Главная страница

невра. Неврология 1-50. Блок 1 Топічна діагностика уражень


Скачать 215.88 Kb.
НазваниеБлок 1 Топічна діагностика уражень
Анкорневра
Дата15.07.2022
Размер215.88 Kb.
Формат файлаdocx
Имя файлаНеврология 1-50.docx
ТипДокументы
#631166
страница7 из 17
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   ...   17

Блок 3 Захворювання нервової системи інфекційно-запального генезу





  1. Дитина госпіталізована у лікарню з лихоманкою, нежиттю, кашлем. Через 2 дні температура нормалізувалася, потім знову підвищилася t тіла до 38ºС, з'явилася неврологічна симптоматика. У матері дитини герпес. Який найбільш ймовірний діагноз?

Менінгіт

Кліщовий енцефаліт Герпетичний енцефаліт Поліомієліт Токсоплазмоз


  1. Який з наведених методів дослідження є найбільш інформативним для діагностики лептоменінгіту?

Ехо-ЕГ

Комп'ютерна томографія Пневмоенцефалографія ЕЕГ

Люмбальна пункція

  1. У хворого, 60-ти років, скарги на зниження зору на обидва ока, головний біль розпираючого характеру. На очному дні ознаки ретробульбарного невриту зорового нерва. МРТ дослідження: даних за пухлину мозку й наявність вогнищ демієлінізації немає. В анамнезі: ЧМТ. Який попередній діагноз?

Пухлина мозку Розсіяний склероз

Конвекситальний арахноїдит Оптико-хіазмальний арахноїдит Арахноїдит задньої черепної ямки


  1. Хворогого спіталізовано до лікарні зі скаргами на слабкість в нижніх кінцівках, переважно з справого боку, порушення ковтання, мови. Об'єктивно: ураження XII, IX, X пари черепно-мозкових нервів, млявий парез в правій нозі. Встановлено діагноз - Поліомієліт.Яка найбільш ймовірна форма поліомієліту? Бульбарна

Спинальна Бульбоспинальна Непараклітична Менінгіт


  1. Хвора два тижні тому перенесла грип, протягом 3-х днів відмітила появу болю, асиметрію обличчя праворуч, шум у вухах, шаткість під час ходьби. Об'єктивно: периферичний парез VII пари черепних нервів, чутливість на шкірі обличчя знижена. Атаксія під час ходи. Який найбільш ймовірний діагноз? Понтійна форма поліомієліту

В. Інсульт в стовбурі мозку Хвороба Меньєра Невропатія лицевого нерва

Лептоменінгіт мостомозочкового кута


  1. Хвора скаржиться на загальну скутість, тремор кінцівок. П'ять років тому лікувалася з приводу енцефаліту. Об'єктивно: амімія, зміна м'язового тонусу, гіперсалівація, блефароспазм. Який найбільш ймовірний діагноз?

Пухлина мозку Хвороба Паркінсона. Інсульт

Епідемічний енцефаліт, хронічна форма Бічний аміотрофічний склероз


  1. Хворий скаржиться на гугнявість голосу, похлинання при ковтанні, слабкість в руках. З анамнезу життя: працює лісником. Об'єктивно: бульбарні порушення, мляві парези плечового пояса і рук. Який найбільш ймовірний діагноз?

Енцефаломієліт Японський енцефаліт

Кліщовий енцефаліт поліенцефаломієлітична форма Поліомієліт

Бічний аміотрофічний склероз


  1. Двічинка, 9 років скаржиться на загальну слабкість, нудоту, біль в животі, діарею. Об'єктивно: черепні нерви без патології, в лівій нозі рухи відсутні, низький м'язовий тонус. Синдром Кергіна позитивний. СМР: білок 1,0 г/л; цитоз, глюкоза в межах норми. Взятий мазок з носоглотки, проведено аналіз калу. Який найбільш ймовірний діагноз?

Мієліт Енцефаліт Гнійний менінгіт

Серозний менінгіт Поліомієліт


  1. Чоловік, 38 років доставлений бригадою ШМД зі скаргами на головний біль, блювання, підвищення температури протягом 2-х днів. Об'єктивно: парез VII, III пари черепних нервів, розлад координації рухів. В анамнезі: 10 днів тому було проведено щеплення від грипу. Дослідження крові: помірний лейкоцитоз, підвищення ШОЕ, ЦСР: лімфоцитарний плеоцитоз, незначне підвищення білка. Через 4 тижні настало одужання. Який найбільш ймовірний діагноз?

Пухлина мозку Розсіяний склероз Менінгіт

Гострий розсіяний енцефаломієліт (ОРЕМ) Нейросифіліс


  1. У лікарню доставлена пацієнтка, яка скаржиться на підвищення t тіла до 38,5ºС, головний біль особливо вночі, блювання. Об'єктивно: оболонкові симптоми позитивні, черепно-мозкові нерви- птоз, анізокорія, млява реакція зіниць на світло, ністагм. СМР: лікворний тиск 600 мм.вод.ст., 200х109 (переважають лімфоцити), білок 1,2г/л. Специфічні серологічні реакції позитивні. Який найбільш ймовірний діагноз?

Епідемічний менінгіт

Гострий гарячковий сифілітичний менінгіт (ранній сифіліс) Туберкульозний менінгіт

Інсульт Пухлина мозку


  1. Хворий доставлений в приймальне відділення машиною ШМД. За словами супроводжуючих у хворого зниження пам'яті, порушення концентрації уваги, втрата ваги. З анамнезу: страждав наркотичною залежністю. Об'єктивно: емоційна лабільність, гіперрефлексія, позитивні симптоми орального автоматизму, хапального феномену, тремор. Кров та спинномозкова рідинанаправлені на визначення антитіл до ВІЛ. Який найбільш ймовірний діагноз?

Пухлина мозку Інсульт Енцефаліт

СНІД, деменція Дисциркуляторна енцефалопатія


  1. Дитина раптово захворіла, два дні скаржиться на сильний головний біль, блювання, озноб. Об'єктивно: гіпертермія (39-41ºС), грубо виражені менінгеальні симптоми, дрібноточковий геморагічний висип на тулубі, обличчі. Який найбільш ймовірний діагноз?

Енцефаліт Менінгококовий менінгіт Туберкульозний менінгіт Серозний менінгіт Лептоменінгіт


  1. Чолівік, 49 років, скаржиться на біль у спині «стріляючого» характеру, що триває 1-2 години. Об'єктивно: арефлексія колінних й ахіллових рефлексів, порушення тактильної та больової чутливості на рівні Th7, порушення вібраційної чутливості, сенситивна атаксія. Синдром Аргайла-Робертсона. Який найбільш ймовірний діагноз?

Пізня форма нейросифілісу Рання форма нейросифілісу Інфекційний поліневрит Спинальний інсульт Фунікулярний мієлоз


  1. У хворого, 45-ти років, поряд з астенією, окоруховими порушеннями, менігеальними симптомами і гіпертермією 38,1ºС виявляється в лікворі плеоцитоз 120 кл/мм3 - лімфоцитарний, білок 0,66 г/л, цукор і хлориди ліквору знижені. Який попередній діагноз?

Туберкульозний менінгіт

Серозний ентеровірусний менінгіт (ЕСНО, Коксакі) Паротидний серозний менінгіт

Гнійний менінгіт.

Гострий лімфоцитарний хоріоменінгіт


  1. У хворої, 20 років, скарги на головний біль, шум у вухах, зниження слуху, болючість при русі очних яблук і запаморочення. Під час обстеження виявлено гіперемію дисків зорових нервів. В лікворі білок 0,66 г/л, плеоцитоз 9 кл/мм3. Позитивна реакція Вассермана. Менінгеальних феноменів немає. Який попередній діагноз?

Сифілітичний менінгомієліт Ранній менінговаскулярний сифіліс

Готрий генералізований сифілітичний менінгіт Прихований (асимптомний) сифілітичний менінгіт Сифілітичне ураження слухових нервів

  1. Хворий, 25-ти років, скаржиться на загальну розбитість, головний біль, двоїння перед очима, лихоманку. При огляді виявляється патологічна сонливість, диплопія, ураження окорухових нервів, ністагм, вестибулярні розлади. Глибокі рефлекси підвищені, 2-х сторонні патологічні рефлекси Штрюмпеля слабо виражені. Відзначено підвищення слиновиділення й сальність обличчя. У лікворі: плеоцитоз 12 кл /мм3 лімфоцитарного характеру, білок 0,45 г/л. Який попередній діагноз?

Гострий розсіяний енцефаломієліт Розсіяний склероз

Підгострий склерозуючий паненцефаліт Епідемічний енцефаліт (хвороба Економо) Менінговаскулярний сифіліс


  1. У дитини 7-ми років з'явилася шаткість під час ходи, потім приєдналися головні болі, що супроводжувалися блюванням. Амбулаторне лікування не ефективне. Об'єктивно: сомнолентний розлад свідомості, виникло блювання при спробі перевірити менінгеальні симптоми. Ригідність м'язів потилиці + 4 см; дисфагія, ністагм при погляді в сторони, дисметрія й інкоординованість в правих кінцівках. Офтальмоскопія - двосторонній набряк дисків зорового нерва. Встановіть попередній діагноз.

Базальний арахноїдит Лейкоенцефаліт

Пухлина правої півкулі мозочка

Пухлина хвостового відділу стовбура мозку Хронічний базальний лептоменінгіт


  1. У чоловіка 50-ти років почався інтенсивний біль в ногах, частіше вночі, локалізація сторін змінювалася. Потім приєдналася атаксія, яка посилювалася при поганому освітленні. Об'єктивно: млява реакція зіниць на світло і слабка конвергенція, акомодація хороша. Виявлено порушення глибокої чутливості. На очному дні: диск зорового нерва сірого кольору. Реакція Вассермана, РІБТ позитивні. Встановіть попередній діагноз.

Гострий енцефаломієліт Мієліт спинного мозку Сухотка спинного мозку

Порушення спиінального кровообігу Сирингомієлія


  1. Хлопчик 6-ти років скаржиться на біль в горлі, загальну слабкість, нестійкі випорожнення, підвищену температуру тіла. Педіатр призначив лікування від ГРВІ. Температура знизилася, але вранці дитина не могла ходити через слабкість в правій нозі. Об'єктивно: черепні нерви без патології. У правій нозі рух відсутній, м'язовий тонус низький, сухожильні рефлекси не викликаються. С-м Керніга позитивний. Ліквор-прозорий, білок 0,45 г/л, цитоз 60 клітин. Через місяць периферичний парез ноги зменшився. Який найбільш ймовірний діагноз? Вторинний серозний менінгіт

Стовбуровий енцефаліт

Дифтерійний полірадикулоневрит Поліомієліт

Вторинний гнійний менінгіт


  1. У хворого, 30-ти, років температура 38,6ºС, ригідність потиличних м'язів +6 см. Симптоми Керніга й Брудзинського негативні. У лікворі: плеоцитоз: 28 кл/мм3, 90% нейтрофілів, білок 10 г/л, в клітинах ліквору виявляються грам- позитивні диплококи. Який попередній діагноз?

Пневмококовий гнійний менінгіт Менінгококовий менінгіт Туберкульозний менінгіт Серозний менінгіт Коксакі-ЕСНО Менінгізм


  1. У хворого, 35 років, при обстеженні виявлено нижній спастичний парапарез з порушенням чутливості за провідниковим типом, затримка сечі. Захворів 2 тижні тому, коли на тлі високої температури з'явився головний більй відчуття оніміння в ногах. У крові відзначався незначний лейкоцитоз із зсувом лекоцитарної формули вліво, в лікворі білок 0,45 г/л, цитоз 6 кл/мм3. Який попередній діагноз?

Сифілітичний менігомієліт Розсіяний склероз Спинальний інсульт Гострий мієліт

Гострий розсіяний енцефаломієліт


  1. Хвора, 37 років, захворіла гостро, підвищилась температура тіла до 39ºС; з'явився інтенсивний головний біль, запаморочення, нудота. На наступний день приєдналися слабкість в лівих кінцівках, блювання. З анамнезу відомо, що місяць тому був правобічний гнійний отит, лікувалася у ЛОР-лікаря. При обстеженні: температура тіла 38,5ºС, блідість шкірних покривів, брадикардія. У спинномозковій рідині - плеоцитоз (100 клітин), білок 1,2 г/л. На очному дні - неврит зорового нерву. Встановіть попередній діагноз.

Метастази в праву півкулю головного мозку Пухлина правої півкулі великого мозку Геморагічний інсульт мозку Субарахноїдальний крововилив

Абсцес правої півкулі мозку


  1. Хворий І., 48-ми років, звернув увагу на появу висипання на слизової оболонці порожнини рота. Через 2 дні приєдналося підвищення температури тіла, головний біль, блювання, нюхові й смакові галюцинації, порушення пам'яті. Кілька разів розвивалися генералізовані епілептичні напади. При обстеженні виявлено: аносмія, моторна афазія, правобічнийгеміпарез до 3,5 бала; ригідність м'язів потилиці +5 см. У лікворі - лімфоцитарно-нейтрофільний плеоцитоз (150 в 1,0), білок 0,56 г/л; підвищення титру специфічних противірусних антитіл в

крові й лікворі. КТ - дифузний набряк мозкової тканини. Який найбільш ймовірний діагноз?

Тромбоз верхнього сагітального синуса Абсцес мозку

Герпетичний енцефаліт

Асептичний вірусний менінгіт Коксакі Пухлина мозку


  1. У хворої, 36-ти років, при огляді виявляються анізокорія, двостороння деформація зіниць, поєднання міоза з випадінням прямої й співдружньої реакцій зінниць на світло при збереженій реакції їх на конвергенцію (синдром Аргайлла- Робертсона), але обмежень рухливості очних яблук немає. Шість років тому лікувався з приводу сифілісу. Який попередній діагноз?

Прогресивний сифілітичний параліч Менінговаскулярний сифіліс Асимптомний нейросифіліс Сухотка спинного мозку Сифілітичний менінгіт


  1. У хворого виник головний біль, запаморочення, нудота та блювота. Об'єктивно: ригідність м'язів потилиці +6 см, симптом Керніга позитивний з 2-х сторін, птоз правої повіки, праворуч знижений слух. В лікворі - незначний лімфоцитарний плеоцитоз. Позитивні РІТ та РІФ в лікворі. Який діагноз найбільш вірогідний?

Геморагічний паренхіматозний інсульт Сифілітичний менінгіт Субарахноїдальний крововилив Серозний менінгіт

Епідемічний енцефаліт


  1. Хворий лікується в неврологічному відділенні з приводу ішемічного інсульту, що виник 5-й раз за 4 роки. Кожен раз відзначався швидкий регрес неврологічної симптоматики. У неврологічному статусі: відсутня реакція зіниць на світло, реакція на конвергенцію та акомодацію збережені; правостороння геміплегія з низьким м'язовим тонусом та зі зниженою чутливістю в цій області. В лікворі плеоцитоз, підвищений рівень білка, позитивні специфічні серологічні реакції. Реакція Вассермана позитивна. Який діагноз найбільш вірогідний? Серозний менінгіт

Судинна форма сифілісу Ішемічний інсульт у лівій гемісфері Пухлина лівої гемісфери

Розсіяний склероз


  1. Хворий скаржиться на головний біль, блювання, періодично виникаючі судомні напади. Захворів гостро з підвищенням температури до 39ºС, безсонням, депресією. Об'єктивно: ураження III, VII, VIII пари черепно-мозкових нервів праворуч, правосторонній геміпарез, порушення психіки. Ліквор: підвищений

тиск до 600 мм.вод.ст., плеоцитоз (1500х109 ) з переважанням лімфоцитів, підвищений білок до 1 г/л; реакція Вассермана позитивна. Який діагноз найбільш вірогідний?

Гнійний менінгіт

Геморагічний інсульт в лівій гемісфері Гострий сифілітичний менінгіт Пухлина головного мозку Туберкульозний менінгіт


  1. Хворого турбують болі в нижніх кінцівках, оніміння стоп, слабкість в ногах, шаткість ходи, порушення зору та сечовипускання. Хворіє 6-ть років. Захворювання почалося з сильного стріляючого болю в нижніх кінцівках, потім приєдналося оніміння, парестезії; хворий відмічав «що під ногами вата». Періодично виникав біль в животі, блювання, що поєднувалися з вищеописаними симптомами. Рік тому різко погіршився зір, хворий відмітив появу утрудненого сечовипускання. У неврологічному статусі: зіниці звужені, овальної форми, S>D, реакція на світло відсутня, конвергенція збережена. Сухожильнірефлекси нижніх кінцівок знижені, м'язовий тонус нижніх кінцівок знижений. Атаксія в позі Ромберга. Штампована хода. Тактильна чутливість знижена в дистальних відділах нижніх кінцівок. Реакція Вассермана негативна. Реакції ІБТ та РІФ позитивні. Який діагноз найбільш вірогідний?

Сифілітичний менінгіт Сухотка спинного мозку

Розсіяний склероз, цереброспинальна форма. Пухлина спинного мозку

Хвороба Крейтцфельда-Якоба


  1. Хворий скаржиться на слабкість в ногах, шаткість під час ходьби, порушення зору. З анамнезу: в 16 років перехворів на серозний менінгіт. Шість років тому з'явилася і стала наростати «слабкість ніг», шаткість, біль в ногах; останній рік приєдналося порушення зору. У неврологічному статусі: багатослівний, пам'ять різко знижена, настрій пригнічений. Реакція зіниць на світло відсутня, конвергенція, акомодація збережені. Дизартрія. М'язовий тонус знижений в нижніх кінцівках, рефлекси відсутні. Атаксія в позі Ромберга, штампована хода, коліна при ходьбі прогинаються назад. При закритті очей посилюється атаксія. Кров на СНІД негативна, RW, РІФ, РІТ позитивні. Який діагноз найбільш вірогідний?

Наслідки перенесеного серозного менінгіту Пухлина головного мозку

Паренхіматозний нейросифіліс (табопараліч) Підгострий склерозуючий паненцефаліт Ішемічний інсульт у стовбурі головного мозку


  1. Хворий доставлений в лікарню з скаргами на інтенсивний головний біль, порушення ковтання та мови, підвищення температури тіла до 39ºС, різко виражену загальну слабкість. Хворий працює лісником. Об'єктивно: відзначається оглушення, парез м'якого піднебіння, дисфонія, дизартрія,

дисфагія, млявий верхній парапарез, неможливість утримувати голову у вертикальному положенні(«звисання голови»). Менінгеальний синдром різко виражений. Встановіть попередній діагноз.

Епідемічний енцефаліт Кліщовий енцефаліт

Ішемічний інсульт у стовбурі головного мозку Полінейропатія Гієна-Барре

Серозний менінгіт


  1. Хвора скаржиться на головний біль, сонливість, відчуття «двоїння предметів» перед очима. Об'єктивно: парез погляду догори, слабко виражена косоокість, відсутність реакцій зіниць на акомодацію та конвергенцію при збереженій реакції на світло, «сальність» обличчя, підвищене слиновиділення; підвищення тонусу скелетної мускулатури за пластичним типом. Встановіть попередній діагноз.

Кліщовий енцефаліт Епідемічний енцефаліт Лептоменінгіт

Цереброспинальний менінгококовий менінгіт Інсульт у стовбурі мозку


  1. У дитини виникли катаральні явища (субфебрильна температура, гіперемія задньої стінки ротоглотки, риніт), приєдналися диспепсичні розлади. Хворіє протягом 5 днів, коли з'явилися зазначені симптоми. На шостий день хвороби температура підвищилася до 39,9ºС, виникла нудота, блювання, надалі - слабкість кінцівок. Об'єктивно: менінгеальний синдром, млявий нижній асиметричний парапарез. Дослідження ліквору: клітинно-білкова дисоціація (з лімфоцитарним плеоцитозом). Встановіть попередній діагноз.

Кліщовий енцефаліт Поліомієліт Серозний менінгіт Паненцефаліт Каудопатія


  1. Хворий скаржиться на слабкість в нижніх кінцівках, порушення функції тазових органів. Вважає себе хворим протягом тижня, коли з'явився озноб, біль в області спини, підвищення температури, лихоманку. Об'єктивно: черепно- мозкові нерви без особливостей, в пробі Барре - спастичний нижній парапарез, порушення чутливості за провідниковим типом з рівня Th7. Затримка сечі та калу, пролежні шкіри тулуба. СМР: лімфоцитарний плеоцитоз, вміст білка 0,4 г/л. Встановіть попередній діагноз.

Полінейропатія Гієна-Барре Розсіяний склероз

Гострий мієліт Спинальний інсульт Енцефаломієліт

  1. У хворого скарги на стріляючий біль у нижніх кінцівках, частіше у нічний час, що посилюється під час підвищеної вологості погоди, а також скаржиться на біль у животі, порушення зору. Об'єктивно: синдром Аргайла-Робертсона, з'являється атаксія під час ходьби з заплющеними очима. Розлад глибокої чутливості за провідниковим типом. Консультація окуліста: часткова атрофія зорових нервів. Реакція РІФ та РІБТ - позитивні. Встановіть попередній діагноз. Нейросифіліс, менінгіт

Нейросифіліс, сухотка спинного мозку Гострий енцефаломієліт

Розсіяний склероз Нейро-СНІД, мієлопатія


  1. Хворому встановлений діагноз: Туберкульозний менінгіт. Яку групу препаратів найбільш доцільно застосовувати для лікування даного захворювання?

Реополіглюкін, цитофлафін, кавінтон

Ізоніазид, рифампіцин, піразанамід, вітаміни групи В Гепарин, мексидол, ноотропні засоби

Дицинон, німотоп, контрикал Моваліс, нейромідин, нейровітан


  1. У чоловіка, що є носієм ВІЛ, поступово погіршилася пам'ять, увага, з'явилась лабільність поведінки, зниження інтелектуальної діяльності. Об'єктивно: гіперрефлексія на кінцівках, позитивні симптоми орального автоматизму, тремор у спокої та при виконанні координаторних проб. На ЕЕГ: повільно хвильова активність. На КТ: дифузна церебральна атрофія, розширення шлуночків. Який діагноз найбільш вірогідний?

Хвороба Альцгеймера Хвороба Піка

Початкові прояви СНІД-деменції Хвороба Крейцфельда-Якоба Пухлина головного мозку


  1. Після повернення з відрядження (Далекий Схід) у пацієнта різко підвищилася температура тіла до 40ºС, до якої приєдналися: озноб, достатньо сильна по інтенсивності цефалгія, блювання, біль у м'язах, гіперемія обличчя, шиї, кон'юнктиви, порушення свідомості - оглушення, виражені менінгеальні симптоми, приєднався млявий параліч плечового пояса, проксимальних відділів рук, «шия звисає». У ЦСР: помірний лімфоцитарний плеоцитоз, високий вміст білка. Серологічна реакція РСК - позитивна. Який діагноз найбільш вірогідний? Герпетичний енцефаліт

Кліщовий енцефаліт Епідемічний енцефаліт

Гостра полінейропатія Гієна-Барре Е. Японський енцефаліт

  1. У пацієнта після 2-х тижнів хвороби, яка проявлялася субфебрильною температурою, вираженою астенією та патологічною сонливістю, приєднався акінетико-ригідний синдром. Який діагноз найбільш вірогідний?

Кліщовий енцефаліт Епідемічний енцефаліт Герпетичний енцефаліт Японський енцефаліт Цитомегаловірусний енцефаліт


  1. У дитини на тлі тривалого загального нездужання, зниження апетиту, денної сонливості, субфебрильної температури розвинувся головний біль, неспокійний сон, блювання, підвищилася температура тіла до 38ºС, приєдналися менінгеальні симптоми, геніралізовані судомні напади, окорухові розлади. У лікворі: лімфоцитарний плеоцитоз (480 кл), вміст білка 10 г/л, низький вміст глюкози. Який діагноз найбільш вірогідний?

Серозний менінгіт (Коксакі та ЕСНО) Герпетичний менінгіт

Гострий гнійний менінгіт Туберкульозний менінгіт ГРЕМ


  1. У пацієнта гостро розвинулася лихоманка (38ºС-40ºС), головний біль, загальна слабкість, кашель, нежить, блювання, генералізовані судомні напади, порушення вищих мозкових функцій: сенсорна афазія, амнезія, менінгеальні симптоми. У лікворі: лімфоцитарний плеоцитоз, помірне підвищення білка, помірне зниження рівня глюкози. ПЛР позитивна. ДНК вірусу ВПГ I. Який діагноз найбільш вірогідний?

Кліщовий весняно-літній енцефаліт Епідемічний енцефаліт Герпетичний енцефаліт Цитомеголовірусний енцефаліт Гострий гнійний менінгіт


  1. У дитини після переохолодження раптово підвищилася температура до 40ºС, виник різкий головний біль, що іррадіює в шию, спину та супроводжується блюванням. Приєдналася також сонливість, сопор, виражений менінгеальний синдром, геморагічний висип на шкірі. У крові: нейтрофільний лейкоцитоз, значне збільшення ШОЕ. ЦСР: тиск менше 500 мм.вод.ст., цитоз 10000 в 1 мкл, вміст білка 10 г/л. Який діагноз найбільш вірогідний?

Менінгіт Коксакі-ЕСНО Гострий гнійний менінгіт Туберкульозний менінгіт Герпетичний менінгіт ГРЕМ


  1. У дитини гостро піднялася температура до 39ºС, приєднався сильний головний біль розпираючого характеру, багаторазове блювання. Об'єктивно:

гіперемія обличчя, блідість носогубного трикутника, герпетичні висипання на губах, петехіальний висип на шкірі. У крові: зсув лейкоцитарної формули вліво, ШОЕ 40 мм/год. Ліквор: лімфоцитарний плеоцитоз. Який діагноз найбільш вірогідний?

Серозний менінгіт (Коксакі-ЕСНО) Гострий гнійний менінгіт Туберкульозний менінігіт Герпетичний менінгіт

ГРЕМ


  1. У дитини, яка перенеслау ранньому дитячому віці кір, розвинулася виражена астенія, дратівливість, агресивність поведінки, порушення почерку, дизартрія, порушення координації, міоклонії, зниження інтелекту, приєдналися генералізовані судоми, атрофія зорових нервів, вегетативна нестабільність, паралічі. МРТ - генералізована атрофія кори. Який діагноз найбільш вірогідний? Розсіяний склероз

Кірково-подкіркова мультифокальна дегенерація Прогресуючий енцефаліт кори головного мозку Паненцефаліт

ГРЕМ


  1. У пацієнта гостро розвинувся головний біль, запаморочення, астенія, порушення сну, в подальшому приєдналися психічні розлади, мозочкова атаксія, швидко прогресуюча кірково-підкіркова деменція та міоклонії. Кров: ШОЕ 56 мм/год. ЕЕГ: високо амплітудні трифазні гострі хвилі на тлі уповільнення електричної активності. Через 4-ри місяці настав летальний результат. Біопсія мозку: присутність PrP у бляшках. Який діагноз найбільш вірогідний? Паненцефаліт

Хвороба Крейцфельда-Якоба Пухлина мозку

ГРЕМ

Кірково-подкіркова мультисистемна деменція


  1. У дитини, на тлі загальноінфекційних симптомів, виникли парестезії, біль у спині, що іррадіює в шийний відділ хребта та у нижні кінцівки, приєднався нижній центральний парапарез, провідникові порушення чутливості, періодичне нетримання сечі, швидко розвинулися пролежні. ЦСР: нейтрофільний плеоцитоз, підвищений вміст білка. Який діагноз найбільш вірогідний? Епідуральний абсцес

Пухлина спинного мозку Гострий мієліт Розсіяний склероз

Розсіяний енцефаломієліт


  1. У дитини розвинулися шлунково-кишкові розлади, головний біль, лихоманка, нездужання, на 4-й день приєдналися мляві асиметричні паралічі,

переважно в проксимальних відділах нижніх кінцівок: м'язова атрофія, арефлексія без порушення чутливості. Який діагноз найбільш вірогідний?

Полінейропатія Гієна-Барре Ботулізм

Поліомієліт Поперечний мієліт Переміжнапорфірія


  1. Дитину доставлено в клініку зі скаргами на інтенсивний головний біль, нудоту, блювоту, підвищення температури до 39°С. Протягом 7 днів у дитини спостерігалися ознаки назофарингита і підвищення температури. Об'єктивно: гіпертермія 39,5°С, тахікардія, сопор, геморагічний висип переважно на шкірі обличчя і дистальних відділів кінцівок. Менінгеальна поза та різка вираженість менінгеальних симптомів. При дослідженні ліквору - рідина каламутна,лікворний тиск високий, визначається клітинно-білкова дисоціація (виражений нейтрофільний плеоцитоз). Встановіть попередній діагноз. Туберкульозний менінгіт

Менінгококовий менінгіт Енцефаліт

Поліомієліт

Абсцес головного мозку.


  1. Хворий перебував на стаціонарному лікуванні з приводу пневмонії. Через 2 тижні перебування в стаціонарі підвищилася температура до 40°С, яка поєднувалася з інтенсивним головним болем, блювотою, через кілька годин з'явилося психомоторне збудження. Об'єктивно: хворий збуджений, тахікардія

110 уд/хв, різко виражений менінгеальний синдром. Дослідження ЦСР: нейтрофільний плеоцитоз (більше 500 клітин в 1 мм³), підвищений тиск рідини. Встановіть попередній діагноз.

Менінгококовий менінгіт Туберкульозний менінгіт Пухлина головного мозку Пневмококовий менінгіт Субарахноїдальнийкрововилив


  1. Дитину доставлено в приймальне відділення зі скаргами на головний біль, одноразову блювоту, біль в м'язах та диспептичні розлади. Об'єктивно: різко виражена сомноленція, обличчя гіпермійоване, блідий носогубний трикутник. При пальпації визначається болючість живота і м'язів кінцівок. Незначно виражений менінгеальний синдром. У лікворі: клітинно-білкова дисоціація (плеоцитоз - 100 лімфоцитів в 1 мм³), вміст глюкози в нормі. Встановіть попередній діагноз.

Пневмококовий менінгіт Герпетичний менінгіт Поліомієліт Туберкульозний менінгіт Ентеровірусний менінгіт

  1. Хвора надійшла в клініку ургентно зі скаргами на інтенсивний головний біль, блювання, порушення зору. В анамнезі: протягом 2-х тижнів відзначала загальну слабкість, пітливість, порушення апетиту, субфебрильну температуру. Працює в тубдиспансері. Об'єктивно: птоз, мідріаз, розбіжна косоокість, парез мімічної мускулатури, різко виражений менінгеальний синдром. Лікворологічне дослідження: підвищений тиск, рідина не повністю прозора, лімфоцитарний плеоцитоз (до 500 кл/мм³), вміст білка 0,6 г/л, вміст глюкози і хлоридів знижений. Встановіть попередній діагноз.

Менінгококовий менінгіт Кліщовий енцефаліт Геморагічний інсульт Туберкульозний менінгіт Пухлина головного мозку


  1. Хвора звернулася до невропатолога зі скаргами на порушення слуху правого вуха, запаморочення, асиметрію й напади інтенсивного болю в правій половині обличчя. В анамнезі: місяць тому перенесла ГРВІ. Об'єктивно: збіжна косоокість справа, горизонтальний ністагм, асиметрія обличчя, симптоми «вій» та «вітрила» праворуч, корнеальний й надбрівнийрефлекси справа відсутні. Рентгенографія черепа: непрямі ознаки лікворної-гіпертензійного синдрому, ЦСР - вміст білка - 0,3 г/л, 20 лімфоцитів в 1 мм³. Встановіть попередній діагноз.

Гнійний менінгіт

Невропатія правого лицевого нерва Інсульт увертебро-базилярному басейні

Лептоменінгіт оптико-хіазмальної локалізації Лептоменінгіт правого мостомозочкового кута


  1. У хворої при спинномозковій пункції отримано каламутний, зеленуватого кольору ліквор. Яке захворювання необхідно запідозрити?

Пухлина мозку Енцефаліт Серозний менінгіт

Субарахноїдальнийкрововилив Гнійний менінгіт


  1. Хворий скаржиться на загальну слабкість, головний біль, блювання, в анамнезі ЧМТ. Останнім часом судомні напади з частотою 3 рази на місяць. Об'єктивно: локальна болючість при перкусії черепа, під час огляду судомний напад. Пневмоенцефалограмма- кістозно-злипчові зміни в оболонках поверхні півкуль. Встановіть попередній діагноз.

Пухлина мозку Лептоменінгіт базальний Енцефаліт

Хронічний лептоменінгіт конвекситальний Інсульт

  1. У хворого з'явилися загальне нездужання, озноб, підвищення температури до 40ºС, головний біль, біль в м'язах шиї, рук. Сім днів тому хворий повертався з турпоходу, що проходив у тайзі. Об'єктивно: загальмований, параліч м'язів шиї, рук (переважно проксимальні відділи), відчуття нестачі повітря. Кров: лейкоцитоз, прискорене ШОЕ, у спинномозковій рідині - білок до 1%, лімфоцитарний плеоцитоз, кров відправлена на вірусологічне обстеження. Встановіть можливий діагноз.

Японський енцефаліт Епідемічний енцефаліт Мієліт

Кліщовий енцефаліт Менінгіт


  1. У чоловіка з'явився біль в ногах, переважно вночі. Став відзначати нестійкість під час ходьби, що підсилюється при поганому освітленні. Об'єктивно: порушення глибокої чутливості, знижений тонус в нижніх кінцівках, колінні й ахіллові рефлекси відсутні. Очне дно: диск зорового нерва сіруватого кольору. Реакція Вассермана позитивна. Встановіть можливий діагноз. Енцефаломієліт

Порушення спинного кровообігу Мієліт

Пізній нейросифіліс Ранній нейросифіліс


  1. Хворий скаржиться на порушення сну (безсоння) протягом місяця. В анамнезі: підвищення температури, катаральні явища. У неврологічному статусі: птоз, косоокість, парез погляду, ністагм, порушення конвергенції. СМР: невеликий лімфоцитарний плеоцитоз, гіперальбуміноз. Який найбільш ймовірний діагноз?

Дисциркуляторна енцефалопатія Кліщовий енцефаліт

Пухлина мозку Епідемічний енцефаліт

Бічний аміотрофічний склероз


  1. Молодий чоловік захворів гостро, розвинувся озноб, лихоманка, через 3 дні приєднався біль у спині, парастезії в нижніх кінцівках. В анамнезі: сепсис. Об'єктивно: нижній спастичний парапарез, затримка сечі. СМР: незначний лімфоцитарний плеоцитоз з підвищеним вмістом білка. Який найбільш ймовірний діагноз?

Поліомієліт Мієліт Сифіліс

Бічний аміотрофічний склероз Спинальний інсульт

  1. Жінка скаржиться на загальну слабкість, втрату апетиту, головний біль та субфебрилітет протягом тижня. Об'єктивно: ураження окорухових та лицьових нервів. Менінгеальні симптоми. СМР: тиск 300 мм.вод.ст., цитоз 800 (л-80%, н- 20%). Випала ніжна плівка фібрину. Який найбільш ймовірний діагноз? Розсіяний склероз

Гострий лімфоцитарний хореоменінгіт Енцефаліт

Туберкульозний менінгіт Гнійний менінгіт


  1. У хворої з вогнищевою пневмонією з'явився різкий головний біль, багаторазове блювання, гіперестезія. На 2-й день хвороби з'явилися менігеальні симптоми, клоніко-тонічні судоми. СМР - каламутна, нейтрофільний цитоз, тиск підвищений незначно. Який найбільш ймовірний діагноз?

Менінгококовий менінгіт Інсульт

Туберкульозний менінгіт Енцефаліт Пневмококовий менігіт


  1. Хвора доставлена у лікарню каретою ШМД. Захворіла гостро, тиждень тому перенесла респіраторне захворювання, під час якого спостерігалася підвищена температура тіла до 39ºС. Об'єктивно: сопор, періодично спонтанно виникає рухове занепокоєння, горизонтальний ністагм, косоокість, позитивний хоботковий рефлекс, черевні рефлекси не викликаються, ригідність м'язів потилиці. СМР: лімфоцитарний плеоцитоз. Встановіть можливий діагноз. Менігіт

Розсіяний склероз Енцефаломієліт Інсульт

Пухлина мозку


  1. Дитина доставлена в клініку зі скаргами на головний біль, нудоту, блювання, біль в животі, діарею, підвищення температури до 38ºС. Через 3 дні приєдналася слабкість в нижніх кінцівках. Об'єктивно: периферичний парез нижніх кінцівок, затримка сечовипускання. СМР: плеоцитоз, білок в нормі, глюкоза не змінена. Мазок з носоглотки відправлений на вірусологічне дослідження. Встановіть можливий діагноз.

Менінгіт Енцефаломієліт Поліомієліт Мієліт

Епідуральний абсцес


  1. Хвора відзначає скутість рухів, тремор, зміну почерку. В анамнезі перенесла нейроінфекцію. Об'єктивно: парезів немає, рухи виконуються в повільному

темпі, відзначається виражена їх бідність, очні яблука відводить догори і невзмозі повернути їх в нормальне положення. Встановіть можливий діагноз. Епідемічний енцефаліт, хронічна форма

Хвороба Паркінсона Медикаментозний паркінсонізм Менінгіт

Енцефаломієліт


  1. Хвора скаржиться на болі в нижньогрудному відділі хребта, порушення функції тазових органів. Напередодні турбували загальне нездужання, підвищення температури до 38,0ºС, озноб, біль в м'язах. У неврологічному статусі: нижній спастичний парапарез, порушення чутливості з рівня Д10. Ліквор: лімфоцитарний, плеоцитоз, гіперальбуміноз; у крові - підвищена ШОЕ, лейкоцитоз. Встановіть можливий діагноз.

Поліомієліт

Пухлина спинного мозку Мієліт

Сирингомієлія

Порушення спінального кровообігу


  1. Хворий доставлений в клініку зі скаргами на сильний головний біль, озноб, підвищення температури до 40ºС. Під час огляду: епілептичний напад, менінгеальний симптом позитивний. R-графія органів грудної клітини: пневмонія. Ліквор: мутний, тиск підвищений незначно, нейтрофільний плеоцитоз, білок підвищений. Спрямований на бактеріологічне дослідження. Встановіть можливий діагноз.

Лептоменінгіт Туберкульозний менінгіт Менінкокковий менінгіт Пневмококовий менінгіт Сифілітичний менінгіт


  1. Хворий звернувся зі скаргами на підвищену сонливість, порушення зору. Об'єктивно: може заснути в будь-який час, іноді у невідповідних умовах, диплопія, зворотний с-м Аргайла-Робертсона. Встановіть можливий діагноз. Кліщовий енцефаліт

Менінгіт

Епідемічний енцефаліт Інсульт

Лептоменінгіт


  1. Хвора скаржиться на сильний головний біль, озноб, блювання протягом 3-х днів. Об'єктивно: дрібноточковий геморагічний висип на сідницях, стегнах, обличчі; грубі менінгеальні симптоми, парез VII, VI пари черепних нервів. Ліквор: підвищений тиск, нейтрофільний плеоцитоз. Встановіть можливий діагноз.

Енцефаліт

Серозний менінгіт Пухлина мозку Лептоменінгіт Менігококковий менінгіт.


  1. Хвора надійшла в клініку зі скаргами на поширені міалгії, періодично переймоподібний біль в животі, підвищення температури до 39ºС. Об'єктивно: гіперемія, блідий носогубний трикутник, сухі губи, язик. Ін'єктовані склери. Менігеальні симптоми виражені незначно. СМР: підвищення тиску, білок в нормі, цитоз 0,5х109/л, змішаний. Кров спрямована на серологічне дослідження. Встановіть можливий діагноз.

Пневмококовий менінгіт Ентеровірусний менінгіт Туберкульозний менінгіт Поліомієліт Менінгококовий менінгіт


  1. У хворого 17 років захворювання виникло дуже гостро і розвивалося бурхливо: озноб, підвищення температури до 40,0 С, інтенсивний розлитий головний біль, блювання, згодом настала втрата свідомості. Об'єктивно: менінгеальні знаки. Ліквор каламутний. Цитоз – 4600/мкл., білок – 1680 мг/л, цукор 2,5 ммоль/л, хлориди –100 ммоль/л, нейтрофіли 98 %, лімфоцити 2

%. Який найімовірніший діагноз? Туберкульозний менінгіт Лімфоцитарний хоріоменінгіт Ентеровірусний менінгіт Паротитний менінгіт Менінгококовий менінгіт


  1. 59.Чоловік 38-ми років надійшов до лікарні у непритомному стані. Захворів учора: з'явився головний біль, нудота, блювання, t- 38,5oc, виникло запаморочення, марення. Протягом останніх 4 днів скаржився на біль та зниження слуху на ліве вухо. Об'єктивно: стан сопорозний, ригідність потиличних м'язів, симптом Керніга з обох боків, загальна гіперстезія, гноєтеча з лівого вуха.Який із прелічених діагнозів найбільш вірогідний?

Первинній гнійний менінгіт Туберкульозний менінгіт Субарахноїдальний крововилив Вторинний гнійний менінгіт

Паренхіматозно-субарахноїдальний крововилив


  1. У жінки 46 років через добу після початку грипу посилився головний біль, з'явилося запаморочення, нудота. Об'єктивно: свідомість збережена, психомоторне збудження; загальна гіперестезія, помірний менінгеальний синдром. Ністагм. Сухожилкові рефлекси справа вище, понижена сила м'язів у правих кінцівках, справа патологічний рефлекс Бабінського. Ліквор: прозорий, тиск 220 мм в. Ст., цитоз - 46,3, переважно лімфоцити. Який із діагнозів найбільш


1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   ...   17


написать администратору сайта