Главная страница

невра. Неврология 1-50. Блок 1 Топічна діагностика уражень


Скачать 215.88 Kb.
НазваниеБлок 1 Топічна діагностика уражень
Анкорневра
Дата15.07.2022
Размер215.88 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файлаНеврология 1-50.docx
ТипДокументы
#631166
страница9 из 17
1   ...   5   6   7   8   9   10   11   12   ...   17


  1. Хвору турбує біль у попереку й правій нозі, що посилюється під час руху. Хворіє 2 тижні. Об'єктивно: сплощений поперековий лордоз, болючість під час пальпації остистих відростків і паравертебральних точок у поперековому відділі, болючість в точках Валле справа. Знижений колінний рефлекс справа. Гіпоалгезія по зовнішній поверхні правої ноги. Симптом Ласега справа 70º. Встановіть попередній діагноз.

Люмбаго

Вертеброгенна люмбалгія Вертеброгенна люмбоішіалгія справа Корінцевий синдром L5 справа Корінцевий синдром S1 справа


  1. Хвора 57-ми років, скаржиться на тупий біль в спині, що посилюються при тривалому перебуванні в одному положенні. Об'єктивно: пальпація остистих відростків й паравертебральних точок в грудному відділі хребта болюча. Довгі

м'язи спини напружені й болючі під час пальпації в області грудного відділу хребта. Встановіть попередній діагноз.

Синдром передньої грудної стінки Корінцевий синдром Д7 Міжреберна невралгія

Хвороба Бєхтєрєва

Торакалгія з м'язово-тонічними проявами


  1. Хворий 28-ми років, скаржиться на стріляючий біль в області правої щоки, що триває 10-15 секунд, виникає під час розмови, супроводжується почервонінням обличчя, потовиділенням. Об'єктивно: чутливість знижена в області щоки справа, визначаються пускові зони в області шкіри обличчя праворуч і слизової порожнини рота. Встановіть попередній діагноз.

Невралгія трійчастого нерва Нейропатія лицевого нерва Синдром Таласа-Ханта Невралгія язикоглоткового нерва

Гангліоніт крилопіднебінного вузла


  1. Жінка 43-х років, скаржиться на біль тупого, стискаючого характеру, що супроводжується почуттям «стягування» в області серця. Об'єктивно: пальпація м'язів спини на рівні С7 - D2 болюча, м'язи напружені. Пальпація паравертебральних точок грудного відділу хребта болюча. На Ro-грамі грудного відділу хребта явища дегенеративно-дистрофічного процесу. ЕКГ без патологічних змін. Встановіть попередній діагноз.

Міжреберна невралгія зліва Синдром передньої грудної стінки Пухлина спинного мозку Спинальний інсульт Вертеброгенна дорзалгія


  1. Хворий 52-х років, зазначає, що вранці «перекосило» обличчя, не зміг надути щоки, приймати їжу. Об'єктивно: обличчя асиметричне - очна щілина праворуч розширена, згладжена шкіра на правій половині чола, правий кут рота опущений. Сльозотеча справа, лагофтальм справа, феномен Белла справа. Встановіть попередній діагноз.

Пухлина мостомозочкового кута праворуч Невропатія правого лицевого нерва Ішемічний інсульт в стовбурі

Понтійна форма поліомієліту Невралгія правого трійчастого нерва


  1. Хворий 43-х років, скаржиться на біль в шиї, надпліччя і по зовнішній поверхні плеча зліва, посилюється при рухах. Об'єктивно: відзначається гіпотрофія дельтоподібного м'яза і слабкість проксимальних відділів лівої руки, гіпоалгезія по зовнішній поверхні лівого плеча. Встановіть попередній діагноз.

Плечолопатковий периартроз зліва Сирингомієлія С5-С7

Вертеброгенна цервікобрахіалгія зліва Верхній плечовий плексит Дюшена- Ерба Вертеброгенний корінцевий синдром С5 зліва


  1. Хворий 30-ти років, скаржиться на напади болю в області ока, носа в правій половині обличчя. Спочатку біль був різким, а останнім часом став нестерпним, поширився на область вуха. Біль супроводжується гіперемією, набряком половини обличчя. Тривалість нападів від декількох хвилин до декількох годин. Встановіть попередній діагноз.

Синдром війкового вузла Синдром під'язикової вузла Синдром вушного вузла Синдром підщелепного вузла

Синдром крилопіднебінного вузла


  1. Хворий 43-х років, скаржиться на різкий біль в попереку з іррадіацією в ліву ногу, посилюється при зміні положення тіла, кашлі. Об'єктивно: болюча пальпація м'язів попереку і лівої ноги, позитивні с-ми натягу зліва; паравертебральні точки в поперековому відділі хребта також болючі при пальпації. Сухожильнірефлекси з ніг живі, рівномірні. Встановіть попередній діагноз.

Дискогенний корінцевий синдром L5 зліва Вертеброгенна люмбоішіалгія зліва Дискогенний корінцевий синдром S1 Люмбалгія

Люмбаго


  1. Хворий 54-х років, скаржиться на слабкість тильних згиначів лівої стопи, помірний біль в попереку і лівій нозі. В анамнезі більше 10 років страждає болему попереку. Об'єктивно: зниження чутливості по зовнішній поверхні гомілки й тильній поверхні стопи, гіпотрофія та гіпотонія м'язів гомілки. Не може стояти на лівій п'яті. Знижений колінний рефлекс зліва, ахіллові рефлекси живі, рівномірні. Встановіть попередній діагноз.

Вертеброгенна радикулоішемія L5 зліва Вертеброгенна люмбоішіалгія зліва Дискогенний корінцевий синдром L5 зліва Дискогенний корінцевий синдром S1 зліва Вертеброгенна радикулоішемія S1 зліва


  1. Хвора 34-х років, скаржиться на біль тянучого характеру в області шиї з іррадіацією в праве надпліччя й плече; часто біль носить ниючий характер й посилюється при рухах в шиї. Об'єктивно: болюча пальпація остистих відростків й паравертебральних точок в шийному відділі хребта. М'язи шиї напружені. Порушень чутливості й рефлексів немає. Встановіть попередній діагноз. Дискогенний корінцевий синдром С5 справа

Вертеброгенна цервікобрахіалгія справа Сирингомієлія С5-С7

Плечолопатковий периартроз справа Вертеброгенна цервікокраніалгія справа


  1. У чоловіка 36 років з'явилися напади інтенсивного, нестерпного болю в правій лобно-скронево-лицевій ділянці з гіперемією обличчя, сльозотечею, ринореєю, тривалістю близько 20-25 хвилин, носили нерегулярний характер. Лікарські засоби (баралгін, діклоберл та ін.) повністю неефективні. Який можливий діагноз?

Пучкова цефалгія

Невралгія трійчастого нерва Синдром Слудера

Синдром Шарля Мігрень без аури


  1. Чоловік 38-ми років, скаржиться на оніміння вночі 1-4 пальців лівої кисті; вранці при рухах біль регресує. Об'єктивно: позитивний манжетковий тест та тест Тіннеля зліва. Порушень рефлекторної й чутливої сфери немає. Встановіть попередній діагноз.

Синдром «плече-кисть»

Нижній плечовий плексит Дежеріна- Клюмпке Дискогенний корінцевий синдром С7 зліва Синдром «зап'ястного каналу»

Сирингомієлія С7-Д2


  1. Хворий 52-х років, скаржиться на біль в попереку, що посилюється при рухах, кашлі, обмежуючи нормальну рухову активність. З анамнезу відомо, що вчора при підйомі тяжкості, відчув різкий біль за типом «прострілу» в попереку. Об'єктивно: анталгічна поза, сплощення поперекового лордозу, болючість м'язів попереку при пальпації. Порушень рефлексів й чутливості не відзначається. Встановіть попередній діагноз.

Дискогенний корінцевий синдром L5 Люмбалгія

Вертеброгенна люмбоішіалгія Дискогенний корінцевий синдром S1 Люмбаго


  1. Хворий 42-х років, скаржиться на біль в попереку з іррадіацією в ліву ногу, що підсилюється при ходьбі. Більше 5-ти років страждає появою періодичного болю в спині. Об'єктивно: напруження довгих м'язів спини, гіпотонія сідничних м'язів зліва, сплощений поперековий лордоз. Колінні рефлекси викликаються, ахіллов рефлекс зліва знижений. Гіпалгезія по зовнішньо-задній поверхні гомілки й стопи. Встановіть попередній діагноз.

Вертеброгенна люмбоішіалгія зліва Дискогенний корінцевий синдром S1 зліва

Вертеброгенна люмбалгія зліва Дискогенний корінцевий синдром L5 зліва Білатеральна люмбоішіалгія


  1. Чоловік, 58-м років, скаржиться на оніміння, парестезії, виражений пекучий біль в дистальних відділах ніг. З анамнезу відомо, що більше 20 років страждає на цукровий діабет. Об'єктивно: трофічні розлади в дистальних відділах нижніх кінцівок. Сухожильнірефлекси на ногах знижені, гіпотрофія, гіпоестезія в дистальних відділах кінцівок. Встановіть попередній діагноз.

Демієлінізуюча полінейропатія Поліневропатія Гійена-Барре Алкогольна полінейропатія Дифтерійна полінейропатія Аксональна діабетична полінейропатія


  1. Хворий 37-ми років, скаржиться на біль й відчуття оніміння по зовнішній поверхні лівого плеча та передпліччя, обмеження рухів й слабкість в лівій руці. В анамнезі 3 місяці тому був вивих правого плечового суглоба. Об'єктивно: атонія й атрофія дельтоподібного, двоголового, плечового і плече-променевого м'язів зліва. Не може підняти руку, відвести її від тулуба й зігнути в ліктьовому суглобі. Рухи й сила в кисті збережені. Встановіть попередній діагноз. Дискогенний корінцевий синдром С5 зліва

Травматичний плексит Дюшена- Ерба зліва Вертеброгенна цервікобрахіалгіі зліва Травматичний плексит Дежерина-Клюмпке зліва Сирингомієлія


  1. Хворий 37 років, скаржиться на рецидивуючі пароксизми сильного болю в області правого очного яблука, що тривають 1-2 години. Об'єктивно: під час нападу спостерігається світлобоязнь, сльозотеча, гіперемія кон'юктиви. Герпетичні висипання на шкірі чола й носа. Встановіть попередній діагноз. Невралгія правого трійчастого нерва

Синдром Таласа-Ханта справа Мігрень, офтальмологічна форма Синдром війкового вузла Синдром крилопіднебінного вузла


  1. Хвора 28-ми років, скаржиться на відчуття парестезій, порушення чутливості й слабкість в кистях та стопах; місяць тому перенесла ГРВІ з високою температурою тіла, висипаннями в області зіву. Об'єктивно: периферичні парези в дистальних відділах кінцівок з порушенням глибокої чутливості. Сенситивна атаксія. Встановіть попередній діагноз.

Дифтерійна полінейропатія Вертеброгенна радикулоішемія L5-S1 Гострий мієліт

Поліневропатія Гійена-Барре

Сирингомієлія


  1. Хворий скаржиться на сильний біль в області лівого очного яблука, набряклість, порушення зору. Об'єктивно: набряклість очниці, диплопія, офтальмоплегія зліва, порушення чутливості
    1   ...   5   6   7   8   9   10   11   12   ...   17


написать администратору сайта