав, порушилась свідомість, з'явилась судомна напруга всієї скелетної мускулатури, кровянистая піна біля рота. Через деякий час стан хворого дещо покращився, але до тями не прийшов, дихання шумне, хрипке. Через 15 хвилин розвинулася серія нападів подібного характеру. Який попередній діагноз?

Епілептичний напад Субарахноїдальний крововилив Пухлина головного мозку Епілептичний статус Джексонівська епілепсія


  1. У дитини 2-х років, за останні 6 місяців розвинулася слабкість в ногах, потім в руках, періодично виникають посмикування м'язів кінцівок, тулуба. Відзначається зменшення маси тіла. Об'єктивно: сидить лише зі сторонньою допомогою. Обмежений обсяг активних рухів в проксимальних відділах кінцівок, більше в ногах. Гіпотрофія, фасцикулярні й фібрилярні посмикування м'язів кінцівок. Рефлекси знижені. Порушення чутливості немає. Встановіть попередній діагноз.

Прогресивна м'язова дистрофія Ерба-Ротта Бічний аміотрофічний склероз

Спинальна аміотрофія Вердніга-Гофмана Спинальна аміотрофія Кугельберга-Веландер Міотонія Томсона


  1. Хвора 23-х років, скаржиться на слабкість в кінцівках, переважно в стопах, кистях, оніміння в них. Хворіє з 12-ти років, коли поступово розвинулася слабкість в стопах, відчуття поколювання, «схуднення» стоп. З 20 років почали

«худнути» кисті, приєдналася слабкість в них. Об'єктивно: зниження м'язової сили в дистальних відділах рук й ніг; гіпотонія й гіпотрофія м'язів стоп, кистей гомілок. Гомілки мають вигляд перевернутих пляшок. Стопи деформовані.

Ахіллові рефлекси не викликаються. Поліневритичний тип порушення чутливості. Хода по типу «степаж». Біопсія м'язів гомілок - «пучкова атрофія». Встановіть попередній діагноз.

Хвороба Фрідрейха Міастенія

Спинальна аміотрофія Вердніга-Гофмана Спастична параплегія Штрюмпеля Невральна аміотрофія Шарко-Марі-Тута


  1. Хворий, 52-х років, скаржиться на насильницькі рухи м'язів кінцівок, тулуба, підвищену дратівливість, зниження пам'яті. Об'єктивно: інтелект знижений, емоційно лабільний, мова уповільнена. Спостерігаються гіперкінези на обличчі, на кінцівках. КТ: атрофія кори, хвостатого тіла. Встановіть попередній діагноз.

Хвороба Вільсона-Коновалова Розсіяний склероз

Невральна аміотрофія Шарко-Марі Хорея Гентінгтона

Хвороба Паркінсона


  1. Хлопчик, 7-ми років, скаржиться на слабкість в проксимальних відділах нижніх кінцівок. Об'єктивно: псевдогіпертрофія сідничних й литкових м'язів,

«крилоподібні» лопатки, симптом «вільних плечей», «качина, розгойдуюча, хода», відсутність сухожильних рефлексів. Встановіть попередній діагноз.

Псевдогіпертрофічна міодистрофія Дюшена Попериково-кінцева міодистрофія Ерба-Рота М'язова дистрофія Дрейфуса

Лопатково-перанеальна аміотрофія Давиденкова Обличчя-лопаточна міодистрофія Ландузі-Дежерина


  1. Дівчинка 8-ми років народилася в термін, батькам було більше 40 років. При народженні монголоїдний тип обличчя, очі вузькі з косим розрізом, дифузна м'язова гіпотонія, відставання в розумовому і фізичному розвитку. Об'єктивно: маленького зросту, обличчя сплощено, широке пласке перенісся, рот напіввідкритий, язик висунутий з глибокими поперечними складками. Встановіть попередній діагноз.

Параплегія Штрюмпеля Дитячий церебральний параліч Синдром Дауна

Синдром Шерешевского-Тернера Хвороба Вердіга-Гофмана


  1. Хвора, 17-ти років, перебувала в душному приміщенні, впала, втратила свідомість на 1-2 хвилини. У неврологічному статусі: черепно-мозкові нерви без патологічних змін, парезів й менінгеальних знаків немає. Не реагує на подразнення, виражена блідість шкірних покривів обличчя й тіла, покрита

рясним холодним потом, пульс не визначається. АТ - 90/40 мм.рт.ст. Встановіть попередній діагноз.

Субарахноїдальнийкрововилив
1   ...   9   10   11   12   13   14   15   16   17


написать администратору сайта