Главная страница

невра. Неврология 1-50. Блок 1 Топічна діагностика уражень


Скачать 215.88 Kb.
НазваниеБлок 1 Топічна діагностика уражень
Анкорневра
Дата15.07.2022
Размер215.88 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файлаНеврология 1-50.docx
ТипДокументы
#631166
страница16 из 17
1   ...   9   10   11   12   13   14   15   16   17
температурна та больова). Який діагноз найбільш вірогідний?

Хвороба Штрюмпеля

Невральна аміотрофія Шарко-Марі-Тутса Міастенія, генералізована форма Міопатія Дюшена

Хвороба Паркінсона


  1. Хворий в громадському транспорті раптово впав, втратив свідомість, з'явилися клонічні судоми в кінцівках, кривава піна з рота; мимовільне сечовипускання. Через кілька хвилин напад припинився. Встановіть попередній діагноз.

Епілептичний напад Субарахноїдальний крововилив Непритомність

Геморагічний інсульт Істеричний напад


  1. У хворого протягом останньої доби спостерігалися чотири напади з втратою свідомості, прикусом язика та судомами в кінцівках. Між нападами мало місце

порушення свідомості за типом сомноленції - сопора. Поставте попередній діагноз

Субарахноїдальний крововилив Епілептичний напад Епілептичний статус

Менінгіт

Інтравентрикулярний крововилив


  1. Жінка звернулася до дитячої лікарні зі скаргами на те, що її восьмирічний син на уроках періодично «застигає», рух відсутній протягом кількох секунд. Свідомість під час нападу не втрачає, але не розмовляє і через 2-3 хвилини приходить до тями. Поставте попередній діагноз.

Епілептичний статус Великий судомний напад Псевдоабсанс

Пухлина головного мозку Синкопальні стани


  1. Пацієнт скаржиться на напади оніміння пальців рук, з подальшим відчуттям печіння і болю в них, приєднанням різкого збліднення, яке змінюється ціанозом. Іноді в кінці нападу з'являється яскраво-червоне забарвлення шкіри пальців. Напади провокуються палінням, стресами, переохолодженням. Поставте попередній діагноз.

Синдром передньогодрабинчастого м'язу Плече-лопатковий періартрит

Хвороба Рейно Облітеруючий ендартеріїт Полінейропатія


  1. У молодої жінки епізодично виникає сильний пульсуючий біль в скронево- орбітальній області, яка посилюється при впливі яскравого світла і гучних звуків. Цефалгія супроводжується нудотою і блювотою; може провокуватися перевтомою, дефіцитом сну. Частота нападів може коливатися від декількох разів на місяць до одного або двох на рік. Поставте попередній діагноз.

Мігрень з аурою Головний біль напруги Шийна мігрень Мігрень без аури Скроневий периартеріїт


  1. Пацієнтка скаржиться на пульсуючий біль в скронево-орбітальній області, яка триває протягом декількох годин, супроводжується фоно- та фотофобією. Перед нападом виникають мерехтливі плями, іскри, нечіткі обриси контурів предметів. Встановіть попередній діагноз.

Мігрень без аури Головний біль напруги

Шийна мігрень Скроневий периартеріїт Мігрень з аурою


  1. Хворий скаржиться на інтенсивний біль в скроневій області, що протікає у вигляді серій больових атак з іррадіацією у ухо, супроводжуєься відчуттям "викручування", "видавлювання ока", сльозотечею, ринореєю. Встановіть попередній діагноз.

Скроневий периартеріїт Головний біль напруги Пучкова цефалгія Мігрень без аури Шийна мігрень


  1. Чоловік, що страждає кілька років сильним нічним головним болем, звернувся до лікаря. Після обстеження був встановлений діагноз: пучкова цефалгія. Призначте лікування пацієнтові.

Алкалоїди барвінку, седативні, вазодилятатори

Седативні препарати, нестероїдні протизапальні засоби, антидепресанти Суматриптан, лідокаїн, ненаркотичні анальгетики, глюкокортикоїди Антиагреганти, вазодилятатори, β-блокатори, нейропротектори

НПЗЗ, вегетотропні, ангіопротективні та седативні препарати


  1. Молода дівчина скаржиться на головний біль ниючого характеру, на кшталт

«шолома» або «обруча», що здавлює голову, провокують перебуванням на холоді. Відзначає зменшення головного болю в теплому приміщенні. Встановіть попередній діагноз.

Проста мігрень Головний біль напруги Мігрень з аурою Пучкова цефалгія Шийна мігрень


  1. Хвора знепритомніла після тривалого перебування на пляжі, цьому передувало потемніння в очах, нудота, дзвін у вухах. Об'єктивно: шкірні покриви бліді, вологі, пульс слабкий, частий, АТ 60/40 мм.рт.ст., визначається м'язова гіпотонія, мідріаз, зниження глибоких рефлексів. Втрата свідомості тривала 2-3 хвилини. Встановіть можливий діагноз.

Тепловий удар Вазопресорна непритомність Істеричний напад

Субарахноїдальний крововилив Епілептичний напад


  1. У пацієнтки без видимих причин з'явилася дратівливість, порушення сну, періодичні напади серцебиття, ознобоподібний тремор, прискорене дихання, поліурія. Напади тривають 10-15 хвилин. Встановіть можливий діагноз.

Базальний арахноїдит Мігрень

Симпато-адреналовий криз Стовбуровий енцефаліт Хвороба Паркінсона


  1. Хворий скаржиться на слабкість у руках, загальну слабкість, швидку стомлюваність, утруднену мову, ковтання, посилене слиновиділення. Хворіє 6 місяців. Об'єктивно: зниженого харчування, гіпотрофія м'язів плечового пояса та рук. Фібриляції м'язів плечового пояса й рук. Сухожильнірефлекси кінцівок живі, підвищений м'язовий тонус, патологічні стопні знаки (Бабінського, Штрюмпеля, Россолімо) з двох сторін. Який можливий діагноз? Бульбоспинальна аміотрофія Кеннеді

Бічний аміотрофічний склероз, бульбарна форма

Шийний остеохондроз, цервікальна мієлопатія з синдромом БАС Кліщовий енцефаліт, прогредієнтна форма

Сирингобульбія


  1. У молодої жінки після пологів виникла диплопія, похитування під час ходи. У неврологічному статусі: диплопія при погляді вправо, східна косоокість праворуч, статична, динамічна атаксія, гіперметрія, асинергія, інтенційне тремтіння. Дослідження очного дна: концентричне звуження полів зору. МРТ: в перивентрикулярному просторі зони підвищеної інтенсивності сигналу. Встановіть попередній діагноз:

Гострий розсіяний енцефаломієліт Розсіяний склероз

Сухотка спинного мозку Паненцефаліт

Пухлина мозочка


  1. У хворого після стресу розвинулася швидко прогресуючі зниження гостроти зору, хиткість при ходьбі, імперативні заклики. У неврологічному статусі: посилені сухожильні рефлекси, розширені рефлексогенні зони, двосторонні патологічні рефлекси, сенситивная атаксія. На очному дні: збліднення скроневих половин дисків зорових нервів. Встановіть попередній діагноз:

Розсіяний склероз

Гострий розсіяний енцефаломієліт Пухлина мозку

Паненцефаліт

Оптико-хіазмальний лептоменінгіт


  1. Дівчина страждає періодичними головними болями в лобно-скроневої області, які носять стереотипний характер, супроводжуються зміною настрою, фотопсіями і виникають 3-4 рази на місяць. РЕГ - утруднений венозний відтік. КТ - органічних уражень головного мозку немає. Який найбільш ймовірний діагноз?

Мігрень з аурою

Шийна мігрень Синдром Таласа-Ханта Мігрень без аури

Невралгія трійчастого нерва


  1. У хворого після стресу з'явилися пароксизми інтенсивного болю в лівій лобно-скронево-лицевій ділянці, що супроводжуються гіперемією обличчя, сльозотечею, ринореєю, тривалістю 35-40 хвилин, стереотипні, з тенденцією до почастішання. Нестероїдні протизапальні засоби практично неефективні. Який найбільш ймовірний діагноз?

Мігрень Прозапалгія Синдром Сладера Синдром Шарлена Пучкова цефалгія


  1. У хворої з'явилися напади, в момент розвитку яких відмічається головний біль, серцебиття, підвищення артеріального тиску, відчуття «внутрішнього тремтіння», тремор тулуба та кінцівок, страх смерті. Напад закінчується частими позивами до сечовипускання, виділенням сечі. Який найбільш ймовірний діагноз?

Церебральний арахноїдит з вегетативно-судинним синдромом Головний біль напруги

Синдром drop-attacks

Прогресуюча вегетативна недостатність з кризами Симпатоадреналовий криз


  1. У молодого чоловіка, якого госпіталізувала ШМД, скарги на

«кинджальний» біль в епігастральній області, позитивні симптоми захисного напруження м'язів передньої черевної стінки. В анамнезі: двічі оперований з приводу підозри на проривну виразку шлунка, підтвердження наявності якої не було виявлено. Об'єктивно: патології з боку ЧМН, рухової сфери, мозочка немає, вищі кіркові функції не порушені. Встановіть можливий діагноз.

Мієліт

Порушення спінального кровообігу Соляралгія

Істерія

Міжреберна невралгія


  1. Хворий до лікарні без свідомості, з генералізованими тоніко-клонічними судомами тривалістю 5 хвилин з 2-3 хвилинними перервами між нападами. У цей період в свідомість не приходив, відзначалися некоординовані рухи кінцівок, очних яблук, АТ- 170/100 мм.рт.ст., ЧСС-100 уд/хв. В анамнезі: з 11 років нетривалі напади втрати свідомості (10-30 сек) без судом, які супроводжувала аура (неприємні відчуття в епігастрії напередодні нападу). В даний час напад виник після вживання 2 пляшок пива. Встановіть можливий діагноз.

Пухлина мозку

Інсульт Епілептичний статус

Алкогольна інтоксикація Гіпертонічний криз


  1. Хвора скаржиться на біль, похолодання та відчуття оніміння у пальцях рук та ніг. Біль з'явився після переохолодження. При огляді пальці кистей та стоп бліді, холодні на дотик, пульсація судин збережена. Встановіть можливий діагноз.

Полінейропатія Хвороба Рейно Еритромелалгія Тунельний синдром Симпатогангліоніт


  1. У дівчини виникла слабкість та атрофія м'язів лопаток, обличчя. Встановіть можливий діагноз.

Міодистрофія Ерба-Рота Міодистрофія Беккера Міодистрофія Ландузі-Дежерина Міодистрофія Дюшена Аміотрофія Вердніга-Гоффмана


  1. У хворого з дисграфічним статусом
    1   ...   9   10   11   12   13   14   15   16   17


написать администратору сайта